'Club Brugge slikt fiks verlies en gokt op band met KV Mechelen'

door
'Club Brugge slikt fiks verlies en gokt op band met KV Mechelen'

Club Brugge en KV Mechelen deden de voorbije jaren regelmatig zaken met mekaar op de mercato. En nu zouden de twee eersteklassers opnieuw een onderlinge transfer afronden. Zo meldt de krant Het Laatste Nieuws dat Jordi Vanlerberghe definitief terugkeert naar het AFAS-stadion.


De middenvelder, die ook in de defensie kan worden uitgespeeld, werkte het voorbije seizoen al op huurbasis af bij Malinwa. De Mechelaars waren echter niet in staat om de aankoopoptie in zijn huurovereenkomst te lichten. Maar men zou opnieuw rond tafel hebben gezeten met Club Brugge en zo kwam een akkoord uit de bus over een wellicht lagere transfersom. Indien zijn medische proeven succesvol zijn, tekent Vanlerberghe volgens HLN een contract tot medio 2024.

De 24-jarige kilometervreter met de goede crosspass is een jeugdproduct van KVM en versierde in 2017 een toptransfer naar Jan Breydel. Bij Blauw-Zwart slaagde hij er echter niet in om door te breken, en ook een huurbeurt aan KV Oostende werd geen onverdeeld succes. Afgelopen seizoen vond hij in Mechelen echter zijn beste vorm weer terug. Zijn goede doch soms wisselvallige prestaties worden nu dus beloond met een definitieve terugkeer naar het vertrouwde nest.

UPDATE 19u10
Intussen zijn de laatste puntjes blijkbaar al op de i gezet, want Vanlerberghe werd op de clubwebsite van Malinwa zopas voorgesteld als de eerste zomertransfer. Over de concrete som die met de transactie gepaard gaat wordt wel met geen woord gerept, al lijkt het onvermijdelijk dat Club Brugge een aanzienlijk verlies slikt. Blauw-Zwart betaalde in de zomer van 2017 per slot van rekening nog net geen twee miljoen om de toenmalige belofteninternational weg te plukken Achter de Kazerne, waar hij nu drie jaar later na een omzwerving bij KV Oostende dus zijn definitieve terugkeer viert.

Vandaag wordt Vanlerberghe zijn marktwaarde op iets meer dan de helft geschat, al leggen de Mechelaars vermoedelijk nog minder neer om Club te verlossen van de speler op overschot. Al is zowel over de details van de kersverse deal als over de cijfers in de oorspronkelijke aankoopoptie, die het nummer zes van vorig seizoen dus nog wist te drukken, weinig bekend. De fans in Jan Breydel kan dat wellicht echter weinig schelen, want zij hopen nu al dat de banden zo verder aangesmeerd worden om straks een overstap van Aster Vranckx te bespreken. Het toptalent werd reeds meermaals gelinkt aan de landskampioen.

LEES OOK: Club Brugge pakt zege na drama en blessures op Stayen

Denkt u dat Vranckx deze zomer nog naar Club Brugge trekt?

Meest recent

‘Transferstrijd Vermeeren barst los: 30 miljoen euro’

Arthur Vermeeren krijgt amper tot geen kansen meer bij Olympique Marseille. Het ziet er dan ook naar ...

45
45
Boskamp maakt Anderlecht af: “Bende dooie vogeltjes”

RSC Anderlecht ging vorige speeldag met 4-2 onderuit tegen Club Brugge. In de eerste helft werd ...

49
49
Club Brugge pakt zege na drama en blessures op Stayen

Een veerkrachtig Club Brugge heeft na een uiterst spannende wedstrijd een cruciale zege geboekt op ...

154
154
Euvrard reageert verrassend na ‘misser van het seizoen’

Standard Luik ging in eigen huis met 1-2 onderuit tegen Westerlo en zag zo de Kemphanen naar de ...

23
23
Leko maakt Club Brugge-speler kapot: “Einde verhaal?”

Club Brugge kende een desastreuze eerste helft tegen Sint-Truiden VV. Blauw-Zwart kwam op ...

208
208
Spanning in CPL: Beveren viert en balende Vanderhaeghe

SK Beveren blijft nog wat verder bouwen aan zijn droomseizoen. Op de Freethiel werd nu ook ...

73
73
Club Brugge krijgt driedubbele mokerslag tegen STVV

Club Brugge en Sint-Truiden VV bekampen elkaar op Stayen en Blauw-Zwart kreeg nog voor rust een ...

168
168
Kompany haalt ongezien uit en breekt records met Bayern

Vincent Kompany zit op een roze wolk bij Bayern München. De Belgische oefenmeester won midweeks ...

93
93
Ex-Antwerp-speler duwt Saelemaekers kopje onder

AC Milan nam het in eigen huis op tegen Udinese. Bij de thuisploeg speelden Koni De Winter en Alexis ...

10
10
Standard krijgt ferme uppercut van Westerlo

Standard Luik nam het in Sclessin op tegen Westelro namens de Europe Play-Offs. De Rouches kregen ...

38
38
'Anderlecht slaat toe: droomtransfer in stroomversnelling'

De eindsprint van het seizoen loopt, maar achter de schermen werkt Anderlecht ook aan volgend jaar. ...

255
255
Kompany verbreekt 54 jaar oud record bij Bayern München

Vincent Kompany is op jonge leeftijd al uitgegroeid tot een van de beste trainers in Europa. Hij ...

190
190
'KRC Genk laat oog vallen op pion van Kompany'

KRC Genk is een club met een zeer goed scoutingsapparaat. De Limburgers leverden de afgelopen jaren ...

195
195
Leko maakt basisploeg bij Club Brugge bekend

Om 20u45 nemen STVV en Club Brugge het tegen elkaar op. Vooral Blauw-Zwart moet tonen dat het ...

68
68
Arsenal met enorme zorgen: Arteta luidt alarmbel

Arsenal maakt zich grote zorgen. De Gunners verloren met 1-2 van Bournemouth en dat is zeer hard ...

30
30
Genk-fan Luca Brecel breekt stilte met pittige onthulling

Na zijn historische wereldtitel leek de wereld aan zijn voeten te liggen, maar voor Luca Brecel ...

59
59
Zeleni komt met zeer straf transferverhaal over Union SG

Union SG haalde in januari Besfort Zeneli voor heel wat miljoenen euro's naar het Dudenpark. De ...

34
34
Neymar mee naar het WK? Ancelotti schept duidelijkheid

Brazilië trekt voor het eerst sinds lange tijd niet als favoriet naar een WK. De Brazilianen ...

35
35
Euvrard ziet pijnpunt bij Standard: "Is niet normaal"

Standard hoopt tegen KVC Westerlo een volgende zege te boeken. De fans lopen niet warm voor de ...

64
64
Cercle Brugge na vlotte zege bijna zeker van het behoud

In de Jupiler Pro League en Challenger Pro League stonden er twee belangrijke degradatieduels op het ...

83
83
Bayern München kan de titel nu al ruiken in de Bundesliga

In de Bundesliga en Premier League stonden er een aantal matchen op het programma. In Duitsland was ...

29
29
Van Gucht en Valentine zorgen voor flinke opschudding

Opnieuw zorgt Ruben Van Gucht voor ophef, dit keer niet door zijn werk op televisie maar door ...

96
96
Taravel geeft oorzaak voor blessures Camara

RSC Anderlecht weet wat het morgen moet doen tegen AA Gent: winnen. De Brusselaars moeten het weer ...

77
77
De Mil bijzonder misnoegd: "Waar halen ze het?!

AA Gent heeft sinds het vertrek van Hein Vanhaezebrouck twee keer de Champions' Play-Offs gehaald. ...

124
124
Anderlecht hoopt op uitgaande transfer: "Alles is mogelijk"

Bij RSC Anderlecht zal er in de zomer een stevige schoonmaak volgen. De Brusselaars hopen een aantal ...

175
175

Meer sportnieuws