Hoe AA Gent één groot pijnpunt moet oplossen met transfers à la De Bruyn & co

907 stemmen
Hoe AA Gent één groot pijnpunt moet oplossen met transfers à la De Bruyn & co

AA Gent haalde tot op heden Davy Roef, Jordan Botaka, Alexandre De Bruyn (enkel de details moeten nog afgerond worden), Dino Arslanagic en Nurio Fortuna in huis. Opvallend, de eerste vier zijn ‘voetbalbelgen’, wat bijzonder belangrijk is voor de club.


AA Gent investeerde enkele jaren geleden zwaar in het wegplukken van jonge talenten, zo kreeg Nicolas Raskin een stevig loon, maar het is nog altijd wachten op de doorstroming van de eigen jeugd. In een grootstad als Gent is het opmerkelijk dat dit de club maar niet lijkt te lukken. Daarom moest AA Gent de afgelopen jaren investeren in Belgen, die soms amper of niet aan de bak komen.

De Bruyn, Roef, Botaka (opgeleid bij Club en RSCA) en Arslanagic moeten opletten, want heel wat voorgangers kwamen ook met ambities naar Gent. Zo haalde Gent de afgelopen vijf jaar Jan Van den Bergh, Bruno Godeau, Dylan Mbayo, Jari De Busser, Stallone Limbombe, Timothy Derijck, Noë Dussenne, Anthony Swolfs, Rob Schoofs, Thomas Matton, Alexis Scholl, Lucas Schoofs en Yannick Thoelen in huis.


Zij verlieten de club al, enkel Godeau is er nog en Van den Bergh ook. Die laatste werd uitgeleend aan OHL en zal de club nog gaan verlaten. Géén van deze spelers maakte het echt helemaal in Gent. Alessio Castro-Montes, Thomas Kaminski, Vadis Odjidja en Birger Verstraete zijn ook Belgen die in die periode naar Gent kwamen, en hun transfers waren voltreffers.

AA Gent lijkt door de laatste storm aan transfers niet meteen plaats te hebben voor de eigen jeugd. De club zal wellicht wel goed werken leveren binnen de jeugdopleiding, maar er wordt te weinig een echter kader gecreëerd om hen kansen te geven bij de eerste ploeg, iets wat Hein Vanhaezebrouck in zijn periode in Gent wel af en toe deed.


Het is opvallend dat eigen talenten zoals Louis Verstraete (Antwerp), Thibault De Smet (STVV en op weg naar Stade Reims), Benito Raman (Schalke 04), nooit echt voluit die kans kregen, maar wel progressie maakten bij andere clubs. Nicolas Raskin lijkt er dan weer stilaan door te komen bij Standard. Spelers als Hannes Van der Bruggen (KV Kortrijk), Siebe Horemans (Excelsior), Jari Vandeputte (Vicenza, Serie B) konden het als eigen jeugdproduct ook niet maken in Gent. In de Ghelamco Arena verlengden ze onlangs de contracten van een paar jonge talenten. Het is te hopen dat zij de start zijn van het 'jeugdproject' van AA Gent.

Is de doorstroming van eigen jeugd een probleem bij AA Gent?

Meest recent

Domper voor Oranje: Eredivisie-speler bezorgt Japan nog punt

Er vielen op de eerste dagen van het WK al enkele verrassingen te noteren en ook Nederland heeft ...

22
22
Garcia verklapt één ding over opstelling Rode Duivels

Maandagavond is het eindelijk zover: dan beginnen de Rode Duivels aan hun WK. Om 21u Belgische tijd ...

42
42
'Transferbom in Italië: schoktransfer De Bruyne'

Zijn focus zal nu volledig liggen op het WK met de Rode Duivels, maar in de aanloop naar het ...

68
68
'Done deal: Rigaux haalt eerste Belg naar Feyenoord'

Na het einde van het seizoen trok Dévy Rigaux na maar liefst zeventien jaar de deur bij Club ...

37
37
Spaans bondscoach brengt Yamal-update voor openingsmatch

Niet alleen voor de Rode Duivels, maar ook voor Spanje begint maandag het WK. La Roja geldt als de ...

15
15
'Kompany krijgt zijn zin: Bayern akkoord voor topaanwinst'

Bayern München was afgelopen seizoen oppermachtig in Duitsland en pakte de dubbel, met ...

38
38
Doku: "Alleen op dat vlak is Yamal beter dan ik"

De Rode Duivels beginnen straks na een goede voorbereiding met zeer veel vertrouwen aan het WK. Als ...

70
70
'Club Brugge vindt oplossing voor banneling'

Bij Club Brugge staan er de komende weken en maanden nog heel wat transfers op til, zowel aan ...

233
233
Rode Duivel leeft plots helemaal weer op in Bundesliga

Na het mislukte WK 2022 drong zich een generatiewissel op bij de Rode Duivels, maar die liep niet ...

52
52
Duitsland schrikt even, maar boekt alsnog monsterscore

Duitsland opende zijn WK met een match tegen Curaçao. Kregen we een zeer vlotte overwinning ...

28
28
Oranje-fans zorgen voor dolle taferelen in Dallas

Nederland speelt vanavond om 22u tegen Japan. De match gaat door in het Amerikaanse Dallas en de ...

48
48
Nachtmerrie voor Duivels: Doku dreigt cruciaal duel te missen

Jérémy Doku is de beste veldspeler van de Rode Duivels. De flankaanvaller zit echter ...

350
350
'Nederlandse topclub legt bod neer voor De Busser'

Jari De Busser kende topjaren bij Go Ahead Eagles. De Belgische doelman wil komende zomer graag een ...

38
38
Sporting Hasselt verrast met transfer bij KRC Genk

Sporting Hasselt speelt komend seizoen in de Jupiler Pro League. De Limburgse club was al heel ...

171
171
'Dure verdediger op radar Belgische clubs'

De Belgische ploegen in de Jupiler en Challenger Pro League speuren rond naar versterking. Onze ...

114
114
'Club Brugge in heftig transfergevecht: bod van 7 miljoen'

Club Brugge zag inmiddels al verschillende spelers vertrekken en er zitten nog meer uitgaande deals ...

633
633
'Immense transferbom Mourinho: Real heeft verbaal akkoord'

José Mourinho werd afgelopen donderdag officieel gepresenteerd als hoofdcoach van Real ...

135
135
Vorstelijke videocall: Lukaku slaat koning Filip met verstomming

De Rode Duivels beginnen maandagavond aan hun campagne op het WK 2026 met een groepsmatch tegen ...

119
119
België - Egypte: dit resultaat voorspellen de statistieken

Maandagavond trappen de Rode Duivels hun WK-campagne op gang. In Seattle vormt Egypte dan de ...

447
447
Emotionele WK-viering van Schot verovert alle harten

John McGinn bezorgde Schotland op het WK een historische overwinning, maar het was niet zijn ...

26
26
'Transfer krijgt vorm: De Cat krijgt interessant voorstel'

Een plek in de WK-selectie bleek uiteindelijk te hoog gegrepen, toch staat Nathan De Cat voor een ...

659
659
'Club Brugge nadert akkoord: knappe dubbelslag op mercato'

De sportieve leiding van Club Brugge speurt momenteel naar directe versterking voor de eerste ploeg. ...

493
493
Klaar voor Egypte: De Ketelaere maakt indruk op training

De Rode Duivels kruisen maandag de degens met Egypte tijdens hun eerste WK-match. In afwachting van ...

73
73
Hans Vanaken tóch in WK-basisploeg? "Tegen Egypte ..."

In aanloop naar de WK-opener tegen Egypte, wordt al volop gespeculeerd over de mogelijke basisploeg ...

417
417
Opvolger Courtois bij Duivels: "Hij heeft beste papieren"

"Op een bepaald moment moet je de fakkel doorgeven" en "kans is groter dat ik niet doorga dan wel". ...

508
508

Meer sportnieuws