AA Gent jaagt binnen JPL: terug naar het titelrecept van 2015?

897
AA Gent jaagt binnen JPL: terug naar het titelrecept van 2015?

De schade van de coronacrisis valt voorlopig nog niet te overzien, maar met conflicterende kalenders en getroffen financiën alom wenkt hoe dan ook een wankele transferzomer. Zeker in de Jupiler Pro League, waar sommige topclubs hun pijlen daarom op het binnenland richten. Zo speurt niet alleen Antwerp de Belgische markt af, maar gaat ook AA Gent het niet al te ver zoeken. De ambitieuze Buffalo's lijken zo terug te keren naar de strategie die hen in 2015 succes opleverde, een kunstje dat ze maar wat graag nog eens zouden overdoen.


Over de doelstelling in de Ghelamco Arena hoeven we tenslotte geen doekjes te winden. De vicekampioen, die mits het afwerken van de laatste speeldag die status wel nog uit handen kan geven, wil volgend seizoen een plaats opschuiven naar het bovenste schavot. En dat mag blijkbaar wel wat kosten, want naar verluidt is Michel Louwagie van plan om diep in de buidel voor Nurio Fortuna. De linksachter van Charleroi, een rechtstreekse concurrent in de race naar de top, zou na polyvalente rechtsback Jordan Botaka (STVV) en reservedoelman Davy Roef (Anderlecht) reeds de derde aanwinst uit eigen land worden. Om dan nog te zwijgen van het dossier van Frank Boya dat nog steeds in de pijplijn zit.

DE EEN ZIJN DOOD ...
De controleur van Moeskroen komt wellicht op transfervrije basis over, wat ook al het geval was voor Roef. Botaka werd dan weer voor slechts iets meer dan een half miljoen in huis gehaald, waarmee Gent twee goedkope alternatieven vond voor Colin Coosemans en Mikael Lustig. Die eerste is al een tijdje verguisd in de Arteveldestad, terwijl de ervaren Zweed weinig indruk wist te maken en de concurrentiestrijd verloor van Alessio Castro-Montes. Botaka moet de jonkie nu beter het vuur aan de schenen leggen én Jess Thorup ook elders op het veld van extra opties voorzien. Roef mag hetzelfde proberen doen met Thomas Kaminski.



Boya zou dan weer voor vers bloed op het middenveld zorgen, waar de spoeling achter de vaste titularissen dun is – maar een basisplaats afdwingen geen sinecure zal zijn. Gezien zijn prijskaartje moet dat Nurio, die Milad Mohammadi weer tot bankzitter zou degraderen, minder problemen opleveren. Ondanks zijn grote verdiensten, met een rol als sterkhouder in de titelcampagne als hoogtepunt, lijkt het voor Nana Asare zo stilaan einde verhaal in de Ghelamco Arena. Samengevat zouden de ex-aanvoerder, Coosemans en Lustig immers plaats ruimen voor Nurio, Roef en Botaka, met Boya als bijkomende aanvulling op de huidige kern.

GENTS PRECEDENT
Hoewel we hier stuk voor stuk gerust mogen spreken over upgrades, lijkt het daar voor het merendeel van die aanwinsten wel bij te blijven. Een opwaardering van de selectie die ervoor zorgt dat de Gentenaars in de breedte beter gewapend zijn, dat zeker, maar op het eerste zicht geen toevoegingen die de kloof met Club Brugge meteen helpen dichten. Of toch? In de zomer van 2014 telde Louwagie amper anderhalf miljoen neer om Sven Kums weg te plukken bij Zulte Waregem, terwijl Laurent Depoitre gratis werd opgehaald bij KV Oostende en Rami Gherson voor nog geen half miljoen de overstap maakte van Waasland-Beveren.



Zes maanden eerder wrikte hij Danijel Milicevic en Matz Sels voor een prikje los bij Eupen en Lierse, nog eens een halfjaar daarvoor kwam Brecht Dejaegere voor ruim een miljoen over van KV Kortrijk. Niet dat al die spelers zonder verwachtingen arriveerden, maar dat ze allen direct een sleutelrol zouden spelen in de eerste landstitel durfde niemand voorspellen. Met de terugkeer van Kums en Depoitre, de ontdekking van Ngadeu en Owusu en het offensief geweld van Roman Yaremchuk en – voorlopig – Jonathan David beschikt Gent nu opnieuw over een sterk geraamte. Enkele gerichte aankopen kunnen wie weet dus toch volstaan.

WIE WIL LOUWAGIE?
Waar beter om die nieuwe rekruten te vinden dan in de eigen competitie, zeker nu clubs in deze instabiele tijden graag weten welk vlees ze in de kuip hebben? De strategie van Louwagie valt dus best te verdedigen, én biedt stof tot nadenken. Wat mag er namelijk nog bij in de Ghelamco Arena, en wie komt dan in beeld? Om te beginnen lijkt een centrale verdediger, bij voorkeur een linkspoot, geen overbodige luxe. Gent vulde die lacune al enigszins door Bruno Godeau op te pikken bij Moeskroen, wéér een binnenlandse transfer, maar de opties blijven beperkt. Pol Garcia (STVV) of Aleksandar Vukotic (W-Beveren) zijn potentiële pistes.



Op de backs heeft Thorup straks dus al voldoende alternatieven voorhanden, maar op het middenveld kan er zelfs na de komst van Boya nog wat bij. Vermits Belgen altijd welkom zijn, maar het trio Owusu-Kums-Odjidja in principe onaantastbaar is, denken we dan aan jongens als Joachim Van Damme (KV Mechelen) en Stef Peeters (Cercle Brugge). Of waarom zelfs geen comeback voor Hannes Van der Bruggen, die het prima doet bij KV Kortrijk? Nu de Buffalo's toch al aan het onderhandelen zijn met Charleroi, en indien het hen écht menens is met hun forse ambities, zouden ze trouwens ook eens kunnen polsen naar Ryota Morioka.

TACTIEK VAN THORUP
Over naar het aanvallend compartiment, waar in de formatie van Thorup geen plek is voor wingers. Mocht hij eens tactisch willen schakelen, beschikt de Deen echter toch over bitter weinig opties. In aanvulling op de jonge Dylan Mbayo, overgenomen van het failliete Lokeren, en eventueel Giorgi Chakvetadze is er dus gerust ruimte voor nog een versterking in de breedte. Liefst eentje die op meerdere posities inzetbaar is, zeker als er in het hogere segment wordt gezocht. Dan hebben we het over pakweg Nacer Chadli, voor wie allicht wel een plekje in de basis zou worden vrijgemaakt, of zelfs een op eerherstel beluste Kevin Mirallas.



Verder komt ook Fashion Sakala dan in ons vizier. De spurtbom van KV Oostende is per slot van rekening in principe eerder een spits, waar Gent ondanks de aanwezigheid van Depoitre, Yaremchuk, Giorgi Kvilitaia en Anderson Niangbo naar verluidt nog op jacht is naar vers bloed. Blijkbaar is het zelfs de intentie om daar een paar miljoenen voor vrij te maken. Tenzij de pijlen op iemand als Terem Moffi (KV Kortrijk), Cyle Larin (Zulte Waregem), William Togui (KV Mechelen) of bij de concurrentie zelfs Dieumerci Mbokani of Kaveh Rezaei gericht zijn, moeten we dat speerpunt allicht dus toch buiten de landsgrenzen gaan zoeken.

GELD IN GHELAMCO?
De vraag om een offensieve kracht kan tevens betekenen dat Gent al rekening houdt met een vertrek van David, voor wie met Chakvetadze en Roman Bezus wel reeds twee vervangers klaarstaan. Indien het Canadese goudhaantje straks de kassa spijst, wijzigt trouwens niet alleen het profiel van de gewenste aanwinst maar ook de prijscategorie waar Louwagie in mag gaan shoppen. Zowel voor zijn directe opvolger áls op de andere posities waar Thorup extra vuurkracht kan gebruiken. Hoewel uiteraard lang niet alle binnenlandse transfers een succes bleken – we denken dan onder meer aan Mamadou Sylla, Damien Marcq, Nicklas Pedersen, David Pollet en Rob Schoofs, al wijzen we met Birger Verstraete en Samuel Gigot graag ook nog even op twee absolute voltreffers – zoeken ze in de Ghelamco Arena dan wie weet tóch nog altijd hun heil in de eigen JPL. Tenslotte legde die strategie hen in het verleden geen windeieren.

LEES OOK: Thorgan Hazard afgemaakt vlak voor Club: “Nu al flop”

Wie zal/zou volgens u de beste versterking zijn voor AA Gent?

Meest recent

De Mil slaat terug op kritiek na bekeruitschakeling

Dit seizoen was tot dusver een grote goednieuwsshow geweest voor AA Gent, want het gaat aan de ...

3
3
'Club stuurt grootmachten glasheldere Tresoldi-boodschap'

Club Brugge komt om 21u weer in actie in de Champions League en dat wordt een nieuwe kans voor ...

33
33
STVV als door wesp gestoken: "Dat moet ons motiveren"

STVV nam vorige week een droomstart in de league phase van de Conference League, want het boekte ...

10
10
Essevee pakt uit en legt weer jong talent vast

Zulte Waregem was uitstekend aan het seizoen begonnen, maar is de laatste weken wat weggezakt met ...

7
7
Opvallend: 'ruzie' bij Jagiellonia na Anderlecht-vraag

Anderlecht moet zich donderdag zien te herpakken na een zwarte week door zijn eerste punten in de ...

44
44
Duitsland is klaar met Kompany: 5 snoeiharde uithalen

In Duitsland is de toon rond Vincent Kompany plots helemaal omgeslagen. Kranten, analisten en ...

304
304
'Raskin maakt wintertransfer naar CL-club'

Vorige zomer bleef Nicolas Raskin tot veler verbazing bij Rangers. De verwachting was nochtans dat ...

49
49
Beichler kondigt 'nieuw' KV Kortrijk aan

Vrijdagavond wordt de negende speeldag in de Jupiler Pro League afgetrapt. Dat gebeurt meteen met ...

92
92
Club NXT geeft goede voorbeeld met zege in Youth League

Om 21u probeert Club Brugge om tegen RC Lens zijn tweede zege in deze Champions League-campagne te ...

167
167
Union SG staat voor "rare match": "Nog nooit meegemaakt"

Union SG speelt in het stadion van Fortuna Düsseldorf zijn Europees duel tegen Hapoel Be'er ...

57
57
Pakt Ajax wéér uit met een grote transfer?

Ajax heeft Oleksandr Zinchenko opnieuw met open armen ontvangen. De Oekraïense international ...

38
38
Club grote favoriet tegen Lens: statistiek spreekt boekdelen

Club Brugge neemt het vanavond op tegen RC Lens. De Bruggelingen zijn de grote favoriet door hun ...

118
118
Buitenlandse lof voor STVV: "Geen typische Belgische ploeg"

STVV staat voor zijn tweede match in de Conference League. De Limburgers spelen in en tegen FC ...

32
32
'Van Gucht laat kijkers perplex staan met nieuwe stunt'

Ruben Van Gucht staat opnieuw voor een opvallende uitdaging op televisie. Terwijl de sportjournalist ...

23
23
Standard wil KRC Genk afhouden in enorme strijd

Standard krijgt er een stevige concurrent bij in de jacht op jonge Waalse voetbaltalenten. Racing ...

173
173
De Meyer glundert: "Heel mooi voor STVV én de spelers"

STVV speelt donderdagavond in en tegen FC Midtjylland. De Truienaars zijn uiteraard de underdog ...

33
33
Boeckx voert druk op Club Brugge stevig op

Om 21u staat Club Brugge voor zijn derde opdracht in de league phase van de Champions League. Daarin ...

131
131
Tresoldi, Seys en Brughmans figureren in zeer straffe lijst

De Jupiler Pro League geldt dezer dagen als exportcompetitie par excellence. Niemand weet zijn ...

76
76
"Het komt wel goed met Hazard bij Lens"

Wanneer Club Brugge straks om 21u in de Champions League RC Lens in de ogen kijkt, zal er op het ...

35
35
Boost voor Anderlecht: sterkhouder keert terug

Anderlecht blikt terug op een gitzwarte week, met eerst een pijnlijke nederlaag op het veld van ...

260
260
Oude bekende onthult geheimen achter ontbolstering Tresoldi

Club Brugge hoopt woensdagavond om een tweede zege te pakken in de Champions League, waarvoor het ...

157
157
STVV op zoek naar Europese stunt mét twee sterkhouders

STVV kende vorige week een zeer geslaagd Europees debuut, want het won zijn openingsmatch in de ...

42
42
AA Gent krijgt goed én slecht nieuws voor Europese clash

AA Gent begon vorige week goed aan zijn campagne in de league phase van de Conference League, want ...

129
129
Charleroi neemt keiharde maatregel na nieuwe onlusten

Charleroi beleeft voorlopig een topseizoen op sportief vlak, met na acht speeldagen een knappe derde ...

62
62
Pro League maakt speeldata Croky Cup bekend

Vorige week maakten alle eersteklassers hun intrede in de Croky Cup en dat leverde meteen enkele ...

257
257

Meer sportnieuws