"Mertens maakte eens per ongeluk vanop het toilet de ploeg bekend"

304

Ode aan Dries Mertens. De 33-jarige Rode Duivel scoorde tegen Internazionale en heeft daardoor 122 doelpunten gescoord voor Napoli en hij is nu topschutter aller tijden van Napoli. Een onwaarschijnlijke prestatie van de man uit Leuven. We spraken met de Italiaanse journalist Antonio Sempronio Di Martino van Zona Calcio, Vital Borkelmans en Jérémy Bokila.


Bokila maakte de echte doorbraak van Mertens mee: die bij AGOVV. Ze waren er van 2007 tot 2009 ploegmaats. "Hij was een speler waar je zoveel aan had op het veld. Dries was altijd aanspeelbaar, hij had een goede pass, een uitstekende dribbel, een goede eerste baltoets en hij las het spel heel goed. Hij deed wat in hem opkwam en het kon zijn dat hij van de middenlijn zou gaan schieten, en dan deed hij dat. Bij AGOVV speelden we toen met Mertens op links, ik in de spits en Chadli op rechts. We scoorden toen bijzonder veel goals."


Koning van Napoli

In Napels is Mertens God. Op zijn 33ste zit er nog geen sleet op. "Hij is als oude wijn. Hij wordt alleen nog maar beter en beter. Chapeau wat hij er presteert. Ik weet nog dat ik als assistent-trainer van de Rode Duivels naar Napels ging om Mertens er te gaan bekijken. Ik nam de taxi en de chauffeur vroeg dan wie ik was. ‘Driiiieeees’, riep hij toen. Meteen de auto in en ze rijden daar rond het stadion van Napoli. Ze willen hun passie tonen. De taxichauffeur stopte aan een restaurant en ging naar binnen. 'Deze coach komt voor Dries'. Ik moest niet betalen om er te eten, de taxi niet betalen... Ongezien. Dries is daar een monument. De Koning van Napoli, de man van het volk. Hij neemt tijd voor de mensen en daardoor appreciëren ze hem énorm", aldus Borkelmans.

Di Martino ziet wel wat gelijkenissen met Diego Maradona, maar dan vanwege het feit dat het volk helemaal gek is van hem. Weinig buitenlandse voetballers krijgen die eer in Napels. "Mertens is een fantastische voetballer die in Napels de ideale plaats heeft gevonden om zijn kwaliteiten tot uiting te laten komen. Vanuit dat oogpunt roept hij herinneringen op aan Diego Maradona (die bij Napoli zijn beste niveau haalde, nvdr.), de beste voetballer die Napoli ooit heeft gehad. Dries is creatief, een genie, onvoorspelbaar en altruïstisch, zoals El Pibe de Oro (de bijnaam van Maradona, nvdr.). Enkel een stad als Napels kan dat verbeteren. We kunnen zeggen dat Mertens Napels nodig had en Napels had nood aan Mertens.”


Ook topper naast het veld

De voormalige speler van PSV, FC Utrecht en AGOVV is ook naast het veld enorm graag gezien. Mertens helpt zijn medemens, wandelt als een gewone burger door Napels en steekt zich dus niet weg. Hij is één van hen. Di Martino looft hem.

"Dries is zo populair omdat hij ’echt’ is. Ze herdoopten hem in ‘Ciro’ Mertens omdat hij zo puur is en daarom werd geadopteerd door de stad. Hij zet zich ook in voor sociale projecten en neemt het op voor de zwakkeren van de maatschappij. Zo is er het verhaal van een Napolitaanse jongen die werd gepest in zijn buurt en Dries nodigde hem uit om hem te steunen."

Borkelmans beaamt dat Mertens een plezier is om mee te werken. "Het is een genot om mee te werken, een zeer positieve jongen en iemand die keihard werkt op training. Tuurlijk haalde hij ook wel eens een ‘frats’ uit. Toen hij de ploeg per ongeluk op toilet eens bekendmaakte op het EK , wij lachten daar eens mee, maar dat kan gebeuren. In België hebben ze hem als jonge speler afgeschreven. Hij was te klein, was fysiek niet sterk genoeg… Hij heeft hun grote ongelijk bewezen."

Bokila, die in het verleden voor Zulte Waregem speelde en nu aan de slag is bij de Turkse eersteklasser Keçiörengücü, is ook lovend voor de ‘mens’ Mertens. "Hij was aanvoerder van ons team en dat verdiende hij ook, want op en naast het veld was het een goede jongen. Ik had wel verwacht dat hij het zou gaan maken, want hij was altijd hongerig om te spelen. Nu ik zie dat hij in de spits staat bij Napoli doet mij het ook veel plezier dat ik kan zeggen dat ik met Dries Mertens heb mogen samenspelen."


Geen Inter en dus geen verraad

Dit seizoen staat de teller op 13 goals en 6 assists in 30 wedstrijden. Toch was het een wisselvallig seizoen voor club en speler. "Dit seizoen was voor Napoli en Mertens niet zo goed als de andere jaargangen. Met de herstart van de competitie denk ik dat Napoli er nog een goed einde kan aan brengen en Dries kan de ideale man zijn om hen naar de juiste richting te sturen”, aldus Di Martino.

Bij de Rode Duivels was hij jarenlang een invaller, aanvankelijk was hij dat ook bij Napoli, maar Borkelmans zag de ervaren aanvaller doorgroeien naar een nieuw statuut. "In zijn beginperiode bij de Rode Duivels was Dries een speler die altijd iets bracht wanneer hij inviel. Klein, vinnig, snel… Hij speelde als invaller alles kapot en daardoor was hij in die rol veel te belangrijk voor ons. Als hij mocht starten was zijn impact iets minder, dat is nu niet meer zo en hij moet altijd spelen."

Het slotwoord is voor onze Italiaanse collega. Eén goal vat het verhaal van Mertens bij Napoli perfect samen. "Er zijn zoveel momenten van Mertens die ik zou kunnen opnoemen. Zijn goal tegen Torino, met een lob waarbij hij Joe Hart helemaal verlamde, dat was voor mij pure voetbalpoëzie. Maar wat vooral in de harten van de Napolitanen zal blijven, is de Dries Mertens van naast het veld. Zijn positivisme, zijn grappen met materiaalman Tommasso Starace en het feit dat hij Napoli nooit heeft verraden, zelfs niet voor de vele miljoenen van Inter. Dat toont zijn liefde voor de stad."

LEES OOK: De Bruyne heerst bij België: Napoli-preses grijpt persoonlijk in

Is Mertens een fenomeen?

Meest recent

Patro slikt weer domper: sterkhouder maandenlang out

Het is al een zeer woelig seizoensbegin geweest bij Patro Eisden. De Limburgers waren de voorbije ...

1
1
'Amuzu verbaast Anderlecht met transfer naar rivaal'

In de winter van 2025 maakte Francis Amuzu een zeer verrassende transfer, want hij verliet ...

23
23
Frey onthult hoe hij dé zomerverrassing werd bij Antwerp

Antwerp zag in de zomer een waslijst aan spelers vertrekken en moest daardoor een vrijwel volledig ...

17
17
Straf: 'Union troefde Celtic en Barça af voor zomertransfer'

Opnieuw zag Union in de zomer weer een pak sterkhouders vertrekken, maar opnieuw bleek dat voor de ...

16
16
Beerschot meldt flinke domper voor clash met Anderlecht

Komend weekend wordt er opnieuw niet gevoetbald in de Jupiler Pro League of Challenger Pro League. ...

52
52
TRANSFERUURTJE: 'Megasom voor Tresoldi, Club aast op Noor'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

157
157
Coucke in lastig parket: ruzie escaleert aan Belgische kust

Marc Coucke staat opnieuw in het oog van de storm. De ondernemer krijgt af te rekenen met boze ...

57
57
Sven Kums bij KAA Gent: opvallende toekomstplannen bloot

Sven Kums is een icoon van KAA Gent en zit nog steeds bij de Buffalo’s. Ook na zijn ...

66
66
Bondsvoorzitter Van Damme vol in de aanval tegen Infantino

Het afgelopen WK en de hetze rond Gianni Infantino blijft nog nazinderen. Vandaag vindt in het ...

106
106
Smaakmaker Union overtreft zijn stoutste dromen

Het transferbeleid van Union is stilaan legendarisch. Keer op keer slagen ze erin om parels op te ...

30
30
Vitor Bruno verdedigt aanwinst met opvallende uitspraak

Om 21u gaat Anderlecht op zoek naar zijn eerste punten van dit seizoen in de Europa League. Daarvoor ...

110
110
Hattrickheld Tresoldi dingt naar volgende bekroning

Club Brugge geniet nog altijd na van zijn nieuwste stunt in de Champions League, waarin het zijn ...

102
102
'Geheim lekt uit: daarom stond Dendoncker lang aan de kant'

Donderdagavond komen maar liefst vier Belgische teams in actie in de Europa League en Conference ...

55
55
CEO STVV voert druk op coach en spelers op

STVV staat straks voor een hoogtepunt in zijn geschiedenis, want om 21u maakt het zijn debuut in een ...

36
36
Lukaku krijgt ervan langs: harde woorden na Fenerbahçe-drama

Het is woensdag voor veel Belgen in de Champions League alweer geen fijne avond geworden. De ...

300
300
'Sancho vindt eindelijk onderdak bij verbazende club'

In 2021 legde Manchester United nog 85 miljoen euro voor hem op tafel en leek hij op weg om ...

49
49
Jan Boskamp beleefde pure waanzin: "Ik wist niet wat ik zag"

STVV komt vanavond in de Conference League in actie tegen FC Iberia 1999 uit Georgië. Een ploeg ...

99
99
De Coninck ziet extra troef voor nieuwe recorddeal Club

Club Brugge verstevigde deze week zijn reputatie op het Europese toneel nog wat meer met een zeer ...

211
211
Vinicius slaat terug na zware sanctie en tonnen kritiek

Real Madrid pakte woensdagavond een belangrijke zege in de Champions League, door na een late ...

99
99
Pijnlijk: 'Anderlecht verkoos flop boven wereldkampioen'

Anderlecht neemt het om 21u in de Europa League op tegen Dinamo Zagreb. De laatste keer dat ...

190
190
'AA Gent droomt van monsterdeal: jackpot lonkt'

AA Gent blijft dit seizoen maar verbazen en prijkt ook na acht speeldagen nog steeds aan de leiding ...

228
228
Toby Alderweireld opnieuw doelwit: rechtbank velt stevig oordeel

Een waakhond die drie indringers wegjaagt, een vluchtwagen die in een gracht belandt en twee gewonde ...

142
142
'Anderlecht is het beu: Januzaj kan per direct tekenen'

Vitor Bruno stond te koken langs de lijn toen zijn nieuwe spelmaker een corner over alle koppen ...

663
663
Keiharde kritiek na Cercle: Vitor Bruno steekt tirade af

Anderlecht gaat donderdagavond op zoek naar zijn eerste punten in de league phase van de Europa ...

93
93
Zorgen om Godts: Alderweireld en Degryse vellen hard verdict

Manchester City en Paris Saint-Germain zorgden woensdagavond voor spektakel in de Champions League, ...

537
537

Meer sportnieuws