De Bruyne dirigeert: City geeft kampioen Liverpool flink pak slaag

door
De Bruyne dirigeert: City geeft kampioen Liverpool flink pak slaag

Vanavond stond in de Premier League de wedstrijd op het programma tussen de twee beste Engelse teams van het moment. Echter was die nog van weinig belang, want Liverpool kroonde zich vorige week tot kampioen, terwijl Man City zo goed als zeker lijkt van de tweede plaats.

Hoe dan ook blijft het uiteraard smullen van het vele moois op het veld, dat uiteraard ook ene Kevin De Bruyne bevatte. Na veel gedoe in aanloop naar de wedstrijd, gaven de Rode Duivel en zijn City-ploegmaats de bezoekers uit Liverpool ook een ‘guard of honour’. Dat uiteraard als eerbetoon voor de titel van The Reds. Een traditie in Engeland, die dus niet werd verbroken door de mannen van Guardiola, al leek Bernardo Silva er toch problemen mee te hebben.



Op naar de wedstrijd dan, die het best werd begonnen door Liverpool. The Reds namen het initiatief wat leidde tot een eerste grote kans voor Salah. De paal stond echter in de weg voor de Egyptenaar. Dat zouden The Reds zich nog flink beklagen, want na een fout op Sterling mocht De Bruyne voor de 1-0 tekenen vanop de stip in minuut 25. Iets na het halfuur kwam City er weer vlijmscherp uit en was Sterling zelf het eindstation: 2-0. En Liverpool moest de kelk nog voor rust tot op de bodem ledigen. Na een assist van De Bruyne, tekende Foden nog voor 3-0.



Zo leek de wedstrijd dus al gespeeld aan de rust, al weet je met The Reds uiteraard maar nooit. Maar tot een comeback kwam het deze keer evenwel nooit. Liverpool, waar Divock Origi nog eens een halfuur mocht meespelen, was van slag en kon zich niet meer gevaarlijk tonen. Integendeel waren het The Cityzens die tot enkele keren toe hun voorsprong nog konden uitdiepen.

Dat gebeurde uiteindelijk ook net na het uur, wanneer Alex Oxlade-Chamberlain een schot van Sterling in eigen doel devieerde: 4-0. Een doelpunt dat de offday van de bezoekers, afgezien van het wedstrijdbegin dan, helemaal typeerde. Mahrez leek in het slot nog voor forfaitcijfers te zorgen, maar dat zeer werd Liverpool nog bespaard, hoewel deze nederlaag toch ook wel zal aankomen.

Scoreverloop:
(25’) De Bruyne (strafschop) 1-0
(35’) Sterling 2-0
(45') Foden 3-0
(66') Chamberlain (Own-goal) 4-0

LEES OOK: Manchester City zet Arsenal heel stevig onder druk

Had jij dit zien aankomen?

Meest recent

Lammens op handen gedragen: ook Schmeichel verrast

Senne Lammens heeft zijn transfer van Royal Antwerp FC naar Manchester United goed verteerd. De ...

17
17
Tom Waes gebroken: schaamte, schuld en publieke afrekening

Het leven van Antwerp-fan Tom Waes was het afgelopen jaar een fysieke en emotionele rollercoaster. ...

16
16
‘Jackpot rinkelt: strijd om Union-sterkhouder barst los’

Union SG sloot de afgelopen jaren heel wat straffe deals en een volgende is alvast op komst. Nu de ...

34
34
Degryse schrikt van grote revelatie in JPL: “Bizar!”

Het jaar 2025 zit er bijna op en Marc Degryse maakte de balans op tegenover Het Laatste Nieuws. Voor ...

127
127
De Mil brengt update over zware blessure Samoise

KAA Gent won met 2-0 van Westerlo, maar het uitvallen van Matisse Samoise was een domper op de ...

163
163
AA Gent ziet eindelijk het licht: "Na lang wachten..."

AA Gent sloot een slecht 2025 alsnog af met een zege tegen KVC Westerlo. In 2026 zullen de Buffalo's ...

68
68
‘Koude douche Vormer: Club Brugge-comeback valt in duigen’

Ruud Vormer heeft zijn leven mooi opgebouwd in Knokke: gezin dichtbij, zonen in de jeugd en zelf ...

403
403
Slaan Belgische topclubs weldra toe bij OH Leuven?

In 2026 zullen er in België weer heel wat transfers afgerond worden. Zo is Tobe Leysen een ...

164
164
Vrancken weet niet wat hij ziet: "Magnifique!"

STVV is ongetwijfeld dé revelatie van dit seizoen. De Truienaars staan bijzonder knap derde ...

75
75
Marc Coucke verrast met groot geheim: "Pure leugens!"

Marc Coucke kende weer razend drukke maanden. De ondernemer was uiteraard betrokken bij zijn talloze ...

165
165
Euvrard laat Standard-fans nu al watertanden

Standard sloot 2025 af met een thuisnederlaag tegen STVV. De Rouches staan wel nog zesde in de ...

158
158
‘Anderlecht blaast mercato op met eerste winterknaller'

Anderlecht-fans smeken om een stevige versterking in de wintermercato, maar Paars-Wit kan zich geen ...

285
285
Degryse sneert naar bestuur Anderlecht en Club Brugge

Het niveau van de topclubs in de Jupiler Pro League ligt dit seizoen niet hoog. Weinig goed voetbal, ...

531
531
Stevige uithaal van Oosting richting team

Royal Antwerp FC won met 2-1 van Zulte Waregem. Dat was een zeer gevleide overwinning. Trainer ...

219
219
''Droomdeal' tussen Anderlecht en Manchester United'

Bij RSC Anderlecht wisten ze de afgelopen jaren heel wat spelers richting topcompetities te loodsen. ...

420
420
'Jupiler Pro League-clubs lonken naar Neerpede-product'

De wintermercato loert om de hoek. De Belgische ploegen gaan op zoek naar opportuniteiten. ...

95
95
Hasi en Renard voor allesbeslissend moment bij Anderlecht

RSC Anderlecht verloor volledig terecht met 1-2 van Sporting Charleroi. Alweer een povere prestatie ...

339
339
Westerlo bestolen? "Schandalig, iedereen heeft het gezien"

Westerlo heeft na een reeks van vijf wedstrijden weer kennis gemaakt met de nederlaag. Ze gingen ...

266
266
Smet op feestvreugde: sterkhouder Gent lang out?

AA Gent heeft na twee maanden eindelijk nog eens kunnen winnen. De Buffalo's haalden het zaterdag ...

237
237
Africa Cup: Nigeria al gekwalificeerd, Put in zak en as

Er werd zaterdagavond ook weer gevoetbald op de Africa Cup. Nigeria heeft zich als tweede land ...

87
87
De Mil pakt eindelijk eerste zege met AA Gent

Rik De Mil heeft eindelijk zijn eerste overwinning als trainer van AA Gent beet. Na twee nederlagen ...

139
139
Rangers-coach geeft grote hint over toekomst Raskin

De voorbije maanden werd er al druk gespeculeerd over de toekomst van Nicolas Raskin, De ...

100
100
'Inter zet derde smaakmaker van Club op verlanglijstje'

Niet alleen delen Club Brugge en Internazionale dezelfde clubkleuren, ze lijken elkaar ook alsmaar ...

582
582
Dender baalt: "We zijn onvoldoende beloond"

Dender sluit zoals verwacht 2025 af als rode lantaarn in de Jupiler Pro League. De Kadavers boekten ...

55
55
Vanderbiest kritisch: "Gebeurt dit seizoen te vaak"

KV Mechelen heeft zichzelf zaterdag geen laat kerstcadeau kunnen bezorgen. Het had zijn positie in ...

79
79

Meer sportnieuws