TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht wil Club aftroeven, City gaat voor PL-smaakmaker'

632
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht wil Club aftroeven, City gaat voor PL-smaakmaker'

De meeste competities zijn weer van start gegaan, maar voorts werd in verschillende landen beslist om niet meer te voetballen door de gevolgen van het coronavirus. Daardoor zijn tal van clubs uit binnen- en buitenland nu al druk in weer met de voorbereiding op het zomerse transfergeweld. VoetbalNieuws vat het belangrijkste transfernieuws dan ook dagelijks om 12u voor u samen in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
RSC Anderlecht zou zijn zinnen hebben gezet op Amin Gigovic, een beloftevolle Zweedse middenvelder die ook bij onder meer Club Brugge in beeld zou zijn. Het medium Sportbladet weet zelfs dat Paars-Wit al een eerste concreet bod heeft neergelegd bij de speler van Helsingborgs. RSCA zou naar verluidt bereid zijn om zo'n 20 miljoen Zweedse kroon te betalen, dat is een slordige 1.9 miljoen euro. "Er zijn verschillende concrete aanbiedingen op Gigovic en de onderhandelingen lopen. Anderlecht? Ik geef geen commentaar op specifieke namen van clubs", reageert Adil Kizil, hoofdscout van Helsingborgs, bij Sportbladet.

Zonder grote tegenslagen zal Jordan Attah Kadiri de nieuwe aanvaller van Club Brugge worden. Volgens Israëlische bronnen zou de spits één miljoen euro kosten en kan hij een contract van vier seizoenen tekenen. De 20-jarige lijkt wel een versterking op langere termijn, allicht zal hij eerst nog wat bij de beloften moeten rijpen. En dus blijft het wachten op de eerste grote aanwinst van Blauw-Zwart, dat aan uitgaande zijde wel zaken deed.

Zo hebben KV Mechelen en Club opnieuw een transferdeal afgerond. Jordi Vanlerberghe keert immers definitief terug naar het AFAS-stadion waar hij een contract tot 2024 tekende. Afgelopen seizoen werd hij al verhuurd aan KVM. De Mechelaars waren echter niet in staat om de aankoopoptie in zijn huurovereenkomst te lichten. Maar men zat opnieuw rond tafel hebben met Club Brugge en zo kwam een akkoord uit de bus over een wellicht lagere transfersom.

In aanloop naar de promotiefinale sleutelen ook Beerschot VA en OH Leuven volop aan hun kern. De Antwerpenaren ontbonden maandag bijvoorbeeld het contract van Dylan Saint-Louis. De aanvaller mag na één tegenvallend seizoen alweer op zoek naar een nieuwe club. Volgens La Meuse zou OHL dan weer dicht bij de permanente transfer van Jérémy Perbet staan. De spits werd al gehuurd van Sporting Charleroi en wordt nu ook definitief overgenomen.

De interesse in Terem Moffi blijft zienderogen toenemen. Zo meldt La Dernière Heure dat ook het Franse Lorient zijn zinnen heeft gezet op de Nigeriaanse spits. De spits gaf eerder al aan dat hij overgang naar Frankrijk wel ziet zitten. Toch is de kans op een vertrek klein, ook LDH bevestigt dat KV Kortrijk zijn sterkhouder liefst wil behouden.

KV Oostende heeft zijn tweede zomeraanwinst beet. De Kustploeg wist zich maandag namelijk te versterken met Maxime D'Arpino. De middenvelder komt over van de Franse tweedeklasser US Orléans. En Het Laatste Nieuws meldt dat ook de volgende aanwinst in aantocht is. Théo Ndicka Matam is een 20-jarige linksachter en ook hij zou eerstdaags zijn opwachting maken aan de kust.

BUITENLAND
FC Barcelona en Juventus hebben een grootse ruildeal afgerond. Zo trekt Arthur voor een slordige 72 miljoen euro naar Turijn. Miralem Pjanic maakt dan weer de omgekeerde beweging, met zijn transfer is zo'n 60 miljoen euro betrokken. Dat laatste bedrag zal wel over vier termijnen betaald worden.

Volgens The Telegraph heeft Manchester City zich gemeld bij Aston Villa omtrent Jack Grealish. De Engelse flankspeler van de Villans groeide dit seizoen uit tot één van de smaakmakers van de Premier League, en heeft de topclubs stilaan voor het uitkiezen. Naast de interesse van City zou ook stadsgenoot United de prestaties van Grealish op de voet volgen.

Juventus is goed op weg naar zijn zoveelste Italiaanse titel en dus kan er stilaan werk gemaakt worden van de ploeg voor komend seizoen. Twee oude rotten blijven alvast aan boord. Zo maakte de Oude Dame maandag bekend dat Gianluigi Buffon en Giorgio Chiellini hun overeenkomsten hebben verlengd. Het iconische duo tekende voor één seizoen bij.

LEES OOK: KV Mechelen ontdekt goudhaantje dankzij 'domme' oefenmatch

Club moet dringend in actie schieten op de mercato ...

Meest recent

Titularis gooit eigen ruiten in: wissel op til bij RSCA

RSC Anderlecht ging zondag met de billen bloot op bezoek bij Beerschot, waar vooral heel wat ...

118
118
Leko in dubio: twee twijfelgevallen bij Club Brugge

Een week na de stunt tegen Inter wacht er alweer een nieuwe opdracht in de Champions League voor ...

97
97
Bruno maakt brokken: rampscenario voor Anderlecht

Het bekeravontuur zit er na één ronde al op voor RSC Anderlecht, dat in de zestiende ...

115
115
Transfersoap bij AA Gent: pikante details lekken uit

Tegen derdeklasser Rochefort achtte Rik De Mil de tijd rijp om eens grondig te roteren bij AA Gent, ...

187
187
'Racing Genk bezorgt fans plots schok van hun leven'

Voor Racing Genk klaart de lucht stilaan weer helemaal op. De Limburgers vierden afgelopen weekend ...

212
212
Uitspraken Bruno zwáár onder vuur: "Bij de haren getrokken"

De spanning bij RSC Anderlecht is opnieuw bijzonder hoog aan het oplopen. Daarbij komt ook Vitor ...

108
108
AA Gent genekt in Croky cup? Rik De Mil krijgt lik op stuk

Union Rochefortoise heeft zondag voor een bekersprookje gezorgd door zich te plaatsen voor de 1/8ste ...

80
80
Van Bommel onder druk: gloednieuwe naam in selectie Duivels

Nog geen maand na zijn debuut is Mark van Bommel alweer druk in de weer met het vormen van zijn ...

204
204
Portugese soap: Ronaldo krijgt 'ronduit lachwekkende' sanctie

Cristiano Ronaldo zorgde tijdens de voorbije interland-break voor een heuse rol door op eigen houtje ...

54
54
'United op apegapen: nieuwe topcoach geeft groen licht'

Manchester United liet afgelopen weekend andermaal punten liggen in de Premier League. Stilaan komt ...

138
138
Nieuwe Europese stunt bij Club? Leko ziet gigantische troef

Bij Club Brugge werd de knop na de bekerzege tegen KSC Lokeren snel weer omgedraaid. Aanstaande ...

542
542
Alarm in Anderlecht: analisten duiden nieuwe zondebok aan

RSC Anderlecht hoopte zo lang mogelijk op drie fronten actief te blijven, maar na de bekerblamage ...

345
345
'Club Brugge bindt transferstrijd aan met Barcelona'

Club Brugge haalde afgelopen zomer met Wisdom Mike, Samba Coulibaly, Andrej Vasovic en Cheveyo Tsawa ...

313
313
Deschacht is kop van Jut na nieuwe dreun voor Anderlecht

Olivier Deschacht heeft het als Anderlecht-supporter momenteel niet onder de markt. Paars-wit ...

419
419
'KRC Genk richt pijlen op vermeend target AA Gent'

AA Gent is de fiere leider in de Jupiler Pro League, maar liep wel meteen een blauwtje in de Croky ...

166
166
'Strijd om Tresoldi barst los: grootmachten in de rij'

Afgelopen zomer bleef hij nog op post, een keuze die beide partijen zich inmiddels vast niet ...

273
273
Engeland walgt: United-ploegmaat steekt Lammens mes in rug

Bij Manchester United ontploft het op alle fronten, en Senne Lammens staat er middenin. De ploegmaat ...

812
812
Anderlecht afgemaakt: "Al op drie fronten uitgeschakeld"

RSC Anderlecht ligt uit de Beker van België en de messen worden geslepen. Vitor Bruno & co ...

297
297
Vitinha: "Zij zijn de twee beste spelers ter wereld"

Paris Saint-Germain staat deze week voor een van de meest beladen affiches in de Champions League. ...

255
255
Keert voormalig talent van Anderlecht terug naar de JPL?

Belgische ploegen gaan vaak (te) ver kijken in hun zoektocht naar die witte merel. Nog te vaak doen ...

220
220
JPL-topclubs, opgelet: Belgische winger maakt furore

Belgische topclubs die nog een snelle, dribbelvaardige flankaanvaller zoeken: speur eens rond in ...

90
90
OHL wil eindelijk swingen: "Zou seizoen glans geven"

Bij OH Leuven wisten ze een glansloze bekerkwalificatie af te dwingen tegen Francs Borains. ...

39
39
Anderlecht greep naast toptransfer: "Kreeg rondleiding in de stad"

RSC Anderlecht kende een heel drukke zomermercato. De Brusselaars wisten niet altijd hun topfavoriet ...

253
253
STVV op zoek naar stunt: "Het wordt moeilijk"

STVV heeft indruk gemaakt tegen Lommel SK. Ze wonnen met 4-1 en plaatsten zich zo voor de volgende ...

68
68
Zulte Waregem lonkt naar méér: "Goede hoop"

Zulte Waregem doet het goed in de Jupiler Pro League. In de Beker van België kenden ze ook geen ...

113
113

Meer sportnieuws