'Anderlecht hoopt op gedroomde voetballende verdediger'

1020 stemmen
'Anderlecht hoopt op gedroomde voetballende verdediger'

Sinds vorige woensdag werd de zomermercato opnieuw voor open verklaard. De sportieve beleidsbepalers van onze Belgische clubs hopen om hun selecties aan te vullen met kwalitatieve versterkingen en het liefst op een zo goedkoop mogelijke manier. De Ghanees Abdul Mumin past volledig in dat plaatje en het is geen toeval dat een vijftal Belgische clubs interesse in hem toont. Maar vooral bij RSC Anderlecht lijkt men nood te hebben aan zijn profiel.


GROTE OPPORTUNITEIT

Abdul Mumin is gegeerd wild op de Belgische transfermarkt. RSC Anderlecht, Club Brugge, AA Gent, KV Mechelen, Zulte Waregem en KV Kortrijk azen allen op de 22-jarige centrale verdediger. Maar ook vanuit het buitenland wordt de sterke en snelle Mumin nauwlettend in de gaten gehouden. Het lijstje van belangstellenden is dan ook erg lang: Leicester, Brighton, Benfica, FC Porto, Nîmes, Nantes, Strasbourg, Espanyol, Getafe en Brondby zonden allen scouts uit naar de wedstrijden van Mumin bij zijn club Nordsjaelland. 



Deze grote interesse in Mumin is dan ook erg logisch. Hij is jong, één van de beste centrale verdedigers uit de Deense Superligaen én bezit een contractvrije status. De combinatie van deze factoren maakt van Mumin een érg interessante opportuniteit voor veel clubs en zeker voor de teams uit de Jupiler Pro League, dé springplank bij uitstek naar één van de grootste vijf Europese competities. Mumin wordt tevens vertegenwoordigd hetzelfde managementteam van landgenoot en ex-Zulte Waregem-huurling Gideon Mensah, die op de radar staat van Anderlecht en KRC Genk.

MATCH MET ANDERLECHT

Op 22-jarige leeftijd vindt Mumin het een vereiste om vaak te kunnen spelen en niet zijn broek te verslijten op de reservebank. Daarom lijkt vooral een transfer naar Anderlecht een weloverwogen carrièremove voor hem. Op Neerpede moeten huurlingen Derrick Luckassen en Philippe Sandler zich (voorlopig?) niet meer melden op de trainingen, waardoor er opeens een groot personeelstekort is op de positie van centrale verdediger. Bovendien past het profiel van Mumin als gegoten bij Anderlecht, waar vooral wordt ingezet op spelers met voetballende kwaliteiten. En dat heeft de Ghanees met overvloed.

Nordsjaelland is een middenmoter in de Deense Superligaen maar de ploeg van coach Flemming Pedersen hanteert een voetballende én dominante speelwijze. Daardoor lijken in België enkel Club Brugge, AA Gent en Anderlecht goed aan te sluiten bij deze filosofie waarmee Mumin erg vertrouwd is. Bij Club Brugge is er echter meer dan voldoende kwaliteit aanwezig op de positie van centrale verdediger en AA Gent haalde onlangs Dino Arslanagic binnen. De kans om te spelen is daarom het grootst bij Anderlecht, en zijn contractvrije status maakt Mumin des te interessanter voor het financieel getergde Sporting.


Bij Nordsjaellland wordt er steevast van achteruit opgebouwd waardoor Mumin in de Deense Superligaen het op één na meeste passes verstuurde onder alle centrale verdedigers. Daarbij haalde hij tevens een hoog slagingspercentage waarmee hij de beste passeur was van zijn club. Bovendien beschikt de Ghanees ook over een strakke inspeelpass én over het nodige voetbalinzicht. Kortom: een type dat Vincent Kompany er maar wat graag zou bijhebben in zijn team. Op verdedigend vlak springt Mumin ook in het oog door een krachtige speelstijl met een goede en vaak perfect getimede tackle. 

SPORTIEVE EN FINANCIËLE BUITENKANS

De kans dat Anderlecht volgend seizoen nog kan beschikken over huurlingen Derrick Luckassen en Philippe Sandler is momenteel erg klein. Bovendien lijkt het in beide gevallen opnieuw om een uitleenbeurt te gaan én waarbij er financiële inspanningen zullen moeten worden geleverd. Abdul Mumin staat nog niet hetzelfde sportieve niveau als Luckassen of Sandler, maar de potentie heeft hij alvast wél. Anderlecht kan de Ghanese verdediger ook op definitieve basis binnenhalen en dat zonder een groot kapitaal te spenderen. Daarnaast zal zijn marktwaarde ook stelselmatig toenemen waardoor Anderlecht op langere termijn ook op financieel vlak een uitstekende zaak zou kunnen doen.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht gaat voot dubbelslag, vierde aanwinst Club'

Moet Anderlecht doorduwen voor Mumin?

Meest recent

Transferitis bij Club: tweetal ontbreekt in selectie supercup

Ook bij Club Brugge zit het tussenseizoen er alweer op. Vrijdagavond werkt de landskampioen zijn ...

9
9
Aster Nzeyimana laat alle harten smelten met één video

Aster Nzeyimana toont een kant van zichzelf die zijn volgers niet onberoerd laat. Op sociale media ...

2
2
Thorup geeft oordeel over Genk na zware nederlaag

KRC Genk kent een woelige voorbereiding. Er was het plotse vertrek van Nicky Hayen en Jess Thorup ...

129
129
Infantino krijgt volle laag: UEFA-leden boycotten het WK

FIFA-voorzitter Gianni Infantino zorgt voor een volgende mediastorm. De grote baas wil het voetbal ...

169
169
'Zorgane volgende vertrekker: topclub meldt zich'

Bij Union SG gaat er nog veel gebeuren op de transfermarkt. Er zijn heel wat spelers die de club nog ...

55
55
'KV Mechelen kan Spaanse ‘droomtransfer’ afronden'

Bij KV Mechelen gaat er nog volk vertrekken deze zomer. De Maneblussers zouden wel eens een deal ...

99
99
Bruno moet kiezen: Neerpede-boy of dure aankoop?

RSC Anderlecht neemt het in een uitverkocht Lotto Park op tegen Hammarby. Er is maar ...

346
346
Geen JPL-terugkeer: Belgische prijsschutter vindt club

Als er nog Belgische clubs waren die een Belgische aanvaller zochten met een bewezen neus voor ...

77
77
AA Gent en De Mil: stevige druk op de ketel in Europa

AA Gent moet aan de bak vanavond. Het is van te moeten tegen Cherkasy in de voorrondes van de ...

69
69
Bommetje bij Beveren: sterke man verlaat de club

Toch wel groot nieuws uit Beveren. Daar deelden ze zopas mee dat CEO Bart Foubert na zes seizoenen ...

164
164
De Mil zet AA Gent op scherp voor belangrijke partij

AA Gent heeft geen excuses. Tegen Cherkasy is het van moeten: de kwalificatie moét gehaald ...

98
98
'Union heeft doelmannenknoop doorgehakt'

Union anticipeerde deze zomer uitstekend op het mogelijke vertrek van verschillende smaakmakers en ...

102
102
Anderlecht strikt Antman: experts vellen oordeel over winger

RSC Anderlecht haalde Oliver Antman voor ongeveer 5 miljoen euro weg bij Rangers FC. Een stevige som ...

391
391
'Standard heeft beet: zevende aanwinst strijkt neer'

Standard greep vorig seizoen op de valreep naast een mogelijk Europees ticket, nadat het op de ...

125
125
Vanaken staat perplex: Verrassing treft recht in het hart

Hans Vanaken kende andermaal een prachtig seizoen. Als één van de sterkhouders van ...

1134
1134
STVV hield interesse af: "Er waren aanbiedingen"

STVV staat dit seizoen voor een zeer stevige uitdaging. Het speelt immers al minstens tot Nieuwjaar ...

74
74
'Lens wil wéér uitpakken met JPL-smaakmaker'

RC Lens beleefde een sensationeel seizoen, waarin het pas op de voorlaatste speeldag de duimen moest ...

57
57
'KV Mechelen heeft transferplannetje met Lenaerts'

Bij KV Mechelen zetten ze de laatste jaren zwaar in op jonge Belgen. Daarvoor gaan ze regelmatig ...

108
108
'Club Brugge grijpt naast Australische WK-sensatie'

Bij Club Brugge lijken ze met verdediger Han-beom Lee snel hun vierde zomeraanwinst te kunnen ...

246
246
'Standard loost eindelijk flop, lachwekkend bod geweigerd'

Bij Standard is het al een drukke zomer geweest, maar er valt nog steeds het nodige nieuws te rapen ...

178
178
'Zorgwekkende trend: Club rekent op deze talenten'

Club Brugge kreeg de voorbije jaren al heel wat lof voor zijn jeugdopleiding en zette die afgelopen ...

412
412
'Union verrast compleet met WK-ganger als nieuwe doelman'

Bij Union kregen ze deze week te maken met hetzelfde scenario als een jaar geleden, want opnieuw ...

248
248
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht gaat voot dubbelslag, vierde aanwinst Club'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

335
335
‘Anderlecht laat toptarget plots uit de vingers glippen’

RSC Anderlecht is druk in de weer om de selectie voor volgend seizoen te versterken. Paars-Wit wil ...

507
507
Code rood: Infantino compleet afgemaakt na FIFA-bom

Gianni Infantino wil aandelen van het WK voetbal te verkopen. Dat nieuws kwam als een bom binnen in ...

262
262

Meer sportnieuws