"Mertens maakte eens per ongeluk vanop het toilet de ploeg bekend"

door

Ode aan Dries Mertens. De 33-jarige Rode Duivel scoorde tegen Internazionale en heeft daardoor 122 doelpunten gescoord voor Napoli en hij is nu topschutter aller tijden van Napoli. Een onwaarschijnlijke prestatie van de man uit Leuven. We spraken met de Italiaanse journalist Antonio Sempronio Di Martino van Zona Calcio, Vital Borkelmans en Jérémy Bokila.


Bokila maakte de echte doorbraak van Mertens mee: die bij AGOVV. Ze waren er van 2007 tot 2009 ploegmaats. "Hij was een speler waar je zoveel aan had op het veld. Dries was altijd aanspeelbaar, hij had een goede pass, een uitstekende dribbel, een goede eerste baltoets en hij las het spel heel goed. Hij deed wat in hem opkwam en het kon zijn dat hij van de middenlijn zou gaan schieten, en dan deed hij dat. Bij AGOVV speelden we toen met Mertens op links, ik in de spits en Chadli op rechts. We scoorden toen bijzonder veel goals."


Koning van Napoli

In Napels is Mertens God. Op zijn 33ste zit er nog geen sleet op. "Hij is als oude wijn. Hij wordt alleen nog maar beter en beter. Chapeau wat hij er presteert. Ik weet nog dat ik als assistent-trainer van de Rode Duivels naar Napels ging om Mertens er te gaan bekijken. Ik nam de taxi en de chauffeur vroeg dan wie ik was. ‘Driiiieeees’, riep hij toen. Meteen de auto in en ze rijden daar rond het stadion van Napoli. Ze willen hun passie tonen. De taxichauffeur stopte aan een restaurant en ging naar binnen. 'Deze coach komt voor Dries'. Ik moest niet betalen om er te eten, de taxi niet betalen... Ongezien. Dries is daar een monument. De Koning van Napoli, de man van het volk. Hij neemt tijd voor de mensen en daardoor appreciëren ze hem énorm", aldus Borkelmans.

Di Martino ziet wel wat gelijkenissen met Diego Maradona, maar dan vanwege het feit dat het volk helemaal gek is van hem. Weinig buitenlandse voetballers krijgen die eer in Napels. "Mertens is een fantastische voetballer die in Napels de ideale plaats heeft gevonden om zijn kwaliteiten tot uiting te laten komen. Vanuit dat oogpunt roept hij herinneringen op aan Diego Maradona (die bij Napoli zijn beste niveau haalde, nvdr.), de beste voetballer die Napoli ooit heeft gehad. Dries is creatief, een genie, onvoorspelbaar en altruïstisch, zoals El Pibe de Oro (de bijnaam van Maradona, nvdr.). Enkel een stad als Napels kan dat verbeteren. We kunnen zeggen dat Mertens Napels nodig had en Napels had nood aan Mertens.”


Ook topper naast het veld

De voormalige speler van PSV, FC Utrecht en AGOVV is ook naast het veld enorm graag gezien. Mertens helpt zijn medemens, wandelt als een gewone burger door Napels en steekt zich dus niet weg. Hij is één van hen. Di Martino looft hem.

"Dries is zo populair omdat hij ’echt’ is. Ze herdoopten hem in ‘Ciro’ Mertens omdat hij zo puur is en daarom werd geadopteerd door de stad. Hij zet zich ook in voor sociale projecten en neemt het op voor de zwakkeren van de maatschappij. Zo is er het verhaal van een Napolitaanse jongen die werd gepest in zijn buurt en Dries nodigde hem uit om hem te steunen."

Borkelmans beaamt dat Mertens een plezier is om mee te werken. "Het is een genot om mee te werken, een zeer positieve jongen en iemand die keihard werkt op training. Tuurlijk haalde hij ook wel eens een ‘frats’ uit. Toen hij de ploeg per ongeluk op toilet eens bekendmaakte op het EK , wij lachten daar eens mee, maar dat kan gebeuren. In België hebben ze hem als jonge speler afgeschreven. Hij was te klein, was fysiek niet sterk genoeg… Hij heeft hun grote ongelijk bewezen."

Bokila, die in het verleden voor Zulte Waregem speelde en nu aan de slag is bij de Turkse eersteklasser Keçiörengücü, is ook lovend voor de ‘mens’ Mertens. "Hij was aanvoerder van ons team en dat verdiende hij ook, want op en naast het veld was het een goede jongen. Ik had wel verwacht dat hij het zou gaan maken, want hij was altijd hongerig om te spelen. Nu ik zie dat hij in de spits staat bij Napoli doet mij het ook veel plezier dat ik kan zeggen dat ik met Dries Mertens heb mogen samenspelen."


Geen Inter en dus geen verraad

Dit seizoen staat de teller op 13 goals en 6 assists in 30 wedstrijden. Toch was het een wisselvallig seizoen voor club en speler. "Dit seizoen was voor Napoli en Mertens niet zo goed als de andere jaargangen. Met de herstart van de competitie denk ik dat Napoli er nog een goed einde kan aan brengen en Dries kan de ideale man zijn om hen naar de juiste richting te sturen”, aldus Di Martino.

Bij de Rode Duivels was hij jarenlang een invaller, aanvankelijk was hij dat ook bij Napoli, maar Borkelmans zag de ervaren aanvaller doorgroeien naar een nieuw statuut. "In zijn beginperiode bij de Rode Duivels was Dries een speler die altijd iets bracht wanneer hij inviel. Klein, vinnig, snel… Hij speelde als invaller alles kapot en daardoor was hij in die rol veel te belangrijk voor ons. Als hij mocht starten was zijn impact iets minder, dat is nu niet meer zo en hij moet altijd spelen."

Het slotwoord is voor onze Italiaanse collega. Eén goal vat het verhaal van Mertens bij Napoli perfect samen. "Er zijn zoveel momenten van Mertens die ik zou kunnen opnoemen. Zijn goal tegen Torino, met een lob waarbij hij Joe Hart helemaal verlamde, dat was voor mij pure voetbalpoëzie. Maar wat vooral in de harten van de Napolitanen zal blijven, is de Dries Mertens van naast het veld. Zijn positivisme, zijn grappen met materiaalman Tommasso Starace en het feit dat hij Napoli nooit heeft verraden, zelfs niet voor de vele miljoenen van Inter. Dat toont zijn liefde voor de stad."

LEES OOK: Garcia geeft belangrijke update over Lukaku en De Bruyne

Is Mertens een fenomeen?

Meest recent

'Genk baalt en grijpt naast WK-uitblinker'

Onlangs vond in Qatar het WK U17 plaats en dat toernooi werd door Belgische clubs gretig gevolgd. ...

1
1
'Transferstrijd los: Engelse clubs in de rij biJ Essevee'

Ondanks een reeks van zes wedstrijden zonder overwinning mag Zulte Waregem nog altijd dromen van de ...

14
14
Degryse haalt stevig uit na trainerssaga Club Brugge

Club Brugge kreeg woensdagavond een nieuwe uppercut in de Champions League, want nu leed het ook ...

110
110
TRANSFERUURTJE: 'De Mil tekent, Anderlecht verrast compleet'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

141
141
Ongezien: Brys zet Eto’o schaakmat met frontale aanval

De situatie van Marc Brys bij de nationale ploeg van Kameroen begint erg schrijnend te worden. De ...

175
175
Fink slaat op tafel bij KRC Genk: “Dan ben ik weg!”

KRC Genk was de afgelopen jaren telkens een titelkandidaat, maar dit seizoen staat de club in de ...

183
183
Club Brugge draait Hayen-knop snel om: ideeën Leko duidelijk

Club Brugge heeft een eerste wedstrijd na het tijdperk Nicky Hayen afgewerkt. Ivan Leko zat op de ...

262
262
Guardiola en Spaanse pers gaan helemaal los op Doku

In de absolute topaffiche van woensdagavond in de Champions League heeft Manchester City een serieus ...

217
217
Boudeweel trekt conclusie over kwalificatiekansen Club

Na zes van de acht speeldagen in de league phase van de Champions League ziet het er niet al te best ...

120
120
Conte komt met nieuws over terugkeer Lukaku

Napoli beleefde woensdag opnieuw een pijnlijke avond in de Champions League. Het ging met 2-0 ...

39
39
Pro League maakt kalender volgend seizoen nu al bekend

Het zijn woelige tijden voor het Belgische voetbal. De clubs verkeren in grote financiële ...

205
205
Tom Waes in oog van de storm na emotioneel tv-optreden

Antwerp-supporter Tom Waes maakte de afgelopen dagen een héél opvallende verschijning ...

56
56
'Straf gerucht: Genk verlost Anderlecht van overbodige pion'

De wintermercato staat stilaan voor de deur en er ligt ook bij de Belgische topclubs heel wat werk ...

477
477
Engelse pers mild voor Club: één speler krijgt lof

Ivan Leko heeft woensdagavond geen droomdebuut beleefd bij Club Brugge. De nieuwe trainer moest bij ...

403
403
Marc Coucke in shock: "Waarom gelooft niemand mij?"

Marc Coucke beleefde de laatste maand eindelijk nog eens een prima periode bij Anderlecht. De ...

149
149
'Anderlecht verrast compleet en shopt bij La Louvière'

Bij RSC Anderlecht lijkt er toch weer een en ander te gaan bewegen. De Brusselaars staan volgens La ...

245
245
Crisis bij Real Madrid en dure fout: Courtois slaat mea culpa

Real Madrid zit duidelijk in een mindere periode. Bepaalde media zagen al aan de poten van trainer ...

41
41
Knaltransfer Club Brugge? "Hij zou een versterking zijn"

Club Brugge verloor met 0-3 van Arsenal. Het was nooit écht een wedstrijd. Marc Degryse ...

853
853
‘Anderlecht en Genk kruisen de degens in transferdossier’

RSC Anderlecht en KRC Genk gaan in januari mogelijk hier en daar wat ingaande transfers afronden. ...

141
141
AA Gent op drift: De Mil meteen in zware problemen

Bij AA Gent hangt er al lang meer twijfel dan vertrouwen rond de bureau van Sam Baro. Sinds zijn ...

531
531
Geeft Fink ‘onverwachte oplossing’ weldra een kans?

Bij KRC Genk staat er druk op de ketel. Tegen FC Midtjylland moet er een goede prestatie volgen, ...

280
280
De Mil naar AA Gent: cruciale overstap voor beide partijen

Rik De Mil heeft zijn transfer helemaal beet. Hij tekende bij AA Gent. Voor de 44-jarige trainer kan ...

65
65
Leko komt met vreemde reactie na 'Hayen-protest'

Club Brugge verloor volstrekt kansloos met 0-3 van Arsenal. De Engelsen waren veel te sterk en ...

624
624
'Hazard neemt verrassende toekomstbeslissing bij Anderlecht'

Bij RSC Anderlecht begint de tijd voor Olivier Renard, Tim Borguet en ondertussen ook Kenneth ...

469
469
Vanaken en Seys trekken doodeerlijke conclusie na Arsenal

Club Brugge verloor volstrekt kansloos met 0-3 van Arsenal. De Bruggelingen spelen voorlopig een ...

229
229

Meer sportnieuws