TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht verkoopt talent, City kaapt target Club weg'

946 stemmen
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht verkoopt talent, City kaapt target Club weg'

De meeste competities zijn weer van start gegaan, maar voorts werd in verschillende landen beslist om niet meer te voetballen door de gevolgen van het coronavirus. Daardoor zijn tal van clubs uit binnen- en buitenland nu al druk in weer met de voorbereiding op het zomerse transfergeweld. VoetbalNieuws vat het belangrijkste transfernieuws dan ook dagelijks om 12u voor u samen in dit TRANSFERUURTJE.

JUPILER PRO LEAGUE

Bij Anderlecht gaven ze de voorbije weken al aan dat ze de eigen talenten zo veel mogelijk aan boord willen houden, maar één talent zou toch mogen vertrekken. Sieben Dewaele zou bij een goed bod andere oorden mogen opzoeken. De 21-jarige middenvelder kwam vorig seizoen vooral aan bod als linksachter, maar kon niet echt overtuigen.



Over het lot van Anthony Vanden Borre is er nog geen duidelijkheid. De rechtsachter is einde contract, maar traint wel nog mee. Al lijkt CEO Karel Van Eetvelt nu wel te hinten naar een nieuwe verbintenis, want in een interview stelt hij dat Vanden Borre belangrijk blijft voor Anderlecht en dat ze bij de club weten hoe ze met hem verder moeten.

Club Brugge werd de voorbije weken uitgebreid gelinkt aan Jordan Attah Kadiri, een aanvaller van Östersund. Nu duikt echter ook het opmerkelijke gerucht op dat Manchester City een bod uitgebracht zou hebben op de Nigeriaan. De Engelsen zouden hem daarna in België willen stallen, waarbij Lommel en Anderlecht naar voor geschoven worden.



Club zal deze zomer wellicht ook afscheid nemen van Cyril Ngonge. De flankaanvaller stond in de belangstelling van FC Utrecht, maar dat lijkt nu af te haken in de strijd. Ngonge zou voor hen te duur zijn. Moeskroen lijkt zo de meest waarschijnlijke optie voor de jonge Belg.

Club en Anderlecht werden de voorbije weken ook gelinkt aan Fabinho, maar het lijkt er niet op dat de jonge Braziliaan naar België zal komen. Hij zou immers zo goed als rond zijn met Galatasaray, dat de middenvelder dus weg zal plukken bij São Paulo.



KV Oostende is nog zoek naar versterking en heeft daarvoor alvast Riffi Mandanda op proef. De 27-jarige keeper is de broer van Frans international Steve en ex-Charleroi-keeper Parfait. Joseph Akpala mag daarnaast hopen op een verlengd verblijf. De spits tekende bij voor een week zodat hij kan blijven trainen en trainer Blessin zou hem ook daarna willen houden.

BUITENLAND

Antoine Griezmann lijkt alsmaar meer op weg naar de uitgang bij FC Barcelona, zeker nadat hij tegen Atletico Madrid bijna de hele match op de bank zat. Twee clubs zouden de Fransman alvast uit zijn lijden kunnen verlossen. Arsenal zou bereid zijn om Mattéo Guendouzi en Pierrre-Emerick Aubameyang te ruilen om hem binnen te halen, terwijl Inter er niet afkerig tegen zou staan om Griezmann te betrekken in de deal rond Lautaro Martinez.



In diezelfde wedstrijd was er wel een uitblinkersrol weggelegd voor Yannick Carrasco. De Rode Duivel wordt nog tot eind juli gehuurd van Dalian Pro, maar bij Atletico zouden ze er al aan werken om hem langer in Madrid te houden. Of dat moet gebeuren in de vorm van een definitieve transfer of een nieuwe uitleenbeurt, is nog niet duidelijk.

Inter heeft alvast een stevige aanwinst gestrikt voor volgend seizoen. Het rondde immers de komst van Achraf Hakimi helemaal af. Real Madrid bevestigde het vertrek van de flankverdediger, die de voorbije twee seizoenen indruk maakte op huurbasis bij Dortmund. Met de deal is zo'n 40 miljoen euro gemoeid.



Ook de transfer van Leroy Sané werd eindelijk geofficialiseerd. Vrijdagochtend kondigde Bayern München aan dat het de flankaanvaller overneemt van Manchester City. Sané tekende voor vijf jaar in München na een soap die meer dan een jaar duurde.

LEES OOK: 'Schok bij Club Brugge: topploeg klopt aan voor Siquet'

Kan Griezmann beter vertrekken bij Barcelona?

Meest recent

Ook Kane op afspraak: Engeland dwingt Kroatië op de knieën

Schaduwfavoriet Engeland heeft zijn start op het WK 2026 niet gemist. Kroatië maakte het de ...

12
12
'Schok bij Club Brugge: topploeg klopt aan voor Siquet'

Als vervanger voor de geblesseerde Kyriani Sabbe, werkte Hugo Siquet sterke Play-Offs af bij Club ...

89
89
'City haalt verschroeiend uit: dubbelslag van 230 miljoen'

Manchester City is begonnen aan het post-Pep Guardiola tijdperk. Voorlopig is het nog even wachten ...

79
79
'Club meldt zich bij Anderlecht-target: deal van 9 miljoen'

De sportieve leiding van Club Brugge is momenteel de markt aan het afspeuren op zoek naar ...

163
163
Nederlanders smullen van Duivel: "Hele grote persoonlijkheid"

De Rode Duivels hebben tijdens hun WK-opener tegen Egypte niet de allerbeste beurt gemaakt. Toch ...

160
160
'Transferwending De Cat: absolute jackpot in gevaar'

Bij RSC Anderlecht gaat de voorbereiding op het nieuwe seizoen volgende week van start. Dat zal ...

321
321
Tzolis ziet nieuwe goudklomp bij Club: "Hij trainde mee en ..."

Club Brugge wist de voorbije jaren heel wat jonge talenten te lanceren vanuit de jeugdopleiding. En ...

316
316
Argentijnse pers komt met trieste reden voor tranen Messi

Lionel Messi heeft tijdens zijn eerste wedstrijd op het WK 2026 meteen de show gestolen. Zo was hij ...

235
235
Optater Ronaldo en co: Congo stunt met historisch WK-punt

Het WK 2026 is met een flinke tegenvaller van start gegaan voor het Portugal van sterspeler ...

68
68
Outfit Garcia maakt tongen los: "Net een treinconducteur"

Rudi Garcia heeft zijn vuurdoop als bondscoach op de groot toernooi achter de rug. Een onverdeeld ...

96
96
'Bayern dokt 55 miljoen: Kompany krijgt WK-uitblinker'

Terwijl het merendeel van zijn spelers momenteel op het WK actief zijn, wordt Vincent Kompany achter ...

173
173
Na WK nieuwe nummer één? Lammens reageert duidelijk

De Rode Duivels begonnen hun WK met een ontgoocheling, want tegen Egypte hadden ze toch meer ...

50
50
AA Gent pakt uit met WK-ganger bij Jonge Duivels

Net als veel andere Belgische clubs zet AA Gent dezer dagen alsmaar meer in op jong talent. De ...

59
59
'Club troeft Sporting af: 5 miljoen voor eerste aanwinst'

Club Brugge wil doorgaans zijn transferhuiswerk snel klaar hebben en is ook nu al druk in de weer. ...

499
499
Charleroi kiest nieuwe coach, bijna witte rook in Beveren

Er stonden deze zomer heel wat trainersvacatures open bij Belgische eersteklassers. Nu de start van ...

124
124
'Antwerp haalt opgelucht adem: megaboete vermeden'

Er werd de voorbije jaren al heel wat geschreven over de financiële situatie van Antwerp, dat ...

175
175
Fabrizio Romano meldt stevige transferdomper voor Club

Bij Club Brugge is het nog wachten op de eerste zomeraanwinst. De voorbije weken werden nochtans al ...

183
183
'Dubbelslag Anderlecht: Sibierski slaat schaamteloos toe'

Anderlecht ruikt een buitenkans in Frankrijk. Antoine Sibierski heeft niet één, maar ...

913
913
Zulte Waregem houdt icoon voor dertiende seizoen aan boord

Zulte Waregem maakt zich op voor zijn tweede seizoen terug in de Jupiler Pro League, nadat ze ...

97
97
Marc Coucke deelt zware klappen uit: "Hij mag het niet!"

Marc Coucke heeft de voorbije jaren al heel wat geïncasseerd. Kritiek van supporters, sportieve ...

250
250
'Bom op WK: Ivoriaanse speler opgepakt voor matchfixing'

Het WK is ondertussen enkele dagen ver en nu al krijgen we te kampen met de nodige controverses. Een ...

120
120
Rigaux heeft beet: icoon keert terug bij Feyenoord

Dévy Rigaux drukt meteen zijn stempel bij Feyenoord, enkele weken nadat de Belgische sportief ...

81
81
Bromance Ronaldo-Martinez: cijfers spreken boekdelen

Cristiano Ronaldo begint aan zijn zesde en laatste WK. CR7 is op zijn 41ste nog steeds een ...

35
35
'KV Kortrijk stunt met deals bij Standard en Beerschot'

KV Kortrijk begon als eerste met de voorbereiding op het nieuwe seizoen. De Kerels gaan de komende ...

373
373
Congo wil stunten met speler met schimmig Anderlecht-verhaal

Congo trekt met heel wat ex-spelers uit de Jupiler Pro League naar het WK. Van Chancel Mbemba tot ...

101
101

Meer sportnieuws