'Club Brugge slikt fiks verlies en gokt op band met KV Mechelen'

door
'Club Brugge slikt fiks verlies en gokt op band met KV Mechelen'

Club Brugge en KV Mechelen deden de voorbije jaren regelmatig zaken met mekaar op de mercato. En nu zouden de twee eersteklassers opnieuw een onderlinge transfer afronden. Zo meldt de krant Het Laatste Nieuws dat Jordi Vanlerberghe definitief terugkeert naar het AFAS-stadion.


De middenvelder, die ook in de defensie kan worden uitgespeeld, werkte het voorbije seizoen al op huurbasis af bij Malinwa. De Mechelaars waren echter niet in staat om de aankoopoptie in zijn huurovereenkomst te lichten. Maar men zou opnieuw rond tafel hebben gezeten met Club Brugge en zo kwam een akkoord uit de bus over een wellicht lagere transfersom. Indien zijn medische proeven succesvol zijn, tekent Vanlerberghe volgens HLN een contract tot medio 2024.

De 24-jarige kilometervreter met de goede crosspass is een jeugdproduct van KVM en versierde in 2017 een toptransfer naar Jan Breydel. Bij Blauw-Zwart slaagde hij er echter niet in om door te breken, en ook een huurbeurt aan KV Oostende werd geen onverdeeld succes. Afgelopen seizoen vond hij in Mechelen echter zijn beste vorm weer terug. Zijn goede doch soms wisselvallige prestaties worden nu dus beloond met een definitieve terugkeer naar het vertrouwde nest.

UPDATE 19u10
Intussen zijn de laatste puntjes blijkbaar al op de i gezet, want Vanlerberghe werd op de clubwebsite van Malinwa zopas voorgesteld als de eerste zomertransfer. Over de concrete som die met de transactie gepaard gaat wordt wel met geen woord gerept, al lijkt het onvermijdelijk dat Club Brugge een aanzienlijk verlies slikt. Blauw-Zwart betaalde in de zomer van 2017 per slot van rekening nog net geen twee miljoen om de toenmalige belofteninternational weg te plukken Achter de Kazerne, waar hij nu drie jaar later na een omzwerving bij KV Oostende dus zijn definitieve terugkeer viert.

Vandaag wordt Vanlerberghe zijn marktwaarde op iets meer dan de helft geschat, al leggen de Mechelaars vermoedelijk nog minder neer om Club te verlossen van de speler op overschot. Al is zowel over de details van de kersverse deal als over de cijfers in de oorspronkelijke aankoopoptie, die het nummer zes van vorig seizoen dus nog wist te drukken, weinig bekend. De fans in Jan Breydel kan dat wellicht echter weinig schelen, want zij hopen nu al dat de banden zo verder aangesmeerd worden om straks een overstap van Aster Vranckx te bespreken. Het toptalent werd reeds meermaals gelinkt aan de landskampioen.

LEES OOK: Kelderkraker zonder punch: La Louvière en OHL met kopzorgen

Denkt u dat Vranckx deze zomer nog naar Club Brugge trekt?

Meest recent

Westerlo bestolen? "Schandalig, iedereen heeft het gezien"

Westerlo heeft na een reeks van vijf wedstrijden weer kennis gemaakt met de nederlaag. Ze gingen ...

53
53
Smet op feestvreugde: sterkhouder Gent lang out?

AA Gent heeft na twee maanden eindelijk nog eens kunnen winnen. De Buffalo's haalden het zaterdag ...

30
30
Africa Cup: Nigeria al gekwalificeerd, Put in zak en as

Er werd zaterdagavond ook weer gevoetbald op de Africa Cup. Nigeria heeft zich als tweede land ...

18
18
De Mil pakt eindelijk eerste zege met AA Gent

Rik De Mil heeft eindelijk zijn eerste overwinning als trainer van AA Gent beet. Na twee nederlagen ...

60
60
Rangers-coach geeft grote hint over toekomst Raskin

De voorbije maanden werd er al druk gespeculeerd over de toekomst van Nicolas Raskin, De ...

32
32
'Inter zet derde smaakmaker van Club op verlanglijstje'

Niet alleen delen Club Brugge en Internazionale dezelfde clubkleuren, ze lijken elkaar ook alsmaar ...

194
194
Dender baalt: "We zijn onvoldoende beloond"

Dender sluit zoals verwacht 2025 af als rode lantaarn in de Jupiler Pro League. De Kadavers boekten ...

27
27
Vanderbiest kritisch: "Gebeurt dit seizoen te vaak"

KV Mechelen heeft zichzelf zaterdag geen laat kerstcadeau kunnen bezorgen. Het had zijn positie in ...

45
45
Man Utd-icoon komt met enorme lof voor Lammens

Manchester United pakte op tweede kerstdag een nipte zege tegen Newcastle United en houdt daardoor ...

153
153
Aston Villa toont zich met straffe recordzege titelkandidaat

Aston Villa lijkt zich stilaan helemaal in de titelstrijd te mengen in de Premier League. Het ...

55
55
KV Mechelen kan wonderjaar niet passend afsluiten

Voor KV Mechelen was 2025 een mooi jaar, zeker de tweede helft ervan. Het trekt de winterstop in als ...

74
74
Coucke velt oordeel over bewogen jaar bij Anderlecht

RSC Anderlecht kende geen goed 2025. Het was weer een veel te woelig jaar bij de Belgische ...

391
391
Saliba verrast na pijnlijke nederlaag tegen Charleroi

RSC Anderlecht speelde een zeer matige match tegen Sporting Charleroi. Een wanprestatie en de 1-2 ...

226
226
Buitenland greep mis: Union SG slaat toe

Bij Union SG trokken ze de afgelopen jaren veel onbekende spelers aan. Velen van hen groeiden nadien ...

78
78
AA Gent baalt: sterkhouder drie maanden out

AA Gent neemt het vanavond in eigen huis op tegen KVC Westerlo. Een partij die ze moeten winnen. De ...

104
104
Club Brugge geeft planning winterstage prijs

Club Brugge heeft het jaar goed afgesloten met een negen op negen. De Bruggelingen genieten nu even ...

334
334
KV Mechelen legt lat opvallend hoog

KV Mechelen wil zijn goede eerste deel van het seizoen afsluiten met een zege tegen FCV Dender. ...

69
69
Kelderkraker zonder punch: La Louvière en OHL met kopzorgen

La Louvière en OHL gaan met de nodige zorgen 2026 in. Na een bedroevend schouwspel bleven ...

33
33
Liverpool wint 'Jota-match', Arsenal blijft leider

In de Premier League stonden er om 16u een aantal duels op het programma. Onder meer Arsenal en ...

16
16
Antwerp schept duidelijkheid rond Nozawa

Royal Antwerp FC won gevleid met 2-1 van Zulte Waregem. De Great Old boekt zo een 10 op 12 en doet ...

171
171
Vandenbroeck zorgt voor transfersurprise

Zulte Waregem sloot 2025 af met een onverdiende 2-1-nederlaag op het veld van Royal Antwerp FC. Na ...

224
224
'Deze transfer zou KV Mechelen doen ontploffen'

KV Mechelen speurt rond naar jonge spelers die ze op termijn met flink wat winst kunnen verkopen. De ...

204
204
Club is Stankovic wellicht kwijt: "Trekt onze aandacht"

Club Brugge lijkt maar één jaar te kunnen genieten van Aleksander Stankovic. De ...

926
926
Magie van Oosting doet Antwerp plots dromen van PO1

Na een turbulent 2025, is Antwerp plots weer springlevend. The Great Old zwalpte vandaag ...

179
179
Manchester City zet Arsenal heel stevig onder druk

In de Premier League ging Manchester City om 13u30 op bezoek bij Nottingham Forest. The Citizens ...

49
49

Meer sportnieuws