De bijna-Messi: Hoe Hazard Madrid doet dromen

724 stemmen
De bijna-Messi: Hoe Hazard Madrid doet dromen

Eden Hazard is terug. In de 3-1 gewonnen thuismatch tegen Eibar liet de Rode Duivel opnieuw van zich spreken door een knappe prestatie op de mat te brengen. Als gevolg van een hardnekkige enkelblessure dateerden zijn laatste officiële speelminuten sinds 22 februari waardoor Hazardinho tegen Eibar weliswaar nog niet op volledige sterkte speelde, maar zijn 'comeback' doet alvast erg veel goeds voorspellen. Spectaculair en sensationeel was zijn optreden zondagavond nog niet, veelbelovend des te meer. 


SPAANSE MEDIA VOL LOF

De Spaanse media waren uiteraard ook opgetogen over het wederoptreden van Eden Hazard. De ster van het Belgische voetbal kon zich dit seizoen nog niet helemaal onderscheiden bij de Koninklijke, maar zijn bijdrage in de winstpartij tegen Eibar was aanzienlijk. “Hij leek wel een lentetransfer. De kroonprins, de bijna-Messi, keerde veelbelovend terug. Van zijn blessures of luiheid vorige zomer is geen spoor meer”, blikte AS terug op de prestatie van Hazard.



Ook Marca had in zijn maandagkrant enkele lovende woorden in petto voor onze landgenoot. “Hij bereidt nu al de doelpunten van zijn ploegmaats voor. Over het algemeen zag hij er ook scherp uit en toonde hij zich heel actief. Hazard was een opwindend onderdeel van de aanvalslinie.” Na drie maand en half blessureleed en een intensieve revalidatie bevindt Hazard zich uiteraard nog niet op zijn topniveau, maar zijn eerste wedstrijd na zijn langdurige inactiviteit zal de Rode Duivel ongetwijfeld een mentale opsteker bezorgen. En dat kan alleen maar voordelen bieden zijn voor Real Madrid.

HAZARD ZORGT VOOR GEVAAR

Eén schot op doel en één assist. Op het eerste zicht leek de meerwaarde van Hazard tegen Eibar eerder beperkt. Maar tijdens zijn 61 vergaarde speelminuten verrichte de talentvolle aanvaller veel kwalitatieve arbeid, en dat nog op halve kracht. Als linkeraanvaller vond Hazard een goede verstandhouding met de Braziliaanse linksachter Marcelo, maar hij kneep ook vaak naar het centrale gedeelte van het veld waar hij succesvol coöpereerde met de Duitse centrale middenvelder Toni Kroos. 



Niet toevallig speelde Hazard tegen Eibar het vaakst de bal naar beide ploegmaats, die zich het dichtst bevonden in zijn actiegebied, én kwam het meeste Madrileense gevaar via zijn kant. Maar liefst 9 aanvallen verliepen langs de linkerzijde, tegenover 6 stuks via rechts en 5 door het centrum. Het is dan ook best opvallend dat Los Blancos na minuut 61, het moment van Hazard zijn vervanging, steeds vaker kozen voor de lange bal. 

'BETER' DAN MESSI

Zondagavond toonde Hazard zich erg gretig en hongerig. En dat is ook logisch na drie maanden en half zonder wedstrijden, dé momenten bij uitstek waar hij voor leeft als voetballer. Hazard demonstreerde die 'goesting' onder meer door zijn fysieke inspanningen in de duels. Hij ging niet érg veel rechtstreekse duels aan, maar onder alle offensieve spelers bij Real Madrid was hij wel met voorsprong de meest efficiënte. Coach Zinédine Zidane zal het graag gezien hebben.



Maar zoals zijn specifieke kwaliteiten het vragen, maakte Hazard grotendeels het verschil op offensief vlak. Dat de meeste aanvallen van De Koninklijke langs zijn linkerkant passeerden is dan ook geen verrassing. Zo passte Hazard de bal erg zuiver rond, specifiek met 2,3% meer accuraatheid dan zijn seizoensgemiddelde. Als de 'bijna-Messi' werd Hazard omschreven door de Spaanse krant AS. Wel, tegen Eibar overtrof Hazardinho de Argentijnse halfgod in diens wedstrijd tegen Mallorca op het vlak van geslaagde duels én geslaagde passing.

IN DE SLIPSTREAM VAN MESSI

Hazard kon zich tijdens zijn wederoptreden tegen Eibar nog onderscheiden op twee andere facetten. Zo dribbelde de kleine aanvaller aan een hoge efficiëntie van 75%, waarbij 3 van zijn 4 gepoogde dribbels succesvol eindigden. Ter vergelijking: in het huidige seizoen van LaLiga haalde Hazard 59%, waardoor hij de vierde plaats bezet onder alle flankaanvallers. Lionel Messi staat echter twee plaatsen lager met een accuraatheid van 56%. Uiteraard staan de voetballende kwaliteiten van Messi op een buitenaards en onhaalbaar niveau, maar Hazard probeert toch zo goed mogelijk in diens slipstream terecht te komen.



De draaischijf van Real Madrid was tegen Eibar uitmuntend door zijn zuivere passing, maar Hazard koppelde dat ook een een grote dreiging en gevaar voor het vijandige doel. Hij lanceerde 3 passes naar de final third, de gevarenzone bij de tegenstander, waarvan élke bal ook met succes eindigde bij een ploegmaat. Daarmee krikte Hazard zijn seizoensgemiddelde uiteraard flink de hoogte in, waardoor hij zich – in dat onderdeel – kroont tot de beste flankaanvaller van LaLiga. Met 84% steekt hij weeral … Lionel Messi de loef af.

BEVESTIGEN TEGEN VALENCIA

De rentree van Eden Hazard was erg geruststellend voor Real Madrid. Toch werd alweer voor het ergste gevreesd nadat hij het veld verliet en daarna een zak ijs aanbracht op de rechterenkel. 'Uit voorzorg', zo klonk het. Oef. Hazard speelde tegen Eibar zonder complexen, al was het duidelijk merkbaar dat hij nog flink wat wedstrijdritme ontbeerde. Dat maakt het des te sterker dat Hazard al zo'n knappe prestatie uit zijn schoenen kon schudden én al beslissend was. Het geeft hoop in Madrid, dat twee punten achterstand telt op competitieleider FC Barcelona.



De 'bijna-Messi' maakte meteen een impact op het spel van De Koninklijke, en op die manier wordt zijn bijnaam gerechtvaardigd. Uiteraard kan Hazard niet concurreren met de heros Messi – niemand kan dat – maar zijn belang voor Real Madrid kan wel even groot worden zoals dat van Messi in Catalonië. De eerste geslaagde prestatie van Hazard na zijn langdurige blessure zet dat alleen maar kracht bij. Maar er wordt nog meer verwacht van Eden Hazard bij Real Madrid. Hazardinho moet bevestigen, en dat kan hij komende donderdag alvast doen. Dan wacht met Valencia een tegenstander van groot kaliber: een uitgelezen kans om eindelijk ook zijn stempel te drukken op LaLiga.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht zwiert met miljoenen, nieuwe bondscoach’

🚀

Komt Eden Hazard ooit in de buurt van het niveau-Messi?

Meest recent

'Anderlecht wil ervaren WK-ganger naar Lotto Park halen'

Anderlecht heeft nog nood aan heel wat versterking. Ook achteraan moet er nog een kwaliteitsinjectie ...

32
32
Club Brugge gaat voor straffe stunt: zelfs 12M volstaat niet

Club Brugge heeft een opvallende transfer in het vizier. Eerder lag er al 12 miljoen euro op tafel ...

342
342
‘Leegloop Union SG: miljoenenbod op David’

Union SG gaat deze mercato weer een resem spelers verliezen. Christian Burgess is al naar AA Gent, ...

26
26
Anderlecht deelt gigantisch goed nieuws mee

RSC Anderlecht is een gigantisch grote club in België, maar de laatste jaren draait het ...

196
196
JPL-club mikt hoog: "Grote club worden in België"

Union SG kwam de afgelopen jaren er als extra topclub bij, al moesten AA Gent en Royal Antwerp FC ...

105
105
Plots weelde voor Bruno: wie wint het pleit?

RSC Anderlecht neemt het om 19u op tegen Hammarby. De Brusselaars staan onder stevige druk, want ...

158
158
'Plan B voor Van Bommel: shortlist Rode Duivels lekt uit'

De officiële aankondiging ontbreekt nog, maar alle signalen wijzen erop dat Mark van Bommel ...

254
254
'Klopjacht op Karetsas: De Condé rolt spierballen'

KRC Genk staat niet alleen op het punt om zijn inkomend record te verpulveren, ook op uitgaand vlak ...

145
145
'Bruno schudt elftal door mekaar: frisse wind bij RSCA'

Donderdag staat Vitor Bruno voor zijn vuurdoop als coach van RSC Anderlecht. In de tweede voorronde ...

292
292
'Makelaar bevestigt: Club op zucht van knaltransfer'

Club Brugge vertrok woensdag op zomerstage naar Rennes. Voorlopig stapten er met Yann Sommer, ...

473
473
Peter Vandenbempt laat tranen rollen: "Het laatste woord..."

Na een maand vol voetbal, duizenden kilometers en 104 wedstrijden is ook voor Peter Vandenbempt het ...

382
382
De Mil onthult één dilemma: "Moeten creatief zijn"

AA Gent moet meteen vol aan de bak in zijn eerste officiële opdracht van het nieuwe seizoen. ...

53
53
Eerst pak slaag, dan transferdeal voor Genk?

KRC Genk is dezer dagen zeer druk in de weer. Niet alleen met de voorbereiding op het nieuwe ...

712
712
Vitor Bruno zet Anderlecht op scherp voor debuut

Donderdagavond begint het seizoen van Anderlecht officieel. In de tweede voorronde van de Europa ...

366
366
Westerlo pakt uit met eenmalige Rode Duivel

Bij Westerlo zagen ze deze zomer al een pak sterkhouders vertrekken. 't Kuipje liep vrijwel helemaal ...

54
54
'Straffe transfer op komst voor De Keersmaecker'

In eigen land kon Brian De Keersmaecker niet doorbreken, maar in het buitenland is de middenvelder ...

53
53
Unieke kans voor Antwerp: oude bekende plots vrij

Voor Antwerp blijft het een zeer moeizame transferzomer. De club werd wekenlang gegijzeld door de ...

528
528
Napoli draait volledig: De Bruyne krijgt pijnlijke klap

Napoli leek Kevin De Bruyne nog te willen behouden. Vier dagen later wordt zijn naam plots op de ...

480
480
Van Bommel de juiste keuze? Dit vindt Van der Elst

Met een kwartfinale deden de Rode Duivels op het WK wat er van hen verwacht werd. Desondanks ...

313
313
De Mil keihard: kwartet én aanwinst niet op Europese lijst

Voor twee Belgische clubs begint het nieuwe seizoen deze week al. Naast Anderlecht moet ook AA Gent ...

159
159
Romano meldt mogelijke twist in transferdossier Club

Club Brugge heeft deze zomer al toegeslagen met drie Zwitserse aanwinsten, maar de verwachte ...

396
396
Transfer Casemiro krijgt staartje: onderzoek geopend

Deze zomer gingen enkele grote namen op zoek naar een nieuwe club. Een dossier dat al maandenlang ...

44
44
Cercle pakt uit met verrassende transfer bij Kortrijk

Nu de start van het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League dichterbij komt, schakelen alle teams ...

153
153
'Kogel door de kerk: Genk heeft recorddeal beet'

Het zijn zeer drukke dagen voor KRC Genk. De Limburgers zetten de voorbije weken enkele mogelijke ...

378
378
Belgische voetbalwereld in rouw: ex-Gouden Schoen overleden

De Belgische voetbalwereld krijgt zeer triest nieuws te verwerken. Een ex-Rode Duivel en gewezen ...

0
0

Meer sportnieuws