Barça niet voorbij Atletico, sterke Carrasco verpest jubileum van Messi

door
Barça niet voorbij Atletico, sterke Carrasco verpest jubileum van Messi

FC Barcelona heeft voor de tweede keer op rij punten laten liggen. Na het gelijkspel tegen Celta Vigo vorig weekend, raakte het nu ook niet voorbij Atletico Madrid. Met een ijzersterke Yannick Carrasco in een hoofdrol kwam het een punt pakken in Camp Nou: 2-2. Lionel Messi maakte zijn 700ste doelpunt, maar heeft dus niet veel reden om te vieren.


Al van bij het begin was er spektakel te zien in Camp Nou. Atletico stuurde een vroege waarschuwing met een vrije trap van Carrasco die maar net naast verdween, maar het was aan de overkant dat het doelpunt viel. Diego Costa devieerde een hoekschop van Messi ongelukkig in eigen doel. Gelukkig voor Atletico was Carrasco bijzonder sterk. Hij liep op zijn linkerflank Semedo en Piqué eraf en werd vervolgens in de zestien gehaakt door Vidal: strafschop. De ongelukkige Costa zag zijn poging gekeerd worden door Ter Stegen, maar omdat die te vroeg vertrokken was, mocht Atletico nog eens proberen. Deze keer zette Saul zich achter de bal en verdween die wél tegen de netten.

Alles was weer te herdoen voor Barça, maar dat kreeg vroeg in de tweede helft op zijn beurt ook een penalty. Messi bleef ijzig kalm en met een listige panenka tekende hij voor het 700ste doelpunt uit zijn carrière. Maar het feestje van de Argentijn werd nog verpest door Carrasco. Deze keer lokte de Rode Duivel Semedo in de val en voor de derde keer in de match ging de bal op de stip. Saul kweet zich opnieuw voorbeeldig van zijn taak en zette de 2-2 op het bord.

Daar zou het ook bij blijven in het laatste halfuur, waarmee Barça een mogelijke titel nog wat verder weg ziet glijden. Het tweede puntenverlies op rij betekent immers dat de achterstand op Real Madrid straks al kan oplopen tot vier punten. Daarvoor moet de Koninklijke donderdag winnen van Getafe.

LEES OOK: 'Barça maakt zich op voor transferbom van 100 miljoen'

Is de titel nu helemaal weg voor Barça?

Meest recent

'Club Brugge breekt record: transfer in stroomversnelling'

Club Brugge gaat in januari op zoek naar een kwaliteitsinjectie, maar ook op uitgaand vlak kan het ...

12
12
'Grote kuis in Gent: peperduur viertal richting exit'

Rik De Mil kan gerust nog wat versterking gebruiken, maar een van de goede voornemens bij AA Gent ...

57
57
'Chelsea zoekt trainer: topkandidaat al gekend'

Sinds de overname door BlueCo blijft Chelsea een chaotische club. Niet alleen blijven ze maar ...

18
18
Waanzin op Africa Cup: volledige nationale ploeg opgeschort

Op de Africa Cup vallen er altijd wel straffe verhalen te rapen. Voor het toernooi was er ...

53
53
Hein los over Duivels: "Als je met hem naar het WK moet..."

Voor de Rode Duivels wordt 2026 een zeer belangrijk jaar, want volgende zomer moeten ze op het WK ...

125
125
'STVV ziet smaakmaker naar LaLiga vertrekken'

STVV is zonder twijfel dé sensatie van de eerste helft van het seizoen in de Jupiler Pro ...

160
160
Straf: jeugdwerking Club krijgt navolging in buitenland

Bij Club Brugge hebben ze de voorbije jaren al stevig gecasht. Dat gebeurt ook alsmaar meer op eigen ...

142
142
'Vlot scorende IJslandse international naar JPL'

De Belgische eersteklassers zetten hun zoektocht naar versterking voor deze winter volop in. Een ...

148
148
Vandaag Inside-schok: 'Derksen in ongeziene leugenstorm'

Johan Derksen ligt (andermaal) zwaar onder vuur. De Vandaag Inside-analist krijgt harde kritiek na ...

19
19
'Nieuwjaarsdag brengt trainersbom bij Chelsea'

Een winterbreak nemen ze in de Premier League niet. Op Nieuwjaarsdag staan er meteen enkele ...

62
62
'Antwerp scheurt zijn broek: 10 miljoen in prullenmand'

Bij Antwerp staan ze voor belangrijke maanden. Er zou weleens een heuse leegloop kunnen aankomen op ...

403
403
Gilles De Coster vertedert voetbalwereld met prachtbeelden

Wie Gilles De Coster volgt, weet dat hij zijn privéleven zorgvuldig buiten de spotlights ...

9
9
'Transferplannen Union tijdens wintermercato bekend'

De wintermercato is officieel van start gegaan en ongetwijfeld zullen we snel de eerste deals ...

64
64
TRANSFERUURTJE: 'Recordtransfer bij Club, Neymar beslist'

De wintermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk ...

371
371
Bounida doet opvallend masterplan Ajax uit de doeken

Rayane Bounida maakte de overstap van de jeugdopleiding van RSC Anderlecht naar Ajax. De Belgische ...

90
90
‘Klap voor Lukaku: Napoli kiest nieuwe aanval’

Romelu Lukaku ligt al maanden in de lappenmand en een comeback op het veld zit er voorlopig nog niet ...

98
98
Deze Belgische topclub voor Benteke: Joos weet meer

Christian Benteke is einde contract in de MLS. De aanvaller werd al meermaals in verband gebracht ...

812
812
Hein prikt naar Verhaeghe: "Zo moet een club bestuurd worden"

Het voetbaljaar 2025 is alweer zeer bewogen geweest. Dat was ook het geval bij Club Brugge, dat in ...

308
308
Neymar hakt knoop door en kiest club voor 2026

In 2026 zullen enkele grote namen knopen moeten doorhakken over hun toekomst. Voor Neymar moest die ...

41
41
Zorgen bij RWDM: imperium Textor brokkelt verder af

De voorbije weken doken er heel wat onrustwekkende verhalen op over de toestand bij RWDM Brussels. ...

130
130
Olivier Deschacht & Jotti: liefdesvonk zet 2026 in brand

Sinds zijn breuk met Annelien Coorevits bleef Deschacht regelmatig in de belangstelling. Er was een ...

156
156
Toni Kroos voorspelt enorme WK-sensatie

Het voetbaljaar 2026 zal uiteraard in grote mate in het teken staan van het WK in de Verenigde ...

120
120
'Club zorgt meteen voor sensatie: deal van 40 miljoen'

Bij Club Brugge mogen de spelers nog heel even van hun vakantie genieten, maar zaterdag moeten ze ...

1352
1352
The NEST van Club: sportief en financieel énorme meerwaarde

Club Brugge zet sinds enkele jaren steeds meer in de op de eigen jeugd. De Bruggelingen zagen ...

303
303
‘Ivanovic-stunt: dit detail zet Club Brugge op z’n kop’

De Club Brugge-fans dromen naar een spits die meteen scoort. Maar zodra Franjo Ivanović ter sprake ...

839
839

Meer sportnieuws