Bornauw: "Mijn seizoen was goed en ik hoop volgend jaar te groeien"

84 stemmen
Bornauw:

Sebastiaan Bornauw kreeg in België vreemd genoeg toch de nodige kritiek, maar de Belgische verdediger bewijst dat hij alles heeft om in de toekomst een vaste waarde te worden bij de Rode Duivels.

Bij een zeer pover RSCA wist Bornauw zich in zijn eerste jaar als speler in de A-ploeg door te zetten. Dat alleen al toonde zijn kwaliteiten, want het is voor een jong talent veel makkelijker om mee te draaien in een goeddraaiend geheel. FC Köln zag het overduidelijke functionele talent van Bornauw en haalde hem voor 8 miljoen euro weg bij Anderlecht, met doorverkooppercentage. 

Bornauw kende geen problemen met de overstap naar de Bundesliga en groeide er zelfs uit tot dé revelatie van de ploeg. Snelheid, kopkracht, duelkracht, scorend vermogen: Bornauw heeft het allemaal. Inzake uitvoetballend vermogen en positiespel kan het nog beter, maar ook daarin zet hij stappen. Bornauw laat aan Sporza weten dat hij tevreden is over zijn eerste seizoen in Duitsland.

"Ik moet nog veel bijleren, maar ik ben wel tevreden. Je zag op sommige momenten dat het sneller gaat, maar mijn seizoen was goed en ik hoop volgend jaar te groeien. Ik moet nog vooruitgang boeken in het maken van keuzes. De toppers hebben hun keuze vaak al gemaakt nog voor een actie begint. In een fractie van een seconde kan je soms een betere beslissing nemen."

Ondanks het feit dat er wel wat interesse is, zal de Belgische verdediger FC Köln wellicht niet verlaten. Eerst nog een jaar bevestigen.

Is Bornauw een onderschatte speler?

Meest recent

KRC Genk pakt uit met diamant van Standard Luik

KRC Genk kwam op de officiële kanalen met groot nieuws op de proppen. Thibaut Courtois wordt ...

7
7
‘Anderlecht gaat all-in voor piepjong Engels toptalent’

RSC Anderlecht is naarstig de zomermercato aan het afspeuren voor opportuniteiten. Antoine Sibierski ...

85
85
TRANSFERUURTJE: ‘Recorddeal Club Brugge, Union incasseert’

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

221
221
Benteke heeft wat te zeggen na zijn niet-selectie WK

Christian Benteke was lang ene vaste waarde in de selectie van de Rode Duivels, maar de 35-jarige ...

117
117
Rudi Garcia mengt zich in De Bruyne-debat: harde kritiek

De Rode Duivels nemen het dinsdagavond op tegen Kroatië in een oefeninterland ter voorbereiding ...

42
42
Nieuwe liefdesboodschap voor Van Gucht zorgt voor beroering

Ruben Van Gucht is al maanden één van de meest besproken gezichten in de Vlaamse ...

40
40
Yannick Carrasco verrast en hakt transferknoop door

Yannick Carrasco maakte deel uit van de Gouden Generatie, maar de buitenspeler speelt al enkele ...

67
67
Mokerslag Ilay Camara: Anderlecht loopt vergoeding mis

Het WK 2026 staat voor de deur en de definitieve selecties sijpelen naar buiten. Ook Senegal maakte ...

120
120
Antwerp-fans zijn het beu: hard protest aan Bosuil

Het rommelt bij Royal Antwerp FC. Achter de schermen zoekt Paul Gheysens naar miljoenen en COO Kris ...

171
171
Duivels op TV: oefenduels níét op VRT, opvallende aftrapuren

De WK-koorts in België begint zienderogen te stijgen. En dat zal deze week alleen maar toenemen ...

230
230
'Club onvermurwbaar: Barça plooit aan onderhandelingstafel'

Dat Club Brugge verschillende sterkhouders zal zien vertrekken tijdens de zomermercato staat buiten ...

468
468
'Arsenal spoelt CL-kater door met Premier League-bom'

Arsenal FC heeft een puik seizoen achter de rug en kroonde zich voor het eerst sinds 2004 tot Engels ...

110
110
'Sibierski gaat wild tekeer: nieuwe lading vertrekkers klaar'

Antoine Sibierski laat er geen gras over groeien bij RSC Anderlecht. De sportief directeur maakt ...

928
928
Buitenland ziet WK-droomscenario: "Geweldige kans voor Belgen"

Na de teleurstelling op de voorbije grote toernooien, zijn de verwachtingen rond de Rode Duivels ...

313
313
Uitspraken Courtois doen Genk-fans watertanden

Thibaut Courtois staat voor een comeback in het Belgisch voetbal. Niet op het veld, wel als ...

108
108
'Recordtransfer Tzolis: Champions League-ganger meldt zich'

De kans dat Christos Tzolis volgend seizoen nog te bewonderen zal zijn in het shirt van Club Brugge, ...

492
492
'De Ketelaere betrapt bij gesprekken: Atalanta schrikt'

Charles De Ketelaere voelt zich goed in Bergamo, maar toch komt er wat beweging in zijn dossier. De ...

295
295
'Lammens glundert: United pakt stevig uit op mercato'

Manchester United heeft zich na een kwakkelend seizoensstart op fraaie wijze herpakt. Op die goede ...

242
242
Kroatië - België: drie grote dilemma's in basiself Garcia

De Rode Duivels staan dinsdagavond voor een belangrijke test richting het komende WK. In Rijeka ...

357
357
Tweetal doet Kroaten bibberen: "België terug naar wereldtop"

De Rode Duivels staan dinsdagavond voor een belangrijke test richting het WK. Dan werken ze een ...

471
471
'Barça niet af te remmen: officieel bod van 100 miljoen'

FC Barcelona is van plan een er een historische zomermercato van te maken. Zo spendeerde de Spaanse ...

128
128
Solo slim Gheysens: sleutelfiguur verlaat Antwerp

Antwerp heeft niet alleen een tegenvallend seizoen achter de rug, boven de Bosuil hangen ook donkere ...

632
632
Garcia kiest basisploeg: WK-elftal Duivels bekend?

De laatste rechte lijn richting de VS wordt dinsdag om 18 uur ingezet. Dan nemen de Rode Duivels het ...

255
255
'Club Brugge hakt knopen door: trio mag beschikken'

Na de landstitel en fraaie Champions League-campagne vertrekt er straks wellicht heel wat volk door ...

1123
1123
KRC Genk pakt uit: meubelstuk tekent monstercontract

KRC Genk greep zondag op de valreep naast een Europees ticket. Om de pijn enigszins te verzachten ...

252
252

Meer sportnieuws