De wens van De Witte: wie wordt de nieuwe spits van AA Gent?

668
De wens van De Witte: wie wordt de nieuwe spits van AA Gent?

De zomermercato zal nog lang duren, wellicht zelfs tot begin oktober, maar de prijs voor meest ijverige student gaat onder voorbehoud nu al naar AA Gent. De Buffalo's willen de kloof met Club Brugge koste wat het kost dichten en haalden daarvoor reeds vier versterkingen in huis, met een vijfde – Alexandre De Bruyn – op komst. Toch is het huiswerk in de Ghelamco Arena nog lang niet af. De volgende prioriteit: een nieuwe spits.


Niet om te anticiperen op een eventueel vertrek van Jonathan David, want het type waar Michel Louwagie naar verluidt naar op zoek gaat beantwoordt niet bepaald aan de zeldzame blauwdruk van het Canadese goudhaantje. Integendeel: het gewenste profiel van de offensieve kracht doet eerder denken aan enkele andere speerpunten die vandaag al in Gent vertoeven. Een harde werker die minstens één meter 90 meet: het lijkt wel een exacte omschrijving van Laurent Depoitre en Roman Yaremchuk – en in iets mindere mate Giorgi Kvilitaia. Voorzitter Ivan De Witte zou dan ook een boontje hebben voor zulke rijzige goalgetters.

YAREMCHUK & DEPOITRE
Scoren deed het geprezen aanvalsduo dit seizoen alvast bij de vleet. Over alle competities heen tekende Depoitre voor 15 treffers in 35 optredens, Yaremchuk was met 17 stuks in 30 duels zelfs nog dodelijker. Met elk nog eens vier assists achter hun naam stelde het spitsenpaar zich doorgaans bovendien altruïstisch op, of toch als we de onvergetelijke misser van de comeback kid tegen STVV en het sporadisch egoïsme van de Oekraïner terzijde laten. Verder verrichten ze allebei immens veel loopwerk, en heeft Jess Thorup in zijn huidige selectie met behalve Kvilitaia tevens Anderson Niangbo – die wel een flinke kop kleiner meet – achter de hand al twee alternatieven ter beschikking.



Dubbele bezetting tot daar aan toe, maar dat de Gentenaren diep in de buidel willen tasten voor een extra optie voorin is dus toch opvallend. Per slot van rekening geef je geen zes miljoen, het bedrag dat circuleert en meteen een evenaring zou zijn van het zopas gevestigde clubrecord voor Nurio, uit aan iemand om de bank warm te houden. Vreest de vicekampioen dan toch voor de fysieke gesteldheid van de kwetsbare Depoitre, het voorbije jaar weer geregeld op de sukkel? Of is het net de geopereerde Yaremchuk die hen ietwat zorgen baart? Al valt natuurlijk evenmin uit te sluiten dat de gegeerde revelatie, in januari nog volop aan een vertrek gelinkt, alsnog een toptransfer versiert.

DE AFVALLERS
Eerst kopen en dan pas verkopen is alleszins het devies, zo wist Louwagie reeds te vertellen, wat verklaart waarom de Gentse manager op inkomend vlak zo snel te werk gaat. Ook met dit dossier is hij dus al een tijdje aan de slag. Zo zouden de Buffalo's even gedacht hebben aan voormalig huurling Alexander Sorloth, die intussen onbetaalbaar is geworden, en werd berucht Club Brugge-doelwit Adolfo Gaich eveneens te duur bevonden. In welke mate Dieumerci Mbokani ooit een reële optie was is dan weer de vraag, al liet Gent vorige zomer onder andere met de terugkeer van Depoitre en Sven Kums al duidelijk zien dat leeftijd op dit moment ondergeschikt is aan de forse ambities.



Naar verluidt werd tot slot nog een Duitse piste onderzocht. Diverse namen passen er in het profiel, maar een nieuwe dertiger lijkt alvast niet het plan. Toch was ook Michael Ngadeu al 28 jaar bij aankomst, dus leeftijdsgenoten als Karim Onisiwo (Mainz) of Sebastian Andersson (Union Berlin) kunnen misschien net door de beugel. Behalve eventueel nog Kenan Karaman (Düsseldorf) en Niclas Füllkrug (Werder Bremen) bevinden de voornaamste targets zich verder echter niet in de Bundesliga, maar wel in de tweede klasse. Tim Kleindienst (Heidenheim), Janni Serra (Kiel), dubbele meter Sasa Kalajdzic (Stuttgart) of Hannover-tandem Marvin Ducksch en Hendrik Weydandt bijvoorbeeld.

DE FAVORIET?
Mocht een dertiger geen probleem zijn, zou nog in Duitsland ook Bas Dost alleszins een garantie op goals vormen. Al is de Nederlander allicht sowieso iets te hoog gegrepen. Hetzelfde geldt waarschijnlijk voor zijn landgenoot Sam Lammers, die straks op een echte kans bij PSV hoopt. Verder kunnen we uiteraard nog namen uit alle uithoeken van de wereld opperen, maar een gerichte selectie van potentiële pistes maken lijkt zo kort na de coronacrisis onbegonnen werk. Toch schuiven we graag nog één naam uit het buitenland naar voren, en dan vooral omdat hij recent pas in verband werd gebracht met een mogelijke verhuis naar de Ghelamco Arena: Partizan Belgrado-spits Umar Sadiq.



De 23-jarige Nigeriaan, daar afkomstig van dezelfde academie als Club Brugge-aanvaller Emmanuel Dennis, vinkt alvast alle vakjes af én legt met 17 treffers en evenveel assists dit seizoen voortreffelijke cijfers voor. Zijn geschatte marktwaarde van zes miljoen past bovendien perfect in het plaatje, al vraagt Partizan een pak meer voor de doelpuntenmachine die nog maar pas in januari voor 1,75 miljoen definitief overkwam van AS Roma. Dat legde vier jaar geleden nog een miljoen extra neer om hem los te plukken bij Spezia, de ex-club van David Okereke. Voor Anderlecht, ook genoemd als gegadigde, valt Sadiq dus sowieso te duur uit. Wie weet kan Gent de prijs evenwel voldoende drukken.

OPTIES IN JPL
Tot dusver shopt Louwagie deze zomer echter exclusief in eigen land. De eerste naam die ons dan meteen te binnen schiet, is vanzelfsprekend die van Terem Moffi. De 21-jarige sensatie van KV Kortrijk – toevallig of niet óók al een Nigeriaan – schiet op papier net twee centimeter te kort om op De Witte zijn attractie te mogen, maar compenseert dat ruimschoots met zijn power en snelheid – waarmee hij zelfs Simon Deli tot toeschouwer degradeerde. Tel daarbij nog eens een aangeboren killerinstinct, en de Kerels hebben overschot van gelijk om de jackpot te eisen. Zes miljoen is wellicht wat veel, maar het clubrecord van drie miljoen voor Youcef Atal moet er hoe dan ook aan geloven.



Van alle nieuwkomers in onze land is Moffi namelijk niet voor niks het op twee na efficiëntst, na verbannen Club-huurling Mbaye Diagne en Eupen-leenspits Smail Prevljak. De Bosniër is in theorie trouwens eveneens net te klein, maar dus wel dodelijk voor doel én eigendom van RB Salzburg – met wie Gent recent nog zaken deed voor Niangbo. Ook het vers contact met Charleroi kan gebruikt worden om pakweg Shamar Nicholson, die over nog heel wat onbenut potentieel beschikt en wat doet denken aan Yaremchuk, in het spoor van Nurio te doen volgen. Tot slot verdient in de categorie interessante JPL-huurlingen Cyle Larin, die niet bij Zulte Waregem blijft, uiteraard nog een vermelding.

GRENZEN VERLEGGEN
Al deze spelers vormen wel iets goedkopere opties dan het budget waarover gewag wordt gemaakt. Net zoals het merendeel van de transfers die reeds in kannen en kruiken zijn, zouden zij dan ook vooral voor een bredere en beter uitgebalanceerde kern zorgen. Dat lijkt evenwel niet waar Louwagie nu naar op zoek gaat. Gent mikt alleen nog op het allerhoogste en is niet alleen bereid, maar zelfs gebeten om daarbij haar eigen grenzen te verleggen. Een nieuwe prestigetransfer voorin, en dan liefst nog eentje waar ze in Jan Breydel jaloers op zijn, lijkt daarom een absolute prioriteit. Eén vooralsnog onbekende naam zou alvast in polepositie liggen om dat etiket straks opgeplakt te krijgen. Benieuwd of hij er dan beter mee omgaat dan Okereke en Michael Krmencik tijdens hun eerste maanden in Brugge.

LEES OOK: Vanhaezebrouck schrapt al titelkandidaat: “Zakt verder weg”

Wie is volgens u de beste optie voor AA Gent?

Meest recent

'Arsenal nóg sterker: transfervizier op Real Madrid'

De nederlaag van vlak voor de interland-break tegen Brighton kwam hard aan, maar voorts kan Arsenal ...

8
8
Van Bommel laat uitblinker links liggen: "Verbazend"

Mark van Bommel heeft zijn eerste selectie als Belgisch bondscoach samengesteld. Daarin voorzag hij ...

284
284
Marc Coucke vloert Sam Baro: "Voor eens en altijd..."

Marc Coucke stond woensdagavond even helemaal in de schijnwerpers in het Gentse Wintercircus. De ...

201
201
Van Dijk over stoppen bij Oranje: "Na één seconde wist ik het"

Virgil van Dijk heeft geen moment getwijfeld toen hem werd gevraagd of hij door wil gaan als ...

10
10
Albert ziet één klein probleem bij de Rode Duivels

De Rode Duivels doen het in de Nations League zonder Thibaut Courtois. Romelu Lukaku en Kevin De ...

60
60
Heeft Nederland eindelijk een 'nieuwe' topspits?

Nederland had vele jaren een spitsenprobleem. Het is te zeggen, ze hadden zoveel luxe dat heel wat ...

29
29
Opvallend: Van Bommel ziet (tijdelijk?) Duivels probleem

België neemt het morgen op tegen Italië. Mark van Bommel wil met de Rode Duivels ...

35
35
'Maamar speelt zich in de kijker: interesse groeit'

Ali Maamar heeft zich nadrukkelijk in de kijker gespeeld. De jonge rechtsachter van Anderlecht ...

176
176
Rodri ziet één gigantisch verschil tussen Guardiola en Flick

Rodri had zich zijn start bij FC Barcelona anders voorgesteld. De Spaanse middenvelder maakte ...

36
36
Antwerp wint tegen Beveren, RSCA verwelkomt Leoni

Deze te lange interlandbreak zorgt ervoor dat de Belgische eersteklassers oefenmatchen moeten spelen ...

128
128
KRC Genk maakt stadionplannen bekend

KRC Genk maakt werk van een ambitieuze toekomst. De Limburgse club wil in totaal 60 miljoen euro ...

507
507
Albert kiest Duivelse elf: grote verrassingen op flanken

Mark van Bommel staat vrijdagavond om 20u45 voor zijn vuurdoop als bondscoach van de Rode Duivels. ...

121
121
'Man Utd hakt knoop door: derde Rode Duivel in 2027'

Manchester United gaat dezer dagen weer een beetje de Belgische toer op. Een jaar geleden streek ...

68
68
Club zit op goud: meer dan 200 miljoen voor kwartet?

Geen Belgische club die de voorbije jaren meer centen ophaalde op de transfermarkt dan Club Brugge. ...

144
144
Reedijk heeft na vertrek bij Beveren nieuwe club beet

SK Beveren keerde dit seizoen na vijf jaar afwezigheid terug in de Jupiler Pro League, maar dat ...

27
27
'Club klopt voor vierde keer op rij aan bij Luzern'

Club Brugge ontwikkelde de voorbije jaren een opvallend sterke connectie met Zwitserland. Met Yann ...

162
162
Union houdt hart vast: weer blessure bij sterkhouder?

Union is alweer zeer sterk aan het seizoen begonnen. Het prijkt na zeven speeldagen aan de leiding ...

79
79
'Nations League weer op schop: belangrijk gevolg Duivels'

Vrijdagavond om 20u45 komen de Rode Duivels voor de eerste keer sinds het WK weer in actie. Dat ...

203
203
Anderlecht kijkt straks een oude chouchou in de ogen

We krijgen voor de eerste keer een extra lange interlandbreak, want de gebruikelijke ...

200
200
Club Brugge verrast fans fraai voor eerste CL-uitmatch

Bij Club Brugge zal het de komende weken zeer rustig zijn. Het vaardigt tijdens de extra lange ...

107
107
TRANSFERUURTJE: 'Bayern richt vizier op PL, Club aast op Spanjaard'

De zomermercato zit er inmiddels op, maar heel wat clubs in binnen- en buitenland zijn nu al plannen ...

156
156
Juventus kruist vingers: toekomst Openda al beslist?

Loïs Openda kende een rampjaar bij Juventus en ging afgelopen zomer op huurbasis naar Olympique ...

41
41
Rik De Mil gekortwiekt: opgestoken duim spreekt boekdelen

Het is duidelijk dat er momenteel weinig reden is voor stress bij AA Gent. De Buffalo's zijn ...

143
143
Domper van Bommel: twee Duivels niet mee naar Italië

De Rode Duivels zullen nog een laatste keer trainen in Tubeke voor de reis naar Italië. In het ...

440
440
Oorlog in Nederland: Van Dijk compleet afgemaakt na ruzie

Xavi werd aangesteld als de nieuwe bondscoach van Oranje. Het zit er echter al meteen zwaar tegen ...

103
103

Meer sportnieuws