Beslissing UEFA houdt groot gevaar in voor JPL-teams

door
Beslissing UEFA houdt groot gevaar in voor JPL-teams

De zomer breekt aan en dus trekt de transferperiode zich weer op gang. Door de coronacrisis van de voorbije maanden zal dat wel een vreemde mercato worden. Heel wat competities lopen nu nog door en zullen daardoor volgend seizoen pas later op gang komen, inclusief de Champions League en Europa League.

De UEFA wil de transferperiode dan ook eenmalig aanpassen. De Europese voetbalbond besliste vandaag dat het aan al zijn leden - ook België dus - zal adviseren om de transfermarkt open te houden tot en met 5 oktober. Een dag later ligt de deadline voor clubs om spelers in te schrijven voor de groepsfase van de Champions League en Europa League, die van start gaan op 20 oktober.

UPDATE 22u35

De UEFA kwam dus vandaag met een officieel bericht, waarin het adviseert aan de Europese landen om hun transfermarkt open te houden tot en met 5 oktober. Het lijkt alvast verstandig voor de Belgische clubs om in te stemmen met het voorstel, want anders zou dit wel eens érg nefast kunnen worden voor onze clubs uit 1A en 1B.

Want indien de Pro League niet akkoord gaat, is er dus nog meer dan een maand tijd voor buitenlandse, meer kapitaalkrachtige clubs, om spelers weg te kapen uit de JPL. De kans lijkt namelijk bijzonder groot dat de topcompetities wel oren zullen hebben naar dit voorstel. Zij werken namelijk allemaal nog het huidige seizoen af, waardoor er meer wedstrijden op korte tijd volgen én er minder tijd beschikbaar is om al bezig te zijn met transfers

Onze transfermarkt al sluiten terwijl de andere nog open zijn, zou dan ook betekenen dat er geen vervanger(s) meer kunnen worden aangetrokken. Bij een sluiting van de markt mag aankopen namelijk niet meer, verkopen wél. Akkoord gaan met het voorstel houdt echter niet per se in dat alle gevaar verdwenen is. Zoals gezegd hebben vele buitenlandse clubs meer kapitaal, waardoor er altijd wel wat mogelijk is. Maar dat is anders eind augustus ook sowieso het geval.

Moet België instemmen?

Meest recent

STVV - Club Brugge: Hayen geeft 'banneling' basisplaats

Club Brugge moet na de nederlaag tegen Royal Antwerp FC vanavond de rug rechten op het veld van ...

59
59
Crisis bij Cercle, Standard veert recht: "Is frustrerend"

Standard heeft een zeer belangrijke zege geboekt op het veld van Cercle Brugge. De Rouches wonnen ...

38
38
Alderweireld over WK van België: "Daar ben ik niet bang voor"

De Rode Duivels spelen op het WK tegen Iran, Nieuw-Zeeland en Egypte. Een héél goede ...

22
22
Rode Duivels kennen WK-schema: dit zijn de data en uren

De Rode Duivels weten sinds vrijdag dat ze op het WK 2026 aan de bak moeten tegen Iran, Egypte en ...

154
154
PSV blijft met volgende zege doorrazen in Eredivisie

Wie stopt PSV in de Eredivisie? De Eindhovenaren zijn bezig aan een straf seizoen, zowel in ...

15
15
Lierse blijft imponeren en zet indrukwekkende remonte voort

Lierse SK heeft zaterdag een derde opeenvolgende overwinning geboekt. In eigen huis klopten de ...

15
15
Standard knalt PO1 binnen ondanks late Brugse stormprik

Standard heeft op het veld van Cercle Brugge een knappe en bijzonder efficiënte zege geboekt. ...

59
59
Manchester City gooit titelstrijd weer helemaal open

In de Premier League hoopte Manchester City om 16u te profiteren van de nederlaag van Arsenal. Ze ...

17
17
Weergaloze Kane laat Kompany alwéér juichen

In de Bundesliga stond er om 15u30 de topper tussen VfB Stuttgart en Bayern München op het ...

52
52
Mag Union wéér dromen van jackpot: “Een geweldige speler"

Union SG kent voorlopig inzake resultaten een zeer goed seizoen. Toch verwacht men nog meer van een ...

36
36
Fink recht de rug: "Hoe pijnlijk het ook is"

KRC Genk neemt het dit weekend op tegen Royal Antwerp FC. De Limburgers werden in de Beker van ...

108
108
Tony Bloom reageert op zeer verontrustend nieuws

Tony Boom is aandeelhouder van Union SG en eigenaar van Brighton & Hove Albion. The Times heeft ...

57
57
Droomaffiche voor België: "Hen treffen in kwartfinales"

België kende een zeer goede WK-loting met Iran, Egypte en Nieuw-Zeeland. De volgende ronde ...

179
179
Boeckx twijfelt aan JPL-topclub: "Nog geen titelkandidaat"

Het niveau van de topclubs in de Jupiler Pro League is dit jaar teleurstellend. RSC Anderlecht begon ...

191
191
Trossard scoort en valt uit: Arsenal incasseert mokerslag

In de Premier League stond om 13u30 het heel interessante duel tussen Aston Villa en Arsenal op het ...

76
76
Schade voor Club Brugge? "Kunnen iedereen aan"

STVV neemt het vanavond op tegen Club Brugge. Heel Sint-Truiden hoopt op een stunt tegen de ...

110
110
Stilaan laatste kans? Cinel velt oordeel over Cercle-crisis

Cercle Brugge ligt uit de Beker van België en bakt er niets van in de Jupiler Pro League. Tegen ...

112
112
Vormer breekt de stilte: het echte verhaal komt uit

Hij werd Mister Club Brugge, Gouden Schoen-winnaar en jarenlang de motor op elk middenveld dat hij ...

86
86
Plots kritiek op Hayen: "Te veel van het goede"

Club Brugge moet vanavond aan de bak tegen STVV. Na de glansloze bekerwinst tegen OH Leuven hoopt ...

204
204
Vrancken: "Zij zouden elk seizoen JPL-kampioen moeten zijn"

STVV is bezig aan een fantastisch seizoen. Wouter Vrancken maakte van dit STVV een van de leukste ...

176
176
Invaller klopt op tafel: Hasi krijgt duidelijke boodschap

RSC Anderlecht gaat zondagnamiddag op bezoek bij KVC Westerlo en dat slechts enkele dagen nadat het ...

265
265
Club Brugge kampioen? Van der Elst doet titelvoorspelling

Club Brugge wil dit seizoen zo lang mogelijk meestrijden op drie fronten. Maar het belangrijkste ...

433
433
'Kompany grote fan: Bayern-bom van 85 miljoen'

Bayern München blijft in de running voor de treble dit seizoen en plaatste zich deze week voor ...

146
146
Keerzijde WK-loting: "Dan is België de risee van het wereldvoetbal"

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn gedurende de groepsfase van het WK 2026. Tijdens de ...

251
251
Totale ommekeer bij Gent? "Dán is er veel mogelijk"

AA Gent heeft woensdagavond voor het eerst in vijf wedstrijden nog eens kunnen winnen. De Buffalo's ...

213
213

Meer sportnieuws