TU: 'Club wil tweede smaakmaker terughalen, RSCA plant offensief'

1094 stemmen
TU: 'Club wil tweede smaakmaker terughalen, RSCA plant offensief'

De meeste competities zijn weer van start gegaan, maar voorts werd in verschillende landen beslist om niet meer te voetballen door de gevolgen van het coronavirus. Daardoor zijn tal van clubs uit binnen- en buitenland nu al druk in weer met de voorbereiding op het zomerse transfergeweld. VoetbalNieuws vat het belangrijkste transfernieuws dan ook dagelijks om 12u voor u samen in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
Club Brugge hield het voorlopig nog rustig op de transfermarkt, maar daar komt ongetwijfeld nog verandering. Naast Junior Edmilson zou nog een voormalig smaakmaker uit de JPL op het verlanglijstje staan. Zo meldt Ghana Guardian dat Blauw-Zwart over de beste papieren beschikt om Nana Ampomah terug te halen. Na een mislukt seizoen bij Fortuna Düsseldorf wil de winger terugkeren naar België en Club zou het meest concreet zijn.

Bij Het Nieuwsblad beweert men dan weer dat een spits bovenaan de verlanglijst staat. Als versterking op langere termijn blijft Jordan Attah Kadiri dan weer in beeld, maar aan onze redactie werd bevestigd dat er nog geen akkoord is met de jonge spits van Östersunds.

KRC Genk blijft zich roeren op de transfermarkt en zou nog een aanvallende aanwinst ambiëren. Argentijnse media weten dat Racing namelijk een nieuw bod gaat doen op Juan Brunetta van Godoy Cruz. De aanvallende middenvelder, die ook als spits en als flankspeler uit de voeten kan, is een prioriteit en een eerder bod van vier miljoen euro werd al in de prullenbak gegooid.

RSC Anderlecht wil ondanks beperkte middelen nog een aantal aanwinsten in huis halen. Volgens La Capitale mikt de recordkampioen op een vijftal versterkingen: twee centrale verdedigers, een linksback, een middenvelder en een (linker)flankaanvaller. Voor die eerste positie is een verlenging van de huurovereenkomst met Derrick Luckassen op komst. Als flankaanvaller zou de Pool Kamil Jozwiak in beeld zijn. RSCA ging de smaakmaker van Lech Poznan naar verluidt scouten in de topper tegen Legia Warshau.

Een transfer van Kenny Steppe lijkt dan weer van de baan. Daarnaast blijft het de bedoeling om een pak spelers van de hand te doen. Isaac Thelin zou alvast definitief naar Malmö kunnen verhuizen, de Zweedse club zou een bod voorbereiden. Ook voor Pieter Gerkens wordt een nieuwe club gezocht.

Bij Standard wil men vooral zijn defensie versterken. Volgens La Meuse zijn een linksvoetige centrale verdediger en een extra linksback prioritair. Maar mogelijk moeten de Rouches ook op zoek naar een nieuwe rechtsback. Mergim Vojvoda zou volgens La Dernière Heure op concrete interesse van onder meer Atalanta of Spartak Moskou kunnen rekenen. Als vervanger wordt Alessandro Cirrani van Moeskroen genoemd.

Moeskroen zelf leek lange tijd op weg om zich te versterken met Guillaume Gillet, maar de ex-Rode Duivel zou nu toch voor een andere eersteklasser kiezen. Zo lijkt hij goed op weg naar Sporting Charleroi. Volgens LDH zou de middenvelder er eerstdaags een contract ondertekenen.

Het Franse Footmercato meldt dat Cercle Brugge zijn zinnen hebben gezet op Mohamed Ali Ben Romdhane. Deze 20-jarige middenvelder komt momenteel uit voor Espérance Tunis, maar volgens bovengenoemde bron staat het nu al vast dat hij daar deze zomer zal vertrekken. Er heerst wel flinke concurrentie vanuit de Ligue 1.

BUITENLAND
Volgens de Spaanse sportkrant AS zouden PSG en Neymar een pact hebben gesloten over een eventuele transfer. De club heeft aangegeven voor zo'n 170 miljoen euro medewerking te verlenen aan een terugkeer naar FC Barcelona. Dat bedrag kan nog dalen indien spelers als Antoine Griezmann en/of Ousmane Dembélé in de deal worden betrokken. Neymar ligt nog tot medio 2022 vast en dus is dit financieel gezien een aantrekkelijk moment om toe te slaan.

Indien Neymar terugkeert, zal hij allicht opnieuw ploegmaat van Lionel Messi worden. Die werd gelinkt aan een vertrek bij Barça, maar volgens voorzitter Josep Maria Bartomeu is dat niet aan de orde. "Er lopen onderhandelingen met veel spelers. Messi heeft altijd uitgesproken dat hij zijn carrière wil afsluiten bij Barcelona", klonk het bij Movistar.

Mario Balotelli zou op weg zijn om een erg vreemde transfer te gaan maken. Het Argentijnse medium TyC Sports weet te melden dat het ernaar uitziet dat de aanvaller voor Boca Juniors gaat spelen. En dat is toch best opvallend, omdat de Italiaan nog maar 29 jaar oud is. Het lijkt echter niet meer goed te komen met Balotelli op het Europese niveau.

LEES OOK: Mirakel van Diego Armando Maradona: exact 40 jaar geleden

Denkt u dat Club deze zomer meer dan 20 miljoen zal uitgeven op de mercato?

Meest recent

Ngoy of Theate in basis? "Laat Brandon Mechele beslissen"

De Rode Duivels strijden woensdagavond voor een plekje in de 1/8ste finales van het WK. Het belooft ...

32
32
"Rampzalig" - Duitse pers verwoestend na WK-nachtmerrie

Voor aanvang van het WK werd Duitsland nog bij de schaduwfavorieten voor de eindzege gerekend. Na ...

64
64
‘De Ketelaere versiert toptransfer na WK-masterclass’

Charles De Ketelaere heeft zijn WK plots een andere wending gegeven. Tegen Nieuw-Zeeland scoorde hij ...

214
214
België-Senegal: Rode Duivels zorgen voor WK-première

Woensdagavond is het zover, dan staan de Rode Duivels voor hun 1/16de finale op het WK 2026. Het ...

299
299
Sensatie op WK! Marokko wipt Nederland, ook Duitsland sneuvelt

De tweede dag van de knock out-fase op het WK 2026 heeft de kop gekost van twee grote Europese ...

208
208
Romelu Lukaku legt ‘emotie’-debacle haarfijn uit

Romelu Lukaku is één van de leiders van de Belgische nationale ploeg. De topscorer ...

55
55
Senegal incasseert enorme mokerslag vlak voor België

De Rode Duivels nemen het woensdag op tegen Senegal in de 1/16e finales. Een gevaarlijke ...

207
207
Vrancken haalt meteen bekende naam naar Hearts

Wouter Vrancken kende een topseizoen bij Sint-Truiden VV, maar de oefenmeester liet snel verstaan ...

84
84
Timmy Simons roept zéér straffe taal bij OHL

Timmy Simons gaat volgend seizoen aan de slag bij Oud-Heverlee Leuven. De oefenmeester hoopt van OHL ...

107
107
Lukaku laat Anderlecht-fans jubelen met uitspraken

Romelu Lukaku heeft al aangegeven ooit te zullen terugkeren bij RSC Anderlecht. De aanvaller komt ...

492
492
Wout Faes krijgt genadeloos transfernieuws te horen

Waar ligt de toekomst van Wout Faes. De verdediger was afgelopen seizoen een basispion bij AS Monaco ...

123
123
'Union haalt wéér uit: miljoenen voor komst WK-ganger'

Hoewel het wereldkampioenschap nog volop bezig is, zijn de clubs uit de Jupiler Pro League al ...

174
174
Hans Vanaken richting Eredivisie? "Als hij betaalbaar is ..."

Hans Vanaken heeft een goede beurt gemaakt bij zijn eerste basisplaats ooit op het WK. Zijn ...

632
632
Brazilië door kleinste gaatje: Japan kraakt in 96ste minuut

Brazilië heeft zich maandagavond als tweede land geplaatst voor de 1/16de finales van het WK ...

66
66
Beste spelers WK 2026: Twee Duivels duiken top 50 in

Het wereldkampioenschap in de Verenigde Staten, Canada en Mexico wordt aan een razend tempo ...

277
277
'Commotie bij Anderlecht: topclub biedt op Stroeykens'

RSC Anderlecht is inmiddels al een week terug aan het trainen. Ook Mario Stroeykens tekende present ...

411
411
Na Club Brugge-akkoord: nachtmerrie voor Adedeji-Sternberg

Noah Adedeji-Sternberg heeft zijn keuze gemaakt: hij wil naar Club Brugge. Alleen is Genk daar ...

1429
1429
Hayen doet boekje open over transfersoap Genk & Club Brugge

Dé transfersoap van deze zomer lijkt nu reeds een feit. Club Brugge bereikte achter de rug ...

609
609
AA Gent verrast en stelt vierde zomeraanwinst voor

AA Gent verzekerde zich op de valreep nog van een Europees ticket, maar na alweer een teleurstellend ...

204
204
Marc Coucke en Gert Verhulst pakken samen grote crisis aan

Terwijl de storm rond Anderlecht de voorbije maanden stevig bleef woeden, lijkt Marc Coucke zich ...

222
222
'Tzolis out, Sommer in: transferupdate bij Club Brugge'

Club Brugge staat op het punt om de overbodige Zaid Romero definitief van de hand te doen, maar ook ...

889
889
Vertonghen maakt gehakt van Wilmots: "Pure onkunde"

In het kader van zijn stage bij de voetbalbond leek Jan Vertonghen even te zullen meegaan naar het ...

653
653
Waarom Sporza-commentatoren plots zwaar onder vuur liggen

Het WK in de Verenigde Staten (en Mexico en Canada) blijkt niet alleen een beproeving voor de ...

289
289
Mirakel van Diego Armando Maradona: exact 40 jaar geleden

Het is vandaag exact 40 jaar geleden dat Argentinië wereldkampioen werd. Het werd hét ...

23
23
Lommel SK geeft stevige transferplannen prijs

Lommel SK promoveerde naar de Jupiler Pro League. De Limburgers moeten nog de nodige versterking ...

153
153

Meer sportnieuws