'Club Brugge slikt fiks verlies en gokt op band met KV Mechelen'

door
'Club Brugge slikt fiks verlies en gokt op band met KV Mechelen'

Club Brugge en KV Mechelen deden de voorbije jaren regelmatig zaken met mekaar op de mercato. En nu zouden de twee eersteklassers opnieuw een onderlinge transfer afronden. Zo meldt de krant Het Laatste Nieuws dat Jordi Vanlerberghe definitief terugkeert naar het AFAS-stadion.


De middenvelder, die ook in de defensie kan worden uitgespeeld, werkte het voorbije seizoen al op huurbasis af bij Malinwa. De Mechelaars waren echter niet in staat om de aankoopoptie in zijn huurovereenkomst te lichten. Maar men zou opnieuw rond tafel hebben gezeten met Club Brugge en zo kwam een akkoord uit de bus over een wellicht lagere transfersom. Indien zijn medische proeven succesvol zijn, tekent Vanlerberghe volgens HLN een contract tot medio 2024.

De 24-jarige kilometervreter met de goede crosspass is een jeugdproduct van KVM en versierde in 2017 een toptransfer naar Jan Breydel. Bij Blauw-Zwart slaagde hij er echter niet in om door te breken, en ook een huurbeurt aan KV Oostende werd geen onverdeeld succes. Afgelopen seizoen vond hij in Mechelen echter zijn beste vorm weer terug. Zijn goede doch soms wisselvallige prestaties worden nu dus beloond met een definitieve terugkeer naar het vertrouwde nest.

UPDATE 19u10
Intussen zijn de laatste puntjes blijkbaar al op de i gezet, want Vanlerberghe werd op de clubwebsite van Malinwa zopas voorgesteld als de eerste zomertransfer. Over de concrete som die met de transactie gepaard gaat wordt wel met geen woord gerept, al lijkt het onvermijdelijk dat Club Brugge een aanzienlijk verlies slikt. Blauw-Zwart betaalde in de zomer van 2017 per slot van rekening nog net geen twee miljoen om de toenmalige belofteninternational weg te plukken Achter de Kazerne, waar hij nu drie jaar later na een omzwerving bij KV Oostende dus zijn definitieve terugkeer viert.

Vandaag wordt Vanlerberghe zijn marktwaarde op iets meer dan de helft geschat, al leggen de Mechelaars vermoedelijk nog minder neer om Club te verlossen van de speler op overschot. Al is zowel over de details van de kersverse deal als over de cijfers in de oorspronkelijke aankoopoptie, die het nummer zes van vorig seizoen dus nog wist te drukken, weinig bekend. De fans in Jan Breydel kan dat wellicht echter weinig schelen, want zij hopen nu al dat de banden zo verder aangesmeerd worden om straks een overstap van Aster Vranckx te bespreken. Het toptalent werd reeds meermaals gelinkt aan de landskampioen.

LEES OOK: Dubbele emoties bij Union: Zorgen om David, euforie in slot

Denkt u dat Vranckx deze zomer nog naar Club Brugge trekt?

Meest recent

‘Anderlecht is het kotsbeu: speler wordt koud gedumpt’

Bij Anderlecht is het klaar. Wat begon als een snelle huuroplossing achterin, is in enkele maanden ...

207
207
Straffe Verschaeren zet de jacht in op Scifo & co

Yari Verschaeren kan vandaag geschiedenis schrijven bij RSC Anderlecht. De 24-jarige middenvelder ...

14
14
Gemiste transfer: "Anderlecht? Neen, sprak wel met KV Mechelen"

Dit jaar startten we met een nieuwe rubriek: de Gemiste Transfer. Philippe Vande Walle kwam al aan ...

10
10
'Beckham stoomt door: wereldster naar Inter Miami'

David Beckham maakte als co-eigenaar van Inter Miami een wereldproduct. Dat komt vooral door het ...

16
16
Anderlecht heeft diamant beet: cashen of alsnog houden?

RSC Anderlecht moet Europees voetbal halen, of anders in de zomer weer een speler extra verkopen. ...

138
138
Union SG ongeduldig: wanneer ontbolstert ‘vedette’ écht?

Bij Union SG hebben ze een zeer goed oog voor talent. De transfers zijn heel vaak een schot in de ...

25
25
Atletico kent goede generale repetitie, Godts weer bepalend

Atletico Madrid heeft zaterdag een goede generale repetitie gekend voor de terugmatch tegen Club ...

34
34
Onrust over David: Hubert brengt eerste update

Union heeft zondag zijn koppositie in de Jupiler Pro League kunnen behouden. Tegen Antwerp moest het ...

90
90
'Man Utd zet zinnen op tweede Rode Duivel'

Manchester United lijkt de laatste weken weer stappen gezet te hebben. Sinds de aanstelling van ...

86
86
Dubbele emoties bij Union: Zorgen om David, euforie in slot

Voor Union werd het een avond met héél veel emoties. De landskampioen zag ...

124
124
Lemaréchal velt oordeel na basisdebuut bij Club

Club Brugge heeft zaterdagavond zijn opdracht in de Jupiler Pro League tot een goed einde gebracht. ...

321
321
Lammens uit straffe ambitie: "Hopelijk kom ik op dat punt"

Velen in Engeland fronsten de wenkbrauwen toen Manchester United in de zomer meer dan 20 miljoen ...

77
77
Vuur en vuurwerk: Hete avond in Challenger Pro League

Het werd een 'aparte' dag in de Challenger Pro League vandaag. Deze namiddag gooide een opvallend ...

94
94
OHL baalt: "Spijtig dat we geen punt pakken"

OH Leuven had zaterdagavond een geweldige zaak kunnen doen in de strijd om het behoud. Het liet ...

54
54
Leko komt met verrassende reactie na moeizame zege

Club Brugge heeft na het knappe gelijkspel in de Champions League tegen Atletico Madrid in de ...

219
219
Thomas Meunier haalt zeer belangrijke slag bij de FIFA

Thomas Meunier is dezer dagen gelukkig bij Lille, maar daarvoor beleefde de Rode Duivel een woelige ...

56
56
Courtois en co beleven bijzonder pijnlijke avond

Na alle ophef rond de wedstrijd op Benfica in de Champions League heeft Real Madrid zaterdag een ...

43
43
Mokio onder vuur na bizarre keuze: "Hij is te jong"

Bij Ajax zijn het dezer dagen de jonge Belgen die fuore maken. Mika Godts is dit seizoen uitgegroeid ...

76
76
Van Atlético naar OHL: Club serveert nieuw spektakel

De vele fans op Jan Breydel zijn de laatste dagen verwend geweest met heel wat spektakel. Na het ...

108
108
Saudi’s verstommen: Anderlecht plant brutale Schreuder-coup

Drie weken na het ontslag van Besnik Hasi zit RSC Anderlecht nog altijd zonder nieuwe hoofdtrainer. ...

327
327
Degradatie lonkt in JPL: "We willen dit nog omkeren"

FCV Dender verloor al bij al kansloos met 1-4 van STVV, ook al kwamen ze heel snel 1-0 voor. Bij ...

150
150
Boskamp met hoop voor RSCA: "Dan komt het in orde"

Eigenaar Marc Coucke weet dat het van moeten is. De nieuwe paleisrevolutie is de laatste kans, ...

210
210
STVV is 'onstopbaar': Kanaries maken nieuwe ambities bekend

STVV blijft vriend en vijand verbazen. De Truienaars wonnen zeer knap met 1-4 op het veld van FCV ...

165
165
'Plots heel verrassende transferwending rondom Raskin'

Nicolas Raskin leek enkele maanden geleden nog op weg naar een vertrek bij Rangers FC. Maar na een ...

109
109
Donkere wolken pakken zich samen boven Gert Verheyen

Op 55-jarige leeftijd blijft Gert Verheyen zichzelf heruitvinden. Waar hij voor het grote publiek ...

758
758

Meer sportnieuws