Hoe AA Gent één groot pijnpunt moet oplossen met transfers à la De Bruyn & co

907 stemmen
Hoe AA Gent één groot pijnpunt moet oplossen met transfers à la De Bruyn & co

AA Gent haalde tot op heden Davy Roef, Jordan Botaka, Alexandre De Bruyn (enkel de details moeten nog afgerond worden), Dino Arslanagic en Nurio Fortuna in huis. Opvallend, de eerste vier zijn ‘voetbalbelgen’, wat bijzonder belangrijk is voor de club.


AA Gent investeerde enkele jaren geleden zwaar in het wegplukken van jonge talenten, zo kreeg Nicolas Raskin een stevig loon, maar het is nog altijd wachten op de doorstroming van de eigen jeugd. In een grootstad als Gent is het opmerkelijk dat dit de club maar niet lijkt te lukken. Daarom moest AA Gent de afgelopen jaren investeren in Belgen, die soms amper of niet aan de bak komen.

De Bruyn, Roef, Botaka (opgeleid bij Club en RSCA) en Arslanagic moeten opletten, want heel wat voorgangers kwamen ook met ambities naar Gent. Zo haalde Gent de afgelopen vijf jaar Jan Van den Bergh, Bruno Godeau, Dylan Mbayo, Jari De Busser, Stallone Limbombe, Timothy Derijck, Noë Dussenne, Anthony Swolfs, Rob Schoofs, Thomas Matton, Alexis Scholl, Lucas Schoofs en Yannick Thoelen in huis.


Zij verlieten de club al, enkel Godeau is er nog en Van den Bergh ook. Die laatste werd uitgeleend aan OHL en zal de club nog gaan verlaten. Géén van deze spelers maakte het echt helemaal in Gent. Alessio Castro-Montes, Thomas Kaminski, Vadis Odjidja en Birger Verstraete zijn ook Belgen die in die periode naar Gent kwamen, en hun transfers waren voltreffers.

AA Gent lijkt door de laatste storm aan transfers niet meteen plaats te hebben voor de eigen jeugd. De club zal wellicht wel goed werken leveren binnen de jeugdopleiding, maar er wordt te weinig een echter kader gecreëerd om hen kansen te geven bij de eerste ploeg, iets wat Hein Vanhaezebrouck in zijn periode in Gent wel af en toe deed.


Het is opvallend dat eigen talenten zoals Louis Verstraete (Antwerp), Thibault De Smet (STVV en op weg naar Stade Reims), Benito Raman (Schalke 04), nooit echt voluit die kans kregen, maar wel progressie maakten bij andere clubs. Nicolas Raskin lijkt er dan weer stilaan door te komen bij Standard. Spelers als Hannes Van der Bruggen (KV Kortrijk), Siebe Horemans (Excelsior), Jari Vandeputte (Vicenza, Serie B) konden het als eigen jeugdproduct ook niet maken in Gent. In de Ghelamco Arena verlengden ze onlangs de contracten van een paar jonge talenten. Het is te hopen dat zij de start zijn van het 'jeugdproject' van AA Gent.

Is de doorstroming van eigen jeugd een probleem bij AA Gent?

Meest recent

'Anderlecht zet zijn zinnen op ex-speler van Chelsea'

Anderlecht is zijn voorbereiding begonnen met enkele tegenvallers, want meteen liepen Ilay Camara, ...

44
44
'Plots grote vraagtekens rond toekomst Cuypers'

Uteindelijk koos Rudi Garcia op het WK voor Romelu Lukaku, Charles De Ketelaere en Matias ...

26
26
Geen stunt voor Broos: Canada velt Zuid-Afrika op de valreep

Voor Hugo Broos zit het WK en wellicht ook zijn trainerscarrière erop. Zijn Zuid-Afrika is er ...

23
23
Union-target dringt aan: "ik wil de stap graag zetten"

Union was deze zomer al zeer actief op de transfermarkt. Het verwacht weer de nodige smaakmakers te ...

19
19
"We waren nooit van plan hem naar Club te laten gaan"

Bij Club Brugge staan ze nog voor een drukke transferzomer. Op heel wat posities zal versterking ...

283
283
'PSG wint titanenstrijd en versterkt aanval nog meer'

Paris Saint-Germain sleepte dit seizoen voor de tweede keer op rij de Champions League in de wacht. ...

42
42
'Anderlecht slikt alweer blessuredomper in voorbereiding'

Anderlecht heeft maar een maand om zich klaar te stomen, want het moet op 23 juli al een eerste keer ...

176
176
'Lewandowski geeft jawoord voor opmerkelijke transfer'

Bij FC Barcelona namen ze na vier seizoenen afscheid van Robert Lewandowski. De 37-jarige spits was ...

36
36
Eén grote afwezige op training Rode Duivels

De Rode Duivels dwongen zaterdagochtend met een ruime zege tegen Nieuw-Zeeland groepswinst en ...

210
210
Degryse ziet Senegal als 'boost' voor de Rode Duivels

België neemt het woensdag op tegen Senegal. Dat is een pittige tegenstander voor de Rode ...

146
146
'Standard: sterkhouder out, oude bekende in?'

Standard was al actief op de transfermarkt, maar de Rouches zijn nog niet klaar met hun huiswerk. ...

103
103
Ryan terug naar Club Brugge? Niemand zag deze klap komen

De mogelijke rentree van Mathew Ryan naar Club Brugge maakt iets los. Veel fans zullen bij zijn naam ...

649
649
Debast terug fit? Verdediger geeft update over blessure

Waar blijft Zeno Debast? Dat is een vraag die de afgelopen dagen toch wel de ronde deed op sociale ...

62
62
Vandenbempt ziet groot gevaar voor de Rode Duivels

België treft Senegal in de zestiende finales. Dat is een heel pittige tegenstander voor de Rode ...

153
153
Hugo Broos bewijst het Belgische voetbal énorme dienst

Anno 2026 wordt voetbal regelmatig benaderd alsof het een exacte wetenschap is. Data, data en nog ...

158
158
'Soap Adedji-Sternberg: Club en Genk zorgen voor nieuwe wending'

Club Brugge en KRC Genk staan momenteel op gespannen voet van mekaar. Dat heeft alles te maken met ...

1021
1021
Klasse! Bondscoach doet bijzondere Messi-onthulling

Lionel Messi is één van de absolute vedetten op het WK 2026. Met 6 goals in 3 matchen ...

64
64
Nieuw-Zeelanders trekken grote ogen na 'zeldzame' actie Mechele

Brandon Mechele is bezig aan een uiterst sterk WK 2026. De verdediger was in de groepsfase zelfs ...

643
643
'Drietal niet op eerste training Genk: transfer in de maak'

Terwijl het wereldkampioenschap de knock out-fase heeft bereikt, staan de clubs uit de Jupiler Pro ...

434
434
Ryan, Sels of Sommer? 'Club Brugge hakt keepersknoop door'

Ook bij Club Brugge staat de start van de voorbereiding stilaan voor de deur. Maar de Belgische ...

823
823
België tegen VS in 1/8ste finales? Amerikanen kleineren Duivels

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn op het WK 2026. In de 1/16de finales wacht een lastig ...

806
806
'Transferstruikelblok voor Raskin: prijskaartje onthuld'

Nicolas Raskin is momenteel volop gefocust op het WK met de Rode Duivels. Maar de middenvelder kijkt ...

130
130
'Warboel bij Antwerp: miljoenentransfer aan zijden draadje'

Maandag gaat bij Antwerp FC de voorbereiding op het nieuwe seizoen van start. Maar door de ...

478
478
'Inter mikt op nieuwe transferdeal met Club Brugge'

Een jaartje geleden vonden Club Brugge en Internazionale een transferakkoord over Aleksandar ...

795
795
België vs. Senegal: statistieken duiden favoriet al aan

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn in de volgende ronde van het WK. Met Senegal kregen de ...

385
385

Meer sportnieuws