TRANSFERUURTJE: 'Ambitieus plan Antwerp, Anderlecht wil Club-target'

door
TRANSFERUURTJE: 'Ambitieus plan Antwerp, Anderlecht wil Club-target'

De meeste competities zijn weer van start gegaan, maar voorts werd in verschillende landen beslist om niet meer te voetballen door de gevolgen van het coronavirus. Daardoor zijn tal van clubs uit binnen- en buitenland nu al druk in weer met de voorbereiding op het zomerse transfergeweld. VoetbalNieuws vat het belangrijkste transfernieuws dan ook dagelijks om 12u voor u samen in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

De voorbije jaren werd Ruud Vormer weleens gelinkt aan een transfer naar het Midden-Oosten. Maar bij Club Brugge kunnen ze op hun beide oren slapen, want in Humo geeft de aanvoerder aan dat een vertrek momenteel niet aan de orde is. Zijn gezin is volledig gesetteld in Brugge en Vormer heeft nog een contract voor twee jaar.



Ook Eduard Sobol blijft bij Club, dat de linksachter nog een seizoen huurt van Shakhtar Donetsk. Daarvoor tast Blauw-Zwart toch diep in de buidel, want de huursom zou maar liefst 1 miljoen euro bedragen.

Antwerp verzekerde zich vorige week voor nog een jaar van de diensten van Dieumerci Mbokani, maar desondanks zou de Great Old nog ambitieuze plannen hebben om de aanval te versterken. Ivan Leko laat immers weten dat hij twee à drie goede spitsen nodig heeft en een valabel alternatief voor Mbokani is er momenteel niet. Dat betekent dat Antwerp straks dus nog één of twee spitsen zal halen.



Anderlecht heeft een budget van 5 miljoen euro voor versterkingen, onder meer in de verdediging. Daar duikt nu ook de naam van Abdul Mumin op. De 22-jarige Ghanees van Nordsjaelland wordt ook aan Club Brugge gelinkt. Als transfervrije speler zijn er nog echter een pak andere gegadigden voor Mumin.

Wel ziet het er voor Paars-Wit goed uit in het dossier rond Derrick Luckassen. Wellicht zal er snel een akkoord uit de bus rollen met PSV om de Nederlander nog een seizoen te huren. Ook Gideon Mensah (RB Salzburg) zou Anderlecht graag willen huren, maar voor de linksachter krijgt het stevige concurrentie van KRC Genk, dat ook aast op een aankoopoptie.



Er zullen ook nog enkele spelers vertrekken uit het Lotto Park. Anderlecht zou een bod binnengekregen hebben van Rangers voor Kemar Roofe, maar dat werd geweigerd. Als het zijn spits zou laten vertrekken, wil het minstens de 6 miljoen euro die een jaar geleden betaald werd recupereren. Adrien Trebel en Pieter Gerkens moeten weg, als zij vertrekken komt er mogelijk een nieuwe middenvelder.

AA Gent haalde de voorbije weken al uit op de transfermarkt, maar zou nog een stevige transfer willen doen. Het zou nog op zoek zijn naar een nieuwe spits en die mag tot 6 miljoen euro kosten. Dieumerci Mbokani, Alexander Sörloth, Adolfo Gaich en een spits uit Duitsland werden alvast gepasseerd wegens te duur (en Mbokani verlengde bij Antwerp), terwijl Umar Sadiq (Partizan) wel nog een optie kan zijn.



Bij KV Mechelen zochten ze de voorbije weken een doelman na het vertrek van Bram Castro en die lijken ze nu beet te hebben. Jens Teunckens en Mile Svilar waren naar verluidt in beeld, maar het zal toch Gaëtan Coucke zijn die naar het AFAS Stadion zou komen. Malinwa bereikte een akkoord met KRC Genk over een transfer. Maandag zou de 21-jarige keeper zijn medische testen afleggen.

Standard zoekt ook nog naar versterking en zou zijn oog laten vallen hebben op Adi Nalic. De 22-jarige spelmaker van Malmö FF is wel zeer gegeerd zijn, want ook Bordeaux, Sampdoria en Sevilla zouden geïnteresseerd zijn. De Rouches zouden wel het meest concreet zijn, al is er van een formeel bod nog geen sprake.

BUITENLAND



Ook bij Borussia Dortmund blijft Erling Haaland aan de lopende band scoren en dus werd de Noorse spits gelinkt aan een transfer in de zomer, amper zes maanden na zijn aankomst in Duitsland. Maar de jongeling heeft nu zelf die mogelijkheid van tafel geveegd, hij geeft aan dat hij niet van plan is om Dortmund nu al te verlaten.

Dortmund gaf ook aan dat het geen bezwaar zal maken als Thomas Meunier in augustus nog de Champions League zou willen afwerken met PSG. Desondanks lijkt het er niet op dat de Rode Duivel nog in Parijs zal terugkeren. Dortmund zou immers een vergoeding verwachten om de rechtsachter nog twee maanden ter beschikking te stellen en bij PSG zien ze het niet zitten om nog te betalen voor Meunier.



Zijn concurrent bij de Rode Duivels, Timothy Castagne, zou ook een transfer kunnen maken in de zomer. De rechtsachter van Atalanta staat nog steeds in de belangstelling van Leicester City, waar ze in onze landgenoot de geknipte opvolger van Ricardo Pereira zien. De Portugees vertrekt in de zomer wellicht naar een topclub.

LEES OOK: Antwerp-fan Viktor Verhulst reageert op golf van haat

🔥 Populair bij onze lezers

'Kompany mikt plots op verrassende JPL-speler'
'Kompany mikt plots op verrassende JPL-speler'

Denk je dat Vormer zijn carrière bij Club zal afsluiten?

Meest recent

'Club Brugge krijgt cruciaal nieuws over vertrek Rigaux'

De goede prestaties van Club Brugge in binnen- en buitenland, hebben niet alleen de spelers in ...

159
159
'Monden bij City vallen open: ridicuul bod op Ederson'

Manchester City FC haalde deze zomer heel wat verse krachten in huis, maar liet daartegenover ook ...

85
85
Na onverwacht Antwerp-vertrek: nieuwe JPL-club Odoi?

De transfercarrousel draait op volle toeren, maar momenteel zijn ook heel wat transfervrije spelers ...

257
257
'Transferakkoord gevonden: bod van 9 miljoen voor Genk'

In navolging van Christopher Bonsu Baah, die voor de nodige miljoenen naar Saudi-Arabië trok, ...

282
282
'Respectloze' Jashari krijgt serieuze veeg om de oren

De vete tussen Ardon Jashari en Club Brugge KV blijft maar verder escaleren. De middenvelder wil ...

708
708
'Kompany drukt zelf op knop voor monstertransfer Bayern'

Vincent Kompany heeft een meer dan behoorlijk eerste seizoen als hoofdcoach van Bayern München ...

126
126
Anderlecht krijgt flinke opsteker voor eerste Europese clash

Het aftellen bij RSC Anderlecht is nu ook echt begonnen. Aanstaande donderdag beginnen de ...

516
516
Essevee strikt middenvelder, ook versterking Lommel en Lokeren

Zondag start het nieuwe Belgische voetbalseizoen met de supercup en ook de competities zitten ...

87
87
Nottingham Forest pakt groots uit met Matz Sels-nieuws

Binnen een kleine maand trekt de nieuwe jaargang in de Premier League zich op gang, de Engelse clubs ...

60
60
'Genk gaat vol voor tweede Jupiler Pro League-aanwinst'

Op Christopher Bonsu Baah en Mike Penders na, slaagde KRC Genk er tot dusver in zijn selectie intact ...

274
274
Jashari-ellende breidt uit: Club Brugge zwaar geraakt

Ardon Jashari zet zijn transfer naar AC Milan met alle middelen onder druk, maar Club Brugge houdt ...

1728
1728
Vlietinck tekent tot 2028, opvallende rentree Antwerp

Nog een dikke week voor de start van de competitie, zijn de clubs uit de Jupiler Pro League nog druk ...

139
139
Charleroi klaar voor Europa, vijfde zomeraanwinst Cercle

Nog exact één week en het seizoen 2025-2026 gaat van start in de Jupiler Pro League. ...

98
98
‘De Bruyne zet Serie A op stelten: dit is ongezien’

Het grote avontuur van Kevin De Bruyne bij SSC Napoli is sinds deze week officieel van start gegaan. ...

231
231
'Club Brugge loopt blauwtje bij peperdure flankaanvaller'

Club Brugge heeft met Carlos Forbs al een opvolger voor Chemsdine Talbi te pakken, maar naar ...

521
521
'Anderlecht all-in: Renard stunt met oude bekende'

Besnik Hasi mocht al zes nieuwkomers verwelkomen, maar daarmee is de honger van RSC Anderlecht nog ...

1191
1191
'Overmars op dreef: goalgetter geeft jawoord aan Antwerp'

Antwerp schakelt plots een stevige versnelling hoger op de transfermarkt, waar de teller op inkomend ...

781
781
Hasi incasseert al volgende mokerslag uit ziekenboeg RSCA

Om beter te doen dan vorig seizoen rekent RSC Anderlecht dit keer ook op minder tegenslag uit de ...

295
295
'Plottwist bij Club Brugge: transfer opnieuw op tafel'

Club Brugge neemt het zondag in de Supercup op tegen Union, maar in de laatste rechte lijn richting ...

1191
1191
Courtois verkoopt villa van 4,5 miljoen: hij wil nóg zottere luxe

Thibaut Courtois zette op het voorbije WK voor clubs weer een paar prima prestaties neer. De Rode ...

450
450
'De Condé draait overuren: Genk op zucht van toptransfer'

Dimitri de Condé windt er geen doekjes om dat KRC Genk met Zakaria El Ouahdi en Tolu ...

461
461
'Alarm in Anderlecht: Renard opnieuw transfermarkt op?'

Nadat het al zes nieuwkomers in huis haalde leken louter nog een winger en vooral een of meerdere ...

523
523
Kat Kerkhofs ontredderd: "Herstel hier nooit meer van"

Kat Kerkhofs is al lang niet meer 'alleen' de vriendin/vrouw van Dries Mertens. De blondine bouwde ...

129
129
KBVB zet ontslagronde verder: twee pionnen bij grof huisvuil

De Koninklijke Belgische Voetbalbond is een nieuwe weg ingeslagen. Een weg onder Vincent Mannaert en ...

165
165
Juventus slaat grote slag met Belgisch supertalent

Juventus en Belgische talenten, het blijft een vreemde combinatie. De afgelopen jaren haalde de Oude ...

116
116

Meer sportnieuws