Goed nieuws voor Antwerp en OHL na nieuwe FIFA-regel

1584
Goed nieuws voor Antwerp en OHL na nieuwe FIFA-regel

Door de coronacrisis is ook het transfersysteem in het voetbal zwaar onder druk komen te staan. En dus besloot de FIFA om enkele (tijdelijke) aanpassingen aan de transferregels door te voeren. Deze aanpassingen lijken Antwerp FC en OH Leuven alvast goed uit te komen.


Eerder deze week benadrukte de FIFA dat wedstrijden met betrekking tot het huidige seizoen moeten afgewerkt worden met spelers die momenteel al onder contract liggen. Op 30 juni lopen echter de overeenkomsten van een pak spelers af. En ook in wedstrijden die na deze deadline worden afgewerkt, zouden geen nieuwe spelers ingezet mogen worden.

Dat betekende in ons land slecht nieuws voor Antwerp en OHL. Beide clubs hebben immers een pak spelers die weldra einde contract zijn, een aantal van hun tekende zelfs al elders. En dus zouden de twee ploegen serieus moeten puzzelen tijdens de beker- en promotiefinale, die afgewerkt worden in het eerste weekend van augustus. Maar de FIFA komt nu zelf met een oplossing.

DRIE CLUBS IN ÉÉN SEIZOEN
Zo wordt uitzonderlijk toegelaten dat voetballers voor drie verschillende clubs in één seizoen kunnen uitkomen. Op die manier zouden Antwerp en OHL dus een aantal spelers een tijdelijk contract kunnen aanbieden. Wanneer die overeenkomsten aflopen kunnen ze alsnog probleemloos elders tekenen. Bovendien kunnen de bewuste spelers in hetzelfde seizoen nog verhuurd of opnieuw getransfereerd worden. Dat maakt het voor clubs aantrekkelijker hen alsnog onder contract te leggen. Om een overeenkomst van korte duur uit te delen, zal in ons land wel de CAO nog moeten aangepast worden.

LEES OOK: Wéér schandaal: "FIFA betaalde miljoenen voor Infantino"

De FIFA zou ook nieuwe spelers moeten toelaten in de promotie- en bekerfinale ...

Meest recent

STVV pakt uit met nieuwe hoofdtrainer

Sint-Truiden VV was vorig seizoen de revelatie in de Jupiler Pro League, maar het loopt dit seizoen ...

3
3
'Napoli neemt beslissing na aanvaring De Bruyne'

Het blijft maar rommelen bij Napoli. De resultaten vallen dit seizoen tegen en deze week liep het in ...

10
10
Extra CL-ticket voor België? Straffe week verandert veel

Het is een uitstekende week geworden voor de Belgische clubs in Europa. De vijf teams die ons land ...

96
96
'Van Bommel schrikt: spoeling plots heel dun'

Om 12u maakt Mark van Bommel zijn tweede selectie bekend als bondscoach van de Rode Duivels. Die ...

25
25
Sikan velt oordeel over pijnpunt bij Anderlecht

RSC Anderlecht heeft een mooie Europese avond afgewerkt. De Brusselaars waren heer en meester tegen ...

81
81
Union SG raast door: "Lukte geen enkele Belgische club"

Union SG bezorgde België weer gouden punten in Europa. De Brusselaars wonnen zeer knap met 1-2 ...

75
75
Bruno ziet één gigantisch gevaar bij Club Brugge

Vitor Bruno haalde opgelucht adem. RSC Anderlecht won overtuigend met 2-0 van RB Salzburg. Zondag ...

302
302
'STVV heeft oude bekende beet als nieuwe hoofdcoach'

STVV heeft zijn nieuwe trainer helemaal beet, dat meldt Het Belang van Limburg. De nieuwe coach zag ...

142
142
Van Bommel zet deur open voor pijnlijke ingreep bij KDB

Kevin De Bruyne speelt bij Napoli verder van doel dan hij zelf wil. Ook Mark van Bommel houdt die ...

146
146
De Mil ziet reden voor pover gelijkspel van AA Gent

AA Gent zit duidelijk in een stevige vormdip. De Buffalo's speelden 0-0 tegen het nietige KuPS, wat ...

89
89
'Grote verrassing Van Bommel bij Rode Duivels'

We zitten nog maar begin november, maar de tweede interlandperiode van de zwaar gecontesteerde en ...

315
315
Anderlecht tankt vertrouwen: "We waren beesten"

Marten Winkler is een goede aanwinst van Antoine Sibierski. De Duitser heeft alles om een smaakmaker ...

149
149
Concurrentie beeft: Club Brugge wint weer de jackpot

De sterke Europese campagne van Club Brugge levert niet alleen sportief succes op, maar ook ...

296
296
Bankzitters grijpen kans bij RSCA: dilemma voor Bruno

Met een 2-0 zege tegen RB Salzburg breidde RSC Anderlecht een vervolg aan de 4-1 overwinning tegen ...

210
210
Club imponeert in CL: alwéér Bruggeling in TOTW

Club Brugge blijft maar indruk maken in de Champions League, want na Inter en Lens ging nu ook PSV ...

181
181
Union SG stunt weer in Europa, STVV geeft zege nog weg

Union SG en STVV begonnen om 20u45 aan hun Europese duels. Beide ploegen waren goed aan hun League ...

158
158
WK U17: Anderlecht hakt knoop definitief door

RSC Anderlecht en de KBVB liggen op ramkoers. De Brusselaars en de Belgische voetbalbond ...

123
123
Blessurezorgen voor Anderlecht? Bruno geeft update

RSC Anderlecht won vlot met 2-0 van RB Salzburg. De Brusselaars speelden sterk, maar er was ook ...

218
218
Coosemans sneert naar media na zege van Anderlecht

RSC Anderlecht won knap met 2-0 van RB Salzburg. Paars-Wit was stevig baas en had altijd een keer of ...

298
298
Standard met dramatisch nieuws: "9 maanden out"

Standard is niet bepaald bezig aan een goed seizoen. De laatste weken zijn de resultaten ronduit ...

98
98
Euvrard haalt verschroeiend uit naar spelersgroep Standard

De crisis bij Standard blijft aanslepen. Het gelijkspel tegen KV Kortrijk heeft de onvrede bij de ...

134
134
Joos over afscheid Ronaldo: "Zelfs zijn grootste fans..."

Het nieuws dat Cristiano Ronaldo stopt bij de nationale ploeg van Portugal roept heel wat reacties ...

114
114
Anderlecht zet Salzburg knap opzij, halve blamage AA Gent

RSC Anderlecht en AA Gent begonnen om 18u45 aan hun Europees duel. De Brusselaars ontvingen RB ...

133
133
Mika Godts gunt volgers eerste blik op zijn grote geluk: "Dankbaar"

Mika Godts beleeft bijzonder mooie tijden, zowel op als naast het voetbalveld. De Rode Duivel maakte ...

21
21
Messoudi krijgt mooie beloning en wordt compléét verrast

Mo Messoudi (42) is door de Pro League verkozen tot 'Manager van de Maand' oktober. De coach van ...

28
28

Meer sportnieuws