Rode Duivels anno 2000: van coach Club Brugge naar uitbater van carwash

door
Rode Duivels anno 2000: van coach Club Brugge naar uitbater van carwash

Robert Waseige, die in juli 2019 overleed, nam twintig jaar geleden 22 spelers mee naar het EK. EURO 2000 (u kan HIER terugvinden hoe het de Belgen verging) ging door in België en Nederland en wij gingen na hoe het nadien met deze spelers verder is gegaan. Een overzicht.


Filip De Wilde: Speelde toen voor Anderlecht en verdedigde nadien nog de kleuren van Sturm Graz, Lokeren en Geel. Was na zijn carrière vijf jaar keeperstrainer van Anderlecht en een tijdje sportief adviseur van Waasland-Beveren. Momenteel keeperstrainer bij de KBVB.

Eric Deflandre: Via Club Brugge naar het grote Lyon. Speelde daarna nog voor Standard, FC Brussels, Dender, Lierse en Luik. Is al vijf jaar assistent-trainer bij Standard.

Joos Valgaeren: Verdediger van Celtic, dat hem in 2000 weghaalde bij Roda JC. Nadien nog werkzaam bij Club Brugge en FC Emmen en stapte meteen uit het voetbal. Is nu adviseur grondwerving bij Aquafin.

Tegen Italië werd met 0-2 verloren.

Lorenzo Staelens: De toenmalige verdediger van Anderlecht sloot zijn carrière een jaar later af bij Oita in Japan. Was als hoofdtrainer werkzaam bij KV Kortrijk, Aalst, Poperinge, Cercle Brugge, Ingelmunster en Knokke. Zijn laatste job was T2 bij Lokeren en is nu op zoek naar een nieuwe uitdaging.

Philippe Clement: Speelde nog jaren voor Club Brugge en sloot af bij Beerschot. Keerde nadien terug naar Club om het via de jeugd tot T2 te schoppen. Trok naar Waasland-Beveren als hoofdtrainer en via KRC Genk keerde hij via de grote poort terug naar Club.

Yves Vanderhaeghe: Trok na het EK van Moeskroen naar Anderlecht. Na zes jaar ging hij naar Roeselare, waar hij zijn carrière eindigde. Werd T2 van Hein Vanhaezebrouck bij Kortrijk en nam na diens vertrek over. Via KV Oostende en AA Gent belandde hij weer bij Kortrijk.

Marc Wilmots: Verliet na het EK Schalke 04 voor Bordeaux. Keerde na een jaar terug naar Gelsenkirchen en sloot er zijn carrière af. Als hoofdtrainer even werkzaam bij STVV en Schalke 04 om daarna jaren T2 te zijn bij de Rode Duivels. Nam succesvol over als bondscoach en kende sindsdien nog mislukte passages bij Ivoorkust en Iran. Op zoek naar een nieuwe uitdaging.

Bart Goor: Maakte een jaar later een mooie transfer van Anderlecht naar Hertha BSC. Belandde nog bij Feyenoord, terug Anderlecht, Beerschot, Westerlo en Dessel Sport. Speelde tot zijn 41ste en is momenteel jeugdtrainer bij Westerlo.

Het EK begon goed met een zege tegen Zweden (2-1).

Emile Mpenza: Speelde nog drie jaar voor Schalke 04, maar later ging het bergaf. Standard, Hamburger SV, Al Rayyan, Manchester City Plymouth Argyle, FC Sion, Neftchi Bakoe en Eendracht Aalst kwamen nog op zijn cv. Is vandaag jeugdtrainer bij Royal Antwerp FC.

Branko Strupar: Kende een wisselvallig parcours bij Derby County en sloot zijn carrière af bij Dinamo Zagreb. Bleef in Kroatië en komt nog vaak terug naar België en dan vooral naar ‘zijn’ KRC Genk.

Gert Verheyen: Sloot af bij Club Brugge en stapte even uit het voetbal. Keerde terug naar de jeugdwerking van Club Brugge en was jarenlang coach bij de jeugd van de KBVB. Probeerde het als hoofdtrainer bij KV Oostende, maar dat werd niets. Is een gewaardeerd analist, wat hij voordien al jaren was.

Geert De Vlieger: Brak nooit helemaal door bij Anderlecht en trok naar Willem II. Speelde nog voor Manchester City, Zulte Waregem en Club Brugge. Is uitgegroeid tot één van de gezichten van Play Sports, waar hij analist en presentator is.

De Wilde, Deflandre en Peeters.

Frédéric Herpoel: Was nog jarenlang keeper bij AA Gent en sloot af bij Bergen. Is onder meer keeperstrainer in Wallonië.

Johan Walem: Ging via Parma en Udinese naar Standard. Sloot nadien af bij Torino en Catania. Was als beloftentrainer werkzaam bij Udinese, Anderlecht en de KBVB. Even hoofdtrainer bij KV Kortrijk en sinds kort bondscoach van Cyprus.

Jacky Peeters: Trok na het EK van Bielefeld naar AA Gent. Kwam ook nog uit voor Heusden-Zolder en Patro Eisden. Na zijn carrière als profspeler werd hij ondernemer en baat onder meer een carwash uit en legt hij zich toe op het blazen van dakgrind op platte daken, reinigen van riolen en saneren van mazouttanken.

Luc Nilis: Zag enkele maanden later abrupt een einde komen aan zijn carrière na een beenbreuk bij Aston Villa, dat hem had overgenomen van PSV. Viel in een zwart gat en kampte met een gokverslaving. Mede daardoor werd hij bij PSV ontslagen als spitsentrainer/scout. Was voordien ook even technisch directeur bij Heusden-Zolder. Geraakte verlost van zijn verslaving en keerde terug naar PSV, na een tussenstop bij Kasimpasa en Gençlerbirligi. Was de afgelopen twee jaar T2 bij VVV Venlo en zoekt ondertussen een nieuwe uitdaging.

Mpenza was in 2000 het grote Belgische talent.

Philippe Léonard: Speelde nog een aantal jaren voor AS Monaco en voetbalde daarna ook nog voor OGC Nice, Standard, Feyenoord en Rapid Boekarest. Baatte na zijn carrière onder meer een bar/brasserie uit in het Luikse.

Nico Van Kerckhoven: Speelde nog enkele jaren voor Schalke 04, vooraleer hij bij Borussia Mönchengladbach en Westerlo terechtkwam. Is momenteel assistent-trainer van Lierse-Kempenzonen.

Eric Van Meir: Speelde nog een jaar voor Lierse en trok dan naar Standard, waar hij zijn carrière afsloot. Was trainer bij Lierse SK, Turnhout en Berchem Sport. Is vandaag adviseur bij Lyra-Lierse en een gewaardeerd analist.

Gilles De Bilde: Via Sheffield en Aston Villa belandde hij bij Anderlecht. Kwam nog uit voor Lierse en Willebroek. Was nadien even het gezicht van een voetbalmagazine, maar dat werd niets. Was vooral als analist en commentator aan de slag en is dat vandaag nog steeds.

Mbo Mpenza: Speelde toen voor Sporting CP en nadien nog actief bij Galatasaray, Moeskroen, Anderlecht en Larissa. De ex-spits behaalde nadien een masterdiploma en zette zich in tegen het bestrijden van racisme in het voetbal. Was vorig jaar even in beeld om technisch directeur te worden bij Moeskroen.

Marc Hendrickx: Speelde nog een jaar voor KRC Genk en daar haalde Anderlecht hem weg. Kende daarna nog een resem clubs met Lokeren, Beerschot, STVV, Eupen en Tessenderlo. Na zijn carrière werd hij analist voor HBvL, maar zette hij een knappe nieuwe carrière op poten. Hij runt als zelfstandige enkele ICT-bedrijven.

CR

LEES OOK: Ruben Van Gucht zet puntjes op de i met één bericht

Haalde Mpenza te weinig uit zijn carrière?

Meest recent

JPL-sensatie lonkt naar Anderlecht en Club: "Natuurlijk"

Het seizoen gaat zijn laatste fase in en dus beginnen heel wat clubs al te denken aan de ...

38
38
Sensatie in Amateur: 'BV-sprookje en zinderend spektakel'

De Jupiler Pro League kent dit weekend de derde speeldag in de Play-Offs, in de amateurreeksen is ...

6
6
TRANSFERUURTJE: 'Real slachtoffert schlemiel, nieuwe nummer 1 Club'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

36
36
Chelsea onthult masterplan: valt Lavia uit de boot?

Chelsea staat bekend als een handelshuis. De Londense club koopt enorm veel talent en stuurt het ...

23
23
‘Zomerse knaltransfer Diego Moreira: statement voor WK’

Bondscoach Rudi Garcia zal ferme knopen moeten doorhakken voor het WK 2026 in de Verenigde Staten, ...

32
32
Aster Nzeyimana beroert tot tranen toe met pittig verleden

Aster Nzeyimana is ondertussen een vaste waarde geworden in het medialandschap. De flegmatieke en ...

27
27
‘FC Barcelona klopt aan voor twee Club Brugge-spelers’

Club Brugge focust zich de afgelopen seizoenen op de jeugdwerking en het halen van toptalenten. Dat ...

168
168
‘Standard slaat toe met grote transferslag’

Standard Luik is al volop bezig met volgend seizoen. De Rouches spelen in de Europa Play-Offs, maar ...

79
79
De Bruyne verrast met uitspraken over toekomst

Kevin De Bruyne maakte de transfervrije overstap van Manchester City naar Napoli. Ondanks ...

93
93
Alderweireld is keihard voor oude club

Toby Alderweireld zette vorige zomer een punt achter zijn spelerscarrière en is dezer dagen ...

41
41
Domper dreigt voor Club: leegloop bij NXT?

De voorbije jaren kwam de jeugdopleiding van Club Brugge al in de kijker te staan met de doorbraak ...

113
113
Europa League: Anderlecht en STVV supporteren voor deze club

Donderdagavond werden in de Europa League de terugwedstrijden van de kwartfinales afgewerkt en die ...

128
128
'Farce dreigt in degradatiestrijd in 1B'

Vrijdagavond kent de reguliere competitie in de Challenger Pro League zijn apotheose. Hoewel de ...

110
110
'Club krijgt stevige concurrentie voor nieuwe Mignolet'

Bij Club Brugge wordt één van de prioriteiten voor komende zomer het vinden van een ...

147
147
Topaankoop ontploft eindelijk bij Standard

De strijd om de eindzege in de Europe Play-Off belooft nog bijzonder spannend te gaan worden. Na ...

117
117
Rode Duivels moeten niet hopen op nieuw goudhaantje Club

Er was de voorbije jaren al heel wat te doen over de vele jonge talenten die er uiteindelijk voor ...

123
123
Volgende vertrekker bij Union: "Zou me niet verbazen"

Union kan dit seizoen zijn prijzenkast opnieuw vullen, nadat het in de voorbije twee seizoenen al ...

47
47
'Stunt in de maak: Club aast op 'nieuwe Iniesta' van 20M'

Club Brugge heeft een opvallend offensief dossier op tafel gelegd. Blauw-Zwart volgt een spelmaker ...

440
440
'Club Brugge siddert: Barça blijft aandringen'

Club Brugge wordt alsmaar meer in de gaten gehouden door de allergrootsten ter aarde. Dat komt ...

201
201
De Bruyne doet boekje open over transfer naar Napoli

De voorbije weken is er al heel wat inkt gevloeid over de verzuurde relatie tussen Napoli en Romelu ...

141
141
'Tweede knaltransfer Club: 40 miljoen euro'

Het belooft een zeer hete transferzomer te gaan worden bij Club Brugge. Blauw-Zwart zal immers ...

294
294
'Anderlecht slaat zeer pikante slag bij Antwerp'

Bij Anderlecht lijken er heel wat grote veranderingen op til te staan. Er moet nog een nieuwe ...

421
421
Intern gevecht Anderlecht: Deschacht voorspelt vuurwerk

RSC Anderlecht speelde afgelopen weekend een zwakke wedstrijd, maar won uiteindelijk wel met 3-1 van ...

341
341
Halve finales UEL/UECL bekend: ontdek de grote favorieten

Ook in de Europa en Conference League zijn de kaarten geschud. Donderdagavond werden in de twee ...

107
107
Club houdt 'grote joker' klaar in titelgevecht met Union

Zondagavond is het zover, dan kruisen de twee grote titelkandidaten de degens met mekaar in de ...

546
546

Meer sportnieuws