Defour en KV Mechelen: waarom het wél nu of nooit is

door
Defour en KV Mechelen: waarom het wél nu of nooit is

Volgend seizoen geen Steven Defour meer bij Antwerp FC: de 32-jarige middenvelder houdt het na één jaar voor bekeken op de Bosuil. Volgens de officiële communicatie van The Great Old konden beide partijen geen akkoord vinden omtrent een nieuwe contract. Defour houdt momenteel alle pistes open waaronder vooral een terugkeer naar KV Mechelen tot de verbeelding spreekt. In de late herfst van zijn carrière lijkt het écht wel nu of nooit te zijn om Defour nog eens te bewonderen in het geel-rode shirt van KV Mechelen.


Zowel Antwerp FC als Steven Defour hadden meer verwacht over het voorbije seizoen van de middenvelder. In september arriveerde de voormalige Rode Duivel met een enorm gebrek aan wedstrijdritme waardoor hij al snel geblesseerd raakte. Eens terug fit toonde Defour wél zijn grote meerwaarde in het team van Laszlo Bölöni. Het zag er zelfs naar uit dat Defour zijn beste vorm zou kunnen etaleren in play-off 1. Maar helaas zorgde het coronavirus voor een vervroegd einde van de Jupiler Pro League en vertrekt Defour aldus met een wrang gevoel uit Deurne-Noord.



LIEFDE VOOR MALINWA

Dinsdag was Defour nog te gast bij de podcast MIDMID, vooraleer Antwerp 's avonds zijn vertrek officieel bekendmaakte. Spijt over zijn rentree naar België heeft hij niet, maar Defour beseft dat hij zich te weinig kon manifesteren. “Op het moment dat ik tekende, was Antwerp de juiste keuze. En ik heb er me ook wel goed geamuseerd, maar door één stomme blessure heb ik niet kunnen tonen wat ik écht kon tonen. Naar de play-offs toe begon ik naar mijn beste vorm toe te groeien, maar dat is dan ten einde gekomen”, liet hij vallen. 

Defour moet dus genoodzaakt op zoek naar een nieuwe werkgever voor volgend seizoen. En dan is KV Mechelen nooit ver weg, de club waar Defour zeven jaar lang zijn jeugdopleiding genoot. “Als ik ooit naar België terugkeer, dan liefst naar KV Mechelen. Gaat Mechelen in 2003 niet failliet, dan speelde ik er nog jaren,” dixit Steven Defour in een interview met Sport/Voetbalmagazine in 2011, toen hij zijn eerste maanden beleefde bij zijn toenmalige werkgever FC Porto.



Op 32-jarige leeftijd en een status als eindecontractspeler lijkt het nu of nooit te zijn voor Defour en KV Mechelen, maar de speler zelf houdt alsnog de boot af in MIDMID. “Het is niét nu of nooit voor een transfer naar Mechelen, er kan altijd wel een moment zijn maar dat moet dan juist zitten. Zowel voor de club als mezelf. De transferperiode is nog zeer lang, andere competities zijn nog bezig. Ik maak me totaal geen zorgen.” Eén van de competities waar er nog wordt gevoetbald is de Turkse Süper Lig, waar Defour naar verluidt ook één of meerdere opties heeft.

DE LAATSTE KANS

Op 32-jarige leeftijd – en ook door veelvuldige blessures – haalt Defour op sportief gebied al enkele jaren niet meer zijn oorspronkelijke topniveau. Desondanks sleepte hij bij Burnley en Antwerp nog lucratieve contracten uit de brand. Door zijn grote reputatie en bewezen voetbalkwaliteiten is dat uiteraard meer dan terecht. Maar de voorbije jaren was Defour meer geblesseerd dan wedstrijdfit, en dat rechtvaardigt zo'n monstercontracten niet meer. 



Indien Defour kiest voor een nieuw winstgevend avontuur in Turkije, laat ons zeggen 'een laatste financiële slag slaan', dan wordt de kan wel steeds kleiner dat de fans van KV Mechelen hem ooit nog zien spelen in hun clubkleuren. Defour heeft in een buitenlands scenario weer minimum één jaartje extra op de teller en zijn fysieke capaciteiten zullen in verhouding afnemen. En dat is dan bijvoorbeeld erg nefast voor zijn blessuregevoeligheid.

ROMANTIEK OF FINANCIËN

Daarom lijkt het echt wel écht nu of nooit te zijn voor Defour en KV Mechelen. Het binnenhalen van Defour – gezien zijn lange blessurehistoriek – is vandaag al een (berekend) risico, maar nog een extra jaartje – of meerdere – langer wachten is voor Malinwa zowaar een nog groter waagstuk. Bovendien kijkt het clubbestuur ook nog uit naar een centrale middenvelder. Met Joachim Van Damme en Rob Schoofs is die positie eerder dun bezaaid, aangezien goudhaantje Aster Vranckx beter tot zijn recht komt in een meer offensieve rol. 



Een prestatiegericht contract voor Defour lijkt daarom weleens een érg interessante optie want KV Mechelen kan onmogelijk hetzelfde salaris ophoesten dat hij bij Antwerp opstreek. Maar of Defour zich kan vinden in zo'n dergelijke constructie is voorlopig de grote vraag. En zeker als men vanuit Turkije met een dik betaald contract komt zwaaien. Romantiek of financiën, vooral Defour zelf lijkt op dit moment aan zet te zijn.

NOG STEEDS GROTE MEERWAARDE IN 1A

Indien KV Mechelen toenadering zou zoeken met Defour zal dat uiteraard niet alleen door nostalgische redenen zijn, of door zijn grote naam en reputatie. Een fitte Defour is voor elke ploeg in 1A namelijk nog steeds een absolute meerwaarde. Dit seizoen streed Malinwa tot op de laatste speeldag mee voor play-off 1 en Achter de Kazerne wordt gewerkt aan een ambitieus project. Een draaischijf met internationale ervaring en klasse zou daarom een welgekomen profiel zijn in de ploeg van Wouter Vrancken. Defour mag dan al 32 lentes tellen, indien fit toonde hij steeds zijn meerwaarde in het afgelopen seizoen.



Op offensief vlak bewees Defour bij Antwerp van groot belang te zijn. Hij eindigde qua accuraatheid bijvoorbeeld in de top tien-middenvelders van de Jupiler Pro League op het gebied van passes in voorwaartse richting en progressieve passes. Defour kan als schakel tussen verdediging en middenveld KV Mechelen dus zeker nog grote diensten bewijzen. Bovendien is Defour nog steeds één van de grootste stofzuigers van de Jupiler Pro League, met gemiddeld 5,5 geslaagde intercepties per wedstrijd. Een gelijkaardig profiel vinden is een aartsmoeilijke opdracht voor KV Mechelen, zeker in combinatie met een contractvrije situatie én nauwe band met de club.

ANNOUNCE DEFOUR

Het is wél nu of nooit. Ook al claimt Steven Defour het tegendeel, op dit ogenblik is hét moment aangebroken om zijn langverwachte rentree naar KV Mechelen te maken. De middenvelder is einde contract bij Antwerp en zijn stijgende prestaties doen alleen maar het beste verhopen over zijn actuele voetballende gesteldheid. Zijn fysieke toestand zal altijd wel een risico-factor zijn, maar binnen één of twee jaar – met alle respect voor zijn knappe carrière - zal Defour op dat vlak wellicht niet meer voldoen aan de eisen voor een basisplaats bij een Belgische subtopper.



Daarom voelt de timing nu perfect aan. “Het moet juist zitten”, zoals hijzelf verwoordde bij de podcast MIDMID. KV Mechelen is razend ambitieus, financieel gezond en er wordt een goed beleid gevoerd. Bovendien zou Defour eindelijk zijn terugkeer Achter de Kazerne kunnen vieren, de club waar hij grotendeels gevormd werd tot profvoetballer. Voor Defour zou het een unieke gelegenheid betekenen om nog een laatste keer indruk te maken op de Belgische voetbalvelden. Een laatste kunststukje om zijn ware talenten te etaleren. Nu of nooit.

LEES OOK: Rik De Mil roept ferme waarschuwing naar Anderlecht

🚀

Moet Defour voor KV Mechelen kiezen?

Meest recent

De Mil bijzonder misnoegd: "Waar halen ze het?!

AA Gent heeft sinds het vertrek van Hein Vanhaezebrouck twee keer de Champions' Play-Offs gehaald. ...

19
19
Anderlecht hoopt op uitgaande transfer: "Alles is mogelijk"

Bij RSC Anderlecht zal er in de zomer een stevige schoonmaak volgen. De Brusselaars hopen een aantal ...

47
47
'Juventus gaat voor zes absolute knaltransfers'

Juventus is al jaren op de dool. De Oude Dame wil daar verandering in gaan brengen. De Italiaanse ...

13
13
Weldra transferdeal tussen AA Gent en Cercle Brugge?

Het is april en dan begint de transfermolen inzake transfers steeds meer te draaien. De Belgische ...

100
100
Arsenal met grote zorgen na nieuwe optater

Arsenal wil dit jaar na ruim 20 jaar eindelijk nog eens landskampioen worden. De Gunners hoopten ...

24
24
'Standard kan eindelijk cashen: twee hete transferdossiers'

Standard is een club die de komende jaren weer aansluiting wil vinden met de Belgische subtop. De ...

44
44
'Anderlecht, opgelet: twee clubs strijden om Lukaku'

Ze spreken het bij RSC Anderlecht niet uit, maar uiteraard dromen ze door de huidige situatie van ...

152
152
Coosemans doet boekje open over toekomst bij Anderlecht

Bij RSC Anderlecht zal Thorgan Hazard heel erg uitkijken naar de contractbesprekingen tussen de club ...

133
133
Dipje bij STVV: Vrancken blikt vooruit naar Club Brugge

STVV kent een fantastisch seizoen. De Kanaries kunnen echter niet ontkennen dat ze in een dipje ...

95
95
'City pakt zwaar uit: PL-smaakmaker eerste zomeraanwinst'

Manchester City maakt zich op voor Premier League-toppers die de Engelse titelstrijd in een ...

36
36
Exodus Club dreigt: vier smaakmakers tóch langer aan boord?

Club Brugge maakt zich op voor een drukke transferzomer. Verschillende sterkhouders van Blauw-Zwart ...

338
338
Taravel zet orde op zaken na bolwassing: "Heeft me gestoord"

Jérémy Taravel maakt momenteel kennis met de keerzijde van de trainersmedaille. Na ...

163
163
"Respect van heel Europa" - Bayern-CEO gaat los over Kompany

Bayern München staat voor een belangrijke week. In de Bundesliga ligt het doelpuntenrecord ...

241
241
Genk op scherp gezet: Hayen krijgt 'duidelijke ambitie'

KRC Genk kan voorlopig niet tevreden zijn over het seizoen tot dusver. Maar de Limburgers hebben in ...

139
139
TRANSFERUURTJE: 'Topaankoop Club Brugge, transferschok Lukaku'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

528
528
Oosting verrast met uitspraken na nieuwe mokerslag

Royal Antwerp FC kreeg een nieuwe mokerslag in de Europe Play-Offs. The Great Old ging met 2-1 ...

162
162
Bram Van Driessche haalt Belgische VAR onderuit

Bram Van Driessche mag mee naar het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. De Belgische ...

112
112
‘STVV in de fout met Vrancken: Anderlecht of buitenland?’

Sint-Truiden VV is dit seizoen de grote revelatie van de Jupiler Pro League. Wouter Vrancken is de ...

249
249
Mbappé vol bloed na slag: Arbeloa in alle staten

Real Madrid verloor dure punten in La Liga. Tegen het Girona van Axel Witsel werd het 1-1. Thibaut ...

65
65
Ziedende Pocognoli haalt ongezien uit na zeperd

Sebastien Pocognoli zat in bloedvorm met een 21 op 21 in de Ligue 1 en met zeges tegen onder meer ...

75
75
Nieuwe T1 Charleroi kan ogen niet geloven na Antwerp

Sporting Charleroi heeft de desastreuze reeks doorbroken tegen Royal Antwerp FC. Onder nieuwbakken ...

74
74
'Vrancken verrast: één traditieclub krijgt al 'njet''

Gaat Wouter Vrancken STVV verlaten? Die kans is aanwezig. De trainer is einde contract op Stayen en ...

221
221
'KRC Genk laat oog vallen op pion van Kompany'

KRC Genk is een club met een zeer goed scoutingsapparaat. De Limburgers leverden de afgelopen jaren ...

137
137
Club Brugge neemt afscheid: "Buitenland is zeker een optie"

Bij Club Brugge doet de beloftenploeg het dit jaar niet goed in de Challenger Pro League. Club NXT ...

120
120
'Club Brugge grijpt in: Rode Duivel als paniektransfer'

Club Brugge wil rust uitstralen rond de opvolging van Simon Mignolet, maar achter de schermen oogt ...

730
730

Meer sportnieuws