W-Beveren krijgt van BMA alsnog kleine opsteker

771 stemmen
W-Beveren krijgt van BMA alsnog kleine opsteker

Geen juridische reddingsboei voor Waasland-Beveren. Dat is de enigszins verrassende conclusie van de Belgische Mededingingsautoriteit (BMA), die zopas stelde dat de degradatie van de Waaslanders volgens de regels is verlopen. Een verandering van het competitieformat naar 18 clubs lijkt zo meteen uitgesloten.


Als hekkensluiter na 29 speeldagen werd Waasland-Beveren op de Algemene Vergadering van 15 mei veroordeeld tot de degradatie naar 1B, een verdict waar ze op de Freethiel uiteraard niet mee akkoord gingen. Daarop werd besloten om de afhandeling van het voorbije seizoen, dat definitief werd stopgezet omwille van het coronavirus, via verschillende procedures aan de kaak te stellen. Na een positief advies van de auditeur van het BMA zag het er nog rooskleurig uit voor de Waaslanders, die zich volgens Het Laatste Nieuws vervolgens echter in de voet hebben geschoten. Tijdens de zittingen gaf Waasland-Beveren volgens het dagblad namelijk de indruk dat ze de laatste speeldag, thuis tegen AA Gent, liefst niet zouden afwerken.

Een standpunt dat geregeld ook in de media werd geuit en haaks staat op de claim van een oneerlijk verlopen competitieslot, wat het BMA in een diepgaand rapport mede deed besluiten dat het afgelopen seizoen wel degelijk correct werd afgesloten. De Pro League zal zo dus niet op juridische wijze gedwongen worden om een competitieformat met 18 in plaats van 16 clubs te overwegen, al kan daar op de volgende vergadering van 7 juli natuurlijk wel nog steeds over gestemd worden. Allicht zullen OH Leuven en Beerschot echter onderling moeten uitmaken wie van beiden straks weer op het hoogste niveau mag aantreden. De return van de promotiefinale staat op dit moment gepland voor begin augustus.

UPDATE 17u50 
Een zwarte dag dus op de Freethiel, waar ze zich stilaan zullen moeten neerleggen bij de degradatie naar 1B. Volgens Het Laatste Nieuws kregen de Waaslanders op een ander punt nochtans wél gelijk, al zal dat niet meer zijn dan een pleister op een zere wonde. Het BMA oordeelde namelijk dat de Pro League geen recht heeft om hen de compensatieregeling van 200 duizend euro, waar elke thuisclub die een partij op de slotspeeldag verloren zag gaan aanspraak op maakte, te ontzeggen op basis van hun juridische procedure. Aan die centen mag Waasland-Beveren zich dus alsnog verwachten.

LEES OOK: Mignolet bakt het bruin: "We moeten ons niet inhouden hé"

Zal Waasland-Beveren snel terugkeren naar het hoogste niveau?

Meest recent

Verschaeren neemt afscheid van Anderlecht: "Beste beslissing"

RSC Anderlecht maakte zopas officieel bekend dat Thorgan Hazard straks zijn laatste thuismatch ...

0
0
Ultieme ontknoping Play-Offs: refs slotspeeldag bekend

Mogelijk weten we straks al wie zich dit seizoen tot landskampioen kroont, en ook de Europese ...

9
9
RSCA-STVV: Taravel twijfelt, geen Goto in Anderlecht?

Terwijl de meeste ogen op de ontknoping van de titelrace gericht zijn, staan de zenuwen ook in het ...

74
74
Malinwa hakt knopen door: meubelstuk neemt afscheid

KV Mechelen hoopt om het titelfeest van Club Brugge nog even uit te stellen. Hoe dan ook ...

31
31
Alderweireld doorbreekt taboe: verborgen strijd raakt diep

Toby Alderweireld kende een carrière waar miljoenen voetballers alleen maar van kunnen ...

78
78
Anderlecht kondigt vertrek van Thorgan Hazard aan

Bij Anderlecht zal er komende zomer heel wat veranderen. De nieuwe sportief directeur Antoine ...

161
161
Nagelsmann komt met verrassende Tresoldi-onthulling

Donderdag werd ook in Duitsland de WK-selectie bekend gemaakt. Daarin maakte Julian Nagelsmann ...

66
66
'Bologna komt aankloppen bij Club én Union'

Vorig weekend werd de titelstrijd wellicht definitief beslecht met de overtuigende 5-0-overwinning ...

213
213
Promotie is binnen: Sporting Hasselt heeft proflicentie beet

Er was de voorbije weken heel wat onduidelijkheid over wie volgend seizoen in de Challenger Pro ...

83
83
WK-selecties: Duitsland met Neuer, Anderlecht-speler beloond

De start van het WK nadert met rasse schreden en alsmaar meer landen maken hun selecties bekend. ...

66
66
'Union neemt duidelijk standpunt in over Hubert'

In principe hebben ze nog een waterkansje, maar bij Union rekenen ze er niet meer op dat ze nog ...

154
154
'Taquin neemt verrassende beslissing over nieuwe job'

Er lijkt in de Jupiler Pro League een stevige stoelendans op til te staan onder de trainers. Bij La ...

31
31
Romero reageert op terugkeer naar Club Brugge

Er liggen komende zomer heel wat transferdossiers op tafel bij Club Brugge. Er zullen onder meer ...

412
412
'Lyon hakt knoop door over transfers Fofana en Mangala'

Rudi Garcia moest zware knopen doorhakken om tot 26 Rode Duivels voor het WK te komen. Malick Fofana ...

58
58
TRANSFERUURTJE: 'Club druk in de weer, Hoefkens terug in JPL'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

211
211
‘Lionel Messi lonkt nieuwe superster naar Inter Miami’

Het Inter Miami van Lionel Messi won vorig seizoen de MLS. De Argentijnse superster lokte al ...

32
32
Mignolet bakt het bruin: "We moeten ons niet inhouden hé"

Terwijl Club Brugge zich opmaakt voor mogelijk titelnieuws, liet Simon Mignolet zich van een totaal ...

146
146
Duivels trio al zeker van verrassende basisplaats op WK?

Het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada sluipt dichterbij. Op clubniveau worden de prijzen ...

189
189
'Union wil verbazen met transfer van 25 miljoen'

Voor Union eindigt het seizoen een beetje met een valse noot nadat het de titel verloor met een ...

144
144
OHL neemt afscheid van icoon en nog 2 spelers

Komend weekend wordt er een punt gezet achter het Belgische voetbalseizoen en dat betekent dat de ...

78
78
'Brazilië houdt de adem in: Neymar valt uit'

Maandenlang was het in Brazilië een thema of Neymar al dan niet mee zou mogen naar het WK. ...

61
61
'Club Brugge komt te laat: transfertarget gekaapt'

Club Brugge hoopt straks in Mechelen de landstitel helemaal over de streep te trekken. Daarna kan ...

332
332
Tielemans in de zevende hemel na eerste Europese trofee

De Europa League was donderdagavond een prooi voor Aston Villa. De Engelsen klopten in de finale ...

31
31
'Eerste knaltransfer STVV: 8 miljoen euro'

STVV is op twee speeldagen van het einde als enige in de Champions' Play-Off al zeker van zijn lot. ...

125
125
Slaat STVV alsnog grote transferslag?

STVV speelt nog twee galamatchen tegen RSC Anderlecht en KV Mechelen. Nadien zal blijken wie STVV ...

230
230

Meer sportnieuws