W-Beveren krijgt van BMA alsnog kleine opsteker

771
W-Beveren krijgt van BMA alsnog kleine opsteker

Geen juridische reddingsboei voor Waasland-Beveren. Dat is de enigszins verrassende conclusie van de Belgische Mededingingsautoriteit (BMA), die zopas stelde dat de degradatie van de Waaslanders volgens de regels is verlopen. Een verandering van het competitieformat naar 18 clubs lijkt zo meteen uitgesloten.


Als hekkensluiter na 29 speeldagen werd Waasland-Beveren op de Algemene Vergadering van 15 mei veroordeeld tot de degradatie naar 1B, een verdict waar ze op de Freethiel uiteraard niet mee akkoord gingen. Daarop werd besloten om de afhandeling van het voorbije seizoen, dat definitief werd stopgezet omwille van het coronavirus, via verschillende procedures aan de kaak te stellen. Na een positief advies van de auditeur van het BMA zag het er nog rooskleurig uit voor de Waaslanders, die zich volgens Het Laatste Nieuws vervolgens echter in de voet hebben geschoten. Tijdens de zittingen gaf Waasland-Beveren volgens het dagblad namelijk de indruk dat ze de laatste speeldag, thuis tegen AA Gent, liefst niet zouden afwerken.

Een standpunt dat geregeld ook in de media werd geuit en haaks staat op de claim van een oneerlijk verlopen competitieslot, wat het BMA in een diepgaand rapport mede deed besluiten dat het afgelopen seizoen wel degelijk correct werd afgesloten. De Pro League zal zo dus niet op juridische wijze gedwongen worden om een competitieformat met 18 in plaats van 16 clubs te overwegen, al kan daar op de volgende vergadering van 7 juli natuurlijk wel nog steeds over gestemd worden. Allicht zullen OH Leuven en Beerschot echter onderling moeten uitmaken wie van beiden straks weer op het hoogste niveau mag aantreden. De return van de promotiefinale staat op dit moment gepland voor begin augustus.

UPDATE 17u50 
Een zwarte dag dus op de Freethiel, waar ze zich stilaan zullen moeten neerleggen bij de degradatie naar 1B. Volgens Het Laatste Nieuws kregen de Waaslanders op een ander punt nochtans wél gelijk, al zal dat niet meer zijn dan een pleister op een zere wonde. Het BMA oordeelde namelijk dat de Pro League geen recht heeft om hen de compensatieregeling van 200 duizend euro, waar elke thuisclub die een partij op de slotspeeldag verloren zag gaan aanspraak op maakte, te ontzeggen op basis van hun juridische procedure. Aan die centen mag Waasland-Beveren zich dus alsnog verwachten.

LEES OOK: Buffalo's gaan voorbij kranig KVK: De Mil wipt naar leiding

Zal Waasland-Beveren snel terugkeren naar het hoogste niveau?

Meest recent

Tienkoppig Eupen zadelt Lierse met gigantische crisis op

Het wordt steeds heter onder de voeten van Lierse-coach Arno Van den Abbeel. De voormalige T1 van de ...

1
1
Cvetkovic over de 1-1: "Het was misschien een fout, maar..."

Anderlecht is erin geslaagd om het vertrouwen te behouden na een uitstekende week. Na de zeges tegen ...

64
64
Buffalo's gaan voorbij kranig KVK: De Mil wipt naar leiding

AA Gent heeft deze namiddag optimaal geprofiteerd van de 'uitschuiver' van Club Brugge. De Buffalo's ...

13
13
"Kwam om show te verkopen": Club Brugge woedend op ref

De klassieker tussen Club Brugge en Anderlecht is zondagnamiddag op 1-1 geëindigd en dat was ...

347
347
Brighton blijft verbazen, Sunderland stunt weg van laatste plaats

In de Premier League is er zondagnamiddag één en ander verschoven in het klassement. ...

35
35
Ajax grijpt in slotseconden naast koppositie in Eredivisie

Ajax heeft zondagnamiddag een uitgelezen kans laten liggen om minstens voorlopig aan de leiding te ...

17
17
Bom barst bij Club Brugge: Diakhon stormt woedend weg

Club Brugge zal ongetwijfeld meer verwacht hebben van de klassieker tegen Anderlecht, waarin het ...

401
401
Coosemans niet euforisch: "Dat is de volgende stap"

RSC Anderlecht kende een zeer goede week. Na zeges tegen KVC Westerlo en RB Salzburg pakten ze ook ...

182
182
Vanaken woedend na Club-RSCA: "Schaf die VAR af"

Club Brugge en RSC Anderlecht deelden de punten in het Jan Breydelstadion. Het werd 1-1 na een al ...

922
922
Club Brugge en Anderlecht delen de punten na matige topper

Club Brugge werkte namiddag de topper tegen RSC Anderlecht af. Het werd zeker niet de meest ...

144
144
Weer geen zege voor Napoli: exit Allegri?

Napoli speelde namiddag de topper in eigen huis tegen Lazio. Een match die ze maar beter konden ...

22
22
Club Brugge op voorsprong tegen RSCA: "Zielig!"

Club Brugge en RSC Anderlecht begonnen om 13u30 aan de topper in het Jan Breydelstadion. De eerste ...

197
197
Grote uitblinker bij Lommel: "Had drie keer moeten scoren"

Lommel SK pakte een knap punt op het veld van Royal Antwerp FC. De promovendus is bezig aan een goed ...

13
13
Bayern München komt met nieuwe update over Kompany

Vincent Kompany staat dicht bij zijn terugkeer als trainer van Bayern München. Volgens Uli ...

88
88
Spelersgroep Antwerp velt oordeel over ontslag Compper

Royal Antwerp FC is bezig aan een toch wel erbarmelijk seizoen. De Great Old heeft zeker niet de ...

293
293
Bruno kent zijn verdict: Anderlecht neemt grote beslissing

Het zag er een week geleden bijzonder somber uit voor Vitor Bruno bij Anderlecht. Na tegenvallende ...

223
223
Leko mist plots vier spelers, Bruno verrast

Club Brugge en RSC Anderlecht spelen om 13u30 de topper van deze speeldag. Ivan Leko en Vitor Bruno ...

122
122
Rits onthult wat hij hoort over Vitor Bruno bij Anderlecht

Mats Rits werd door Olivier Renard en Tim Borguet op bedenkelijke wijze naar de C-kern gestuurd. Na ...

284
284
TRANSFERUURTJE: Toptransfer voor Forbs, De Winter grof wild

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

122
122
Coucke opgeschrikt door bijtincident: politie grijpt hard in

Een opvallende weekend is het voor Anderlecht-eigenaar Marc Coucke. Deze namiddag staat Paars-Wit ...

61
61
‘Strijd om Seys barst los: dan in stroomversnelling’

Joaquin Seys is grof wild. De linksback is dit seizoen een absolute smaakmaker bij Club Brugge, ...

136
136
Code rood bij KRC Genk: Thorup verrast met ingreep

KRC Genk kampt met een 15 op 30 en dat is te weinig voor de Limburgers. Het is dan ook code rood ...

447
447
Valentine schrikt van waarheid Ruben Van Gucht: "Dat kan toch niet?"

Een gewone avond op de sofa draaide voor Ruben Van Gucht (39) uit op een onverwachte terugblik. Wat ...

133
133
Pijnlijke tendens Westerlo: spelers grijpen in

Westerlo zit in de hoek waar de klappen vallen. De Kemphanen incasseerden afgelopen drie wedstrijden ...

51
51
‘Club Brugge – Anderlecht: Leko voert twee wissels door’

De meest interessante affiche van speeldag 11 van de Jupiler Pro League is ongetwijfeld Club Brugge ...

275
275

Meer sportnieuws