Cercle komt weer met nieuw voorstel: 18 clubs én play-offs

door
Cercle komt weer met nieuw voorstel: 18 clubs én play-offs

Er zal de komende weken nog heel wat gediscussieerd worden over de competitieformule voor de Jupiler Pro League volgend seizoen, onder meer door de hangende procedures van Waasland-Beveren bij het BAS en de BMA. Cercle Brugge-voorzitter Vincent Goemaere ontpopte zich de voorbije weken tot één van de voortrekkers in de discussie en komt nu weer met een nieuw voorstel.


Een paar weken geleden pleitte Goemaere nog voor 20 clubs in 1A en het afschaffen van 1B, maar Het Nieuwsblad weet dat hij nu met een nieuw compromisvoorstel komt. Hij wil volgend seizoen met achttien clubs in 1A spelen, dus mét Waasland-Beveren, Beerschot en OHL. Daarmee zouden de K11 alvast tevreden zijn. Om ook de topclubs te paaien, worden er ook mini-play-offs georganiseerd. De eerste vier spelen daarbij voor de titel, de nummers vier tot acht voor een ticket voor de Europa League.

Verder zou de laatste in de stand degraderen naar 1B, terwijl de voorlaatste een barrage voor het behoud speelt. 1B blijft in dit voorstel dus behouden met acht clubs. De plaatsen van de twee extra stijgers zouden daarbij ingenomen worden door Lierse Kempenzonen, de volgende amateurclub in de rij met een proflicentie, en Roeselare, dat geen licentie kreeg maar intussen wel de nodige documenten zou hebben. De periodes in 1B zouden wel afgeschaft worden, de kampioen na de gewone competitie promoveert. De nummer twee speelt de eerder genoemde barrage tegen de voorlaatste uit 1A.

De voorgestelde formule zou voor de komende twee seizoenen moeten gelden. Het voorstel van Goemaere zou volgens HNB alvast de nodige steun genieten bij andere clubs, aangezien er voor elk wel wat wils is.

LEES OOK: Cercle Brugge strikt volgende buitenlandse parel

Is dat een goed voorstel?

Meest recent

Brusselmans waarschuwt De Wever met donkere voorspelling

Herman Brusselmans staat opnieuw in de kijker met een uitspraak die bij velen de wenkbrauwen doet ...

3
3
Spanje in de ban van Mbappé: superster start oorlog

Real Madrid verloor in de Supercopa van grote rivaal FC Barcelona en daar was Kylian Mbappé ...

4
4
‘STVV houdt hart vast: smaakmaker richting knaltransfer’

Sint-Truiden VV is richting een topseizoen aan het gaan. De formatie van Wouter Vrancken draait ...

48
48
'Na ware floptransfer: Skov Olsen trekt naar topclub'

Een jaar geleden trok Andreas Skov Olsen de deur achter zich dicht bij Club Brugge. De Deense winger ...

139
139
Gefluister rond Van Gucht op gala Gouden Schoen

Ruben Van Gucht was gisteren een opvallende aanwezige op het gala van de Gouden Schoen. Opvallend ...

81
81
Kompany zwaar onder de indruk: "Dat is niet normaal!"

Bayern München is 2026 begonnen met een geweldige zege. Ze wonnen met 8-1 van VfL Wolfsburg. ...

70
70
Romelu Lukaku laat Anderlecht watertanden met uitspraken

Bij RSC Anderlecht vielen Colin Coosemans en Nathan De Cat in de prijzen met hun prijzen van Doelman ...

266
266
Topspeler KRC Genk zet deur voor transfer wagenwijd open

Bij KRC Genk dreigen ze deze mercato met Zakaria El Ouahdi nog een speler kwijt te spelen. De ...

201
201
'Wullaert hakt knoop door: interesse is bijzonder groot'

Tessa Wullaert won haar zesde Gouden Schoen. Logisch. Ze is al vele jaren de beste speelster in het ...

77
77
’Verrassende Belgische transfer bij Anderlecht’

De eerste week van de mercato in de Jupiler Pro League ligt bijna achter de rug. Bij RSC Anderlecht ...

345
345
Analisten vellen verdict: Jashari verdiende Gouden Schoen?

De Gouden Schoen 2025 heeft een grote verrassing opgeleverd. Christos Tzolis maakte zijn ...

203
203
Terugkeer naar België? De Bruyne dropt mysterieuze uitspraak

De eregast op het Gala van de Gouden Schoen was niemand minder dan Kevin De Bruyne. De spelmaker van ...

99
99
Prijs met donker randje: hommeles Coosemans en Anderlecht

Colin Coosemans beleefde zondagavond één van de mooiste momenten uit zijn ...

313
313
Gouden Schoen zindert na: Vandenbempt schetst nasleep Club

Club Brugge heeft opnieuw de Gouden Schoen gewonnen. Tenminste toch een ex-speler van Blauw-Zwart. ...

297
297
Barça wint wéér finale van Real: Spanjaarden fileren Courtois

FC Barcelona heeft zichzelf opgevolgd als winnaar van de Supercopa de España. In de finale ...

259
259
Club Brugge op z’n kop: Jashari-stunt met keiharde gevolgen

Niemand bij Club Brugge zag dit aankomen. Wat een avond van bevestiging moest worden, draaide uit op ...

720
720
Vloek verbroken: Gouden Schoen sluit Anderlecht weer in armen

De hoofdprijs ging uiteindelijk naar een speler van Club Brugge, of AC Milan zo u verkiest, maar ook ...

204
204
Schok op Gouden Schoen: Tzolis stuift weg, consternatie bij Club

De 72ste Gouden Schoen heeft een verrassing van formaat opgeleverd. Het was Ardon Jashari die met de ...

873
873
"Wat een aanfluiting!" - Gouden Schoen doet bom ontploffen

De ontknoping van de Gouden Schoen zorgde zondagavond voor een verrassing van formaat. Terwijl in ...

726
726
Mokio en Bounida aangepakt: "Word er helemaal gek van"

Ajax opende zondag zijn 2026 met een overwinning, maar helemaal van een leien dakje ging het toch ...

151
151
'Van den Bosch verrast en stuurt grootmacht wandelen'

De verwachting was de voorbije weken dat Antwerp zich deze winter zou versterken om volop te kunnen ...

457
457
Grote ontgoocheling bij Tzolis: "Wat moet ik zeggen?"

De Gouden Schoen kreeg zondagavond een zeer verrassende laureaat. Het was tot ieders verbazing ...

532
532
Lang en McTominay redden Napoli in kraker tegen Inter

In de Serie A stond er zondagavond nog een onvervalste kraker op het programma. Titelverdediger ...

187
187
Geen prijs voor Courtois: Barça pakt Spaanse Supercup

Thibaut Courtois is er zondagavond niet in geslaagd om met Real Madrid een eerste prijs van het ...

128
128
Grote verrassing: Ardon Jashari pakt de Gouden Schoen

Zondagavond werd in Middelkerke de Gouden Schoen uitgedeeld. Het werd uiteindelijk een feestavond ...

658
658

Meer sportnieuws