Goed nieuws voor Antwerp en OHL na nieuwe FIFA-regel

door
Goed nieuws voor Antwerp en OHL na nieuwe FIFA-regel

Door de coronacrisis is ook het transfersysteem in het voetbal zwaar onder druk komen te staan. En dus besloot de FIFA om enkele (tijdelijke) aanpassingen aan de transferregels door te voeren. Deze aanpassingen lijken Antwerp FC en OH Leuven alvast goed uit te komen.


Eerder deze week benadrukte de FIFA dat wedstrijden met betrekking tot het huidige seizoen moeten afgewerkt worden met spelers die momenteel al onder contract liggen. Op 30 juni lopen echter de overeenkomsten van een pak spelers af. En ook in wedstrijden die na deze deadline worden afgewerkt, zouden geen nieuwe spelers ingezet mogen worden.

Dat betekende in ons land slecht nieuws voor Antwerp en OHL. Beide clubs hebben immers een pak spelers die weldra einde contract zijn, een aantal van hun tekende zelfs al elders. En dus zouden de twee ploegen serieus moeten puzzelen tijdens de beker- en promotiefinale, die afgewerkt worden in het eerste weekend van augustus. Maar de FIFA komt nu zelf met een oplossing.

DRIE CLUBS IN ÉÉN SEIZOEN
Zo wordt uitzonderlijk toegelaten dat voetballers voor drie verschillende clubs in één seizoen kunnen uitkomen. Op die manier zouden Antwerp en OHL dus een aantal spelers een tijdelijk contract kunnen aanbieden. Wanneer die overeenkomsten aflopen kunnen ze alsnog probleemloos elders tekenen. Bovendien kunnen de bewuste spelers in hetzelfde seizoen nog verhuurd of opnieuw getransfereerd worden. Dat maakt het voor clubs aantrekkelijker hen alsnog onder contract te leggen. Om een overeenkomst van korte duur uit te delen, zal in ons land wel de CAO nog moeten aangepast worden.

LEES OOK: Kompany verovert het voetbal: "FIFA of UEFA leiden"

🚀 FC Olympia Beerschot Wilrijk-fans lezen nu:

Lommel SK klaar voor epische strijd: "Hiervoor doe je het"
Lommel SK klaar voor epische strijd: "Hiervoor doe je het"
66

De FIFA zou ook nieuwe spelers moeten toelaten in de promotie- en bekerfinale ...

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

93
93
'Hallo, Belgische topclubs? FC Twente wil toeslaan in CPL'

Lommel SK strijdt om promotie en de Limburgers staan er alvast goed voor na een 3-1-zege tegen ...

10
10
Vanderbiest rekent zich niet rijk: "Heeft Union nog gedaan"

KV Mechelen won vorige week met 1-0 van AA Gent en deed zo een zeer goede zaak. Ze doen weer volop ...

9
9
Liverpool en Chelsea verwennen fans met ouderwetse partij

In de Premier League namen Liverpool en Chelsea het tegen elkaar op. De twee ploegen kennen een ...

13
13
Lommel SK klaar voor epische strijd: "Hiervoor doe je het"

Lommel SK staat voor een heel belangrijk duel tegen Beerschot. In de terugmatch van de finale van de ...

66
66
'PSV neemt beslissing over Antwerp-huurling Babadi'

De afgelopen transferperiodes van Royal Antwerp FC waren niet bepaald een succes. Dat is nog zacht ...

47
47
Euvrard waarschuwt Genk en Westerlo: "Ik voelde het"

Standard won verdiend met 2-1 van OH Leuven en staat zo aan de leiding in de Europe Play-Offs. Zij ...

53
53
Sonck over Verschaeren: "Zet hem bij Club Brugge..."

Club Brugge was twee keer véél te sterk voor RSC Anderlecht in deze PO's. Ze scoorden ...

227
227
Jan Mulder ziet emotioneelste club volledig ontploffen

De terugkeer van Schalke 04 naar de Bundesliga zorgde vorig weekend voor taferelen die perfect ...

22
22
Hubert krijgt héél goed nieuws bij Union SG

Union SG moet winnen van KV Mechelen, anders lijkt het titel vaarwel te mogen zeggen. Trainer David ...

49
49
Club Brugge verrast fans compleet vlak voor cruciale clash

De spanning stijgt met de week bij Club Brugge, waar elke wedstrijd nu aanvoelt als een finale in de ...

147
147
Makelaar Lukaku speelt open kaart over AC Milan

Waar speelt Romelu Lukaku volgend seizoen? Dat is nog steeds koffiedik kijken. De Belgische ...

24
24
'Nederlandse toptransfer voor Ilenikhena?'

George Ilenikhena werd bij Royal Antwerp FC al snel vergeleken met Romelu Lukaku, maar de aanvaller ...

49
49
Haalt Sporting Hasselt twaalfvoudig Rode Duivel in huis?

Sporting Hasselt is achter de schermen druk bezig om investeerders te overtuigen om in te stappen. ...

180
180
TRANSFERUURTJE: exit bij RSCA, grote terugkeer Mourinho

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

101
101
Euvrard onthult: “Puntjes op de i tijdens de rust”

Standard Luik kwam op achterstand tegen OHL en het zag er even niet goed uit voor de Rouches. Na de ...

46
46
Vrancken komt met straffe waarschuwing voor Club Brugge

Sint-Truiden VV zit in bloedvorm. De Kanaries zijn dé grote revelatie van de Jupiler Pro ...

215
215
Boskamp verbaast en kiest duidelijke titelfavoriet

Club Brugge heeft vorige speeldag het stokje overgenomen van Union SG in de Champions Play-Offs. ...

137
137
Antisemitisme Anderlecht-Club: ook Verhaeghe onderzocht

De wedstrijd tussen RSC Anderlecht en Club Brugge van afgelopen zondag zindert nog na. Het Brusselse ...

375
375
Oosting grijpt in bij Antwerp: spelers aangepakt

Royal Antwerp FC ging afgelopen speeldag met de billen bloot tegen Standard Luik. De Rouches wonnen ...

151
151
Mazzu is het beu en haalt ferm uit na Standard – OHL

Oud-Heverlee Leuven zit in een desastreuze reeks. Ook tegen Standard Luik liep het mis ondanks de ...

202
202
'Toekomst Dennis Praet: Antwerp neemt drastisch besluit'

Ongeacht of alsnog een Europees ticket uit de bus valt, maakt Antwerp FC zich op voor een drukke ...

229
229
Einde cyclus Club Brugge: zéven sterkhouders naar exit?

Club Brugge staat sinds afgelopen weekend aan de leiding in de Champions' Play-Offs, maar de druk ...

331
331
"Belachelijk" - Opvallende straf Burgess na heftige uithaal

Christian Burgess zorgde afgelopen weekend voor heel wat beroering. Na de nederlaag op STVV haalde ...

332
332
Vrouw Valverde haalt verschroeiend uit: "Ze willen bloed zien"

De aanloop naar de Clasico van zondagavond is bijzonder woelig verlopen bij Real Madrid. Zo kwam het ...

70
70
'Anderlecht heeft genoeg gezien: pijnlijke exit na 61 duels'

Antoine Sibierski is sinds deze week officieel aan de slag als sportief directeur bij RSC ...

416
416

Meer sportnieuws