Defour en KV Mechelen: waarom het wél nu of nooit is

door
Defour en KV Mechelen: waarom het wél nu of nooit is

Volgend seizoen geen Steven Defour meer bij Antwerp FC: de 32-jarige middenvelder houdt het na één jaar voor bekeken op de Bosuil. Volgens de officiële communicatie van The Great Old konden beide partijen geen akkoord vinden omtrent een nieuwe contract. Defour houdt momenteel alle pistes open waaronder vooral een terugkeer naar KV Mechelen tot de verbeelding spreekt. In de late herfst van zijn carrière lijkt het écht wel nu of nooit te zijn om Defour nog eens te bewonderen in het geel-rode shirt van KV Mechelen.


Zowel Antwerp FC als Steven Defour hadden meer verwacht over het voorbije seizoen van de middenvelder. In september arriveerde de voormalige Rode Duivel met een enorm gebrek aan wedstrijdritme waardoor hij al snel geblesseerd raakte. Eens terug fit toonde Defour wél zijn grote meerwaarde in het team van Laszlo Bölöni. Het zag er zelfs naar uit dat Defour zijn beste vorm zou kunnen etaleren in play-off 1. Maar helaas zorgde het coronavirus voor een vervroegd einde van de Jupiler Pro League en vertrekt Defour aldus met een wrang gevoel uit Deurne-Noord.



LIEFDE VOOR MALINWA

Dinsdag was Defour nog te gast bij de podcast MIDMID, vooraleer Antwerp 's avonds zijn vertrek officieel bekendmaakte. Spijt over zijn rentree naar België heeft hij niet, maar Defour beseft dat hij zich te weinig kon manifesteren. “Op het moment dat ik tekende, was Antwerp de juiste keuze. En ik heb er me ook wel goed geamuseerd, maar door één stomme blessure heb ik niet kunnen tonen wat ik écht kon tonen. Naar de play-offs toe begon ik naar mijn beste vorm toe te groeien, maar dat is dan ten einde gekomen”, liet hij vallen. 

Defour moet dus genoodzaakt op zoek naar een nieuwe werkgever voor volgend seizoen. En dan is KV Mechelen nooit ver weg, de club waar Defour zeven jaar lang zijn jeugdopleiding genoot. “Als ik ooit naar België terugkeer, dan liefst naar KV Mechelen. Gaat Mechelen in 2003 niet failliet, dan speelde ik er nog jaren,” dixit Steven Defour in een interview met Sport/Voetbalmagazine in 2011, toen hij zijn eerste maanden beleefde bij zijn toenmalige werkgever FC Porto.



Op 32-jarige leeftijd en een status als eindecontractspeler lijkt het nu of nooit te zijn voor Defour en KV Mechelen, maar de speler zelf houdt alsnog de boot af in MIDMID. “Het is niét nu of nooit voor een transfer naar Mechelen, er kan altijd wel een moment zijn maar dat moet dan juist zitten. Zowel voor de club als mezelf. De transferperiode is nog zeer lang, andere competities zijn nog bezig. Ik maak me totaal geen zorgen.” Eén van de competities waar er nog wordt gevoetbald is de Turkse Süper Lig, waar Defour naar verluidt ook één of meerdere opties heeft.

DE LAATSTE KANS

Op 32-jarige leeftijd – en ook door veelvuldige blessures – haalt Defour op sportief gebied al enkele jaren niet meer zijn oorspronkelijke topniveau. Desondanks sleepte hij bij Burnley en Antwerp nog lucratieve contracten uit de brand. Door zijn grote reputatie en bewezen voetbalkwaliteiten is dat uiteraard meer dan terecht. Maar de voorbije jaren was Defour meer geblesseerd dan wedstrijdfit, en dat rechtvaardigt zo'n monstercontracten niet meer. 



Indien Defour kiest voor een nieuw winstgevend avontuur in Turkije, laat ons zeggen 'een laatste financiële slag slaan', dan wordt de kan wel steeds kleiner dat de fans van KV Mechelen hem ooit nog zien spelen in hun clubkleuren. Defour heeft in een buitenlands scenario weer minimum één jaartje extra op de teller en zijn fysieke capaciteiten zullen in verhouding afnemen. En dat is dan bijvoorbeeld erg nefast voor zijn blessuregevoeligheid.

ROMANTIEK OF FINANCIËN

Daarom lijkt het echt wel écht nu of nooit te zijn voor Defour en KV Mechelen. Het binnenhalen van Defour – gezien zijn lange blessurehistoriek – is vandaag al een (berekend) risico, maar nog een extra jaartje – of meerdere – langer wachten is voor Malinwa zowaar een nog groter waagstuk. Bovendien kijkt het clubbestuur ook nog uit naar een centrale middenvelder. Met Joachim Van Damme en Rob Schoofs is die positie eerder dun bezaaid, aangezien goudhaantje Aster Vranckx beter tot zijn recht komt in een meer offensieve rol. 



Een prestatiegericht contract voor Defour lijkt daarom weleens een érg interessante optie want KV Mechelen kan onmogelijk hetzelfde salaris ophoesten dat hij bij Antwerp opstreek. Maar of Defour zich kan vinden in zo'n dergelijke constructie is voorlopig de grote vraag. En zeker als men vanuit Turkije met een dik betaald contract komt zwaaien. Romantiek of financiën, vooral Defour zelf lijkt op dit moment aan zet te zijn.

NOG STEEDS GROTE MEERWAARDE IN 1A

Indien KV Mechelen toenadering zou zoeken met Defour zal dat uiteraard niet alleen door nostalgische redenen zijn, of door zijn grote naam en reputatie. Een fitte Defour is voor elke ploeg in 1A namelijk nog steeds een absolute meerwaarde. Dit seizoen streed Malinwa tot op de laatste speeldag mee voor play-off 1 en Achter de Kazerne wordt gewerkt aan een ambitieus project. Een draaischijf met internationale ervaring en klasse zou daarom een welgekomen profiel zijn in de ploeg van Wouter Vrancken. Defour mag dan al 32 lentes tellen, indien fit toonde hij steeds zijn meerwaarde in het afgelopen seizoen.



Op offensief vlak bewees Defour bij Antwerp van groot belang te zijn. Hij eindigde qua accuraatheid bijvoorbeeld in de top tien-middenvelders van de Jupiler Pro League op het gebied van passes in voorwaartse richting en progressieve passes. Defour kan als schakel tussen verdediging en middenveld KV Mechelen dus zeker nog grote diensten bewijzen. Bovendien is Defour nog steeds één van de grootste stofzuigers van de Jupiler Pro League, met gemiddeld 5,5 geslaagde intercepties per wedstrijd. Een gelijkaardig profiel vinden is een aartsmoeilijke opdracht voor KV Mechelen, zeker in combinatie met een contractvrije situatie én nauwe band met de club.

ANNOUNCE DEFOUR

Het is wél nu of nooit. Ook al claimt Steven Defour het tegendeel, op dit ogenblik is hét moment aangebroken om zijn langverwachte rentree naar KV Mechelen te maken. De middenvelder is einde contract bij Antwerp en zijn stijgende prestaties doen alleen maar het beste verhopen over zijn actuele voetballende gesteldheid. Zijn fysieke toestand zal altijd wel een risico-factor zijn, maar binnen één of twee jaar – met alle respect voor zijn knappe carrière - zal Defour op dat vlak wellicht niet meer voldoen aan de eisen voor een basisplaats bij een Belgische subtopper.



Daarom voelt de timing nu perfect aan. “Het moet juist zitten”, zoals hijzelf verwoordde bij de podcast MIDMID. KV Mechelen is razend ambitieus, financieel gezond en er wordt een goed beleid gevoerd. Bovendien zou Defour eindelijk zijn terugkeer Achter de Kazerne kunnen vieren, de club waar hij grotendeels gevormd werd tot profvoetballer. Voor Defour zou het een unieke gelegenheid betekenen om nog een laatste keer indruk te maken op de Belgische voetbalvelden. Een laatste kunststukje om zijn ware talenten te etaleren. Nu of nooit.

LEES OOK: Publiekslieveling weg: loodzware transferopdracht Genk

🚀 Yellow-Red Mechelen-fans lezen nu:

Lardot laat licht schijnen op speeldag 3 play-offs
Lardot laat licht schijnen op speeldag 3 play-offs
152

Moet Defour voor KV Mechelen kiezen?

Meest recent

Leko hakt knopen door: duo buitenspel bij Club Brugge

Club Brugge hoopt de nederlaag tegen Union woensdag in eigen huis meteen weer door te spoelen tegen ...

34
34
'Anderlecht kan cashen: Goto richting topcompetitie'

Adriano Bertaccini en Mihajlo Cvetkovic vonden de voorbije weken hun neus voor doelpunten terug, ...

148
148
'AA Gent strijdt met JPL-subtoppers om goalgetter'

Met een magere twee op negen heeft AA Gent zijn start in de play-offs opnieuw gemist. Daar ...

38
38
'Leko grijpt in: drie slachtoffers bij Club Brugge'

De nederlaag tegen Union zindert nog na bij Club Brugge, dat evenwel weinig tijd heeft om stil te ...

330
330
'Anderlecht dumpt flops: Taravel op vingers getikt'

Dankzij een gevleide zes op zes ligt de derde plaats plots opnieuw binnen handbereik voor RSC ...

253
253
Amateurvoetbal op stelten: Antwerp-pion zaait titelchaos

Met nog één speeldag voor de boeg blijft het razend spannend in verschillende ...

131
131
KAA Gent en De Mil slikken opdoffer voor Union

KAA Gent neemt het komende speeldag van de Play-Offs op tegen leider Union SG. De Buffalo’s ...

127
127
‘Ophef in Nederland: bliksemvertrek Sterling bij Feyenoord’

Raheem Sterling werd met toeters en bellen binnengehaald bij Feyenoord. De Engelse international ...

58
58
Heftig nieuws: speler Deense topclub in coma na steekpartij

Heftig nieuws uit Denemarken: 19-jarige middenvelder Alamara Djabi werd even in een kunstmatige coma ...

0
0
Cornelis verrast over toekomst: snel weer in België?

Hans Cornelis werd ontslagen bij Sporting Charleroi. De hoofdtrainer blijft echter niet bij de ...

78
78
‘Belgische clubs strijden om Europese sensatie’

De zomermercato komt stilletjes dichterbij en de clubs kijken achter de schermen al vooruit. ...

108
108
‘Lukaku krijgt monsterboete, nieuwe uitdaging nakend’

De soap rond Romelu Lukaku en Napoli blijft voortduren. De laatste update was dat Big Rom weer naar ...

220
220
‘Succesformule Union: weer kassa voor twee goudhaantjes'

Union SG deed afgelopen speeldag een uitstekend zaak in de Champions Play-Offs. De Brusselse club ...

63
63
Kompany legt opvallende aanbiedingen naast zich neer

Vincent Kompany is hot in Duitsland én wereldwijd. De Belgische oefenmeester is Europa aan ...

80
80
Genadeloze Garcia: twee vaste Duivels geschrapt voor WK?

Het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada staat voor de deur. Wie selecteert bondscoach Rudi ...

607
607
Leko hakt knoop door over Vanaken: basis tegen KVM?

Hans Vanaken moest afgelopen speeldag op de bank beginnen in de topper tegen Union SG. De ...

183
183
Cornelis maakt korte metten met Frutos na ontslag

Hans Cornelis werd de laan uitgestuurd bij Sporting Charleroi na een desastreuze reeks in de Jupiler ...

267
267
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht verbaast, Antwerp kijkt in JPL’

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

335
335
Zoon van Klinsmann breekt nek na horrorblessure

In Italië maakte Jonathan Klinsmann, zoon van Duitse legende Jürgen Klinsmann, een ...

46
46
Wit WK-konijn Garcia afgeschoten: “Ik zou het apart vinden”

Het WK sluipt dichterbij en de discussies over wie de selectie zal halen worden al opgelaaid. Ook de ...

154
154
Drama voor KAS Eupen-speler: gevangenisstraf in Denemarken

KAS Eupen-speler Yoram Zague heeft een hard verdict te horen gekregen. Het jeugdproduct van PSG ...

55
55
DAZN komt met groot nieuw over Belgisch voetbal: tot 2027

De soap tussen DAZN en de Pro League blijft de gemoederen bezighouden. Er was veel onduidelijkheid ...

570
570
Anderlecht zet streep door opmerkelijke samenwerking

RSC Anderlecht heeft veel partners en werkt ook met verschillende scholen samen om de jeugdwerking ...

174
174
Oorlog in Challenger Pro League: “Schandalig en debiel”

De Challenger Pro League is afgelopen, of niet? Door de U23-regel die vanaf volgend seizoen wordt ...

297
297
Publiekslieveling weg: loodzware transferopdracht Genk

KRC Genk wist afgelopen weekend de macht te heroveren in de Europe Play-Offs door met 1-2 te gaan ...

444
444

Meer sportnieuws