Barcelona en Juventus maken ook tweede topdeal bekend

384
Barcelona en Juventus maken ook tweede topdeal bekend

De transfer die al weken in de lucht hing is nu ook officieel rond: middenvelder Arthur verlaat FC Barcelona en zet zijn carrière voort bij Juventus. De Oude Dame betaalt daarvoor 72 miljoen euro, met nog eens 10 miljoen euro aan variabelen. De Braziliaan werkt het huidige seizoen wel nog af bij de Catalanen.


Juventus en Barcelona onderhandelden al een tijdje om deze transfer. Oorspronkelijk had Arthur naar verluidt geen trek in een vertrek op Camp Nou, maar de recente ontwikkelingen binnen de club deden hem van gedacht veranderen. Afgelopen weekend reisde hij dan ook af naar Turijn voor zijn medische proeven en die bleken dus een succes. Hij mag het seizoen wel afwerken bij Barça, al is het niet duidelijk of dat ook geldt voor de eindronde van de Champions League in augustus.

In totaal zou Juve tot 82 miljoen euro kunnen betalen voor de Braziliaan. Maar de verwachting is dat een deel van dat geld nog zal terugstromen naar de Italianen. Miralem Pjanic maakt immers zo goed als zeker de omgekeerde beweging. De details van die transfer moeten nog wel naar buiten komen. De verwachting is dat er met deze overeenkomst hoe dan ook wel een lager bedrag gemoeid is, waardoor Barça toch een bepaalde geldsom overhoudt aan de hele operatie.

UPDATE 19u
Intussen maakten de twee grootmachten ook het tweede luik van de topdeal officieel bekend, inclusief de financiële details. Miralem Pjanic maakt voor 60 miljoen de overstap van Turijn naar Barcelona, waar mits bonussen nog vijf miljoen bovenop kan komen. De 30-jarige Bosniër zetter zijn kribbel onder een vierjarige verbintenis die hem tot medio 2024 aan de Catalanen verbindt, met een afkoopclausule van 400 miljoen. 

LEES OOK: Na vroege wissel De Bruyne gaat Napoli pijnlijk onderuit

Wie is volgens u de winnaar van deze deal?

Meest recent

'Conflict WK U17: Mignolet slaat terug naar Anderlecht'

Op 19 november gaat in Qatar het WK U17 van start. Daar zullen ook de Jonge Duivels weer aanwezig ...

9
9
Wéér schandaal: "FIFA betaalde miljoenen voor Infantino"

De voorbije maanden is Gianni Infantino alsmaar meer onder vuur te komen liggen als voorzitter van ...

9
9
'Union schrikt: AC Milan meldt zich voor sterkhouder'

Union draait ook dit seizoen weer netjes mee in de top van de Jupiler Pro League en is goed begonnen ...

19
19
Anderlecht bezorgt Jonge Duivels mokerslag voor WK U17

Na deze week staat er een nieuwe interlandperiode voor de deur. Die wordt niet alleen belangrijk ...

81
81
Club Brugge krijgt controversiële scheidsrechter tegen PSV

Voor Club Brugge blijft het een zeer drukke periode. Woensdag moet het alweer aan de bak, want dan ...

49
49
Vandenbempt waarschuwt Gent: "Als je dat genoeg herhaalt..."

AA Gent begon geweldig aan het seizoen, maar is de laatste weken toch een beetje van zijn wolk ...

30
30
'Club krijgt enorme concurrentie voor typische transfer'

Bij Club Brugge kunnen ze tot dusver zeer tevreden zijn over hun seizoensbegin. Na tien speeldagen ...

53
53
Albert duidelijk: "Hij moet altijd starten bij Anderlecht"

Het zijn woelige weken geweest voor Anderlecht, maar op Neerpede zullen ze hopen dat de rust een ...

89
89
'Droomtransfer Tresoli: nieuw plan op tafel'

Nicolo Tresoldi pikte vrijdag op Zulte Waregem opnieuw zijn doelpuntje mee en is met acht goals nu ...

140
140
Conflict bij Anderlecht ontplot: lot Bruno al bezegeld?

Anderlecht herpakte zich zaterdag met een deugddoende 4-1-overwinning tegen Westerlo, maar dat ...

362
362
'Burgess laat AA Gent nog wat langer in spanning'

Het is voor AA Gent een zwart weekend geworden. Het leed in Lommel zijn eerste competitienederlaag ...

119
119
TRANSFERUURTJE: 'Genk heeft beet, nieuwe club voor Lamkel Zé'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

205
205
Woeste Edward Still maakt La Louvière af na bolwassing

La Louvière kreeg in een leeg Stade du Pays vijf doelpunten om de oren. Uiteindelijk werd het ...

34
34
‘Harde realiteit: Antwerp-spelers laten Compper in de steek’

Marvin Compper staat zwaar onder druk bij Royal Antwerp FC. Vorige speeldag werd eindelijk nog eens ...

144
144
Charleroi briest op jammerlijke positie: “Niet leuk voor ons”

Sporting Charleroi leverde een spektakelstuk af tegen La Louviere. De Carolo’s wonnen met 5-2 ...

31
31
Stoel De Meyer wankelt: STVV-coach uit grote frustratie

Het rommelt bij Sint-Truiden VV. De Kanaries waren vorig seizoen nog de grote revelatie van de ...

164
164
Burgess-drama bij KAA Gent: “Iedereen is aangedaan”

KAA Gent is niet meer ongeslagen bij KAA Gent. De Buffalo’s verloren met 2-0 van Lommel. Coach ...

406
406
Coucke pakt uit met opvallend nieuws: Brugge krijgt primeur

Marc Coucke kan na een bewogen periode bij Anderlecht opnieuw wat opgeluchter ademhalen. De ...

94
94
Goudhaantje grijpt kans: Anderlecht dumpt duur duo

Ondanks een grotendeels matige eerste helft won RSC Anderlecht vlot met 4-1 van Westerlo. Heel wat ...

443
443
'Done deal: KRC Genk tast in buidel voor toptalent'

Jess Thorup zit met zijn handen in het spreekwoordelijke haar, want ook in Mechelen kon KRC Genk ...

191
191
Defour gaat straffe uitdaging aan: "Avontuur van mijn leven"

Steven Defour lijkt voorlopig geen actieve rol meer te gaan opnemen in de voetbalwereld. Na zijn ...

52
52
Bruno redt vel: uitstel van executie bij Anderlecht?

Na een resem uitmatchen om snel te vergeten, kon RSC Anderlecht in eigen huis eindelijk nog eens ...

192
192
‘Haaland per direct weg bij City na vertrouwensbreuk’

Erling Haaland tekende in januari 2025 bij Manchester City tot 2034, zonder afkoopclausule. Een half ...

623
623
De Mil kruist vingers: update uit ziekenboeg AA Gent

AA Gent deed afgelopen weekend een slechte zaak in het klassement, want door de 2-0 nederlaag in ...

165
165
'Zwanenzang bij Antwerp: hoofd Compper op kapblok'

Vorige week leek Antwerp nog eindelijk de weg naar boven in te zetten, maar na de 2-1 nederlaag ...

176
176

Meer sportnieuws