Rode Duivels anno 2000: van coach Club Brugge naar uitbater van carwash

1329
Rode Duivels anno 2000: van coach Club Brugge naar uitbater van carwash

Robert Waseige, die in juli 2019 overleed, nam twintig jaar geleden 22 spelers mee naar het EK. EURO 2000 (u kan HIER terugvinden hoe het de Belgen verging) ging door in België en Nederland en wij gingen na hoe het nadien met deze spelers verder is gegaan. Een overzicht.


Filip De Wilde: Speelde toen voor Anderlecht en verdedigde nadien nog de kleuren van Sturm Graz, Lokeren en Geel. Was na zijn carrière vijf jaar keeperstrainer van Anderlecht en een tijdje sportief adviseur van Waasland-Beveren. Momenteel keeperstrainer bij de KBVB.

Eric Deflandre: Via Club Brugge naar het grote Lyon. Speelde daarna nog voor Standard, FC Brussels, Dender, Lierse en Luik. Is al vijf jaar assistent-trainer bij Standard.

Joos Valgaeren: Verdediger van Celtic, dat hem in 2000 weghaalde bij Roda JC. Nadien nog werkzaam bij Club Brugge en FC Emmen en stapte meteen uit het voetbal. Is nu adviseur grondwerving bij Aquafin.

Tegen Italië werd met 0-2 verloren.

Lorenzo Staelens: De toenmalige verdediger van Anderlecht sloot zijn carrière een jaar later af bij Oita in Japan. Was als hoofdtrainer werkzaam bij KV Kortrijk, Aalst, Poperinge, Cercle Brugge, Ingelmunster en Knokke. Zijn laatste job was T2 bij Lokeren en is nu op zoek naar een nieuwe uitdaging.

Philippe Clement: Speelde nog jaren voor Club Brugge en sloot af bij Beerschot. Keerde nadien terug naar Club om het via de jeugd tot T2 te schoppen. Trok naar Waasland-Beveren als hoofdtrainer en via KRC Genk keerde hij via de grote poort terug naar Club.

Yves Vanderhaeghe: Trok na het EK van Moeskroen naar Anderlecht. Na zes jaar ging hij naar Roeselare, waar hij zijn carrière eindigde. Werd T2 van Hein Vanhaezebrouck bij Kortrijk en nam na diens vertrek over. Via KV Oostende en AA Gent belandde hij weer bij Kortrijk.

Marc Wilmots: Verliet na het EK Schalke 04 voor Bordeaux. Keerde na een jaar terug naar Gelsenkirchen en sloot er zijn carrière af. Als hoofdtrainer even werkzaam bij STVV en Schalke 04 om daarna jaren T2 te zijn bij de Rode Duivels. Nam succesvol over als bondscoach en kende sindsdien nog mislukte passages bij Ivoorkust en Iran. Op zoek naar een nieuwe uitdaging.

Bart Goor: Maakte een jaar later een mooie transfer van Anderlecht naar Hertha BSC. Belandde nog bij Feyenoord, terug Anderlecht, Beerschot, Westerlo en Dessel Sport. Speelde tot zijn 41ste en is momenteel jeugdtrainer bij Westerlo.

Het EK begon goed met een zege tegen Zweden (2-1).

Emile Mpenza: Speelde nog drie jaar voor Schalke 04, maar later ging het bergaf. Standard, Hamburger SV, Al Rayyan, Manchester City Plymouth Argyle, FC Sion, Neftchi Bakoe en Eendracht Aalst kwamen nog op zijn cv. Is vandaag jeugdtrainer bij Royal Antwerp FC.

Branko Strupar: Kende een wisselvallig parcours bij Derby County en sloot zijn carrière af bij Dinamo Zagreb. Bleef in Kroatië en komt nog vaak terug naar België en dan vooral naar ‘zijn’ KRC Genk.

Gert Verheyen: Sloot af bij Club Brugge en stapte even uit het voetbal. Keerde terug naar de jeugdwerking van Club Brugge en was jarenlang coach bij de jeugd van de KBVB. Probeerde het als hoofdtrainer bij KV Oostende, maar dat werd niets. Is een gewaardeerd analist, wat hij voordien al jaren was.

Geert De Vlieger: Brak nooit helemaal door bij Anderlecht en trok naar Willem II. Speelde nog voor Manchester City, Zulte Waregem en Club Brugge. Is uitgegroeid tot één van de gezichten van Play Sports, waar hij analist en presentator is.

De Wilde, Deflandre en Peeters.

Frédéric Herpoel: Was nog jarenlang keeper bij AA Gent en sloot af bij Bergen. Is onder meer keeperstrainer in Wallonië.

Johan Walem: Ging via Parma en Udinese naar Standard. Sloot nadien af bij Torino en Catania. Was als beloftentrainer werkzaam bij Udinese, Anderlecht en de KBVB. Even hoofdtrainer bij KV Kortrijk en sinds kort bondscoach van Cyprus.

Jacky Peeters: Trok na het EK van Bielefeld naar AA Gent. Kwam ook nog uit voor Heusden-Zolder en Patro Eisden. Na zijn carrière als profspeler werd hij ondernemer en baat onder meer een carwash uit en legt hij zich toe op het blazen van dakgrind op platte daken, reinigen van riolen en saneren van mazouttanken.

Luc Nilis: Zag enkele maanden later abrupt een einde komen aan zijn carrière na een beenbreuk bij Aston Villa, dat hem had overgenomen van PSV. Viel in een zwart gat en kampte met een gokverslaving. Mede daardoor werd hij bij PSV ontslagen als spitsentrainer/scout. Was voordien ook even technisch directeur bij Heusden-Zolder. Geraakte verlost van zijn verslaving en keerde terug naar PSV, na een tussenstop bij Kasimpasa en Gençlerbirligi. Was de afgelopen twee jaar T2 bij VVV Venlo en zoekt ondertussen een nieuwe uitdaging.

Mpenza was in 2000 het grote Belgische talent.

Philippe Léonard: Speelde nog een aantal jaren voor AS Monaco en voetbalde daarna ook nog voor OGC Nice, Standard, Feyenoord en Rapid Boekarest. Baatte na zijn carrière onder meer een bar/brasserie uit in het Luikse.

Nico Van Kerckhoven: Speelde nog enkele jaren voor Schalke 04, vooraleer hij bij Borussia Mönchengladbach en Westerlo terechtkwam. Is momenteel assistent-trainer van Lierse-Kempenzonen.

Eric Van Meir: Speelde nog een jaar voor Lierse en trok dan naar Standard, waar hij zijn carrière afsloot. Was trainer bij Lierse SK, Turnhout en Berchem Sport. Is vandaag adviseur bij Lyra-Lierse en een gewaardeerd analist.

Gilles De Bilde: Via Sheffield en Aston Villa belandde hij bij Anderlecht. Kwam nog uit voor Lierse en Willebroek. Was nadien even het gezicht van een voetbalmagazine, maar dat werd niets. Was vooral als analist en commentator aan de slag en is dat vandaag nog steeds.

Mbo Mpenza: Speelde toen voor Sporting CP en nadien nog actief bij Galatasaray, Moeskroen, Anderlecht en Larissa. De ex-spits behaalde nadien een masterdiploma en zette zich in tegen het bestrijden van racisme in het voetbal. Was vorig jaar even in beeld om technisch directeur te worden bij Moeskroen.

Marc Hendrickx: Speelde nog een jaar voor KRC Genk en daar haalde Anderlecht hem weg. Kende daarna nog een resem clubs met Lokeren, Beerschot, STVV, Eupen en Tessenderlo. Na zijn carrière werd hij analist voor HBvL, maar zette hij een knappe nieuwe carrière op poten. Hij runt als zelfstandige enkele ICT-bedrijven.

CR

LEES OOK: Mannaert en Mignolet aan zet: ruwe diamant aan boord houden

Haalde Mpenza te weinig uit zijn carrière?

Meest recent

'Na njet Tresoldi: Arsenal gaat voor ex-speler van Cercle'

Arsenal beleefde dinsdagavond een zware afgang, want in de League Cup werd het uitgeschakeld door ...

0
0
Charleroi bevestigt domper en haalt verschroeiend uit

Komend weekend kunnen de fans zich verwarmen aan de tiende speeldag in de Jupiler Pro League, maar ...

9
9
Joos trekt pijnlijke vergelijking tussen Anderlecht en Gent

Zaterdag krijgt Anderlecht op de tiende speeldag van de Jupiler Pro League het bezoek van Westerlo ...

25
25
Union paste voor Belg: "Ze hebben niet gebeld"

Union heeft dit seizoen zijn zaakjes weer goed op orde, want het draait netjes mee bovenaan het ...

25
25
'Floptransfer? Club Brugge neemt standpunt in'

Bij Club Brugge draait het dit seizoen vooralsnog uitstekend, want zowel in de competitie als ...

114
114
‘Miljardair kaapt Tresoldi weg: Verhaeghe machteloos’

Club Brugge zegt het met zoveel woorden: Nicolò Tresoldi is niet te koop, voor geen enkele ...

320
320
TRANSFERUURTJE: 'Club kan 70 miljoen vangen, dilemma bij Genk'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

88
88
‘Duivelse-revelatie Lavia plots in zak en as bij Chelsea’

Romeo Lavia was afgelopen interlandperiode dé grote revelatie bij de Rode Duivels. De ...

141
141
Laatste knaltransfer De Bruyne? Defour onthult onvrede

Kevin De Bruyne heeft bij Napoli plots een andere rol gekregen. Onder Massimiliano Allegri staat de ...

61
61
Rooney spaart Tielemans en Lammens niet: ongeziene uithaal

Manchester United ligt zwaar onder vuur. De club zit in een desastreuze reeks, maar toch zal Michael ...

66
66
'Kane hakt transferknoop door: Romano meldt akkoord'

Harry Kane heeft de Ballon d'Or gewonnen. De aanvaller speelt al jaren op een énorm hoog ...

112
112
"Of ik de woorden van Defour hoorde? Ja en het raakte het me"

Steven Defour liet onlangs in een podcast weten dat Norman Bassette in zijn tijd bij KV Mechelen ...

62
62
Crisis bij Standard? Andi Zeqiri velt zijn oordeel

Standard zit na vier nederlagen op rij met een pijnlijke 0 op 12. Toch weigert Andi Zeqiri om van ...

89
89
Nederland in de ban van Belg: "Gemiste kans voor Ajax"

Charles Vanhoutte maakt indruk in Nederland. De Belgische middenvelder van Feyenoord werd tijdens ...

130
130
'Grootmacht is gek op Kane: spectaculair transferplan'

FC Barcelona zou komende zomer drie bekende namen willen verkopen om de komst van Harry Kane te ...

139
139
Vader Yamal in opspraak: 'Spuwde haar in het gezicht'

Niet alleen Lamine Yamal haalde het nieuws in Spanje. Ook zijn vader Mounir Nasraoui deed de ...

297
297
Jackpot Club Brugge? 'Forbs in beeld bij Europese topclub'

Carlos Forbs is bezig aan een geweldig seizoen. De Portugese flankaanvaller zal Club Brugge na het ...

594
594
Standard maakt opvallende financiële cijfers bekend

Standard is een club die al jaren financieel niet rendabel is. De Rouches hebben nog steeds veel ...

136
136
Union SG boekt zeer straffe recordwinst in België

Union heeft een historisch financieel jaar achter de rug. De Brusselse bekerwinnaar sloot het ...

80
80
Nieuwe zorgen om Kompany: BILD onthult details

De gezondheidstoestand van Vincent Kompany (40) blijft de gemoederen in Duitsland bezighouden. De ...

390
390
Dieptepunt op Ballon d’Or: Yamal publiek vernederd

Lamine Yamal werd wereldkampioen en landskampioen, en toch moest hij in Londen toekijken hoe Harry ...

434
434
Laatste seizoen bij KRC Genk of carrière zoals Heynen?

KRC Genk heeft heel wat spelers in de rangen die mogen dromen van een topcompetitie. Zo is er Matte ...

206
206
Zoals Mourinho ooit aanhaalde: Anderlecht likt zijn wonden

RSC Anderlecht is de afgelopen tien jaar héél vaak opnieuw begonnen. Te vaak. Dat is ...

188
188
KRC Genk heeft ‘man van 25 miljoen euro’ in de rangen

KRC Genk heeft een paar individuele toppers in de kern rondlopen. De Limburgers hebben op een ...

174
174
Club Brugge flikt het: grote RSCA-droom van Marc Coucke komt uit

Bijna tien jaar geleden nam Marc Coucke RSC Anderlecht over. Dat was tot op heden geen succes. Er ...

1541
1541

Meer sportnieuws