'Champions- en Europa League in nieuwe vorm: finalesteden bekend'

door
'Champions- en Europa League in nieuwe vorm: finalesteden bekend'

Stilaan wordt alsmaar meer duidelijk over het verdere verloop van de verschillende grote competities na het coronavirus. In de Bundesliga zijn ze al enkele weken weer bezig, terwijl de komende weken ook La Liga, de Premier League en Serie A weer zullen hervatten. Wellicht zullen voor eind juli die competities allemaal afgerond zijn, waarna het de beurt is aan de Europa League en Champions League.

De UEFA wil het kampioenenbal in augustus afwerken en het plan daarvoor wordt momenteel volop opgesteld. De bedoeling zijn om de resterende achtste finales, kwartfinales, halve finales en finale in een soort toernooi af te werken op één locatie. Normaal gezien zou de finale dit seizoen gespeeld worden in het Atatürk Stadion in Istanbul, maar dat dreigt de organisatie te verliezen.

Volgens AP zijn Lissabon en Frankfurt immers het meest nadrukkelijk in beeld als speelsteden voor de rest van de Champions League. In Lissabon zou er gespeeld kunnen worden in de stadions van Benfica en Sporting, terwijl in Frankfurt de stadions van Eintracht Frankfurt en de nabije clubs FSV Mainz en Hoffenheim genoemd worden.

UPDATE 11/06

Zoals vorige week al aangegeven, was de kans groot dat de Champions League finale een nieuwe bestemming zou krijgen. Zo zou die niet meer worden afgewerkt in Istanbul, maar wel in de Portugese hoofdstad Lissabon. Dat meldt nu ook de Italiaanse journalist Nicolo Schira. Daar zouden overigens in een toernooivorm, 'Final 8' genaamd, alle resterende wedstrijden worden afgewerkt. Of dit dan wel in het stadion van Sporting of Benfica, of beiden, zal worden gebeuren, is niet helemaal duidelijk.

Hetzelfde concept zal ook worden toegepast op de Europa League. Het tweede Europese toernooi wordt echter verder afgewerkt in Duitsland, vermoedelijk in Frankfurt. Dat zou best opvallend zijn, want de Duitse subtopper is zelf nog actief in het toernooi. 

LEES OOK: Club Brugge, Union en Genk: de kassa rinkelt enorm

Een goeie beslissing om het zo te doen?

Meest recent

Anderlecht casht op Angulo: reden voor transfer bekend

Voor Anderlecht werd de laatste dag van de mercato nog verrassend druk. Paars-Wit haalde nog een ...

54
54
'Leegloop La Louvière: Frutos én coach naar Belgische club?'

Met nog zeven speeldagen voor de boeg in de reguliere competitie staat er nog heel wat op het spel ...

51
51
'Antwerp baalt en loopt stunttransfer nog mis'

Antwerp sloot zijn wintermercato uiteindelijk af met amper één aanwinst. Er werd toch ...

34
34
'Renard moet écht vrezen na nieuwe onthulling'

Olivier Renard krijgt steeds meer kritiek nadat de afgelopen drie transferperiodes niet goed waren. ...

375
375
'Anderlecht weigerde dit monsterbod op De Cat'

RSC Anderlecht verkocht op de slotdag van de mercato Nilson Angulo aan Sunderland. De Brusselaars ...

513
513
Patro Eisden verrast met pikante transfer

Patro Eisden heeft op de valreep nog een transfer weten af te ronden. De club uit de Challenger Pro ...

50
50
'JPL of niet? Hasi zorgt voor héél vreemde wending'

Besnik Hasi is weg bij Anderlecht na het debacle in Standard. Zijn passage was opnieuw kort, zoals ...

256
256
Westerlo en Cercle Brugge laten alsnog spelers vertrekken

Westerlo kreeg vanuit Turkije het sein om deze mercato winst te maken en de loonmassa moest ook naar ...

27
27
Renard met vreemde zet: RSCA lijkt 'oude fout' weer te maken

RSC Anderlecht is hardleers. De club zat jaren geleden financieel zwaar in de problemen toen Peter ...

443
443
Verhuurde JPL-spelers: Buffalo steekt in absolute bloedvorm

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

82
82
'Kassa rinkelt in Genk: toptransfer in kannen en kruiken'

In de meeste landen is de wintermercato sinds maandag gesloten, maar in Turkije kunnen clubs nog tot ...

378
378
Gheysens in vieze papieren: Antwerp in de etalage?

Van het voorspelde winteroffensief kwam weinig in huis bij Antwerp, waar Paul Gheysens nochtans ...

468
468
Dag Allemaal: Vlasic stuurt fel signaal naar Van Gucht

Sinds een aantal jaren zijn sportanker Ruben Van Gucht en voormalig hoogspringkampioene Blanka ...

578
578
Club NXT verovert Europa: nieuwe stunt in Youth League

Terwijl het eerste efltal van Club Brugge wist door te stoten naar de play-offs van de Champions ...

313
313
'Hasi out, Fink in: schaduwlijst Anderlecht lekt uit'

RSC Anderlecht nam zondag afscheid van Besnik Hasi, en dus moet de recordkampioen nog maar eens op ...

567
567
KRC Genk verrast vriend en vijand met nieuwe spits

Op de slotdag van de wintermercato haalde KRC Genk met Emile Doucouré nog een beloftevolle ...

432
432
Schokkend: Sporza-journaliste gooit vuile VRT-was buiten

Sporza. Voor velen klinkt het als een keurmerk. Degelijk. Betrouwbaar. Onaantastbaar bijna. In ...

217
217
Vermant in de lappenmand: kopzorgen bij Club Brugge

Club Brugge verloor zondag de topper tegen Union. Ivan Leko maakte geen al te beste beurt in het ...

515
515
'Anderlecht zoekt trainer: plottwist van formaat?'

Na een drukke Deadline Day kan de rust nog niet meteen weerkeren bij RSC Anderlecht, dat na het ...

630
630
Club-bestuur in vuurlinie: groot risico wintermercato

Club Brugge bleef relatief rustig op de wintermercato. Ondanks enkele vertrekkers en de belofte om ...

542
542
Standard incasseert uppercut na euforie Anderlecht

Standard kon afgelopen speeldag vieren na de knappe zege tegen rivaal RSC Anderlecht, maar de ...

129
129
Oorlog Vermeeren in Marseille: De Zerbi reageert

Het gaat er stevig aan toe in Marseille. Arthur Vermeeren werd de afgelopen weken telkens op de bank ...

231
231
Anderlecht-bestuur afgemaakt: “Hasi niet enige probleem"

RSC Anderlecht heeft besloten om Besnik Hasi te ontslaan. Paars-Wit greep in na de zure nederlaag ...

307
307
Halve finales Croky Cup: waar en wanneer op TV te bekijken?

De halve finales van de Croky Cup staan voor de deur. Sporting Charleroi neemt het op tegen Union SG ...

350
350
‘Vreemde keuzes Club Brugge: veel werk op de plank’

Club Brugge beloofde versterkingen, maar uiteindelijk bleef het bij één: Felix ...

501
501

Meer sportnieuws