TRANSFERUURTJE: 'Grote plannen bij Club en RSCA, megatransfer Koulibaly'

1448 stemmen
TRANSFERUURTJE: 'Grote plannen bij Club en RSCA, megatransfer Koulibaly'

De meeste competities zijn weer van start gegaan, maar voorts werd in verschillende landen beslist om niet meer te voetballen door de gevolgen van het coronavirus. Daardoor zijn tal van clubs uit binnen- en buitenland nu al druk in weer met de voorbereiding op het zomerse transfergeweld. VoetbalNieuws vat het belangrijkste transfernieuws dan ook dagelijks om 12u voor u samen in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
In tegenstelling tot verschillende concurrenten, hield Club Brugge het voorlopig erg rustig op de mercato. Maar daar zal weldra verandering in komen. Volgens Het Nieuwsblad blijft Nacer Chadli in beeld op Jan Breydel. Net zoals bij Antwerp FC is de Rode Duivel echter geen prioriteit.

Ook spits Jordan Attah Kadiri is volgens Zweedse media nog steeds een optie bij de landskampioen, net zoals verdediger Abdul Mumin (Nordsjaelland). Aan uitgaande zijde zou dan weer met FC Utrecht onderhandeld worden over Cyril Ngonge, die terugkeert na een huurbeurt aan PSV.

Ook RSC Anderlecht heeft nog grote plannen deze mercato. Naast het afslanken van de kern wil de Brusselse club de contracten van Jérémy Doku, Antoine Colassin en Yari Verschaeren openbreken. Die gesprekken zouden de goede richting opgaan. Hendrik Van Crombrugge moet wel nog even wachten op een verbeterde overeenkomst. Ook zal er nog versterking volgen.

PSV bevestigde alvast dat er onderhandeld wordt over een verlengd verblijf van Derrick Luckassen. Daarnaast zou RSCA belangstelling tonen in Gideon Mensah, die vorig seizoen door RB Salzburg verhuurd werd aan Zulte Waregem. Kemar Roofe lijkt dan weer te blijven ondanks interesse van Rangers. Tegenover Glasgow Times gaf de spits toe dat hij zich nog steeds erg goed voelt in Brussel.

Antwerp FC heeft zijn grote ambities nogmaals in de verf gezet. Zo haalde de Great Old middenvelder Frank Boya in huis, die transfervrij overkomt van Moeskroen. De Antwerpenaren zijn echter nog lang niet klaar met het versterken van de ploeg. Ook een extra doelman blijft nodig, volgens La Meuse is Alireza Beiranvand nog steeds de belangrijkste optie. Daarnaast mag er nog versterking in de defensie verwacht worden, net zoals een extra spits en eventueel een flankaanvaller.

KRC Genk neemt definitief afscheid van Vladimir Screciu, die in de Luminus Arena niet kon overtuigen. Hij tekende een contract bij Universitatea Craiova, de ploeg waar Genk hem destijds weghaalde. Op het oude nest zal de verdediger nu dus proberen zijn carrière opnieuw te lanceren, zijn overeenkomst daar loopt voor vijf jaar.

BUITENLAND
Kalidou Koulibaly verlaat straks SSC Napoli en trekt naar alle waarschijnlijkheid dan toch naar Engeland, waar Manchester City maar liefst 80 miljoen veil heeft voor de 29-jarige verdediger. De megatransfer is volgens het Napelse dagblad Il Mattino immers zo goed als helemaal rond, waarmee er dus een einde komt aan de eeuwige geruchten rond de ex-Genkie en zijn haast onvermijdelijke verhuis naar de Premier League.

Achraf Hakimi mag zich opmaken voor een nieuwe toptransfer. Volgens de gereputeerde transferspecialist Gianluca Di Marzio is de 21-jarige Marokkaan, dit seizoen door Real Madrid aan Borussia Dortmund verhuurd, namelijk op weg naar Inter Milaan. De Nerazzurri zouden daarvoor 40 miljoen euro richting de Spaanse hoofdstad sturen, waar Hakimi nog tot medio 2022 onder contract ligt.

Het belooft een behoorlijk turbulente zomermercato bij Arsenal FC te worden. Verschillende sterkhouders werden al gelinkt met een vertrek en nu zou ook Matteo Guendouzi overwegen om andere oorden op te zoeken. Dat laat de Franse tv-zender TF1 weten. De Fransman kan alvast rekenen op voldoende interesse. Zo zouden Barcelona, Atlético Madrid, Paris Saint-Germain en Internazionale wel oren hebben naar het binnenhalen van de middenvelder.

Ondanks het behalen van de Engelse landstitel, zou Liverpool FC tijdens de zomermercato extra versterking willen aantrekken. Op het verlanglijstje staan naar verluidt een middenvelder met scorend vermogen, een centrale verdediger en een alternatief voor de gouden drietand voorin. Namen als Adama Traoré, Ruben Néves, David Alaba, Ousmane Dembélé en Thiago Alcantara doen alvast de ronde.

Ronaldinho keert mogelijk terug als speler op het voetbalveld. De Braziliaanse veertiger zou zich laten verleiden door Diego Maradona om aan de slag te gaan voor Gimnasia y Esgrima La Plata. Volgens El Día wil Maradona de Braziliaanse baltovenaar graag toevoegen aan de selectie bij de Argentijnse club waar hij manager van is en de interesse zou wederzijds zijn.

LEES OOK: Drukte op Bosuil: Antwerp kondigt nieuwe winger aan

Welke Belgische ploeg maakte tot dusver het meest indruk op de mercato?

Meest recent

Saelemaekers tipt Garcia: nieuwe positie op WK?

De Rode Duivels zijn intussen al wat meer gesetteld in hun nieuwe basecamp in Seattle, waar ze ...

6
6
'Club houdt groot talent uit buitenlandse klauwen'

Het is voor Club Brugge een bewogen seizoen geweest, dat het na een razend spannende strijd als ...

33
33
Kortrijk haalt nieuwe spits, Patro gaat weer Duitse toer op

Het Belgische voetbalseizoen zit er nog maar net op, maar voor veel clubs nadert de start van de ...

16
16
Ruben Van Gucht breekt los als DJ: "Het is een leugen!"

Hij is overal tegelijk. Op televisie, in de sportwereld en tegenwoordig ook achter de draaitafels. ...

11
11
AA Gent verrast met komst gewezen JPL-coach

AA Gent eindigde zijn seizoen op de valreep met een Europees ticket, nadat het in de barrage na ...

83
83
Club Brugge pakt uit: groot talent tekent bij

Club Brugge groeide de voorbije jaren uit tot een talentenfabriek, wat dit seizoen nog eens ...

117
117
STVV pakt uit met opvolger voor Wouter Vrancken

STVV verbaasde dit seizoen de Belgische voetbalwereld met een derde plaats in de Jupiler Pro League, ...

136
136
'Cercle Brugge informeert naar goalgetter'

Cercle Brugge gaat op zoek naar een nieuwe spits. Dante Vanzeir verliet de club en Steve Ngoura is ...

89
89
Red Flames met enorme kater ondanks dertien goals

De Red Flames wonnen de afgelopen met 6-0 en 0-7 van Luxemburg. Toch was er héél grote ...

28
28
'Manchester United zet zinnen op tweede Rode Duivel'

Manchester United wil volgend seizoen weer een gooi doen richting landstitel. Daarvoor is uiteraard ...

96
96
Penders volgend jaar bij Chelsea? Dit zegt de doelman

Mike Penders vertoeft momenteel met België op het WK. De doelman heeft dat te danken aan een ...

101
101
'Beerschot vindt versterking bij KRC Genk'

Beerschot wil volgend seizoen promoveren naar de Jupiler Pro League. Het is duidelijk dat er nog ...

94
94
Borkelmans blikt terug op episch WK: "We zijn daar geflikt!"

Het WK 2026 start donderdag met een duel tussen Mexico en Zuid-Afrika. Deze keer organiseren Mexico, ...

115
115
Van der Vaart maakt Rigaux met de grond gelijk

Dévy Rigaux versierde onlangs een opmerkelijke overgang. De Director of Football van Club ...

208
208
Keita spreekt duidelijke taal over transfergeruchten

Hij werd uiteindelijk niet door Rudi Garcia opgenomen in de selectie voor het WK, maar Mandela Keita ...

40
40
"Het is zuur dat ik weg moet bij Beerschot"

Beerschot greep uiteindelijk op het nippertje naast een terugkeer naar de Jupiler Pro League. Ze ...

153
153
Club Brugge en Union kennen hun straffen

Het seizoen in de Jupiler Pro League zit er intussen al enkele weken op, maar enkele clubs moesten ...

330
330
'Iran dreigt: match tegen Rode Duivels stilgelegd?'

Er zullen straks op het WK heel wat ogen gericht zijn op groep G en dat zal niet noodzakelijk zo ...

382
382
'Club wrijft zich in handen: tweede grootmacht wil Ordoñez'

Bij Club Brugge lijken ze deze zomer het vertrek van heel wat smaakmakers te moeten vrezen. Na ...

358
358
KV Kortrijk zwaait clubicoon na decennia uit

KV Kortrijk keert straks na een jaartje afwezigheid weer terug in de Jupiler Pro League, nadat het ...

67
67
'Westerlo krijgt eerste miljoenenbid binnen'

Westerlo wist de voorbije jaren al de nodige zeer winstgevende transfers te doen. De Kemphanen ...

65
65
Boeckx slachtoffert Theate tegen Egypte: opvallende reden

Donderdag is het zover: dan gaat het WK 2026 eindelijk van start. De Rode Duivels moeten wel nog wat ...

353
353
TRANSFERUURTJE: 'Strijd om Khalaili en Tzolis barst los'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

196
196
'Khalaili geeft jawoord: Union neemt standpunt in'

Union staat alweer voor een drukke transferzomer. Na opnieuw een sterk seizoen met bekerwinst, een ...

115
115
'Opmerkelijke naam sluit aan bij Rode Duivels'

De Rode Duivels zijn intussen goed aangekomen in de Verenigde Staten en zijn er volop begonnen aan ...

131
131

Meer sportnieuws