TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht verkoopt talent, City kaapt target Club weg'

946 stemmen
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht verkoopt talent, City kaapt target Club weg'

De meeste competities zijn weer van start gegaan, maar voorts werd in verschillende landen beslist om niet meer te voetballen door de gevolgen van het coronavirus. Daardoor zijn tal van clubs uit binnen- en buitenland nu al druk in weer met de voorbereiding op het zomerse transfergeweld. VoetbalNieuws vat het belangrijkste transfernieuws dan ook dagelijks om 12u voor u samen in dit TRANSFERUURTJE.

JUPILER PRO LEAGUE

Bij Anderlecht gaven ze de voorbije weken al aan dat ze de eigen talenten zo veel mogelijk aan boord willen houden, maar één talent zou toch mogen vertrekken. Sieben Dewaele zou bij een goed bod andere oorden mogen opzoeken. De 21-jarige middenvelder kwam vorig seizoen vooral aan bod als linksachter, maar kon niet echt overtuigen.



Over het lot van Anthony Vanden Borre is er nog geen duidelijkheid. De rechtsachter is einde contract, maar traint wel nog mee. Al lijkt CEO Karel Van Eetvelt nu wel te hinten naar een nieuwe verbintenis, want in een interview stelt hij dat Vanden Borre belangrijk blijft voor Anderlecht en dat ze bij de club weten hoe ze met hem verder moeten.

Club Brugge werd de voorbije weken uitgebreid gelinkt aan Jordan Attah Kadiri, een aanvaller van Östersund. Nu duikt echter ook het opmerkelijke gerucht op dat Manchester City een bod uitgebracht zou hebben op de Nigeriaan. De Engelsen zouden hem daarna in België willen stallen, waarbij Lommel en Anderlecht naar voor geschoven worden.



Club zal deze zomer wellicht ook afscheid nemen van Cyril Ngonge. De flankaanvaller stond in de belangstelling van FC Utrecht, maar dat lijkt nu af te haken in de strijd. Ngonge zou voor hen te duur zijn. Moeskroen lijkt zo de meest waarschijnlijke optie voor de jonge Belg.

Club en Anderlecht werden de voorbije weken ook gelinkt aan Fabinho, maar het lijkt er niet op dat de jonge Braziliaan naar België zal komen. Hij zou immers zo goed als rond zijn met Galatasaray, dat de middenvelder dus weg zal plukken bij São Paulo.



KV Oostende is nog zoek naar versterking en heeft daarvoor alvast Riffi Mandanda op proef. De 27-jarige keeper is de broer van Frans international Steve en ex-Charleroi-keeper Parfait. Joseph Akpala mag daarnaast hopen op een verlengd verblijf. De spits tekende bij voor een week zodat hij kan blijven trainen en trainer Blessin zou hem ook daarna willen houden.

BUITENLAND

Antoine Griezmann lijkt alsmaar meer op weg naar de uitgang bij FC Barcelona, zeker nadat hij tegen Atletico Madrid bijna de hele match op de bank zat. Twee clubs zouden de Fransman alvast uit zijn lijden kunnen verlossen. Arsenal zou bereid zijn om Mattéo Guendouzi en Pierrre-Emerick Aubameyang te ruilen om hem binnen te halen, terwijl Inter er niet afkerig tegen zou staan om Griezmann te betrekken in de deal rond Lautaro Martinez.



In diezelfde wedstrijd was er wel een uitblinkersrol weggelegd voor Yannick Carrasco. De Rode Duivel wordt nog tot eind juli gehuurd van Dalian Pro, maar bij Atletico zouden ze er al aan werken om hem langer in Madrid te houden. Of dat moet gebeuren in de vorm van een definitieve transfer of een nieuwe uitleenbeurt, is nog niet duidelijk.

Inter heeft alvast een stevige aanwinst gestrikt voor volgend seizoen. Het rondde immers de komst van Achraf Hakimi helemaal af. Real Madrid bevestigde het vertrek van de flankverdediger, die de voorbije twee seizoenen indruk maakte op huurbasis bij Dortmund. Met de deal is zo'n 40 miljoen euro gemoeid.



Ook de transfer van Leroy Sané werd eindelijk geofficialiseerd. Vrijdagochtend kondigde Bayern München aan dat het de flankaanvaller overneemt van Manchester City. Sané tekende voor vijf jaar in München na een soap die meer dan een jaar duurde.

LEES OOK: 'Rigaux is Club Brugge meteen te snel af op transfermarkt'

Kan Griezmann beter vertrekken bij Barcelona?

Meest recent

Speel gratis mee met de VoetbalNieuws WK Poule 2026!

Het WK 2026 belooft een van de grootste voetbaltoernooien ooit te worden. Volg jij elke wedstrijd op ...

37
37
'AA Gent en Westerlo kloppen aan bij grootmacht'

Nu het seizoen er helemaal opzit, kunnen de Belgische clubs zich volop gaan storten op de ...

5
5
Experiment straks ook op WK? Garcia en De Bruyne oordelen

Minder dan twee weken voor hun openingswedstrijd op het WK leek het voor de Rode Duivels in ...

40
40
'Kompany grijnst: Bayern bereikt transferakkoord'

Vincent Kompany leidde Bayern München dit seizoen naar de Duitse dubbel, maar helemaal tevreden ...

42
42
'STVV kiest zeer verrassende opvolger Vrancken'

STVV maakt zich de komende maanden op voor een fantastisch avontuur. Doordat het dit seizoen als ...

120
120
'Meunier versiert transfer naar LaLiga'

Thomas Meunier is op het WK deze zomer nog één van de laatste overblijvers van de ...

132
132
'Perez pakt uit: eerste 4 zomeraanwinsten Real zijn bekend'

Real Madrid beleefde een woelig seizoen, maar Florentino Perez laat zich daardoor niet van de wijs ...

98
98
Garcia geeft aan wat hem het meest tevreden stemt na zege

De Rode Duivels zijn dinsdag uitstekend begonnen aan hun voorbereidingscampagne op het WK. Ze gingen ...

186
186
Ajax heeft beet en stelt nieuwe hoofdtrainer voor

Oscar Garcia hoopt om trainer te blijven, maar dat was nooit een optie. Ajax heeft een andere keuze ...

51
51
Grote Terugkeer Romelu Lukaku: "Met hem erbij..."

De Rode Duivels wonnen met 0-2 van Kroatië. Bondscoach Rudi Garcia kreeg voor de partij al ...

196
196
Experiment Garcia zorgt voor mooie zege Rode Duivels

De Rode Duivels speelden zopas een oefenmatch in en tegen Kroatië. Het werd een interessant ...

151
151
'Rigaux is Club Brugge meteen te snel af op transfermarkt'

Dévy Rigaux gaat een drukke transferzomer tegemoet bij Feyenoord. Hij zal ongetwijfeld zijn ...

191
191
Degryse scherp voor Garcia: "Ik zou dat niet doen"

De Rode Duivels hebben hun eerste helft tegen Kroatië achter de rug. De Belgen leiden met 0-1 ...

104
104
Experiment Rode Duivels: fans geven duidelijke mening

De Rode Duivels zijn momenteel bezig aan hun eerste match in de voorbereiding op het WK 2026. ...

139
139
Rode Duivel héél ambitieus: "Gaan om het WK te winnen"

De Rode Duivels zijn momenteel bezig aan hun oefenmatch tegen Kroatië. Rudi Garcia ...

76
76
Club Brugge heeft beslist: géén nieuw contract

Club Brugge is bezig aan een evaluatie van de spelerskern. Vandaag hebben ze een keuze gemaakt over ...

347
347
Carl Huybrechts hard voor collega's: "Om gek van te worden"

Carl Huybrechts was lange tijd de referentie op vlak van voetbalcommentaar in België. De ...

154
154
Garcia legt verrassingen uit: mosterd bij Martinez?

Met het oefenduel in Kroatië zetten de Rode Duivels zo dadelijk de laatste rechte lijn richting ...

67
67
'Klopjacht bij Club Brugge: recordtransfer krijgt vorm'

Meer nog dan de voorbije jaren stevent Club Brugge deze zomer af op een regelrechte leegloop. ...

427
427
Garcia botst al met Lukaku: "Dit gaat ontploffen"

Lukaku is terug, en dat voelen ze meteen bij de Rode Duivels. Hij wil spelen, Garcia wil hem erbij. ...

353
353
Garcia experimenteert: opstelling Rode Duivels bekend

Een week voor de opener tegen Egypte kan de WK-koorts stilaan al helemaal losbarsten. Straks ...

160
160
'Hayen op wenken bediend: Genk shopt in eigen land'

Ondanks de meer dan degelijke campagne in Europa werd het een seizoen om snel te vergeten voor KRC ...

556
556
'Tresoldi grof wild: woekerwinst voor Club Brugge'

Na de landstitel gaat Club Brugge een lucratieve zomer tegemoet, waarin tal van smaakmakers de kassa ...

579
579
KAA Gent grijpt in na KDB Cup: nieuw groeibriljant

De KDB Cup is afgelopen. Heel wat talenten lieten zien wat ze in huis hebben. Bij KAA Gent besloot ...

70
70
Broos briest: WK-problemen en grote stress Zuid-Afrika

Hugo Broos is de eerste Belgische bondscoach die op weg is naar het WK in de Verenigde Staten, ...

54
54
Courtois verklapt gesprekken met... Sporting Hasselt

Het verhaal van Sporting Hasselt is straf én inspirerend. Sam Kerkhofs en Rik Verheye pakten ...

118
118

Meer sportnieuws