Cercle komt weer met nieuw voorstel: 18 clubs én play-offs

door
Cercle komt weer met nieuw voorstel: 18 clubs én play-offs

Er zal de komende weken nog heel wat gediscussieerd worden over de competitieformule voor de Jupiler Pro League volgend seizoen, onder meer door de hangende procedures van Waasland-Beveren bij het BAS en de BMA. Cercle Brugge-voorzitter Vincent Goemaere ontpopte zich de voorbije weken tot één van de voortrekkers in de discussie en komt nu weer met een nieuw voorstel.


Een paar weken geleden pleitte Goemaere nog voor 20 clubs in 1A en het afschaffen van 1B, maar Het Nieuwsblad weet dat hij nu met een nieuw compromisvoorstel komt. Hij wil volgend seizoen met achttien clubs in 1A spelen, dus mét Waasland-Beveren, Beerschot en OHL. Daarmee zouden de K11 alvast tevreden zijn. Om ook de topclubs te paaien, worden er ook mini-play-offs georganiseerd. De eerste vier spelen daarbij voor de titel, de nummers vier tot acht voor een ticket voor de Europa League.

Verder zou de laatste in de stand degraderen naar 1B, terwijl de voorlaatste een barrage voor het behoud speelt. 1B blijft in dit voorstel dus behouden met acht clubs. De plaatsen van de twee extra stijgers zouden daarbij ingenomen worden door Lierse Kempenzonen, de volgende amateurclub in de rij met een proflicentie, en Roeselare, dat geen licentie kreeg maar intussen wel de nodige documenten zou hebben. De periodes in 1B zouden wel afgeschaft worden, de kampioen na de gewone competitie promoveert. De nummer twee speelt de eerder genoemde barrage tegen de voorlaatste uit 1A.

De voorgestelde formule zou voor de komende twee seizoenen moeten gelden. Het voorstel van Goemaere zou volgens HNB alvast de nodige steun genieten bij andere clubs, aangezien er voor elk wel wat wils is.

LEES OOK: Cercle laat gouden punten liggen: "We verdienden meer"

Is dat een goed voorstel?

Meest recent

Degryse nu zal zeker: déze ploegen halen Play-Off I

Nog drie speeldagen te gaan en de reguliere competitie in de Jupiler Pro League zit erop. De strijd ...

0
0
‘Club Brugge op z'n kop: ongehoorde toptransfer barst los'

Club Brugge weet dat er deze zomer opnieuw stevig aan de ploeg zal worden getrokken. Maar wat nu op ...

77
77
'Trainerswending bij Anderlecht: witte rook op komst'

Met een 5-1-overwinning tegen OH Leuven, zette RSC Anderlecht afgelopen weekend een gigantische stap ...

94
94
Trump doet wereld daveren: wordt dít nieuwe WK-opponent Duivels?

Nog exact 101 dagen en het wereldkampioenschap in de VS, Mexico en Canada gaat van start. Maar de ...

62
62
Jeugdproduct Anderlecht versiert zeer verrassende transfer

Neerpede heeft nog steeds een geweldige reputatie, al weten niet alle jeugdproducten van Anderlecht ...

34
34
Ngoy verovert plots Frankrijk: "Het is geen toeval"

Bondscoach Rudi Garcia zal zondag met veel plezier gekeken hebben naar de wedstrijd van Lille. Niet ...

47
47
Straf beeld: Club deelt schade bij Tzolis na aanslag

Club Brugge heeft zondagavond een uitstekende zaak gedaan door te gaan winnen in Charleroi. Het nam ...

237
237
Cercle laat gouden punten liggen: "We verdienden meer"

De 27ste speeldag in de Jupiler Pro League werd zondagavond afgesloten met een heuse kelderkraker. ...

27
27
Geen droomdebuut voor Ferrera: "Maar dit geeft vertrouwen"

Bij FCV Dender streek er deze week nog een nieuwe coach neer. Na een nul op twaalf werd Hayk Milkon ...

12
12
Leko stuurt Anderlecht nu al stevige waarschuwing

Club Brugge heeft zich zondagavond tot de winnaar van het weekend gekroond, maar daar heeft het wel ...

368
368
Charleroi schreeuwt moord en brand: "Schuld ligt bij ref"

Charleroi kwam zondag dicht bij een nieuwe stunt tegen Club Brugge, dat het in januari al in de ...

377
377
Doelhout houdt Cercle en Dender van drie gouden punten

De kelderkraker tussen Cercle Brugge en Dender is voor beide teams op een sof geëindigd. ...

40
40
Hubert legt uit wat er allemaal misliep bij Union SG

Union SG speelde een zeer zwakke partij op het veld van KVC Westerlo. De landskampioen speelde ruim ...

74
74
Pover Club Brugge pakt in 100ste minuut alsnog de zege

Club Brugge kon een uitstekende zaak doen door het puntenverlies van STVV en Union SG. Om 18u30 ...

284
284
'Anderlecht verrast: bizarre zet om topaanwinst te strikken'

Anderlecht speurt naar defensieve versterking en heeft een opvallend, duur dossier bovenaan liggen. ...

241
241
De Mil trekt héél pijnlijke conclusie over AA Gent

De komst van Rik De Mil naar AA Gent is vooralsnog geen succes. De trainer zal de komende drie ...

183
183
Arsenal blijft op titelkoers, Chelsea in de problemen

In de Premier League stond er om 17u30 een interessant duel op het programma. Arsenal moest in eigen ...

37
37
Club Brugge in de problemen: fans luiden alarmbel

Club Brugge is momenteel bezig aan zijn partij op het veld van Sporting Charleroi. De eerste 45 ...

291
291
KRC Genk kent topweek: Hayen ziet 'cruciaal' momentum

KRC Genk staat weer onder de mensen. Een achtste finale in de Europa League én momenteel ...

143
143
Kums geeft RSCA tip: "Dat ze niet aan hem denken als TD..."

Bij RSC Anderlecht zijn ze op zoek naar een hoofdtrainer en een sportief directeur. De Brusselaars ...

356
356
'Fenerbahçe klopt aan bij KRC Genk: zéér verrassende deal'

KRC Genk heeft heel veel talent rondlopen. De Limburgers krijgen elke match heel wat scouts over de ...

259
259
Crisis bij AA Gent: "Zo kan het niet verder!"

AA Gent verloor kansloos met 3-0 van KRC Genk. Met nog drie speeldagen te gaan staan ze zo plots ...

292
292
Zwak Union SG verliest dure punten tegen tienkoppig Westerlo

Union SG kon door de nederlaag van STVV een zeer goede zaak doen in het klassement. Ze moesten ...

65
65
Charleroi - Club Brugge: Leko voert één wissel door

Club Brugge moet zich na uitschakeling in de Champions League richten op de Jupiler Pro League. Een ...

263
263
Anderlecht heeft vervanger Verschaeren nu al beet

RSC Anderlecht en Yari Verschaeren lijken na het seizoen uit elkaar te gaan. Een afscheid na een ...

411
411

Meer sportnieuws