Beslissing UEFA houdt groot gevaar in voor JPL-teams

door
Beslissing UEFA houdt groot gevaar in voor JPL-teams

De zomer breekt aan en dus trekt de transferperiode zich weer op gang. Door de coronacrisis van de voorbije maanden zal dat wel een vreemde mercato worden. Heel wat competities lopen nu nog door en zullen daardoor volgend seizoen pas later op gang komen, inclusief de Champions League en Europa League.

De UEFA wil de transferperiode dan ook eenmalig aanpassen. De Europese voetbalbond besliste vandaag dat het aan al zijn leden - ook België dus - zal adviseren om de transfermarkt open te houden tot en met 5 oktober. Een dag later ligt de deadline voor clubs om spelers in te schrijven voor de groepsfase van de Champions League en Europa League, die van start gaan op 20 oktober.

UPDATE 22u35

De UEFA kwam dus vandaag met een officieel bericht, waarin het adviseert aan de Europese landen om hun transfermarkt open te houden tot en met 5 oktober. Het lijkt alvast verstandig voor de Belgische clubs om in te stemmen met het voorstel, want anders zou dit wel eens érg nefast kunnen worden voor onze clubs uit 1A en 1B.

Want indien de Pro League niet akkoord gaat, is er dus nog meer dan een maand tijd voor buitenlandse, meer kapitaalkrachtige clubs, om spelers weg te kapen uit de JPL. De kans lijkt namelijk bijzonder groot dat de topcompetities wel oren zullen hebben naar dit voorstel. Zij werken namelijk allemaal nog het huidige seizoen af, waardoor er meer wedstrijden op korte tijd volgen én er minder tijd beschikbaar is om al bezig te zijn met transfers

Onze transfermarkt al sluiten terwijl de andere nog open zijn, zou dan ook betekenen dat er geen vervanger(s) meer kunnen worden aangetrokken. Bij een sluiting van de markt mag aankopen namelijk niet meer, verkopen wél. Akkoord gaan met het voorstel houdt echter niet per se in dat alle gevaar verdwenen is. Zoals gezegd hebben vele buitenlandse clubs meer kapitaal, waardoor er altijd wel wat mogelijk is. Maar dat is anders eind augustus ook sowieso het geval.

LEES OOK: STVV grijpt koppositie: droomseizoen krijgt vervolg

Moet België instemmen?

Meest recent

Hasi ziet kwaliteitsinjectie: "Extra concurrentie"

Bij RSC Anderlecht werden er al een aantal in- en uitgaande transfers afgerond. Trainer Besnik Hasi ...

22
22
Beerschot schiet zichzelf in voet, Lokeren met straffe reeks

In de Challenger Pro League hebben Lokeren en Beerschot de punten onder mekaar verdeeld. In de ...

22
22
Man City veert recht, Tottenham blijft op de dool

We zijn dit seizoen niet onder de indruk van het algemene niveau in de Premier League. Veel topclubs ...

6
6
STVV grijpt koppositie: droomseizoen krijgt vervolg

Het sprookjesachtige seizoen van STVV blijft maar verder vorm krijgen. De Kanaries wisten nu ook een ...

48
48
Sensatie in Bundesliga: Bayern verliest in eigen huis

Van een titelstrijd is geen sprake meer in Duitsland. Het is alleen nog maar de vraag wanneer Bayern ...

61
61
Club Brugge aan zet: Leko voert twee wissels door

Club Brugge speelt om 18u15 tegen Zulte Waregem. Een partij die ze moeten winnen na de nederlaag ...

115
115
'Topclub legt bod neer, Lierse SK haalt opgelucht adem'

Bij Lierse SK hebben ze met Bryan Adinany een zeer interessante spits in hun rangen. Aan interesse ...

65
65
Gouden zet van Hasi: "Hij is zeer belangrijk voor Anderlecht"

Besnik Hasi maakt tot op heden weinig indruk als coach van RSC Anderlecht. Maar de trainer heeft wel ...

164
164
Club Brugge slaat toe: eerste wintertransfer is een feit

Dat Club Brugge versterking nodig heeft, dat is duidelijk. Het bestuur weet dit ook en heeft vandaag ...

285
285
Lukaku naar Anderlecht: icoon stelt zich grote vragen

Bij RSC Anderlecht haalden ze ondertussen al bijna zeven jaar geleden Vincent Kompany terug naar het ...

240
240
Antwerp met sterke zet, STVV absoluut niet verrast

STVV verkocht Rein Van Helden voor 1,5 miljoen euro aan Royal Antwerp FC. Het is geen verrassing dat ...

165
165
'Renard speelt hoog spel: zéér bizarre transferwending'

Yasin Özcan is een miscast van Olivier Renard, niet zijn eerste sinds hij in Brussel de ...

278
278
Romeo Vermant toont grote liefde: "Ik ben gek op haar"

Club Brugge droomt weer van de volgende ronde in de Champions League. Na een moeilijke periode won ...

392
392
'KRC Genk droomt van onverwachte miljoenendeal'

Bij Racing Genk zouden ze idealiter deze mercato een uitgaande transfer afronden die veel geld in de ...

545
545
Kompany over RSCA-moment: “Durf ik dit bij Bayern?”

Vincent Kompany ging al een aantal keren viraal. De coach haalde een paar keer stevig uit bij RSC ...

94
94
Nederlandse pers twijfelt: "Als hij het bij RSCA al niet redt…"

Bij RSC Anderlecht haalden ze een jaar geleden Cédric Hatenboer in huis. Hij speelde echter ...

227
227
De Mil drukt stempel in Gent: kleedkamer doet boekje open

KAA Gent is sterk aan de laatste rechte lijn van de reguliere competitie begonnen. Na de mooie ...

227
227
Saudische aanval op Rode Duivels: twee namen geviseerd

Met dank van de miljardensteun van het staatsfonds 'PIF', investeerden het Saudische voetbal de ...

104
104
Vandaag Inside eindigt in shock na vertrek Johan Derksen

Vandaag Inside keerde deze week terug op televisie. Maar wie vrijdagavond bleef kijken na de ...

32
32
Nainggolan onthult megabedrag dat hij in casino verloor

Radja Nainggolan maakte recent de overstap van Lokeren naar Patro Eisden Maasmechelen, maar het zijn ...

199
199
Boskamp verrast: "Van deze JPL-ploeg geniet ik het meest"

De Jupiler Pro League is inmiddels weer aanbeland aan de 22ste speeldag. Een aantal clubs zullen ...

227
227
'Nieuwe miljoenendeal: Club krijgt cruciaal nieuws in dossier-Seys'

Club Brugge zal ook in 2026 ongetwijfeld weer gaan cashen op de transfermarkt. Men wil de ...

492
492
'Totale wending bij Bayern: Kompany staat perplex'

Bayern München is ijzersterk aan zijn tweede seizoenshelft begonnen en won tot dusver al zijn ...

477
477
TRANSFERUURTJE 'Club zwiert met miljoenen, toptransfer Stroeykens'

De winterse transferperiode nadert zijn climax, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk ...

269
269
'Grote kuis in Anderlecht: plotwending in de maak?'

Het zijn drukke dagen bij RSC Anderlecht, zowel op inkomend als uitgaand vlak zowat de meest bezige ...

477
477

Meer sportnieuws