"Mertens maakte eens per ongeluk vanop het toilet de ploeg bekend"

304 stemmen

Ode aan Dries Mertens. De 33-jarige Rode Duivel scoorde tegen Internazionale en heeft daardoor 122 doelpunten gescoord voor Napoli en hij is nu topschutter aller tijden van Napoli. Een onwaarschijnlijke prestatie van de man uit Leuven. We spraken met de Italiaanse journalist Antonio Sempronio Di Martino van Zona Calcio, Vital Borkelmans en Jérémy Bokila.


Bokila maakte de echte doorbraak van Mertens mee: die bij AGOVV. Ze waren er van 2007 tot 2009 ploegmaats. "Hij was een speler waar je zoveel aan had op het veld. Dries was altijd aanspeelbaar, hij had een goede pass, een uitstekende dribbel, een goede eerste baltoets en hij las het spel heel goed. Hij deed wat in hem opkwam en het kon zijn dat hij van de middenlijn zou gaan schieten, en dan deed hij dat. Bij AGOVV speelden we toen met Mertens op links, ik in de spits en Chadli op rechts. We scoorden toen bijzonder veel goals."


Koning van Napoli

In Napels is Mertens God. Op zijn 33ste zit er nog geen sleet op. "Hij is als oude wijn. Hij wordt alleen nog maar beter en beter. Chapeau wat hij er presteert. Ik weet nog dat ik als assistent-trainer van de Rode Duivels naar Napels ging om Mertens er te gaan bekijken. Ik nam de taxi en de chauffeur vroeg dan wie ik was. ‘Driiiieeees’, riep hij toen. Meteen de auto in en ze rijden daar rond het stadion van Napoli. Ze willen hun passie tonen. De taxichauffeur stopte aan een restaurant en ging naar binnen. 'Deze coach komt voor Dries'. Ik moest niet betalen om er te eten, de taxi niet betalen... Ongezien. Dries is daar een monument. De Koning van Napoli, de man van het volk. Hij neemt tijd voor de mensen en daardoor appreciëren ze hem énorm", aldus Borkelmans.

Di Martino ziet wel wat gelijkenissen met Diego Maradona, maar dan vanwege het feit dat het volk helemaal gek is van hem. Weinig buitenlandse voetballers krijgen die eer in Napels. "Mertens is een fantastische voetballer die in Napels de ideale plaats heeft gevonden om zijn kwaliteiten tot uiting te laten komen. Vanuit dat oogpunt roept hij herinneringen op aan Diego Maradona (die bij Napoli zijn beste niveau haalde, nvdr.), de beste voetballer die Napoli ooit heeft gehad. Dries is creatief, een genie, onvoorspelbaar en altruïstisch, zoals El Pibe de Oro (de bijnaam van Maradona, nvdr.). Enkel een stad als Napels kan dat verbeteren. We kunnen zeggen dat Mertens Napels nodig had en Napels had nood aan Mertens.”


Ook topper naast het veld

De voormalige speler van PSV, FC Utrecht en AGOVV is ook naast het veld enorm graag gezien. Mertens helpt zijn medemens, wandelt als een gewone burger door Napels en steekt zich dus niet weg. Hij is één van hen. Di Martino looft hem.

"Dries is zo populair omdat hij ’echt’ is. Ze herdoopten hem in ‘Ciro’ Mertens omdat hij zo puur is en daarom werd geadopteerd door de stad. Hij zet zich ook in voor sociale projecten en neemt het op voor de zwakkeren van de maatschappij. Zo is er het verhaal van een Napolitaanse jongen die werd gepest in zijn buurt en Dries nodigde hem uit om hem te steunen."

Borkelmans beaamt dat Mertens een plezier is om mee te werken. "Het is een genot om mee te werken, een zeer positieve jongen en iemand die keihard werkt op training. Tuurlijk haalde hij ook wel eens een ‘frats’ uit. Toen hij de ploeg per ongeluk op toilet eens bekendmaakte op het EK , wij lachten daar eens mee, maar dat kan gebeuren. In België hebben ze hem als jonge speler afgeschreven. Hij was te klein, was fysiek niet sterk genoeg… Hij heeft hun grote ongelijk bewezen."

Bokila, die in het verleden voor Zulte Waregem speelde en nu aan de slag is bij de Turkse eersteklasser Keçiörengücü, is ook lovend voor de ‘mens’ Mertens. "Hij was aanvoerder van ons team en dat verdiende hij ook, want op en naast het veld was het een goede jongen. Ik had wel verwacht dat hij het zou gaan maken, want hij was altijd hongerig om te spelen. Nu ik zie dat hij in de spits staat bij Napoli doet mij het ook veel plezier dat ik kan zeggen dat ik met Dries Mertens heb mogen samenspelen."


Geen Inter en dus geen verraad

Dit seizoen staat de teller op 13 goals en 6 assists in 30 wedstrijden. Toch was het een wisselvallig seizoen voor club en speler. "Dit seizoen was voor Napoli en Mertens niet zo goed als de andere jaargangen. Met de herstart van de competitie denk ik dat Napoli er nog een goed einde kan aan brengen en Dries kan de ideale man zijn om hen naar de juiste richting te sturen”, aldus Di Martino.

Bij de Rode Duivels was hij jarenlang een invaller, aanvankelijk was hij dat ook bij Napoli, maar Borkelmans zag de ervaren aanvaller doorgroeien naar een nieuw statuut. "In zijn beginperiode bij de Rode Duivels was Dries een speler die altijd iets bracht wanneer hij inviel. Klein, vinnig, snel… Hij speelde als invaller alles kapot en daardoor was hij in die rol veel te belangrijk voor ons. Als hij mocht starten was zijn impact iets minder, dat is nu niet meer zo en hij moet altijd spelen."

Het slotwoord is voor onze Italiaanse collega. Eén goal vat het verhaal van Mertens bij Napoli perfect samen. "Er zijn zoveel momenten van Mertens die ik zou kunnen opnoemen. Zijn goal tegen Torino, met een lob waarbij hij Joe Hart helemaal verlamde, dat was voor mij pure voetbalpoëzie. Maar wat vooral in de harten van de Napolitanen zal blijven, is de Dries Mertens van naast het veld. Zijn positivisme, zijn grappen met materiaalman Tommasso Starace en het feit dat hij Napoli nooit heeft verraden, zelfs niet voor de vele miljoenen van Inter. Dat toont zijn liefde voor de stad."

LEES OOK: 'Toptransfer Tresoldi: Club krijgt deadline opgelegd'

Is Mertens een fenomeen?

Meest recent

Nieuwe beelden duiken op: Olmo krijgt zware klappen

De WK-finale tussen Spanje en Argentinië krijgt een erg zure nasmaak. Tijdens de wedstrijd ...

14
14
Harde realiteit Trump en Infantino tijdens finale: “Tragisch"

Spanje is wereldkampioen na een zenuwslopende finale tegen Argentinië, maar alle aandacht ging ...

71
71
STVV pakt uit met nieuwe Japanner: “Ideale nummer 10”

Sint-Truiden VV heeft sinds de overname een Japanse invasie en die duurt ook dit seizoen voort. De ...

23
23
'Recordtransfer Karetsas: grootmacht zorgt voor wending'

Coach Jess Thorup stoomt zijn troepen momenteel voor de competitieopener tegen Zulte Waregem. ...

64
64
Club Brugge onder druk: Yaremchuk-record aan diggelen?

Club Brugge is opnieuw bezig aan een erg lucratieve transferzomer. Het heeft er alle schijn van dat ...

369
369
Half Time Show zwáár onder vuur: "Het was waardeloos"

De finale van het WK 2026 ging zoals verwacht gepaard met de typische glitter en glamour. De FIFA ...

128
128
Ongezien! Trump zorgt voor bizar moment op WK-uitreiking

Zestien jaar na hun triomf in Zuid-Afrika, heeft Spanje zich voor de tweede keer tot wereldkampioen ...

226
226
Argentinië met grond gelijk gemaakt: "Schande voor het voetbal"

Argentinië kreeg zondagavond een uitgelezen kans om zich voor de twee keer op rij tot ...

506
506
Leko enorm in de problemen na peperdure Vasovic-deal

De komst van Andrej Vasovic lijkt op papier goed nieuws voor Club Brugge. In werkelijkheid bezorgt ...

279
279
'Volgende Duivel verzilvert WK: transfer van ruim 30 mil'

Youri Tielemans trok naar Manchester United, Thomas Meunier koos Sunderland en Leandro Trossard ...

213
213
Individuele prijzen WK 2026: géén Gouden Bal voor Messi

Het wereldkampioenschap 2026 zit er sinds zondagavond op. Na een ware marathon van liefst 104 ...

111
111
WK-finale ontspoort na affluiten: Paredes compléét over de rooie

Spanje heeft zich zondagavond voor de tweede keer tot wereldkampioen gekroond. In eenzijdige finale ...

585
585
Spanje sloopt Argentijnse muur en grijpt wereldtitel

Na een zenuwslopende WK-finale heeft Spanje zich tot wereldkampioen gekroond. De ploeg van Luis de ...

82
82
Sporza genadeloos neergesabeld na gênant WK-momentje

Voor miljoenen voetbalfans is dit hét sportmoment van de voorbije vier jaar. Maar nog voor de ...

800
800
Fred Vanderbiest verrast en ziet dé sleutel tot nieuw succes

Na een historisch seizoen liggen de verwachtingen opnieuw bijzonder hoog bij KV Mechelen. Tegelijk ...

226
226
Fans gaan los op 'WK-schaamteshow': "Hele afkickkliniek?"

Niet alleen het voetbal maakt de tongen los tijdens de WK finale. De rustshow in typisch Amerikaanse ...

308
308
Donald Trump slaat iedereen met verstomming bij WK-finale

Daar is hij dan. Donald Trump verschijnt tijdens de WK finale voor het eerst in het stadion tijdens ...

304
304
Peter Vandenbempt beleeft ware nachtmerrie op WK

Al een dikke maand lang vliegt Peter Vandenbempt van het ene WK-stadion naar het andere. Vanavond ...

267
267
WK finale ontploft (nog) niet: Spanje zoekt opening

De spanning is om te snijden in de grootste voetbalwedstrijd van het jaar. Spanje en Argentinië ...

19
19
Bart De Wever weet nu al wie wereldkampioen wordt

Na weken vol verrassingen, sensationele uitslagen en een pak rake voorspellingen is het moment van ...

207
207
Beale geeft transferplannen van Zulte Waregem prijs

Voorlopig was het in de Jupiler Pro League nog relatief rustig inzake transfers. Onder meer bij ...

328
328
Kompany geweigerd: "Ik zat toen in een moeilijke fase"

Vincent Kompany is bezig aan een fantastische trainerscarrière. De huidige coach van Bayern ...

143
143
Fan bespuwd en woede-uitbarsting: Anderlecht biedt toch 4M

Anderlecht legt ruim vier miljoen euro op tafel voor een nieuwe flankaanvaller. Opvallend, want twee ...

627
627
Nog transfers bij Cercle Brugge? Friis verklaart

Cercle Brugge is volop bezig aan de voorbereiding op het nieuwe seizoen. Trainer Lars Friis hoopt ...

170
170
Spanje - Argentinië: dit zijn de 22 basisspelers

Vanavond weten we wie wereldkampioen wordt. Om 21u nemen Spanje en Argentinië het tegen elkaar ...

90
90

Meer sportnieuws