TU: 'Club wil tweede smaakmaker terughalen, RSCA plant offensief'

1094 stemmen
TU: 'Club wil tweede smaakmaker terughalen, RSCA plant offensief'

De meeste competities zijn weer van start gegaan, maar voorts werd in verschillende landen beslist om niet meer te voetballen door de gevolgen van het coronavirus. Daardoor zijn tal van clubs uit binnen- en buitenland nu al druk in weer met de voorbereiding op het zomerse transfergeweld. VoetbalNieuws vat het belangrijkste transfernieuws dan ook dagelijks om 12u voor u samen in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
Club Brugge hield het voorlopig nog rustig op de transfermarkt, maar daar komt ongetwijfeld nog verandering. Naast Junior Edmilson zou nog een voormalig smaakmaker uit de JPL op het verlanglijstje staan. Zo meldt Ghana Guardian dat Blauw-Zwart over de beste papieren beschikt om Nana Ampomah terug te halen. Na een mislukt seizoen bij Fortuna Düsseldorf wil de winger terugkeren naar België en Club zou het meest concreet zijn.

Bij Het Nieuwsblad beweert men dan weer dat een spits bovenaan de verlanglijst staat. Als versterking op langere termijn blijft Jordan Attah Kadiri dan weer in beeld, maar aan onze redactie werd bevestigd dat er nog geen akkoord is met de jonge spits van Östersunds.

KRC Genk blijft zich roeren op de transfermarkt en zou nog een aanvallende aanwinst ambiëren. Argentijnse media weten dat Racing namelijk een nieuw bod gaat doen op Juan Brunetta van Godoy Cruz. De aanvallende middenvelder, die ook als spits en als flankspeler uit de voeten kan, is een prioriteit en een eerder bod van vier miljoen euro werd al in de prullenbak gegooid.

RSC Anderlecht wil ondanks beperkte middelen nog een aantal aanwinsten in huis halen. Volgens La Capitale mikt de recordkampioen op een vijftal versterkingen: twee centrale verdedigers, een linksback, een middenvelder en een (linker)flankaanvaller. Voor die eerste positie is een verlenging van de huurovereenkomst met Derrick Luckassen op komst. Als flankaanvaller zou de Pool Kamil Jozwiak in beeld zijn. RSCA ging de smaakmaker van Lech Poznan naar verluidt scouten in de topper tegen Legia Warshau.

Een transfer van Kenny Steppe lijkt dan weer van de baan. Daarnaast blijft het de bedoeling om een pak spelers van de hand te doen. Isaac Thelin zou alvast definitief naar Malmö kunnen verhuizen, de Zweedse club zou een bod voorbereiden. Ook voor Pieter Gerkens wordt een nieuwe club gezocht.

Bij Standard wil men vooral zijn defensie versterken. Volgens La Meuse zijn een linksvoetige centrale verdediger en een extra linksback prioritair. Maar mogelijk moeten de Rouches ook op zoek naar een nieuwe rechtsback. Mergim Vojvoda zou volgens La Dernière Heure op concrete interesse van onder meer Atalanta of Spartak Moskou kunnen rekenen. Als vervanger wordt Alessandro Cirrani van Moeskroen genoemd.

Moeskroen zelf leek lange tijd op weg om zich te versterken met Guillaume Gillet, maar de ex-Rode Duivel zou nu toch voor een andere eersteklasser kiezen. Zo lijkt hij goed op weg naar Sporting Charleroi. Volgens LDH zou de middenvelder er eerstdaags een contract ondertekenen.

Het Franse Footmercato meldt dat Cercle Brugge zijn zinnen hebben gezet op Mohamed Ali Ben Romdhane. Deze 20-jarige middenvelder komt momenteel uit voor Espérance Tunis, maar volgens bovengenoemde bron staat het nu al vast dat hij daar deze zomer zal vertrekken. Er heerst wel flinke concurrentie vanuit de Ligue 1.

BUITENLAND
Volgens de Spaanse sportkrant AS zouden PSG en Neymar een pact hebben gesloten over een eventuele transfer. De club heeft aangegeven voor zo'n 170 miljoen euro medewerking te verlenen aan een terugkeer naar FC Barcelona. Dat bedrag kan nog dalen indien spelers als Antoine Griezmann en/of Ousmane Dembélé in de deal worden betrokken. Neymar ligt nog tot medio 2022 vast en dus is dit financieel gezien een aantrekkelijk moment om toe te slaan.

Indien Neymar terugkeert, zal hij allicht opnieuw ploegmaat van Lionel Messi worden. Die werd gelinkt aan een vertrek bij Barça, maar volgens voorzitter Josep Maria Bartomeu is dat niet aan de orde. "Er lopen onderhandelingen met veel spelers. Messi heeft altijd uitgesproken dat hij zijn carrière wil afsluiten bij Barcelona", klonk het bij Movistar.

Mario Balotelli zou op weg zijn om een erg vreemde transfer te gaan maken. Het Argentijnse medium TyC Sports weet te melden dat het ernaar uitziet dat de aanvaller voor Boca Juniors gaat spelen. En dat is toch best opvallend, omdat de Italiaan nog maar 29 jaar oud is. Het lijkt echter niet meer goed te komen met Balotelli op het Europese niveau.

LEES OOK: MLS-lonen verrassen: Cuypers verdient meer dan Suárez

Denkt u dat Club deze zomer meer dan 20 miljoen zal uitgeven op de mercato?

Meest recent

'Club heeft beet in Bundesliga: nieuwste aanwinst onderweg'

Club Brugge hoopt zich in de komende dagen te verzekeren van zijn 20ste landstitel. Ondertussen is ...

33
33
Taravel gooit voorlinie overhoop, één wissel bij KV Mechelen

In de Champions' Play-Offs staat zondagmiddag een interessant duel op het programma binnen de strijd ...

38
38
Kookpunt Anderlecht bereikt: harde kern kondigt actie aan

Na de verloren bekerfinale zal RSC Anderlecht het seizoen andermaal met lege handen afsluiten. Voor ...

187
187
TU: 'Trainersbommen Chelsea en Antwerp, tweetal wil weg bij Club'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

215
215
Cuypers reageert op niet-selectie WK: MLS trekt grote ogen

Hugo Cuypers werd niet geselecteerd door bondscoach Rudi Garcia voor het WK in de Verenigde Staten, ...

167
167
Toptransfer bij Union SG? “Vergelijkbaar met Vanaken”

Union SG en Club Brugge nemen het vanavond tegen elkaar op in een rechtstreeks titelduel. Bij de ...

137
137
Chelsea stunt met Xabi Alonso: erg straffe ambities onthuld

Chelsea heeft een vervanger gevonden voor Enzo Maresca. De Londense club stelde op de officiële ...

47
47
Antwerp ontslaat Oosting per direct: vervanger al bekend

Royal Antwerp FC zit in desastreuze vorm. The Great Old is volledig uitgeteld in de Europe ...

325
325
Westerlo duwt Charleroi kopje onder: “Dit is wreed”

Het is erg spannend in de Europe Play-Offs, maar Westerlo heeft Sporting Charleroi een ferme ...

18
18
Van Gucht verrast met pikante onthulling: Willy Sommers sprakeloos

Ruben Van Gucht heeft opnieuw voor opvallende reacties gezorgd met een bijzonder openhartige ...

145
145
Mourinho breekt stilzwijgen rond Real Madrid

De naam van José Mourinho klinkt steeds luider bij Real Madrid en her en der wordt er al ...

77
77
Club-Union: Vossen, Vormer en Simons zien hetzelfde gebeuren

Club Brugge neemt het vanavond op tegen Union SG. Het lijkt de beslissende match te worden voor de ...

905
905
Taravel verrast gigantisch met opstelling Anderlecht

RSC Anderlecht wil de bekernederlaag doorspoelen met een zege in eigen huis tegen KV Mechelen. Dat ...

738
738
'Toptransfer lonkt plots voor AA Gent'

AA Gent kent een degelijk seizoen, maar ook geen hoogstaand. De Buffalo's hopen de komende jaren ...

246
246
Nederland in shock: Derksen biedt excuses aan

Er is enorme ophef ontstaan in Nederland rond de soap binnen de nationale ploeg van Curaçao, ...

39
39
Romelu Lukaku naar Anderlecht: nu of nooit?

Romelu Lukaku werd afgelopen week 33 jaar. ‘Big Rom’ zit in een moeilijke fase in zijn ...

400
400
‘Wilmots ontploft na transferzet Anderlecht’

Anderlecht zit in een transferslag die snel oplaait. De concurrentie, waaronder Standard, springt ...

382
382
Anderlecht en STVV krijgen bijzonder goed nieuws

RSC Anderlecht hoopt zijn Europees ticket zo snel mogelijk te bemachtigen, STVV heeft dat al beet. ...

522
522
Club Brugge weigerde: "Heb Burgess nog aangeraden bij hen"

Club Brugge speelt vanavond de topper in eigen huis tegen Union SG. Een beslissende match voor de ...

379
379
Anderlecht aan zet: Sibierski krijgt gouden transfertips

Er worden stevige analyses gemaakt na de bekernederlaag van RSC Anderlecht. Sportief directeur ...

433
433
Lichtpunt bij AA Gent: sterkhouder is helemaal terug

AA Gent had zaterdagavond een zege kunnen gebruiken op het veld van STVV in de strijd om een ...

53
53
De Mil moet weer brandje blussen: "Het doet me pijn"

AA Gent heeft zaterdag een punt gepakt op Stayen, waardoor het voorlopig weer een beetje dichter bij ...

187
187
'Club Brugge op scherp na transferbeslissing Onyedika'

Bij Club Brugge dreigt in de zomer een stevige leegloop. Verschillende sterkhouders worden het hof ...

585
585
Jacobs keihard voor Anderlecht: "Als ik dat hoorde..."

Anderlecht moet zondag tegen KV Mechelen vol aan de bak, want het moet de vierde plaats nog zien te ...

262
262
AA Gent houdt Europese droom in leven na fel duel op Stayen

AA Gent heeft mogelijk een belangrijke zaak gedaan in de strijd om een Europees ticket. De ...

121
121

Meer sportnieuws