De Bruyne dirigeert: City geeft kampioen Liverpool flink pak slaag

403 stemmen
De Bruyne dirigeert: City geeft kampioen Liverpool flink pak slaag

Vanavond stond in de Premier League de wedstrijd op het programma tussen de twee beste Engelse teams van het moment. Echter was die nog van weinig belang, want Liverpool kroonde zich vorige week tot kampioen, terwijl Man City zo goed als zeker lijkt van de tweede plaats.

Hoe dan ook blijft het uiteraard smullen van het vele moois op het veld, dat uiteraard ook ene Kevin De Bruyne bevatte. Na veel gedoe in aanloop naar de wedstrijd, gaven de Rode Duivel en zijn City-ploegmaats de bezoekers uit Liverpool ook een ‘guard of honour’. Dat uiteraard als eerbetoon voor de titel van The Reds. Een traditie in Engeland, die dus niet werd verbroken door de mannen van Guardiola, al leek Bernardo Silva er toch problemen mee te hebben.



Op naar de wedstrijd dan, die het best werd begonnen door Liverpool. The Reds namen het initiatief wat leidde tot een eerste grote kans voor Salah. De paal stond echter in de weg voor de Egyptenaar. Dat zouden The Reds zich nog flink beklagen, want na een fout op Sterling mocht De Bruyne voor de 1-0 tekenen vanop de stip in minuut 25. Iets na het halfuur kwam City er weer vlijmscherp uit en was Sterling zelf het eindstation: 2-0. En Liverpool moest de kelk nog voor rust tot op de bodem ledigen. Na een assist van De Bruyne, tekende Foden nog voor 3-0.



Zo leek de wedstrijd dus al gespeeld aan de rust, al weet je met The Reds uiteraard maar nooit. Maar tot een comeback kwam het deze keer evenwel nooit. Liverpool, waar Divock Origi nog eens een halfuur mocht meespelen, was van slag en kon zich niet meer gevaarlijk tonen. Integendeel waren het The Cityzens die tot enkele keren toe hun voorsprong nog konden uitdiepen.

Dat gebeurde uiteindelijk ook net na het uur, wanneer Alex Oxlade-Chamberlain een schot van Sterling in eigen doel devieerde: 4-0. Een doelpunt dat de offday van de bezoekers, afgezien van het wedstrijdbegin dan, helemaal typeerde. Mahrez leek in het slot nog voor forfaitcijfers te zorgen, maar dat zeer werd Liverpool nog bespaard, hoewel deze nederlaag toch ook wel zal aankomen.

Scoreverloop:
(25’) De Bruyne (strafschop) 1-0
(35’) Sterling 2-0
(45') Foden 3-0
(66') Chamberlain (Own-goal) 4-0

LEES OOK: 'Klopjacht bij Club Brugge: recordtransfer krijgt vorm'

🚀

Had jij dit zien aankomen?

Meest recent

Speel gratis mee met de VoetbalNieuws WK Poule 2026!

Het WK 2026 belooft een van de grootste voetbaltoernooien ooit te worden. Volg jij elke wedstrijd op ...

65
65
Club hakt knoop door: extra transfer voor Preud'homme

Door het vertrek van Dévy Rigaux naar Feyenoord, zal Guilian Preud'homme een groot deel van ...

111
111
Wilmots smult van verrassende Duivel: "Quasi perfecte match"

De Rode Duivels kunnen tevreden terugblikken op hun voorlaatste oefenwedstrijd in aanloop naar het ...

58
58
Oranje met kopzorgen naar VS, Congo bedwingt Denemarken

De 48 WK-deelnemers zijn momenteel volop bezig met hun oefencampagne. Voor Nederland draaide de ...

94
94
El Ouahdi beleeft drama vlak voor opstijgen WK-vlucht

Heel wat WK-deelnemers hebben de oversteek van de Atlantische Oceaan inmiddels ingezet. Ook Marokko, ...

196
196
'PSG wil oppermachtig worden met 'man van 100 miljoen'

Paris Saint-Germain legde afgelopen weekend voor het tweede jaar op rij beslag op de eindzege in de ...

85
85
Twijfels rond Rode Duivel: levenslijn voor Brandon Mechele?

De driemansdefensie van Rudi Garcia heeft dinsdag goed uitgepakt bij de Rode Duivels. De kans is dan ...

181
181
Opvolging Vanaken: 'Club meldt zich bij oude bekende'

Club Brugge verlengde recentelijk het contract van Hans Vanaken. Maar de draaischijf wordt in ...

481
481
"Zoals Modric" - Opvolger Conte heeft groots De Bruyne-plan

Kevin De Bruyne wil in de komende weken schitteren op het wereldkampioenschap met de Rode Duivels. ...

113
113
Zware klap Vanaken vlak voor WK: "Gaat Garcia nóóit doen"

Een aantal Rode Duivels heeft dinsdagavond punten gescoord in de oefenzege op Kroatië (0-2). ...

555
555
Dubbele boost Duivels: "Ongelooflijk hoe gemotiveerd hij is"

De korte trip naar Kroatië is goed uitgedraaid voor de Rode Duivels. Dinsdagavond wonnen ze er ...

309
309
'Grote wending bij Club: opvolger Onyedika al klaar?'

Club Brugge kijkt al vooruit naar de zomermercato. Op het middenveld dreigt Raphael Onyedika te ...

656
656
'STVV baalt: volgende sterkhouder staat op vertrekken'

STVV mag zich volgend seizoen verlekkeren op een Europees avontuur nadat het dit seizoen een uiterst ...

172
172
'Straffe wending in transferdossier Hatenboer compleet'

Het transferrapport van Anderlecht oogde afgelopen seizoen niet al te positief. Van de vijftien ...

415
415
'Cercle flikt het weer: volgende miljoenentransfer'

Cercle Brugge kende op sportief vlak wel enkele lastige seizoenen, maar de kassa bleef al die tijd ...

188
188
Patro pakt uit met zeer opvallende eerste aanwinst

Patro Eisden groeide de voorbije jaren uit tot een vaste waarde in de (sub)top van de Challenger Pro ...

77
77
'STVV pakt uit met jonge Belgische spits'

STVV heeft na het behalen van een Europees ticket weinig tijd om te ontspannen, want er is deze ...

123
123
KRC Genk neemt afscheid van jeugdinternational

KRC Genk beleefde een uiterst teleurstellend seizoen. Het kon zich niet voor de Champions' Play-Off ...

118
118
'Nieuw middenveld Anderlecht: Roemeen op lijstje SIbierski'

Er staan bij Anderlecht deze zomer heel wat veranderingen op til. De nieuwe sportief directeur ...

305
305
Hein spreekt pers en analisten tegen over verguisde Duivel

Er viel heel wat positief nieuws te rapen bij de Rode Duivels na de 0-2-overwinning in Kroatië. ...

322
322
'Standard shopt bij Club: transfersom bekend'

Standard eindigde dit seizoen op pijnlijke wijze, want op de slotspeeldag gaf het nog de eindzege in ...

460
460
Raman zet deur open voor terugkeer naar ex-club

Bij KV Mechelen gaan ze de komende weken en maanden knopen moeten doorhakken. Zo is er onder meer ...

499
499
KRC Genk geeft dé reden voor vertrek Ribeiro

Bij KRC Genk namen ze vandaag afscheid van Michel Ribeiro. De techniektrainer, die als assistent mee ...

520
520
Onana ziet potentiele topper rondlopen bij de Rode Duivels

Amadou Onana speelde tegen Kroatië centraal achteraan. Dat deed hij zeker niet slecht. De Rode ...

187
187
De Cuyper vol lof over Duivel: "Onder de indruk van hem"

Maxim De Cuyper speelde zijn eerste seizoen in de Premier League. Het was een correct eerste jaar ...

221
221
Gok van Garcia krijgt lof van Vandenbempt

Rudi Garcia scoorde punten met zijn tactische vondsten tegen Kroatië. De Belgen hebben er een ...

90
90

Meer sportnieuws