'Anderlecht hoopt op gedroomde voetballende verdediger'

1020 stemmen
'Anderlecht hoopt op gedroomde voetballende verdediger'

Sinds vorige woensdag werd de zomermercato opnieuw voor open verklaard. De sportieve beleidsbepalers van onze Belgische clubs hopen om hun selecties aan te vullen met kwalitatieve versterkingen en het liefst op een zo goedkoop mogelijke manier. De Ghanees Abdul Mumin past volledig in dat plaatje en het is geen toeval dat een vijftal Belgische clubs interesse in hem toont. Maar vooral bij RSC Anderlecht lijkt men nood te hebben aan zijn profiel.


GROTE OPPORTUNITEIT

Abdul Mumin is gegeerd wild op de Belgische transfermarkt. RSC Anderlecht, Club Brugge, AA Gent, KV Mechelen, Zulte Waregem en KV Kortrijk azen allen op de 22-jarige centrale verdediger. Maar ook vanuit het buitenland wordt de sterke en snelle Mumin nauwlettend in de gaten gehouden. Het lijstje van belangstellenden is dan ook erg lang: Leicester, Brighton, Benfica, FC Porto, Nîmes, Nantes, Strasbourg, Espanyol, Getafe en Brondby zonden allen scouts uit naar de wedstrijden van Mumin bij zijn club Nordsjaelland. 



Deze grote interesse in Mumin is dan ook erg logisch. Hij is jong, één van de beste centrale verdedigers uit de Deense Superligaen én bezit een contractvrije status. De combinatie van deze factoren maakt van Mumin een érg interessante opportuniteit voor veel clubs en zeker voor de teams uit de Jupiler Pro League, dé springplank bij uitstek naar één van de grootste vijf Europese competities. Mumin wordt tevens vertegenwoordigd hetzelfde managementteam van landgenoot en ex-Zulte Waregem-huurling Gideon Mensah, die op de radar staat van Anderlecht en KRC Genk.

MATCH MET ANDERLECHT

Op 22-jarige leeftijd vindt Mumin het een vereiste om vaak te kunnen spelen en niet zijn broek te verslijten op de reservebank. Daarom lijkt vooral een transfer naar Anderlecht een weloverwogen carrièremove voor hem. Op Neerpede moeten huurlingen Derrick Luckassen en Philippe Sandler zich (voorlopig?) niet meer melden op de trainingen, waardoor er opeens een groot personeelstekort is op de positie van centrale verdediger. Bovendien past het profiel van Mumin als gegoten bij Anderlecht, waar vooral wordt ingezet op spelers met voetballende kwaliteiten. En dat heeft de Ghanees met overvloed.

Nordsjaelland is een middenmoter in de Deense Superligaen maar de ploeg van coach Flemming Pedersen hanteert een voetballende én dominante speelwijze. Daardoor lijken in België enkel Club Brugge, AA Gent en Anderlecht goed aan te sluiten bij deze filosofie waarmee Mumin erg vertrouwd is. Bij Club Brugge is er echter meer dan voldoende kwaliteit aanwezig op de positie van centrale verdediger en AA Gent haalde onlangs Dino Arslanagic binnen. De kans om te spelen is daarom het grootst bij Anderlecht, en zijn contractvrije status maakt Mumin des te interessanter voor het financieel getergde Sporting.


Bij Nordsjaellland wordt er steevast van achteruit opgebouwd waardoor Mumin in de Deense Superligaen het op één na meeste passes verstuurde onder alle centrale verdedigers. Daarbij haalde hij tevens een hoog slagingspercentage waarmee hij de beste passeur was van zijn club. Bovendien beschikt de Ghanees ook over een strakke inspeelpass én over het nodige voetbalinzicht. Kortom: een type dat Vincent Kompany er maar wat graag zou bijhebben in zijn team. Op verdedigend vlak springt Mumin ook in het oog door een krachtige speelstijl met een goede en vaak perfect getimede tackle. 

SPORTIEVE EN FINANCIËLE BUITENKANS

De kans dat Anderlecht volgend seizoen nog kan beschikken over huurlingen Derrick Luckassen en Philippe Sandler is momenteel erg klein. Bovendien lijkt het in beide gevallen opnieuw om een uitleenbeurt te gaan én waarbij er financiële inspanningen zullen moeten worden geleverd. Abdul Mumin staat nog niet hetzelfde sportieve niveau als Luckassen of Sandler, maar de potentie heeft hij alvast wél. Anderlecht kan de Ghanese verdediger ook op definitieve basis binnenhalen en dat zonder een groot kapitaal te spenderen. Daarnaast zal zijn marktwaarde ook stelselmatig toenemen waardoor Anderlecht op langere termijn ook op financieel vlak een uitstekende zaak zou kunnen doen.

LEES OOK: 'Uittocht Anderlecht: volgende vertrekker al genoemd'

Moet Anderlecht doorduwen voor Mumin?

Meest recent

Standard slikt stevige transferdomper

Standard beleeft een zeer drukke transferzomer. Zowel aan inkomende als uitgaande zijde beweegt er ...

29
29
Boskamp scherp voor Courtois: "Vond ik maar raar"

De uitschakeling van de Rode Duivels op het WK zindert twee dagen later nog steeds na. De manier ...

100
100
'Stroomversnelling op komst in dossiers Trossard én Tzolis'

Het WK is in zijn eindfase beland en dat betekent dat de transfermarkt stilaan onder stoom kan ...

105
105
'Straffe stoot: zo wist Club Sommer te overtuigen'

Het heeft er alle schijn van dat Club Brugge in blijde verwachting is van zijn eerste echte ...

354
354
STVV-coach klopt op tafel: "Enkel dat mist nog"

Bij STVV moeten ze deze zomer een nieuwe start nemen na een topseizoen. Succescoach Wouter Vrancken ...

76
76
Ciman ziet zeer gunstig teken voor toekomst Rode Duivels

Het WK zit erop voor de Rode Duivels, nadat ze vrijdag in de kwartfinale strandden tegen Spanje. ...

118
118
'Club is helemaal los: Sommer én piepjonge spits binnen'

Bij Club Brugge komt de mercato deze zomer wat trager op gang dan gebruikelijk. Doorgaan is ...

422
422
'Club strijd met Ajax om nieuwe Scandinavische slag'

Bij Club Brugge lijkt er stilte voor de storm te heersen op het vlak van transfers. Met Cheveyo ...

207
207
'Genk verbaast met aanwinst van 10 miljoen'

Het is voor KRC Genk een woelige zomer. Het verloor met Nicky Hayen plots zijn trainer en moest dus ...

387
387
'Topclub zet Lucas Stassin op verlanglijstje'

Lucas Stassin is op zoek naar een nieuwe club. De Belgische aanvaller wil terug op het hoogste ...

93
93
'KRC Genk heeft verrassende opvolger Hayen bijna beet'

KRC Genk zag Nicky Hayen naar Burnley vertrekken. De Engelsen betaalden één miljoen ...

522
522
‘Club Brugge vangt grote vis: WK-held moet komen’

Club Brugge wil toeslaan op de transfermarkt. Blauw-zwart heeft een opvallende WK-held in het vizier ...

1005
1005
Bosz looft Belg: "Kan zijn seizoen worden bij PSV"

PSV heeft een grote traditie van Belgische spelers. De Nederlandse landskampioen lijkt op weg om een ...

79
79
Vanderhaeghe en Van der Elst maken rapport van Garcia

Rudi Garcia deed het goed als bondscoach van de Rode Duivels op het WK. Daar kan niémand ...

307
307
'SK Beveren pakt uit met ex-speler van Arsenal'

SK Beveren was voorlopig niet echt actief op de transfermarkt, maar daar komt verandering in. ...

131
131
Herman Brusselmans haalt vernietigend uit naar Rode Duivels

Waar heel wat supporters nog met gemengde gevoelens terugblikken op het WK van de Rode Duivels, laat ...

329
329
'Recorddeal krijgt vorm: grote doorbraak rond Karetsas'

Ligt de toekomst van Konstaninos Karetsas in de Bundesliga? Volgens de laatste berichten heeft de ...

201
201
'Transferakkoord bereikt: Trossard kiest opvallend avontuur'

Leandro Trossard kan terugblikken op een geslaagd WK 2026. Maar alvorens hij vakantie neemt na een ...

322
322
"Dé ontgoocheling van WK" - Rode Duivel krijgt volle laag

Het wereldkampioenschap van de Rode Duivels is gestrand in de kwartfinales. En dus worden volop ...

494
494
Rudi Garcia weg als bondscoach? Pijnlijke details duiken op

Nu het wereldkampioenschap erop zit voor de Rode Duivels, kan de KBVB een evaluatie maken van het ...

926
926
De Ketelaere verovert opnieuw alle Belgische harten

Enkele dagen na de uitschakeling op het WK laat Charles De Ketelaere opnieuw van zich horen. Niet ...

295
295
Standard doet weer zaken in JPL, Charleroi shopt in CPL

Binnen minder dan een maand is het weer zover, dan trekt het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League ...

207
207
'Nieuwe flankaanvaller Club: vizier op Brazilië gericht'

Club Brugge wil de selectie van coach Ivan Leko in de komende weken versterken met enkele directe ...

599
599
'Uittocht Anderlecht: volgende vertrekker al genoemd'

Op donderdag 23 juli begint RSC Anderlecht aan zijn nieuwe seizoen in de voorrondes van de Europa ...

529
529
'Enrique wordt verwend: PSG klopt aan bij Barcelona'

Paris Saint-Germain kroonde zich de voorbije twee seizoenen tot Champions League-winnaar. Die ...

121
121

Meer sportnieuws