Standard ontdekt verrassende blikvanger: dribbelen én scoren

777 stemmen
Standard ontdekt verrassende blikvanger: dribbelen én scoren

De kop is eraf voor Standard. Op de velden van de Académie wonnen de Rouches woensdag hun eerste oefenwedstrijd van het seizoen. Tegen Waremme, een club uit tweede amateur, werd vlotjes gewonnen met droge 5-0 cijfers. Daarna werd zaterdag ook gewonnen van KV Kortrijk met 3-2. Het was bij Standard vooral uitkijken naar de jongelingen die hun kans krijgen in de A-kern, en ook hoe coach Philippe Montanier zich aanpast aan zijn nieuwe werkomgeving.


YOUNGSTERS AAN ZET

Het viertal Mitchy Ntelo (19), Damjan Pavlovic (18), Michel-Ange Balikwisha (19) en Abdoul Fessal Tapsoba (18) krijgt van de Luikse clubleiding de kans om zich te tonen in de A-kern van Standard. Door de financiële toestand van de Rouches was dit eerder een noodzakelijke zet maar nieuwe coach Philippe Montanier heeft ervaring zat met het begeleiden en ontwikkelen van jong talent. De Franse coach hanteerde in zijn eerste officieuze matchen hetzelfde 4-2-3-1-systeem zoals zijn voorganger Michel Preud'homme, maar wel met andere varianten uiteraard. Daardoor lijken de posities van de flankaanvallers dit seizoen opnieuw van groot belang op Sclessin.



BALIKWISHA SCHITTERT

Deze vier jongelingen kregen tegen Waremme en Kortrijk allemaal een ruime speelgelegenheid, maar het was vooral de 21-jarige William Balikwisha, de twee jaar oudere broer van Michel-Ange, die zich in de kijker speelde én scoorde. Het voormalig jeugdproduct van RSC Anderlecht krijgt ook een nieuwe kans bij Standard na een mislukte en geslaagde uitleenbeurt bij respectievelijk Cercle Brugge en MVV Maastricht – en dat in één seizoen tijd. Toen Bernd Storck werd aangesteld op Jan Breydel was het verhaal uit voor Balikwisha, maar het jonge talent bewees het ongelijk van de Duitser bij MVV.

Standard en MVV onderhouden al jaren een uitstekende band en verschillende Luikse youngsters legden in Maastricht de basis van hun doorbraak als professioneel voetballer, denk maar aan Samy Mmaee (Sint-Truiden) en Dimitri Lavalée (1. FSV Mainz 05). In De Geusselt kwam de polyvalente flankaanvaller 7 wedstrijden in actie maar toch kon Balikwisha grondig zijn stempel drukken. In zijn 403 vergaarde speelminuten sprong de winger vooral in het oog door zijn vele én geslaagde dribbels. Maar geen enkele speler uit de Keuken Kampioen Divisie kon ook gemiddeld per wedstrijd meer geslaagde offensieve acties laten noteren dan Balikwisha. 



HET GELOOF VAN PREUD'HOMME

Dat Standard besluit om Balikwisha een nieuwe kans te geven is op zich geen grote verrassing. Als 18-jarig veelbelovend talent maakte hij in 2018 tegen Lokeren zijn debuut in de Luikse grootmacht, waarin hij prompt bedankte met een assist. Om hem verder te laten ontwikkelen leek Cercle Brugge de ideale uitvalbasis maar daar botste hij op de rigide Bernd Storck. Toenmalig Standard-coach Michel Preud'homme bleef echter geloven in de kwaliteiten waarop Balikwisha bedankte voor het vertrouwen tijdens zijn nieuwe uitleenbeurt aan MVV Maastricht. Tijdens beide uitleenbeurten werd ook telkens geen aankoopoptie vastgelegd, wat het geloof in Balikwisha alleen maar bevestigt.

En ook tijdens de voorbereiding op het komende seizoen speelt Balikwisha zich dus in de kijker, en dat voor de neus van de beleidsbepalers van Standard. Zowel tegen Waremme (twee stuks) als tegen Veeka wist Balikwisha zich op het scorebord te werken. Nieuwe coach Philippe Montanier lijkt momenteel vast te houden aan een 4-2-3-1-formatie, waardoor het profiel van Balikwisha een interessante optie kan betekenen. Misschien niet meteen als basisspeler maar wel als rotatiespeler of als back-up. Standard ontdekte tegen Waremme een potentiële blikvanger van de voorbereiding, aan Balikwisha om eindelijk zijn grote talent te bewijzen in Luik. 

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: 'Vuurwerk bij Anderlecht & Club Brugge'

Moet Balikwisha een grote kans krijgen bij Standard?

Meest recent

Geen Champions League voor Vrancken na nieuwe zeperd

Wouter Vrancken maakte deze zomer een opmerkelijke overstap, want na een boerenjaar verruilde hij ...

132
132
Einde van tijdperk? Neuer geeft grote toekomsthint

Bij Bayern München willen ze in het komende seizoen nog beter doen dan de Duitse dubbel en ...

50
50
'Doorbraak op Mambourg met straf Titraoui-plan'

Charleroi opent binnen een tiental dagen zijn seizoen met een thuiswedstrijd tegen OH Leuven. Het ...

14
14
OHL in lastige papieren: "We moeten spelers verkopen"

OH Leuven neemt dit seizoen een frisse start. De technische staf werd opnieuw grondig vernieuwd, ...

98
98
Hayen doet straffe uitspraak over Club Brugge

Nicky Hayen kreeg deze zomer een verrassende nieuwe uitdaging voorgeschoteld. Ondanks een ...

400
400
'Tweede kandidaat-trainer bij Antwerp bekend'

De tijd dringt stilaan voor Antwerp om een nieuwe trainer te vinden. Binnen minder dan twee weken ...

137
137
'Charleroi nadert op één na duurste transfer ooit'

Charleroi hoopt komend seizoen weer aan te kunnen sluiten bij de subtop na een minder jaar. De ...

25
25
'Fernandez-Pardo ontketent forse transfersoap'

Matias Fernandez-Pardo was deze zomer de verrassing in de WK-selectie van de Rode Duivels. De ...

119
119
'Antwerp nadert nieuwe coach: 2 kandidaten over'

Bij Antwerp lijken ze eindelijk aan hun huiswerk voor deze zomer begonnen te zijn. De club was ...

303
303
'Hoefkens klopt voor transfer aan bij Anderlecht'

Gaat er nog een speler vertrekken bij RSC Anderlecht? Die kans is zeker aanwezig. NAC Breda zou wel ...

230
230
'Reden afhaken Anderlecht bekend: énorme vraagprijs'

De zoektocht naar aanvallende versterking bij RSC Anderlecht verloopt heel moeizaam. Vitor Bruno ...

569
569
Massimo Bruno stopt, versterking voor Lokeren

De mercato komt stilaan op gang. Zo viel er nog wat officieel nieuws te bespeuren. Massimo Bruno ...

38
38
‘Courtois laat Duivels vallen: pijnlijke waarheid komt uit’

Thibaut Courtois wil alleen Rode Duivel blijven als hij de volledige Nations League mag overslaan. ...

890
890
Patro Eisden verrast met transfer oude bekende

Patro Eisden was al zeer actief op de transfermarkt en er komt nog volk bij. Zopas maakte de ...

87
87
Openda verlost van Juventus en heeft nieuwe club beet

Een vreugdekreet. Dat zal er ongetwijfeld zijn geweest bij Loïs Openda toen hij zijn contract ...

47
47
Anderlecht maakt fans bijzonder gelukkig met primeur

De fans van RSC Anderlecht worden stilaan ongeduldig, want tot op heden was het nog maar een rustige ...

261
261
'Antwerp op toerental: publiekslieveling keert terug'

De fans van Antwerp hebben lang op hun honger moeten zitten, maar in de laatste rechte lijn richting ...

706
706
'Club Brugge stunt: gegeerde WK-revelatie geeft jawoord'

Club Brugge hoopt Ivan Leko nog van minstens drie versterkingen te voorzien. Op de verlanglijst van ...

953
953
'Kassa rinkelt in Genk: bliksemvertrek ruwe diamant'

De geruchtenmolen draait stilaan op volle toeren bij KRC Genk, dat niet alleen op het punt staat om ...

619
619
'Leko dumpt trio: miscast Club Brugge weigert transfer'

Terwijl het wemelt van de geruchten rond sterkhouders zoals Nicolo Tresoldi en Joaquin Seys, en ...

1180
1180
'Overmars slaat toe: Antwerp verrast met oude bekende'

Nu de overname door het consortium rond Wouter Vandenhaute eindelijk helemaal rond is, wil Antwerp ...

528
528
'Code rood bij Club Brugge: Tresoldi op weg naar PL'

Als het van Bart Verhaeghe afhangt gaat hij helemaal nergens naartoe, maar na amper ...

648
648
Witte rook in Anderlecht: Sibierski dumpt dure flop

Antoine Sibierski moet RSC Anderlecht weer naar successen zien te loodsen, al torst de nieuwe ...

382
382
'Genk kan cashen: exit El Ouahdi in stroomversnelling'

KRC Genk staat op het punt om te cashen op Konstantinos Karetsas, wiens recordtransfer naar Borussia ...

1060
1060
Telenet onthult voetbalplannen: opvallende rol Ruben Van Gucht

Het WK 2026 behoort inmiddels weer definitief tot het verleden en dus is het weer reikhalzend ...

704
704

Meer sportnieuws