De wens van De Witte: wie wordt de nieuwe spits van AA Gent?

668 stemmen
De wens van De Witte: wie wordt de nieuwe spits van AA Gent?

De zomermercato zal nog lang duren, wellicht zelfs tot begin oktober, maar de prijs voor meest ijverige student gaat onder voorbehoud nu al naar AA Gent. De Buffalo's willen de kloof met Club Brugge koste wat het kost dichten en haalden daarvoor reeds vier versterkingen in huis, met een vijfde – Alexandre De Bruyn – op komst. Toch is het huiswerk in de Ghelamco Arena nog lang niet af. De volgende prioriteit: een nieuwe spits.


Niet om te anticiperen op een eventueel vertrek van Jonathan David, want het type waar Michel Louwagie naar verluidt naar op zoek gaat beantwoordt niet bepaald aan de zeldzame blauwdruk van het Canadese goudhaantje. Integendeel: het gewenste profiel van de offensieve kracht doet eerder denken aan enkele andere speerpunten die vandaag al in Gent vertoeven. Een harde werker die minstens één meter 90 meet: het lijkt wel een exacte omschrijving van Laurent Depoitre en Roman Yaremchuk – en in iets mindere mate Giorgi Kvilitaia. Voorzitter Ivan De Witte zou dan ook een boontje hebben voor zulke rijzige goalgetters.

YAREMCHUK & DEPOITRE
Scoren deed het geprezen aanvalsduo dit seizoen alvast bij de vleet. Over alle competities heen tekende Depoitre voor 15 treffers in 35 optredens, Yaremchuk was met 17 stuks in 30 duels zelfs nog dodelijker. Met elk nog eens vier assists achter hun naam stelde het spitsenpaar zich doorgaans bovendien altruïstisch op, of toch als we de onvergetelijke misser van de comeback kid tegen STVV en het sporadisch egoïsme van de Oekraïner terzijde laten. Verder verrichten ze allebei immens veel loopwerk, en heeft Jess Thorup in zijn huidige selectie met behalve Kvilitaia tevens Anderson Niangbo – die wel een flinke kop kleiner meet – achter de hand al twee alternatieven ter beschikking.



Dubbele bezetting tot daar aan toe, maar dat de Gentenaren diep in de buidel willen tasten voor een extra optie voorin is dus toch opvallend. Per slot van rekening geef je geen zes miljoen, het bedrag dat circuleert en meteen een evenaring zou zijn van het zopas gevestigde clubrecord voor Nurio, uit aan iemand om de bank warm te houden. Vreest de vicekampioen dan toch voor de fysieke gesteldheid van de kwetsbare Depoitre, het voorbije jaar weer geregeld op de sukkel? Of is het net de geopereerde Yaremchuk die hen ietwat zorgen baart? Al valt natuurlijk evenmin uit te sluiten dat de gegeerde revelatie, in januari nog volop aan een vertrek gelinkt, alsnog een toptransfer versiert.

DE AFVALLERS
Eerst kopen en dan pas verkopen is alleszins het devies, zo wist Louwagie reeds te vertellen, wat verklaart waarom de Gentse manager op inkomend vlak zo snel te werk gaat. Ook met dit dossier is hij dus al een tijdje aan de slag. Zo zouden de Buffalo's even gedacht hebben aan voormalig huurling Alexander Sorloth, die intussen onbetaalbaar is geworden, en werd berucht Club Brugge-doelwit Adolfo Gaich eveneens te duur bevonden. In welke mate Dieumerci Mbokani ooit een reële optie was is dan weer de vraag, al liet Gent vorige zomer onder andere met de terugkeer van Depoitre en Sven Kums al duidelijk zien dat leeftijd op dit moment ondergeschikt is aan de forse ambities.



Naar verluidt werd tot slot nog een Duitse piste onderzocht. Diverse namen passen er in het profiel, maar een nieuwe dertiger lijkt alvast niet het plan. Toch was ook Michael Ngadeu al 28 jaar bij aankomst, dus leeftijdsgenoten als Karim Onisiwo (Mainz) of Sebastian Andersson (Union Berlin) kunnen misschien net door de beugel. Behalve eventueel nog Kenan Karaman (Düsseldorf) en Niclas Füllkrug (Werder Bremen) bevinden de voornaamste targets zich verder echter niet in de Bundesliga, maar wel in de tweede klasse. Tim Kleindienst (Heidenheim), Janni Serra (Kiel), dubbele meter Sasa Kalajdzic (Stuttgart) of Hannover-tandem Marvin Ducksch en Hendrik Weydandt bijvoorbeeld.

DE FAVORIET?
Mocht een dertiger geen probleem zijn, zou nog in Duitsland ook Bas Dost alleszins een garantie op goals vormen. Al is de Nederlander allicht sowieso iets te hoog gegrepen. Hetzelfde geldt waarschijnlijk voor zijn landgenoot Sam Lammers, die straks op een echte kans bij PSV hoopt. Verder kunnen we uiteraard nog namen uit alle uithoeken van de wereld opperen, maar een gerichte selectie van potentiële pistes maken lijkt zo kort na de coronacrisis onbegonnen werk. Toch schuiven we graag nog één naam uit het buitenland naar voren, en dan vooral omdat hij recent pas in verband werd gebracht met een mogelijke verhuis naar de Ghelamco Arena: Partizan Belgrado-spits Umar Sadiq.



De 23-jarige Nigeriaan, daar afkomstig van dezelfde academie als Club Brugge-aanvaller Emmanuel Dennis, vinkt alvast alle vakjes af én legt met 17 treffers en evenveel assists dit seizoen voortreffelijke cijfers voor. Zijn geschatte marktwaarde van zes miljoen past bovendien perfect in het plaatje, al vraagt Partizan een pak meer voor de doelpuntenmachine die nog maar pas in januari voor 1,75 miljoen definitief overkwam van AS Roma. Dat legde vier jaar geleden nog een miljoen extra neer om hem los te plukken bij Spezia, de ex-club van David Okereke. Voor Anderlecht, ook genoemd als gegadigde, valt Sadiq dus sowieso te duur uit. Wie weet kan Gent de prijs evenwel voldoende drukken.

OPTIES IN JPL
Tot dusver shopt Louwagie deze zomer echter exclusief in eigen land. De eerste naam die ons dan meteen te binnen schiet, is vanzelfsprekend die van Terem Moffi. De 21-jarige sensatie van KV Kortrijk – toevallig of niet óók al een Nigeriaan – schiet op papier net twee centimeter te kort om op De Witte zijn attractie te mogen, maar compenseert dat ruimschoots met zijn power en snelheid – waarmee hij zelfs Simon Deli tot toeschouwer degradeerde. Tel daarbij nog eens een aangeboren killerinstinct, en de Kerels hebben overschot van gelijk om de jackpot te eisen. Zes miljoen is wellicht wat veel, maar het clubrecord van drie miljoen voor Youcef Atal moet er hoe dan ook aan geloven.



Van alle nieuwkomers in onze land is Moffi namelijk niet voor niks het op twee na efficiëntst, na verbannen Club-huurling Mbaye Diagne en Eupen-leenspits Smail Prevljak. De Bosniër is in theorie trouwens eveneens net te klein, maar dus wel dodelijk voor doel én eigendom van RB Salzburg – met wie Gent recent nog zaken deed voor Niangbo. Ook het vers contact met Charleroi kan gebruikt worden om pakweg Shamar Nicholson, die over nog heel wat onbenut potentieel beschikt en wat doet denken aan Yaremchuk, in het spoor van Nurio te doen volgen. Tot slot verdient in de categorie interessante JPL-huurlingen Cyle Larin, die niet bij Zulte Waregem blijft, uiteraard nog een vermelding.

GRENZEN VERLEGGEN
Al deze spelers vormen wel iets goedkopere opties dan het budget waarover gewag wordt gemaakt. Net zoals het merendeel van de transfers die reeds in kannen en kruiken zijn, zouden zij dan ook vooral voor een bredere en beter uitgebalanceerde kern zorgen. Dat lijkt evenwel niet waar Louwagie nu naar op zoek gaat. Gent mikt alleen nog op het allerhoogste en is niet alleen bereid, maar zelfs gebeten om daarbij haar eigen grenzen te verleggen. Een nieuwe prestigetransfer voorin, en dan liefst nog eentje waar ze in Jan Breydel jaloers op zijn, lijkt daarom een absolute prioriteit. Eén vooralsnog onbekende naam zou alvast in polepositie liggen om dat etiket straks opgeplakt te krijgen. Benieuwd of hij er dan beter mee omgaat dan Okereke en Michael Krmencik tijdens hun eerste maanden in Brugge.

LEES OOK: ‘KV Mechelen heeft absolute toptransfer binnen’

Wie is volgens u de beste optie voor AA Gent?

Meest recent

Hubert waarschuwt ondanks monsterzege voor dinsdag

Union heeft zijn start in het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League zeker niet gemist. De ...

22
22
Bisiwu maakt debuut voor Barça (een beetje in mineur)

FC Barcelona haalde deze zomer voor de derde keer ooit een Belgische speler. Na in het verleden al ...

70
70
Meunier geeft verklaring voor transfer: "Niet mijn keuze"

Een aantal Rode Duivels maakten na het WK snel een transfer. Thomas Meunier was daar ...

55
55
Meteen hommeles bij Standard: Euvrard haalt keihard uit

Standard droomt dit seizoen stiekem van een Europees ticket, maar de Rouches hebben in hun ...

116
116
Pittige Limburgse derby bezorgt Lommel meteen primeur

Na een pittige Limburgse derby hebben STVV en Lommel de punten onder mekaar verdeeld. De promovendus ...

44
44
Vamos a la playa: swingend Union bezorgt Westerlo bolwassing

Op basis van een sterke tweede helft heeft ook Union overtuigend zijn eerste overwinning van het ...

49
49
Noah Mbamba heeft nieuwe club beet

Enkele jaren geleden stond Noah Mbamba nog te boek als één van de allergrootste ...

54
54
Crisis lonkt voor PSV ondanks glansrol 18-jarige Belg

Het seizoen is in Nederland nog maar net begonnen of bij PSV lijkt er al een crisis om de hoek te ...

61
61
'AA Gent schrikt: Franse grootmacht klopt plots aan'

Voor AA Gent begint het seizoen in de Jupiler Pro League pas op zondag, wanneer het bezoek krijgt ...

92
92
Twee opvallende afwezigen bij Union: toptransfer op komst?

Voor Union is de competitie zaterdagavond begonnen met een trip naar Westerlo. David Hubert voerde ...

70
70
'Verrassende knaltransfer op komst voor Genk'

Het is bij KRC Genk al een zeer bewogen zomer geweest, met de soap rond de mogelijke transfer van ...

187
187
'Miljoenentransfer Cercle, Kortrijk wil ook nog toeslaan'

Het seizoen in de Jupiler Pro League is nu helemaal onderweg. Na de openingsspeeldag willen een ...

104
104
Grote verrassing: 'Lukaku geeft jawoord aan nieuwe club'

Al maandenlang wordt er gespeculeerd over de toekomst van Romelu Lukaku en nu lijkt het er echt op ...

501
501
Standard begint nieuw seizoen met serieuze mokerslag

Standard leek lange tijd op weg naar een mooie avond op Sclessin, maar zag die in het slot alsnog ...

123
123
‘Miljoenenbom bij Club Brugge: Leko krijgt zijn eigen Yamal’

Club Brugge trekt stevig de portefeuille open voor een jonge winger die in Spanje met Lamine Yamal ...

584
584
Wilmots baalt over Anderlecht: "Anders 10 miljoen euro"

Standard was deze mercato al zeer aanwezig. De club kijkt uit naar opportuniteiten, een defensieve ...

524
524
'PSG vindt akkoord en haalt grote naam bij FC Barcelona'

Ferran Torres staat op het punt om FC Barcelona te verlaten voor Paris Saint-Germain. De Spaanse ...

66
66
Vanderbiest geeft info over transferplannen KV Mechelen

KV Mechelen was al actief op de transfermarkt, maar het huiswerk is nog niet klaar. Trainer Fred ...

202
202
"Dat ik naar Standard kon? Anderlecht is de grootste club"

Anderlecht investeerde al 12,5 miljoen euro in nieuwe spelers. Dat is voorlopig minder dan vorig ...

351
351
Vanhaezebrouck scherp voor topclub: "Geen verbetering"

Union SG speelde tot op heden twee officiële duels. Tegen Club Brugge en Bodo Glimt. Daaruit ...

259
259
De Mil herstelt ‘foutje’: "Had goed gesprek met de coach"

Bij AA Gent wisten ze opgelucht adem te halen na de 0-1-zege tegen Göteborg. Er zat druk op de ...

181
181
Anderlecht en La Louvière sloten héél opvallend akkoord

RSC Anderlecht opent zijn seizoen in de Jupiler Pro League met een thuiswedstrijd tegen La ...

372
372
Standard is gewaarschuwd: "Hen pijn doen"

Cercle Brugge opent zijn seizoen met een verplaatsing naar Standard. Zijn de Bruggelingen klaar voor ...

62
62
Euvrard verrast: toptalent zet stap terug bij Standard

Bij Standard willen ze meer de kaart van de jeugd trekken, maar door het wanbeleid van de ...

100
100
Coucke en Borsato zorgen voor immens vuurwerk in Knokke

Marc Coucke liet zijn volgers opnieuw even meekijken in zijn leven buiten de bestuurskamer. De ...

58
58

Meer sportnieuws