Invaller De Bruyne kan nederlaag Man City niet vermijden

door
Invaller De Bruyne kan nederlaag Man City niet vermijden

Na de eerdere knappe 6 op 6 tegen Newcastle en landskampioen Liverpool kon Manchester hun fraaie winstreeks niet verderzetten tegen Southampton. The Citizens raakten niet verder dan een 0-1 nederlaag in St. Mary's Stadium. Man City had nochtans kansen en balbezit genoeg, maar de overwinning werd uiteindelijk niet behaald.

Pep Guardiola verraste vriend en vijand door Kevin De Bruyne op de bank te plaatsen tegen Southampton. The Citizens kunnen enkel nog hun tweede plaats verdedigen in de Premier League en wellicht gunt de Spanjaard zijn sterspeler wat rust na zijn eerdere fraaie prestaties. Met het oog op het vervolg van de Champions League kan die beslissing als een logische zet worden beschouwd, maar op het veld was het gemis naar De Bruyne duidelijk merkbaar. 



Southampton kwam na 16 minuten op voorsprong via Che Adams, en dat na een pijnlijk foutje van Oleksandr Zinchenko. Man City kwam die achterstand nooit meer te boven maar desondanks werd de eerste helft afgesloten met een ruim balbezit van maar liefst 65%. Erg veel kansen kon de ploeg echter niet afdwingen zonder de aanwezigheid van maestro De Bruyne, logischerwijze kon City dan ook niet scoren in de eerste 45 speelminuten.

In de tweede helft begon Manchester City de druk wat op te voeren, waar meer en dreigend gevaar uit voortvloeide. Het spelaandeel steeg van 65% naar maar liefst 74%, maar dat veldoverwicht kon niet in doelpunten worden vertaald. Na een uur voetballen greep Guardiola dan toch in door De Bruyne in te brengen, net als Phil Foden. Het duo verving Raheem Sterling en Riyad Mahrez.



Naarmate het eindsignaal begon te naderen, begonnen de kansen zich op te stapelen voor Manchester City. In totaal lanceerde de nummer twee van de Premier League maar liefst 22 pogingen richting het doel van Southampton-doelman Alex McCarthy. The Saints hielden aldus stand met 1-0, zelfs na zeven minuten blessuretijd, en City is opnieuw een ontgoocheling rijker.

LEES OOK: Zorgen om Lukaku: zorgt Garcia voor de oplossing?

Is City een modale ploeg zonder De Bruyne?

Meest recent

Promotie plots in gevaar? KV Kortrijk reageert

De 31ste speeldag in de Challenger Pro League bracht zaterdag een grote verrassing. KV Kortrijk ...

126
126
Is er nog hoop? Nieuwe wending in dossier Bounida

De laatste tijd is het bij de voetbalbond alle hens aan dek om de toekomst van de Rode Duivels ...

78
78
'AA Gent wil Deens koopje doen'

Bij AA Gent is het alweer een seizoen met ups en downs geweest. Desondanks liggen ze wel nog op ...

38
38
Knalprestatie van Stassin, Juve schiet zichzelf in voet

Lucas Stassin was vrijdag dé grote verrassing in de selectie van de Rode Duivels. De jonge ...

23
23
Gent krijgt sterkhouder terug: "Klaar voor start POs"

AA Gent zal er zondag alles aan doen om zijn plaats in de top zes niet meer weg te geven. Daarvoor ...

18
18
Record in zicht: Kompany doet opmerkelijke uitspraak

Bayern München haalde in de voorbije week stevig uit in de Champions League, waarin Atalanta in ...

148
148
SK Beveren bouwt verder aan droomseizoen, remontada Lokeren

SK Beveren is weer een stap dichter bij een absoluut unicum. De Waaslanders maakten thuis gehakt van ...

60
60
Nainggolan doet boekje open over Antwerp en Beerschot

Vrijdagavond kreeg Patro Eisden in de Challenger Pro League een 0-4 om de oren van Beerschot. Het ...

106
106
Zeer verrassende transferwending bij Antwerp?

Antwerp sluit zijn seizoen in de reguliere competitie zondag nog af met een trip naar Leuven. Daarna ...

155
155
'Frankrijk steigert na soap rond Club Brugge-speler'

Bij Club Brugge proberen ze zondag nog een zo goed mogelijke uitgangspositie te veroveren voor de ...

114
114
Milan herpakt zich, dompers voor Lavia en Lokonga

Er stonden zaterdagavond in het buitenland nog enkele interessante affiches op het programma. AC ...

13
13
Club Brugge slikt stevige Vanaken-domper

Club Brugge kon de laatste weken lang niet altijd overtuigen, maar slaagde er wel in om in het spoor ...

417
417
Van Gucht scoort weer: “Ze zet mij op het juiste pad”

Ruben Van Gucht weet als geen ander vrouwelijk schoon aan te trekken. De VRT-man kwam de laatste ...

19
19
'Tast Coucke diep in de buidel? Anderlecht wil dure klepper'

Anderlecht volgt een speler die in Duitsland almaar meer naam maakt, maar goedkoop wordt dit dossier ...

152
152
Oplapwerk bij Club Brugge: dubbele WK-droom doorprikt?

Club Brugge zal volgende week weer een pak internationals zien uitzwermen. Een aantal van hun hoopt ...

89
89
De Mil jubelt: Gent krijgt forse opsteker richting Play-Offs

Behoudens een onwaarschijnlijke afgang plaatst AA Gent zich zondag voor de Champions' Play-Offs. ...

124
124
'Weer kassa voor OHL: zelfs Liverpool meldt zich'

OH Leuven vestigde vorige zomer nog een transferrecord door Ezechiel Banzuzi voor maar liefst 16 ...

47
47
Lukaku laat zich opnieuw zien bij Anderlecht

Wanneer de Rode Duivels binnen enkele dagen op het vliegtuig naar de Verenigde Staten stappen, zal ...

224
224
Garcia keihard: "Zij mogen kruis maken over WK"

De Rode Duivels trekken na het weekend op stage naar de Verenigde Staten om zich voor te bereiden op ...

263
263
Bizarre verdwijning bij Charleroi: "Weet niet waar hij is"

Voor Charleroi dreigt het seizoen toch op een ontgoocheling te eindigen. Even mochten de Carolo's ...

44
44
Yves Vanderhaeghe bezorgt ex-club ongeziene mokerslag

De competitie in de Challenger Pro League leek er lange tijd één op twee snelheden. ...

143
143
Drie dolle minuten waren genoeg: Bayern blijft razen

Bayern München blijft door het seizoen razen. Nadat het eerder op de week al vlot afrekende met ...

87
87
'Titanenstrijd voor goudhaantje: Mechelen eist 7 miljoen'

KV Mechelen beleeft een topseizoen en is zelfs een speeldag voor het einde van de reguliere ...

361
361
Portugal draait Rode Duivels een loer en overtuigt talent

De laatste jaren is er heel wat te doen over Belgische talenten met een dubbele nationaliteit. De ...

88
88
"Speelde ik bij Anderlecht, was ik Rode Duivel geweest"

Het lijkt erop dat de Rode Duivels weer naast een talent zullen grijpen, want het heeft er alle ...

131
131

Meer sportnieuws