De Bruyne dirigeert: City geeft kampioen Liverpool flink pak slaag

403
De Bruyne dirigeert: City geeft kampioen Liverpool flink pak slaag

Vanavond stond in de Premier League de wedstrijd op het programma tussen de twee beste Engelse teams van het moment. Echter was die nog van weinig belang, want Liverpool kroonde zich vorige week tot kampioen, terwijl Man City zo goed als zeker lijkt van de tweede plaats.

Hoe dan ook blijft het uiteraard smullen van het vele moois op het veld, dat uiteraard ook ene Kevin De Bruyne bevatte. Na veel gedoe in aanloop naar de wedstrijd, gaven de Rode Duivel en zijn City-ploegmaats de bezoekers uit Liverpool ook een ‘guard of honour’. Dat uiteraard als eerbetoon voor de titel van The Reds. Een traditie in Engeland, die dus niet werd verbroken door de mannen van Guardiola, al leek Bernardo Silva er toch problemen mee te hebben.



Op naar de wedstrijd dan, die het best werd begonnen door Liverpool. The Reds namen het initiatief wat leidde tot een eerste grote kans voor Salah. De paal stond echter in de weg voor de Egyptenaar. Dat zouden The Reds zich nog flink beklagen, want na een fout op Sterling mocht De Bruyne voor de 1-0 tekenen vanop de stip in minuut 25. Iets na het halfuur kwam City er weer vlijmscherp uit en was Sterling zelf het eindstation: 2-0. En Liverpool moest de kelk nog voor rust tot op de bodem ledigen. Na een assist van De Bruyne, tekende Foden nog voor 3-0.



Zo leek de wedstrijd dus al gespeeld aan de rust, al weet je met The Reds uiteraard maar nooit. Maar tot een comeback kwam het deze keer evenwel nooit. Liverpool, waar Divock Origi nog eens een halfuur mocht meespelen, was van slag en kon zich niet meer gevaarlijk tonen. Integendeel waren het The Cityzens die tot enkele keren toe hun voorsprong nog konden uitdiepen.

Dat gebeurde uiteindelijk ook net na het uur, wanneer Alex Oxlade-Chamberlain een schot van Sterling in eigen doel devieerde: 4-0. Een doelpunt dat de offday van de bezoekers, afgezien van het wedstrijdbegin dan, helemaal typeerde. Mahrez leek in het slot nog voor forfaitcijfers te zorgen, maar dat zeer werd Liverpool nog bespaard, hoewel deze nederlaag toch ook wel zal aankomen.

Scoreverloop:
(25’) De Bruyne (strafschop) 1-0
(35’) Sterling 2-0
(45') Foden 3-0
(66') Chamberlain (Own-goal) 4-0

LEES OOK: Opvallend: Roméo Lavia en Eden Hazard slaan handen in elkaar

Had jij dit zien aankomen?

Meest recent

HVH maakt Standard-smaakmaker af: “Serieus blijven hè”

Standard Luik kent een wisselvallige periode en de Rouches vinden maar geen aansluiting bij de ...

17
17
Bosz wil Vanaken bij PSV: “Verrassend dat hij bij Club zit”

Hans Vanaken is al jaren dé sterkhouder op het middenveld van Club Brugge. De Rode Duivel ...

38
38
Van Bommel betrokken bij ontslag Gerets? Hij reageert

Eric Gerets is een icoon van PSV en woensdagavond neemt Club Brugge het op tegen de Nederlandse ...

37
37
Enorm manco KRC Genk onthuld: Vanhaezebrouck snoeihard

KRC Genk blijft in hetzelfde bedje ziek. Jess Thorup krijgt de ploeg maar niet volledig op de rails ...

39
39
Ex-Rode Duivel Toni Brogno op 53-jarige leeftijd overleden

Treurig nieuws: voormalige Rode Duivel Toni Brogno is op 53-jarige leeftijd overleden, dat werd ...

0
0
Bosz roept oorlogstaal voor Club: “Ook voor landsbelang”

Club Brugge moet woensdag op bezoek bij PSV namens de League Phase van de Champions League. Coach ...

139
139
‘Ontslag Compper op tafel: cruciaal oordeel nakend'

Marvin Compper staat zwaar onder druk bij Royal Antwerp FC. Na de broodnodige zege tegen Sporting ...

86
86
TRANSFERUURTJE: ‘KRC Genk slaat toe én baalt, record Club’

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

190
190
Sonck snapt niets van trainersontslag: “Het beste voorbeeld”

In de Jupiler Pro League beginnen de clubs hard in te grijpen. Bij STVV werd Frédéric ...

205
205
Lavia naar absolute wereldtop? Opvallende uitspraak

Roméo Lavia staat er weer bij Chelsea. De Rode Duivel verdween na de interlandperiode even ...

70
70
Eric Gerets voorspelt Europese clash PSV – Club Brugge

Club Brugge neemt het woensdagavond op tegen PSV in de Champions League. Eric Gerets heeft een ...

393
393
Voetbalwereld reageert geschokt: van Courtois tot Barça

De voetbalwereld is opgeschrikt door een droevig incident. In de Spaanse tweede klasse overleed een ...

0
0
Vermeeren richting transfer: Antwerp-periode geeft doorslag

Royal Antwerp FC zit in de hoek waar de klappen vallen. The Great Old haalde Arthur Vermeeren op ...

399
399
Nieuw Club Brugge-systeem op komst: nog hoger niveau

Club Brugge is aan een straffe opmars bezig. De afgelopen seizoenen maakte Blauw-Zwart veel indruk ...

182
182
Voetbalwereld in rouw: Spaanse spits overlijdt na botsing

Voetbal is de belangrijkste bijzaak, maar af en toe wordt het spelletje plots wel erg relatief. Zo ...

0
0
Asian Cup jaar uitgesteld: grote impact Belgische clubs

Dat de voetbalkalender tegenwoordig bomvol zit, hoeven we hier vast niet meer te vertellen. Een ...

128
128
Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 11 bekend

Komend weeekend wordt in de Jupiler Pro League speeldag 11 afgerond. Ondertussen maakte de ...

118
118
PSV-Club Brugge lokt topscouts: één speler in de spotlights

In de Champions League neemt Club Brugge het woensdag op tegen PSV. Ongetwijfeld onder het toeziend ...

195
195
AA Gent vreest zwaar verdict: Burgess maanden out?

Donderdag neemt AA Gent het in de Conference League op tegen KuPS, maar niemand in de Planet Group ...

192
192
‘Geen greintje respect: Nederland kleineert Club Brugge’

In Nederland is de rekensom al gemaakt: PSV wint woensdag thuis van Club Brugge. Vreemd, want ...

1671
1671
Koppen rollen in JPL: zes trainers flirten met ontslag

Het heeft naar Belgische normen nog relatief lang geduurd, maar na KV Kortrijk besloten nu ook ...

389
389
Sonck ziet probleem bij Club Brugge: "Niet overtuigd"

Club Brugge gaat alweer een drukke week tegemoet. Woensdag trekt de landskampioen in de Champions ...

308
308
Anderlecht begaat grove blunder: miljoenen op het spel

Wie dacht dat de rust zou weerkeren in het Lotto Park na de 4-1 zege tegen Westerlo, komt bedrogen ...

328
328
Vanaken en PSV: CL-topper zorgt voor hoog oplopende emoties

Woensdag staat Hans Vanaken met Club Brugge tegenover PSV, een tegenstander die voor hem veel meer ...

96
96
Anderlecht-aanpak met de grond gelijkgemaakt

Het rommelt nog steeds bij RSC Anderlecht. Vorige week was Kenneth Bornauw snoeihard in een ...

230
230

Meer sportnieuws