België lonkt weer naar Ivoorkust: "Aantal clubs tonen interesse"

329 stemmen
België lonkt weer naar Ivoorkust:

David Datro Fofana wordt het hof gemaakt door een resem clubs in Europa. De zeventienjarige Ivoriaanse aanvaller is ook zeer gegeerd in België en vele jaren na Aruna Dindane & co kijken de Belgische clubs weer naar Ivoorkust.


Stade Rennes, OGC Nice, Lille OSC, AS Monaco, Molde en FC Midtjylland liggen volgens buitenlandse media op de loer, maar de kans is zeker niet onbestaande dat het talent in België zal belanden. Fofana heeft een Frans paspoort en kan dus meteen vastgelegd worden. Vooral de Belgische topclubs azen op zijn diensten, maar ook een aantal kleinere teams in België willen hem graag in hun team. De interesse is alvast concreet en de speler zal het beste project uitkiezen. Het is dus nog niet zeker dat hij in België zal belanden.

We polsten bij Marco Né (ex-Beveren), voorzitter van Abidjan City waar Fofana actief is. "Voor Fofana zijn er Belgische clubs die polsen. Ze vragen dan onder meer wat voor jongen het is en dergelijke. Er zijn echter ook Franse en Engelse clubs die stilaan de forcing voeren. Fofana is momenteel één van de beste talenten die er in Ivoorkust rondloopt."

Partnership

Fofana speelt voor Abidjan City, een club die Marco Né (ex-Beveren) zeven jaar geleden overnam. De voormalige middenvelder speelt met zijn team in de derde klasse in Ivoorkust en er spelen enkel zelf opgeleide spelers in het eerste team. Naast Fofana, die wordt aanzien als het grootste aanvallende talent van Ivoorkust, zijn er nog een aantal spelers die interesse genieten vanuit Europa.

Makelaars Maarten Goffin en Santosh Verhulst, de tussenpersonen tussen Abidjan City en de Europese markt, geven aan dat de Belgische clubs met de nodige aandacht het project van Né in de gaten houden. "Er zijn een aantal clubs die wel interesse hebben in een partnership met Abidjan. Er is immers heel veel talent aanwezig. Fofana uiteraard, maar er loopt nog heel veel talent rond."

Krijgen we twintig jaar na Aruna Dindane, Didier Zokora, Yaya Touré en co een nieuwe toplichting Ivoriaanse talenten in België?

Claudio Reulens

LEES OOK: Undav is de redder: Duitsland op valreep voorbij Ivoorkust

Goede zet om terug in Ivoorkust te scouten?

Meest recent

Wereldtop voor Rode Duivel? Stilaan nu of nooit

De Rode Duivels begonnen matig aan het WK. De Belgen moeten aan de bak tegen Iran en uiteraard ...

2
2
Basisploeg Rode Duivels: wisselt Garcia drie keer?

De Rode Duivels spelen vanavond tegen Iran. De Belgen moeten winnen, dat is een feit. Bondscoach ...

13
13
Fout van Garcia wordt hersteld: Rode Duivel in de ploeg

Rudi Garcia begon met een al bij al logische opstelling tegen Egypte. Al vonden we één ...

38
38
Undav is de redder: Duitsland op valreep voorbij Ivoorkust

Duitsland is zaterdagavond met de schrik vrijgekomen op het WK. Tegen Ivoorkust leek het even op weg ...

39
39
Garcia doet boekje open over afwezigheid van Doku

De Rode Duivels komen zondag opnieuw in actie op het WK. Om 21u nemen ze het in hun tweede wedstrijd ...

93
93
Imke Courtois duidt verrassende vervanger Doku aan

De Rode Duivels staan zondag voor een belangrijke opdracht tegen Iran, want na het gelijkspel tegen ...

155
155
Alarm bij Brazilië: einde WK voor sterspeler?

Brazilië pakte zaterdagochtend zijn eerste overwinning op het WK. Tegen Haïti haalden ze ...

31
31
'Rode Duivel aast op reünie met Tedesco'

Gewezen bondscoach van de Rode Duivels Domenico Tedesco vond deze zomer een mooie nieuwe uitdaging. ...

44
44
'Napoli overtuigd: bod bij Union op komst'

Union was de voorbije weken al zeer actief op de transfermarkt. Ze haalden al vijf nieuwe spelers ...

57
57
Doku fit voor Nieuw-Zeeland? Dokter maakt inschatting

De Rode Duivels kregen daags voor hun tweede wedstrijd op het WK tegen Iran zeer slecht nieuws. Ze ...

106
106
'Stassin krijgt droomtransfer: PL-clubs melden zich'

Lucas Stassin droomde van een WK-selectie nadat hij in maart zijn debuut mocht maken bij de Rode ...

85
85
Oranje pakt de leiding in groep F met klinkende zege

Nederland bleef teleurgesteld achter na zijn openingsmatch, nadat het tegen Japan een late ...

34
34
'Cuypers verrast met stunttransfer naar LaLiga'

Uiteindelijk toverde Rudi Garcia als wit konijn voor de aanval van de Rode Duivels Matias ...

176
176
Enorme domper: Rode Duivels missen Doku tegen Iran

Zondag om 21u spelen de Rode Duivels hun tweede wedstrijd op dit WK. Tegen Iran staat er al meteen ...

211
211
Rode Duivels krijgen nieuwe mokerslag voor Iran

België heeft alles nog in eigen handen op het WK, maar de nieuwste cijfers van Opta zijn ...

467
467
Biancone: "Hij speelde grote rol bij RSCA-transfer"

RSC Anderlecht stelde Giulian Biancone voor als eerste zomeraanwinst. De Franse centrale verdediger ...

222
222
Einde van een soap: BAS zet AA Gent op zijn plaats

De saga over het competitieformat is eindelijk van de baan. Het Belgisch Arbitragehof voor de Sport ...

340
340
Sporting Charleroi rondt absolute miljoenendeal af

Sporting Charleroi heeft een knappe uitgaande transfer afgerond. De kassa in het Zwarte Land rinkelt ...

34
34
Van Gucht breekt stilte over hardnekkige beschuldiging

Ruben Van Gucht duikt op in sportzalen, in talkshows en in krantenkoppen, maar vooral in discussies ...

46
46
Real Madrid komt met officieel statement over Olise

Real Madrid werd de afgelopen dagen weer veelvuldig gelinkt aan Michael Olise. De Franse ...

188
188
'Standard heeft beet: ex-speler keert terug naar Luik'

Standard staat op het punt om een volgende ingaande transfer af te ronden. La Dernière Heure ...

221
221
WK-vervanger Pacho-Ordonez ooit bijna van Beerschot

Ecuador heeft achteraan heel veel kwaliteit rondlopen. Met Willian Pacho en Joel Ordonez hebben ze ...

29
29
Anderlecht en Pocognoli? RSCA neemt ferm standpunt in

Karel Geraerts wordt niet de nieuwe trainer van RSC Anderlecht. Het Laatste Nieuws liet weten dat ...

517
517
Start Lukaku al tegen Iran? Garcia geeft duidelijke update

De Rode Duivels spelen zondag tegen Iran hun tweede partij. De Belgen weten dat ze moeten winnen, ...

191
191
'Lyon wil na Duranville tweede Belg vastleggen'

Olympique Lyon zal weldra Julien Duranville officieel voorstellen. Als het van de Fransen afhangt, ...

49
49

Meer sportnieuws