De Bruyne dirigeert: City geeft kampioen Liverpool flink pak slaag

403 stemmen
De Bruyne dirigeert: City geeft kampioen Liverpool flink pak slaag

Vanavond stond in de Premier League de wedstrijd op het programma tussen de twee beste Engelse teams van het moment. Echter was die nog van weinig belang, want Liverpool kroonde zich vorige week tot kampioen, terwijl Man City zo goed als zeker lijkt van de tweede plaats.

Hoe dan ook blijft het uiteraard smullen van het vele moois op het veld, dat uiteraard ook ene Kevin De Bruyne bevatte. Na veel gedoe in aanloop naar de wedstrijd, gaven de Rode Duivel en zijn City-ploegmaats de bezoekers uit Liverpool ook een ‘guard of honour’. Dat uiteraard als eerbetoon voor de titel van The Reds. Een traditie in Engeland, die dus niet werd verbroken door de mannen van Guardiola, al leek Bernardo Silva er toch problemen mee te hebben.



Op naar de wedstrijd dan, die het best werd begonnen door Liverpool. The Reds namen het initiatief wat leidde tot een eerste grote kans voor Salah. De paal stond echter in de weg voor de Egyptenaar. Dat zouden The Reds zich nog flink beklagen, want na een fout op Sterling mocht De Bruyne voor de 1-0 tekenen vanop de stip in minuut 25. Iets na het halfuur kwam City er weer vlijmscherp uit en was Sterling zelf het eindstation: 2-0. En Liverpool moest de kelk nog voor rust tot op de bodem ledigen. Na een assist van De Bruyne, tekende Foden nog voor 3-0.



Zo leek de wedstrijd dus al gespeeld aan de rust, al weet je met The Reds uiteraard maar nooit. Maar tot een comeback kwam het deze keer evenwel nooit. Liverpool, waar Divock Origi nog eens een halfuur mocht meespelen, was van slag en kon zich niet meer gevaarlijk tonen. Integendeel waren het The Cityzens die tot enkele keren toe hun voorsprong nog konden uitdiepen.

Dat gebeurde uiteindelijk ook net na het uur, wanneer Alex Oxlade-Chamberlain een schot van Sterling in eigen doel devieerde: 4-0. Een doelpunt dat de offday van de bezoekers, afgezien van het wedstrijdbegin dan, helemaal typeerde. Mahrez leek in het slot nog voor forfaitcijfers te zorgen, maar dat zeer werd Liverpool nog bespaard, hoewel deze nederlaag toch ook wel zal aankomen.

Scoreverloop:
(25’) De Bruyne (strafschop) 1-0
(35’) Sterling 2-0
(45') Foden 3-0
(66') Chamberlain (Own-goal) 4-0

LEES OOK: Aston Villa viert feest na demonstratie tegen Liverpool

Had jij dit zien aankomen?

Meest recent

'Anderlecht drukt door voor terugkeer publiekslieveling'

RSC Anderlecht staat de komende weken andermaal voor een grote wederopbouw. En daarbij zal men niet ...

22
22
Héérlijke beelden: Trossard en co volledig door het lint na titel

Enkele dagen voor de slotspeeldag is de beslissing dan toch al gevallen in de Premier League. Door ...

9
9
Euvrard komt met groot nieuws over toekomst bij Standard

De kans lijkt alsmaar groter dat Standard straks voor de eerste keer sinds het seizoen 2020/21 nog ...

77
77
Tottenham moet blijven bibberen tot slotspeeldag

De strijd om het behoud in de Premier League zal pas op de slotspeeldag beslist worden. Tottenham ...

61
61
'Monaco shopt in JPL en beslist over Faes'

Voor AS Monaco eindigde het seizoen vorig weekend met een ontgoocheling. Het ging in zijn slotmatch ...

73
73
Standard grijpt de macht in PO2, Genk verliest weer punten

Standard heeft op de voorlaatste speeldag een grote stap gezet richting eindwinst in de Europe ...

158
158
Arsenal is kampioen: puntenverlies City beslist titelstrijd

Het doek is dinsdagavond gevallen over de Engelse titelstrijd. Arsenal heeft zich na maar liefst 22 ...

116
116
Burgess kent zijn sanctie na pikante uitspraken

Union moet in de komende dagen hopen op een mirakel om nog landskampioen te worden. Het mag zelf ...

199
199
Nieuwe coach Essevee verklaart verrassende keuze

Bij Zulte Waregem wilden ze na het verzekeren van het behoud zo snel mogelijk de trainersknoop voor ...

95
95
'Titanenstrijd los: 3 grootmachten melden zich voor Tzolis'

Donderdag kan Club Brugge met een zege tegen KV Mechelen de landstitel veroveren. Als dat lukt, zal ...

448
448
'WK én toptransfer voor Fernandez-Pardo'

Matias Fernandez-Pardo kent spannende weken. De aanvaller koos voor België en gaat mee naar het ...

122
122
'KV Mechelen realiseert toptransfer in Bundesliga'

KV Mechelen kent een zeer goed seizoen, dat ze hopen af te sluiten met een Europees ticket. De ...

266
266
‘Club Brugge in shock: Anderlecht jaagt op topdeal’

Anderlecht mikt op een opvallende zomertransfer, en dat zorgt voor grte nervositeit in Brugge. Club ...

777
777
Verhuurde JPL-spelers: spits sluit seizoen op mooie wijze af

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

22
22
Baseggio raadt Anderlecht deze JPL-toptransfer aan

RSC Anderlecht gaat een drukke zomermercato tegemoet, maar het is ook niet dat Antoine Sibierski van ...

562
562
'Antonio Conte dropt enorme bom bij Napoli'

Napoli kent een moeilijk seizoen. De Champions League-campagne was een grote flop en in de Serie A ...

123
123
Strijkt Romelu Lukaku plots neer in de Eredivisie?

Waar speelt Romelu Lukaku volgend seizoen? Elke fan van RSC Anderlecht hoopt op een mirakel, maar ...

270
270
'Club Brugge weigert monsterbod van 30 miljoen euro'

Club Brugge gaat komende zomer weer héél veel aanbiedingen krijgen. De toekomstige ...

881
881
Dilemma voor Standard en Euvrard: "Wat gaan we doen?"

Standard weet wat het moet doen in Westerlo: winnen. Het is dan hopen op puntenverlies van KRC Genk ...

134
134
'Trainerswals in JPL: zes (!) coaches richting exit'

Het is stilaan helaas een jaarlijkse traditie: de onophoudelijke trainerwals in de Jupiler Pro ...

238
238
Genk-Antwerp: renovatiewerken Haroun, primeur voor Hayen

Donderdag kan de titelrace in een beslissende plooi vallen, maar in de Europe Play-Offs blijft het ...

214
214
Opvallende actie Hans Vanaken lokt massa reacties uit

Club Brugge veegde zondagavond de vloer aan met concurrent Union en vond in Hans Vanaken een ...

589
589
'Kanga buiten: AA Gent geeft razende fans hun zin'

De komende dagen staat er voor AA Gent nog een Europees ticket op het spel, al lijkt dat momenteel ...

618
618
'Sibierski verrast: steunpilaar RSCA mag beschikken'

In de resterende twee wedstrijden moet RSC Anderlecht nog een Europees ticket uit de brand zien te ...

1032
1032
Antwerp in vieze papieren? “Pas binnen tien jaar…”

Royal Antwerp FC kent een desastreus seizoen. The Great Old haalde een paar jaar geleden nog de ...

374
374

Meer sportnieuws