Sterkhouder maakt indruk: moet Antwerp vertrek vrezen?

door
Sterkhouder maakt indruk: moet Antwerp vertrek vrezen?

Antwerp FC heeft zijn oefencampagne woensdag met een ruime overwinning op gang getrapt. Tijdens het oefenkamp in Duitsland maakte de Great Old zonder al te grote problemen komaf met provincialer Brasschaat. Een aantal spelers lieten daarbij een sterke indruk achter.


Het was uitkijken naar hoe coach Ivan Leko zijn manschappen ging posteren. In afwachting van versterking in het centrum van de defensie, hield de Kroaat het voorlopig bij een viermansdefensie in plaats van zijn gekende systeem met drie centrale verdedigers. Hij bracht ook elke helft een volledig nieuwe ploeg tussen de lijnen. Grote conclusies kunnen dus niet getrokken worden, maar bij Het Laatste Nieuws zag men wel hoe Aurelio Buta zich ontpopte tot grote uitblinker. De Portugese back leverde niet alleen twee assists af, hij versierde ook nog eens een strafschop.

Indien Leko straks toch overschakelt op zijn gekende speelwijze, moet dat Buta overigens goed uitkomen. Met zijn kwaliteiten zou hij perfect moeten renderen wanneer hij de volledige flank op zich kan nemen. Al is het nog maar de vraag of de 23-jarige wel bij het stamnummer 1 blijft spelen. Afgelopen winter was hij al grof wild en die interesse is alleen maar toegenomen. Bovendien is Buta één van de weinige spelers waar Antwerp momenteel een flinke meerwaarde op kan boeken. Afwachten dus of Luciano D'Onofrio erin slaagt hem uit de handen van buitenlandse ploegen te houden.

LEES OOK: Wisselvallig AA Gent: is Leko de voornaamste schuldige?

Denkt u dat Buta bij Antwerp blijft?

Meest recent

Van der Elst over Club-sterkhouder: “Kan mee bij Barça”

Club Brugge speelde in de Champions League 3-3 gelijk tegen FC Barcelona. Een ongelooflijke stunt en ...

8
8
Rudi Garcia verrast met boodschap voor Nicky Hayen

Bondscoach Rudi Garcia heeft de selectie van de Belgische nationale ploeg bekendgemaakt voor de ...

26
26
Charleroi in vrije val: De Mil grijpt keihard in

Het is voor Rik De Mil al een bewogen seizoen geweest. Hij zag met Charleroi al snel het Europese ...

13
13
Eindelijk Vermant: Garcia geeft uitleg bij zijn keuze

De Rode Duivels moeten volgende week tegen Kazachstan en Liechtenstein hun ticket voor het WK 2026 ...

31
31
Garcia heeft 2 verrassingen in petto in selectie Duivels

Bondscoach Rudi Garcia heeft zijn selectie bekendgemaakt voor de laatste twee ...

97
97
Nieuwe domper Lavia: Maresca komt met update

Chelsea beleefde deze week een pijnlijke avond in de Champions League, want het kwam niet verder dan ...

53
53
'Strijd om Tresoldi barst los: grote verrassing in de maak'

Er was de voorbije maanden toch wat twijfel rond Club Brugge, nadat het in de zomer weer een pak ...

177
177
Bedankt Genk: België op koers voor 2 rechtstreekse CL-tickets

De Belgische clubs zijn erin geslaagd om zich deze week te tonen in Europa. Union slaagde in de ...

230
230
TRANSFERUURTJE: 'Grootmachten melden zich bij Club, Ajax grijpt in'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

179
179
‘Kompany hoort groot nieuws bij Bayern München’

Vincent Kompany is geweldig aan het seizoen begonnen bij Bayern München en dat is nog een ...

90
90
Topper op scherp: Kana deelt ferme sneer uit aan Club Brugge

Zondag staat de topper tussen RSC Anderlecht en Club Brugge op het programma. In het Lotto Park ...

609
609
'Competitiehervorming explodeert: Anderlecht keert kar'

De competitiehervorming ligt zwaar onder vuur met Sam Baro voorop. De beleidsbepaler van KAA Gent ...

594
594
‘Winterse knaltransfer: kassa KRC Genk rinkelt'

De wintermercato komt er stilletjes aan en de Belgische clubs zijn al op zoek naar opportuniteiten. ...

208
208
Ex-topref onthult: “Daarom werd goal Vermant afgekeurd”

Het Jan Breydelstadion stond even in brand. In de slotfase tegen FC Barcelona in de Champions League ...

308
308
Lukebakio trapt ferm na op Tedesco: “Leuk is anders…”

Dodi Lukebakio bloeit in Benfica volledig op onder José Mourinho. De buitenspeler zit ...

74
74
Staelens legt pijnlijke verschil tussen RSCA en Club bloot

Bij RSC Anderlecht hopen ze dat Michael Verschueren, Kenneth Bornauw en de komende maanden mogelijk ...

311
311
KRC Genk verrast Europa: Heynen weet niet wat hij ziet

KRC Genk tankte héél veel vertrouwen tegen Sporting Braga. De Limburgers wonnen met ...

305
305
Ronaldo breekt stilte: "Daarom bleef ik weg bij begrafenis Jota"

Afgelopen zomer stond de hectische voetbalwereld voor enkele dagen stil. Diogo Joto overleed na een ...

187
187
Van Gucht zwaar aangepakt: "Narcist met groot ego!"

Andermaal staat Ruben Van Gucht in de belangstelling, dit keer niet om zijn werk bij televisie of ...

211
211
Goudhaantje Genk staat op: "Beter dan ooit!"

Bij KRC Genk hebben ze heel wat spelers die mogen mikken op een transfer naar een Europese ...

116
116
'Bromance' tussen Rode Duivel en Mourinho: "Het klikt"

In België wordt de laatste jaren nog al eens smalend gedaan over de 'ouderwetse' José ...

74
74
'Transferbom ontploft: Man City biedt 150 miljoen op ster'

Staat er een waanzinnige transfer op til in 2026? Volgens Defensa Central borrelt er alvast wat bij ...

190
190
KRC Genk geniet van twee parels: "Ongelooflijk!"

KRC Genk kende tot op heden een wisselvallig seizoen. Toch zijn er een aantal spelers die zich ...

217
217
Herman Brusselmans zet 'Oude Doos-BV' compleet voor schut

Auteur en eeuwige provocateur Herman Brusselmans heeft opnieuw voor een onvergetelijk ...

134
134
'Club ontploft: schokkende winterdeal naar Anderlecht'

Club Brugge slikte al eens toen de naam viel, maar nu lijkt Anderlecht door te drukken. Paars-wit ...

609
609

Meer sportnieuws