'Eerste speeldagen nieuw seizoen mogelijk níét op televisie'

stemmen
'Eerste speeldagen nieuw seizoen mogelijk níét op televisie'

Er was al een tijdje een akkoord over de verkoop van de mediarechten van het Belgisch profvoetbal, vrijdag werd dat akkoord ook officieel ondertekend. En dus zal Eleven Sports in de komende vijf seizoenen de wedstrijden van de Jupiler Pro League en Proximus League uitzenden. Al is wel nog niet duidelijk op welke zenders dat zal zijn.


Eén ding staat vast: de wedstrijden zullen sowieso via de app en de website van Eleven Sports te volgen kunnen zijn. Maar het is uiteraard ook de bedoeling om deze via (digitale) televisie te gaan aanbieden. Daarover wordt al een tijdje onderhandeld met Telenet, Proximus en VOO. Maar die gesprekken verlopen behoorlijk moeizaam en een akkoord lijkt niet meteen voor morgen.

De genoemde telecomoperatoren willen uiteraard ook het Belgisch voetbal blijven aanbieden in hun pakketten, zeker omdat er na de coronacrisis weer abonnees moeten teruggewonnen worden. Maar volgens Het Laatste Nieuws zijn ze allerminst bereid om grote toegevingen te doen. Het feit dat vorig seizoen miljoenen werd betaald voor een deel van de competitie dat nooit gespeeld werd en waarvoor geen compensatie werd ontvangen, steekt nog steeds.

Bovendien deden Telenet en co ook een bod op de uitzendrechten, maar werden zijn afgetroefd door Eleven. De verwachting blijft dat er desondanks toch een akkoord wordt gevonden. De vraag is echter wanneer. Volgens HLN is het niet uitgesloten dat de eerste speeldagen niet zullen worden uitgezonden op televisie. Wanneer er toch geen akkoord wordt gevonden, zou Eleven (en bijgevolg ook de Pro League) pas echt in de problemen kunnen geraken.

LEES OOK: Schokgolf bij Genk: Courtois keert terug als investeerder

Zou u het erg vinden als de wedstrijden niet meer op TV komen?

Meest recent

Solo slim Gheysens: sleutelfiguur verlaat Antwerp

Antwerp heeft niet alleen een tegenvallend seizoen achter de rug, boven de Bosuil hangen ook donkere ...

31
31
Garcia kiest basisploeg: WK-elftal Duivels bekend?

De laatste rechte lijn richting de VS wordt dinsdag om 18 uur ingezet. Dan nemen de Rode Duivels het ...

68
68
'Club Brugge hakt knopen door: trio mag beschikken'

Na de landstitel en fraaie Champions League-campagne vertrekt er straks wellicht heel wat volk door ...

439
439
KRC Genk pakt uit: meubelstuk tekent monstercontract

KRC Genk greep zondag op de valreep naast een Europees ticket. Om de pijn enigszins te verzachten ...

102
102
Hans Vanaken ontroert iedereen tot tranen toe met één beeld

Hans Vanaken heeft er alweer een seizoen opzitten om in te kaderen. De aanvoerder van Club Brugge ...

377
377
WK '26: Ex-JPL'ers schitteren bij Noorwegen, Turken halen uit

Het aftellen tot de start van het wereldkampioenschap is nu ook echt begonnen. De 48 deelnemende ...

34
34
'Bliksemvertrek Cvetkovic: Anderlecht vraagt gepeperde som'

Antoine Sibierski moet bij RSC Anderlecht opnieuw een selectie bouwen die kan meedoen voor de ...

402
402
Kroatisch bondscoach vreest twee Duivels: "Geweldige speler"

De Rode Duivels staan dinsdagavond voor een belangrijke test richting het WK. Dan werken ze een ...

222
222
Schokgolf bij Genk: Courtois keert terug als investeerder

Thibaut Courtois gaat zijn stempel nog wat steviger drukken op het Belgische voetbal. Maandagavond ...

226
226
Amper 7 maanden in dienst: Monaco zwiert Pocognoli buiten

De ex-coaches van Union SG hebben niet bepaald een goed seizoen achter de rug. Alexander Blessin ...

120
120
Keiharde De Cat-bom: 'Dit zag niemand komen'

Anderlecht droomde lang van een nieuwe recordtransfer met Nathan De Cat. De grens van 30 miljoen ...

1196
1196
‘Zomerse monstertransfer Arne Engels: strijd barst los’

Arne Engels kende een sterk seizoen bij Celtic. De Schotse topclub werd kampioen na een heuse ...

100
100
Theate licht defensief tipje van Duivelse sluier op

De Rode Duivels zijn aan de voorbereidingen voor het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada ...

50
50
Sporting Hasselt pakt uit met toppers: RSCA en RAFC

Sporting Hasselt zal volgend seizoen te zien zijn in de Challenger Pro League. De club van Sam ...

309
309
Rudi Garcia meldt groot nieuws over Romelu Lukaku

Romelu Lukaku kende een desastreus seizoen bij Napoli. De aanvaller speelde amper in Italië en ...

188
188
Rugnummers Rode Duivels bekend: één enorme verrassing

De Rode Duivels zijn op weg naar Kroatië om de eerste oefenpot voor het WK af te werken. De ...

239
239
KAA Gent wrijft zich in de handen: goudhaantje staat op

KAA Gent heeft alsnog Europees voetbal over de streep weten te trekken. In een thriller tegen KRC ...

190
190
'Robbie Ure (ex-Anderlecht) versiert knaltransfer'

Bij RSC Anderlecht maakten ze het afgelopen anderhalf jaar héél veel verkeerde keuzes. ...

211
211
'STVV kiest voor verrassende opvolger Vrancken'

STVV is op zoek naar een opvolger voor Wouter Vrancken. De Limburgers speuren de binnen- en ...

493
493
Burgess naar Genk? Hayen doorbreekt stilte

Union SG en Christian Burgess maakten bekend dat ze uit elkaar gaan. Zo komt er een einde aan een ...

875
875
Lierse SK is Franse clubs te snel af voor toptalent

Lierse SK is een club die jonge Belgen kansen geeft. De club uit de Challenger Pro League is een van ...

49
49
'Sibierski verrast: extra versterking bij Anderlecht'

RSC Anderlecht gaat deze zomer de nodige transfers afronden. De Brusselaars willen op ...

694
694
'Noa Lang versiert opnieuw droomtransfer'

Noa Lang staat voor een drukke zomer. Hij trekt met Nederland naar het WK en het is belangrijk voor ...

261
261
Rigaux zorgt meteen voor bommetje bij Feyenoord

Feyenoord stelde vandaag Dévy Rigaux en Robert Eenhoorn officieel voor aan de media. De ...

146
146
'Standard ruikt miljoenen euro's na onverwachte transfer'

Standard zoekt volgens bepaalde media naar ongeveer 13 à 14 miljoen euro. Dat moet via ...

236
236

Meer sportnieuws