Barcelona en Juventus maken ook tweede topdeal bekend

door
Barcelona en Juventus maken ook tweede topdeal bekend

De transfer die al weken in de lucht hing is nu ook officieel rond: middenvelder Arthur verlaat FC Barcelona en zet zijn carrière voort bij Juventus. De Oude Dame betaalt daarvoor 72 miljoen euro, met nog eens 10 miljoen euro aan variabelen. De Braziliaan werkt het huidige seizoen wel nog af bij de Catalanen.


Juventus en Barcelona onderhandelden al een tijdje om deze transfer. Oorspronkelijk had Arthur naar verluidt geen trek in een vertrek op Camp Nou, maar de recente ontwikkelingen binnen de club deden hem van gedacht veranderen. Afgelopen weekend reisde hij dan ook af naar Turijn voor zijn medische proeven en die bleken dus een succes. Hij mag het seizoen wel afwerken bij Barça, al is het niet duidelijk of dat ook geldt voor de eindronde van de Champions League in augustus.

In totaal zou Juve tot 82 miljoen euro kunnen betalen voor de Braziliaan. Maar de verwachting is dat een deel van dat geld nog zal terugstromen naar de Italianen. Miralem Pjanic maakt immers zo goed als zeker de omgekeerde beweging. De details van die transfer moeten nog wel naar buiten komen. De verwachting is dat er met deze overeenkomst hoe dan ook wel een lager bedrag gemoeid is, waardoor Barça toch een bepaalde geldsom overhoudt aan de hele operatie.

UPDATE 19u
Intussen maakten de twee grootmachten ook het tweede luik van de topdeal officieel bekend, inclusief de financiële details. Miralem Pjanic maakt voor 60 miljoen de overstap van Turijn naar Barcelona, waar mits bonussen nog vijf miljoen bovenop kan komen. De 30-jarige Bosniër zetter zijn kribbel onder een vierjarige verbintenis die hem tot medio 2024 aan de Catalanen verbindt, met een afkoopclausule van 400 miljoen. 

LEES OOK: 'Openda ziet nieuwe transferopties opduiken'

Wie is volgens u de winnaar van deze deal?

Meest recent

Nieuw format JPL: Anderlecht bekvecht met Club Brugge

Het laatste woord is er ongetwijfeld nog niet over gezegd, maar behoudens een nieuwe plottwist ...

32
32
Meunier dropt bommetje: transfer naar ... Anderlecht?

Woensdag vertrekken de Rode Duivels naar Amerika voor een tweeluik tegen Mexico en de VS. Een van de ...

146
146
Zorgwekkende update rond Boskamp: fans reageren geschokt

De zorgen rond Jan Boskamp nemen toe. Tijdens een recente uitzending liet René van der Gijp ...

115
115
Lukaku haakt af bij Rode Duivels: puzzelen voor Garcia

Dinsdag bliezen de Rode Duivels verzamelen in Tubeke, om daags nadien koers te zetten richting de ...

89
89
Anderlecht moet dokken: spelers passeren langs de kassa

Met de hakken over de sloot verzekerde RSC Anderlecht zich van een plekje in de Champions' ...

138
138
Brusselmans zorgt voor kippenvel: "Zou het nooit doen"

Herman Brusselmans heeft met een onverwacht gezinsmoment iedereen naar de keel gegrepen. De ...

23
23
Madou zet Club Brugge op scherp: straffe woorden voor PO's

Club Brugge gaat Play-Off 1 in als achtervolger. De ambities van Blauw-Zwart zijn duidelijk: ...

173
173
Meunier verbaast iedereen met toekomstplannen

Thomas Meunier was afgelopen speeldag de grote man bij Lille met een doelpunt en een assist. De ...

116
116
Zinho Vanheusden doet emotionele bekentenis

Zinho Vanheusden stopte op 26-jarige leeftijd al met profvoetbal. De centrale verdediger kende ...

94
94
Debast doet boekje open over Anderlecht én De Cat

De Rode Duivels kampen met een blessuregolf. Bondscoach Rudi Garcia kan over verschillende pionnen ...

172
172
STVV primus van de JPL: groot wapen Vrancken in PO’s

Het viel op afgelopen speeldag, veel doelpunten vanuit stilstaande fases. Het Laatste Nieuws vond ...

45
45
Noa Lang doet pittige onthulling over horrorblessure

Het waren geen beelden voor gevoelige kijkers. Noa Lang liep tijdens de Champions League-clash ...

62
62
Anderlecht in vrije val: dit wordt nu duidelijk

RSC Anderlecht heeft zich geplaatst voor Play-Off 1, maar de afgelopen weken sputtert de motor weer. ...

307
307
Hayen krijgt raad: Genk-miscast moet er meteen uit

KRC Genk greep net naast een ticket voor Play-Off 1. De Limburgers sloten het seizoen af met een 5-5 ...

246
246
Code rood bij Antwerp: Oosting zwaar onder vuur

Royal Antwerp FC wist Play-Off 1 niet te bereiken. The Great Old keek zelfs even tegen ...

229
229
Steven Defour maakt brandhout van Anderlecht

RSC Anderlecht ging op de laatste speeldag van de reguliere competitie pijnlijk onderuit tegen ...

152
152
Jan Vertonghen mee naar WK? Mannaert hakt knopen door

Wie Rode Duivels zegt, zegt Jan Vertonghen (157 caps). De recordinternational is inmiddels al ...

125
125
TRANSFERUURTJE: ‘Standard en Club kijken in JPL, Anderlecht dubt’

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

182
182
Ruben Van Gucht duikt in pikant avontuur met blonde BV

Hij slijpt de messen. Letterlijk en figuurlijk. Ruben Van Gucht lijkt klaar om opnieuw toe te slaan, ...

68
68
Titelrace barst los: Union, Club Brugge of underdog?

Union, Club Brugge, STVV, AA Gent, KV Mechelen en RSC Anderlecht. Ziedaar de zes ploegen die straks ...

105
105
'Hard verdict Hayen: sterkhouder out bij KRC Genk?'

KRC Genk verspeelde zondag een uitgelezen kans om zich op de valreep alsnog bij de top zes scharen. ...

332
332
Aftellen naar de play-offs: de ultieme 11 van de JPL

De echte prijzen worden pas aan de meet uitgedeeld, maar met de reguliere competitie achter de rug ...

147
147
Vanhaezebrouck helpt topclubs: vijf koopjes in JPL

De voorbije maanden drukten weer heel wat smaakmakers hun stempel op de Belgische velden. Niet ...

479
479
JPL 2025-26: 10 opvallende cijfers na regulier seizoen

Nu alle tickets verdeeld zijn maakt de reguliere competitie plaats voor de play-offs. Vooraleer het ...

162
162
Club of Union dé titelfavoriet? Filip Joos bekent kleur

Na de huidige interland-periode gaat de titelstrijd in de Champions' Play-Offs van start. De meeste ...

413
413

Meer sportnieuws