Cercle komt weer met nieuw voorstel: 18 clubs én play-offs

door
Cercle komt weer met nieuw voorstel: 18 clubs én play-offs

Er zal de komende weken nog heel wat gediscussieerd worden over de competitieformule voor de Jupiler Pro League volgend seizoen, onder meer door de hangende procedures van Waasland-Beveren bij het BAS en de BMA. Cercle Brugge-voorzitter Vincent Goemaere ontpopte zich de voorbije weken tot één van de voortrekkers in de discussie en komt nu weer met een nieuw voorstel.


Een paar weken geleden pleitte Goemaere nog voor 20 clubs in 1A en het afschaffen van 1B, maar Het Nieuwsblad weet dat hij nu met een nieuw compromisvoorstel komt. Hij wil volgend seizoen met achttien clubs in 1A spelen, dus mét Waasland-Beveren, Beerschot en OHL. Daarmee zouden de K11 alvast tevreden zijn. Om ook de topclubs te paaien, worden er ook mini-play-offs georganiseerd. De eerste vier spelen daarbij voor de titel, de nummers vier tot acht voor een ticket voor de Europa League.

Verder zou de laatste in de stand degraderen naar 1B, terwijl de voorlaatste een barrage voor het behoud speelt. 1B blijft in dit voorstel dus behouden met acht clubs. De plaatsen van de twee extra stijgers zouden daarbij ingenomen worden door Lierse Kempenzonen, de volgende amateurclub in de rij met een proflicentie, en Roeselare, dat geen licentie kreeg maar intussen wel de nodige documenten zou hebben. De periodes in 1B zouden wel afgeschaft worden, de kampioen na de gewone competitie promoveert. De nummer twee speelt de eerder genoemde barrage tegen de voorlaatste uit 1A.

De voorgestelde formule zou voor de komende twee seizoenen moeten gelden. Het voorstel van Goemaere zou volgens HNB alvast de nodige steun genieten bij andere clubs, aangezien er voor elk wel wat wils is.

LEES OOK: Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 24 bekend

Is dat een goed voorstel?

Meest recent

"Hoe dom, hoe lomp" - Vandenbempt maakt gehakt van RSCA'er

Indien het alsnog de bekerfinale wil halen, zal RSC Anderlecht volgende zwaar aan de bak moeten. Het ...

27
27
Anderlecht benadeeld? Still vloekt na uitsluiting Sardella

RSC Anderlecht heeft zijn heenmatch in de halve finales van de Croky Cup tegen Antwerp FC met 0-1 ...

35
35
3 op 10: Anderlecht-zondebok keihard uitgefloten

RSC Anderlecht raakt voorlopig niet weg uit de hoek waar de klappen vallen. De Brusselaars verloren ...

114
114
De Ketelaere wint Coppa-clash, nieuwe klap Pocognoli

Ook elders in Europa stond donderdagavond bekervoetbal op het programma. Zo wisten Charles De ...

34
34
Bloedrode avond Anderlecht: Antwerp kan bekerfinale ruiken

Antwerp FC heeft donderdagavond een stevige optie op de finale van de Croky Cup genomen. Dankzij een ...

283
283
Kompany maakt Bayern wild: zwaargewicht houdt zich niet in

Vincent Kompany is bezig aan een uitmuntend tweede seizoen als hoofdcoach van Bayern München. ...

71
71
Dubbele opdoffer Union: Hubert geeft eerste verdict

De eerste partij in de halve finales van de Croky Cup zit erop, maar tussen Sporting Charleroi en ...

144
144
Anderlecht schreeuwt om penalty: Van der Elst reageert fors

In de Croky Cup stond donderdag weer een erg fraaie affiche op het programma. Zo werkten RSC ...

669
669
Anderlecht-Antwerp lokt opvallende gast naar Lotto Park

In de Croky Cup stond donderdagavond de tweede heenmatch van de halve finale op het programma. Zo ...

153
153
Saudische soap: superdebuut Benzema gooit olie op vuur

De Saudische competitie stond de voorbije dagen op zijn kop. Uiteraard door de staking van Cristiano ...

43
43
Job op het spel: Renard maakt 'grove fout' bij Anderlecht

RSC Anderlecht is momenteel druk op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer. En mogelijk moet het vizier ...

259
259
Straffe stoot Club: Eredivisie-sterren massaal naar Brugge?

Club Brugge heeft zich wederom bij de 24 sterkste clubs van Europa geschaard. Voor het tweede ...

938
938
'De Bruyne zet Napoli op scherp met verbluffende reünie'

Nu de uitschakeling in de Champions League een feit is, zet SSC Napoli alles op de competitie en ...

155
155
Still verrast met eerste basisploeg, één wissel bij Antwerp

Donderdagavond staat de tweede heenmatch in de halve finales van de Croky Cup op het programma. En ...

184
184
Gigantische kaakslag voor Ruben Van Gucht: "Zo laag!"

Ruben Van Gucht trok gisteren bij de Mia's weer alle blikken naar zich toe. De journalist was zelf ...

106
106
Kompany krijgt groot nieuws, bizarre nieuwe club Dimata

De wintermercato is in de grootste voetbalnaties inmiddels gesloten, maar in bepaalde landen kunnen ...

43
43
'Bliksemvertrek bij Club Brugge: Engelse miljoenen in spel'

Club Brugge wist tijdens de afgelopen wintermercato zijn sterkhouders dan toch aan boord te ...

773
773
'Renard out: droomkandidaat laat Anderlecht koud staan'

Olivier Renard staat bij Anderlecht steeds meer geïsoleerd een een exit is geen taboe meer. ...

526
526
Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 24 bekend

Komend weekend staat in de Jupiler Pro League speeldag 24 op de agenda. Om alles in goede banen te ...

69
69
Gheysens op matje geroepen: licentie Antwerp in gevaar?

De kritiek aan zijn adres raakt Paul Gheysens zijn koude kleren niet, terwijl ook de financiële ...

462
462
Anderlecht kookt over: Coucke roert zelf in de potten

Terwijl het bij Anderlecht rommelt, kraakt en sist langs alle kanten, duikt Marc Coucke plots ...

243
243
'Atlético valt aan: Simeone wil shoppen bij Club Brugge'

In de play-offs van de Champions League staat Club Brugge straks een dubbele confrontatie met ...

378
378
Antwerp-fans in alle staten: Gheysens breekt stilte

Na de deugddoende zege tegen Cercle Brugge hoopt Antwerp straks in Anderlecht een stap te zetten ...

253
253
Club Brugge betaalt zich blauw: monsterpremies JPL gelekt

Het lucratieve loon dat profvoetballers opstrijken biedt vaak voer tot discussie. Daarbij gaat het ...

473
473
'Anderlecht zoekt coach: Coucke verrast met wit konijn'

Besnik Hasi werd bedankt voor bewezen diensten, en dus zal Will Still straks voor het eerst in de ...

420
420

Meer sportnieuws