Goed nieuws voor Antwerp en OHL na nieuwe FIFA-regel

door
Goed nieuws voor Antwerp en OHL na nieuwe FIFA-regel

Door de coronacrisis is ook het transfersysteem in het voetbal zwaar onder druk komen te staan. En dus besloot de FIFA om enkele (tijdelijke) aanpassingen aan de transferregels door te voeren. Deze aanpassingen lijken Antwerp FC en OH Leuven alvast goed uit te komen.


Eerder deze week benadrukte de FIFA dat wedstrijden met betrekking tot het huidige seizoen moeten afgewerkt worden met spelers die momenteel al onder contract liggen. Op 30 juni lopen echter de overeenkomsten van een pak spelers af. En ook in wedstrijden die na deze deadline worden afgewerkt, zouden geen nieuwe spelers ingezet mogen worden.

Dat betekende in ons land slecht nieuws voor Antwerp en OHL. Beide clubs hebben immers een pak spelers die weldra einde contract zijn, een aantal van hun tekende zelfs al elders. En dus zouden de twee ploegen serieus moeten puzzelen tijdens de beker- en promotiefinale, die afgewerkt worden in het eerste weekend van augustus. Maar de FIFA komt nu zelf met een oplossing.

DRIE CLUBS IN ÉÉN SEIZOEN
Zo wordt uitzonderlijk toegelaten dat voetballers voor drie verschillende clubs in één seizoen kunnen uitkomen. Op die manier zouden Antwerp en OHL dus een aantal spelers een tijdelijk contract kunnen aanbieden. Wanneer die overeenkomsten aflopen kunnen ze alsnog probleemloos elders tekenen. Bovendien kunnen de bewuste spelers in hetzelfde seizoen nog verhuurd of opnieuw getransfereerd worden. Dat maakt het voor clubs aantrekkelijker hen alsnog onder contract te leggen. Om een overeenkomst van korte duur uit te delen, zal in ons land wel de CAO nog moeten aangepast worden.

LEES OOK: Drama voor Dick Advocaat: bondscoach toch niet naar WK

De FIFA zou ook nieuwe spelers moeten toelaten in de promotie- en bekerfinale ...

Meest recent

UCL: Verleningen fnuiken Juve-sprookje, Real dankt sterke Courtois

Woensdag zijn de laatste tickets voor de 1/8ste finales van de Champions League uitgedeeld. Real ...

30
30
'Lammens verstomt: bizarre keeperswending United'

Senne Lammens werd de voorbije dagen opnieuw bewierrookt bij Manchester United na zijn sterke ...

85
85
'Plotse ommekeer: Anderlecht lonkt naar Ajax voor nieuwe TD'

Nu de kans steeds groter wordt dat Jérémy Taravel het seizoen zal uitdoen als ...

122
122
Overmars aan zet: zaakwaarnemer geeft grote transferhint

Antwerp FC wil dit seizoen alsnog een Europees ticket veroveren, via eender welke play-off. ...

241
241
Totale exodus Club Brugge: halve basisploeg richting uitgang

Voor het tweede jaar op rij de 1/8ste finales halen zat er uiteindelijk niet in, maar Club Brugge ...

284
284
Groot feest bij Beveren: "Of ik dít ook in de JPL zal doen?"

Het is eind februari en de eerste promovendus voor komend seizoen is al bekend. Het ongeslagen SK ...

125
125
Sensatie in Bergamo! Atalanta wipt Dortmund met penalty in 98ste

Atalanta BC heeft zich woensdagavond geplaatst voor de 1/8ste finales van de Champions League. De ...

89
89
Lukaku-twist: schokkende transfer voor Anderlecht-comeback?

De terugkeer van Romelu Lukaku blijft met horten en stoten verloren. Voorlopig moet de Rode Duivel ...

459
459
Club likt Madrileense wonde: "Dát was het pijnlijkste moment"

De Champions League-campagne van Club Brugge zit erop dit seizoen. Ondanks een meer dan degelijk ...

283
283
Het rommelt bij Antwerp: speelt Gheysens macht kwijt?

Antwerp praat met externe investeerders: het staat nu zwart op wit in de jongste financiële ...

252
252
Prestianni gooit na racismerel nog extra olie op het vuur

Om 21u staan Real Madrid en Benfica tegenover elkaar in hun terugwedstrijd in de tussenronde van de ...

161
161
Joos tipt opvallende versterking voor Club en RSCA

De wintermercato zit er nog niet zo lang op, maar toch zullen vele clubs nu al bezig zijn met het ...

266
266
‘Dreun bij Club: ijskoude douche voor miljoenenman’

Club Brugge kijkt opnieuw rond voor een extra centrale verdediger — en dat zegt veel over de ...

408
408
Bloedvorm op komst? Lukaku brengt grote opsteker

Het is voorlopig nog niet het seizoen geweest van Romelu Lukaku. De Rode Duivel viel in augustus uit ...

63
63
'Dender handelt snel en haalt bekende nieuwe coach'

De trainerscarousel draait dit seizoen op volle toeren in de Jupiler Pro League. Woensdag zette ook ...

128
128
Eindigt straffe comeback bij Standard op WK?

Met nog vier speeldagen te gaan ligt de strijd om de top zes nog helemaal open. Ook Standard heeft ...

58
58
Club NXT verbaast weer en staat in kwartfinale Youth League

Club Brugge mag dan wel uitgeschakeld zijn in de Champions League, hun jonkies blijven wel actief in ...

251
251
Buffalo-flops schitteren in CL: Louwagie reageert

Dinsdagavond viel er het nodige spektakel te beleven in de Champions League. Opvallend daarbij was ...

201
201
WK-selectie Openda in gevaar? Joos velt keihard oordeel

Bondscoach Rudi Garcia heeft nog een drietal maanden om knopen door te hakken over de WK-selectie ...

66
66
Messi heeft één grote spijt: "Wat een idoot ben ik"

Lionel Messi is ondertussen 38 jaar en kende al een prachtige carrière. De Argentijn kwam in ...

68
68
'KV Mechelen vreest: Serie A-club meldt zich'

KV Mechelen kent een zeer goed seizoen en maakt een zeer grote kans op de top zes. Dat zorgt er ...

97
97
Club Brugge baalt: "Eentje die pijn doet"

Club Brugge verloor met 4-1 van Atlético Madrid. Het was een terechte nederlaag van de ...

197
197
El Ouahdi verrast: "Hen misschien onderschat"

KRC Genk is bezig aan een uitstekend seizoen in Europa. Het beste in vele jaren. De Limburgers staan ...

146
146
D-day voor Standard: Euvrard waarschuwt de Rouches

Standard won verrassend met 0-3 op het veld van KRC Genk. Een zeer straffe prestatie van de Rouches. ...

123
123
'Brentford klopt wéér aan bij Club Brugge voor derde deal'

Bij Club Brugge gaan ze na het seizoen een halve basisploeg verliezen, dat staat vast. Ook de ...

424
424

Meer sportnieuws