TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht wil Club aftroeven, City gaat voor PL-smaakmaker'

door
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht wil Club aftroeven, City gaat voor PL-smaakmaker'

De meeste competities zijn weer van start gegaan, maar voorts werd in verschillende landen beslist om niet meer te voetballen door de gevolgen van het coronavirus. Daardoor zijn tal van clubs uit binnen- en buitenland nu al druk in weer met de voorbereiding op het zomerse transfergeweld. VoetbalNieuws vat het belangrijkste transfernieuws dan ook dagelijks om 12u voor u samen in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
RSC Anderlecht zou zijn zinnen hebben gezet op Amin Gigovic, een beloftevolle Zweedse middenvelder die ook bij onder meer Club Brugge in beeld zou zijn. Het medium Sportbladet weet zelfs dat Paars-Wit al een eerste concreet bod heeft neergelegd bij de speler van Helsingborgs. RSCA zou naar verluidt bereid zijn om zo'n 20 miljoen Zweedse kroon te betalen, dat is een slordige 1.9 miljoen euro. "Er zijn verschillende concrete aanbiedingen op Gigovic en de onderhandelingen lopen. Anderlecht? Ik geef geen commentaar op specifieke namen van clubs", reageert Adil Kizil, hoofdscout van Helsingborgs, bij Sportbladet.

Zonder grote tegenslagen zal Jordan Attah Kadiri de nieuwe aanvaller van Club Brugge worden. Volgens Israëlische bronnen zou de spits één miljoen euro kosten en kan hij een contract van vier seizoenen tekenen. De 20-jarige lijkt wel een versterking op langere termijn, allicht zal hij eerst nog wat bij de beloften moeten rijpen. En dus blijft het wachten op de eerste grote aanwinst van Blauw-Zwart, dat aan uitgaande zijde wel zaken deed.

Zo hebben KV Mechelen en Club opnieuw een transferdeal afgerond. Jordi Vanlerberghe keert immers definitief terug naar het AFAS-stadion waar hij een contract tot 2024 tekende. Afgelopen seizoen werd hij al verhuurd aan KVM. De Mechelaars waren echter niet in staat om de aankoopoptie in zijn huurovereenkomst te lichten. Maar men zat opnieuw rond tafel hebben met Club Brugge en zo kwam een akkoord uit de bus over een wellicht lagere transfersom.

In aanloop naar de promotiefinale sleutelen ook Beerschot VA en OH Leuven volop aan hun kern. De Antwerpenaren ontbonden maandag bijvoorbeeld het contract van Dylan Saint-Louis. De aanvaller mag na één tegenvallend seizoen alweer op zoek naar een nieuwe club. Volgens La Meuse zou OHL dan weer dicht bij de permanente transfer van Jérémy Perbet staan. De spits werd al gehuurd van Sporting Charleroi en wordt nu ook definitief overgenomen.

De interesse in Terem Moffi blijft zienderogen toenemen. Zo meldt La Dernière Heure dat ook het Franse Lorient zijn zinnen heeft gezet op de Nigeriaanse spits. De spits gaf eerder al aan dat hij overgang naar Frankrijk wel ziet zitten. Toch is de kans op een vertrek klein, ook LDH bevestigt dat KV Kortrijk zijn sterkhouder liefst wil behouden.

KV Oostende heeft zijn tweede zomeraanwinst beet. De Kustploeg wist zich maandag namelijk te versterken met Maxime D'Arpino. De middenvelder komt over van de Franse tweedeklasser US Orléans. En Het Laatste Nieuws meldt dat ook de volgende aanwinst in aantocht is. Théo Ndicka Matam is een 20-jarige linksachter en ook hij zou eerstdaags zijn opwachting maken aan de kust.

BUITENLAND
FC Barcelona en Juventus hebben een grootse ruildeal afgerond. Zo trekt Arthur voor een slordige 72 miljoen euro naar Turijn. Miralem Pjanic maakt dan weer de omgekeerde beweging, met zijn transfer is zo'n 60 miljoen euro betrokken. Dat laatste bedrag zal wel over vier termijnen betaald worden.

Volgens The Telegraph heeft Manchester City zich gemeld bij Aston Villa omtrent Jack Grealish. De Engelse flankspeler van de Villans groeide dit seizoen uit tot één van de smaakmakers van de Premier League, en heeft de topclubs stilaan voor het uitkiezen. Naast de interesse van City zou ook stadsgenoot United de prestaties van Grealish op de voet volgen.

Juventus is goed op weg naar zijn zoveelste Italiaanse titel en dus kan er stilaan werk gemaakt worden van de ploeg voor komend seizoen. Twee oude rotten blijven alvast aan boord. Zo maakte de Oude Dame maandag bekend dat Gianluigi Buffon en Giorgio Chiellini hun overeenkomsten hebben verlengd. Het iconische duo tekende voor één seizoen bij.

LEES OOK: KV Mechelen legt ex-speler Anderlecht langdurig vast

Club moet dringend in actie schieten op de mercato ...

Meest recent

Kompany spreekt zich uit over 'makkelijke' Bundesliga

Bayern München won de supercup en de Duitse landstitel al en staat in de bekerfinale. De ...

31
31
Lommel SK drukt door en geeft ambities én plannen prijs

Bij Lommel SK hebben ze heel veel ambitie én middelen. De club hoopt dit seizoen nog te ...

30
30
Goudklompje Zulte Waregem: Essevee droomt nu al

Zulte Waregem heeft een aantal zeer interessante spelers in huis. Eén speler krijgt voorlopig ...

64
64
De Bruyne schittert en loodst Napoli naar vlotte zege

In het buitenland stonden er een aantal matchen op het programma. Zo kwamen onder meer Napoli en ...

30
30
Cercle Brugge smeert Dender alwéér nederlaag aan

In de Relegation Play-Offs stonden Cercle Brugge en FCV Dender tegenover elkaar. Een match die geen ...

27
27
'Anderlecht haakt nu al af voor gewenste versterking'

RSC Anderlecht heeft financieel weer de nodige middelen. Olivier Renard mocht héél wat ...

139
139
Club Brugge en Anderlecht grijpen naast transfertarget

Club Brugge en RSC Anderlecht gaan een héél drukke zomermercato tegemoet. Beide ...

55
55
Cercle Brugge legt sterkhouder langer onder contract

Cercle Brugge heeft net voor de match tegen FCV Dender nog groot nieuws aangekondigd. De ...

30
30
Einde verhaal bij Antwerp? Oosting velt oordeel

Royal Antwerp FC leek een dood vogeltje te zijn in de Europe Play-Offs, maar na een zes op zes doen ...

189
189
Cercle Brugge laat zes spelers vertrekken

Bij Cercle Brugge zijn ze al zeker van het behoud en in de komende matchen zal Groen-Zwart ...

29
29
Sensatie op komst: Lukaku op weg naar grote comeback

Romelu Lukaku zit in een benarde situatie bij Napoli, en dat opent deuren voor een transfer die ...

577
577
Exit Ilic en Da Costa: wat met andere transfers van Renard?

De passage van Olivier Renard bij RSC Anderlecht is geen succes geweest. Dat Coba Da Costa en ...

248
248
Leko staat voor raadsel: "Ik weet het ook niet..."

Club Brugge tankte vertrouwen tegen KV Mechelen door met 6-1 te winnen. Maar kan Club eindelijk eens ...

202
202
KV Mechelen legt ex-speler Anderlecht langdurig vast

KV Mechelen maakt werk van de toekomst. De Maneblussers zijn bezig met het samenstellen van de ...

103
103
Standard droomt van 'Grote Terugkeer': "Zou het wel willen"

Standard hoopt alsnog op een ticket voor Europa, maar dat wordt héél moeilijk. De ...

108
108
'Droomtransfer Engels: Europese topclub ook in de markt'

Arne Engels kent een sterk seizoen bij Celtic Glasgow. De verwachting is dat hij na dit seizoen een ...

65
65
Mulder ziet speler als 'WK-attractie” bij de Rode Duivels

De Rode Duivels maken zich stilaan klaar voor het WK. Binnen minder dan twee maanden start het ...

116
116
'Anderlecht maakt transferprijs Goto bekend'

Keisuke Goto heeft voor veel ophef gezorgd met zijn goal én vooral zijn viering na de match ...

742
742
Patro flikt het weer: twee toptransfers in aantocht

Bij Patro Eisden hebben ze een oog voor talent. De afgelopen jaren wisten ze de nodige spelers op ...

199
199
Baseggio: "Heeft geen toekomst meer bij Anderlecht"

Bij RSC Anderlecht likken ze hun wonde na de 2-0-nederlaag tegen STVV. Paars-Wit leek een punt te ...

330
330
Lommel SK wacht af: interesse in parel neemt énorm toe

Lommel SK hebben ze heel wat talentvolle spelers in de rangen. Eén van hen geniet steeds meer ...

51
51
Domper Union SG: drie sterkhouders out voor Anderlecht

Union SG staat voor een verplaatsing naar Anderlecht, waar ze in de reguliere competitie nog met 1-0 ...

694
694
Hoe Bornauw & co zichzelf zwaar onder druk zetten bij Anderlecht

RSC Anderlecht gaat dit seizoen maximaal vierde eindigen in de Jupiler Pro League. Gewogen en te ...

284
284
Van Gucht in driehoeksrelatie? Valentine haalt messcherp uit

De naam Valentine Besard duikt de laatste tijd steeds vaker op in de Vlaamse media, mede door haar ...

100
100
Leko verbaast met uitspraken: “Ik was heel triest tegen KVM”

Club Brugge pakte vorige speeldag ferm uit en won met 6-1 van KV Mechelen. Door het puntenverlies ...

151
151

Meer sportnieuws