'AA Gent breekt record en legt zes miljoen euro op tafel'

door
'AA Gent breekt record en legt zes miljoen euro op tafel'

AA Gent heeft zich deze zomer al stevig geroerd op de transfermarkt. Het plukte Davy Roef transfervrij weg bij Anderlecht en met Jordan Botaka haalde het ook de aanvoerder van Sint-Truiden binnen. Tot dusver gaan de Buffalo's het dus vooral zoeken in eigen land en ook nieuwkomer nummer drie moet uit de Jupiler Pro League komen.


Het was al een tijdje duidelijk dat AA Gent werk maakte van de komst van Nurio Fortuna en volgens La Dernière Heure zal die transfer zeer snel afgerond worden. Woensdag of donderdag zou de linksachter van Charleroi al zijn handtekening zetten in de Ghelamco Arena. Zijn transfer zou in meer dan één opzicht een record opleveren.

Nurio zou immers de duurste linksachter ooit in de Jupiler Pro League worden, terwijl hij ook de duurste uitgaande transfer van Charleroi ooit naar een andere Belgische club zou worden. Dat betekent dus dat Gent meer dan 5 miljoen euro zal betalen, want dat was de som die Club Brugge in de zomer van 2018 op tafel legde voor Kaveh Rezaei.

UPDATE 16u30

Het Nieuwsblad weet dat AA Gent stevig gaat betalen voor Nurio Fortuna. Ze leggen maar liefst zes miljoen euro op tafel, nadat een eerder bod van vier miljoen euro werd geweigerd. Daarmee wordt Nurio de duurste ingaande transfer ooit van de Buffalo's, die eer was tot op heden weggelegd voor Michael Ngadeu. Hij kostte 4,5 miljoen euro.

AA Gent zet met deze transfer zijn ambities kracht bij en het is duidelijk dat het volgend seizoen een gooi richting landstitel wil doen.

LEES OOK: Spanning en VAR-chaos: Dender en Charleroi gefrustreerd

🚀

Is Nurio dit waard?

Meest recent

Te weinig smeerlap? Smets spreekt duidelijke taal

KRC Genk beleeft een vreemd seizoen. In de Europa League presteert het wel uitstekend en staat het ...

0
0
‘Paniek bij Bayern: pakt Kompany snel zijn koffers?’

Vincent Kompany zit stevig in het zadel bij Bayern, en zijn contract werd zelfs verlengd tot 2029. ...

82
82
Januzaj hint naar enorme transferverrassing

Een jaar of vijftien geleden was hij nog de toekomst van het Belgische voetbal, maar die hoge ...

11
11
Donnarumma doet straffe uitspraak over Courtois

Er staan om 21u nog drie topwedstrijden op het programma in de achtste finales van de Champions ...

56
56
Anderlecht krijgt transferboodschap: "Gesprekken na seizoen"

Anderlecht lijkt in moeilijke omstandigheden weer op te leven en hoopt er nog een mooi eindeseizoen ...

84
84
Deze statistiek geeft KV Mechelen hoop tegen Anderlecht

De strijd om de top zes belooft de komende weken nog zeer spannend te worden. Enkel Union, Club ...

69
69
'Nieuwe dubbele transferdomper voor Anderlecht'

Er ligt de komende maanden nog heel wat werk op de tafel bij Anderlecht. Niet alleen moet de club ...

302
302
'Charleroi baalt en loopt 5 miljoen mis'

Even leek het een mooi seizoen te gaan worden voor Charleroi, want na een sterke reeks in december ...

31
31
Straffe wending in titelstrijd? "Pas op voor hen"

Er resten nog maar twee speeldagen in de reguliere competitie, maar het is nog een groot vraagteken ...

163
163
Hayen geeft bestuur transfertip: "Dat missen we"

KRC Genk staat voor een drukke week. Ze spelen in de Europa League tegen Freiburg, in de Jupiler Pro ...

233
233
Union SG hoopt op 'dure' WK-ganger: "Flink geïnvesteerd"

Union SG speelt zeker geen oogstrelend voetbal, maar inzake resultaten kent het weer een topseizoen. ...

30
30
Griezmann dropt transferbommetje bij Atlético Madrid

Antoine Griezmann leek Atlético Madrid aan het einde van het seizoen te gaan verlaten. Er ...

51
51
Lommel zet grote stap: "Genk of PSV? Kijk naar hen!"

Anno 2026 is doorstroming van de eigen jeugd steeds belangrijker aan het worden. Dat is ook het ...

39
39
Blunder van Hasi? "Toen pikten we hem op bij RSCA"

RSC Anderlecht heeft een jeugdopleiding van Europees topniveau. De Brusselaars lieten de afgelopen ...

288
288
Fans KV Mechelen zijn woedend: "De waanzin nabij"

Ondanks de nederlaag bij AA Gent, staat KV Mechelen nog steeds op de rand van de Champions' ...

275
275
Garcia neemt deze JPL-smaakmaker op in voorselectie

Op het einde van de maand blazen de Rode Duivels voor de eerste keer in 2026 verzamelen. Om het WK ...

138
138
Nieuwe tegenstander Rode Duivels: Iran haakt af voor WK

De voorbije dagen escaleerde het conflict tussen enerzijds de Verenigde Staten en Israël en ...

269
269
Bayern maakt indruk: Kompany duidelijk over zijn rol

Bayern München blijft door zijn seizoen razen. Het plaatste zich dinsdagavond al zo goed als ...

99
99
'Zulte Waregem slaat fraaie slag met revelatie'

Zulte Waregem moet in de komende weken nog knokken om de Relegation Play-Off te onlopen. Nochtans ...

93
93
'Doku klopt op tafel: schokkende transfer op komst?'

Woensdagavond is het in de Champions League uitkijken naar de clash tussen Real Madrid en Manchester ...

131
131
'Oude bekende wil Openda uit Italiaanse hel verlossen'

Loïs Openda versierde vorige zomer een droomtransfer naar Juventus, maar die overgang is tot ...

111
111
'Sunderland wil nieuwe slag slaan met JPL-smaakmaker'

Sunderland ontpopte zich de voorbije maanden tot één van de aangename verrassingen van ...

63
63
'Plan Chelsea met Lavia bekend'

Door blessures zag hij alweer zijn seizoen grotendeels in het water vallen, maar nu lijkt ...

74
74
Pro League lost laatste details voor bekerfinale

Voor de titel in de Jupiler Pro League lijken er met Union, Club Brugge en STVV nog drie kanshebbers ...

191
191
TRANSFERUURTJE: 'Exodus bij Club, De Cat verbaast RSCA'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

237
237

Meer sportnieuws