TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht legt bod neer, toptransfer Barcelona rond'

642 stemmen
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht legt bod neer, toptransfer Barcelona rond'

De meeste competities zijn weer van start gegaan, maar voorts werd in verschillende landen beslist om niet meer te voetballen door de gevolgen van het coronavirus. Daardoor zijn tal van clubs uit binnen- en buitenland nu al druk in weer met de voorbereiding op het zomerse transfergeweld. VoetbalNieuws vat het belangrijkste transfernieuws dan ook dagelijks om 12u voor u samen in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
Het lijkt Anderlecht menens in de strijd om Gideon Mensah. Het medium Ghana Soccernet beweert immers dat de Brusselaars inmiddels een eerste aanbieding hebben neergelegd voor de linksback van RB Salzburg. Het zou gaan om een voorstel tot een huurbeurt, al dan niet met aankoopoptie. Volgens het Egyptische medium King Fut heeft Paars-Wit ook een talentvolle winger in haar vizier staan. De 18-jarige Zito Luvumbo zou de Brusselse scouting bekoord hebben, net zoals die van verschillende andere teams.

Aan uitgaande zijde zou een akkoord rond Alexis Saelemaekers in de maak zijn. AC Milan zou hem tot augustus verder huren, vervolgens zouden de Italianen beroep doen op de aankoopoptie. RSCA zou daardoor nog zo'n 3.5 miljoen euro extra verdienen. Dat geld kan opnieuw gebruikt worden op de mercato. De club wil zeker nog een centrale verdediger, een linksachter en een extra flankaanvaller aantrekken.

Standard krijgt nog wat meer concurrentie in de strijd om de Deense back Casper Höjer, want volgens Sport/Foot Magazine is de Deen ook in beeld bij Charleroi. Daar zou hij in aanmerking komen om de naar AA Gent vertrokken Nurio Fortuna te vervangen. De Carolo's verlengden verder het contract van Christophe Diandy met één seizoen.

De interesse van Stade Rennes in Jhon Lucumi blijft aanhouden. Ook L'Equipe bevestigt nu het bod van Rennes (naar verluidt meer dan 10 miljoen euro) en dat KRC Genk dit meteen van tafel geveegd heeft. De krant lijkt ook niet uit te sluiten dat de Franse club met een hoger bod terug zal keren, hoewel Genk de Colombiaan eigenlijk deze zomer niet wil laten vertrekken en eerder mikt op een transfer in de zomer van 2021.

Terem Moffi was één van de grote revelaties van het voorbije seizoen, de aanvaller van KV Kortrijk kan dan ook rekenen op de nodige interesse. Nadat eerder al Galatasaray, Saint-Etienne en Anderlecht werden genoemd, zou nu een nieuwe club zich hebben gemeld aan het front. Bij GiveMeSport schrijft men namelijk dat ook Glasgow Rangers een oogje heeft laten vallen op de 21-jarige Nigeriaan.

KV Mechelen wil in de komende seizoenen duidelijk voortbouwen op de huidige kern. Rob Schoofs is immers de volgende sterkhouder die een langdurige verbintenis tekent in het AFAS-stadion. De steunpilaar op het middenveld verlengde zijn overeenkomst eveneens tot 2024. Volgens Foot Mercato heeft KVM verder geïnformeerd naar Djordje Petrovic, een 20-jarige Servische doelman. Ook Anderlecht zou belangstelling tonen.

BUITENLAND
In de nacht van zaterdag op zondag is middenvelder Arthur volgens diverse bronnen in Turijn geland om de laatste zaken te regelen met betrekking tot zijn transfer van FC Barcelona naar Juventus. De Braziliaan verkeerde in het gezelschap van familie, zijn advocaat en voormalig Barça-directeur Robert Fernández. Als onderdeel van de transfer zou Miralem Pjanic de omgekeerde beweging maken. Allicht vindt de deal pas na het seizoen in La Liga en de Serie A plaats.

Achraf Hakimi lijkt zijn carrière te gaan voortzetten in Italië. De Italiaanse journalist Fabrizio Romano meldt immers dat Inter en Real Madrid er nu ook helemaal uit zijn voor de transfer van de Marokkaanse rechtsachter. De Nerazzurri zouden 40 miljoen euro betalen, waar nog 5 miljoen aan bonussen bij kunnen komen. Belangrijk voor Inter is dat er geen terugkoopoptie in de deal opgenomen wordt.

Manchester Evening News weet dat Largie Ramazani een nieuw voorstel gekregen had van Manchester United om zijn contract te verlengen. De Belg wou echter een hoger loon, maar daar wouden ze bij United niet in meegaan. De verwachting is nu dat onze landgenoot zijn carrière verder zal zetten in Spanje. Hij zou er naar een tweedeklasser trekken, al is nog niet duidelijk welke club precies met hem aan de haal zal gaan.

De uitleenbeurt van Xian Emmers aan Waasland-Beveren was geen succes. Hij kwam er amper aan de bak en Internazionale wil hem opnieuw uitlenen, mogelijk in Italië. Emmers speelt komend seizoen wellicht in de Serie B. Daar is er de nodige interesse. Volgens Italiaanse media willen Brescia, Monza en Crotone de voormalige jeugdspeler van KRC Genk er volgend seizoen graag bij.

LEES OOK: Genk heeft beet: JPL-smaakmaker zet handtekening

Vindt u dat RSCA momenteel al versterkt is ten opzichte van vorig seizoen?

Meest recent

'Saibari staat op zucht van droomtransfer'

Bij Anderlecht en Genk kon hij ooit niet doorbreken, maar in Nederland is Ismael Saibari wel ...

14
14
'Anderlecht vangt toch minder dan gedacht voor Goto'

Anderlecht staat voor een zeer drukke zomermercato en heeft donderdag een eerste belangrijke deal ...

158
158
'Club Brugge dokt miljoenen voor tienertalent'

Club Brugge ontwikkelde de voorbije jaren een bijzonder succesvolle transferstrategie, met ook een ...

210
210
'Rigaux wil nu ook JPL-smaakmaker naar Feyenoord halen'

Dévy Rigaux trok na het veroveren van de landstitel de deur achter zich dicht als Director of ...

78
78
TRANSFERUURTJE: 'Nieuwe club Hasi, Kompany gooit grote naam buiten'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

143
143
Garcia zet Duivel in de wachtkamer ondanks topseizoen

Het WK staat op het punt te ontploffen. Voor de Rode Duivels is het nog even wachten op de ...

106
106
Degryse zet druk op Duivelse 'jokers' vlak voor WK

Het WK 2026 gaat vanavond van start. De openingswedstrijd tussen Mexico en Zuid-Afrika zal het ...

43
43
Anderlecht bevestigt knaltransfer Goto: ferme miljoenensom

RSC Anderlecht neemt definitief afscheid van Keisuke Goto. De Japanner kwam in 2024 op huurbasis ...

487
487
Broos dankt Garcia en heeft opvallend toekomstnieuws

Hugo Broos beleeft donderdagavond een hoogtepunt in zijn carrière. De 74-jarige staat voor de ...

94
94
Union blijft maar gaan: derde aanwinst is een feit

Union werkte alweer een sterk seizoen af, met bekerwinst, een tweede plaats in de competitie en ...

111
111
Genk heeft beet: JPL-smaakmaker zet handtekening

KRC Genk heeft er een zeer woelig seizoen opzitten. Het slaagde er niet in de top zes te halen en ...

140
140
Marokko slikt enorme dubbele domper voor WK

Vier jaar geleden was Marokko nog dé sensatie van het WK door als eerste Afrikaanse land ooit ...

135
135
Opmerkelijke naam ving bot bij Rode Duivels

De Rode Duivels lijken intussen helemaal geacclimatiseerd te zijn op Amerikaanse bodem, waar de ...

62
62
FIFA kondigt grote verandering in transfersysteem aan

Alle ogen zijn donderdag gericht op de openingswedstrijd van het WK, maar in de schaduw daarvan is ...

415
415
Theate of Mechele? Defour heeft gouden tip voor Garcia

De Rode Duivels beginnen maandag aan hun WK. Dan nemen ze het op tegen Egypte. De Rode Duivels ...

135
135
Prioriteit voor Feyenoord: 'Rigaux wil stunten met Belg'

Dévy Rigaux drukt zijn stempel bij Feyenoord. Hij kreeg al veel kritiek vanwege het ...

162
162
Degryse glashelder over verwachtingen voor Duivels

Het WK start met een duel tussen Mexico en Zuid-Afrika, maandag spelen de Rode Duivels tegen Egypte. ...

162
162
'Toptransfer Standard: Serie A en Ligue 1 lonken'

Standard wil geen heel drukke zomermercato tegemoet gaan. De kern versterken waar nodig en de betere ...

193
193
Garcia plant Vanaken-stunt: niemand zag dit aankomen

Hans Vanaken lijkt op weg naar een bijrolletje bij de Rode Duivels op het WK. Maar zo simpel is het ...

575
575
Hoge verwachtingen op het WK, miscast bij Anderlecht

Mexico opent het WK met een duel tegen Zuid-Afrika. De Mexicanen hopen uiteraard op een zege. Het is ...

163
163
Sporting Hasselt plant twee absolute knaltransfers

Sporting Hasselt speelt komend seizoen in de Challenger Pro League. De club haalde al de nodige ...

163
163
'Anderlecht speurt rond: één piste geen optie'

RSC Anderlecht gaat op zoek naar versterking. Op de sociale media ‘dromen’ bepaalde fans ...

409
409
Zuid-Korea lacht: het (on)gelijk van KRC Genk

Zuid-Korea opent zijn WK met een duel tegen Tsjechië. De Zuid-Koreanen hebben een elftal dat ...

359
359
Portugal wint ondanks Ronaldo-fase, heftige storm treft Engelsen

Daags voor de openingsmatch tussen Mexico en Zuid-Afrika, stonden de laatste WK-oefenmatchen op het ...

100
100
Kopzorgen Garcia: België krijgt slecht nieuws voor WK-opener

Aanstaande maandag trappen de Rode Duivels hun WK-campagne op gang tegen Egypte. Maar de ...

815
815

Meer sportnieuws