TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht wil Club aftroeven, City gaat voor PL-smaakmaker'

632
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht wil Club aftroeven, City gaat voor PL-smaakmaker'

De meeste competities zijn weer van start gegaan, maar voorts werd in verschillende landen beslist om niet meer te voetballen door de gevolgen van het coronavirus. Daardoor zijn tal van clubs uit binnen- en buitenland nu al druk in weer met de voorbereiding op het zomerse transfergeweld. VoetbalNieuws vat het belangrijkste transfernieuws dan ook dagelijks om 12u voor u samen in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
RSC Anderlecht zou zijn zinnen hebben gezet op Amin Gigovic, een beloftevolle Zweedse middenvelder die ook bij onder meer Club Brugge in beeld zou zijn. Het medium Sportbladet weet zelfs dat Paars-Wit al een eerste concreet bod heeft neergelegd bij de speler van Helsingborgs. RSCA zou naar verluidt bereid zijn om zo'n 20 miljoen Zweedse kroon te betalen, dat is een slordige 1.9 miljoen euro. "Er zijn verschillende concrete aanbiedingen op Gigovic en de onderhandelingen lopen. Anderlecht? Ik geef geen commentaar op specifieke namen van clubs", reageert Adil Kizil, hoofdscout van Helsingborgs, bij Sportbladet.

Zonder grote tegenslagen zal Jordan Attah Kadiri de nieuwe aanvaller van Club Brugge worden. Volgens Israëlische bronnen zou de spits één miljoen euro kosten en kan hij een contract van vier seizoenen tekenen. De 20-jarige lijkt wel een versterking op langere termijn, allicht zal hij eerst nog wat bij de beloften moeten rijpen. En dus blijft het wachten op de eerste grote aanwinst van Blauw-Zwart, dat aan uitgaande zijde wel zaken deed.

Zo hebben KV Mechelen en Club opnieuw een transferdeal afgerond. Jordi Vanlerberghe keert immers definitief terug naar het AFAS-stadion waar hij een contract tot 2024 tekende. Afgelopen seizoen werd hij al verhuurd aan KVM. De Mechelaars waren echter niet in staat om de aankoopoptie in zijn huurovereenkomst te lichten. Maar men zat opnieuw rond tafel hebben met Club Brugge en zo kwam een akkoord uit de bus over een wellicht lagere transfersom.

In aanloop naar de promotiefinale sleutelen ook Beerschot VA en OH Leuven volop aan hun kern. De Antwerpenaren ontbonden maandag bijvoorbeeld het contract van Dylan Saint-Louis. De aanvaller mag na één tegenvallend seizoen alweer op zoek naar een nieuwe club. Volgens La Meuse zou OHL dan weer dicht bij de permanente transfer van Jérémy Perbet staan. De spits werd al gehuurd van Sporting Charleroi en wordt nu ook definitief overgenomen.

De interesse in Terem Moffi blijft zienderogen toenemen. Zo meldt La Dernière Heure dat ook het Franse Lorient zijn zinnen heeft gezet op de Nigeriaanse spits. De spits gaf eerder al aan dat hij overgang naar Frankrijk wel ziet zitten. Toch is de kans op een vertrek klein, ook LDH bevestigt dat KV Kortrijk zijn sterkhouder liefst wil behouden.

KV Oostende heeft zijn tweede zomeraanwinst beet. De Kustploeg wist zich maandag namelijk te versterken met Maxime D'Arpino. De middenvelder komt over van de Franse tweedeklasser US Orléans. En Het Laatste Nieuws meldt dat ook de volgende aanwinst in aantocht is. Théo Ndicka Matam is een 20-jarige linksachter en ook hij zou eerstdaags zijn opwachting maken aan de kust.

BUITENLAND
FC Barcelona en Juventus hebben een grootse ruildeal afgerond. Zo trekt Arthur voor een slordige 72 miljoen euro naar Turijn. Miralem Pjanic maakt dan weer de omgekeerde beweging, met zijn transfer is zo'n 60 miljoen euro betrokken. Dat laatste bedrag zal wel over vier termijnen betaald worden.

Volgens The Telegraph heeft Manchester City zich gemeld bij Aston Villa omtrent Jack Grealish. De Engelse flankspeler van de Villans groeide dit seizoen uit tot één van de smaakmakers van de Premier League, en heeft de topclubs stilaan voor het uitkiezen. Naast de interesse van City zou ook stadsgenoot United de prestaties van Grealish op de voet volgen.

Juventus is goed op weg naar zijn zoveelste Italiaanse titel en dus kan er stilaan werk gemaakt worden van de ploeg voor komend seizoen. Twee oude rotten blijven alvast aan boord. Zo maakte de Oude Dame maandag bekend dat Gianluigi Buffon en Giorgio Chiellini hun overeenkomsten hebben verlengd. Het iconische duo tekende voor één seizoen bij.

LEES OOK: 'Opsteker KV Mechelen: 2 sterkhouders keren terug'

Club moet dringend in actie schieten op de mercato ...

Meest recent

Ommekeer bij Kortrijk? "Het gaat de goede kant uit"

Vorig weekend vonden er de nodige verschuivingen plaats in de kelder van het klassement van de ...

0
0
Real pakt uit: tennisicoon in bestuur én toptalent op komst

Real Madrid kende alweer een woelig seizoensbegin, want na nederlagen tegen Real Betis en Atletico ...

4
4
'Vitor Bruno slikt dubbele domper voor Salzburg'

Anderlecht bezorgde zichzelf vorig weekend weer wat meer ademruimte met een ruime zege tegen ...

38
38
'Na 6 maanden alweer weg? Goudhaantje Union grof wild'

Union haalde afgelopen zomer alweer 35 miljoen euro op de transfermarkt op met de verkoop van Anan ...

21
21
Zulte Waregem plukt verrassend pion weg bij Club Brugge

Zulte Waregem was uitstekend aan het seizoen begonnen en snuffelde zelfs even aan de subtop, maar is ...

38
38
TRANSFERUURTJE: 'Milan shopt wéér bij Club, Bakayoko moet weg'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

123
123
De Mil met handen in het haar vlak voor Europese clash

KAA Gent neemt het in de Conference League op tegen het Finse KuPS. De Buffalo’s zijn ...

92
92
KV Mechelen snoert iedereen de mond: Raman reageert

Het rommelde bij KV Mechelen en coach Fred Vanderbiest werd nadrukkelijk met een ontslag in verband ...

55
55
Club Brugge liet Rode Duivel genadeloos links liggen

Club Brugge heeft zich flink geroerd afgelopen zomer. Na het vertrek van Simon Mignolet was ...

174
174
Van Bommel hakt knopen door: Brugse Duivels in vizier

Er staat weer een nieuwe interlandperiode voor de deur. Voor bondscoach Mark van Bommel weer een ...

161
161
Bruno Fernandes haalt ongezien uit: “Leugens verspreid"

Manchester United completeerde een knappe comeback in de Champions League tegen AS Roma. De uitploeg ...

29
29
Preud’homme slaat keihard terug na Club Brugge-kritiek

Club Brugge mikt altijd op het allerhoogste en ook achter de schermen zijn de ambities groot. Elke ...

221
221
HVH ziet Belgische arbitrage falen: “Gewoonweg belachelijk”

Afgelopen speeldag waren er weer een paar discutabele fases op de Belgische velden. Vooral de ...

124
124
'Club voelt bui al hangen: AC Milan heeft grootse plannen'

In januari is hij niet te koop, maar dat Nicolo Tresoldi bezig is aan zijn laatste maanden bij Club ...

209
209
Thorup gooit roer om: opvallend slachtoffer in Genk

KRC Genk vindt vooral buitenshuis maar geen regelmaat in de prestaties, want na twee opeenvolgende ...

213
213
Vanaken duidt opvolger Tzolis aan bij Club Brugge

Club Brugge hoopt vanavond tegen PSV opnieuw te schitteren in de Champions League. Niet alleen als ...

285
285
Ajax dumpte hem via WhatsApp: nu schittert hij bij Club

Een miskoop. Dertien in een dozijn. "Met hem speel je met tien." In Nederland lachten ze hem weg, nu ...

231
231
Sibierski maakt brokken: Anderlecht op ramkoers met KBVB

Het zijn onrustige dagen bij RSC Anderlecht, waar het intern blijkt te rommelen tussen Vitor Bruno ...

305
305
Seys speelt open kaart: laatste maanden bij Club Brugge

In de Champions League neemt Club Brugge het straks op tegen PSV. In de Philips Arena zullen ...

467
467
'Bruno haalt gram: Anderlecht kan cashen op Stroeykens'

Een zestal weken nadat Antoine Sibierski hem openlijk naar de uitgang sorteerde, is Mario Stroeykens ...

223
223
Leko hakt knopen door: opstelling Club Brugge al bekend

Club Brugge vertoeft momenteel in Eindhoven, waar het na de fraaie zeges tegen Inter en Lens nu ook ...

203
203
Tielemans na comeback: "We hebben voor hem gevochten"

Manchester United is dinsdagavond van de hel naar de hemel gegaan. Het leek aanvankelijk op weg naar ...

182
182
'Belgische clubs azen op koopje bij Marseille'

De start van de wintermercato nadert stilaan met rasse schreden. Clubs moeten nog twee maanden ...

162
162
Straffe comeback Man Utd, ook zeges Bayern, Barça en PSG

De vierde speeldag in de league phase van de Champions League heeft dinsdagavond heel wat spektakel ...

80
80
Lukaku kent zijn nieuwe trainer bij Fenerbahçe

Romelu Lukaku lijkt eindelijk een basisplaats beet te hebben bij Fenerbahçe, maar veel ...

49
49

Meer sportnieuws