Real zet Barça op zeven punten, opnieuw hoofdrol VAR

door
Real zet Barça op zeven punten, opnieuw hoofdrol VAR

In La Liga heeft Real Madrid zijn voorsprong op FC Barcelona, dat later op de dag wel nog in actie komt, voorlopig vergroot tot zeven punten. Net zoals donderdag tegen Getafe won de Koninklijke op het veld van Athletic Bilbao met 0-1 na een penalty van Sergio Ramos. Al moet gezegd dat de hoofdstedelingen andermaal niet mochten klagen over de VAR.


In het San Mames-stadion werd Real, dat niet kon rekenen op Eden Hazard, meermaals op de proef gesteld. Thibaut Courtois moest in de eerste helft regelmatig in actie komen om een voorsprong voor Bilbao te voorkomen. Aan de andere kant liet Rodrigo een grote kopkans onbenut en lukte het de bezoekers niet om toe te slaan nadat doelman Unai Simon een vrije trap van Marco Asensio pareerde.

Halverwege stond het nog 0-0 in Bilbao, maar net als tegen Getafe werd de wedstrijd opengebroken door een arbitrale beslissing. Marcelo werd in het strafschopgebied op de voet getrapt door Dani Garcia en op advies van de VAR werd de bal op de stip gelegd door scheidsrechter José Luis González. Net als donderdag maakte Sergio Ramos het dankbaar af: 0-1.

Ook Bilbao claimde even later een penalty. Ramos beging een gelijkaardige overtreding in zijn eigen zestien, maar ditmaal greep de VAR niet in. Real Madrid komt daardoor zeven punten los van FC Barcelona, dat ook een nadelig onderling resultaat heeft. De Catalaanse ploeg komt wel nog in actie, maar staat voor een lastige verplaatsing naar ploeg in vorm Villarreal.

LEES OOK: 'Pijnlijk: Barça greep twéé keer naast Courtois'

Real wordt kampioen dit seizoen ...

Meest recent

'Hayen hakt knopen door: 2 wissels bij Club Brugge'

"Club Brugge is uit op eerherstel", aldus Nicky Hayen vrijdag op zijn persbabbel. Hoewel in de ...

23
23
Renard doorbreekt stilte: "Dan verlaat ik Anderlecht'

Voor de interlandbreak boekte RSC Anderlecht een fraaie zes op zes tegen KV Mechelen en Club Brugge. ...

82
82
'Italië in alle staten: coach ontketent De Ketelaere-rel'

Raffaele Palladino gooit meteen de wetten om bij Atalanta — en precies daar wordt De Ketelaere ...

66
66
Anderlecht en Genk balen: "Beste speler in de Eredivisie"

PSV steekt er ook dit seizoen weer bovenuit in de Nederlandse eerste klasse. De club uit Eindhoven ...

55
55
Heropenen AA Gent en Westerlo pikant transferdossier?

AA Gent en KVC Westerlo kennen voorlopig een wisselvallig seizoen. Afgelopen zomer kwam het bijna ...

75
75
Hasi verklapt gemiste toptransfer: "Was in de zomer te duur"

RSC Anderlecht zocht afgelopen zomer naar versterking en vond die ook, maar op bepaalde posities is ...

188
188
Renard slaat hard terug: "Klein van hem"

Ongeveer een jaar geleden werd Olivier Renard aangesteld als sportief directeur bij RSC Anderlecht. ...

124
124
Noodlot slaat toe bij Antwerp: "En nu dit ... echt zonde"

meAntwerp FC staat in de komende weken voor een lastig programma en dat terwijl de club zo snel ...

105
105
'Kompany totaal verrast: grootmacht rukt op voor Kane'

Bayern München staat aanstaande woensdag voor een absolute kraker in de Champions League tegen ...

102
102
Kortsluiting bij Club Brugge: Hayen ontploft van één speler

Club Brugge kocht geen status maar ruwe power: voor €9 miljoen moest Mamadou Diakhon dé ...

342
342
"Klein kind" - Boskamp scherp na vete Garcia-De Bilde

Ondanks de kwalificatie voor het WK 2026 en de monsterzege tegen Liechtenstein, werd de voorbije ...

246
246
Nieuwe coach Club Brugge bekend? De Mil krijgt voorwaarde te horen

Daags voor het belangrijke Champions League-duel tegen Sporting CP, staat Club Brugge in eigen land ...

376
376
De Cat, nieuwe spits, Verschaeren, ...: transferplannen Anderlecht op tafel

RSC Anderlecht zette vlak voor de voorbije interland-periode enkele overtuigende prestaties neer. ...

335
335
Dubbel gevoel bij Essvee: "Met 11 tegen 11..."

Zulte Waregem had zich vrijdagavond minstens voor even in de top zes kunnen nestelen, maar dat is ...

111
111
Harde woorden bij Standard: "Niet goed genoeg"

Standard droomt ervan om weer de aansluiting met de top te maken, maar die lijkt momenteel nog veraf ...

138
138
Wils met handen in haar: grote hint over vervanger Janssen

Antwerp pakte voor de interlandbreak een flinke opsteker door eindelijk nog eens een wedstrijd te ...

252
252
Standard laat gouden kans liggen tegen tienkoppig Essevee

Standard heeft vrijdagavond een gouden kans laten liggen om op te schuiven richting de top zes. Het ...

90
90
KV Mechelen in PO1? "Dat wordt richtinggevend"

We zijn bijna halfweg de reguliere competitie en er staan nog altijd enkele verrassingen in de top ...

104
104
Loodzware kalender Union: Hubert reageert messcherp

Voor Union trekt de Jupiler Pro League zich zaterdag weer op gang met een thuiswedstrijd tegen ...

90
90
Verrassend puntenverlies Beveren, Vanderhaeghe wint meteen

De veertiende speeldag in de Challenger Pro League is vrijdagavond begonnen met twee verrassingen. ...

111
111
De Mil geeft kurkdroog de formule om Club te kloppen

Na de pijnlijke nederlaag op Anderlecht voor de interlandbreak zal het er zaterdag op moeten zijn ...

260
260
Hasi duidelijk over Vanden Borre na 'jeanetten'-incident

Zondag moet Anderlecht op bezoek bij La Louvière en dat zal voor velen een speciale wedstrijd ...

215
215
Goudhaantje Westerlo lonkt naar Belgische top: "Zou mooi zijn"

De wintemercato breekt aan en ongetwijfeld zullen de Belgische topclubs daarin rondspeuren naar ...

232
232
Sanctie eindelijk bekend na slag in gezicht van Somers

Vlak voor de interlandbreak slaagde Antwerp er eindelijk nog eens in om een wedstrijd te winnen. Het ...

96
96
Mokio krijgt stevige mokerslag bij Ajax

Jorthy Mokio was één van de spelers die de Jonge Duivels aan glorie moest helpen op ...

75
75

Meer sportnieuws