TU: 'Club wil tweede smaakmaker terughalen, RSCA plant offensief'

1094 stemmen
TU: 'Club wil tweede smaakmaker terughalen, RSCA plant offensief'

De meeste competities zijn weer van start gegaan, maar voorts werd in verschillende landen beslist om niet meer te voetballen door de gevolgen van het coronavirus. Daardoor zijn tal van clubs uit binnen- en buitenland nu al druk in weer met de voorbereiding op het zomerse transfergeweld. VoetbalNieuws vat het belangrijkste transfernieuws dan ook dagelijks om 12u voor u samen in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
Club Brugge hield het voorlopig nog rustig op de transfermarkt, maar daar komt ongetwijfeld nog verandering. Naast Junior Edmilson zou nog een voormalig smaakmaker uit de JPL op het verlanglijstje staan. Zo meldt Ghana Guardian dat Blauw-Zwart over de beste papieren beschikt om Nana Ampomah terug te halen. Na een mislukt seizoen bij Fortuna Düsseldorf wil de winger terugkeren naar België en Club zou het meest concreet zijn.

Bij Het Nieuwsblad beweert men dan weer dat een spits bovenaan de verlanglijst staat. Als versterking op langere termijn blijft Jordan Attah Kadiri dan weer in beeld, maar aan onze redactie werd bevestigd dat er nog geen akkoord is met de jonge spits van Östersunds.

KRC Genk blijft zich roeren op de transfermarkt en zou nog een aanvallende aanwinst ambiëren. Argentijnse media weten dat Racing namelijk een nieuw bod gaat doen op Juan Brunetta van Godoy Cruz. De aanvallende middenvelder, die ook als spits en als flankspeler uit de voeten kan, is een prioriteit en een eerder bod van vier miljoen euro werd al in de prullenbak gegooid.

RSC Anderlecht wil ondanks beperkte middelen nog een aantal aanwinsten in huis halen. Volgens La Capitale mikt de recordkampioen op een vijftal versterkingen: twee centrale verdedigers, een linksback, een middenvelder en een (linker)flankaanvaller. Voor die eerste positie is een verlenging van de huurovereenkomst met Derrick Luckassen op komst. Als flankaanvaller zou de Pool Kamil Jozwiak in beeld zijn. RSCA ging de smaakmaker van Lech Poznan naar verluidt scouten in de topper tegen Legia Warshau.

Een transfer van Kenny Steppe lijkt dan weer van de baan. Daarnaast blijft het de bedoeling om een pak spelers van de hand te doen. Isaac Thelin zou alvast definitief naar Malmö kunnen verhuizen, de Zweedse club zou een bod voorbereiden. Ook voor Pieter Gerkens wordt een nieuwe club gezocht.

Bij Standard wil men vooral zijn defensie versterken. Volgens La Meuse zijn een linksvoetige centrale verdediger en een extra linksback prioritair. Maar mogelijk moeten de Rouches ook op zoek naar een nieuwe rechtsback. Mergim Vojvoda zou volgens La Dernière Heure op concrete interesse van onder meer Atalanta of Spartak Moskou kunnen rekenen. Als vervanger wordt Alessandro Cirrani van Moeskroen genoemd.

Moeskroen zelf leek lange tijd op weg om zich te versterken met Guillaume Gillet, maar de ex-Rode Duivel zou nu toch voor een andere eersteklasser kiezen. Zo lijkt hij goed op weg naar Sporting Charleroi. Volgens LDH zou de middenvelder er eerstdaags een contract ondertekenen.

Het Franse Footmercato meldt dat Cercle Brugge zijn zinnen hebben gezet op Mohamed Ali Ben Romdhane. Deze 20-jarige middenvelder komt momenteel uit voor Espérance Tunis, maar volgens bovengenoemde bron staat het nu al vast dat hij daar deze zomer zal vertrekken. Er heerst wel flinke concurrentie vanuit de Ligue 1.

BUITENLAND
Volgens de Spaanse sportkrant AS zouden PSG en Neymar een pact hebben gesloten over een eventuele transfer. De club heeft aangegeven voor zo'n 170 miljoen euro medewerking te verlenen aan een terugkeer naar FC Barcelona. Dat bedrag kan nog dalen indien spelers als Antoine Griezmann en/of Ousmane Dembélé in de deal worden betrokken. Neymar ligt nog tot medio 2022 vast en dus is dit financieel gezien een aantrekkelijk moment om toe te slaan.

Indien Neymar terugkeert, zal hij allicht opnieuw ploegmaat van Lionel Messi worden. Die werd gelinkt aan een vertrek bij Barça, maar volgens voorzitter Josep Maria Bartomeu is dat niet aan de orde. "Er lopen onderhandelingen met veel spelers. Messi heeft altijd uitgesproken dat hij zijn carrière wil afsluiten bij Barcelona", klonk het bij Movistar.

Mario Balotelli zou op weg zijn om een erg vreemde transfer te gaan maken. Het Argentijnse medium TyC Sports weet te melden dat het ernaar uitziet dat de aanvaller voor Boca Juniors gaat spelen. En dat is toch best opvallend, omdat de Italiaan nog maar 29 jaar oud is. Het lijkt echter niet meer goed te komen met Balotelli op het Europese niveau.

LEES OOK: ‘Neymar veroorzaakt gigantische WK-storm’

Denkt u dat Club deze zomer meer dan 20 miljoen zal uitgeven op de mercato?

Meest recent

'JPL-club zet Hoefkens alsnog hoog op verlanglijst'

Carl Hoefkens en NAC Breda maakten deze week bekend dat ze ook in de Nederlandse tweede klasse samen ...

13
13
Luis Enrique ziet groot verschil tussen PSG en Arsenal

Arsenal en PSG spelen zaterdag de finale van de Champions League. Luis Enrique kan met de ...

13
13
“We praten nog met hem”: Beerschot houdt kaarten tegen de borst

Beerschot greep naast de promotie naar de Jupiler Pro League. Dat kwam hard aan bij de club, maar de ...

18
18
Fortuna Sittard pakt uit met Belgische coach

Fortuna Sittard heeft vandaag de komst van een Belgische trainer aangekondigd. De nummer elf van de ...

9
9
FC Barcelona heeft beet en kondigt megadeal aan

FC Barcelona heeft vanavond zijn eerste grote ingaande transfer voor het komende seizoen afgerond. ...

89
89
'Club Brugge en Antwerp kloppen aan bij PSV'

Club Brugge en Royal Antwerp FC zijn uiteraard volop bezig met het voorbereiden van de zomermercato. ...

96
96
Mourinho boorde Club Brugge toptransfer door de neus

Club Brugge werd kampioen en dat ondanks een wintermercato waar men toch meer van had verwacht. ...

220
220
Deschacht onthult waar Anderlecht écht op mikt

Bij RSC Anderlecht gaat het een drukke zomermercato worden. Toch moeten de fans ook geen volledige ...

126
126
KV Kortrijk sluit Fins akkoord omtrent volgende transfer

KV Kortrijk wist na één jaar weer te promoveren naar de Jupiler Pro League. De Kerels ...

41
41
De Bruyne heeft er genoeg van: grote beslissing nadert

Kevin De Bruyne vertrok naar Napoli voor een nieuw groot hoofdstuk in zijn carrière, maar het ...

208
208
De Mil kan teleurstelling niet verbergen: "Heel jammer"

AA Gent en KRC Genk spelen zondag een finale voor een Europese ticket. Het moet hun matige Belgische ...

130
130
Hayen toont tanden: “Wij gaan ons niet verstoppen”

KRC Genk moet zijn seizoen proberen te redden tegen AA Gent. Een zege zou hen alsnog een Europees ...

79
79
'FC Barcelona doet bod, Atlético reageert met.... Yamal'

Het is FC Barcelona menens om komend seizoen versterking te halen. Anthony Gordon komt wellicht over ...

116
116
Patro Eisden verbaast België: “Onhoudbaar”

Patro Eisden is een club die de afgelopen drie seizoenen meestreed voor promotie naar de Jupiler Pro ...

144
144
Anderlecht legt verdediger onder contract

RSC Anderlecht is volop bezig met talenten van eigen bodem langdurig vast te leggen. De Brusselaars ...

126
126
'Machtsstrijd bij Antwerp: nieuwe voorzitter op komst?'

Royal Antwerp FC is een club op drift, dat is al enkele jaren duidelijk. Eigenaar en voorzitter Paul ...

329
329
Preud'homme pakt uit: nieuwe goudmijn voor Club Brugge

Dankzij de licentieproblemen van RWDM blijft Club NXT alsnog in 1B. Een opluchting voor Blauw-Zwart, ...

600
600
Einde tijdperk: Anderlecht maakt afscheid bekend

Sportieve baas Antoine Sibierski gaat straks ongetwijfeld met de grove borstel door de kleedkamer ...

653
653
Toby Alderweireld legt financiën op tafel: waarheid schokt

Toby Alderweireld mag dan wel afscheid genomen hebben van het hoogste niveau bij de Rode Duivels, ...

275
275
Antwerp shopt bij Club Brugge: twee vliegen in één klap

Nu het tussenseizoen begonnen is, blijkt ook de jacht op talent opnieuw geopend. Ook deze zomer ...

318
318
'Anderlecht houdt adem in: goudhaantje gratis weg?'

Ondanks alle kommer en kwel bij het eerste elftal, kunnen de fans van RSC Anderlecht zich nog altijd ...

432
432
Ruben Van Gucht pakt uit met megaproject: Big Brother-vibes

Ruben Van Gucht was de afgelopen jaren quasi niet uit het nieuws weg te slaan. De flamboyante ...

47
47
Maesschalck velt oordeel Duivel: alsnog joker Garcia?

Het WK komt dichterbij. Nog een kleine twee weken en Mexico en Zuid-Afrika trappen het mondiale ...

152
152
‘Neymar veroorzaakt gigantische WK-storm’

Neymar werd geselecteerd door Carlo Ancelotti voor het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en ...

74
74
Evenepoel onthult transfer die niemand kende

Remco Evenepoel is nu wereldbekend door het wielrennen, maar in het verleden werd hij in de ...

155
155

Meer sportnieuws