'Eerste speeldagen nieuw seizoen mogelijk níét op televisie'

door
'Eerste speeldagen nieuw seizoen mogelijk níét op televisie'

Er was al een tijdje een akkoord over de verkoop van de mediarechten van het Belgisch profvoetbal, vrijdag werd dat akkoord ook officieel ondertekend. En dus zal Eleven Sports in de komende vijf seizoenen de wedstrijden van de Jupiler Pro League en Proximus League uitzenden. Al is wel nog niet duidelijk op welke zenders dat zal zijn.


Eén ding staat vast: de wedstrijden zullen sowieso via de app en de website van Eleven Sports te volgen kunnen zijn. Maar het is uiteraard ook de bedoeling om deze via (digitale) televisie te gaan aanbieden. Daarover wordt al een tijdje onderhandeld met Telenet, Proximus en VOO. Maar die gesprekken verlopen behoorlijk moeizaam en een akkoord lijkt niet meteen voor morgen.

De genoemde telecomoperatoren willen uiteraard ook het Belgisch voetbal blijven aanbieden in hun pakketten, zeker omdat er na de coronacrisis weer abonnees moeten teruggewonnen worden. Maar volgens Het Laatste Nieuws zijn ze allerminst bereid om grote toegevingen te doen. Het feit dat vorig seizoen miljoenen werd betaald voor een deel van de competitie dat nooit gespeeld werd en waarvoor geen compensatie werd ontvangen, steekt nog steeds.

Bovendien deden Telenet en co ook een bod op de uitzendrechten, maar werden zijn afgetroefd door Eleven. De verwachting blijft dat er desondanks toch een akkoord wordt gevonden. De vraag is echter wanneer. Volgens HLN is het niet uitgesloten dat de eerste speeldagen niet zullen worden uitgezonden op televisie. Wanneer er toch geen akkoord wordt gevonden, zou Eleven (en bijgevolg ook de Pro League) pas echt in de problemen kunnen geraken.

LEES OOK: Na OHL-knal slaat Anderlecht genadeloos terug in Lotto Park

Zou u het erg vinden als de wedstrijden niet meer op TV komen?

Meest recent

Oosting draagt zege op aan 2 spelers en looft matchwinnaar

Antwerp heeft na enkele moeilijke weken zaterdag nog eens de drie punten weten te pakken. Het boekte ...

4
4
Na OHL-knal slaat Anderlecht genadeloos terug in Lotto Park

Na een dreun van jewelste in de openingsfase had het er even alle schijn van dat het opnieuw een ...

43
43
Conte spreekt grote hoop uit voor Lukaku én De Bruyne

Romelu Lukaku zal hopen dat hij zaterdagavond zijn comeback eindelijk helemaal ingezet heeft. De ...

12
12
Antwerp droomt weer van PO1: "Als we drie keer winnen..."

Antwerp was sinds de winterstop weer op de sukkel en moest na een drie op achttien weer angstvallig ...

54
54
Futures halen Club NXT door gehaktmolen, Lierse recht rug

In de Challenger Pro League hebben de Futures van Anderlecht de mini-topper eenvoudig naar hun hand ...

61
61
Vrancken ziet pijnpunt STVV: "Eerste keer dat ik dat zie"

STVV was de voorbije weken amper af te stoppen, maar zaterdag zijn de Kanaries toch nog eens ...

49
49
'Club Brugge laat oog vallen op Senegalese parel'

Club Brugge bleef tijdens de wintermercato verrassend stil, maar komende zomer mogen we weer de ...

97
97
Lukaku kan tranen niet bedwingen: "Ik was dood"

Romelu Lukaku is zaterdag eindelijk nog eens beslissend kunnen zijn voor Napoli. De titelverdediger ...

63
63
Bayern wint bewogen kraker, zuinige zege Man City

Vincent Kompany lijkt met Bayern München stilaan helemaal af te stevenen op een tweede titel op ...

28
28
Antwerp maakt einde aan zegereeks van STVV

De straffe zegereeks van STVV is zaterdagavond geëindigd. De Kanaries hadden de koppositie ...

85
85
Hij is terug! Lukaku schenkt Napoli op valreep de zege

Na zijn maandenlange afwezigheid had Romelu Lukaku het de laatste weken lastig om weer zijn stempel ...

44
44
‘Nieuwe TD schokt Anderlecht: meteen grote opschudding’

Anderlecht zoekt een nieuwe sportieve baas, maar de piste die nu op tafel ligt, zorgt meteen voor ...

160
160
Opstellingen Anderlecht-OHL, hoog bezoek in Lotto Park

RSC Anderlecht werkt zaterdagavond een belangrijke thuiswedstrijd tegen OH Leuven af. Voor de ...

30
30
'Miljoenentransfer Sabbe: Club Brugge hakt knoop door'

Met de goede campagne in de Champions League wisten verschillende spelers van Club Brugge zich in de ...

364
364
Beveren draaft door: parel Brüls brengt titel stap dichter

Het promotieticket mag dan al binnen zijn, de honger bij SK Beveren is nog lang niet gestild. De ...

63
63
Titelstatement Barça na hattrick Yamal, Liverpool haalt uit

In de Spaanse titelstrijd heeft FC Barcelona zaterdag een statement gemaakt. De La Liga-koploper won ...

37
37
Euvrard eerlijk: Standard uitgeteld voor Play-Off I?

De 27ste speeldag van de reguliere competitie is op gang getrapt, de strijd om de drie laatste ...

116
116
Achter de Kazerne ontploft! Raman grote held in 95ste minuut

In de strijd om de tickets voor de Champions' Play-Offs heeft KV Mechelen zaterdagnamiddag een ...

146
146
Schorsingen in JPL: wie staat er allemaal op scherp?

Met nog maar vier speeldagen te gaan is de laatste rechte lijn richting de play-offs ingezet. Nu het ...

99
99
Antwerp-STVV: Oosting en Vrancken hakken knopen door

Antwerp krijgt straks STVV over de vloer op de Bosuil. Het stamnummer één heeft ...

74
74
Mysterie rond Coucke groeit na opvallend moment in Monaco

Marc Coucke doorstond de laatste weken een nieuwe Paars-Witte storm in het Lotto Park. De ...

309
309
Toptransfer bij Union SG en weldra Rode Duivel?

Bij Union SG hebben ze een aantal spelers in de rangen die op termijn een stap hogerop gaan zetten. ...

85
85
Vanderbiest doet stevige 'transferoproep' aan eigen bestuur

KV Mechelen kent een zeer goed seizoen en mag nog steeds heel hard dromen van een plaats in Play-Off ...

118
118
'Anderlecht dacht aan héél pikante transfer bij Union'

RSC Anderlecht koos afgelopen zomer vooral voor kwantiteit in plaats van kwaliteit. De Brusselaars ...

167
167
Euvrard trekt pijnlijke conclusie na nieuwe tegenslag

Bij Standard blijft het stroef draaien. De Luikenaars hebben te weinig kwaliteit om het spel zelf te ...

63
63

Meer sportnieuws