'AA Gent breekt record en legt zes miljoen euro op tafel'

door
'AA Gent breekt record en legt zes miljoen euro op tafel'

AA Gent heeft zich deze zomer al stevig geroerd op de transfermarkt. Het plukte Davy Roef transfervrij weg bij Anderlecht en met Jordan Botaka haalde het ook de aanvoerder van Sint-Truiden binnen. Tot dusver gaan de Buffalo's het dus vooral zoeken in eigen land en ook nieuwkomer nummer drie moet uit de Jupiler Pro League komen.


Het was al een tijdje duidelijk dat AA Gent werk maakte van de komst van Nurio Fortuna en volgens La Dernière Heure zal die transfer zeer snel afgerond worden. Woensdag of donderdag zou de linksachter van Charleroi al zijn handtekening zetten in de Ghelamco Arena. Zijn transfer zou in meer dan één opzicht een record opleveren.

Nurio zou immers de duurste linksachter ooit in de Jupiler Pro League worden, terwijl hij ook de duurste uitgaande transfer van Charleroi ooit naar een andere Belgische club zou worden. Dat betekent dus dat Gent meer dan 5 miljoen euro zal betalen, want dat was de som die Club Brugge in de zomer van 2018 op tafel legde voor Kaveh Rezaei.

UPDATE 16u30

Het Nieuwsblad weet dat AA Gent stevig gaat betalen voor Nurio Fortuna. Ze leggen maar liefst zes miljoen euro op tafel, nadat een eerder bod van vier miljoen euro werd geweigerd. Daarmee wordt Nurio de duurste ingaande transfer ooit van de Buffalo's, die eer was tot op heden weggelegd voor Michael Ngadeu. Hij kostte 4,5 miljoen euro.

AA Gent zet met deze transfer zijn ambities kracht bij en het is duidelijk dat het volgend seizoen een gooi richting landstitel wil doen.

LEES OOK: Rik De Mil dient ex-club mokerslag toe in strijd om PO1

Is Nurio dit waard?

Meest recent

Volckaert verklapt: zo reageerde De Mil na cruciale zege

AA Gent heeft zaterdagavond een gouden zaak gedaan in de strijd om de Champions' Play-Offs. De ...

3
3
"Rampzalig" - grote schlemiel afgemaakt bij pover Club

Daags voor de komst van Atlético Madrid in de Champions League, moest Club Brugge eerst nog ...

78
78
Nog groter boegbeeld: Real fêteert Courtois na straffe mijlpaal

Real Madrid heeft zaterdagavond voorlopig weer beslag gelegd op de leidersplaats in La Liga. De ...

35
35
Transferdeal Club en Barça? Makelaar doet boekje open

Club Brugge KV wist de voorbije seizoenen heel wat jonge talenten vanuit de eigen opleiding richting ...

89
89
Plotse ommekeer Genk: Hayen ziet grote verandering

Na de pijnlijke 1 op 6 tegen Zulte Waregem en Cercle Brugge, leek KRC Genk definitief uitgeteld voor ...

373
373
Anderlecht compleet verrast over Ndiaye en Vazquez

Bij RSC Anderlecht lieten ze in januari een aantal spelers gaan. Moussa Ndiaye trok naar Schalke 04, ...

441
441
Cercle-Club: Leko zet twee smaakmakers op de bank

Om 13u30 werken Cercle Brugge en Club Brugge de Brugse derby af. Cercle kan maar best winnen na de ...

141
141
'Anderlecht krijgt fikse tegenvaller in dossier Schreuder'

RSC Anderlecht krijgt af te rekenen met heel wat problemen in het dossier van de nieuwe trainer. Ook ...

549
549
TRANSFERUURTJE: Club en STVV vrezen, Fink verrast iedereen

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

151
151
Bizar: Mokio ondanks doelpunt afgemaakt bij Ajax

Ajax won overtuigend van Fortuna Sittard in de Eredivisie. De Amsterdammers mochten vooral hun ...

75
75
'Defensieproblemen Duivels: onverwachte optie Garcia'

Bondscoach Rudi Garcia zit maanden voor de start van het WK 2026 met de handen in het haar. De ene ...

15
15
Anderlecht krijgt volle laag: “Hysterisch en overdreven”

RSC Anderlecht kende enkele woelige weken met ontslagen en slechte resultaten. Besnik Hasi, Lucas ...

482
482
Hommeles bij KV Mechelen: ploegmakkers schieten elkaar af

KV Mechelen kwam twee keer op voorsprong tegen KRC Genk, maar alsnog ging Malinwa in eigen huis ...

458
458
Code rood bij Charleroi: aanvoerder slaat ferm op tafel

Sporting Charleroi zat onder coach Hans Cornelis in een positieve flow, maar de afgelopen weken ...

100
100
België vs Nederland bij Ajax: “Toch niet zo dom…”

De Belgische pionnen bij Ajax schitterden tegen Fortuna Sittard. Jorthy Mokio, Rayane Bounida en ...

57
57
Kane wil fameus record laten sneuvelen dankzij Kompany

Bayern München won dit weekend bijzonder makkelijk met 0-3 van Werder Bremen. Harry Kane was de ...

96
96
RSCA baalt enorm: "Vol verbazing dat Ajax hem er weghaalde"

Bij Ajax mogen ze hun Belgen bedanken, want Mika Godts, Jorthy Mokio en Rayane Bounida zorgden voor ...

282
282
Vannieuwkerke krijgt absolute mokerslag op Valentijn

Karl Vannieuwkerke groeide binnen de VRT uit tot een waar fenomeen. De man is uiteraard het gezicht ...

133
133
Union SG verliest punten: gigantisch probleem duikt op

Union SG speelde geen goede wedstrijd op het veld van Standard. De landskampioen verspeelde punten ...

128
128
Vanaken laat fans smelten met diep ontroerende beelden

Deze namiddag staat de Brugse derby op het programma tussen Cercle en Club Brugge. Blauw-Zwart kan ...

322
322
Standard likt zijn wonden: "Dit is heel ongelukkig"

Standard leek op weg naar een stuntzege tegen Union SG, maar Guilherme Smith maakte uiteindelijk het ...

163
163
‘Antwerp geschokt: Gheysens beslissing slaat in als een bom'

Antwerp FC staat op scherp. Paul Gheysens zet een beslissing door die intern en extern zwaar ...

626
626
CIES: KRC Genk beste van de klas, Club bijna 600 miljoen

De financiële cijfers van de Pro League bewijzen nog maar eens dat de Belgische clubs boven hun ...

639
639
Nu of nooit voor Marc Coucke: eerste RSCA-stap is gezet

De kritiek was de afgelopen maanden bij RSC Anderlecht vooral richting Wouter Vandenhaute en Olivier ...

545
545
'KRC Genk hakt knoop door over ervaren smaakmaker'

Bij KRC Genk is het bijzonder druk met de strijd voor de top zes en de matchen in de Europa League ...

284
284

Meer sportnieuws