Standard ontdekt verrassende blikvanger: dribbelen én scoren

door
Standard ontdekt verrassende blikvanger: dribbelen én scoren

De kop is eraf voor Standard. Op de velden van de Académie wonnen de Rouches woensdag hun eerste oefenwedstrijd van het seizoen. Tegen Waremme, een club uit tweede amateur, werd vlotjes gewonnen met droge 5-0 cijfers. Daarna werd zaterdag ook gewonnen van KV Kortrijk met 3-2. Het was bij Standard vooral uitkijken naar de jongelingen die hun kans krijgen in de A-kern, en ook hoe coach Philippe Montanier zich aanpast aan zijn nieuwe werkomgeving.


YOUNGSTERS AAN ZET

Het viertal Mitchy Ntelo (19), Damjan Pavlovic (18), Michel-Ange Balikwisha (19) en Abdoul Fessal Tapsoba (18) krijgt van de Luikse clubleiding de kans om zich te tonen in de A-kern van Standard. Door de financiële toestand van de Rouches was dit eerder een noodzakelijke zet maar nieuwe coach Philippe Montanier heeft ervaring zat met het begeleiden en ontwikkelen van jong talent. De Franse coach hanteerde in zijn eerste officieuze matchen hetzelfde 4-2-3-1-systeem zoals zijn voorganger Michel Preud'homme, maar wel met andere varianten uiteraard. Daardoor lijken de posities van de flankaanvallers dit seizoen opnieuw van groot belang op Sclessin.



BALIKWISHA SCHITTERT

Deze vier jongelingen kregen tegen Waremme en Kortrijk allemaal een ruime speelgelegenheid, maar het was vooral de 21-jarige William Balikwisha, de twee jaar oudere broer van Michel-Ange, die zich in de kijker speelde én scoorde. Het voormalig jeugdproduct van RSC Anderlecht krijgt ook een nieuwe kans bij Standard na een mislukte en geslaagde uitleenbeurt bij respectievelijk Cercle Brugge en MVV Maastricht – en dat in één seizoen tijd. Toen Bernd Storck werd aangesteld op Jan Breydel was het verhaal uit voor Balikwisha, maar het jonge talent bewees het ongelijk van de Duitser bij MVV.

Standard en MVV onderhouden al jaren een uitstekende band en verschillende Luikse youngsters legden in Maastricht de basis van hun doorbraak als professioneel voetballer, denk maar aan Samy Mmaee (Sint-Truiden) en Dimitri Lavalée (1. FSV Mainz 05). In De Geusselt kwam de polyvalente flankaanvaller 7 wedstrijden in actie maar toch kon Balikwisha grondig zijn stempel drukken. In zijn 403 vergaarde speelminuten sprong de winger vooral in het oog door zijn vele én geslaagde dribbels. Maar geen enkele speler uit de Keuken Kampioen Divisie kon ook gemiddeld per wedstrijd meer geslaagde offensieve acties laten noteren dan Balikwisha. 



HET GELOOF VAN PREUD'HOMME

Dat Standard besluit om Balikwisha een nieuwe kans te geven is op zich geen grote verrassing. Als 18-jarig veelbelovend talent maakte hij in 2018 tegen Lokeren zijn debuut in de Luikse grootmacht, waarin hij prompt bedankte met een assist. Om hem verder te laten ontwikkelen leek Cercle Brugge de ideale uitvalbasis maar daar botste hij op de rigide Bernd Storck. Toenmalig Standard-coach Michel Preud'homme bleef echter geloven in de kwaliteiten waarop Balikwisha bedankte voor het vertrouwen tijdens zijn nieuwe uitleenbeurt aan MVV Maastricht. Tijdens beide uitleenbeurten werd ook telkens geen aankoopoptie vastgelegd, wat het geloof in Balikwisha alleen maar bevestigt.

En ook tijdens de voorbereiding op het komende seizoen speelt Balikwisha zich dus in de kijker, en dat voor de neus van de beleidsbepalers van Standard. Zowel tegen Waremme (twee stuks) als tegen Veeka wist Balikwisha zich op het scorebord te werken. Nieuwe coach Philippe Montanier lijkt momenteel vast te houden aan een 4-2-3-1-formatie, waardoor het profiel van Balikwisha een interessante optie kan betekenen. Misschien niet meteen als basisspeler maar wel als rotatiespeler of als back-up. Standard ontdekte tegen Waremme een potentiële blikvanger van de voorbereiding, aan Balikwisha om eindelijk zijn grote talent te bewijzen in Luik. 

LEES OOK: Theate heeft bizar nieuw kapsel: niemand herkent hem nog

🔥 Populair bij onze lezers

‘Vandenhaute woest: Club 'steelt' droomtransfer’
‘Vandenhaute woest: Club 'steelt' droomtransfer’

Moet Balikwisha een grote kans krijgen bij Standard?

Meest recent

'AA Gent is het beu en laat transfer schieten'

AA Gent moet dringend in actie schieten op de transfermarkt. De teller staat bij de Buffalo's nog ...

70
70
Italianen in shock door eerste trainingsfoto's De Bruyne

Voor Kevin De Bruyne begon dinsdag een nieuw hoofdstuk in zijn carrière. Na maar liefst tien ...

296
296
'Uittocht Charleroi komt op gang: 2 vertrekkers in de maak'

De start van het nieuwe Belgische voetbalseizoen nadert met rasse schreden. Komend weekend is er al ...

26
26
Romano meldt volgende transfer voor Jonge Duivel

De transfermolen begint in de grote competities alsmaar meer op gang te komen en dat betekent dat er ...

37
37
'Union jubelt: oplossing voor uitzichtloze situatie'

Binnen minder dan een week gaat het seizoen van landskampioen Union al officieel van start, maar er ...

56
56
'Club Brugge verrast compleet met vergeten international'

Club Brugge lijkt dicht bij zijn derde aanwinst van de zomer te staan. Het had nog dringend nood aan ...

719
719
'Ronaldo flirt met shocktransfer naar Italië’

Cristiano Ronaldo blijft ook op zijn 40ste van onschatbare waarde voor zowel Al-Nassr als de ...

299
299
'Rode Duivel maakt Bundesliga gek met toptransfer'

De voorbije jaren drukten alsmaar meer Belgen hun stempel in de Bundesliga. Vincent Kompany loodste ...

122
122
'Transfer Meijer klapt: Feyenoord pikt andere Belg op'

Feyenoord moest vorig seizoen vrede nemen met een derde plaats in de Eredivisie, waardoor het nog ...

112
112
'Na Forbs volgt nóg een topaanwinst bij Club Brugge'

In aanloop naar de supercup van komende zondag, blijft Club Brugge zich roeren op de ...

1070
1070
Dolberg én Simic weg? Anderlecht maakt statement

RSC Anderlecht beleefde tot dusver een vruchtbare transferperiode aan inkomende zijde. Maar het ...

551
551
'Emi Martinez laat bommetje vallen in Premier League'

De zomermercato van 2025 leverde al enkele spectaculaire toptransfers op, maar de meeste doelmannen ...

122
122
‘Vandenhaute woest: Club 'steelt' droomtransfer’

Wouter Vandenhaute had grootse plannen en gooide vorig seizoen stevig geld tegen de transfer van een ...

1499
1499
Poolse wals bij Dender: derde zomeraanwinst binnen

Binnen minder dan twee weken trekt het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League zich weer van start. ...

153
153
'Renard doet schokkende onthulling bij Anderlecht'

Olivier Renard is bezig aan zijn eerste tussenseizoen als sportief directeur bij RSC Anderlecht en ...

485
485
'Kompany zet Bayern in lichterlaaie: 100 miljoen klaar'

De spelers van Bayern München genieten momenteel van een welverdiende vakantie na een lang en ...

166
166
'Club Brugge keert kar: nieuwe twist in Jashari-soap'

Dé soap van de transferzomer is in ons land ongetwijfeld de flirt van Ardon Jashari met AC ...

1337
1337
'Witte rook: AA Gent heeft tweede zomeraanwinst te pakken'

Ivan Leko en de fans moesten even op hun honger blijven zitten, maar nu lijkt AA Gent eindelijk weer ...

350
350
Ine Beyen duikt op met bekende oud-voetballer

Het leven van onze BV's staat hier vaak in de schijnwerpers, in Nederland is dat nog een tikkeltje ...

910
910
'Anderlecht vindt oplossing voor overbodige miscast'

Vooral centraal achterin kan Besnik Hasi gerust nog wat vers bloed gebruiken, maar RSC Anderlecht ...

347
347
'Overmars droomt van hereniging met oude Ajax-ster'

De voorbije weken viel er weinig transfernieuws te rapen op de Bosuil, maar dat blijkt louter stilte ...

325
325
'AA Gent richt pijlen op oude bekende: Cercle op de loer'

AA Gent haalde met Wilfred Kanga tot dusver nog maar één nieuwkomer in huis, maar nu ...

444
444
'Done deal: Club Brugge heeft nieuwe flankaanvaller beet'

In de onderhandelingen met Inter omtrent Aleksander Stankovic zit er momenteel weinig schot in de ...

1085
1085
'Renard vangt bot: toptarget stuurt Anderlecht wandelen'

Om de brede kern uit te dunnen, en liefst nog wat centen in het laatje te brengen, maakt RSC ...

542
542
'Kink in de kabel: Club Brugge loopt blauwtje in Milaan'

Tot nader order blijft Ardon Jashari gewoon op post bij Club Brugge, waar de Speler van het Jaar ...

1103
1103

Meer sportnieuws