'Anderlecht hoopt op gedroomde voetballende verdediger'

1020 stemmen
'Anderlecht hoopt op gedroomde voetballende verdediger'

Sinds vorige woensdag werd de zomermercato opnieuw voor open verklaard. De sportieve beleidsbepalers van onze Belgische clubs hopen om hun selecties aan te vullen met kwalitatieve versterkingen en het liefst op een zo goedkoop mogelijke manier. De Ghanees Abdul Mumin past volledig in dat plaatje en het is geen toeval dat een vijftal Belgische clubs interesse in hem toont. Maar vooral bij RSC Anderlecht lijkt men nood te hebben aan zijn profiel.


GROTE OPPORTUNITEIT

Abdul Mumin is gegeerd wild op de Belgische transfermarkt. RSC Anderlecht, Club Brugge, AA Gent, KV Mechelen, Zulte Waregem en KV Kortrijk azen allen op de 22-jarige centrale verdediger. Maar ook vanuit het buitenland wordt de sterke en snelle Mumin nauwlettend in de gaten gehouden. Het lijstje van belangstellenden is dan ook erg lang: Leicester, Brighton, Benfica, FC Porto, Nîmes, Nantes, Strasbourg, Espanyol, Getafe en Brondby zonden allen scouts uit naar de wedstrijden van Mumin bij zijn club Nordsjaelland. 



Deze grote interesse in Mumin is dan ook erg logisch. Hij is jong, één van de beste centrale verdedigers uit de Deense Superligaen én bezit een contractvrije status. De combinatie van deze factoren maakt van Mumin een érg interessante opportuniteit voor veel clubs en zeker voor de teams uit de Jupiler Pro League, dé springplank bij uitstek naar één van de grootste vijf Europese competities. Mumin wordt tevens vertegenwoordigd hetzelfde managementteam van landgenoot en ex-Zulte Waregem-huurling Gideon Mensah, die op de radar staat van Anderlecht en KRC Genk.

MATCH MET ANDERLECHT

Op 22-jarige leeftijd vindt Mumin het een vereiste om vaak te kunnen spelen en niet zijn broek te verslijten op de reservebank. Daarom lijkt vooral een transfer naar Anderlecht een weloverwogen carrièremove voor hem. Op Neerpede moeten huurlingen Derrick Luckassen en Philippe Sandler zich (voorlopig?) niet meer melden op de trainingen, waardoor er opeens een groot personeelstekort is op de positie van centrale verdediger. Bovendien past het profiel van Mumin als gegoten bij Anderlecht, waar vooral wordt ingezet op spelers met voetballende kwaliteiten. En dat heeft de Ghanees met overvloed.

Nordsjaelland is een middenmoter in de Deense Superligaen maar de ploeg van coach Flemming Pedersen hanteert een voetballende én dominante speelwijze. Daardoor lijken in België enkel Club Brugge, AA Gent en Anderlecht goed aan te sluiten bij deze filosofie waarmee Mumin erg vertrouwd is. Bij Club Brugge is er echter meer dan voldoende kwaliteit aanwezig op de positie van centrale verdediger en AA Gent haalde onlangs Dino Arslanagic binnen. De kans om te spelen is daarom het grootst bij Anderlecht, en zijn contractvrije status maakt Mumin des te interessanter voor het financieel getergde Sporting.


Bij Nordsjaellland wordt er steevast van achteruit opgebouwd waardoor Mumin in de Deense Superligaen het op één na meeste passes verstuurde onder alle centrale verdedigers. Daarbij haalde hij tevens een hoog slagingspercentage waarmee hij de beste passeur was van zijn club. Bovendien beschikt de Ghanees ook over een strakke inspeelpass én over het nodige voetbalinzicht. Kortom: een type dat Vincent Kompany er maar wat graag zou bijhebben in zijn team. Op verdedigend vlak springt Mumin ook in het oog door een krachtige speelstijl met een goede en vaak perfect getimede tackle. 

SPORTIEVE EN FINANCIËLE BUITENKANS

De kans dat Anderlecht volgend seizoen nog kan beschikken over huurlingen Derrick Luckassen en Philippe Sandler is momenteel erg klein. Bovendien lijkt het in beide gevallen opnieuw om een uitleenbeurt te gaan én waarbij er financiële inspanningen zullen moeten worden geleverd. Abdul Mumin staat nog niet hetzelfde sportieve niveau als Luckassen of Sandler, maar de potentie heeft hij alvast wél. Anderlecht kan de Ghanese verdediger ook op definitieve basis binnenhalen en dat zonder een groot kapitaal te spenderen. Daarnaast zal zijn marktwaarde ook stelselmatig toenemen waardoor Anderlecht op langere termijn ook op financieel vlak een uitstekende zaak zou kunnen doen.

LEES OOK: 'Anderlecht houdt adem in: De Cat-doorbraak in zicht'

Moet Anderlecht doorduwen voor Mumin?

Meest recent

Dramatisch record Turkije: primeur op WK door Paraguay

Turkije is na twee speeldagen al uitgeschakeld. Tegen Paraguay liep het alweer mis en ging het met ...

5
5
Beerschot bindt trio en stelt nieuwe toptransfer voor

Beerschot zal morgen aan de voorbereiding voor het nieuwe seizoen beginnen. De Kielse Ratten zijn ...

25
25
Courtois weet exact wat er beter moet tegen Iran

De Rode Duivels nemen het zondag op tegen Iran in de tweede groepswedstrijd van het WK in de ...

19
19
'Beerschot strikt speler Club Brugge, sterkhouder weg'

Beerschot gaat komend seizoen voluit voor promotie. De Kielse Ratten gaan weldra een aantal ...

50
50
Courtois doet opvallende oproep aan Belgische pers

Thibaut Courtois heeft altijd goede teksten als hij met de media spreekt. Weinig tot geen ...

46
46
'Anderlecht en Schalke 04 voeren pittige onderhandelingen'

Bij RSC Anderlecht begint er duidelijk beweging in de transfers te komen en weldra komt er ook een ...

267
267
Garcia grijpt in: 'zware WK-optater voor Hans Vanaken'

De Rode Duivels kruisen zondagavond de degens met Iran tijdens hun tweede wedstrijd op het WK 2026. ...

562
562
'Anderlecht houdt adem in: De Cat-doorbraak in zicht'

Bij RSC Anderlecht staan dit weekend de medische en fysieke proeven op het programma, vanaf volgende ...

292
292
Mechele eruit voor Debast? "In België geen betere verdedigers"

Volgens de laatste berichten uit de VS verloopt de revalidatie van Zeno Debast voorspoedig. En dus ...

295
295
Anderlecht aast op straffe deal met man van 10 miljoen

Anderlecht lijkt een grote slag geslaan te hebben op de transfermarkt. Paars-wit is ver gegaan voor ...

273
273
Saibari bezorgt Marokko droomstart, Brazilië soort er drie

Brazilië heeft vrijdagnacht zoals verwacht de maat genomen van Haïti en haalde het met ...

36
36
Wat een afgang! Turkije sneuvelt op WK ondanks bizar rood

Voor Turkije zit het wereldkampioenschap er na amper twee wedstrijden op. De Turken verloren ...

222
222
Belgische globetrotter houdt plots halt in Eredivisie

Belgische spelers, trainers en specialisten zijn al jaren steeds populairder geworden in het ...

24
24
'Volgende club haakt wellicht af voor De Cat'

Nathan De Cat zijn toekomst is nog steeds onduidelijk. Vertrekt hij bij RSC Anderlecht? Gaat hij ...

231
231
VS charmeert tegen Australië en is zeker van volgende ronde

De Verenigde Staten wilden net als Mexico zich al verzekeren van de volgende ronde. De Amerikanen ...

34
34
La Louvière pakt uit met stevige aanwinst

La Louvière heeft vandaag een nieuwe speler aangekondigd. De Belgische eersteklasser ging ...

39
39
SK Beveren raast door: vier opvallende vertrekkers

SK Beveren zag Marink Reedijk de club verlaten en stelde met Tim Bakens een verrassende opvolger aan ...

85
85
‘AA Gent richt vizier op volgende ingaande transfer’

AA Gent was al heel aanwezig op de transfermarkt, maar uiteraard heeft de ploeg nog direct inzetbare ...

135
135
Dwomoh tekent voor drie jaar bij verrassende club

Pierre Dwomoh heeft een nieuwe club gevonden. Onze redactie vernam uit betrouwbare bron dat de ...

192
192
'Anderlecht zet door: nieuwe coach bijna in Brussel'

RSC Anderlecht stelde vandaag Giulian Biancone voor als eerste zomeraanwinst. Maar waar blijft de ...

872
872
Yamal lyrisch: "Hij is de allerbeste speler ooit"

Lamine Yamal viel in tegen Kaapverdië, maar kon het verschil ook niet maken voor Spanje. ...

195
195
Anderlecht slaat toe: eerste zomertransfer een feit

RSC Anderlecht start maandag de veldtrainingen en dat zal met een nieuwe speler zijn. De Brusselaars ...

234
234
Courtois als doelman terug bij Genk? 'El Muro' héél duidelijk

Romelu Lukaku wil zijn carrière afsluiten bij RSC Anderlecht, Axel Witsel liet al weten dat ...

230
230
Garcia dreigt WK van De Bruyne zwaar te verknallen

Kevin De Bruyne blijft bij de Rode Duivels de grote naam, maar na de 1-1 tegen Egypte is de ...

221
221
Club Brugge deelt Anderlecht, Genk & co transfertikken uit

Club Brugge kende een rotseizoen met Club NXT. Ze eindigden troosteloos laatste in de Challenger Pro ...

312
312

Meer sportnieuws