'Ajax helpt Club Brugge aan langverwachte transfercenten'

door
'Ajax helpt Club Brugge aan langverwachte transfercenten'

Club Brugge heeft de voorbije jaren een aardig spaarpotje opgebouwd, met dank aan enkele deelnames aan de Champions League en een aantal lucratieve uitgaande transfers. Desondanks zal deze zomer elke extra cent wel welkom zijn, want de coronacrisis heeft er ook bij Blauw-Zwart stevig ingehakt. Maar vanuit Brazilië komt er slecht nieuws.


SportBuzz meldt er immers dat Santos nog steeds de huursom voor Luan Peres niet betaald heeft. De FIFA had op 6 mei beslist dat de Braziliaanse grootmacht de huursom van 250.000 euro plus 5 procent interest - samen goed voor een bedrag van 262.500 euro dus - binnen de 45 dagen moest betalen. Die termijn is intussen verstreken, maar Club wacht nog steeds op zijn geld.

Toch mag Blauw-Zwart blijven hopen op zijn centen, want volgens lokale media is er een akkoord in de maak met Santos over een nieuw betalingsplan. De Brazilianen hopen op die manier een nieuwe sanctie van de FIFA te vermijden, terwijl Club op die manier alsnog de 262.500 euro voor de huurbeurt van Luan Peres te zien krijgt. Binnenkort zou de deal afgerond moeten worden.

UPDATE 01/07
Het lijkt erop dat Club Brugge zijn langverwachte centen weldra toch mag ontvangen. Volgens GloboEsporte heeft Santos inmiddels de middelen gevonden om de eerste schijf af te lossen. De Brazilianen zouden immers een akkoord hebben afgesloten met Ajax. De Nederlandse topclub plukte in maart het 18-jarige talent Giovanni weg uit de jeugdopleiding van Santos. Deze deal werd echter lange tijd geblokkeerd door Santos, daar vond men dat Ajax bepaalde regels had verbroken.

Uiteindelijk kregen de Amsterdammers hun gelijk bij de FIFA en kon de overgang toch plaatsvinden. Beide clubs zouden volgens bovengenoemde bron nu echter tot een akkoord zijn gekomen over de betaling van een bepaalde opleidingsvergoeding voor Giovanni. En dat geld zou grotendeels gespendeerd worden om de schulden met Club Brugge te vereffenen, zodat Santos een nieuwe sanctie bij de FIFA voorkomt.

LEES OOK: 'Antwerp haakt af: kampioenenspeler niét terug'

Club moet nooit meer zaken doen met Santos ...

Meest recent

'Club baalt en moet streep zetten door wintertransfer'

Het is in de eerste dagen van de wintermercato stil gebleven bij Club Brugge, al beleeft er achter ...

44
44
Hasi pessimistisch over mercato: "Zolang dat zo blijft..."

Anderlecht stoomt zich dezer dagen onder de Spaanse zon klaar voor de tweede helft van het seizoen. ...

64
64
Ruud Vormer verrast Club-fans met gloednieuw project

Sommige namen verdwijnen stilletjes wanneer het laatste fluitsignaal klinkt. Andere blijven hangen, ...

107
107
TRANSFERUURTJE: 'Bliksemvertrek De Bruyne, transfer Nainggolan'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

198
198
Biglia roept ambitieuze toekomstplannen bij Anderlecht

Lucas Biglia was een iconische middenvelder bij RSC Anderlecht en nu zit de Argentijn in de staf van ...

179
179
‘Kassa voor Westerlo: miljoenenbod op sterkhouder’

De wintermercato is geopend en de Belgische club speuren naar opportuniteiten. Er moet echter ook ...

47
47
Twee verrassende Duivels bij meest waardevolle spelers

Naast Transfermarkt is ook databureau CIES met marktwaarden bezig. Het statistiekenbureau nam de ...

56
56
'Standard schiet in actie en doet bod op oude bekende'

Standard ging de winterstop in als de verrassende nummer zes in de rangschikking, maar de Rouches ...

84
84
'OHL heeft nieuwe miljoenentransfer in het vizier'

OH Leuven presteerde de voorbije seizoenen wisselvallig, maar wist wel enkele lucratieve uitgaande ...

35
35
'Anderlecht baalt: Ajax plukt weer talent weg'

Bij Anderlecht blijven ze hard inzetten op Neerpede. Dat bleek ook nog eens tijdens de winterstage, ...

215
215
'Genk blijft in spanning over vertrek sterkhouder'

KRC Genk heeft na de winterstop nog heel wat werk om in de top zes te raken, want de Limburgers ...

109
109
Leko spreekt klare taal over nieuwe spits bij Club

Het belooft bij Club Brugge nog een spannende wintermercato te gaan worden. Ze willen dit seizoen ...

439
439
'Anderlecht steekt transfer voorlopig in koelkast'

Het blijft voorlopig wachten tot er wat beweegt op transfervlak bij Anderlecht. Paars-Wit zit in de ...

241
241
Lokeren baalt na vertrek, Lommel stalt miljoenenaankoop

Sporting Lokeren zit met ontevreden spelers. Radja Nainggolan wil naar Patro Eisden, maar de club ...

108
108
RSCA compleet verrast: "Dacht aan terugkeer naar Anderlecht"

Bij RSC Anderlecht vertrokken er in 2025 heel wat smaakmakers. De kern is anno 2026 zeker niet beter ...

476
476
Vossen lucht zijn hart en neemt drastische beslissing

Bij Zulte Waregem gaat het al een tijdje over Jelle Vossen. De ex-Rode Duivel komt dit seizoen ...

624
624
Ruben Van Gucht breekt met verleden: dit verandert alles

Ruben Van Gucht is geen figuur die zich laat vastpinnen op één verhaal of ...

96
96
'Club Brugge verrast en mikt op oude JPL-bekende'

Club Brugge wil zich deze mercato stevig versterken. De Bruggelingen gaan voor een flankaanvaller en ...

449
449
De Bruyne geschokt: Napoli zet alles op scherp

Hij kwam naar Napels om nog één keer écht te voetballen. Om te winnen, te ...

387
387
'OH Leuven wint jackpot: Premier League-miljoenen lonken'

Bij OH Leuven draaien ze alweer een bijzonder grijs seizoen. De club gaat spelers moeten verkopen om ...

79
79
Union SG aan de bak: Hubert 'bidt' voor deze toptransfer

Union SG kreeg al terecht veel lof voor zijn transfers, maar het afgelopen jaar sloegen ze ook de ...

81
81
Messi geeft heel verrassend toekomstplan prijs

Lionel Messi is nog steeds voortreffelijk bezig bij Inter Miami. De Argentijn is niet zinnens om ...

54
54
Standard in dubio: cashen of nieuw contract?

Bij Standard willen ze in 2026 eindelijk weer eens de top zes halen. De Rouches zullen dan beter ...

161
161
Anderlecht met zorgen: brengt onverwachte pion soelaas?

RSC Anderlecht is 2026 begonnen met een 2-1-nederlaag tegen St. Gallen. Besnik Hasi trekt met veel ...

304
304
Hasi klopt op tafel bij Renard: "Dat heeft geen enkele zin"

RSC Anderlecht heeft zijn oefenkamp in Spanje met een flinke domper moeten afsluiten. In de ...

368
368

Meer sportnieuws