TU: 'Club wil tweede smaakmaker terughalen, RSCA plant offensief'

1094 stemmen
TU: 'Club wil tweede smaakmaker terughalen, RSCA plant offensief'

De meeste competities zijn weer van start gegaan, maar voorts werd in verschillende landen beslist om niet meer te voetballen door de gevolgen van het coronavirus. Daardoor zijn tal van clubs uit binnen- en buitenland nu al druk in weer met de voorbereiding op het zomerse transfergeweld. VoetbalNieuws vat het belangrijkste transfernieuws dan ook dagelijks om 12u voor u samen in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
Club Brugge hield het voorlopig nog rustig op de transfermarkt, maar daar komt ongetwijfeld nog verandering. Naast Junior Edmilson zou nog een voormalig smaakmaker uit de JPL op het verlanglijstje staan. Zo meldt Ghana Guardian dat Blauw-Zwart over de beste papieren beschikt om Nana Ampomah terug te halen. Na een mislukt seizoen bij Fortuna Düsseldorf wil de winger terugkeren naar België en Club zou het meest concreet zijn.

Bij Het Nieuwsblad beweert men dan weer dat een spits bovenaan de verlanglijst staat. Als versterking op langere termijn blijft Jordan Attah Kadiri dan weer in beeld, maar aan onze redactie werd bevestigd dat er nog geen akkoord is met de jonge spits van Östersunds.

KRC Genk blijft zich roeren op de transfermarkt en zou nog een aanvallende aanwinst ambiëren. Argentijnse media weten dat Racing namelijk een nieuw bod gaat doen op Juan Brunetta van Godoy Cruz. De aanvallende middenvelder, die ook als spits en als flankspeler uit de voeten kan, is een prioriteit en een eerder bod van vier miljoen euro werd al in de prullenbak gegooid.

RSC Anderlecht wil ondanks beperkte middelen nog een aantal aanwinsten in huis halen. Volgens La Capitale mikt de recordkampioen op een vijftal versterkingen: twee centrale verdedigers, een linksback, een middenvelder en een (linker)flankaanvaller. Voor die eerste positie is een verlenging van de huurovereenkomst met Derrick Luckassen op komst. Als flankaanvaller zou de Pool Kamil Jozwiak in beeld zijn. RSCA ging de smaakmaker van Lech Poznan naar verluidt scouten in de topper tegen Legia Warshau.

Een transfer van Kenny Steppe lijkt dan weer van de baan. Daarnaast blijft het de bedoeling om een pak spelers van de hand te doen. Isaac Thelin zou alvast definitief naar Malmö kunnen verhuizen, de Zweedse club zou een bod voorbereiden. Ook voor Pieter Gerkens wordt een nieuwe club gezocht.

Bij Standard wil men vooral zijn defensie versterken. Volgens La Meuse zijn een linksvoetige centrale verdediger en een extra linksback prioritair. Maar mogelijk moeten de Rouches ook op zoek naar een nieuwe rechtsback. Mergim Vojvoda zou volgens La Dernière Heure op concrete interesse van onder meer Atalanta of Spartak Moskou kunnen rekenen. Als vervanger wordt Alessandro Cirrani van Moeskroen genoemd.

Moeskroen zelf leek lange tijd op weg om zich te versterken met Guillaume Gillet, maar de ex-Rode Duivel zou nu toch voor een andere eersteklasser kiezen. Zo lijkt hij goed op weg naar Sporting Charleroi. Volgens LDH zou de middenvelder er eerstdaags een contract ondertekenen.

Het Franse Footmercato meldt dat Cercle Brugge zijn zinnen hebben gezet op Mohamed Ali Ben Romdhane. Deze 20-jarige middenvelder komt momenteel uit voor Espérance Tunis, maar volgens bovengenoemde bron staat het nu al vast dat hij daar deze zomer zal vertrekken. Er heerst wel flinke concurrentie vanuit de Ligue 1.

BUITENLAND
Volgens de Spaanse sportkrant AS zouden PSG en Neymar een pact hebben gesloten over een eventuele transfer. De club heeft aangegeven voor zo'n 170 miljoen euro medewerking te verlenen aan een terugkeer naar FC Barcelona. Dat bedrag kan nog dalen indien spelers als Antoine Griezmann en/of Ousmane Dembélé in de deal worden betrokken. Neymar ligt nog tot medio 2022 vast en dus is dit financieel gezien een aantrekkelijk moment om toe te slaan.

Indien Neymar terugkeert, zal hij allicht opnieuw ploegmaat van Lionel Messi worden. Die werd gelinkt aan een vertrek bij Barça, maar volgens voorzitter Josep Maria Bartomeu is dat niet aan de orde. "Er lopen onderhandelingen met veel spelers. Messi heeft altijd uitgesproken dat hij zijn carrière wil afsluiten bij Barcelona", klonk het bij Movistar.

Mario Balotelli zou op weg zijn om een erg vreemde transfer te gaan maken. Het Argentijnse medium TyC Sports weet te melden dat het ernaar uitziet dat de aanvaller voor Boca Juniors gaat spelen. En dat is toch best opvallend, omdat de Italiaan nog maar 29 jaar oud is. Het lijkt echter niet meer goed te komen met Balotelli op het Europese niveau.

LEES OOK: ‘Neymar dropt plots transferbommetje bij Santos’

Denkt u dat Club deze zomer meer dan 20 miljoen zal uitgeven op de mercato?

Meest recent

De Meyer sluit vertrek sterkhouder STVV niét uit

Bij STVV zagen ze een aantal sterkhouders de club verlaten, maar mogelijk stopt het daar nog niet ...

24
24
Club Brugge strikt Potts: dit mogen de fans verwachten

Club Brugge heeft met Freddie Potts een nieuwe verdedigende middenvelder aangetrokken. Hij komt over ...

67
67
Antwerp heeft volgende toptransfer helemaal beet

Royal Antwerp FC heeft nog een volgende aanwinst weten te strikken. De Great Old maakte zopas bekend ...

34
34
'Anderlecht keert kar: verguisd duo krijgt laatste kans'

Niet alleen op inkomend vlak is er nog heel wat werk aan de winkel bij RSC Anderlecht, zelf moeten ...

107
107
Jaecques licht taken Vandenhaute toe: "Antwerp 2.0"

Er waait een frisse wind bij Antwerp, dat dinsdag zijn kersverse hoofdcoach Marvin Compper ...

102
102
'Anderlecht all-in: Sibierski breekt spaarvarken open'

Nu de competitiestart met rasse schreden nadert, lijkt RSC Anderlecht van plan om een tandje bij te ...

464
464
'Plottwist bij Club Brugge: knaltransfer van de baan'

Club Brugge hoopt nog minstens één winger aan te werven, en dan is het huiswerk ...

702
702
Ruben Van Gucht tart alle TV-wetten: van BV tot miljonair

Ruben Van Gucht is al jaren één van de bekendste en vooral ook meest ...

58
58
Overmars klapt uit de biecht: vuurwerk bij Antwerp

Amper een handvol dagen voor de competitiestart heeft Antwerp met Marvin Compper een nieuwe T1 te ...

365
365
'Kassa rinkelt bij Club Brugge: nieuw record wenkt'

Na de verloren Supercup schakelt Club Brugge stilaan een versnelling hoger op de transfermarkt, want ...

1789
1789
KVDO-fans woedend na stunt Cercle: "Lijkenpikkers!"

KVDO en Cercle Brugge staan plots allebei centraal op sociale media. Een opvallende advertentie van ...

433
433
Ivan Leko ziet ‘Luka Modric’ van Club Brugge opstaan

Het nieuwe seizoen van de Jupiler Pro League staat voor de deur. Club Brugge zoekt nog naar ritme ...

615
615
Compper duidelijk over plan en speelstijl met Antwerp

Marvin Compper is de nieuwe hoofdtrainer van Royal Antwerp FC. De Duitser gaf een eerste ...

171
171
Goals op komst voor Anderlecht? “Minstens 20 dit seizoen”

RSC Anderlecht hoopt weer mee te kunnen doen voor de prijzen. Voorin zoekt Paars-Wit nog ...

810
810
Geweldig: oude foto Club-aanwinst duikt op, fans jubelen

Club Brugge heeft met Freddie Potts een nieuwe middenvelder binnengehaald. De 22-jarige Engelsman ...

193
193
Union vreest Bodo/Glimt: Hubert roept oorlogstaal

Union SG neemt het vanavond op tegen Bodo/Glimt. De Noorse topclub maakte de afgelopen jaren een ...

125
125
Westerlo pakt uit met Cisse Sandra van Club Brugge

Westerlo is ambitieus en dat is er ook aan te zien op de transfermarkt. De afgelopen jaren maakte de ...

212
212
Hoop voor RWDM? Nieuwe voorzitter komt met opvallend plan

RWDM Brussels heeft een woelige periode achter de rug met vorige eigenaar John Textor. De Belgische ...

122
122
‘Miljoenenbod de vuilbak in: Club Brugge geeft niet op’

Club Brugge wil deze zomermercato nog uitpakken. Blauw-Zwart is ambitieus en gaat weer vol voor de ...

570
570
FIFA slaat hard terug na kritiek op Infantino: intern paniek

Na het WK is de bom volledig losgebarsten rond de FIFA en baas Gianni Infantino. Nadat de Zwitser ...

423
423
Leko spreekt resoluut tegen: “Club moet nederig blijven”

Club Brugge wordt in België als een alleenheerser gezien. Vooral door de sterke Europese ...

304
304
Union SG incasseert ferme domper voor CL-clash

Union SG hoopt zich dit seizoen te kwalificeren voor de groepsfase van de Champions League. De ...

158
158
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht gaat los, Genk en Club bikkelen’

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

1137
1137
‘Cercle Brugge haalt voormalige Standard-pion binnen’

Cercle Brugge is op de zomermercato nog op zoek naar versterkingen voor de kern, maar ook achter de ...

203
203
Amateurclub stunt met héél pikante ploegvoorstelling

Een voetbalclub die haar spelerskern en nieuwe wedstrijdshirts voorstelt in een parenclub. Het ...

112
112

Meer sportnieuws