TRANSFERUURTJE: 'Gent mag hopen op 30 miljoen, drie vertrekkers bij Club'

door
TRANSFERUURTJE: 'Gent mag hopen op 30 miljoen, drie vertrekkers bij Club'

De meeste competities zijn weer van start gegaan, maar voorts werd in verschillende landen beslist om niet meer te voetballen door de gevolgen van het coronavirus. Daardoor zijn tal van clubs uit binnen- en buitenland nu al druk in weer met de voorbereiding op het zomerse transfergeweld. VoetbalNieuws vat het belangrijkste transfernieuws dan ook dagelijks om 12u voor u samen in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

AA Gent mag hopen dat het deze zomer Jonathan David voor een recordbedrag zal verkopen. Bij Lille zouden ze namelijk van de jonge Canadees de absolute topprioriteit gemaakt hebben om het vertrek van Victor Osimhen op te vangen. De Nigeriaan staat op het punt om naar Napoli te verkassen voor een bedrag tussen de 50 en 85 miljoen euro, waardoor de Gentse vraagprijs van 30 miljoen euro niet onoverkomelijk lijkt te zijn voor de Fransen.



Bij Club Brugge lijken in de eerste plaats enkele spelers te gaan vertrekken. Thibault Vlietinck en Lois Openda zouden verhuurd worden, zodat ze elders wel aan speelminuten kunnen raken. Ook voor Kaveh Rezaei is er geen plaats meer bij Club, de Iraanse spits lijkt definitief te mogen vertrekken. Cyril Ngonge is in beeld bij Moeskroen, dat ook aast op Serge Tabekou (Union), Amine Khammas (KRC Genk) en de transfervrije Guillaume Gillet.

Anderlecht wil ook nog van een aantal spelers verlost raken. Op het middenveld mogen drie spelers weg: Adrien Trebel, Pieter Gerkens en Edo Kayembe. Voor Kristal Abazaj zou er interesse zijn vanuit van Polen, van Lechia Gdansk. Anderlecht mocht woensdag ook nog 3,5 miljoen euro incasseren voor de definitieve transfer van Alexis Saelemaekers. AC Milan maakte immers bekend dat het zijn aankoopoptie gelicht heeft.



KRC Genk strikte woensdag zijn tweede aanwinst voor volgend seizoen. De langverwachte transfer van Cyriel Dessers werd eindelijk afgerond. De Limburgers zouden 4 miljoen euro betalen voor de topschutter van de Eredivisie, die een contract voor vier jaar tekende.

Marnick Vermijl is terug in België. De 28-jarige rechtsachter, die ooit nog enkele wedstrijden voor Manchester United speelde, tekende opmerkelijk genoeg een contract bij amateurclub Thes Sport, dat hem overneemt van MVV. Vermijl komt er ook zijn jongere broer Laurens tegen, die de overstap maakt van Lommel.



BUITENLAND

Op zijn 35ste moet Mbark Boussoufa nog op zoek naar een nieuwe club. De gewezen Gouden Schoen was het voorbije seizoen aan de slag bij Al Sailiya, maar daar werd zijn aflopende contract niet verlengd. De Nederlandse Marokkaan is voortaan dus transfervrij op te pikken.

Chelsea haalde voor volgend seizoen al Hakim Ziyech en Timo Werner binnen, maar het lijkt daar niet bij te zullen blijven. De Blues zouden ook werken aan de komst van Sergej Milinkovic-Savic en zou al contact opgenomen hebben met diens entourage. Claude Makelele zou daarbij een belangrijke rol spelen, want de adviseur is een ex-ploegmaat van Mateja Kezman, de makelaar van de Serviër. Ook PSG en Tottenham willen de middenvelder graag weghalen bij Lazio.

LEES OOK: Enorme kater AA Gent: KVM pakt gouden punt in 95ste minuut

Is 30 miljoen een realistisch bedrag voor David?

Meest recent

Straffe beelden: Tzolis vernedert Sardella tot op het bot

Club Brugge is sterk aan de Champions' Play-Offs begonnen en won maandagmiddag met 4-2 van RSC ...

50
50
Enorme kater AA Gent: KVM pakt gouden punt in 95ste minuut

KV Mechelen heeft het andermaal geflikt in de slotfase. Malinwa leek nochtans met een nederlaag op ...

63
63
Fiasco dreigt voor Club: stadiondrama loert om de hoek

Club Brugge leek eindelijk uitzicht te krijgen op zijn nieuwe stadion, maar ook nu kan het weer ...

355
355
Ferrera slaat op tafel bij Dender na zege van de hoop

Dender won met 0-1 van La Louvière en de rode lantaarn kan zich zo vasthouden aan een vleugje ...

36
36
Van de hel naar de hemel: Pocognoli op handen gedragen

Sebastien Pocognoli ging van Union SG naar AS Monaco en kreeg in Frankrijk de ene na de andere klap. ...

63
63
Taravel haalt verwoestend uit: groot probleem bloot

RSC Anderlecht kreeg in de eerste helft kletsen van Club Brugge. Blauw-Zwart stond na 45 minuten al ...

145
145
El Hadj spreekt kritiek STVV tegen: “Absoluut niét”

Union SG won met het kleinste verschil van Sint-Truiden VV. De Brusselse club blijft zo leider in de ...

54
54
Llansana neemt geen blad voor de mond: “Vernedering”

RSC Anderlecht kreeg in de eerste helft een pak voor de broek van Club Brugge, maar in de tweede ...

138
138
Hans Vanaken verrast met uitspraken na Anderlecht

Club Brugge won met 4-2 van RSC Anderlecht. De eerste helft van Blauw-Zwart was wervelend, maar ...

421
421
Dender grijpt laatste strohalm in strijd om behoud

Dender staat voor een loodzware opdracht om in de Relegation Play-Off nog het behoud te verzekeren. ...

67
67
De Mil moet één keer wijzigen, 2 nieuwkomers bij KVM

De eerste speeldag in de Champions' Play-Off wordt maandagavond afgesloten met een partij tussen AA ...

32
32
Atalanta dankt 'assist king' Charles voor ruime zege

Atalanta heeft maandag in de Serie A een uitstekende zaak gedaan in de strijd om een Champions ...

28
28
Anderlecht rekent zich rijk: Real Madrid & co zien sterretjes

RSC Anderlecht nam de afgelopen dagen deel aan het bekende toernooi in Amsterdam: de Future Cup. ...

176
176
Leko noemt verrassende oorzaak voor instorting Club

Club Brugge heeft zijn play-offs geopend met een overwinning tegen Anderlecht, maar helemaal ...

241
241
Kranten streng: 3 drietjes bij dramatisch Anderlecht

Anderlecht dreigt in de Champions' Play-Off stilaan een figurant te worden. Paars-Wit zakte al weg ...

478
478
Onvrede ondanks zege bij Club: "Dat mag echt niet"

Club Brugge heeft zijn start in de Champions' Play-Off niet gemist. Het blijft in het spoor van ...

184
184
Ontgoocheling bij Anderlecht: "Eerste helft was héél slecht"

Anderlecht is er niet in geslaagd om een goede start te nemen in de Champions' Play-Off. Het leed al ...

164
164
Eén helft wervelen volstaat: Club telt Anderlecht uit

Club Brugge heeft ervoor gezorgd dat het in het spoor blijft van Union in de titelstrijd. In de ...

146
146
'Hayen kan opgelucht ademhalen na blessurenieuws'

KRC Genk likte tijdens de interlandbreak zijn wonden na het missen van de top zes. De Limburgers ...

91
91
Vertrek bij Real? Vinicius Junior spreekt klare taal

De komende dagen zullen weer alle ogen gericht zijn op de Champions League, waarin de ...

75
75
Anderlecht ziet sterretjes: fans duiden zondebok aan

De klassieker tussen Club Brugge en Anderlecht is voor beide teams van cruciaal belang. Paars-Wit ...

383
383
Pocognoli zorgt voor straffe reeks: CL op komst?

In oktober was er de nodige ophef toen Sébastien Pocognoli plots zijn biezen pakte bij Union. ...

62
62
Verrassende optie bij Duivels: "Vuurtje brandt weer"

Zowat anderhalve maand voor de selectie voor het WK bekendgemaakt moet worden, zijn er nog de nodige ...

93
93
'Dwomoh probeert carrière met transfer weer te lanceren'

Het Belgische voetbal blijft heel wat grote talenten produceren, al kunnen die niet allemaal de hoge ...

61
61
11 namen: Vanaken terug bij Club, Taravel verrast

Er wordt op Paasmaandag heel wat gevoetbald in de Jupiler Pro League. De dag wordt afgetrapt met de ...

179
179

Meer sportnieuws