De Bruyne dirigeert: City geeft kampioen Liverpool flink pak slaag

door
De Bruyne dirigeert: City geeft kampioen Liverpool flink pak slaag

Vanavond stond in de Premier League de wedstrijd op het programma tussen de twee beste Engelse teams van het moment. Echter was die nog van weinig belang, want Liverpool kroonde zich vorige week tot kampioen, terwijl Man City zo goed als zeker lijkt van de tweede plaats.

Hoe dan ook blijft het uiteraard smullen van het vele moois op het veld, dat uiteraard ook ene Kevin De Bruyne bevatte. Na veel gedoe in aanloop naar de wedstrijd, gaven de Rode Duivel en zijn City-ploegmaats de bezoekers uit Liverpool ook een ‘guard of honour’. Dat uiteraard als eerbetoon voor de titel van The Reds. Een traditie in Engeland, die dus niet werd verbroken door de mannen van Guardiola, al leek Bernardo Silva er toch problemen mee te hebben.



Op naar de wedstrijd dan, die het best werd begonnen door Liverpool. The Reds namen het initiatief wat leidde tot een eerste grote kans voor Salah. De paal stond echter in de weg voor de Egyptenaar. Dat zouden The Reds zich nog flink beklagen, want na een fout op Sterling mocht De Bruyne voor de 1-0 tekenen vanop de stip in minuut 25. Iets na het halfuur kwam City er weer vlijmscherp uit en was Sterling zelf het eindstation: 2-0. En Liverpool moest de kelk nog voor rust tot op de bodem ledigen. Na een assist van De Bruyne, tekende Foden nog voor 3-0.



Zo leek de wedstrijd dus al gespeeld aan de rust, al weet je met The Reds uiteraard maar nooit. Maar tot een comeback kwam het deze keer evenwel nooit. Liverpool, waar Divock Origi nog eens een halfuur mocht meespelen, was van slag en kon zich niet meer gevaarlijk tonen. Integendeel waren het The Cityzens die tot enkele keren toe hun voorsprong nog konden uitdiepen.

Dat gebeurde uiteindelijk ook net na het uur, wanneer Alex Oxlade-Chamberlain een schot van Sterling in eigen doel devieerde: 4-0. Een doelpunt dat de offday van de bezoekers, afgezien van het wedstrijdbegin dan, helemaal typeerde. Mahrez leek in het slot nog voor forfaitcijfers te zorgen, maar dat zeer werd Liverpool nog bespaard, hoewel deze nederlaag toch ook wel zal aankomen.

Scoreverloop:
(25’) De Bruyne (strafschop) 1-0
(35’) Sterling 2-0
(45') Foden 3-0
(66') Chamberlain (Own-goal) 4-0

LEES OOK: 'United zendt schok door EPL met opvolger Casemiro'

Had jij dit zien aankomen?

Meest recent

Red Flames zien na 112 caps wéér grote naam afhaken

Het is duidelijk dat er stilaan een nieuw tijdperk is bij de Red Flames. De Belgische dames zien ...

11
11
Europese topcoach: "Haal Karetsas weg bij KRC Genk"

Bij KRC Genk weten ze dat ze met Konstantinos Karetsas een fenomeen in de rangen hebben. De jonge ...

82
82
Transferplan Club Brugge: Rigaux doet boekje open

Club Brugge heeft het voorbije decennium een straffe ontwikkeling doorgemaakt. Het groeide uit tot ...

80
80
'Toptransfer in de maak voor Amadou Onana'

Komende zomer staat er een WK op het programma en dat toernooi zal ongetwijfeld een invloed hebben ...

39
39
Mechele zorgt voor straffe primeur bij Club Brugge

Club Brugge hoopt om 21u opnieuw een Europese topavond te beleven. Dan komt Atletico Madrid op ...

74
74
UEFA grijpt in na racismerel rond Vinicius

Het werd dinsdag helaas geen feestavond in de Champions League. Alle sportieve verdiensten van de ...

136
136
Garcia moet volgende Rode Duivel schrappen voor maart

De Rode Duivels trekken in maart op stage naar de Verenigde Staten. Het wordt de laatste bijeenkomst ...

57
57
Aster Nzeyimana spuwt het uit: "Om van te kokhalzen"

Ze deelden recent nog ontroerend nieuws na een moeilijke periode. Aster Nzeyimana en Lize Feryn ...

48
48
De Condé benoemt enorm verschil bij Genk

Niet alleen Club Brugge is deze week aan zet in Europa. Donderdag komt ook KRC Genk in actie, want ...

87
87
Openda en Faes beleven zeer pijnlijke avond in CL

Het is dinsdagavond geen al te beste avond geworden voor de Belgen in de Champions League. Thibaut ...

30
30
Van der Elst stuurt Club grote waarschuwing voor Atletico

Club Brugge haalde vorig seizoen knap de achtste finales van de Champions League en hoopt dat ...

78
78
'Nieuwe knaltransfer Union: meer dan 20 miljoen'

Union moet de Champions League-wedstrijden van deze week op de televisie volgen, nadat de ...

90
90
TRANSFERUURTJE: 'Twijfels rond Schreuder, exit Verschaeren'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

296
296
Mbappé scheldt ‘racist’ de huid vol: “Nooit meer spelen”

De racismerel in de Champions League tussen Real Madrid en Benfica blijft de gemoederen bezighouden. ...

108
108
Vandenbempt draait kar volledig over Club Brugge

Club Brugge staat in de Champions League-tussenronde tegenover Atlético Madrid. De ...

393
393
Noa Lang haalt ferm uit na glansrol bij Galatasaray

Noa Lang verliet Napoli in de winter voor Galatasaray. De concurrentie in Italië was enorm en ...

121
121
Mignolet emotioneel: "Ze vragen alleen of ik pijn heb"

Bij Club Brugge leven ze toe naar wat hopelijk opnieuw een sprookjesachtige avond wordt op Jan ...

191
191
Einde CL-verhaal voor Mignolet? 'Big Si' velt oordeel

Simon Mignolet lijkt bezig aan zijn laatste maanden als doelman van Club Brugge. Hij is er einde ...

301
301
'Anderlecht en Renard: dé oorzaak voor vertrek bekend'

RSC Anderlecht ontsloeg Olivier Renard, wat geen verrassende beslissing was. De sportief directeur ...

397
397
Carrasco over Duivels én transfer: "Wil toch iets zeggen"

Yannick Carrasco kende al een héél mooie carrière, waarbij vooral zijn periode ...

80
80
Speler Club trapt niet in val: "Of ik naar Atlético wil?"

Nicolo Tresoldi praat regellmatig met buitenlandse media. De aanvaller gaf een interview aan het ...

141
141
Anderlecht switcht: enorme koerswijziging op komst

RSC Anderlecht blijft maar veranderen van visie, dat blijkt ook nu weer. Deze keer willen ze meer en ...

568
568
Verhuurde JPL-spelers: twee huurlingen tonen hun klasse

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

35
35
Atlético alert: AS waarschuwt voor twee Club-spelers

Club Brugge droomt ervan om zijn straffe Champions League-prestaties van vorige seizoen te evenaren. ...

156
156
Bizar tafereel in Benfica-Real: "Niet goed bij zijn hoofd"

Het Champions League-duel tussen SL Benfica en Real Madrid heeft heel wat stof doen opwaaien. Zo ...

108
108

Meer sportnieuws