TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht wil Club aftroeven, City gaat voor PL-smaakmaker'

door
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht wil Club aftroeven, City gaat voor PL-smaakmaker'

De meeste competities zijn weer van start gegaan, maar voorts werd in verschillende landen beslist om niet meer te voetballen door de gevolgen van het coronavirus. Daardoor zijn tal van clubs uit binnen- en buitenland nu al druk in weer met de voorbereiding op het zomerse transfergeweld. VoetbalNieuws vat het belangrijkste transfernieuws dan ook dagelijks om 12u voor u samen in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
RSC Anderlecht zou zijn zinnen hebben gezet op Amin Gigovic, een beloftevolle Zweedse middenvelder die ook bij onder meer Club Brugge in beeld zou zijn. Het medium Sportbladet weet zelfs dat Paars-Wit al een eerste concreet bod heeft neergelegd bij de speler van Helsingborgs. RSCA zou naar verluidt bereid zijn om zo'n 20 miljoen Zweedse kroon te betalen, dat is een slordige 1.9 miljoen euro. "Er zijn verschillende concrete aanbiedingen op Gigovic en de onderhandelingen lopen. Anderlecht? Ik geef geen commentaar op specifieke namen van clubs", reageert Adil Kizil, hoofdscout van Helsingborgs, bij Sportbladet.

Zonder grote tegenslagen zal Jordan Attah Kadiri de nieuwe aanvaller van Club Brugge worden. Volgens Israëlische bronnen zou de spits één miljoen euro kosten en kan hij een contract van vier seizoenen tekenen. De 20-jarige lijkt wel een versterking op langere termijn, allicht zal hij eerst nog wat bij de beloften moeten rijpen. En dus blijft het wachten op de eerste grote aanwinst van Blauw-Zwart, dat aan uitgaande zijde wel zaken deed.

Zo hebben KV Mechelen en Club opnieuw een transferdeal afgerond. Jordi Vanlerberghe keert immers definitief terug naar het AFAS-stadion waar hij een contract tot 2024 tekende. Afgelopen seizoen werd hij al verhuurd aan KVM. De Mechelaars waren echter niet in staat om de aankoopoptie in zijn huurovereenkomst te lichten. Maar men zat opnieuw rond tafel hebben met Club Brugge en zo kwam een akkoord uit de bus over een wellicht lagere transfersom.

In aanloop naar de promotiefinale sleutelen ook Beerschot VA en OH Leuven volop aan hun kern. De Antwerpenaren ontbonden maandag bijvoorbeeld het contract van Dylan Saint-Louis. De aanvaller mag na één tegenvallend seizoen alweer op zoek naar een nieuwe club. Volgens La Meuse zou OHL dan weer dicht bij de permanente transfer van Jérémy Perbet staan. De spits werd al gehuurd van Sporting Charleroi en wordt nu ook definitief overgenomen.

De interesse in Terem Moffi blijft zienderogen toenemen. Zo meldt La Dernière Heure dat ook het Franse Lorient zijn zinnen heeft gezet op de Nigeriaanse spits. De spits gaf eerder al aan dat hij overgang naar Frankrijk wel ziet zitten. Toch is de kans op een vertrek klein, ook LDH bevestigt dat KV Kortrijk zijn sterkhouder liefst wil behouden.

KV Oostende heeft zijn tweede zomeraanwinst beet. De Kustploeg wist zich maandag namelijk te versterken met Maxime D'Arpino. De middenvelder komt over van de Franse tweedeklasser US Orléans. En Het Laatste Nieuws meldt dat ook de volgende aanwinst in aantocht is. Théo Ndicka Matam is een 20-jarige linksachter en ook hij zou eerstdaags zijn opwachting maken aan de kust.

BUITENLAND
FC Barcelona en Juventus hebben een grootse ruildeal afgerond. Zo trekt Arthur voor een slordige 72 miljoen euro naar Turijn. Miralem Pjanic maakt dan weer de omgekeerde beweging, met zijn transfer is zo'n 60 miljoen euro betrokken. Dat laatste bedrag zal wel over vier termijnen betaald worden.

Volgens The Telegraph heeft Manchester City zich gemeld bij Aston Villa omtrent Jack Grealish. De Engelse flankspeler van de Villans groeide dit seizoen uit tot één van de smaakmakers van de Premier League, en heeft de topclubs stilaan voor het uitkiezen. Naast de interesse van City zou ook stadsgenoot United de prestaties van Grealish op de voet volgen.

Juventus is goed op weg naar zijn zoveelste Italiaanse titel en dus kan er stilaan werk gemaakt worden van de ploeg voor komend seizoen. Twee oude rotten blijven alvast aan boord. Zo maakte de Oude Dame maandag bekend dat Gianluigi Buffon en Giorgio Chiellini hun overeenkomsten hebben verlengd. Het iconische duo tekende voor één seizoen bij.

LEES OOK: KV Mechelen klaar voor oorlog: ambitieuze woorden

Club moet dringend in actie schieten op de mercato ...

Meest recent

Degreef deelt steek uit: “Club heeft niet meer kwaliteit”

Zondag staat de topper tussen RSC Anderlecht en Club Brugge op het programma. De rivalenstrijd heeft ...

41
41
Burgess-slachtoffer haalt vernietigend uit: “Vies!”

Union SG won met 2-1 van KRC Genk, maar na afloop ging het vooral over de tackle van Christian ...

55
55
Bertaccini geeft hét verschil aan tussen Taravel en Hasi

Bij RSC Anderlecht neemt het vandaag op tegen Club Brugge. De Brusselaars zijn de underdog in het ...

85
85
Wullaert na historische mijlpaal: "Had ik nooit verwacht"

De Red Flames wonnen met 5-0 van Israël en openden zo met een 6 op 6 hun ...

14
14
Stankovic lyrisch over Bruggeling: "Hij is ronduit magisch"

Bij Club Brugge hebben ze er heel goede jaren opzitten. De club kende pakweg 15 jaar geleden donkere ...

190
190
Deschacht gaat strijd aan met Vormer: "Echt een klootzak"

Iets na de middag staat de topper op het programma tussen Club Brugge en Anderlecht. Blauw-Zwart wil ...

228
228
Courtois koopt megavilla van 6.000m²: de details

Wat een rustig en perfect plaatje leek, is plots volop onderwerp van gesprek in Spanje. Thibaut ...

158
158
‘Anderlecht kan cashen: negen deals in de maak'

RSC Anderlecht hoopt dit jaar uiteraard een Europees ticket te grijpen, wat financieel hoognodig is. ...

292
292
AA Gent pakt uit met compleet andere transferaanpak

AA Gent kende geen geweldige mercato’s, dat blijkt uit de zevende plaats. De afgelopen jaren ...

163
163
Boeckx voorspelt Club-RSCA: "Als ze dat doen..."

Club Brugge en RSC Anderlecht spelen dit weekend tegen elkaar. Het blijft dé topmatch in ...

582
582
Hayen bijzonder scherp na nederlaag KRC Genk

KRC Genk blijft ook onder Nicky Hayen heel wisselvallig voor de dag komen. De Limburgers verloren ...

356
356
Club Brugge haast onklopbaar voor Anderlecht: de cijfers

Club Brugge is dé grote favoriet voor het treffen met RSC Anderlecht. Dat is bijzonder ...

163
163
Jubilaris Burgess reageert na bijzondere hoofdrol

Union blijft voorlopig op titelkoers liggen. De landskampioen zag de voorbije weken zijn voorsprong ...

111
111
Genk vreest voor top zes: Smets doet oproep

KRC Genk veroverde vorige week de zesde plaats met een klinkende zege tegen AA Gent, maar kan die ...

319
319
Werd Union bevoordeeld? "Altijd rood voor Burgess"

Union heeft zaterdag een uitstekende zaak gedaan, want met een zege tegen Genk behoudt het dit ...

429
429
Doku zet City op weg naar bekerwinst, Barça dankt Yamal

In het buitenland hebben Manchester City en FC Barcelona een goede zaak gedaan. City bekert verder ...

32
32
Union zet druk op concurrentie, Genk doet dramatische zaak

Union heeft vanavond de druk nog wat opgevoerd richting de concurrentie. De landskampioen pakte ...

72
72
'Club Luik herhaalt succesrecept Bertaccini en Diouf'

De voorbije jaren bleek Club Luik een zeer opvallende kweekvijver van doelpuntenmakers. Met Adriano ...

35
35
Wéér gelijkspel voor Ferrera: "Frustrerend"

Vorige week verraste FCV Dender door Hayk Milkon nog op straat te zetten. Yannick Ferrera kreeg de ...

30
30
Lommel baalt na turbulent slot in CPL, KVK met gouden punt

De promotiestrijd in de Challenger Pro League leek vanavond lange tijd nog wat spannender te worden. ...

79
79
Hollywoodploeg Wrexham grijpt net naast stunt tegen Chelsea

Sinds Hollywoodacteurs Ryan Reynolds en Rob McElhenney in 2020 de club overnamen, beleeft Wrexham ...

28
28
Charleroi mag kruis maken over PO1: Cornelis ziet verklaring

Voor Charleroi lijkt de droom om de Champions' Play-Off te spelen definitief voorbij. Ze konden ...

29
29
David geeft Union hoop met update over blessure

Union liet de voorbije weken enkele steken vallen en zag daardoor concurrenten Club Brugge en STVV ...

35
35
Ongeloof bij Mazzu: "Ik begrijp niet hoe we hier verliezen"

OH Leuven heeft zaterdag nagelaten om een uitstekende zaak te doen in de strijd om het behoud. Het ...

69
69
Opmerkelijke dubbelrol: Proto komt met verklaring

Bij Anderlecht is het dezer dagen behelpen na het ontslag van Besnik Hasi en het vertrek van ...

45
45

Meer sportnieuws