België lonkt weer naar Ivoorkust: "Aantal clubs tonen interesse"

door
België lonkt weer naar Ivoorkust:

David Datro Fofana wordt het hof gemaakt door een resem clubs in Europa. De zeventienjarige Ivoriaanse aanvaller is ook zeer gegeerd in België en vele jaren na Aruna Dindane & co kijken de Belgische clubs weer naar Ivoorkust.


Stade Rennes, OGC Nice, Lille OSC, AS Monaco, Molde en FC Midtjylland liggen volgens buitenlandse media op de loer, maar de kans is zeker niet onbestaande dat het talent in België zal belanden. Fofana heeft een Frans paspoort en kan dus meteen vastgelegd worden. Vooral de Belgische topclubs azen op zijn diensten, maar ook een aantal kleinere teams in België willen hem graag in hun team. De interesse is alvast concreet en de speler zal het beste project uitkiezen. Het is dus nog niet zeker dat hij in België zal belanden.

We polsten bij Marco Né (ex-Beveren), voorzitter van Abidjan City waar Fofana actief is. "Voor Fofana zijn er Belgische clubs die polsen. Ze vragen dan onder meer wat voor jongen het is en dergelijke. Er zijn echter ook Franse en Engelse clubs die stilaan de forcing voeren. Fofana is momenteel één van de beste talenten die er in Ivoorkust rondloopt."

Partnership

Fofana speelt voor Abidjan City, een club die Marco Né (ex-Beveren) zeven jaar geleden overnam. De voormalige middenvelder speelt met zijn team in de derde klasse in Ivoorkust en er spelen enkel zelf opgeleide spelers in het eerste team. Naast Fofana, die wordt aanzien als het grootste aanvallende talent van Ivoorkust, zijn er nog een aantal spelers die interesse genieten vanuit Europa.

Makelaars Maarten Goffin en Santosh Verhulst, de tussenpersonen tussen Abidjan City en de Europese markt, geven aan dat de Belgische clubs met de nodige aandacht het project van Né in de gaten houden. "Er zijn een aantal clubs die wel interesse hebben in een partnership met Abidjan. Er is immers heel veel talent aanwezig. Fofana uiteraard, maar er loopt nog heel veel talent rond."

Krijgen we twintig jaar na Aruna Dindane, Didier Zokora, Yaya Touré en co een nieuwe toplichting Ivoriaanse talenten in België?

Claudio Reulens

Goede zet om terug in Ivoorkust te scouten?

Meest recent

'Zeer verrassende WK-ganger voor Club Brugge'

Club Brugge zag dit seizoen weer de nodige spelers doorbreken op het internationale toneel. Sinds de ...

42
42
'KV Mechelen twijfelt nog over verlenging sterkhouder'

KV Mechelen ligt met nog vier wedstrijden te spelen in de reguliere competitie nog altijd op koers ...

30
30
Trotse Leko: "We hebben voor paniek gezorgd"

Voor Club Brugge is er dinsdagavond een einde gekomen aan het avontuur in de Champions League. Op ...

52
52
Bodø/Glimt stunt weer, ook Leverkusen en Newcastle door

Dinsdagavond hebben nog drie teams hun ticket voor de achtste finales van de Champions League ...

59
59
'Marokko vier maanden voor WK op zoek naar bondscoach'

De start van het WK nadert met rasse schreden en de meeste deelnemers leggen de laatste hand aan hun ...

49
49
Mignolet reageert goudeerlijk na stevige blunder

Club Brugge heeft zich dinsdag niet opnieuw kunnen plaatsen voor de achtste finales van de Champions ...

89
89
'Wilmots zorgt voor opmerkelijke wending bij Standard'

Op vier speeldagen van het einde van de reguliere competitie strijdt Standard nog altijd mee voor de ...

102
102
Twee sterkhouders gebuisd bij Club: "Je ziet het zelden"

Voor Club Brugge zit het avontuur in de Champions League erop. Het slaagde er niet in om te stunten ...

277
277
Zure avond voor Club: "Cijfers zijn te zwaar"

Club Brugge is er dit seizoen niet in geslaagd om de achtste finale van de Champions League te ...

108
108
Mannaert héél duidelijk over transfer naar Anderlecht

Vincent Mannaert heeft een aflopend contract bij de KBVB. De toekomst van de voormalige sportieve ...

289
289
Exit Club Brugge: ex-Buffalo kegelt Blauw-Zwart uit CL

Om 18u45 ging Club Brugge op bezoek naar Atlético Madrid. Heel Brugge geloofde in een stunt ...

119
119
'Griezmann op weg naar bijzonder straffe transfer'

Antoine Griezmann hoopt vanavond met Atlético Madrid Club Brugge uit te schakelen. De Franse ...

41
41
‘Casteels-stunt: één detail zet Club Brugge op z’n kop’

Club Brugge kijkt al vooruit naar het leven na Simon Mignolet, want zijn contractdossier blijft ...

403
403
Sensatie in Atlético-Club Brugge: "50 miljoen euro!"

Club Brugge begon om 18u45 aan zijn match tegen Atlético Madrid. De Bruggelingen speelden 3-3 ...

194
194
'Standard wil cashen: smaakmaker ontploft'

Bij Standard kennen ze al jarenlang heel veel miserie, op en naast het veld. Sportief en financieel ...

129
129
Verhuurde JPL-spelers: verrassende smaakmaker in Eredivisie

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

27
27
Club-coach Leko legt keuzes Vetlesen en Diakhon uit

Club Brugge neemt het in de terugwedstrijd van de Champions League op tegen Atlético Madrid. ...

45
45
Lukebakio in de clinch met Prestianni: racismerel escaleert

De racismerel tussen Vinicius Junior van Real Madrid en Benfica-speler Gianluca Prestianni blijft ...

89
89
‘Nieuwe sportieve baas Anderlecht: positieve gesprekken’

RSC Anderlecht is druk bezig om de zaken achter de schermen op orde te stellen. Paars-Wit zoekt een ...

285
285
De 11 namen: Leko verrast met vervanger Onyedika

Club Brugge heeft om 18u45 een afspraak met de geschiedenis. Na het 3-3 gelijkspel in Jan Breydel ...

162
162
Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 27 bekend

De reguliere competitie nadert zijn finale ontknoping, en dus staan de zenuwen alsmaar meer ...

140
140
'Geen weg terug: Anderlecht hakt trainersknoop door'

Behoudens een verrassing zit Jérémy Taravel ook volgende week tegen OH Leuven nog in ...

421
421
Verheyen tipt Leko: Club Brugge all-in tegen Atlético?

Binnen twee uur begint Club Brugge eraan tegen Atlético Madrid. Om een ticket voor de achtste ...

112
112
'Anderlecht verbrandt vingers: Hazard op hete kolen'

Met hangen en wurgen zette RSC Anderlecht zondag tegen Zulte Waregem een serieuze stap richting de ...

240
240
Union incasseert uppercut: einde seizoen voor sterkhouder?

Union liet zich zaterdag niet onder druk zetten door de zeges van eerste achtervolgers STVV en Club ...

124
124

Meer sportnieuws