Louwagie komt met verrassend verhaal over voorstel competitieformat

646 stemmen
Louwagie komt met verrassend verhaal over voorstel competitieformat

Het is momenteel chaos binnen de Pro League, nadat op 15 mei beslist werd om volgend seizoen toch gewoon met zestien clubs te spelen. Dat leidde tot een stortvloed aan juridische procedures en de onvrede is groot bij heel wat clubs. Een aantal clubleiders wees de voorbije weken Michel Louwagie met de vinger voor de chaos.


De manager van AA Gent maakte deel uit van de werkgroep van de Pro League die zich moest buigen over het format voor volgend seizoen. Naar verluidt was hij de enige die dwars lag om volgend seizoen met achttien in 1A te spelen en hij zou er dan ook mee voor gezorgd hebben dat dat voorstel alsnog getorpedeerd werd in de Algemene Vergadering.

Maar Louwagie komt nu zelf met een heel andere versie. "Ik lees dat ik de stekker uit de onderhandelingen heb getrokken, maar ik herhaal nog eens: in de werkgroep was mijn persoonlijk voorstel 18 ploegen met mini-play-offs voor 2 jaar", vertelt hij aan Sporza. "Dat werd weggeduwd door de kleinere ploegen, die dat 3 jaar wilden. En de grotere ploegen wilden maar 1 jaar met 18. Ik vind het nog altijd spijtig dat mijn visie niet is doorgeduwd. Pas daarna heb ik gezegd: laat ons dan blijven bij 16 clubs. Nu blijkt dat 18 toch een goeie oplossing zou zijn geweest. Of dat nog kan? De Algemene Vergadering kan daar nog over beslissen. Maar het is nu toch duidelijk dat ik eigenlijk wel gelijk had."

LEES OOK: AA Gent jubelt: toptalent zet handtekening

🚀

Geloof je dat AA Gent een voorstel voor 18 clubs zou steunen?

Meest recent

Courtois reageert met klasse op 'kritiek op 'oudjes''

Rudi Garcia vond het nodig om na een 1-5-zege en kwalificatie voor de volgende ronde zelf een ...

4
4
Boskamp: "Had hem graag bij Anderlecht gezien"

RSC Anderlecht stelde Vitor Bruno voor als nieuwe hoofdtrainer. De Portugees won dus het pleit. De ...

56
56
Vandenbempt stelt zich grote vragen bij aanpak Garcia

België won met 1-5 van Nieuw-Zeeland. Een goede prestatie van de Belgen, maar dat mocht wel ...

57
57
Vanden Borre komt met héél straffe België-uitspraken

België is door naar de volgende ronde, Hugo Broos flikte het ook en heel wat ex-spelers uit de ...

85
85
Eden Hazard verrast iedereen met opvallende WK-zet

Eden Hazard zit nog steeds in de harten van miljoenen Belgische fans. Eén van de absolute ...

32
32
SK Beveren aan zet: coach Bakens geeft stand van zaken

SK Beveren promoveerde op indrukwekkende wijze naar de Jupiler Pro League. De Waaslanderen haalden ...

51
51
'Union SG vangt bot: volgend bod geweigerd'

Union SG was deze zomer al bijzonder actief op de transfermarkt. De bekerwinnaar haalde de voorbije ...

44
44
'Arsenal verrast met Belg als nieuwe topman'

De Belgen beginnen in steeds meer topfuncties in het buitenland te komen. Nils Koppen is op weg naar ...

46
46
Koeman 'vreest' ex-speler van Anderlecht en KRC Genk

Nederland boekte een 7 op 9 in de groepsfase. Ze eindigden eerste in hun poule, maar met Marokko ...

188
188
'Monstertransfer Union SG: Inter klopt aan'

Union SG was al zeer actief op de transfermarkt, maar de bekerwinnaar gaat ook zeker nog wat ...

128
128
Chadli geeft WK-kansen Rode Duivels prijs: "Is mogelijk!"

De Rode Duivels wonnen met 1-5 van Nieuw-Zeeland en werden zo alsnog groepswinnaar. Met 5 op 9 ...

106
106
Sporting Hasselt laat grote naam naar Nederland verkassen

Sporting Hasselt maakte al een aantal nieuwkomers bekend, maar er vertrokken ook al heel wat ...

30
30
Steven Defour haalt vernietigend uit op X: "Zo, zo..."

Na dagen van kritiek, twijfel en frustratie lijkt de sfeer rond de Rode Duivels plots volledig ...

266
266
'Smaakmaker Beveren grof wild: JPL-topclubs in de markt'

SK Beveren maakt zich op voor zijn grote terugkeer in de Jupiler Pro League. Het zal zich daarvoor ...

166
166
Rode Duivels terug op schema: Rudi, niet opjagen!

Bondscoach Rudi Garcia scoorde de afgelopen dagen niet echt punten. Niet zozeer met zijn tactische ...

61
61
'West Ham United verrast met Belgische transfer'

West Ham United zou op het punt staan om op een van de cruciale posities binnen de club een Belg aan ...

22
22
Viktor Verhulst onthult groot geheim Ruben Van Gucht

Ruben Van Gucht is nog steeds 'the talk of the town'. De veelzijdige presentator en DJ is zowat ...

44
44
Belgische transfers: verrassende deals in Duitsland en Hongarije

Er beweegt stilaan heel veel op de transfermarkt. Er zijn een aantal Belgen die onderdak hebben ...

36
36
'Kuyt polst naar ex-speler Beerschot, JPL grootste kans'

De zomermercato begint stilaan op gang te komen. De Belgische ploegen speuren rond naar versterking. ...

92
92
Duivels in 1/16de finales: één land absoluut te mijden

Nu de kwalificatie een feit is, kunnen de Rode Duivels beginnen vooruitblikken op het vervolg van ...

313
313
"Zorgde voor paniek" - kranten zien ook dissonant bij sterke Duivels

De Rode Duivels mogen naar de volgende ronde van het WK 2026. Een klinkende 1-5-zege tegen ...

241
241
'Van WK naar Premier League: straffe wending Meunier'

Momenteel zijn de Rode Duivels volop gefocust op het neerleggen van een mooie WK-campagne. Maar voor ...

114
114
Vanaken definitief WK-basisspeler? Analisten vellen verdict

De Rode Duivels hebben indruk gemaakt in hun laatste groepswedstrijd op het WK 2026. Uiteraard was ...

777
777
"Hij wordt niet gewaardeerd" - Garcia in de bres voor viertal

Rudi Garcia heeft zijn gram gehaald op het WK 2026. Zijn Rode Duivels pakten alsnog de groepswinst ...

257
257
TRANSFERUURTJE: 'Club maakt Genk woest, toptransfer Raskin'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

349
349

Meer sportnieuws