TRANSFERUURTJE: 'Grote plannen bij Club en RSCA, megatransfer Koulibaly'

1448 stemmen
TRANSFERUURTJE: 'Grote plannen bij Club en RSCA, megatransfer Koulibaly'

De meeste competities zijn weer van start gegaan, maar voorts werd in verschillende landen beslist om niet meer te voetballen door de gevolgen van het coronavirus. Daardoor zijn tal van clubs uit binnen- en buitenland nu al druk in weer met de voorbereiding op het zomerse transfergeweld. VoetbalNieuws vat het belangrijkste transfernieuws dan ook dagelijks om 12u voor u samen in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
In tegenstelling tot verschillende concurrenten, hield Club Brugge het voorlopig erg rustig op de mercato. Maar daar zal weldra verandering in komen. Volgens Het Nieuwsblad blijft Nacer Chadli in beeld op Jan Breydel. Net zoals bij Antwerp FC is de Rode Duivel echter geen prioriteit.

Ook spits Jordan Attah Kadiri is volgens Zweedse media nog steeds een optie bij de landskampioen, net zoals verdediger Abdul Mumin (Nordsjaelland). Aan uitgaande zijde zou dan weer met FC Utrecht onderhandeld worden over Cyril Ngonge, die terugkeert na een huurbeurt aan PSV.

Ook RSC Anderlecht heeft nog grote plannen deze mercato. Naast het afslanken van de kern wil de Brusselse club de contracten van Jérémy Doku, Antoine Colassin en Yari Verschaeren openbreken. Die gesprekken zouden de goede richting opgaan. Hendrik Van Crombrugge moet wel nog even wachten op een verbeterde overeenkomst. Ook zal er nog versterking volgen.

PSV bevestigde alvast dat er onderhandeld wordt over een verlengd verblijf van Derrick Luckassen. Daarnaast zou RSCA belangstelling tonen in Gideon Mensah, die vorig seizoen door RB Salzburg verhuurd werd aan Zulte Waregem. Kemar Roofe lijkt dan weer te blijven ondanks interesse van Rangers. Tegenover Glasgow Times gaf de spits toe dat hij zich nog steeds erg goed voelt in Brussel.

Antwerp FC heeft zijn grote ambities nogmaals in de verf gezet. Zo haalde de Great Old middenvelder Frank Boya in huis, die transfervrij overkomt van Moeskroen. De Antwerpenaren zijn echter nog lang niet klaar met het versterken van de ploeg. Ook een extra doelman blijft nodig, volgens La Meuse is Alireza Beiranvand nog steeds de belangrijkste optie. Daarnaast mag er nog versterking in de defensie verwacht worden, net zoals een extra spits en eventueel een flankaanvaller.

KRC Genk neemt definitief afscheid van Vladimir Screciu, die in de Luminus Arena niet kon overtuigen. Hij tekende een contract bij Universitatea Craiova, de ploeg waar Genk hem destijds weghaalde. Op het oude nest zal de verdediger nu dus proberen zijn carrière opnieuw te lanceren, zijn overeenkomst daar loopt voor vijf jaar.

BUITENLAND
Kalidou Koulibaly verlaat straks SSC Napoli en trekt naar alle waarschijnlijkheid dan toch naar Engeland, waar Manchester City maar liefst 80 miljoen veil heeft voor de 29-jarige verdediger. De megatransfer is volgens het Napelse dagblad Il Mattino immers zo goed als helemaal rond, waarmee er dus een einde komt aan de eeuwige geruchten rond de ex-Genkie en zijn haast onvermijdelijke verhuis naar de Premier League.

Achraf Hakimi mag zich opmaken voor een nieuwe toptransfer. Volgens de gereputeerde transferspecialist Gianluca Di Marzio is de 21-jarige Marokkaan, dit seizoen door Real Madrid aan Borussia Dortmund verhuurd, namelijk op weg naar Inter Milaan. De Nerazzurri zouden daarvoor 40 miljoen euro richting de Spaanse hoofdstad sturen, waar Hakimi nog tot medio 2022 onder contract ligt.

Het belooft een behoorlijk turbulente zomermercato bij Arsenal FC te worden. Verschillende sterkhouders werden al gelinkt met een vertrek en nu zou ook Matteo Guendouzi overwegen om andere oorden op te zoeken. Dat laat de Franse tv-zender TF1 weten. De Fransman kan alvast rekenen op voldoende interesse. Zo zouden Barcelona, Atlético Madrid, Paris Saint-Germain en Internazionale wel oren hebben naar het binnenhalen van de middenvelder.

Ondanks het behalen van de Engelse landstitel, zou Liverpool FC tijdens de zomermercato extra versterking willen aantrekken. Op het verlanglijstje staan naar verluidt een middenvelder met scorend vermogen, een centrale verdediger en een alternatief voor de gouden drietand voorin. Namen als Adama Traoré, Ruben Néves, David Alaba, Ousmane Dembélé en Thiago Alcantara doen alvast de ronde.

Ronaldinho keert mogelijk terug als speler op het voetbalveld. De Braziliaanse veertiger zou zich laten verleiden door Diego Maradona om aan de slag te gaan voor Gimnasia y Esgrima La Plata. Volgens El Día wil Maradona de Braziliaanse baltovenaar graag toevoegen aan de selectie bij de Argentijnse club waar hij manager van is en de interesse zou wederzijds zijn.

LEES OOK: 'Club Brugge richt pijlen nu ook op Premier League'

Welke Belgische ploeg maakte tot dusver het meest indruk op de mercato?

Meest recent

Toekomst De Bruyne en Lukaku: Allegri maakt statement

Nu het WK voor de Rode Duivels voorbij is, komen de transferdossiers van heel wat spelers in gang. ...

7
7
'Standard tast in buidel: details miljoenentransfer bekend'

Bij Standard is het al een zeer actieve transferzomer geweest. Daarbij wisten de Rouches ook stevig ...

22
22
Opmerkelijke teaser Genk: Courtois brengt 'verrassing'

Het zijn drukke dagen bij KRC Genk, want de Limburgers zijn volop in de weer met het oog op volgend ...

96
96
'Club Brugge richt pijlen nu ook op Premier League'

De zomermercato van Club Brugge lijkt helemaal losgebarsten te zijn. Lange tijd was de ...

173
173
OH Leuven pakt uit met transfer bij Celtic

Bij OH Leuven willen ze straks beter doen na een ontgoochelend seizoen. Met Timmy Simons werd al een ...

26
26
Hoe het WK ons nog eens ouderwets liet genieten

Het WK gaat zijn laatste dagen in. Er zijn nog vier ploegen die strijden om de wereldtitel. Dit WK ...

29
29
‘Tresoldi-exit dreigt: Club Brugge heeft opvolger al beet’

Club Brugge houdt rekening met het vertrek van Nicolo Tresoldi, die bijzonder goed in de markt ligt. ...

178
178
Manchester United stelt Tielemans voor, RSCA profiteert

Youri Tielemans heeft zijn droomtransfer naar Manchester United beet. De Engelse club heeft zijn ...

310
310
KRC Genk strikt Thorup én is Engelse club te snel af

KRC Genk heeft zeer snel gehandeld na het vertrek van Nicky Hayen naar Burnley. De Limburgers ...

177
177
Obbi Oulare stunt met nieuwe Belgische club

Obbi Oulare leek ooit op weg naar een grote carrière, maar verkeerde keuzes en blessureleed ...

149
149
AA Gent rondt héél opvallende transfer officieel af

AA Gent heeft zopas een heel vreemde transfer afgerond. De Buffalo's hebben een van de grote ...

120
120
'Club Brugge tast diep in buidel: bod van 10 miljoen'

Club Brugge stelde met Cheveyo Tsawa en Yann Sommer ondertussen al twee nieuwkomers voor, terwijl er ...

360
360
'Arsenal all-in: Tzolis-deal in stroomversnelling'

Voorlopig vertrok enkel Aleksandar Stankovic, al lijkt dat louter stilte voor de storm. Tenslotte ...

306
306
Nieuws rond Karel Snoeckx beroert heel de voetbalwereld

Voor Karel Snoeckx en zijn familie waren het angstaanjagende weken na een zwaar geval van ...

240
240
'Witte rook in Genk: opvolger Hayen geeft jawoord'

Als een donderslag bij heldere hemel vertrok Nicky Hayen plots naar Burnley, waarop KRC Genk in ...

210
210
'Topclubs duwen door: Club Brugge verplettert record'

Terwijl het op inkomend vlak stilaan een versnelling hoger schakelt, draait de geruchtenmolen ook op ...

431
431
Peter Vandenbempt emotioneel diep geraakt door vrouw

Voor het grote publiek is Peter Vandenbempt de vertrouwde stem bij de grootste voetbalmomenten. Maar ...

223
223
Anderlecht pakt uit: Sibierski overtuigt goudhaantje

Op inkomend vlak staat zijn teller intussen al op drie nieuwkomers, maar naar eigen zeggen wil ...

428
428
'Club in nauwe schoentjes: Tresoldi flirt met transfer'

Dat onder meer Joel Ordonez en Christos Tzolis andere oorden zullen opzoeken is geen verrassing, ...

379
379
Scheidsrechter Bram Van Driessche in diepe rouw gedompeld

Bram Van Driessche beleeft bijzonder zware dagen. De Belgische topscheidsrechter deelde een ...

247
247
Club Brugge legt Belgische jeugdinternational vast

Club Brugge is volop bezig om de selectie op orde te krijgen. Met Yann Sommer werd er alvast een ...

174
174
‘Diego Moreira geeft groen licht voor knaltransfer’

Diego Moreira kende op het WK een sterke invalbeurt tegen Senegal en dat was blijkbaar genoeg om een ...

87
87
Nu al topaankoop Club: “Hij gaat zeker punten pakken”

Club Brugge heeft op de zomermercato ferm uitgepakt. Yann Sommer is de opvolger van Simon Mignolet. ...

341
341
Antwerp op zucht van overname: opvallende details onthuld

Royal Antwerp FC staat volgens journalist Sacha Tavolieri dicht bij een overname. De club zoekt al ...

1360
1360
Leandro Trossard heeft transfer na WK helemaal te pakken

Leandro Trossard kende een sterk WK met de Rode Duivels. De aanvaller was één van de ...

88
88

Meer sportnieuws