'Kompany krijgt mes in de rug: nieuwe club Lavia bekend'

1100 stemmen
'Kompany krijgt mes in de rug: nieuwe club Lavia bekend'

RSC Anderlecht wil in de komende seizoenen opnieuw aanknopen met de top van het Belgische voetbal, één van de voorwaarden is wel dat het dan zijn grootste talenten nog een tijdje aan boord kan houden. En wat dat betreft krijgen de Brusselaars nu een flinke tegenvaller te slikken. Zo kondigde goudhaantje Romeo Lavia via de sociale media zijn vertrek aan.

Eén van de peilers van het 'Plan 2020-2025' dat het vernieuwde bestuur had uitgetekend, is dat Paars-Wit zijn meest talentvolle jongeren aan boord kan houden tot ze volledig doorgebroken zijn bij de eerste ploeg. RSCA had Lavia dan ook dolgraag aan boord gehouden. Maar Paars-Wit slaagde er maar niet in om een akkoord te vinden. De voorbije dagen geraakte overigens bekend dat het grote Manchester City doordrukte voor zijn komst.

En het lijkt erop dat de Engelsen hun slag zullen thuis halen. Via Instagram laat Lavia weten dat hij de poorten van Neerpede na 8 jaar achter zich dicht trekt. "Met veel emotie kondig ik het einde van mijn avontuur bij Anderlecht aan. Deze club en zijn kleuren zullen altijd een enorme plaats in mijn hart behouden", klinkt het onder meer. Over zijn nieuwe club werd met nog geen woord gerept, maar het heeft er dus alle schijn van dat Lavia bij de werkgever van Kevin De Bruyne en co aan de slag zal gaan.

UPDATE 19/06

Het is dus helemaal zeker dat toptalent Romeo Lavia Anderlecht zal verlaten. Dat maakte hij, zoals u bovenstaand kan lezen, zelf bekend via Instagram. Via datzelfde bericht lijkt ook meteen af te leiden naar waar hij zal trekken. Zo was de kans al groot dat hij de overstap zou maken naar Manchester City, maar de reactie van Jayden Braaf lijkt dat nu ook hélemaal prijs te geven.

De Nederlander is namelijk zelf actief bij The Cityzens, en reageerde op het bericht van Lavia met een veelzeggende: “Welcome Bro”. Wat zoveel inhoudt als "Welkom bij onze club". Zo lijkt Vincent Kompany toch wel een mes in de rug te krijgen van de tweede club van zijn hart, die één van de grootste talenten van Neerpede komt wegplukken.

LEES OOK: Is Anderlecht klaar voor Hammarby? Bornauw oordeelt

Niet fraai tegenover Kompany?

Meest recent

Belgische voetbalwereld in rouw: ex-Gouden Schoen overleden

De Belgische voetbalwereld krijgt zeer triest nieuws te verwerken. Een ex-Rode Duivel en gewezen ...

0
0
Transferdomper Anderlecht: "Meer dan 5 miljoen"

Anderlecht staat donderdag al voor zijn eerste opdracht op het Europese toneel. In de tweede ...

66
66
'Barça heeft bijzonder plan met Belgisch toptalent'

Slechts twee Belgen mochten tot dusver ooit het shirt van FC Barcelona dragen. Fernand Goyvaerts was ...

88
88
Peter Vandenbempt laat tranen rollen: "Het laatste woord..."

Na een maand vol voetbal, duizenden kilometers en 104 wedstrijden is ook voor Peter Vandenbempt het ...

99
99
Is Anderlecht klaar voor Hammarby? Bornauw oordeelt

RSC Anderlecht moet donderdag flink aan de bak tegen Hammarby. De Brusselaars moeten deze voorronde ...

165
165
Hammarby-coach velt oordeel over Anderlecht

Henrik Rydström maakt zich met Hammarby op voor het treffen met RSC Anderlecht in de voorrondes ...

162
162
Zoon Van Bommel verklapt: "Komt wel rond met Duivels"

Mark van Bommel wordt de nieuwe bondscoach van België. De Nederlander tekent weldra zijn ...

77
77
'Anderlecht kent maximprijs die het aan De Cat kan verdienen'

Nathan De Cat verliet RSC Anderlecht voor 20 miljoen euro. Een goed bedrag, maar meer ook niet. De ...

162
162
Dé toptransfer van AA Gent: "Voelde meteen een klik"

AA Gent moet deze week Europees aan de bak en mag daar geen schade oplopen. Er is geen foutenmarge. ...

232
232
'Sibierski baalt weer: Anderlecht moet winger schrappen'

Voor Anderlecht begint het nieuwe seizoen deze week al met de eerste Europese confrontatie tegen ...

186
186
Bornauw verklapt: "Daar willen we ons versterken"

RSC Anderlecht moet donderdag aan de bak tegen Hammarby. Een heel belangrijk duel. De fans blijven ...

353
353
Zetterberg stuurt Anderlecht stevige waarschuwing

Voor Anderlecht begint het nieuwe seizoen al op donderdagavond. Dan beginnen ze aan hun avontuur in ...

268
268
'Volgende Rode Duivel hakt transferknoop door'

De Rode Duivels kunnen terugblikken op een meer dan behoorlijk WK, waarin ze uiteindelijk sneuvelden ...

87
87
'Toekomstige monstertransfer voor De Cat'

Anderlecht reist woensdag af naar Zweden voor zijn eerste opdracht in de voorrondes van de Europa ...

221
221
Westerlo heeft nu ook opvolger Piedfort beet

Het is al een zeer drukke transferzomer geweest voor Westerlo. De Kemphanen zagen tot dusver maar ...

29
29
Van Bommel zorgt meteen voor énorme verdeeldheid

De Rode Duivels lijken na het vertrek van Rudi Garcia niet lang te moeten wachten op een nieuwe ...

568
568
Lamine Yamal zorgt voor opvallende gekte na WK

Lamine Yamal blijft ook naast het veld een fenomeen. De Spaanse wereldkampioen zorgde tijdens de ...

46
46
'Nieuwe grootmacht mengt zich in strijd om De Ketelaere'

Na de uitschakeling op het WK maakten verschillende Rode Duivels al toptransfers. Youri Tielemans ...

244
244
'Droomtransfer Karetsas nadert: Genk krijgt hoger bod'

Bij KRC Genk wordt het nog een zeer drukke zomer. De Limburgers zijn in blijde verwachting van niet ...

278
278
'Club ongenadig: floptransfer niet mee op stage'

De start van het nieuwe seizoen komt stilaan dichtbij, want op 31 juli is er al de eerste afspraak ...

713
713
TRANSFERUURTJE: 'Straffe terugkeer bij Club, nieuwe bondscoach bekend'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

492
492
Kompany slaat iedereen met verstomming: “Nooit gezien”

EVincent Kompany kende afgelopen seizoen een topperiode bij Bayern München. De Duitse ...

234
234
Beruchte lijst Van Gucht zwaar onder vuur: "Niet eerlijk!"

De veelbesproken 'lijst' van Ruben Van Gucht blijft stof doen opwaaien. Dit keer is het niet een ...

100
100
Woedende Vrancken vloekt meteen na debuut bij Hearts

Wouter Vrancken kende een topseizoen bij Sint-Truiden VV en de oefenmeester ging naar Hearts. De ...

149
149
‘Zulte wrijft zich in de handen na straffe miljoenendeal’

Zulte Waregem hoopt volgend seizoen zonder zorgen mee te draaien in de Jupiler Pro League. Essevee ...

161
161

Meer sportnieuws