Genk 2.0: hoe zet Wolf straks zijn troepen neer?

door
Genk 2.0: hoe zet Wolf straks zijn troepen neer?

Ze zal in Genk voor altijd gekoesterd worden, maar het kampioenenelftal van twee jaar geleden is niet meer. Na de inspanningen van vorige zomer én winter om de vele vertrekkers op te vangen, is Dimitri de Condé nu dan ook wederom druk in de weer om de kern opnieuw te wapenen. Zo haalde de sportief directeur al rechtsachter Daniel Muñoz binnen, werden huurlingen Eboue Kouassi en Junya Ito definitief vastgelegd en is er ook met goalgetter Cyriel Dessers eindelijk een akkoord in de maak. Hoewel het huiswerk in de Luminus Arena daarmee wellicht nog niet helemaal af is, kunnen we ons dus stilaan de volgende vraag stellen: hoe zet Hannes Wolf straks zijn troepen neer?


De Duitser nam eind november de teugels over van Felice Mazzu en heeft zo al 17 wedstrijden als coach van de Limburgers achter de kiezen. Daarin opteerde Wolf nagenoeg steevast voor een 4-2-3-1 formatie, vergelijkbaar met de 4-1-4-1 opstelling die hij voordien doorgaans bij Hamburg hanteerde. Tijdens zijn passage in Stuttgart opteerde de tactisch flexibele trainer dan weer voor een soort van 3-4-2-1 systeem, dus van een bepaalde voorkeursstrategie kunnen we moeilijk spreken. Door de winterse veranderingen in zijn kern en ingekorte competitie kon hij zijn hand bovendien nog niet volledig doen gelden, wat na de zomermercato wél het geval moet zijn. Aangezien Wolf daarbij de nodige inspraak heeft, geven de transacties van Genk op de transfermarkt ons misschien dus wel een hint van wat te komen staat.

DOELMAN
Onder de lat is de situatie alvast duidelijk. Ondanks zijn puike prestaties na nieuwjaar werd Thomas Didillon terug naar Anderlecht gestuurd, terwijl Gaëtan Coucke mag beschikken. Genk zet zo vol in op het herstel van Danny Vukovic én de ontwikkeling van toptalent Maarten Vandevoordt, die maar liefst 17 jaar jonger is dan zijn voornaamste concurrent. Wie het pleit zal winnen valt lastig te voorspellen, al lijkt het er toch op dat de ervaren Australiër aanvankelijk zijn plaats tussen de palen weer zal innemen. Lang zal het dan echter niet duren vooraleer Vandevoordt, toch de gedoodverfde nieuwe nummer één, hem het vuur aan de schenen legt. Zonder ongelukken is er van een keeperskwestie hoe dan ook geen sprake meer.



VERDEDIGING
Achterin blijft het vertrouwde viertal van Joakim Maehle, Sébastien Dewaest, Jhon Lucumi en Jere Uronen voorlopig overeind, waarbij met de komst van Muñoz dus wel al geanticipeerd werd op een afscheid van die eerste. Zo niet gaat de Colombiaan de strijd aan met de gegeerde rechtsback, net zoals zijn landgenoot Carlos Cuesta in het centrum Dewaest op de hielen moet zitten. Diens vaste partner Lucumi mag ondanks de toenemende interesse dan weer absoluut niet vertrekken, al valt nooit uit te sluiten dat Genk bij een hoger bod alsnog overstag gaat. Een nieuwe linkspoot die in het hart van de verdediging uit de voeten kan, wordt in dat geval wel een prioriteit. Op dit moment is Lucumi tenslotte al de enige die in dat plaatje past.



Een gegeven dat zelfs nóg belangrijker wordt mocht Wolf een defensie met drie voor ogen hebben. Indien Cuesta dan Dewaest aftroeft krijgen we wie weet zelfs een Colombiaans trio, want Muñoz trekt zich naar verluidt ook centraal achterin uit de slag. Hoewel we de nieuwkomer uiteraard lastig kunnen beoordelen, lijkt hij dus eventueel geschikt om een soortgelijke rol te vervullen als Clinton Mata bij Club Brugge. In een klassiekere achterhoede met vier mag er aan de overkant tot slot misschien nog wel een alternatief voor de blessuregevoelige Uronen bij. Neto Borges weegt namelijk toch te licht, terwijl ook Casper De Norre tot dusver niet echt kon overtuigen en allicht vooral een handige doublure voor de beide backposities vormt.

MIDDENVELD
Een driemansverdediging zou dan weer betekenen dat de flanken enkel bezet zijn, met op rechts Maehle of Muñoz en op links Uronen als meest logische opties. Bij zijn vorige clubs koos Wolf in die formatie per slot van rekening steevast voor zulk een 'defensievere' profielen om het vele loopwerk langs de zijlijn te verrichten, iets waar we de huidige offensieve wingers in de selectie als Théo Bongonda, Junya Ito en zelfs Joseph Paintsil minder toe in staat achten. In het titeljaar onder Philippe Clement lieten Maehle en Uronen daarentegen reeds zien dat ze meer dan capabel zijn om voor aanvallende impulsen te zorgen, waarbij ze de facto vaak al als een soort eenzame fullbacks fungeerden. Wat dat betreft hoeft Wolf dus niks te vrezen.



Zeker niet als de balans op het middenveld goed zit. Ongeacht de manier waarop hij zijn pionnen neerzet, kiest de Duitser daar altijd voor minstens één echte breker. Kouassi mag dus sowieso op flink wat minuten rekenen, al komt ook Cuesta voor die rol in aanmerking. Aan zijn zijde moet dan een type als Bryan Heynen, Kristian Thorstvedt – allebei nog in de lappenmand – of Patrik Hrosovsky mee het evenwicht bewaren. Én, als het kan, tevens in het offensieve compartiment wat bijdragen. Alle drie kunnen ze trouwens eveneens een rij hoger als spelmaker worden uitgespeeld, waar Mats Moller Daehli wel de nieuwe nummer 10 moet worden. Die diverse varianten kregen we aan het eind van vorig seizoen overigens af en toe reeds te zien.

AANVAL
Toen was dat uiteraard nog in een 4-2-3-1 opstelling, al kan die as ook in een systeem met drie achterin ongewijzigd blijven. Wolf zou dan wel moeten teruggrijpen naar de 3-5-2 formatie die hij in Hamburg slechts sporadisch gebruikte, want bij Stuttgart had zijn spelwijze meer weg van die van de Rode Duivels. Zonder driehoek in het midden dus, maar met amper twee middenvelders – waarvoor in Genk keuze te overschot zou zijn – en daarvoor twee offensieve pionnen die naar de flank kunnen uitwijken. Een rol die op het lijf geschreven is van Ito en Bongonda, die vandaag als klassieke wingers veel meer tegen de zijlijn zitten geplakt. En waarin wie weet ook het beloofde toptalent Benjamin Nygren eindelijk kan uitblinken.



Hoe dan ook moeten zij wellicht de toevoer naar één enkel speerpunt verzorgen. Of we het koningskoppel Dessers-Paul Onuachu vaak aan het werk zullen zien, is dus nog maar de vraag – en slecht nieuws voor Stephen Odey, die dan verder zakt in de pikorde. Wolf kiest doorgaans immers slechts één spits, zo getuige het feit dat Onuachu en Ally Samatta onder zijn regie maar drie keer samen aan de aftrap stonden. Een van de gekende varianten op de traditionele 4-3-3, of een kleine aanpassing naar de 3-4-2-1 waar hij maar al te vertrouwd mee is, lijkt dan ook meer voor de hand liggend dan een ommezwaai naar een 3-5-2 waarin Onuachu en Dessers een tandem kunnen vormen – maar Ito en Bongonda uit de boot vallen. Materie genoeg voor Wolf om zijn tanden in te zetten dus.

LEES OOK: Laatste kans: Fink verrast met basiself in must-win

Hoe denkt u dat Genk het best zou kunnen spelen?

Meest recent

Union struikelt weer: harde woorden bij Hubert

Union lijkt even in een dipje te zitten. De landskampioen denderde aanvankelijk door de competitie ...

43
43
'Stevige blessuredomper voor Club Brugge'

Club Brugge liet zondag na een zeer woelige week de rust weer wat terugkeren met een ruime zege. Op ...

170
170
Net geen droomdebuut voor Cornelis: "Natuurlijk ontgoocheld"

Bij Charleroi beleefden ze een woelige week met het plotse vertrek van Rik De Mil naar AA Gent. ...

22
22
'KV Mechelen dreigt smaakmaker in januari te verliezen'

KV Mechelen blijft dit seizoen hoge ogen gooien in de Jupiler Pro League. Malinwa pakte dit weekend ...

142
142
Fink onder zware druk ondanks late redding tegen Westerlo

Een strijdvaardig Westerlo leek vanavond lange tijd op weg naar een zege in de Cegeka Arena. De ...

161
161
Leko blikt vooruit naar dé clash met AA Gent

Na 46 minuten leek Club Brugge op weg naar een héél moeilijke match. Het stond 1-0 ...

249
249
Union ziet cruciale zege verdampen door pijnlijke blunder

Union leek lange tijd op weg naar een nieuwe zege tegen Sporting Charleroi, maar gaf die in de ...

111
111
Langer bij Antwerp? Van den Bosch geeft update

Royal Antwerp FC moet komende zomer weer spelers gaan verkopen, zoals elke Belgische club. De Great ...

147
147
Tzolis haalt opgelucht adem: "Moeilijke periode"

Bij Club Brugge speelden ze een enorm zwakke eerste helft op het veld van FCV Dender. Gelukkig voor ...

112
112
Vrancken verklaart waar het misliep tegen Anderlecht

STVV verloor zaterdagavond kansloos op het veld van RSC Anderlecht, ook al was het amper 2-1. ...

133
133
Kompany blameert zich met Bayern tegen hekkensluiter

Bayern München kon na de nederlaag van RB Leipzig alweer een geweldige zaak doen in de ...

149
149
Spelers AA Gent delen sneer uit aan Ivan Leko

Ivan Leko verliet AA Gent deze week via de achterdeur. De coach onderhandelde met Club Brugge en ...

584
584
Supersub Vermant verklapt: 'Dít zei Leko tijdens de rust'

Ivan Leko heeft zijn eerste competitiewedstrijd sinds zijn terugkeer als hoofdcoach van Club Brugge ...

592
592
Laatste kans: Fink verrast met basiself in must-win

KRC Genk staat zondagavond onder een enorme druk voor het bezoek van KVC Westerlo. Loopt het opnieuw ...

47
47
Antwerp blijft verbazen: "Dit hield niemand voor mogelijk"

Vlak na de heenronde van de reguliere competitie, was Antwerp FC nog op sterven na dood. Maar ...

263
263
Nieuwe baaldag voor De Roeck, spektakel op Daknam in CPL

Op Daknam zorgden Lokeren en Jong Genk voor spektakel in de Challenger Pro League. De Oost-Vlaamse ...

104
104
Eerste succes voor Leko: Club walst na rust over Dender

Ivan Leko heeft zijn eerste overwinning als nieuwbakken coach van Club Brugge te pakken. Blauw-Zwart ...

191
191
De Mil trekt conclusie na mislukt AA Gent-debuut

Op enkele dagen tijd mogen uiteraard geen mirakels verwacht worden, maar het is duidelijk dat Rik De ...

149
149
Doku-loos City pakt gouden punten, Tielemans wéér belangrijk

In de Engelse Premier League hebben de achtervolgers van leider Arsenal FC geen steken laten vallen. ...

48
48
Club ziet af op Dender: 'zwakke schakel' krijgt volle laag

Na alle commotie van de voorbije dagen, wou Club Brugge zondagnamiddag absoluut een goed resultaat ...

271
271
Scorende Mokio beslist Klassieker, zure slipper Milan-Belgen

Ajax heeft na een mooie week achter de rug na een erg moeilijke periode. Na de eerste Champions ...

41
41
AA Gent-fans spuwen duo uit: "Hij is een ramp!"

Rik De Mil heeft zijn debuut als coach van AA Gent gemist. Met de nieuwe trainer aan de zijlijn ...

322
322
'Hasi geeft doodsteek: miljoenenaankoop Anderlecht moet weg'

RSC Anderlecht wil tijdens de wintermercato zijn salarismassa verder afbouwen, maar mikt zelf ook op ...

537
537
Antwerp in remonte-modus: De Mil kent horrordebuut

Wat een eerste (echte) werkdag moest worden vol nieuwe hoop, draaide uit op een koude douche voor ...

141
141
Dender-Club Brugge: Leko verrast met basisopstelling

Club Brugge gaat zondagnamiddag op bezoek bij FCV Dender, een wedstrijd waar behoorlijk wat druk op ...

396
396

Meer sportnieuws