TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht legt bod neer, toptransfer Barcelona rond'

door
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht legt bod neer, toptransfer Barcelona rond'

De meeste competities zijn weer van start gegaan, maar voorts werd in verschillende landen beslist om niet meer te voetballen door de gevolgen van het coronavirus. Daardoor zijn tal van clubs uit binnen- en buitenland nu al druk in weer met de voorbereiding op het zomerse transfergeweld. VoetbalNieuws vat het belangrijkste transfernieuws dan ook dagelijks om 12u voor u samen in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
Het lijkt Anderlecht menens in de strijd om Gideon Mensah. Het medium Ghana Soccernet beweert immers dat de Brusselaars inmiddels een eerste aanbieding hebben neergelegd voor de linksback van RB Salzburg. Het zou gaan om een voorstel tot een huurbeurt, al dan niet met aankoopoptie. Volgens het Egyptische medium King Fut heeft Paars-Wit ook een talentvolle winger in haar vizier staan. De 18-jarige Zito Luvumbo zou de Brusselse scouting bekoord hebben, net zoals die van verschillende andere teams.

Aan uitgaande zijde zou een akkoord rond Alexis Saelemaekers in de maak zijn. AC Milan zou hem tot augustus verder huren, vervolgens zouden de Italianen beroep doen op de aankoopoptie. RSCA zou daardoor nog zo'n 3.5 miljoen euro extra verdienen. Dat geld kan opnieuw gebruikt worden op de mercato. De club wil zeker nog een centrale verdediger, een linksachter en een extra flankaanvaller aantrekken.

Standard krijgt nog wat meer concurrentie in de strijd om de Deense back Casper Höjer, want volgens Sport/Foot Magazine is de Deen ook in beeld bij Charleroi. Daar zou hij in aanmerking komen om de naar AA Gent vertrokken Nurio Fortuna te vervangen. De Carolo's verlengden verder het contract van Christophe Diandy met één seizoen.

De interesse van Stade Rennes in Jhon Lucumi blijft aanhouden. Ook L'Equipe bevestigt nu het bod van Rennes (naar verluidt meer dan 10 miljoen euro) en dat KRC Genk dit meteen van tafel geveegd heeft. De krant lijkt ook niet uit te sluiten dat de Franse club met een hoger bod terug zal keren, hoewel Genk de Colombiaan eigenlijk deze zomer niet wil laten vertrekken en eerder mikt op een transfer in de zomer van 2021.

Terem Moffi was één van de grote revelaties van het voorbije seizoen, de aanvaller van KV Kortrijk kan dan ook rekenen op de nodige interesse. Nadat eerder al Galatasaray, Saint-Etienne en Anderlecht werden genoemd, zou nu een nieuwe club zich hebben gemeld aan het front. Bij GiveMeSport schrijft men namelijk dat ook Glasgow Rangers een oogje heeft laten vallen op de 21-jarige Nigeriaan.

KV Mechelen wil in de komende seizoenen duidelijk voortbouwen op de huidige kern. Rob Schoofs is immers de volgende sterkhouder die een langdurige verbintenis tekent in het AFAS-stadion. De steunpilaar op het middenveld verlengde zijn overeenkomst eveneens tot 2024. Volgens Foot Mercato heeft KVM verder geïnformeerd naar Djordje Petrovic, een 20-jarige Servische doelman. Ook Anderlecht zou belangstelling tonen.

BUITENLAND
In de nacht van zaterdag op zondag is middenvelder Arthur volgens diverse bronnen in Turijn geland om de laatste zaken te regelen met betrekking tot zijn transfer van FC Barcelona naar Juventus. De Braziliaan verkeerde in het gezelschap van familie, zijn advocaat en voormalig Barça-directeur Robert Fernández. Als onderdeel van de transfer zou Miralem Pjanic de omgekeerde beweging maken. Allicht vindt de deal pas na het seizoen in La Liga en de Serie A plaats.

Achraf Hakimi lijkt zijn carrière te gaan voortzetten in Italië. De Italiaanse journalist Fabrizio Romano meldt immers dat Inter en Real Madrid er nu ook helemaal uit zijn voor de transfer van de Marokkaanse rechtsachter. De Nerazzurri zouden 40 miljoen euro betalen, waar nog 5 miljoen aan bonussen bij kunnen komen. Belangrijk voor Inter is dat er geen terugkoopoptie in de deal opgenomen wordt.

Manchester Evening News weet dat Largie Ramazani een nieuw voorstel gekregen had van Manchester United om zijn contract te verlengen. De Belg wou echter een hoger loon, maar daar wouden ze bij United niet in meegaan. De verwachting is nu dat onze landgenoot zijn carrière verder zal zetten in Spanje. Hij zou er naar een tweedeklasser trekken, al is nog niet duidelijk welke club precies met hem aan de haal zal gaan.

De uitleenbeurt van Xian Emmers aan Waasland-Beveren was geen succes. Hij kwam er amper aan de bak en Internazionale wil hem opnieuw uitlenen, mogelijk in Italië. Emmers speelt komend seizoen wellicht in de Serie B. Daar is er de nodige interesse. Volgens Italiaanse media willen Brescia, Monza en Crotone de voormalige jeugdspeler van KRC Genk er volgend seizoen graag bij.

LEES OOK: Lardot krijgt lik op stuk in Antwerp-discussie: "Soort rugby"

Vindt u dat RSCA momenteel al versterkt is ten opzichte van vorig seizoen?

Meest recent

'AA Gent troeft clubs in binnen- en buitenland af'

Bij AA Gent doen ze er in de Champions' Play-Off alles aan om een Europees ticket uit de brand te ...

7
7
Ruben Van Gucht in huis? Deze bom centen kost het u

De DJ-carrière van Ruben Van Gucht komt stevig van de grond en nu zijn ook opvallende cijfers ...

18
18
Garcia krijgt zeer verrassend staflid aangeraden voor WK

De Rode Duivels hopen deze zomer op het WK zo ver mogelijk te raken. De groepsfase overleven tegen ...

21
21
Enorme opsteker voor Duivels: sleutelpion weer op topniveau

De Rode Duivels vertoefden een tweetal weken geleden in de Verenigde Staten voor een stage en twee ...

25
25
'Real legt megabod neer bij Bayern na glansrol in Bernabeu'

Bayern München heeft deze week een grote stap gezet richting de halve finale van de Champions ...

74
74
'Hoefkens en co doen enorme bom ontploffen in Nederland'

Antwerp zal het vrijdagavond in Charleroi opnieuw moeten stellen zonder Gyrano Kerk, die aan de kant ...

103
103
Zo greep Colpaert in na ongelooflijke misser Essevee

Er staan dit weekend ook in de Relegation Play-Off weer enkele belangrijke wedstrijden voor de deur. ...

60
60
'Anderlecht hakt knoop door: volgende optie gelicht'

Anderlecht moet zich dit weekend tegen AA Gent zien te herpakken als het niet verder teruggeslagen ...

231
231
Bayern‑top verrast Kompany met genadeloze wending

Bayern won in Bernabéu, maar intern bleef het daar niet bij. Terwijl Vincent Kompany sportief ...

147
147
Mignolet vreest einde: zware klap komt hard aan

Club Brugge moest donderdag een enorme opdoffer slikken. Het moest melden dat Simon Mignolet opnieuw ...

192
192
'Leegloop bij Standard: nog 6 vertrekkers in de maak?'

Standard begon vorig weekend uitstekend aan de Europe Play-Off met een zege in Leuven en kan met ...

128
128
‘Anderlecht verrast: oude bekende duikt plots op’

Anderlecht wacht nog steeds op zijn nieuwe sportief directeur, maar ondertussen moet er ook al ...

141
141
'Titularis Anderlecht zakt door ijs: einde verhaal in zicht'

RSC Anderlecht staat komende zondag onder enorme druk, voor de komst van AA Gent kan Paars-Wit zich ...

190
190
'Transferbom Neymar Jr.: eerste contacten lopen'

Of hij alsnog met Brazilië naar het WK zal trekken, moet in de komende weken blijken. Maar ook ...

50
50
'Wending Jackers: transfer naar Club-concurrent dreigt'

Het noodlot heeft opnieuw toegeslagen bij Simon Mignolet. Een week nadat hij zijn ...

936
936
UEL/UECL: Wisselend succes Belgen, Nederlands drama en gruwelijke owngoal

De heenmatchen in de kwartfinales van de Conference en Europa League zitten erop. Voor de Belgen die ...

71
71
Oosting vloekt: Antwerp ziet revelatie wegvallen

Antwerp FC is aan de Europe Play-Offs begonnen met een thuisnederlaag tegen KRC Genk. Om alsnog kans ...

91
91
'Anderlecht overtuigd; eerste zomertansfer in aantocht'

RSC Anderlecht kan best niet te lang meer wachten in zijn zoektocht naar een nieuwe sportief ...

376
376
'Club Brugge-fase' zindert na: Barça legt klacht neer

FC Barcelona heeft donderdag een officiële klacht neergelegd bij de Europese voetbalbond UEFA. ...

95
95
"Onnozele Hollander" - Van Bommel doet Gheysens-boekje open

Ongeveer een tweetal jaren geleden raakte bekend dat Mark van Bommel zou afzwaaien als hoofdcoach ...

404
404
Club met neus op feiten gedrukt: "Mag nooit gebeuren"

Club Brugge is goed aan de Champions' Play-Offs begonnen en won maandagmiddag met 4-2 van rivaal RSC ...

401
401
Leegloop Liverpool: volgend boegbeeld verlaat Anfield

Liverpool FC kondigde tijdens de interland-break het nakende vertrek van Mohamed Salah. En donderdag ...

68
68
Club Brugge zit op grote berg cash: 106 miljoen voor drietal

Club Brugge wist de voorbije jaren heel wat jongens voor bakken geld te verkopen aan clubs uit de ...

204
204
Lukaku-exit in de maak: topclub aast op schoktransfer

Romelu Lukaku komt stilaan opnieuw op de transfermarkt terecht. Door de spanningen in Napels voelen ...

159
159
Straf! Belgische topscheidsrechter wordt VAR op WK

Na één speeldag in de Play-Offs, kwam de arbitrage in de Jupiler Pro League al meteen ...

96
96

Meer sportnieuws