Race richting PO I: kan KV Mechelen stunt herhalen?

1108
Race richting PO I: kan KV Mechelen stunt herhalen?

Het was een van dé meest prangende kwesties tijdens de debatten over de competitieformule voor het komende seizoen: het behoud van de play-offs. Ook dit jaar maken we ons dus weer op voor een heuse race richting PO I, waar de plaatsen echter alsmaar duurder worden. Zeker nu er in de aangepaste formule van de volgende jaargang niet zes, maar slechts vier zitjes te verdelen zijn. Én het erop lijkt dat KV Mechelen opnieuw een gooi wil doen naar het hoogste podium.


Het was een drukke dag dinsdag Achter de Kazerne. Daags nadat Jordi Vanlerberghe alsnog definitief werd overgenomen van Club Brugge, kondigde Malinwa met huurling Rocky Bushiri en doelman Gaëtan Coucke nóg twee versterkingen aan. Eerder werden ook al de contracten van Rob Schoofs, William Togui, Thibault Peyre, Igor de Camargo én Gustav Engvall opengebroken, een zeldzaamheid in het post-coronatijdperk waarin alleen AA Gent en Antwerp zich vooralsnog daadkrachtiger tonen. En dat allemaal terwijl de kassa van de Mechelaars niet bepaald overstroomt, hoewel de massale abonnementenverkoop ongetwijfeld wel een fikse boost gaf. Het spreekt boekdelen over de ambities in het AFAS-stadion, waar ze vorig jaar als promovendus zowaar voor het eerst op de deur klopten van PO I.

MOED IN MECHELEN
Of de finale opdracht op bezoek bij KRC Genk tot een einde zou worden gebracht, zullen we helaas nooit weten, maar virtueel eindigde KV Mechelen alvast voor het eerst sinds 1993 in de top zes op het hoogste niveau. Een serieuze verrassing amper twee jaar na de degradatie, al kwamen de Kakkers in het PO-tijdperk eerder wel reeds een paar keer akelig dichtbij. Drie keer strandde Malinwa evenwel op de zevende plaats, het voetbalequivalent van een wielrenner die als nummer vier juist naast het podium valt. Telkens net niet dus, waaronder eenmaal zelfs nog in het laatste seizoen vóór de tijdelijke terugkeer naar tweede klasse.



Laat het een waarschuwing vormen voor Wouter Vrancken en co dat de val soms hard kan zijn, al focussen de Maneblussers zich vast liever op de hoop om nu voor het eerst ook écht te proeven van de eindronde. Qua kwaliteit werd tot dusver alleszins weinig ingeboet. De impact van huurling Dante Vanzeir was sowieso al beperkt, terwijl voor Arjan Swinkels en Bram Castro zelfs reeds een upgrade gevonden werd. Alexander Corryn had zijn plaats op rechts dan weer al langer afgestaan aan Issa Kaboré, die samen met dat andere toptalent Aster Vranckx voorlopig gewoon op post lijkt te blijven. Al blijft het daar toch bang afwachten.

DRUMMEN OM PO I
Als de Mechelaars de eventuele verleiding der miljoenen weerstaan, komt een nieuwe poging richting PO I wel weer een stap dichterbij. Op het middenveld beschikt Vrancken met verder nog Joachim Van Damme en Rob Schoofs op dit moment immers over een stevige mix, waarin Steven Defour wellicht zelfs niet nodig is. Achterin is alleen op links misschien nog een alternatief voor Lucas Bijker welkom, in het offensieve compartiment zou een rechterwinger van hetzelfde niveau als Nikola Storm aan de overkant dan weer niet misstaan. Ook een spelmaker om de concurrentie met Onur Kaya en co aan te gaan, mag er gerust nog bij.



Niet dat we Malinwa daarmee al durven opschrijven voor PO I, iets waar we ons alleen met Club Brugge, AA Gent en Antwerp aan wagen. Voor het laatste plekje wordt het echter drummen. Zo lijkt het haast ondenkbaar dat zowel Anderlecht als Genk, waar ze elk met hun eigen budget voorzichtig werk maken van versterking, allebei opnieuw een gelijkaardige rampcampagne afwerken. Wat we van Standard mogen verwachten blijft dan weer een mysterie, maar Charleroi ziet dankzij Victor Osimhen alvast een pak extra middelen binnenstromen. Voor de ambitieuze Mehdi Bayat is de piek er bovendien nog verre van bereikt.

GOOI NAAR G7
Zonder het dan zelfs nog te hebben over Zulte Waregem en de rest van het pak, spreken we dus over vijf kandidaten voor één zitje. Los van KV Mechelen is het dan ook zelfs nog maar de vraag of we het eigenlijk nog wel mogen hebben over de G5, die de laatste jaren uitgebreid werd met Antwerp en Charleroi. Al blijft het natuurlijk altijd opletten in welke mate die ploegen hun nieuw verworden status aan de top in stand kunnen houden. Per slot van rekening leken in het verleden ook andere clubs – denk maar aan Essevee of KV Oostende – de weg naar boven definitief te hebben ingezet. Toch lijkt een G7 op dit moment actueler.



Ambitie alom dus, een trend die we absoluut toejuichen. Al betekent het wel dat zelfs in een normale jaargang minstens één van de verwachte topclubs onvermijdelijk de boot mist. Dankzij de achtste plaats van Anderlecht is Club Brugge nu overigens de enige die dat in het PO-tijdperk nog nooit overkwam, dus je weet maar nooit wie straks met lege handen achterblijft. Misschien wordt het zelfs een van de teams die we nu nog als een zekerheid beschouwen, want tenslotte had vorig seizoen ook zowat niemand het verval van landskampioen Genk – en in mindere mate Anderlecht, dat het jaar voordien ook reeds pas als zesde afsloot – kunnen voorspellen.

VAN ZORGEN NAAR AMBITIES
Of er hier zelfs mits een opwaardering van de huidige kern wel een doorkomen aan is voor Malinwa, valt dus te betwijfelen. Hoewel de Mechelse helden een paar maanden terug nog goed op weg waren om het huzarenstukje te flikken, slijpt de concurrentie namelijk volop de messen voor een fellere strijd dan ooit tevoren. Laat het feit dat we Standard, Genk, Anderlecht en Charleroi, en dus niet Eupen, KV Oostende of Cercle Brugge, die status toedichten op zich evenwel al de grootste overwinning vormen. Indien dat zich straks vertaalt in desnoods nog maar een zorgeloze campagne in de middenmoot, zullen ze Achter de Kazerne uiteindelijk al lang weer tevreden zijn.



Dan liggen de kaarten voor die overige ploegen met ambitie wel wat anders, want daar is het seizoen zonder ticket voor de eindronde hoe dan ook mislukt. Wie straks wél mee mag doen om de knikkers, is dan ook een ander paar mouwen. Op dit moment lijkt Standard, dat al drie keer eerder PO II aan haar been had, de zwakste schakel en een gedoodverfde kanshebber om af te vallen. Al is er van de gevreesde uittocht bij de Rouches voorlopig nog geen sprake, en gaan we dan wel heel erg uit van de wederopstanding in Genk en Anderlecht. In een normale jaargang zouden er dus al vraagtekens genoeg zijn voor wanneer de Jupiler Pro League zich binnen een dikke maand, exact vijf maanden nadat de bal voor het laatst aan het rol ging, weer op gang trekt. Nu maken we ons dus des te meer op voor een onvoorspelbare, maar vooral razend spannende race. Met, hoe je het ook draait of draait, sowieso meer verliezers dan winnaars. May the best man win.

LEES OOK: KV Mechelen-spelers vellen oordeel over ontslag Vanderbiest

Maakt KV Mechelen volgens u volgend seizoen kans op PO I?

Meest recent

"Ik ga u een lap geven"-Van Gucht brengt BV tot kookpunt

Het avontuur van Ruben Van Gucht in De Verraders blijft nazinderen. De getalenteerde presentator ...

16
16
‘Anderlecht ving bot: toptarget ontploft compleet'

RSC Anderlecht werd afgelopen zomer met verschillende targets in verband gebracht. Antoine Sibierski ...

98
98
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht genadeloos, Club aast op toptalent’

De zomermercato zit er inmiddels op, maar heel wat clubs in binnen- en buitenland zijn nu al plannen ...

170
170
Schok in Nederland: assistent slaat tanden uit speler

Er heerst een schokgolf in Nederland na een gigantische vechtpartij. In de derby tussen ...

52
52
Goots merkt Antwerp-evolutie op: “Dat moet ambitie zijn”

Royal Antwerp FC is onder Marvin Compper weer aan een nieuw hoofdstuk begonnen. Ook het vertrek van ...

83
83
'Lammens uit de ploeg? Plots zware twijfel bij Man Utd'

De opmars van Senne Lammens is indrukwekkend. Na zijn transfer van Royal Antwerp FC naar Manchester ...

165
165
Defour vreest JPL-ontslag: “Weinig krediet bij de fans”

De Jupiler Pro League is zes speeldagen ver, maar er zijn al clubs waar het heet begint te worden. ...

140
140
Mertens liet Napoli achter: Kat onthult schokkende reden

Het leven naast een absolute publiekslieveling heeft zo zijn voordelen, maar ook een keerzijde. Kat ...

68
68
Lukaku compleet afgemaakt in Turkije: “Echt belachelijk!”

Romelu Lukaku heeft zijn start in Turkije volledig gemist. De afgelopen weken begon Big Rom telkens ...

199
199
Nieuwe supertransfer voor Club: "Hij valt niet te houden"

Club Brugge haalde tijdens de voorbije mercato's riante bedragen op met de verkoop van verschillende ...

378
378
Lastige keuze Van Bommel: grote JPL-verrassing in selectie?

Aanstaande vrijdag maakt Mark van Bommel zijn eerste selectie bekend als bondscoach van België. ...

172
172
Donkere wolken pakken zich samen boven opvolger KV Oostende

Er hangt een donkere wolk boven amateurclub KVDO, de opvolger van KV Oostende. Wat zich de voorbije ...

58
58
De Bruyne helemaal terug: Italianen smullen van reactie na doelpunt

Kevin De Bruyne kreeg afgelopen weekend zijn eerste basisplaats van het seizoen in de Serie A. En ...

94
94
'Harde taal bij Anderlecht: eerste wintervertrekker bepaald'

RSC Anderlecht deed tijdens de voorbije zomermercato een waslijst aan spelers van de hand. Maar niet ...

424
424
Ophef na penalty Club: voetbalhart bloedt bij analisten

Club Brugge won zondag met 3-1 van Antwerp FC. Al bij al een verdiende overwinning, maar Blauw-Zwart ...

959
959
'Thorup moet ingrijpen: grote verandering in basiself Genk'

KRC Genk is zijn perfecte thuisrapport kwijt. De Limburgers bleven zondagnamiddag immers op een ...

335
335
'Van Bommel broedt op waanzinnige Bisiwu-stunt’

Mark van Bommel houdt Jesse Bisiwu opvallend dicht in de gaten. De achttienjarige winger wacht bij ...

331
331
Crisis bij KVK: nieuwe details ontslag Jonckheere bekend

Het eerste trainersontslag van het seizoen in de Jupiler Pro League is een feit. Na een dramatische ...

400
400
Soap Adedeji-Sternberg: Club Brugge maakt kapitale fout

Het publiek van KRC Genk lijkt stilaan weer vergevingsgezind ten opzichte van Noah ...

597
597
Co-leider Gent zet enorme stap: "Is iedereen het over eens"

Na zes speeldagen is AA Gent zijn maximum van de punten kwijt. Maar ondertussen hebben de Buffalo's ...

159
159
Duivelse zorgen: basisdebuut Lukaku én MFP draait uit op sof

Uitgerekend in de week dat bondscoach Mark van Bommel zijn selectie bekend maakt, begonnen twee Rode ...

98
98
'Anderlecht wijzigt koers: Bruno dumpt Neerpede-boys'

De afgelopen jaren teerde RSC Anderlecht vooral op de doorstroming van onderaf, in die mate zelfs ...

624
624
'Plottwist bij Club Brugge: sterkhouder maanden out'

Met een 15 op 18 begon Club Brugge niet onaardig aan het seizoen, maar toch barst het van de ...

1264
1264
Scheidsrechters onder vuur: Lardot dreigt met sancties

Afgelopen weekend stond in de Jupiler Pro League alweer de zesde speeldag op het programma. Naar ...

254
254
Blessuregolf bij Club Brugge: ook Tresoldi twijfelachtig

Zondag komt KRC Genk nog over de vloer, maar ondanks de al bij al geslaagde competitiestart kijkt ...

267
267

Meer sportnieuws