Beslissing UEFA houdt groot gevaar in voor JPL-teams

door
Beslissing UEFA houdt groot gevaar in voor JPL-teams

De zomer breekt aan en dus trekt de transferperiode zich weer op gang. Door de coronacrisis van de voorbije maanden zal dat wel een vreemde mercato worden. Heel wat competities lopen nu nog door en zullen daardoor volgend seizoen pas later op gang komen, inclusief de Champions League en Europa League.

De UEFA wil de transferperiode dan ook eenmalig aanpassen. De Europese voetbalbond besliste vandaag dat het aan al zijn leden - ook België dus - zal adviseren om de transfermarkt open te houden tot en met 5 oktober. Een dag later ligt de deadline voor clubs om spelers in te schrijven voor de groepsfase van de Champions League en Europa League, die van start gaan op 20 oktober.

UPDATE 22u35

De UEFA kwam dus vandaag met een officieel bericht, waarin het adviseert aan de Europese landen om hun transfermarkt open te houden tot en met 5 oktober. Het lijkt alvast verstandig voor de Belgische clubs om in te stemmen met het voorstel, want anders zou dit wel eens érg nefast kunnen worden voor onze clubs uit 1A en 1B.

Want indien de Pro League niet akkoord gaat, is er dus nog meer dan een maand tijd voor buitenlandse, meer kapitaalkrachtige clubs, om spelers weg te kapen uit de JPL. De kans lijkt namelijk bijzonder groot dat de topcompetities wel oren zullen hebben naar dit voorstel. Zij werken namelijk allemaal nog het huidige seizoen af, waardoor er meer wedstrijden op korte tijd volgen én er minder tijd beschikbaar is om al bezig te zijn met transfers

Onze transfermarkt al sluiten terwijl de andere nog open zijn, zou dan ook betekenen dat er geen vervanger(s) meer kunnen worden aangetrokken. Bij een sluiting van de markt mag aankopen namelijk niet meer, verkopen wél. Akkoord gaan met het voorstel houdt echter niet per se in dat alle gevaar verdwenen is. Zoals gezegd hebben vele buitenlandse clubs meer kapitaal, waardoor er altijd wel wat mogelijk is. Maar dat is anders eind augustus ook sowieso het geval.

LEES OOK: 'Chouchou' Daan Heymans verrast met pittige onthulling

🚀 FC Olympia Beerschot Wilrijk-fans lezen nu:

Kuyt breekt: openhartige woorden raken diep
Kuyt breekt: openhartige woorden raken diep
63

Moet België instemmen?

Meest recent

Poppen aan het dansen: Real kookt over na UCL-uitschakeling

Het is Real Madrid dan toch niet gelukt om zich te plaatsen voor de halve finales van de Champions ...

79
79
POLL: wie wint de Champions League 2026?

De kaarten in de Champions League zijn geschud, de kwartfinales zijn gespeeld. Twee heerlijke ...

111
111
Roer compleet om bij Antwerp? "Moment is aangebroken"

Antwerp FC is uiterst tegenvallend aan de Europe Play-Offs begonnen. De Great Old ging in zijn ...

105
105
UCL: Bayern nekt Real na ZINDERENDE clash, ook Arsenal door

Bayern München heeft zich geplaatst voor de halve finales van de Champions League na een ...

88
88
Vanaken onomwonden: "Wat Union meer heeft dan Club?"

De spanning in de Champions' Play-Offs neemt in de komende dagen gevoelig toe. Aanstaande zondag ...

191
191
Degradatie-climax: beslissing Play-Downs op speeldag 3?

Toen waren ze nog met twee. Afgelopen weekend wisten ook Zulte Waregem en Cercle Brugge zich te ...

226
226
Radja begrijpt niets van Anderlecht: "Alsof ze kampioen zijn"

RSC Anderlecht speelde afgelopen zondag wederom geen goede wedstrijd, maar boekte uiteindelijk wel ...

155
155
'Gevolgen na UCL-kater: toptransfer Barça in stroomversnelling'

FC Barcelona is er dan toch niet in geslaagd om een nieuwe remontada te bewerkstelligen en sneuvelde ...

70
70
Sensatie in München: Neuer gruwelijk in de fout, Bayern reageert meteen

Woensdagavond worden in de Champions League de laatste tickets voor de halve finales uitgedeeld. ...

41
41
"Zeer raar" - uitspraak Hayen roept vragen op bij Genk

KRC Genk verspeelde afgelopen weekend de leidersplaats in de Europe Play-Offs na een flauwe ...

504
504
Eerste clash Union-Club Brugge: titelfavoriet aangeduid

Komend weekend is het zover, dan staat de eerste grote titelclash in de Champions' Play-Offs op het ...

363
363
Club Brugge staat perplex: Onyedika‑deal hakt er hard in

Club Brugge wil Raphael Onyedika langer vastleggen, maar dat dossier ligt minder rustig dan het op ...

600
600
'Anderlecht bidt: op deze voorwaarde miljoenen voor Vazquez'

Anderlecht heeft in de zomer heel wat werk voor de boeg om de ploeg te versterken. Daarvoor zullen ...

361
361
Beloftenquota blijft beroeren: advocaat wijst op bizar gevolg

Er was de voorbije maanden heel wat te doen over de nakende competitiehervorming in de Jupiler Pro ...

110
110
'Nieuwe domper dreigt voor STVV'

STVV begon aan de Champions' Play-Off als een outsider voor de titel, want het had slechts een ...

122
122
'Anderlecht schrikt: prijskaartje Lukaku bekend'

Het lijkt er stilaan op dat Romelu Lukaku en Napoli helemaal met elkaar op ramkoers liggen. De ...

442
442
Titelkoorts bij Club: Leko benoemt waar de sleutel ligt

Club Brugge heeft de komende weken nog maar één doel: Union nog van de koppositie ...

167
167
'Anderlecht baalt en loopt nog miljoenen mis'

Voor Anderlecht beloven het zeer drukke maanden te worden. De club is nog steeds op zoek naar een ...

267
267
Braziliaanse legende doet straffe uitspraak over Preud'homme

Op zijn 67ste is Michel Preud'homme intussen al enkele jaren uit de voetbalwereld verdwenen, na een ...

114
114
Club Brugge met straf nieuws: "Alle records verbroken"

Club Brugge hoopt binnen een zestal weken een enorm feest te bouwen. Ze hopen dit de landstitel te ...

276
276
Red Flames balen: "Toch mogen we het zo niet bekijken"

De Red Flames speelden 1-1 gelijk in en tegen Schotland. Dat is een goed resultaat, maar de ...

22
22
'Club Brugge incasseert domper: sterkhouder heeft transfer beet'

Club Brugge zal komende zomer héél wat sterkhouders de club zien verlaten. De ...

479
479
Lukaku niet mee naar het WK? Leekens oordeelt

Rudi Garcia zit toch met de handen in het haar. Loïs Openda speelt bijna niet meer bij Juventus ...

205
205
Kompany vol lof: "Kan één van de besten ter wereld worden"

Gaat Vincent Kompany met Bayern München vanavond Real Madrid uitschakelen? Bayern begint alvast ...

75
75
'Anderlecht baalt enorm: Verschaeren weigerde miljoenensom'

Yari Verschaeren is uitstekend begonnen aan de Play-Offs. Als invaller was hij goed voor een assist ...

589
589

Meer sportnieuws