'Champions- en Europa League in nieuwe vorm: finalesteden bekend'

door
'Champions- en Europa League in nieuwe vorm: finalesteden bekend'

Stilaan wordt alsmaar meer duidelijk over het verdere verloop van de verschillende grote competities na het coronavirus. In de Bundesliga zijn ze al enkele weken weer bezig, terwijl de komende weken ook La Liga, de Premier League en Serie A weer zullen hervatten. Wellicht zullen voor eind juli die competities allemaal afgerond zijn, waarna het de beurt is aan de Europa League en Champions League.

De UEFA wil het kampioenenbal in augustus afwerken en het plan daarvoor wordt momenteel volop opgesteld. De bedoeling zijn om de resterende achtste finales, kwartfinales, halve finales en finale in een soort toernooi af te werken op één locatie. Normaal gezien zou de finale dit seizoen gespeeld worden in het Atatürk Stadion in Istanbul, maar dat dreigt de organisatie te verliezen.

Volgens AP zijn Lissabon en Frankfurt immers het meest nadrukkelijk in beeld als speelsteden voor de rest van de Champions League. In Lissabon zou er gespeeld kunnen worden in de stadions van Benfica en Sporting, terwijl in Frankfurt de stadions van Eintracht Frankfurt en de nabije clubs FSV Mainz en Hoffenheim genoemd worden.

UPDATE 11/06

Zoals vorige week al aangegeven, was de kans groot dat de Champions League finale een nieuwe bestemming zou krijgen. Zo zou die niet meer worden afgewerkt in Istanbul, maar wel in de Portugese hoofdstad Lissabon. Dat meldt nu ook de Italiaanse journalist Nicolo Schira. Daar zouden overigens in een toernooivorm, 'Final 8' genaamd, alle resterende wedstrijden worden afgewerkt. Of dit dan wel in het stadion van Sporting of Benfica, of beiden, zal worden gebeuren, is niet helemaal duidelijk.

Hetzelfde concept zal ook worden toegepast op de Europa League. Het tweede Europese toernooi wordt echter verder afgewerkt in Duitsland, vermoedelijk in Frankfurt. Dat zou best opvallend zijn, want de Duitse subtopper is zelf nog actief in het toernooi. 

LEES OOK: Van Crombrugge slaat snoeihard terug op kritiek

Een goeie beslissing om het zo te doen?

Meest recent

Hand van Mazzu al duidelijk: "Merkten we meteen"

OH Leuven kon eindelijk nog eens proeven van een overwinning. Felice Mazzu won met OHL met 1-3 op ...

16
16
Droomverhaal bij STVV: "Heb mijn moment gepakt"

STVV wist met 0-1 te winnen van Knokke en wist zich zo te plaatsen voor de volgende ronde van de ...

18
18
Vanhaezebrouck terug trainer bij Anderlecht?

RSC Anderlecht staat voor een cruciaal duel tegen KV Mechelen. Winnen is meer dan ooit nodig, ...

258
258
Zeqiri doet boekje open over vertrek bij Standard én Genk

KRC Genk verkocht afgelopen zomer Andi Zeqiri voor een bedrag van ruim 2 miljoen euro aan Widzew ...

86
86
Cercle Brugge eindelijk met de zege, Gerkens niet tevreden

Cercle Brugge kon eindelijk nog eens winnen. In de Beker van België wisten ze met 1-0 de zege ...

20
20
Boskamp: "Belachelijk van de fans van Anderlecht"

RSC Anderlecht won met 2-0 van Ninove, maar de prestatie was na de vroege 2-0 van een onthutsend ...

180
180
Club Brugge in shock: Celtic lokt Hayen met monsterloon

Plots duikt Nicky Hayen op de shortlist van Celtic na het vertrek van Brendan Rodgers. De Schotse ...

470
470
Megastunt een feit: "Horen thuis in Jupiler Pro League"

Er vielen zeer weinig verrassingen te noteren in de Croky Cup. Dat is in principe jammer, want ...

106
106
Lammens geeft extra reden: "Daarom trok ik naar Man Utd"

Senne Lammens versierde aan het einde van de zomermercato een gigantisch mooie transfer van Royal ...

95
95
Stijnen oordeelt na pandoering: "Dat had niet gemogen"

Stijn Stijnen hoopte stiekem met Patro Eisden eens ouderwets te stunten op het veld van AA Gent. Dat ...

81
81
Deschacht: "Verschueren is fan van hem als trainer"

RSC Anderlecht is weer bijzonder pover bezig. De transfers zijn voorlopig geen succes en Besnik Hasi ...

436
436
Leko over de grote ambitie: "Er niet over praten"

Bij AA Gent tankten ze weer het nodige vertrouwen tegen Patro Eisden. Ze wonnen met maar liefst 5-0. ...

56
56
Cisse Sandra roept ferm statement bij Club Brugge

Club Brugge won in de Croky Cup probleemloos van Eendracht Aalst-Lede. Uiteraard was de vicekampioen ...

237
237
Bondscoach spreekt duidelijke taal na De Cat-perikelen

Het WK U17 staat voor de deur en de selectie van bondscoach Bob Browaeys behoort tot ...

183
183
Loting Croky Cup: interessante affiches in 1/8e finale

De 1/16e finale van de Croky Cup is volledig afgewerkt. De afgelopen dagen werden alle wedstrijden ...

598
598
Lokeren reageert verrassend op Nainggolan-bom

Radja Nainggolan staat weer in het oog van de storm. De middenvelder was nog maar net in de Slimste ...

141
141
Croky Cup: KAA Gent vlamt, toch nog grote verrassing

De laatste wedstrijden van de 1/16e finale van de Croky Cup zijn afgewerkt. De afgelopen twee dagen ...

100
100
Waalse derby op scherp: Standard maakt korte metten met fans

Komende speeldag staat de Waalse derby tussen Standard Luik en Sporting Charleroi op het programma. ...

105
105
Opmerkelijk: Club Brugge-toppers gespot bij andere club

Club Brugge won gisteren met 6-1 in de beker tegen Eendracht Aalst-Lede en vanavond worden er nog ...

169
169
Benteke en Cuypers verdienen pak meer dan supersterren

De Major League Soccer heeft de laatste jaren aan populariteit gewonnen. De komst van Lionel Messi ...

67
67
Lukaku gaat "als een gek" tekeer: "Dat was de prikkel"

Romelu Lukaku staat bijna weer terug op een veld. De Rode Duivel raakte geblesseerd aan het begin ...

88
88
Hayen keert kar: wissel van de wacht bij Club Brugge?

In de 1/8 finale van de Croky Cup maakte Club Brugge woensdag gemakkelijk komaf met Eendracht Aalst. ...

377
377
Renard in paniek: Anderlecht betaalt dure blunder cash

In de 1/8 finale van de Croky Cup won RSC Anderlecht dinsdag met 2-0 van derdeklasser KVK Ninove, ...

357
357
'Overmars draait overuren: toptarget Antwerp al bekend'

Een zucht van opluchting woensdag op de Bosuil, waar Antwerp zich dankzij een 3-1 zege tegen ...

256
256
Roda JC geeft nog een transfervrije Belg onderdak

Al jaren zoeken heel wat Belgische spelers hun heil in de Nederlandse tweede klasse als ze in eigen ...

35
35

Meer sportnieuws