AA Gent jaagt binnen JPL: terug naar het titelrecept van 2015?

897 stemmen
AA Gent jaagt binnen JPL: terug naar het titelrecept van 2015?

De schade van de coronacrisis valt voorlopig nog niet te overzien, maar met conflicterende kalenders en getroffen financiën alom wenkt hoe dan ook een wankele transferzomer. Zeker in de Jupiler Pro League, waar sommige topclubs hun pijlen daarom op het binnenland richten. Zo speurt niet alleen Antwerp de Belgische markt af, maar gaat ook AA Gent het niet al te ver zoeken. De ambitieuze Buffalo's lijken zo terug te keren naar de strategie die hen in 2015 succes opleverde, een kunstje dat ze maar wat graag nog eens zouden overdoen.


Over de doelstelling in de Ghelamco Arena hoeven we tenslotte geen doekjes te winden. De vicekampioen, die mits het afwerken van de laatste speeldag die status wel nog uit handen kan geven, wil volgend seizoen een plaats opschuiven naar het bovenste schavot. En dat mag blijkbaar wel wat kosten, want naar verluidt is Michel Louwagie van plan om diep in de buidel voor Nurio Fortuna. De linksachter van Charleroi, een rechtstreekse concurrent in de race naar de top, zou na polyvalente rechtsback Jordan Botaka (STVV) en reservedoelman Davy Roef (Anderlecht) reeds de derde aanwinst uit eigen land worden. Om dan nog te zwijgen van het dossier van Frank Boya dat nog steeds in de pijplijn zit.

DE EEN ZIJN DOOD ...
De controleur van Moeskroen komt wellicht op transfervrije basis over, wat ook al het geval was voor Roef. Botaka werd dan weer voor slechts iets meer dan een half miljoen in huis gehaald, waarmee Gent twee goedkope alternatieven vond voor Colin Coosemans en Mikael Lustig. Die eerste is al een tijdje verguisd in de Arteveldestad, terwijl de ervaren Zweed weinig indruk wist te maken en de concurrentiestrijd verloor van Alessio Castro-Montes. Botaka moet de jonkie nu beter het vuur aan de schenen leggen én Jess Thorup ook elders op het veld van extra opties voorzien. Roef mag hetzelfde proberen doen met Thomas Kaminski.



Boya zou dan weer voor vers bloed op het middenveld zorgen, waar de spoeling achter de vaste titularissen dun is – maar een basisplaats afdwingen geen sinecure zal zijn. Gezien zijn prijskaartje moet dat Nurio, die Milad Mohammadi weer tot bankzitter zou degraderen, minder problemen opleveren. Ondanks zijn grote verdiensten, met een rol als sterkhouder in de titelcampagne als hoogtepunt, lijkt het voor Nana Asare zo stilaan einde verhaal in de Ghelamco Arena. Samengevat zouden de ex-aanvoerder, Coosemans en Lustig immers plaats ruimen voor Nurio, Roef en Botaka, met Boya als bijkomende aanvulling op de huidige kern.

GENTS PRECEDENT
Hoewel we hier stuk voor stuk gerust mogen spreken over upgrades, lijkt het daar voor het merendeel van die aanwinsten wel bij te blijven. Een opwaardering van de selectie die ervoor zorgt dat de Gentenaars in de breedte beter gewapend zijn, dat zeker, maar op het eerste zicht geen toevoegingen die de kloof met Club Brugge meteen helpen dichten. Of toch? In de zomer van 2014 telde Louwagie amper anderhalf miljoen neer om Sven Kums weg te plukken bij Zulte Waregem, terwijl Laurent Depoitre gratis werd opgehaald bij KV Oostende en Rami Gherson voor nog geen half miljoen de overstap maakte van Waasland-Beveren.



Zes maanden eerder wrikte hij Danijel Milicevic en Matz Sels voor een prikje los bij Eupen en Lierse, nog eens een halfjaar daarvoor kwam Brecht Dejaegere voor ruim een miljoen over van KV Kortrijk. Niet dat al die spelers zonder verwachtingen arriveerden, maar dat ze allen direct een sleutelrol zouden spelen in de eerste landstitel durfde niemand voorspellen. Met de terugkeer van Kums en Depoitre, de ontdekking van Ngadeu en Owusu en het offensief geweld van Roman Yaremchuk en – voorlopig – Jonathan David beschikt Gent nu opnieuw over een sterk geraamte. Enkele gerichte aankopen kunnen wie weet dus toch volstaan.

WIE WIL LOUWAGIE?
Waar beter om die nieuwe rekruten te vinden dan in de eigen competitie, zeker nu clubs in deze instabiele tijden graag weten welk vlees ze in de kuip hebben? De strategie van Louwagie valt dus best te verdedigen, én biedt stof tot nadenken. Wat mag er namelijk nog bij in de Ghelamco Arena, en wie komt dan in beeld? Om te beginnen lijkt een centrale verdediger, bij voorkeur een linkspoot, geen overbodige luxe. Gent vulde die lacune al enigszins door Bruno Godeau op te pikken bij Moeskroen, wéér een binnenlandse transfer, maar de opties blijven beperkt. Pol Garcia (STVV) of Aleksandar Vukotic (W-Beveren) zijn potentiële pistes.



Op de backs heeft Thorup straks dus al voldoende alternatieven voorhanden, maar op het middenveld kan er zelfs na de komst van Boya nog wat bij. Vermits Belgen altijd welkom zijn, maar het trio Owusu-Kums-Odjidja in principe onaantastbaar is, denken we dan aan jongens als Joachim Van Damme (KV Mechelen) en Stef Peeters (Cercle Brugge). Of waarom zelfs geen comeback voor Hannes Van der Bruggen, die het prima doet bij KV Kortrijk? Nu de Buffalo's toch al aan het onderhandelen zijn met Charleroi, en indien het hen écht menens is met hun forse ambities, zouden ze trouwens ook eens kunnen polsen naar Ryota Morioka.

TACTIEK VAN THORUP
Over naar het aanvallend compartiment, waar in de formatie van Thorup geen plek is voor wingers. Mocht hij eens tactisch willen schakelen, beschikt de Deen echter toch over bitter weinig opties. In aanvulling op de jonge Dylan Mbayo, overgenomen van het failliete Lokeren, en eventueel Giorgi Chakvetadze is er dus gerust ruimte voor nog een versterking in de breedte. Liefst eentje die op meerdere posities inzetbaar is, zeker als er in het hogere segment wordt gezocht. Dan hebben we het over pakweg Nacer Chadli, voor wie allicht wel een plekje in de basis zou worden vrijgemaakt, of zelfs een op eerherstel beluste Kevin Mirallas.



Verder komt ook Fashion Sakala dan in ons vizier. De spurtbom van KV Oostende is per slot van rekening in principe eerder een spits, waar Gent ondanks de aanwezigheid van Depoitre, Yaremchuk, Giorgi Kvilitaia en Anderson Niangbo naar verluidt nog op jacht is naar vers bloed. Blijkbaar is het zelfs de intentie om daar een paar miljoenen voor vrij te maken. Tenzij de pijlen op iemand als Terem Moffi (KV Kortrijk), Cyle Larin (Zulte Waregem), William Togui (KV Mechelen) of bij de concurrentie zelfs Dieumerci Mbokani of Kaveh Rezaei gericht zijn, moeten we dat speerpunt allicht dus toch buiten de landsgrenzen gaan zoeken.

GELD IN GHELAMCO?
De vraag om een offensieve kracht kan tevens betekenen dat Gent al rekening houdt met een vertrek van David, voor wie met Chakvetadze en Roman Bezus wel reeds twee vervangers klaarstaan. Indien het Canadese goudhaantje straks de kassa spijst, wijzigt trouwens niet alleen het profiel van de gewenste aanwinst maar ook de prijscategorie waar Louwagie in mag gaan shoppen. Zowel voor zijn directe opvolger áls op de andere posities waar Thorup extra vuurkracht kan gebruiken. Hoewel uiteraard lang niet alle binnenlandse transfers een succes bleken – we denken dan onder meer aan Mamadou Sylla, Damien Marcq, Nicklas Pedersen, David Pollet en Rob Schoofs, al wijzen we met Birger Verstraete en Samuel Gigot graag ook nog even op twee absolute voltreffers – zoeken ze in de Ghelamco Arena dan wie weet tóch nog altijd hun heil in de eigen JPL. Tenslotte legde die strategie hen in het verleden geen windeieren.

LEES OOK: Beerschot stoomt door en plukt pion van OHL weg

🚀

Wie zal/zou volgens u de beste versterking zijn voor AA Gent?

Meest recent

Courtois: "Ik wilde op het veld blijven staan"

België verloor met 2-1 van Spanje. De Belgen streden voor elke morzel grond, maar dé ...

66
66
Garcia: "We hebben Spanje aan het twijfelen gebracht"

België is strijdend uit het WK gegaan. Ze verloren na een late tegengoal met 2-1 van Spanje. ...

79
79
Spelersrapport België: één stevige buis en straffe invaller

De Rode Duivels hebben met 2-1 verloren van Spanje. De Europees kampioen was baas, maar de winnende ...

338
338
Spanje kegelt België uit WK na dure fout van Lammens

De Rode Duivels liggen uit het WK. De Belgen hadden 88 minuten lang uitzicht op verlengingen, maar ...

78
78
'Sibierski onder stoom: Anderlecht lonkt naar volgende deal'

Antoine Sibierski stelde Lukas Ambros voor. De Brusselaars hebben zo een creatieve middenvelder ...

296
296
Rode Duivels op 1-1! Eén pion krijgt de volle laag

De Rode Duivels begonnen om 21u aan hun kwartfinale tegen Spanje. De eerste 45 minuten liggen ...

163
163
Nainggolan looft verrassende Duivel: "Dé belangrijkste pion"

Wie de laatste weken de analyses op VoetbalNieuws las, weet dat we altijd een voorstander zijn ...

42
42
Rode Duivel onder druk: "Nu schitteren, anders WK gemist"

De Rode Duivels nemen het op tegen Spanje. Bondscoach Rudi Garcia rekent op zijn vedetten om ...

12
12
OFFICIEEL: Youri Tielemans valt uit met blessure

Zware domper voor de Rode Duivels. Youri Tielemans ging tijdens de opwarming naar de kant met de ...

176
176
Garcia vol ambitie: "Zij kunnen ons naar de halve finale loodsen"

Rudi Garcia heeft zijn basisploeg meegedeeld. De bondscoach van de Rode Duivels heeft twee wissels ...

13
13
Twee wissels Garcia zorgen voor twijfel: "Maar waarom?"

Rudi Garcia maakte zopas de basisploeg van de Rode Duivels bekend. Ten opzichte van de partij tegen ...

110
110
Spanje - België: Garcia laat deze elf starten

De Rode Duivels spelen om 21u tegen Spanje. Ze hebben er een afspraak met de geschiedenis. Kunnen de ...

263
263
Club Brugge heeft peperdure miljoenenaankoop beet

Club Brugge heeft zijn eerste grote ingaande transfer helemaal beet. Blauw-Zwart maakte zopas bekend ...

240
240
KRC Genk met statement over Hayen, oude bekende keert terug

Nicky Hayen is niet langer trainer van KRC Genk. Hij vertrok verrassend naar Burnley, dat volgens ...

255
255
Het gelijk van Garcia: "Toontje in media was vilein"

Rudi Garcia heeft van de Rode Duivels weer een ploeg gemaakt die het land in rep en roer kan zetten. ...

42
42
KV Kortrijk pakt uit en vindt akkoord met Chelsea

KV Kortrijk heeft zijn volgende ingaande transfer namiddag meegedeeld aan de buitenwereld. De Kerels ...

34
34
Rode Duivels rekenen op Romelu Lukaku: "Onze beste ooit!"

De Rode Duivels hebben een afspraak met de geschiedenis. Kunnen ze 40 jaar na het WK 1986 Spanje ...

69
69
‘Anderlecht-zomerstunt op komst: recordbod ligt klaar’

Anderlecht heeft toegeslaan op de transfermarkt. Paars-wit heeft via een stevig miljoenenbod een ...

584
584
Club Brugge laat aanvoerder Club NXT vertrekken

Club Brugge dreigt deze zomer niet alleen heel wat sterkhouders te verliezen, ook een aantal ...

105
105
Golden Boy: Genk & Anderlecht lopen in de kijker

De afgelopen jaren vergaarde de Jupiler Pro League een reputatie als kweekvijver van talent. In de ...

251
251
Garcia hakt knopen door: verrassing bij Rode Duivels?

Binnen enkele uren nemen de Rode Duivels het in de kwartfinale van het WK op tegen Spanje. De ...

266
266
Nieuw stadion Club Brugge: exacte bouwplannen bekend

Het laatste woord is mogelijk nog altijd niet gezegd, maar het ziet er naar uit dat Club Brugge ...

834
834
De Cat neemt afscheid: bonussen Anderlecht onthuld

De kogel is door de kerk: Nathan De Cat ruilt RSC Anderlecht in voor TSG Hoffenheim. Inmiddels nam ...

358
358
Union SG-voorzitter Alex Muzio stopt bij UEC

Union SG maakte de afgelopen jaren een ferme opmars mee. Ook achter de schermen wordt de club sterk ...

44
44
Vandenbempt geeft Garcia advies: “Toch met hem starten”

De kwartfinale tussen Spanje en de Rode Duivels komt dichterbij. België staat voor een enorme ...

157
157

Meer sportnieuws