Louwagie komt met verrassend verhaal over voorstel competitieformat

646 stemmen
Louwagie komt met verrassend verhaal over voorstel competitieformat

Het is momenteel chaos binnen de Pro League, nadat op 15 mei beslist werd om volgend seizoen toch gewoon met zestien clubs te spelen. Dat leidde tot een stortvloed aan juridische procedures en de onvrede is groot bij heel wat clubs. Een aantal clubleiders wees de voorbije weken Michel Louwagie met de vinger voor de chaos.


De manager van AA Gent maakte deel uit van de werkgroep van de Pro League die zich moest buigen over het format voor volgend seizoen. Naar verluidt was hij de enige die dwars lag om volgend seizoen met achttien in 1A te spelen en hij zou er dan ook mee voor gezorgd hebben dat dat voorstel alsnog getorpedeerd werd in de Algemene Vergadering.

Maar Louwagie komt nu zelf met een heel andere versie. "Ik lees dat ik de stekker uit de onderhandelingen heb getrokken, maar ik herhaal nog eens: in de werkgroep was mijn persoonlijk voorstel 18 ploegen met mini-play-offs voor 2 jaar", vertelt hij aan Sporza. "Dat werd weggeduwd door de kleinere ploegen, die dat 3 jaar wilden. En de grotere ploegen wilden maar 1 jaar met 18. Ik vind het nog altijd spijtig dat mijn visie niet is doorgeduwd. Pas daarna heb ik gezegd: laat ons dan blijven bij 16 clubs. Nu blijkt dat 18 toch een goeie oplossing zou zijn geweest. Of dat nog kan? De Algemene Vergadering kan daar nog over beslissen. Maar het is nu toch duidelijk dat ik eigenlijk wel gelijk had."

LEES OOK: AA Gent verrast compleet met aanwinst uit eerste nationale

Geloof je dat AA Gent een voorstel voor 18 clubs zou steunen?

Meest recent

AA Gent verrast compleet met aanwinst uit eerste nationale

AA Gent was de voorbije dagen al druk in de weer op de transfermarkt. Het strikte Christian Burgess ...

6
6
'AA Gent schrikt: vertrek Delorge alsmaar concreter'

AA Gent hoopt zich deze zomer te kunnen versterken om zo volgend seizoen weer dichter bij de top van ...

28
28
'Dender plukt wéér assistent weg bij Club als nieuwe T1'

Club Brugge krijgt de laatste jaren veel lof voor zijn jeugdopleiding, maar het leidt tegenwoordig ...

37
37
Henry maakt Cristiano Ronaldo af: "Luister goed mensen..."

Portugal speelde 1-1 tegen Congo. Het was op voorhand al duidelijk dat Congo een zware tegenstander ...

171
171
'Liverpool slaat toe met Spaanse WK-ganger'

Liverpool blikt terug op een zeer ontgoochelend seizoen. Het kon de verwachtingen niet inlossen na ...

20
20
Zetterberg geeft Anderlecht flinke waarschuwing

RSC Anderlecht moet binnen een maand al stevig aan de bak in de voorrondes van de Europa League. Dan ...

101
101
'Thomas Kaminski staat voor verrassende terugkeer'

Wat breng de nabije toekomst voor Thomas Kaminski? De Belgische doelman wordt in het buitenland ...

68
68
AA Gent zorgt voor absolute recordtransfer

AA Gent haalde Josué Vergara naar de Planet Group Arena. De Buffalo’s halen hem voor de ...

183
183
Helemaal omgeslagen: Club Brugge verrast met Sels-wending

Club Brugge leek Matz Sels stilaan te moeten vergeten, maar achter de schermen heeft het dossier ...

1015
1015
'JPL-clubs lonken naar ex-smaakmaker Beerschot'

De zomermercato begint stilaan op gang te komen. De Belgische ploegen speuren rond naar versterking. ...

87
87
Nieuw vraagteken bij Rode Duivels: vervanging op komst?

België heeft al lange tijd een probleem. Zonder Romelu Lukaku scoort het te moeilijk. Dat bleek ...

243
243
Harde kern RSCA roert zich weer: Coucke gebeten hond

RSC Anderlecht begint vrijdag aan het nieuwe seizoen. De spelers leggen dan medische proeven af. ...

356
356
Ghana en Colombia knokken zich naar WK-zeges

Deze ochtend stonden er op het WK twee matchen op het programma. Ghana moest aan de bak tegen ...

26
26
Ook Kane op afspraak: Engeland dwingt Kroatië op de knieën

Schaduwfavoriet Engeland heeft zijn start op het WK 2026 niet gemist. Kroatië maakte het de ...

55
55
'Schok bij Club Brugge: topploeg klopt aan voor Siquet'

Als vervanger voor de geblesseerde Kyriani Sabbe, werkte Hugo Siquet sterke Play-Offs af bij Club ...

316
316
'City haalt verschroeiend uit: dubbelslag van 230 miljoen'

Manchester City is begonnen aan het post-Pep Guardiola tijdperk. Voorlopig is het nog even wachten ...

152
152
'Club meldt zich bij Anderlecht-target: deal van 9 miljoen'

De sportieve leiding van Club Brugge is momenteel de markt aan het afspeuren op zoek naar ...

400
400
Nederlanders smullen van Duivel: "Hele grote persoonlijkheid"

De Rode Duivels hebben tijdens hun WK-opener tegen Egypte niet de allerbeste beurt gemaakt. Toch ...

304
304
'Transferwending De Cat: absolute jackpot in gevaar'

Bij RSC Anderlecht gaat de voorbereiding op het nieuwe seizoen volgende week van start. Dat zal ...

473
473
Tzolis ziet nieuwe goudklomp bij Club: "Hij trainde mee en ..."

Club Brugge wist de voorbije jaren heel wat jonge talenten te lanceren vanuit de jeugdopleiding. En ...

490
490
Argentijnse pers komt met trieste reden voor tranen Messi

Lionel Messi heeft tijdens zijn eerste wedstrijd op het WK 2026 meteen de show gestolen. Zo was hij ...

255
255
Optater Ronaldo en co: Congo stunt met historisch WK-punt

Het WK 2026 is met een flinke tegenvaller van start gegaan voor het Portugal van sterspeler ...

77
77
Outfit Garcia maakt tongen los: "Net een treinconducteur"

Rudi Garcia heeft zijn vuurdoop als bondscoach op de groot toernooi achter de rug. Een onverdeeld ...

116
116
'Bayern dokt 55 miljoen: Kompany krijgt WK-uitblinker'

Terwijl het merendeel van zijn spelers momenteel op het WK actief zijn, wordt Vincent Kompany achter ...

199
199
Na WK nieuwe nummer één? Lammens reageert duidelijk

De Rode Duivels begonnen hun WK met een ontgoocheling, want tegen Egypte hadden ze toch meer ...

70
70

Meer sportnieuws