Louwagie komt met verrassend verhaal over voorstel competitieformat

door
Louwagie komt met verrassend verhaal over voorstel competitieformat

Het is momenteel chaos binnen de Pro League, nadat op 15 mei beslist werd om volgend seizoen toch gewoon met zestien clubs te spelen. Dat leidde tot een stortvloed aan juridische procedures en de onvrede is groot bij heel wat clubs. Een aantal clubleiders wees de voorbije weken Michel Louwagie met de vinger voor de chaos.


De manager van AA Gent maakte deel uit van de werkgroep van de Pro League die zich moest buigen over het format voor volgend seizoen. Naar verluidt was hij de enige die dwars lag om volgend seizoen met achttien in 1A te spelen en hij zou er dan ook mee voor gezorgd hebben dat dat voorstel alsnog getorpedeerd werd in de Algemene Vergadering.

Maar Louwagie komt nu zelf met een heel andere versie. "Ik lees dat ik de stekker uit de onderhandelingen heb getrokken, maar ik herhaal nog eens: in de werkgroep was mijn persoonlijk voorstel 18 ploegen met mini-play-offs voor 2 jaar", vertelt hij aan Sporza. "Dat werd weggeduwd door de kleinere ploegen, die dat 3 jaar wilden. En de grotere ploegen wilden maar 1 jaar met 18. Ik vind het nog altijd spijtig dat mijn visie niet is doorgeduwd. Pas daarna heb ik gezegd: laat ons dan blijven bij 16 clubs. Nu blijkt dat 18 toch een goeie oplossing zou zijn geweest. Of dat nog kan? De Algemene Vergadering kan daar nog over beslissen. Maar het is nu toch duidelijk dat ik eigenlijk wel gelijk had."

LEES OOK: Vanhaezebrouck doet boekje open over AA Gent & Union

Geloof je dat AA Gent een voorstel voor 18 clubs zou steunen?

Meest recent

'Barça duikt mercato op: opzienbarende comeback op tafel'

FC Barcelona kan terugblikken op een meer dan degelijke eerste helft van het seizoen. Desondanks ...

2
2
Ondanks rentree Doku: City smoddert meteen in 2026

De eerste matchen van 2026 hebben meteen enkele verrassingen opgeleverd in de Premier League. In ...

16
16
'Antwerp onverbiddelijk: zomeraanwinst nu al naar uitgang'

De Belgische clubs zullen nog enkele dagen geduld moeten hebben, officieel gezien opent de ...

95
95
Miskleun bij Duivels: 'Enorme blunder met Hans Vanaken'

Ongeacht de prestaties van de Rode Duivels, wordt het WK van komende zomer speciaal voor Hans ...

223
223
Club Brugge-titularis schittert: nationale vedette lyrisch

Verschillende spelers uit de Jupiler Pro League vertoeven momenteel op de Africa Cup en een aantal ...

215
215
'Huerta hakt knoop door over wintervertrek Anderlecht'

RSC Anderlecht wil zijn selectie tijdens de wintermercato versterken met enkele gerichte aanwinsten. ...

329
329
Onverwachte kampioen? Grootste titelfavorieten JPL bekend

De jaargang in de Jupiler Pro League is exact halfweg. Na de winterstop resteren nog tien speeldagen ...

593
593
'Genk zet zich schrap: absolute recordtransfer Karetsas'

KRC Genk zal ook in 2026 genoodzaakt zijn om enkele grote uitgaande transfers af te ronden. Gelukkig ...

590
590
Valse start 2026: Leeds bezorgt Liverpool nieuwjaarskater

De clubs uit de Premier League mogen ook dit jaar fluiten achter een winterstop, op de eerste dag ...

34
34
'Italië in shock: De Ketelaere weg voor hallucinant bedrag'

Atalanta wil De Ketelaere houden, maar hun transfermodel zegt: verkopen als de winst groot genoeg ...

405
405
DAZN-affaire: Belgisch voetbal tóch weer op Proximus en Telenet?

Op de laatste dag van 2025 kreeg de Pro League goed nieuws. Zo werd DAZN door de abitragerechtbank ...

1093
1093
Voetbalfans helemaal overtuigd: 'Híj́ wint de Gouden Schoen'

Het nieuwe kalenderjaar is aangebroken, maar de protagonisten van 2025 zullen weldra nog een keertje ...

642
642
Philippe Albert verbaast met top 3 voor 'Coach van het Jaar'

Vlak voor de tweede seizoenshelft van start gaat wordt traditiegetrouw de Gouden Schoen uitgereikt. ...

433
433
'Akkoord bereikt: knaltransfer Club Brugge krijgt vorm'

Club Brugge wil zijn huidige selectie tijdens de wintermercato zo goed mogelijk intact houden. Maar ...

1042
1042
Trainersbom deint uit: opvolger Guardiola al bekend?

Op de eerste dag van het nieuwe kalenderjaar, is de Premier League in de ban van een heuse ...

127
127
WK 2026: voetbalwereld kijkt uit naar dríé Rode Duivels

Het kalenderjaar 2026 gaat van start en daarin staat weer een historische voetbalafspraak op de ...

216
216
Vanhaezebrouck doet boekje open over AA Gent & Union

Hein Vanhaezebrouck neemt zelden een blad voor de mond. Precies om die reden mocht hij in Het ...

145
145
Gilles De Coster vertedert voetbalwereld met prachtbeelden

Wie Gilles De Coster volgt, weet dat hij zijn privéleven zorgvuldig buiten de spotlights ...

15
15
Benteke verbaast vriend & vijand met nieuwe bestemming

Net op het moment dat zowel Club Brugge, RSC Anderlecht als KRC Genk misschien wel een nieuwe spits ...

235
235
'Anderlecht casht op De Cat: record Doku aan diggelen?'

Vooraleer op zoek te kunnen gaan naar vers bloed moet RSC Anderlecht eerst de veel te brede kern ...

644
644
DAZN bijt van zich af: donkere wolken boven Pro League

De Belgische profclubs slaakten woensdag een collectieve zucht van opluchting toen de rechtbank DAZN ...

431
431
Vandaag Inside-schok: 'Derksen in ongeziene leugenstorm'

Johan Derksen ligt (andermaal) zwaar onder vuur. De Vandaag Inside-analist krijgt harde kritiek na ...

40
40
'Club Brugge breekt record: transfer in stroomversnelling'

Club Brugge gaat in januari op zoek naar een kwaliteitsinjectie, maar ook op uitgaand vlak kan het ...

880
880
'Grote kuis in Gent: peperduur viertal richting exit'

Rik De Mil kan gerust nog wat versterking gebruiken, maar een van de goede voornemens bij AA Gent ...

1441
1441
'Chelsea zoekt trainer: topkandidaat al gekend'

Sinds de overname door BlueCo blijft Chelsea een chaotische club. Niet alleen blijven ze maar ...

74
74

Meer sportnieuws