TU: 'Club wil tweede smaakmaker terughalen, RSCA plant offensief'

1094 stemmen
TU: 'Club wil tweede smaakmaker terughalen, RSCA plant offensief'

De meeste competities zijn weer van start gegaan, maar voorts werd in verschillende landen beslist om niet meer te voetballen door de gevolgen van het coronavirus. Daardoor zijn tal van clubs uit binnen- en buitenland nu al druk in weer met de voorbereiding op het zomerse transfergeweld. VoetbalNieuws vat het belangrijkste transfernieuws dan ook dagelijks om 12u voor u samen in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
Club Brugge hield het voorlopig nog rustig op de transfermarkt, maar daar komt ongetwijfeld nog verandering. Naast Junior Edmilson zou nog een voormalig smaakmaker uit de JPL op het verlanglijstje staan. Zo meldt Ghana Guardian dat Blauw-Zwart over de beste papieren beschikt om Nana Ampomah terug te halen. Na een mislukt seizoen bij Fortuna Düsseldorf wil de winger terugkeren naar België en Club zou het meest concreet zijn.

Bij Het Nieuwsblad beweert men dan weer dat een spits bovenaan de verlanglijst staat. Als versterking op langere termijn blijft Jordan Attah Kadiri dan weer in beeld, maar aan onze redactie werd bevestigd dat er nog geen akkoord is met de jonge spits van Östersunds.

KRC Genk blijft zich roeren op de transfermarkt en zou nog een aanvallende aanwinst ambiëren. Argentijnse media weten dat Racing namelijk een nieuw bod gaat doen op Juan Brunetta van Godoy Cruz. De aanvallende middenvelder, die ook als spits en als flankspeler uit de voeten kan, is een prioriteit en een eerder bod van vier miljoen euro werd al in de prullenbak gegooid.

RSC Anderlecht wil ondanks beperkte middelen nog een aantal aanwinsten in huis halen. Volgens La Capitale mikt de recordkampioen op een vijftal versterkingen: twee centrale verdedigers, een linksback, een middenvelder en een (linker)flankaanvaller. Voor die eerste positie is een verlenging van de huurovereenkomst met Derrick Luckassen op komst. Als flankaanvaller zou de Pool Kamil Jozwiak in beeld zijn. RSCA ging de smaakmaker van Lech Poznan naar verluidt scouten in de topper tegen Legia Warshau.

Een transfer van Kenny Steppe lijkt dan weer van de baan. Daarnaast blijft het de bedoeling om een pak spelers van de hand te doen. Isaac Thelin zou alvast definitief naar Malmö kunnen verhuizen, de Zweedse club zou een bod voorbereiden. Ook voor Pieter Gerkens wordt een nieuwe club gezocht.

Bij Standard wil men vooral zijn defensie versterken. Volgens La Meuse zijn een linksvoetige centrale verdediger en een extra linksback prioritair. Maar mogelijk moeten de Rouches ook op zoek naar een nieuwe rechtsback. Mergim Vojvoda zou volgens La Dernière Heure op concrete interesse van onder meer Atalanta of Spartak Moskou kunnen rekenen. Als vervanger wordt Alessandro Cirrani van Moeskroen genoemd.

Moeskroen zelf leek lange tijd op weg om zich te versterken met Guillaume Gillet, maar de ex-Rode Duivel zou nu toch voor een andere eersteklasser kiezen. Zo lijkt hij goed op weg naar Sporting Charleroi. Volgens LDH zou de middenvelder er eerstdaags een contract ondertekenen.

Het Franse Footmercato meldt dat Cercle Brugge zijn zinnen hebben gezet op Mohamed Ali Ben Romdhane. Deze 20-jarige middenvelder komt momenteel uit voor Espérance Tunis, maar volgens bovengenoemde bron staat het nu al vast dat hij daar deze zomer zal vertrekken. Er heerst wel flinke concurrentie vanuit de Ligue 1.

BUITENLAND
Volgens de Spaanse sportkrant AS zouden PSG en Neymar een pact hebben gesloten over een eventuele transfer. De club heeft aangegeven voor zo'n 170 miljoen euro medewerking te verlenen aan een terugkeer naar FC Barcelona. Dat bedrag kan nog dalen indien spelers als Antoine Griezmann en/of Ousmane Dembélé in de deal worden betrokken. Neymar ligt nog tot medio 2022 vast en dus is dit financieel gezien een aantrekkelijk moment om toe te slaan.

Indien Neymar terugkeert, zal hij allicht opnieuw ploegmaat van Lionel Messi worden. Die werd gelinkt aan een vertrek bij Barça, maar volgens voorzitter Josep Maria Bartomeu is dat niet aan de orde. "Er lopen onderhandelingen met veel spelers. Messi heeft altijd uitgesproken dat hij zijn carrière wil afsluiten bij Barcelona", klonk het bij Movistar.

Mario Balotelli zou op weg zijn om een erg vreemde transfer te gaan maken. Het Argentijnse medium TyC Sports weet te melden dat het ernaar uitziet dat de aanvaller voor Boca Juniors gaat spelen. En dat is toch best opvallend, omdat de Italiaan nog maar 29 jaar oud is. Het lijkt echter niet meer goed te komen met Balotelli op het Europese niveau.

LEES OOK: Lionel Messi deelt hartverscheurende boodschap na finale

Denkt u dat Club deze zomer meer dan 20 miljoen zal uitgeven op de mercato?

Meest recent

'Charleroi houdt voet bij stuk: 7 miljoen geweigerd'

Charleroi hoopt dit seizoen op wat stabiliteit na een bewogen jaar, met onder meer twee ...

10
10
TRANSFERUURTJE: 'Pech voor Anderlecht en Club, Union casht'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

52
52
'Patro Eisden passeert weer flink langs de kassa'

Patro Eisden gaat een volgende toptransfer afronden. De club staat op het punt om Leandro Rousseau ...

28
28
Topscheidsrechter neemt ingrijpende beslissing na WK-finale

Het WK 2026 zit er al meer dan een week op. Spanje won het mondiale landentornooi na een spannende ...

44
44
Italië op stelten: ‘Pirlo-ramp, Maldini en co furieus'

Het gaat van kwaad naar erger met de Italiaanse ploeg. Afgelopen WK zagen we de Europese grootmacht ...

64
64
‘Nieuwe Karetsas-wending: grootmacht plots in de running’

Konstantinos Karetsas is op weg naar een zomerse knaltransfer. De clubs staan in de rij voor het ...

240
240
'Maziz verlaat OHL voor droombestemming'

Youssef Maziz vertrok een maandje geleden geruisloos bij OH Leuven. De aanvallende middenvelder zijn ...

32
32
Hayen komt met bizarre uitspraken na match tegen Ajax

Nicky Hayen werkt bij Burnley volop aan het klaarstomen van zijn team voor het seizoen in de ...

99
99
PSG koos nét niet voor Belgische coach: "Gesprek in Parijs"

In een voetbalcarrière hangt het vaak af van details. Soms vindt een toptransfer verrassend ...

180
180
'Rigaux plant volgende aanwinst in Jupiler Pro League'

Bij OH Leuven zouden ze de komende dagen en weken wel eens uitgaande transfers kunnen afronden. ...

47
47
Imke Courtois kampte wekenlang met opvallend probleem

Imke Courtois maakt al geruime tijd furore als analiste bij de openbare omroep en ook als veel ...

179
179
Infantino met vlammend statement over Balogun-zaak

Puur op voetballend vlak zagen we een bij momenten zeer goed WK. Alleen waren er bepaalde zaken die ...

504
504
Euvrard geeft ambities van Standard prijs

Standard verloor met 0-1 van Juventus. De Rouches trekken met de nodige ambities het nieuwe seizoen ...

148
148
De Bruyne geniet op vakantie in gezelschap ... De Ketelaere

Alvorens ze straks weer bij hun respetievelijke clubs worden verwacht, genieten de meeste Belgische ...

128
128
Club Brugge houdt hart vast: tóch toptransfer voor Seys?

Club Brugge verwacht deze week zijn Belgische WK-gangers terug op training. Ook Joaquin Seys zal dan ...

662
662
Dé wissel van het WK: Courtois doet eindelijk boekje open

Ondanks een geslaagd WK, besloot de KBVB om het aflopende contract van Rudi Garcia als bondscoach ...

1666
1666
'Karetsas-climax in zicht: derde club komt zich moeien'

De transfersoap rond Konstantinos Karetsas blijft maar aanslepen. Borussia Dortmund drukt al een ...

234
234
'Man City breekt de bank: grote WK-smaakmaker onderweg'

Aan de top van de Europese voetbalpiramide lijkt nog heel wat transfervuurwerk op komst. Zo drukt ...

225
225
‘Club slaat toe: Leko krijgt zijn droomaanvaller van 9M’

Club Brugge drukt door voor de droomaanvaller van Ivan Leko. Blauw-zwart heeft negen miljoen euro ...

986
986
Uittocht bij Anderlecht: nieuwste vertrekker al genoemd

RSC Anderlecht bereidt zich momenteel voor op de Europese terugwedstrijd tegen Hammarby IF. ...

564
564
Volgende Rode Duivel transfereert: deal van 3 miljoen

Leandro Trossard, Youri Tielemans, Thomas Meunier, ... verschillende Rode Duivels veranderden de ...

133
133
'Leko gerustgesteld: Club Brugge plant twee extra transfers'

De start van het nieuwe seizoen is in zicht bij Club Brugge. Aanstaande vrijdag begint de ...

889
889
'Union ziet kassa rinkelen: transfersom Scherpen bekend'

Union maakte zich op voor een leegloop, maar de grote uitgaande transfers bleven tot dusver nog uit. ...

170
170
Charaï legt verdere transferplannen Westerlo op tafel

Het is bij Westerlo al een zeer drukke transferzomer geweest. In totaal staat de teller in 't Kuipje ...

56
56
Wat een soap: toch geen Real-akkoord, vlammend statement PSG

Sinds het einde van het WK zijn ook de allergrootste clubs in actie geschoten op de transfermarkt. ...

203
203

Meer sportnieuws