Hoe AA Gent één groot pijnpunt moet oplossen met transfers à la De Bruyn & co

907 stemmen
Hoe AA Gent één groot pijnpunt moet oplossen met transfers à la De Bruyn & co

AA Gent haalde tot op heden Davy Roef, Jordan Botaka, Alexandre De Bruyn (enkel de details moeten nog afgerond worden), Dino Arslanagic en Nurio Fortuna in huis. Opvallend, de eerste vier zijn ‘voetbalbelgen’, wat bijzonder belangrijk is voor de club.


AA Gent investeerde enkele jaren geleden zwaar in het wegplukken van jonge talenten, zo kreeg Nicolas Raskin een stevig loon, maar het is nog altijd wachten op de doorstroming van de eigen jeugd. In een grootstad als Gent is het opmerkelijk dat dit de club maar niet lijkt te lukken. Daarom moest AA Gent de afgelopen jaren investeren in Belgen, die soms amper of niet aan de bak komen.

De Bruyn, Roef, Botaka (opgeleid bij Club en RSCA) en Arslanagic moeten opletten, want heel wat voorgangers kwamen ook met ambities naar Gent. Zo haalde Gent de afgelopen vijf jaar Jan Van den Bergh, Bruno Godeau, Dylan Mbayo, Jari De Busser, Stallone Limbombe, Timothy Derijck, Noë Dussenne, Anthony Swolfs, Rob Schoofs, Thomas Matton, Alexis Scholl, Lucas Schoofs en Yannick Thoelen in huis.


Zij verlieten de club al, enkel Godeau is er nog en Van den Bergh ook. Die laatste werd uitgeleend aan OHL en zal de club nog gaan verlaten. Géén van deze spelers maakte het echt helemaal in Gent. Alessio Castro-Montes, Thomas Kaminski, Vadis Odjidja en Birger Verstraete zijn ook Belgen die in die periode naar Gent kwamen, en hun transfers waren voltreffers.

AA Gent lijkt door de laatste storm aan transfers niet meteen plaats te hebben voor de eigen jeugd. De club zal wellicht wel goed werken leveren binnen de jeugdopleiding, maar er wordt te weinig een echter kader gecreëerd om hen kansen te geven bij de eerste ploeg, iets wat Hein Vanhaezebrouck in zijn periode in Gent wel af en toe deed.


Het is opvallend dat eigen talenten zoals Louis Verstraete (Antwerp), Thibault De Smet (STVV en op weg naar Stade Reims), Benito Raman (Schalke 04), nooit echt voluit die kans kregen, maar wel progressie maakten bij andere clubs. Nicolas Raskin lijkt er dan weer stilaan door te komen bij Standard. Spelers als Hannes Van der Bruggen (KV Kortrijk), Siebe Horemans (Excelsior), Jari Vandeputte (Vicenza, Serie B) konden het als eigen jeugdproduct ook niet maken in Gent. In de Ghelamco Arena verlengden ze onlangs de contracten van een paar jonge talenten. Het is te hopen dat zij de start zijn van het 'jeugdproject' van AA Gent.

Is de doorstroming van eigen jeugd een probleem bij AA Gent?

Meest recent

Defour steekt loftrompet op voor seizoensbegin Anderlecht

Anderlecht wist zondag zijn openingswedstrijd in de Jupiler Pro League op de valreep nog te winnen ...

39
39
'PSG slaat weer toe: 50 miljoen voor WK-held'

Paris Saint-Germain wist vorig seizoen voor de tweede keer op rij de Champions League in de wacht te ...

25
25
Koopmeiners doet boekje open over gemiste transfer naar Club

Het duurde lange tijd voor de mercato van Club Brugge echt op gang kwam, maar vorige week schoot de ...

201
201
Goots ziet nieuwe sensatie Antwerp: "Zoals Vermeeren..."

Voor Antwerp is het seizoen begonnen met een flinke opsteker, zij het op de valreep. Het won zijn ...

165
165
Ruben Van Gucht haalt hakbijl boven bij snoeiharde aanval

Ruben Van Gucht laat opnieuw stevig van zich horen. De sportpresentator kreeg na een recente foto ...

60
60
'Dubbele domper voor Union voor CL-return'

Union begon vorig weekend uitstekend aan zijn seizoen in de Jupiler Pro League, want het ging ...

110
110
'Club hakt knopen door over komst Esse en Adedeji-Sternberg'

Club Brugge haalde afgelopen weekend nog stevig uit door met Jan Virgili een Spaanse ...

407
407
TRANSFERUURTJE: 'Club slaat weer toe, knaltransfer El Ouahdi'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

307
307
'Atlético Madrid doet bod van 35 miljoen op Rode Duivel'

Atlético Madrid heeft als eerste club concreet aangeklopt voor Matias Fernandez-Pardo. De ...

108
108
Wisselvallig Anderlecht: "Wachten op eerste glas champagne"

RSC Anderlecht won compleet verdiend met 2-1 van La Louvière. Het was 94 minuten baas, maar ...

311
311
Sam Kerkhofs en Rik Verheye doen Hasselt ontploffen

Sporting Hasselt heeft zijn supporters alvast op een opvallende manier wakker geschud. Met een ...

194
194
Thorup ziet één groot lichtpunt bij KRC Genk

KRC Genk gaat voorlopig verder op zijn elan van vorig seizoen. Matig. De Limburgers verloren met 2-1 ...

207
207
'Hasi shopt bij KRC Genk, géén succes bij STVV'

Het is duidelijk dat er een bepaald netwerk bij Amed SK aanwezig is dat ook in België zaken ...

141
141
Stijnen spreekt klare taal over ambities Patro Eisden

Stijn Stijnen en Wouter Corstjes zijn de twee sterke mannen bij Patro Eisden. De club zette de ...

81
81
'Blunder van Renard en Borguet levert RSCA alsnog geld op'

Bij RSC Anderlecht was de passage van Tim Borguet en Olivier Renard als sportieve bazen een grote ...

509
509
Degryse scherp voor topclub: "Géén winnaars"

De Belgische topclubs begonnen goed aan het seizoen. Bijna allemaal wisten ze hun openingswedstrijd ...

430
430
'Antwerp grijpt naast absolute droomtransfer'

Royal Antwerp FC won met 2-1 van SK Beveren, maar het is ook duidelijk dat er nog de nodige ...

518
518
Bruno doet oproep: "Ik wil dat hij bij Anderlecht blijft"

RSC Anderlecht won verdiend met 2-1 tegen een La Louvière dat zeker geen verkeerde indruk ...

1040
1040
"Ben gedegouteerd" - Anderlecht 'gered' door scheidsrechter?

RSC Anderlecht opende zondagavond zijn campagne in de Jupiler Pro League met een 2-1-overwinning ...

923
923
'Toptransfer Epolo wenkt: Standard vraagt riante som'

Standard liet op de openingsspeeldag onbegrijpelijk twee punten liggen tegen Cercle Brugge. Aan ...

298
298
Anderlecht tóch titelkandidaat? Degryse zet debat op scherp

Voor aanvang van het seizoen in de Jupiler Pro League werd Club Brugge getipt als dé ...

615
615
'Genk spoelt competitiekater door met dubbele transfer'

KRC Genk is met een flinke tegenvaller aan de competitie begonnen. De Limburgers verloren tijdens de ...

816
816
Van Bommel lonkt mee: 'Duivels-transfer van 40 miljoen'

Kersvers bondscoach Mark van Bommel volgt de ontknoping van het zomerse transferwindow ongetwijfeld ...

302
302
'Droomtransfer Joaquin Seys: Club Brugge hakt knoop door'

Club Brugge haalde deze zomer al een smak miljoenen op, maar het heeft nog meer spelers die een ...

1142
1142
‘Anderlecht krijgt mokerslag: Lukaku breekt zijn woord’

Romelu Lukaku beloofde om nog als speler van Anderlecht naar een groot toernooi te trekken. Maar die ...

952
952

Meer sportnieuws