TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht wil Club aftroeven, City gaat voor PL-smaakmaker'

door
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht wil Club aftroeven, City gaat voor PL-smaakmaker'

De meeste competities zijn weer van start gegaan, maar voorts werd in verschillende landen beslist om niet meer te voetballen door de gevolgen van het coronavirus. Daardoor zijn tal van clubs uit binnen- en buitenland nu al druk in weer met de voorbereiding op het zomerse transfergeweld. VoetbalNieuws vat het belangrijkste transfernieuws dan ook dagelijks om 12u voor u samen in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
RSC Anderlecht zou zijn zinnen hebben gezet op Amin Gigovic, een beloftevolle Zweedse middenvelder die ook bij onder meer Club Brugge in beeld zou zijn. Het medium Sportbladet weet zelfs dat Paars-Wit al een eerste concreet bod heeft neergelegd bij de speler van Helsingborgs. RSCA zou naar verluidt bereid zijn om zo'n 20 miljoen Zweedse kroon te betalen, dat is een slordige 1.9 miljoen euro. "Er zijn verschillende concrete aanbiedingen op Gigovic en de onderhandelingen lopen. Anderlecht? Ik geef geen commentaar op specifieke namen van clubs", reageert Adil Kizil, hoofdscout van Helsingborgs, bij Sportbladet.

Zonder grote tegenslagen zal Jordan Attah Kadiri de nieuwe aanvaller van Club Brugge worden. Volgens Israëlische bronnen zou de spits één miljoen euro kosten en kan hij een contract van vier seizoenen tekenen. De 20-jarige lijkt wel een versterking op langere termijn, allicht zal hij eerst nog wat bij de beloften moeten rijpen. En dus blijft het wachten op de eerste grote aanwinst van Blauw-Zwart, dat aan uitgaande zijde wel zaken deed.

Zo hebben KV Mechelen en Club opnieuw een transferdeal afgerond. Jordi Vanlerberghe keert immers definitief terug naar het AFAS-stadion waar hij een contract tot 2024 tekende. Afgelopen seizoen werd hij al verhuurd aan KVM. De Mechelaars waren echter niet in staat om de aankoopoptie in zijn huurovereenkomst te lichten. Maar men zat opnieuw rond tafel hebben met Club Brugge en zo kwam een akkoord uit de bus over een wellicht lagere transfersom.

In aanloop naar de promotiefinale sleutelen ook Beerschot VA en OH Leuven volop aan hun kern. De Antwerpenaren ontbonden maandag bijvoorbeeld het contract van Dylan Saint-Louis. De aanvaller mag na één tegenvallend seizoen alweer op zoek naar een nieuwe club. Volgens La Meuse zou OHL dan weer dicht bij de permanente transfer van Jérémy Perbet staan. De spits werd al gehuurd van Sporting Charleroi en wordt nu ook definitief overgenomen.

De interesse in Terem Moffi blijft zienderogen toenemen. Zo meldt La Dernière Heure dat ook het Franse Lorient zijn zinnen heeft gezet op de Nigeriaanse spits. De spits gaf eerder al aan dat hij overgang naar Frankrijk wel ziet zitten. Toch is de kans op een vertrek klein, ook LDH bevestigt dat KV Kortrijk zijn sterkhouder liefst wil behouden.

KV Oostende heeft zijn tweede zomeraanwinst beet. De Kustploeg wist zich maandag namelijk te versterken met Maxime D'Arpino. De middenvelder komt over van de Franse tweedeklasser US Orléans. En Het Laatste Nieuws meldt dat ook de volgende aanwinst in aantocht is. Théo Ndicka Matam is een 20-jarige linksachter en ook hij zou eerstdaags zijn opwachting maken aan de kust.

BUITENLAND
FC Barcelona en Juventus hebben een grootse ruildeal afgerond. Zo trekt Arthur voor een slordige 72 miljoen euro naar Turijn. Miralem Pjanic maakt dan weer de omgekeerde beweging, met zijn transfer is zo'n 60 miljoen euro betrokken. Dat laatste bedrag zal wel over vier termijnen betaald worden.

Volgens The Telegraph heeft Manchester City zich gemeld bij Aston Villa omtrent Jack Grealish. De Engelse flankspeler van de Villans groeide dit seizoen uit tot één van de smaakmakers van de Premier League, en heeft de topclubs stilaan voor het uitkiezen. Naast de interesse van City zou ook stadsgenoot United de prestaties van Grealish op de voet volgen.

Juventus is goed op weg naar zijn zoveelste Italiaanse titel en dus kan er stilaan werk gemaakt worden van de ploeg voor komend seizoen. Twee oude rotten blijven alvast aan boord. Zo maakte de Oude Dame maandag bekend dat Gianluigi Buffon en Giorgio Chiellini hun overeenkomsten hebben verlengd. Het iconische duo tekende voor één seizoen bij.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht wil stunten, Club zoekt in JPL’

Club moet dringend in actie schieten op de mercato ...

Meest recent

Nieuw Italiaans drama zorgt voor waanzinnige statistieken

Het valt bijna niet te geloven, maar Italië is dinsdagavond wéér tegen een ...

34
34
WK: Nieuw trauma voor Italië, ook drama voor Riemer

De Europese barragematchen van dinsdagavond hebben nog voor heel wat spanning gezorgd. In twee van ...

112
112
Engeland onderuit, Oranje en Spanje stellen ook teleur

Naast de WK-barrages stonden er dinsdagavond ook nog de nodige oefeninterlands op het programma. ...

62
62
Zweden mag na thriller naar WK, Turkije boekt ook ticket

Dinsdagavond worden de laatste Europese tickets voor het WK uitgedeeld. Verlengingen moeten de ...

57
57
'Garcia hakt knopen door: WK-basiself bekend'

De Rode Duivels kunnen voorlopig een goed gevoel overhouden aan hun stage na de klinkende 2-5-zege ...

102
102
'Lukaku reageert na dreigementen van Napoli'

Terwijl de Rode Duivels in de nacht van dinsdag op woensdag in de clinch gaan met Mexico, gaat ...

146
146
'Bornauw staat voor terugkeer op oude nest'

Er blijven de nodige vraagtekens heersen rond de defensie van de Rode Duivels. Rudi Garcia testte ...

74
74
Infantino komt met belangrijk nieuws voor Rode Duivels

Dat de Rode Duivels voor hun oefeninterlands van deze maand afzakten naar de Verenigde Staten, heeft ...

73
73
'Paspoortschandaal in Nederland: ook Chery getroffen'

De laatste weken is in Nederland een zeer opmerkelijk schandaal losgebarsten. Alles begon met de ...

76
76
Stankovic verrast met uitspraken over vertrek bij Club

Club Brugge wist vorige zomer alweer de nodige geslaagde transfers te realiseren. Het grootste schot ...

527
527
'Union baalt en moet transferdroom opbergen'

Union blijft ook dit seizoen verbazen. De Brusselaars zagen na het veroveren van de landstitel nog ...

28
28
'STVV ziet alweer smaakmaker van eigen bodem vertrekken'

STVV is dit seizoen dé revelatie van de Jupiler Pro League en bewijst daarmee dat de knappe ...

63
63
Lukaku-rel ontploft: nieuwe details bekend

Er is de voorbije dagen een stevige etterbuil gebarsten rond Romelu Lukaku. Zijn afzegging bij de ...

180
180
Garcia stopt De Cat-gekte: verrassende WK-wending

Rudi Garcia gaf Nathan De Cat zijn debuut bij de Rode Duivels, maar maakte in Atlanta vooral ...

196
196
Lardot velt duidelijk oordeel over refs: "Fouten gemaakt"

Komend weekend wordt de Jupiler Pro League weer op gang getrapt en dan gaat het om de knikkers. De ...

63
63
Spurs pakt fors uit met De Zerbi, maar fans steigeren meteen

De voorbije weken groeide Tottenham uit tot de risée van het Europese voetbal, want de ...

77
77
Comeback bij Anderlecht: extra troef voor Taravel?

RSC Anderlecht hoopt nog wat te maken van de play-offs, al zijn de meeste ogen in het Lotto Park ...

252
252
Pro League spreekt klare taal over competitieformat

De kogel is (voorlopig) door de kerk: vanaf volgend jaar kunnen U23-teams weer 'gewoon' degraderen ...

207
207
Ruben Van Gucht's pikante bekentenis: zo groot is hij écht

Ruben Van Gucht heeft opnieuw een inkijk gegeven in zijn leven, dit keer niet op televisie maar ...

71
71
Club Brugge pakt uit: Verhaeghe drukt stempel in Europa

Vorig seizoen moest het zijn meerdere erkennen in Union, dat weer nu in polepositie aan de play-offs ...

307
307
'Anderlecht houdt been stijf: Hazard richting exit'

Ook tijdens de interlandbreak wordt er niet op de lauweren gerust bij RSC Anderlecht. Terwijl coach ...

497
497
Snelders verdwijnt uit cel: nieuwe twist duikt op

Een nieuwe dag, een nieuwe episode in de saga rond voormalig analist Eddy Snelders. De BV werd ...

209
209
AA Gent krijgt gezelschap in strijd tegen Pro League

Tenzij de amateurvleugels nog roet in het eten gooien, vond de Pro League dinsdag een oplossing voor ...

176
176
Hervorming in 1B: plots vijf voor 12 bij Club NXT?

De veelbesproken quota voor U23-ploegen in de tweede afdeling gaan op de schop, zo werd dinsdag op ...

601
601
Coucke snoeihard na financieel debacle: "Het was te weinig"

Voor Marc Coucke blijft het een periode met tegenwind, maar dit keer slaat hij zelf terug. Na de ...

119
119

Meer sportnieuws