TRANSFERUURTJE: 'Ambitieus plan Antwerp, Anderlecht wil Club-target'

door
TRANSFERUURTJE: 'Ambitieus plan Antwerp, Anderlecht wil Club-target'

De meeste competities zijn weer van start gegaan, maar voorts werd in verschillende landen beslist om niet meer te voetballen door de gevolgen van het coronavirus. Daardoor zijn tal van clubs uit binnen- en buitenland nu al druk in weer met de voorbereiding op het zomerse transfergeweld. VoetbalNieuws vat het belangrijkste transfernieuws dan ook dagelijks om 12u voor u samen in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

De voorbije jaren werd Ruud Vormer weleens gelinkt aan een transfer naar het Midden-Oosten. Maar bij Club Brugge kunnen ze op hun beide oren slapen, want in Humo geeft de aanvoerder aan dat een vertrek momenteel niet aan de orde is. Zijn gezin is volledig gesetteld in Brugge en Vormer heeft nog een contract voor twee jaar.



Ook Eduard Sobol blijft bij Club, dat de linksachter nog een seizoen huurt van Shakhtar Donetsk. Daarvoor tast Blauw-Zwart toch diep in de buidel, want de huursom zou maar liefst 1 miljoen euro bedragen.

Antwerp verzekerde zich vorige week voor nog een jaar van de diensten van Dieumerci Mbokani, maar desondanks zou de Great Old nog ambitieuze plannen hebben om de aanval te versterken. Ivan Leko laat immers weten dat hij twee à drie goede spitsen nodig heeft en een valabel alternatief voor Mbokani is er momenteel niet. Dat betekent dat Antwerp straks dus nog één of twee spitsen zal halen.



Anderlecht heeft een budget van 5 miljoen euro voor versterkingen, onder meer in de verdediging. Daar duikt nu ook de naam van Abdul Mumin op. De 22-jarige Ghanees van Nordsjaelland wordt ook aan Club Brugge gelinkt. Als transfervrije speler zijn er nog echter een pak andere gegadigden voor Mumin.

Wel ziet het er voor Paars-Wit goed uit in het dossier rond Derrick Luckassen. Wellicht zal er snel een akkoord uit de bus rollen met PSV om de Nederlander nog een seizoen te huren. Ook Gideon Mensah (RB Salzburg) zou Anderlecht graag willen huren, maar voor de linksachter krijgt het stevige concurrentie van KRC Genk, dat ook aast op een aankoopoptie.



Er zullen ook nog enkele spelers vertrekken uit het Lotto Park. Anderlecht zou een bod binnengekregen hebben van Rangers voor Kemar Roofe, maar dat werd geweigerd. Als het zijn spits zou laten vertrekken, wil het minstens de 6 miljoen euro die een jaar geleden betaald werd recupereren. Adrien Trebel en Pieter Gerkens moeten weg, als zij vertrekken komt er mogelijk een nieuwe middenvelder.

AA Gent haalde de voorbije weken al uit op de transfermarkt, maar zou nog een stevige transfer willen doen. Het zou nog op zoek zijn naar een nieuwe spits en die mag tot 6 miljoen euro kosten. Dieumerci Mbokani, Alexander Sörloth, Adolfo Gaich en een spits uit Duitsland werden alvast gepasseerd wegens te duur (en Mbokani verlengde bij Antwerp), terwijl Umar Sadiq (Partizan) wel nog een optie kan zijn.



Bij KV Mechelen zochten ze de voorbije weken een doelman na het vertrek van Bram Castro en die lijken ze nu beet te hebben. Jens Teunckens en Mile Svilar waren naar verluidt in beeld, maar het zal toch Gaëtan Coucke zijn die naar het AFAS Stadion zou komen. Malinwa bereikte een akkoord met KRC Genk over een transfer. Maandag zou de 21-jarige keeper zijn medische testen afleggen.

Standard zoekt ook nog naar versterking en zou zijn oog laten vallen hebben op Adi Nalic. De 22-jarige spelmaker van Malmö FF is wel zeer gegeerd zijn, want ook Bordeaux, Sampdoria en Sevilla zouden geïnteresseerd zijn. De Rouches zouden wel het meest concreet zijn, al is er van een formeel bod nog geen sprake.

BUITENLAND



Ook bij Borussia Dortmund blijft Erling Haaland aan de lopende band scoren en dus werd de Noorse spits gelinkt aan een transfer in de zomer, amper zes maanden na zijn aankomst in Duitsland. Maar de jongeling heeft nu zelf die mogelijkheid van tafel geveegd, hij geeft aan dat hij niet van plan is om Dortmund nu al te verlaten.

Dortmund gaf ook aan dat het geen bezwaar zal maken als Thomas Meunier in augustus nog de Champions League zou willen afwerken met PSG. Desondanks lijkt het er niet op dat de Rode Duivel nog in Parijs zal terugkeren. Dortmund zou immers een vergoeding verwachten om de rechtsachter nog twee maanden ter beschikking te stellen en bij PSG zien ze het niet zitten om nog te betalen voor Meunier.



Zijn concurrent bij de Rode Duivels, Timothy Castagne, zou ook een transfer kunnen maken in de zomer. De rechtsachter van Atalanta staat nog steeds in de belangstelling van Leicester City, waar ze in onze landgenoot de geknipte opvolger van Ricardo Pereira zien. De Portugees vertrekt in de zomer wellicht naar een topclub.

LEES OOK: Alderweireld ontroert met stap die niemand verwacht

Denk je dat Vormer zijn carrière bij Club zal afsluiten?

Meest recent

Ervaren Rode Duivel op plaats gezet: "Pure nonchalance"

De Rode Duivels hebben vertrouwen getankt tijdens hun eerste oefenwedstrijd in aanloop naar het WK. ...

16
16
'Deal van 60 miljoen bezorgt Club Brugge zware kater'

Club Brugge was afgelopen zomer nadrukkelijk op zoek naar een nieuwe flankaanvaller. Daarvoor viel ...

105
105
Ex-JPL-held verrast met extreme fysieke transformatie

Een transformatie die niemand zag aankomen: Jules Van Cleemput duikt plots opnieuw op, maar niet ...

13
13
Standard vloekt: zware opdoffer vlak voor Play-Offs

Komend weekend trekken ook de Europe Play-Offs zich op gang in de Jupiler Pro League. Standard staat ...

55
55
JPL hot in Engeland: Seys en De Cat naar zelfde club?

Komend weekend worden de Champions' Play-Offs afgetrapt met enkele mooie affiches. Zo is het nu al ...

223
223
De interland-week op TV: zes WK-tickets en oefenclashes

Komend weekend gaat het beslissende luik van het seizoen in het clubvoetbal van start. Maar eerst ...

24
24
Snelders in cel: schokkende feiten blijven nazinderen

Wat jarenlang begon als een vertrouwd gezicht en stem in het Belgische voetbal, eindigt nu in een ...

102
102
Degryse haalt verschroeiend uit na VS-België: "Kan écht niet"

De oefenwedstrijd in en tegen de Verenigde Staten, heeft de Rode Duivels een klinkende ...

85
85
De Bruyne moet wijken: nieuwe leider Duivels staat op

Kevin De Bruyne blijft de grootste naam bij de Rode Duivels, maar tegen de Verenigde Staten werd ook ...

244
244
België charmeert Europa: L'Equipe gek van twee Duivels

Er blijft zeker nog ruimte voor verbetering, maar de Rode Duivels hebben toch vooral goede punten ...

190
190
'Conflict Lukaku escaleert: Anderlecht-comeback wordt reëel'

Terwijl de Rode Duivels hun Amerikaanse tournée verder afwerken, wordt het op het thuisfront ...

386
386
Ook VS gaan los op truitjes-drama: sterren halen fors uit

De oefenwedstrijd tussen de Verenigde Staten en de Rode Duivels heeft heel wat stof doen opwaaien. ...

287
287
Eén Rode Duivel valt door de mand: Albert is keihard

De Rode Duivels hebben zaterdag met 2-5 gewonnen van de Verenigde Staten. Met die oefenzege tankten ...

203
203
KV Mechelen verrast met opvallende ambitie

De Champions' Play-Off telt dit seizoen enkele verrassingen. Met Antwerp en Genk grepen twee van de ...

124
124
Frankrijk boekt ook met B-ploeg simpele oefenzege

Zondag stonden er opnieuw enkele oefeninterlands op het programma. De voornaamste affiche was die ...

61
61
'Club baalt: Barça gaat met droomtarget lopen'

Club Brugge staat ongetwijfeld weer voor een drukke transferzomer. Het zal wellicht opnieuw de ...

207
207
Kritiek op defensie: Garcia onthult Duivels plan

De Rode Duivels zijn met een goed gevoel begonnen aan hun voorbereiding op het WK, want ze boekten ...

96
96
Rode Duivel doet boekje open: "Ik heb tranen gelaten"

De Rode Duivels hebben zaterdagavond een stevig statement gemaakt in hun eerste ...

65
65
'Anderlecht verliest weer talent: Aston Villa slaat toe'

Bij Anderlecht gaan ze nog steeds prat op Neerpede, al vindt het talent dat daar opgeleid wordt lang ...

372
372
Kompany naar City? Bayern-legende reageert duidelijk

De geruchtenmolen draait alwaar op volle toeren rond de toekomst van Vincent Kompany. Hij wordt de ...

158
158
'Tottenham verbaast en gaat voor speler-trainer'

Bij Tottenham is de crisis de voorbije weken alleen maar groter geworden. Zondag werd een nieuw ...

131
131
'KV Mechelen hakt knopen door over vier spelers'

KV Mechelen bereidt zich tijdens deze interlandbreak volop voor op zijn eerste deelname aan de ...

210
210
Duivels-alarm: Waarom De Cuyper plots ter discussie staat

Maxim De Cuyper leek het probleem op links eindelijk te hebben opgelost bij de Rode Duivels. Maar na ...

219
219
'Liverpool verslikt zich: 'opvolger Salah' kost 100 miljoen'

Wie wordt komende zomer de opvolger van Mohamed Salah? Het is een vraag die de supporters van ...

71
71
Vandenbempt kiest verkeerde richting: verbijstering alom

Peter Vandenbempt, voor veel mensen in de voetbalwereld nog steeds de beste commentator, liet ...

85
85

Meer sportnieuws