De bijna-Messi: Hoe Hazard Madrid doet dromen

door
De bijna-Messi: Hoe Hazard Madrid doet dromen

Eden Hazard is terug. In de 3-1 gewonnen thuismatch tegen Eibar liet de Rode Duivel opnieuw van zich spreken door een knappe prestatie op de mat te brengen. Als gevolg van een hardnekkige enkelblessure dateerden zijn laatste officiële speelminuten sinds 22 februari waardoor Hazardinho tegen Eibar weliswaar nog niet op volledige sterkte speelde, maar zijn 'comeback' doet alvast erg veel goeds voorspellen. Spectaculair en sensationeel was zijn optreden zondagavond nog niet, veelbelovend des te meer. 


SPAANSE MEDIA VOL LOF

De Spaanse media waren uiteraard ook opgetogen over het wederoptreden van Eden Hazard. De ster van het Belgische voetbal kon zich dit seizoen nog niet helemaal onderscheiden bij de Koninklijke, maar zijn bijdrage in de winstpartij tegen Eibar was aanzienlijk. “Hij leek wel een lentetransfer. De kroonprins, de bijna-Messi, keerde veelbelovend terug. Van zijn blessures of luiheid vorige zomer is geen spoor meer”, blikte AS terug op de prestatie van Hazard.



Ook Marca had in zijn maandagkrant enkele lovende woorden in petto voor onze landgenoot. “Hij bereidt nu al de doelpunten van zijn ploegmaats voor. Over het algemeen zag hij er ook scherp uit en toonde hij zich heel actief. Hazard was een opwindend onderdeel van de aanvalslinie.” Na drie maand en half blessureleed en een intensieve revalidatie bevindt Hazard zich uiteraard nog niet op zijn topniveau, maar zijn eerste wedstrijd na zijn langdurige inactiviteit zal de Rode Duivel ongetwijfeld een mentale opsteker bezorgen. En dat kan alleen maar voordelen bieden zijn voor Real Madrid.

HAZARD ZORGT VOOR GEVAAR

Eén schot op doel en één assist. Op het eerste zicht leek de meerwaarde van Hazard tegen Eibar eerder beperkt. Maar tijdens zijn 61 vergaarde speelminuten verrichte de talentvolle aanvaller veel kwalitatieve arbeid, en dat nog op halve kracht. Als linkeraanvaller vond Hazard een goede verstandhouding met de Braziliaanse linksachter Marcelo, maar hij kneep ook vaak naar het centrale gedeelte van het veld waar hij succesvol coöpereerde met de Duitse centrale middenvelder Toni Kroos. 



Niet toevallig speelde Hazard tegen Eibar het vaakst de bal naar beide ploegmaats, die zich het dichtst bevonden in zijn actiegebied, én kwam het meeste Madrileense gevaar via zijn kant. Maar liefst 9 aanvallen verliepen langs de linkerzijde, tegenover 6 stuks via rechts en 5 door het centrum. Het is dan ook best opvallend dat Los Blancos na minuut 61, het moment van Hazard zijn vervanging, steeds vaker kozen voor de lange bal. 

'BETER' DAN MESSI

Zondagavond toonde Hazard zich erg gretig en hongerig. En dat is ook logisch na drie maanden en half zonder wedstrijden, dé momenten bij uitstek waar hij voor leeft als voetballer. Hazard demonstreerde die 'goesting' onder meer door zijn fysieke inspanningen in de duels. Hij ging niet érg veel rechtstreekse duels aan, maar onder alle offensieve spelers bij Real Madrid was hij wel met voorsprong de meest efficiënte. Coach Zinédine Zidane zal het graag gezien hebben.



Maar zoals zijn specifieke kwaliteiten het vragen, maakte Hazard grotendeels het verschil op offensief vlak. Dat de meeste aanvallen van De Koninklijke langs zijn linkerkant passeerden is dan ook geen verrassing. Zo passte Hazard de bal erg zuiver rond, specifiek met 2,3% meer accuraatheid dan zijn seizoensgemiddelde. Als de 'bijna-Messi' werd Hazard omschreven door de Spaanse krant AS. Wel, tegen Eibar overtrof Hazardinho de Argentijnse halfgod in diens wedstrijd tegen Mallorca op het vlak van geslaagde duels én geslaagde passing.

IN DE SLIPSTREAM VAN MESSI

Hazard kon zich tijdens zijn wederoptreden tegen Eibar nog onderscheiden op twee andere facetten. Zo dribbelde de kleine aanvaller aan een hoge efficiëntie van 75%, waarbij 3 van zijn 4 gepoogde dribbels succesvol eindigden. Ter vergelijking: in het huidige seizoen van LaLiga haalde Hazard 59%, waardoor hij de vierde plaats bezet onder alle flankaanvallers. Lionel Messi staat echter twee plaatsen lager met een accuraatheid van 56%. Uiteraard staan de voetballende kwaliteiten van Messi op een buitenaards en onhaalbaar niveau, maar Hazard probeert toch zo goed mogelijk in diens slipstream terecht te komen.



De draaischijf van Real Madrid was tegen Eibar uitmuntend door zijn zuivere passing, maar Hazard koppelde dat ook een een grote dreiging en gevaar voor het vijandige doel. Hij lanceerde 3 passes naar de final third, de gevarenzone bij de tegenstander, waarvan élke bal ook met succes eindigde bij een ploegmaat. Daarmee krikte Hazard zijn seizoensgemiddelde uiteraard flink de hoogte in, waardoor hij zich – in dat onderdeel – kroont tot de beste flankaanvaller van LaLiga. Met 84% steekt hij weeral … Lionel Messi de loef af.

BEVESTIGEN TEGEN VALENCIA

De rentree van Eden Hazard was erg geruststellend voor Real Madrid. Toch werd alweer voor het ergste gevreesd nadat hij het veld verliet en daarna een zak ijs aanbracht op de rechterenkel. 'Uit voorzorg', zo klonk het. Oef. Hazard speelde tegen Eibar zonder complexen, al was het duidelijk merkbaar dat hij nog flink wat wedstrijdritme ontbeerde. Dat maakt het des te sterker dat Hazard al zo'n knappe prestatie uit zijn schoenen kon schudden én al beslissend was. Het geeft hoop in Madrid, dat twee punten achterstand telt op competitieleider FC Barcelona.



De 'bijna-Messi' maakte meteen een impact op het spel van De Koninklijke, en op die manier wordt zijn bijnaam gerechtvaardigd. Uiteraard kan Hazard niet concurreren met de heros Messi – niemand kan dat – maar zijn belang voor Real Madrid kan wel even groot worden zoals dat van Messi in Catalonië. De eerste geslaagde prestatie van Hazard na zijn langdurige blessure zet dat alleen maar kracht bij. Maar er wordt nog meer verwacht van Eden Hazard bij Real Madrid. Hazardinho moet bevestigen, en dat kan hij komende donderdag alvast doen. Dan wacht met Valencia een tegenstander van groot kaliber: een uitgelezen kans om eindelijk ook zijn stempel te drukken op LaLiga.

LEES OOK: Ook Kompany vloekt en briest na clash met Real Madrid

Komt Eden Hazard ooit in de buurt van het niveau-Messi?

Meest recent

'Kassa kassa voor Genk: bod van 21 miljoen'

Voor KRC Genk is het al bij al een ontgoochelend seizoen, want de Limburgers grepen naast de top ...

10
10
Vreven hakt knoop over toekomst bij Lokeren door

Komend weekend staat in de Challenger Pro League de laatste speeldag van de reguliere competitie ...

10
10
Cercle Brugge weer langs de kassa voor flop?

Cercle Brugge verzekerde zich vorig weekend van het behoud in de Jupiler Pro League na alweer een ...

35
35
'Union dreigt miljoenentransfer mis te lopen'

Union kan zowaar nog de titel van vorig seizoen overtreffen. Het werkte al een zeer knappe campagne ...

40
40
'Anderlecht zet Duitse goalgetter op verlanglijst'

Ondanks dat het nog steeds geen sportief directeur heeft, lijkt Anderlecht al volop begonnen te zijn ...

74
74
'Straffe toekomstwending voor Stassin'

In maart gaf Rudi Garcia in de oefenmatchen tegen de Verenigde Staten en Mexico kansen aan enkele ...

52
52
Onthuld: speech Kompany zorgde voor comeback Bayern

Vincent Kompany wordt straks de eerste Belgische trainer ooit die in de halve finale van de ...

227
227
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht schrikt van Lukaku, Club-transfer rond'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

390
390
Ook Kompany vloekt en briest na clash met Real Madrid

Vincent Kompany heeft weer geschiedenis geschreven. Met Bayern München schakelde hij Real ...

83
83
‘KV Kortrijk heeft eerste topaankoop na promotie al beet’

KV Kortrijk zal volgend seizoen weer in de Jupiler Pro League te zien zijn. De Kerels zijn zeker van ...

252
252
'Drie fraaie pistes dienen zich aan voor Openda'

Deze week bezegelde Loïs Openda zijn definitieve transfer naar Juventus. De Oude Dame verkreeg ...

79
79
Westerlo kondigt waanzinnig transferoffensief aan

De Europe Play-Off belooft de komende weken nog zeer spannend te worden. Genk leek dé ...

134
134
Anderlecht legt alweer goudhaantje onder contract

Bij Anderlecht blijft Neerpede van cruciaal belang. Met Tristan Degreef was vorig weekend nog een ...

107
107
Stijnen terechtgewezen: "Enkel relevant in podcast"

Het reguliere seizoen in de Challenger Pro League kent komend weekend zijn ontknoping. De strijd om ...

113
113
Infantino brengt belangrijk nieuws voor Rode Duivels

De Rode Duivels zijn in maart helemaal begonnen aan hun voorbereiding op het WK, dat binnen zowat ...

124
124
Rode kaart zindert na: Real woest, Kompany reageert gevat

De terugmatch tussen Bayern München en Real Madrid is woensdagavond een zinderend kijkstuk ...

420
420
Kompany schrijft alwéér Belgische geschiedenis

Bayern München won met 4-3 van Real Madrid en is zo door naar de volgende ronde. Een zeer ...

111
111
Van wereldkampioen tot WK-drama: Genk-fan Brecel stort in

Het kan verkeren in de topsportwereld, vraag dat maar aan Luca Brecel. In 2023 werd onze landgenoot ...

88
88
'Belgische clubs lonken naar nieuwe parel'

De Belgische clubs speuren heel de wereld rond naar versterking. Onze redactie weet dat ze steeds ...

80
80
'KV Mechelen hakt knoop door: ervaren pion moet weg'

KV Mechelen kent een zeer goed seizoen en plaatste zich voor het eerst ooit voor de Champions' ...

140
140
'Janssen schokt iedereen met toekomstkeuze'

Royal Antwerp FC kent een rotseizoen en het is duidelijk dat er héél veel gaat ...

563
563
'Kompany verrast Bayern met straffe De Cat‑wending'

Nathan De Cat zit in een dossier dat almaar groter wordt. Bayern München duikt op, Vincent ...

283
283
Europa gaat compleet los op ‘tovenaar’ Kompany

Bayern München won met 4-3 van Real Madrid en daardoor spelen ze de halve finales van de ...

256
256
'Anderlecht zet zinnen op nieuwe centrumspits'

RSC Anderlecht gaat in de zomer op zoek naar een nieuwe spits. We haalden eerder al aan dat ...

155
155
Bormans doet boekje open over 'band' met Bayat

Er doken al een aantal geruchten op dat Mogi Bayat inzake uitgaande transfers vaak zaken mag doen ...

50
50

Meer sportnieuws