Sterkhouder maakt indruk: moet Antwerp vertrek vrezen?

door
Sterkhouder maakt indruk: moet Antwerp vertrek vrezen?

Antwerp FC heeft zijn oefencampagne woensdag met een ruime overwinning op gang getrapt. Tijdens het oefenkamp in Duitsland maakte de Great Old zonder al te grote problemen komaf met provincialer Brasschaat. Een aantal spelers lieten daarbij een sterke indruk achter.


Het was uitkijken naar hoe coach Ivan Leko zijn manschappen ging posteren. In afwachting van versterking in het centrum van de defensie, hield de Kroaat het voorlopig bij een viermansdefensie in plaats van zijn gekende systeem met drie centrale verdedigers. Hij bracht ook elke helft een volledig nieuwe ploeg tussen de lijnen. Grote conclusies kunnen dus niet getrokken worden, maar bij Het Laatste Nieuws zag men wel hoe Aurelio Buta zich ontpopte tot grote uitblinker. De Portugese back leverde niet alleen twee assists af, hij versierde ook nog eens een strafschop.

Indien Leko straks toch overschakelt op zijn gekende speelwijze, moet dat Buta overigens goed uitkomen. Met zijn kwaliteiten zou hij perfect moeten renderen wanneer hij de volledige flank op zich kan nemen. Al is het nog maar de vraag of de 23-jarige wel bij het stamnummer 1 blijft spelen. Afgelopen winter was hij al grof wild en die interesse is alleen maar toegenomen. Bovendien is Buta één van de weinige spelers waar Antwerp momenteel een flinke meerwaarde op kan boeken. Afwachten dus of Luciano D'Onofrio erin slaagt hem uit de handen van buitenlandse ploegen te houden.

LEES OOK: Vermant is de pineut: Vanhaezebrouck snoeihard voor Tresoldi

Denkt u dat Buta bij Antwerp blijft?

Meest recent

Straf: onbekende Belg legt Modric vuur aan de schenen

De Serie A krijgt in ons land doorgaans toch wat minder aandacht dan pakweg de Premier League en dat ...

4
4
TRANSFERUURTJE: 'Club grijpt naast Duivels, Barça gaat los'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

60
60
Rode Duivels wereldkampioen? OPTA is onheilspellend

Alle deelnemers van het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada zijn bekend. De Rode ...

26
26
Brandon Mechele blaast iedereen weg met één bericht

Maart voelde voor Brandon Mechele als een maand waarin alles samenkwam. De robuuste verdediger van ...

100
100
Vermant is de pineut: Vanhaezebrouck snoeihard voor Tresoldi

Nicolo Tresoldi zit in bloedvorm. De aanvaller scoort bij Club Brugge het ene doelpunt na het ...

77
77
Nicky Hayen slaat op tafel bij KRC Genk en grijpt in

KRC Genk kende een teleurstellend seizoenseinde. De Limburgers hadden uiteindelijk alles in eigen ...

167
167
Boussoufa mengt zich in racismedebat: “Club Brugge-fans...”

Afgelopen interlandperiode was er weer een moment dat heel wat stof deed opwaaien. Tijdens Spanje ...

215
215
'Antwerp zet Gyrano Kerk buiten kern door bizarre reden'

Royal Antwerp FC neemt het vanavond op tegen KRC Genk in Play-Off 2. Joseph Oosting en The Great Old ...

168
168
Manchester United-fan Littler afgemaakt na walgelijke actie

Luke Littler is al geruime tijd de nieuwe sensatie in dartsland. De ondertussen 19-jarige knaap ...

80
80
Karetsas krijgt advies: "Hij moet vertrekken"

KRC Genk moet dit seizoen vrede nemen met de Europe Play-Off. Dat betekent dat we een parel als ...

101
101
Degradatiestrijd al beslist? "Duimen voor mirakel"

Dit weekend beginnen de play-offs in de Jupiler Pro League. Daarin moet nog veel beslist worden, al ...

85
85
Lichtpunt bij Genk: "Mijn beste jaar ooit"

Het is voor KRC Genk al een woelig seizoen geweest. Het zette in december Thorsten Fink op straat, ...

108
108
JPL-revelatie brengt Anderlecht en co transferboodschap

De play-offs moeten in de komende weken het Belgische voetbalseizoen nog helemaal gaan beslissen, ...

98
98
Raes tipt Antwerp om concurrent kaal te plukken

Antwerp hoopt om in de Europe Play-Off nog iets van zijn seizoen te kunnen maken. De Great Old kan ...

143
143
Union bibbert: smaakmaker sluit vertrek niet uit

Nadat het vorig seizoen al de titel veroverde, kan Union dit seizoen zowaar nog beter doen. Het ...

44
44
'Anderlecht neemt alweer afscheid van doelman'

Bij Anderlecht lijkt de zomermercato stilaan vorm te krijgen. Die zal in eerste instantie gepaard ...

163
163
'Genk hakt keepersknoop door voor play-offs'

KRC Genk trapt om 20u45 de play-offs op gang met een trip naar de Bosuil. Daar kunnen de Limburgers ...

242
242
‘Mignolet weg na clash: Verhaeghe dreef hem buiten'

Bart Verhaeghe zette Simon Mignolet bij zijn afscheid op een voetstuk, maar achter die mooie woorden ...

525
525
'Anderlecht baalt keihard na transferupdate De Cat'

Voor de eerste keer in bijna anderhalf jaar had Anderlecht in de voorbije week nog eens een Rode ...

462
462
'Nieuwe klap Antwerp: 4 sterkhouders gratis weg'

Antwerp opent zijn play-offs vrijdagavond op de Bosuil tegen Genk. Die kraker wordt niet afgewerkt ...

351
351
‘Vertrek Lukaku krijgt vorm: eerste club meldt zich‘

Het wordt nog altijd afwachten hoe het conflict tussen Napoli en Romelu Lukaku opgelost zal worden. ...

335
335
Schreuder onthult alles over flirt met Anderlecht

Anderlecht gaat nog zeker tot het einde van het seizoen door met Jérémy Taravel als ...

205
205
Titelvoorspelling uit Brugge: "Zij zijn geen echte kandidaat"

Het wachten is voorbij: de titelstrijd in de Champions' Play-Offs barst komend weekend in alle ...

175
175
'City spitst de oren: nieuwe toekomstwending Guardiola'

Pep Guardiola kon vlak voor de interland-break een League Cup toevoegen aan zijn indrukwekkende ...

111
111
JPL op keerpunt: Play-Offs snel terug in nieuw kleedje?

Vrijdagavond gaan de Play-Offs in de Jupiler Pro League weer van start. Door de grote ...

324
324

Meer sportnieuws