Cercle komt weer met nieuw voorstel: 18 clubs én play-offs

416 stemmen
Cercle komt weer met nieuw voorstel: 18 clubs én play-offs

Er zal de komende weken nog heel wat gediscussieerd worden over de competitieformule voor de Jupiler Pro League volgend seizoen, onder meer door de hangende procedures van Waasland-Beveren bij het BAS en de BMA. Cercle Brugge-voorzitter Vincent Goemaere ontpopte zich de voorbije weken tot één van de voortrekkers in de discussie en komt nu weer met een nieuw voorstel.


Een paar weken geleden pleitte Goemaere nog voor 20 clubs in 1A en het afschaffen van 1B, maar Het Nieuwsblad weet dat hij nu met een nieuw compromisvoorstel komt. Hij wil volgend seizoen met achttien clubs in 1A spelen, dus mét Waasland-Beveren, Beerschot en OHL. Daarmee zouden de K11 alvast tevreden zijn. Om ook de topclubs te paaien, worden er ook mini-play-offs georganiseerd. De eerste vier spelen daarbij voor de titel, de nummers vier tot acht voor een ticket voor de Europa League.

Verder zou de laatste in de stand degraderen naar 1B, terwijl de voorlaatste een barrage voor het behoud speelt. 1B blijft in dit voorstel dus behouden met acht clubs. De plaatsen van de twee extra stijgers zouden daarbij ingenomen worden door Lierse Kempenzonen, de volgende amateurclub in de rij met een proflicentie, en Roeselare, dat geen licentie kreeg maar intussen wel de nodige documenten zou hebben. De periodes in 1B zouden wel afgeschaft worden, de kampioen na de gewone competitie promoveert. De nummer twee speelt de eerder genoemde barrage tegen de voorlaatste uit 1A.

De voorgestelde formule zou voor de komende twee seizoenen moeten gelden. Het voorstel van Goemaere zou volgens HNB alvast de nodige steun genieten bij andere clubs, aangezien er voor elk wel wat wils is.

LEES OOK: 'Cercle verrast en haalt ex-speler Union terug naar JPL'

Is dat een goed voorstel?

Meest recent

Van Club Brugge-flop tot droomverhaal op het WK

Club Brugge haalde de afgelopen jaren heel veel spelers naar het Jan Breydelstadion. De ene werd een ...

6
6
Lierse krijgt rechtszaak van oude eigenaar aan been

Lierse is tegenwoordig een stabiele club in de Challenger Pro League, die geen gekke dingen doet en ...

15
15
Ruben Van Gucht doet schokkende bekentenis over privé-leven

Hij lijkt tegenwoordig werkelijk overal op te duiken. Van televisieprogramma's tot radio en ...

22
22
Ex-Rode Duivel wil voor WK-stunt zorgen met enorm voordeel

Op het komende WK staan er niet 26 spelers die al het shirt van de Rode Duivels droegen, maar wel ...

11
11
'Union heeft wéér beet: medische keuring gepland'

Geen Belgische club leverde de voorbije jaren zo'n indrukwekkend werk op de transfermarkt als Union, ...

69
69
'Club blijft inzetten op jeugd: twee talenten naar A-kern'

Bij Club Brugge zetten ze de voorbije jaren zwaar in op de eigen jeugdopleiding. Dat bleek dit ...

100
100
Na openingsceremonie WK gaat opvallende theorie over Shakira rond

Het WK 2026 werd donderdagavond officieel op gang getrapt. Voor de openingswedstrijd tussen Mexico ...

19
19
'Rode Duivels nemen bijzondere maatregelen voor Egypte'

De start van het WK van de Rode Duivels komt stilaan zeer dichtbij. Maandag begint ook voor hen het ...

80
80
'Leko baalt: ook leegloop in staf Club Brugge'

Club Brugge gaat een zeer bewogen zomer tegemoet. Nadat het dit seizoen kampioen werd en weer de ...

274
274
'Cercle verrast en haalt ex-speler Union terug naar JPL'

Cercle Brugge beleefde alweer een moeilijk seizoen, maar verzekerde in de Relegation Play-Off alsnog ...

252
252
'AA Gent wil transferslag slaan in Duitsland'

AA Gent pakte dit seizoen op de valreep nog een Europees ticket, maar dat betekent wel dat ze deze ...

167
167
'Lewandowski krijgt Belgische spitsbroeder na straffe transfer'

Het wereldkampioenschap moet hij vanuit de zetel volgen. Toch zou Robert Lewandowski wel eens snel ...

55
55
Rik Verheye verrast iedereen met opmerkelijke liefdesbom

Na een woelige periode, waarin zijn naam maandenlang onderwerp van gesprek bleef, lijkt het leven ...

55
55
The Last Dance: na WK afscheid van vier Rode Duivels?

Thibaut Courtois windt er geen doekjes om. De doelman liet deze week verstaan dat hij na het WK 2026 ...

124
124
Recordtransfer Tzolis op koers: insider heeft cruciaal nieuws

Met een geweldige campagne in de Play-Offs loodste Christos Tzolis Club Brugge naar zijn 20ste ...

251
251
Collectieve ergernis op WK: "Hopelijk trekt FIFA het niet door"

Het wereldkampioenschap draait stilaan op toerental. Zaterdagavond en zondagnacht/ochtend staan ...

183
183
"Puur voetbal" - Alderweireld verklaart liefde voor één Duivel

Nog twee keer slapen en de Rode Duivels beginnen aan hun campagne op het wereldkampioenschap. Egypte ...

81
81
Miljoenen views: Celine Dept laat tranen lopen bij ontmoeting Ronaldo

De Belgische Celine Dept maakt al jaren met content met de grootste namen in het mondiale voetbal. ...

63
63
'Eerste zomeraanwinst Kompany: Bayern telt 55 miljoen neer'

Terwijl het merendeel van zijn spelers momenteel op het WK actief zijn, wordt Vincent Kompany achter ...

76
76
'Mercato Club Brugge ontploft: deal van 45 miljoen euro'

Zowat alle kenners en waarnemers zijn het er erover eens dat de zomermercato dit seizoen pas echt op ...

626
626
TRANSFERUURTJE: 'Spektakel Club Brugge, transferbom Burgess'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

680
680
FIFA slaat keihard terug na WK-commotie lege zitjes

Het WK is nog maar net begonnen of de eerste controverse is al ontploft. Voor de start van het ...

145
145
Witsel doet boekje open over Anderlecht-terugkeer Lukaku

Romelu Lukaku wordt al een tijdje in verband gebracht met een terugkeer naar RSC Anderlecht. De ...

452
452
‘Transferstrijd Tzolis en Godts: Arsenal hakt knopen door’

De zomermercato komt eraan en de Europese topclubs zijn de transfermarkt volop aan het afschuimen. ...

196
196
‘Braziliaanse Amuzu-rel: Anderlecht dient klacht in’

Francis Amuzu maakte de overstap van RSC Anderlecht naar Gremio. De buitenspeler vond het ...

305
305

Meer sportnieuws