Goed nieuws voor Antwerp en OHL na nieuwe FIFA-regel

1584 stemmen
Goed nieuws voor Antwerp en OHL na nieuwe FIFA-regel

Door de coronacrisis is ook het transfersysteem in het voetbal zwaar onder druk komen te staan. En dus besloot de FIFA om enkele (tijdelijke) aanpassingen aan de transferregels door te voeren. Deze aanpassingen lijken Antwerp FC en OH Leuven alvast goed uit te komen.


Eerder deze week benadrukte de FIFA dat wedstrijden met betrekking tot het huidige seizoen moeten afgewerkt worden met spelers die momenteel al onder contract liggen. Op 30 juni lopen echter de overeenkomsten van een pak spelers af. En ook in wedstrijden die na deze deadline worden afgewerkt, zouden geen nieuwe spelers ingezet mogen worden.

Dat betekende in ons land slecht nieuws voor Antwerp en OHL. Beide clubs hebben immers een pak spelers die weldra einde contract zijn, een aantal van hun tekende zelfs al elders. En dus zouden de twee ploegen serieus moeten puzzelen tijdens de beker- en promotiefinale, die afgewerkt worden in het eerste weekend van augustus. Maar de FIFA komt nu zelf met een oplossing.

DRIE CLUBS IN ÉÉN SEIZOEN
Zo wordt uitzonderlijk toegelaten dat voetballers voor drie verschillende clubs in één seizoen kunnen uitkomen. Op die manier zouden Antwerp en OHL dus een aantal spelers een tijdelijk contract kunnen aanbieden. Wanneer die overeenkomsten aflopen kunnen ze alsnog probleemloos elders tekenen. Bovendien kunnen de bewuste spelers in hetzelfde seizoen nog verhuurd of opnieuw getransfereerd worden. Dat maakt het voor clubs aantrekkelijker hen alsnog onder contract te leggen. Om een overeenkomst van korte duur uit te delen, zal in ons land wel de CAO nog moeten aangepast worden.

LEES OOK: FIFA haalt verschroeiend uit na Infantino-geruchten

🚀

De FIFA zou ook nieuwe spelers moeten toelaten in de promotie- en bekerfinale ...

Meest recent

'Blunder van Renard en Borguet levert RSCA alsnog geld op'

Bij RSC Anderlecht was de passage van Tim Borguet en Olivier Renard als sportieve bazen een grote ...

75
75
Degryse scherp voor topclub: "Géén winnaars"

De Belgische topclubs begonnen goed aan het seizoen. Bijna allemaal wisten ze hun openingswedstrijd ...

119
119
'Antwerp grijpt naast absolute droomtransfer'

Royal Antwerp FC won met 2-1 van SK Beveren, maar het is ook duidelijk dat er nog de nodige ...

150
150
Bruno doet oproep: "Ik wil dat hij bij Anderlecht blijft"

RSC Anderlecht won verdiend met 2-1 tegen een La Louvière dat zeker geen verkeerde indruk ...

458
458
"Ben gedegouteerd" - Anderlecht 'gered' door scheidsrechter?

RSC Anderlecht opende zondagavond zijn campagne in de Jupiler Pro League met een 2-1-overwinning ...

442
442
'Toptransfer Epolo wenkt: Standard vraagt riante som'

Standard liet op de openingsspeeldag onbegrijpelijk twee punten liggen tegen Cercle Brugge. Aan ...

129
129
Anderlecht tóch titelkandidaat? Degryse zet debat op scherp

Voor aanvang van het seizoen in de Jupiler Pro League werd Club Brugge getipt als dé ...

420
420
'Genk spoelt competitiekater door met dubbele transfer'

KRC Genk is met een flinke tegenvaller aan de competitie begonnen. De Limburgers verloren tijdens de ...

490
490
Van Bommel lonkt mee: 'Duivels-transfer van 40 miljoen'

Kersvers bondscoach Mark van Bommel volgt de ontknoping van het zomerse transferwindow ongetwijfeld ...

204
204
'Droomtransfer Joaquin Seys: Club Brugge hakt knoop door'

Club Brugge haalde deze zomer al een smak miljoenen op, maar het heeft nog meer spelers die een ...

764
764
‘Anderlecht krijgt mokerslag: Lukaku breekt zijn woord’

Romelu Lukaku beloofde om nog als speler van Anderlecht naar een groot toernooi te trekken. Maar die ...

704
704
'Bayern op scherp gezet: Kane beslist over toptransfer'

Vincent Kompany stoomt zijn troepen bij Bayern München momenteel klaar voor het nieuwe seizoen. ...

361
361
'Anderlecht gaat all-in: finale topaanwinst onderweg'

RSC Anderlecht is met een verdiende overwinning aan de competitie begonnen. Maar tegen een ...

779
779
'Nieuwe grootmacht meldt zich voor El Ouahdi'

KRC Genk begon zijn seizoen in mineur, want het ging in zijn openingsmatch in de competitie meteen ...

186
186
Antwerp houdt hart vast: revelatie meteen tijdlang out

Antwerp is zijn seizoen goed begonnen, want het pakte in zijn eerste competitiewedstrijd meteen de ...

320
320
Sibierski krijgt duidelijke opdracht: "Dat mist Anderlecht"

Anderlecht kan terugblikken op een tot dusver geslaagd seizoensbegin. Het ligt op koers om de ...

470
470
Glorieuze rentree Frey: "Nog nooit zo'n goal gemaakt"

Een stevig vernieuwd Antwerp heeft zijn start in de Jupiler Pro League niet gemist. Het klopte in ...

116
116
Vitor Bruno looft invallers en hint naar transfers

Anderlecht is zijn seizoen in de Jupiler Pro League begonnen met een overwinning, maar dat heeft wel ...

549
549
Godts speelt open kaart over transfer naar PSG

Ajax had zondag alle moeite met PEC Zwolle, maar werd gered door zijn Belgische invallers. Jorthy ...

118
118
'Club verliest Seys: 3 Engelse grootmachten melden zich'

Club Brugge was de voorbije weken bijzonder actief op de transfermarkt en dat was nodig ook. Het ...

1034
1034
Frey bezorgt Antwerp op de valreep droomstart tegen Beveren

Antwerp is zijn seizoen goed begonnen, maar daarvoor moest het tegen SK Beveren tot het uiterste ...

114
114
Gemiste start KRC Genk: Heynen legt vinger op de wonde

KRC Genk heeft zijn competitiestart gemist. Op het veld van Zulte Waregem kwam het wel op ...

385
385
Anderlecht speelt met vuur: rode kaart doet La Louvière das om

RSC Anderlecht heeft de competitie geopend met een verdiende thuiszege tegen La Louvière: ...

214
214
Club Brugge betaalt 12 miljoen voor Leko’s nachtmerrie

Club Brugge betaalde zo'n 10 miljoen euro voor Freddie Potts, een bedrag dat via bonussen kan ...

855
855
Anderlecht benadeeld door arbitrage? De Bilde duidelijk

De eerste speeldag van de Jupiler Pro League leverde meteen de nodige VAR-interventies op. Ook in ...

472
472

Meer sportnieuws