Gerucht alsmaar luider: 'Laatste speeldag JPL toch nog afgewerkt'

door
Gerucht alsmaar luider: 'Laatste speeldag JPL toch nog afgewerkt'

Op de vorige Algemene Vergadering van de Pro League werd een beslissing genomen over de afronding van het seizoen, maar enkele weken later staat dat akkoord volledig op de helling. Verschillende ploegen ondernamen immers al juridische stappen. De kans is reëel dat zij hun slag zullen thuishalen, wat alle genomen beslissingen volledig op hun kop kunnen zetten.

Vooral Waasland-Beveren haalt momenteel alles uit de kast. De club is het niet eens dat ze moet degraderen op basis van de 29 afgewerkte wedstrijden van de reguliere competitie, terwijl ze nog een waterkansje had op het behoud. Inmiddels werden dan ook klachten neergelegd bij het Belgisch Arbitragehof voor de Sport (BAS) en Belgische mededingingsautoriteit (BMA). Bepaalde juristen schatten de kansen van Waasland-Beveren alvast hoog in bij deze zaken. En dus zou zelfs de start van het komende seizoen in gevaar kunnen komen.

Daarom zou de Pro League nu een opvallende optie overwegen. Volgens de Waalse RMC-journalist Sacha Tavolieri ligt het plan op tafel om de slotspeeldag van de reguliere competitie alsnog af te werken. Dat zou enkele dagen voor de bekerfinale begin augustus moeten gebeuren. Tot voor kort was dit onmogelijk, maar de Nationale Veiligheidsraad besloot vorige week dat sportwedstrijden vanaf 1 juli weer zijn toegelaten. Op basis van de overheidsrichtlijnen zou de slotspeeldag in principe dus wel afgewerkt kunnen worden, waardoor de klachten van WB zouden wegvallen.

UPDATE 11/06
Het gerucht dat de laatste speeldag van de reguliere competitie in de Jupiler Pro League alsnog afgewerkt zou kunnen worden, klinkt alsmaar luider. Ook analist Nordin Jbari meldt nu op Twitter dat in de wandelgangen gezegd wordt dat speeldag 30 toch nog gespeeld zou worden, om Waasland-Beveren tevreden te stellen. De Algemene Vergadering van de Pro League werd alvast uitgesteld tot 29 juni, dus het zal nog enkele weken wachten zijn op duidelijkheid.


LEES OOK: TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht en Antwerp in actie, record Club’

Moet de laatste speeldag nog afgewerkt worden?

Meest recent

Raman spreekt duidelijke taal over invallersrol KV Mechelen

Benito Raman is niet altijd zeker van een basisplaats bij KV Mechelen. Toch is hij voor Fred ...

11
11
Eddy Snelders verrast iedereen met ingrijpende beslissing

Eddy Snelders beheerst nu al enkele jaren het nieuws. De voormalig profvoetballer en analist kwam ...

18
18
Taravel met handen in het haar: “Luxe is geen weelde”

RSC Anderlecht won afgelopen speeldag overtuigend met 5-1 van Oud-Heverlee Leuven, maar toch is niet ...

45
45
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht en Antwerp in actie, record Club’

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

140
140
Patrick Goots zet Oosting bij Antwerp op zijn plaats

Royal Antwerp FC kent een wisselvallig seizoen. The Great Old wist vorige speeldag wel verrassend te ...

54
54
KBVB weer in de problemen: “Kosten swingen de pan uit”

De Koninklijke Belgische Voetbalbond kampte de afgelopen jaren met financiële problemen en ook ...

52
52
Eindelijk prijs voor Coucke? "Het begint te borrelen"

RSC Anderlecht lijkt onder Jérémy Taravel weer de juiste richting uit te gaan. ...

239
239
RWDM krijgt puntenaftrek en haalt uit: ‘Streng en voorbarig’

RWDM heeft een straf opgelegd gekregen van de Licentiecommissie. De Brusselse club was niet in orde ...

55
55
Romeo Lavia naar WK? Chelsea dropt grote hint

Chelsea heeft nog niet veel kunnen genieten van Romeo Lavia. De middenvelder werd voor een ...

98
98
Ruben Van Gucht doodeerlijk: "Ik doe het 4-5 keer per dag"

U kon het gisteren hier al lezen, Ruben Van Gucht maakte opnieuw een spraakmakende doortocht op ...

112
112
Charleroi-Club Brugge: Lardot geeft Carolo's lik op stuk

De wedstrijd tussen Sporting Charleroi en Club Brugge (1-2) deed afgelopen weekend heel wat stof ...

271
271
'Groot nieuws Lammens: United neemt drastisch besluit'

Senne Lammens is bezig aan een uitstekend eerste seizoen als eerste doelman van Manchester United ...

293
293
Transferdilemma Antwerp: "Als hij zo blijft spelen ..."

Antwerp FC kon afgelopen weekend weer aanknopen met een broodnodige overwinning tegen revelatie ...

111
111
Wesley Sonck slaat de bal volledig mis: "Ik weet niks!"

Wesley Sonck kent het klappen van de zweep. Als ex-voetballer, Rode Duivel en vaste analist op ...

116
116
Crisis loert bij AA Gent: "Begrijp reactie supporters"

Nog drie speeldagen te gaan in de reguliere competitie van de Jupiler Pro League en dus nadert de ...

115
115
Taravel drukt stempel: eerste slachtoffer bij Anderlecht

Ondanks een tegenvallende eerste helft, pakte RSC Anderlecht afgelopen weekend een ruime 5-1-zege ...

422
422
Heftige beelden na Charleroi-Club Brugge: "Hallucinant"

Zonder een echt goede wedstrijd te spelen, pakte Club Brugge zondagavond de volle buit op het veld ...

465
465
De Bruyne op voorpagina: groot nieuws vanuit Napels

Na maanden van afwezigheid, staat Kevin De Bruyne voor zijn grote comeback bij SSC Napoli. De ...

134
134
Groot risico Anderlecht: JPL-transferbom Thorgan Hazard?

Na twee opeenvolgende zeges heeft RSC Anderlecht zijn ticket voor de Champions' Play-Offs quasi ...

413
413
Club Brugge op stuntjacht: 25M-ster naar Jan Breydel?

Club Brugge kijkt opnieuw naar een jonge spits die in Kroatië ooit met een prijskaartje van 25 ...

511
511
'Versterking Antwerp: Overmars vol voor oude bekende'

Antwerp FC boekte zaterdag een bijzonder deugddoende zege tegen revelatie STVV, desondanks lijkt de ...

303
303
Puzzelwerk Garcia: 'Duivels met onuitgegeven basiself op stage'

Nog exact 100 dagen tot de start van het wereldkampioenschap in de VS, Candada en Mexico. Eind deze ...

119
119
Peperdure slipper Real na wereldgoal en bizarre actie Rüdiger

Real Madrid laat het momenteel afweten in de Spaanse titelstrijd. Maandagavond boekten Thibaut ...

86
86
Bayat en Charleroi ambitieus: JPL-topclub als hét voorbeeld

Sporting Charleroi stelde vandaag Nicolas Frutos voor als de nieuwe sportieve baas. De Argentijn ...

68
68
Genk bijna zeker: "Alleen mag dàt niét meer gebeuren"

Club Brugge, Union SG en STVV zijn al zeker van de top zes. RSC Anderlecht bijna, en ook KV Mechelen ...

165
165

Meer sportnieuws