Bornauw: "Mijn seizoen was goed en ik hoop volgend jaar te groeien"

door
Bornauw:

Sebastiaan Bornauw kreeg in België vreemd genoeg toch de nodige kritiek, maar de Belgische verdediger bewijst dat hij alles heeft om in de toekomst een vaste waarde te worden bij de Rode Duivels.

Bij een zeer pover RSCA wist Bornauw zich in zijn eerste jaar als speler in de A-ploeg door te zetten. Dat alleen al toonde zijn kwaliteiten, want het is voor een jong talent veel makkelijker om mee te draaien in een goeddraaiend geheel. FC Köln zag het overduidelijke functionele talent van Bornauw en haalde hem voor 8 miljoen euro weg bij Anderlecht, met doorverkooppercentage. 

Bornauw kende geen problemen met de overstap naar de Bundesliga en groeide er zelfs uit tot dé revelatie van de ploeg. Snelheid, kopkracht, duelkracht, scorend vermogen: Bornauw heeft het allemaal. Inzake uitvoetballend vermogen en positiespel kan het nog beter, maar ook daarin zet hij stappen. Bornauw laat aan Sporza weten dat hij tevreden is over zijn eerste seizoen in Duitsland.

"Ik moet nog veel bijleren, maar ik ben wel tevreden. Je zag op sommige momenten dat het sneller gaat, maar mijn seizoen was goed en ik hoop volgend jaar te groeien. Ik moet nog vooruitgang boeken in het maken van keuzes. De toppers hebben hun keuze vaak al gemaakt nog voor een actie begint. In een fractie van een seconde kan je soms een betere beslissing nemen."

Ondanks het feit dat er wel wat interesse is, zal de Belgische verdediger FC Köln wellicht niet verlaten. Eerst nog een jaar bevestigen.

Is Bornauw een onderschatte speler?

Meest recent

'Kompany trekt bleek weg: Man City plant transferraid'

Bayern München is indrukwekkend aan het seizoen begonnen. Tot dusver bleek geen enkele ploeg in ...

9
9
Jan Mulder trekt vernietigende Anderlecht-conclusie

Tijdens de eerste volledige Europese week van het seizoen, moet RSC Anderlecht thuis vanuit een ...

70
70
De Bruyne doet tegenstander duizelen: "Als hij het veld opkomt ..."

Net op het moment dat de twijfels over zijn overstap naar SSC Napoli opnieuw de kop begonnen op te ...

45
45
Selectie Garcia: spectaculaire comeback bij Rode Duivels?

Volgende week blazen de Rode Duivels voor de tweede keer dit seizoen verzamelen. In hun ...

266
266
UEL/UECL: Nederlandse stunt, Meunier en co winnen topper

Donderdagavond wordt de tweede speeldag van de League Phase van de Champions League afgewerkt. ...

42
42
"Hij werd écht geduwd" - Union bestolen in Champions League?

Het is Union SG niet gelukt om voor de tweede speeldag op rij te stunten in de Champions League. De ...

112
112
'Nieuwe miljoenendeal Club: grootmacht in tribunes'

Club Brugge nam tijdens de voorbije zomermercato afscheid van een rist sterkhouders, maar ...

158
158
Genk-Ferencvaros: Fink kiest vier wissels in basiself

De Europese week was voorlopig geen succes voor de Belgische clubs, aan KRC Genk om daar verandering ...

46
46
Anderlecht vs. Standard: Zetterberg doet voorspelling

Alvorens de nationale ploegen opnieuw aan zet zijn, staat nog een fraai weekend in de Jupiler Pro ...

177
177
Club Brugge slikt: voorwaarde voor volgende ronde UCL

De eerste Belgische nederlaag in de League Phase van de Champions League is een feit dit seizoen. ...

504
504
Italianen geloven ogen niet na actie De Bruyne in 74ste minuut

Kevin De Bruyne toonde zich woensdagavond de grote man bij zijn club SSC Napoli. Met twee fraaie ...

296
296
Pijnlijke aftocht: Union-sterkhouder met grond gelijk gemaakt

Daags na de slipper van Club Brugge op Atalanta BC, heeft ook Union SG zijn eerste nederlaag in de ...

228
228
'Rampenplan Club Brugge: exit Jackers, nieuwe doelman?'

Club Brugge speelt met vuur op de meest impactvolle positie. De rotatie tussen Mignolet en Jackers ...

593
593
Garcia klapt uit de biecht: vervanger Lukaku bekend?

Binnen iets meer dan een week nemen de Rode Duivels het op tegen Noord-Macedonië en Wales. Voor ...

138
138
De Bruyne-bommetje bij AA Gent: Leko rolt spierballen

Met twee assists tegen Sporting vereffende Kevin De Bruyne woensdag in de Champions League zijn ...

126
126
Lotte Vanwezemael doet spraakmakende Courtois-onthulling

Hoe diep ging Lotte Vanwezemael écht met Courtois? In haar radioshow BLOOT onthult ze plots ...

164
164
'Antwerp luidt alarmbel: Overmars legt Wils ultimatum op'

Het gaat van kwaad naar erger bij Antwerp, dat na de nederlaag tegen Zulte Waregem achterblijft met ...

415
415
Fink slaakt zucht van opluchting: 5 wissels in Genk?

De crisis is verbannen bij KRC Genk, dat in de Europa League donderdag Ferencvaros over de vloer ...

141
141
Brusselmans zet BV-wereld op zijn kop: "Levensgevaarlijk!"

Herman Brusselmans kreeg het de afgelopen tijd al zwaar te verduren. De BV stond in het oog van een ...

120
120
'Club Brugge keert kar: nieuw toptarget op verlanglijst'

Club Brugge leek op weg naar een nieuwe stunt in de Champions League, tot Atalanta foutjes van Cisse ...

1061
1061
Coucke kan cashen: Anderlecht deels in Qatarese handen?

Het is ondertussen bijna een maand geleden dat Wouter Vandenhaute aan de kant werd geschoven als ...

925
925
Roland Duchâtelet voor schut gezet: "Wist er niks van!"

Hij was ooit de man die STVV naar een hoger professioneel niveau tilde, maar tegelijk ook heel wat ...

175
175
Publiekslieveling straks terug naar KV Mechelen?

Bij KV Mechelen halen ze graag al eens een oude bekende terug om het DNA van de club levend te ...

641
641
Grote verrassing in defensie bij Rode Duivels?

Vrijdag maakt Rudi Garcia zijn volgende selectie bekend bij de Rode Duivels. Voor de vorige ...

196
196
De Mil duidt verrassende kandidaat voor top drie aan

De tiende speeldag van de Jupiler Pro League belooft interessant te worden. Het is vooral uitkijken ...

174
174

Meer sportnieuws