Beslissing UEFA houdt groot gevaar in voor JPL-teams

283 stemmen
Beslissing UEFA houdt groot gevaar in voor JPL-teams

De zomer breekt aan en dus trekt de transferperiode zich weer op gang. Door de coronacrisis van de voorbije maanden zal dat wel een vreemde mercato worden. Heel wat competities lopen nu nog door en zullen daardoor volgend seizoen pas later op gang komen, inclusief de Champions League en Europa League.

De UEFA wil de transferperiode dan ook eenmalig aanpassen. De Europese voetbalbond besliste vandaag dat het aan al zijn leden - ook België dus - zal adviseren om de transfermarkt open te houden tot en met 5 oktober. Een dag later ligt de deadline voor clubs om spelers in te schrijven voor de groepsfase van de Champions League en Europa League, die van start gaan op 20 oktober.

UPDATE 22u35

De UEFA kwam dus vandaag met een officieel bericht, waarin het adviseert aan de Europese landen om hun transfermarkt open te houden tot en met 5 oktober. Het lijkt alvast verstandig voor de Belgische clubs om in te stemmen met het voorstel, want anders zou dit wel eens érg nefast kunnen worden voor onze clubs uit 1A en 1B.

Want indien de Pro League niet akkoord gaat, is er dus nog meer dan een maand tijd voor buitenlandse, meer kapitaalkrachtige clubs, om spelers weg te kapen uit de JPL. De kans lijkt namelijk bijzonder groot dat de topcompetities wel oren zullen hebben naar dit voorstel. Zij werken namelijk allemaal nog het huidige seizoen af, waardoor er meer wedstrijden op korte tijd volgen én er minder tijd beschikbaar is om al bezig te zijn met transfers

Onze transfermarkt al sluiten terwijl de andere nog open zijn, zou dan ook betekenen dat er geen vervanger(s) meer kunnen worden aangetrokken. Bij een sluiting van de markt mag aankopen namelijk niet meer, verkopen wél. Akkoord gaan met het voorstel houdt echter niet per se in dat alle gevaar verdwenen is. Zoals gezegd hebben vele buitenlandse clubs meer kapitaal, waardoor er altijd wel wat mogelijk is. Maar dat is anders eind augustus ook sowieso het geval.

🚀

Moet België instemmen?

Meest recent

'Transfer krijgt vorm: De Cat krijgt interessant voorstel'

Een plek in de WK-selectie bleek uiteindelijk te hoog gegrepen, toch staat Nathan De Cat voor een ...

104
104
'Club Brugge nadert akkoord: knappe dubbelslag op mercato'

De sportieve leiding van Club Brugge speurt momenteel naar directe versterking voor de eerste ploeg. ...

171
171
Klaar voor Egypte: De Ketelaere maakt indruk op training

De Rode Duivels kruisen maandag de degens met Egypte tijdens hun eerste WK-match. In afwachting van ...

34
34
Hans Vanaken tóch in WK-basisploeg? "Tegen Egypte ..."

In aanloop naar de WK-opener tegen Egypte, wordt al volop gespeculeerd over de mogelijke basisploeg ...

289
289
Opvolger Courtois bij Duivels: "Hij heeft beste papieren"

"Op een bepaald moment moet je de fakkel doorgeven" en "kans is groter dat ik niet doorga dan wel". ...

246
246
"Een dictatuur" - 'VAR-schandaal' zorgt voor commotie op WK

Op het wereldkampioenschap heeft Qatar zaterdagnacht een grote stunt geboekt. De Qatari's wisten op ...

109
109
Mysterieuze boodschap voor Coucke doet emoties oplaaien

Marc Coucke staat wel vaker in het middelpunt van de belangstelling, maar deze keer is het niet een ...

125
125
Miljoenentransfer Tzolis: Romano geeft belangrijke update

Dat Christos Tzolis tijdens de zomermercato een nieuwe stap zal zetten, is inmiddels zo goed als ...

342
342
'Kassa Anderlecht rinkelt: Huerta-doorbraak in zicht'

RSC Anderlecht is momenteel in afwachting van een nieuwe trainer, maar toont zich terwijl ook actief ...

435
435
Attractie bij Rode Duivels: "Voor hem komt men naar stadion"

Nog twee keer slapen en de Rode Duivels beginnen aan hun campagne op het wereldkampioenschap. Egypte ...

145
145
Geen Kane, Mbappé of Yamal: 'Dit is de beste speler op WK'

Het wereldkampioenschap 2026 is donderdagavond officieel op gang getrapt. In de komende weken wordt ...

312
312
Engelsen vervloekt: nieuw incident in WK-voorbereiding

Engeland wordt over het algemeen beschouwd als één van de (schaduw)favorieten voor de ...

92
92
Mulder gaat los op Nederlandse TV: "Hij kan België wereldkampioen maken"

Het wachten is eindelijk voorbij: maandagavond beginnen de Rode Duivels aan hun WK-campagne. Maar ...

608
608
Vandenbempt haalt uit op WK: "Het is een schande!"

Op een wereldkampioenschap draait het meestal om doelpunten, tactiek en verrassende resultaten. Maar ...

121
121
'Kompany wordt geplezierd: Bayern op zucht van WK-starter'

Terwijl het merendeel van zijn spelers momenteel op het WK actief zijn, wordt Vincent Kompany achter ...

130
130
TRANSFERUURTJE: 'Union slaat wéér toe, JPL-transfer van 45 miljoen'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

363
363
Schotse fans veroveren nu al het WK: bier en kilts

Schotland wist zich te kwalificeren voor het WK en dat zal iedereen geweten hebben. De Schotse ...

50
50
Snoeiharde meningen over WK-shirts Rode Duivels

De Rode Duivels nemen het maandag op tegen Egypte in de eerste groepswedstrijd van het WK. ...

94
94
Zlatan roemt nieuwe opvallende ‘outsider’ voor WK

Het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada is losgebarsten. De eerst resultaten zijn binnen en ...

139
139
Infantino maakt Italië compleet belachelijk: fans in alle staten

Infantino krijgt een storm over zich heen na gevoelige uitspraken. De FIFA-baas liet zich ...

283
283
Japan wil schitteren met ex-STVV'er die grof wild is

Japan is al jaren een voetballand dat in de lift zit. Ze hebben heel wat goede spelers in de rangen ...

85
85
Verhaeghe sleurt Club Brugge zwaar de miserie in

Een gedurfde ingreep van Bart Verhaeghe zet de verhoudingen in de kleedkamer op scherp. De vraag is ...

883
883
'Stunt in de maak? PL-club wil Arsenal van Trossard beroven'

Leandro Trossard start maandag met België aan het WK. De Rode Duivel kan zich daar in de kijker ...

234
234
KRC Genk zet ambities kracht bij: nieuwe tendens merkbaar

KRC Genk haalde Jeppe Erenbjerg voor 5,5 miljoen euro weg bij Zulte Waregem. Het geeft de ambities ...

358
358
'Club Brugge verrast: miskoop krijgt nieuwe kans'

Club Brugge gaat best een drukke zomermercato tegemoet. De Bruggelingen hebben ook de knopen ...

476
476

Meer sportnieuws