Gerucht alsmaar luider: 'Laatste speeldag JPL toch nog afgewerkt'

810 stemmen
Gerucht alsmaar luider: 'Laatste speeldag JPL toch nog afgewerkt'

Op de vorige Algemene Vergadering van de Pro League werd een beslissing genomen over de afronding van het seizoen, maar enkele weken later staat dat akkoord volledig op de helling. Verschillende ploegen ondernamen immers al juridische stappen. De kans is reëel dat zij hun slag zullen thuishalen, wat alle genomen beslissingen volledig op hun kop kunnen zetten.

Vooral Waasland-Beveren haalt momenteel alles uit de kast. De club is het niet eens dat ze moet degraderen op basis van de 29 afgewerkte wedstrijden van de reguliere competitie, terwijl ze nog een waterkansje had op het behoud. Inmiddels werden dan ook klachten neergelegd bij het Belgisch Arbitragehof voor de Sport (BAS) en Belgische mededingingsautoriteit (BMA). Bepaalde juristen schatten de kansen van Waasland-Beveren alvast hoog in bij deze zaken. En dus zou zelfs de start van het komende seizoen in gevaar kunnen komen.

Daarom zou de Pro League nu een opvallende optie overwegen. Volgens de Waalse RMC-journalist Sacha Tavolieri ligt het plan op tafel om de slotspeeldag van de reguliere competitie alsnog af te werken. Dat zou enkele dagen voor de bekerfinale begin augustus moeten gebeuren. Tot voor kort was dit onmogelijk, maar de Nationale Veiligheidsraad besloot vorige week dat sportwedstrijden vanaf 1 juli weer zijn toegelaten. Op basis van de overheidsrichtlijnen zou de slotspeeldag in principe dus wel afgewerkt kunnen worden, waardoor de klachten van WB zouden wegvallen.

UPDATE 11/06
Het gerucht dat de laatste speeldag van de reguliere competitie in de Jupiler Pro League alsnog afgewerkt zou kunnen worden, klinkt alsmaar luider. Ook analist Nordin Jbari meldt nu op Twitter dat in de wandelgangen gezegd wordt dat speeldag 30 toch nog gespeeld zou worden, om Waasland-Beveren tevreden te stellen. De Algemene Vergadering van de Pro League werd alvast uitgesteld tot 29 juni, dus het zal nog enkele weken wachten zijn op duidelijkheid.


LEES OOK: De Cat naar Europese grootmacht: straffe prognose L'Equipe

Moet de laatste speeldag nog afgewerkt worden?

Meest recent

Schrik om Doku: ploegmaats komen met update

Als de Rode Duivels straks ver willen raken op het WK, dan zal daarbij een belangrijke rol weggelegd ...

2
2
Saelemaekers tipt Garcia: nieuwe positie op WK?

De Rode Duivels zijn intussen al wat meer gesetteld in hun nieuwe basecamp in Seattle, waar ze ...

10
10
'Club houdt groot talent uit buitenlandse klauwen'

Het is voor Club Brugge een bewogen seizoen geweest, dat het na een razend spannende strijd als ...

47
47
Kortrijk haalt nieuwe spits, Patro gaat weer Duitse toer op

Het Belgische voetbalseizoen zit er nog maar net op, maar voor veel clubs nadert de start van de ...

19
19
Ruben Van Gucht breekt los als DJ: "Het is een leugen!"

Hij is overal tegelijk. Op televisie, in de sportwereld en tegenwoordig ook achter de draaitafels. ...

12
12
AA Gent verrast met komst gewezen JPL-coach

AA Gent eindigde zijn seizoen op de valreep met een Europees ticket, nadat het in de barrage na ...

92
92
Club Brugge pakt uit: groot talent tekent bij

Club Brugge groeide de voorbije jaren uit tot een talentenfabriek, wat dit seizoen nog eens ...

129
129
STVV pakt uit met opvolger voor Wouter Vrancken

STVV verbaasde dit seizoen de Belgische voetbalwereld met een derde plaats in de Jupiler Pro League, ...

142
142
'Cercle Brugge informeert naar goalgetter'

Cercle Brugge gaat op zoek naar een nieuwe spits. Dante Vanzeir verliet de club en Steve Ngoura is ...

89
89
Red Flames met enorme kater ondanks dertien goals

De Red Flames wonnen de afgelopen met 6-0 en 0-7 van Luxemburg. Toch was er héél grote ...

28
28
'Manchester United zet zinnen op tweede Rode Duivel'

Manchester United wil volgend seizoen weer een gooi doen richting landstitel. Daarvoor is uiteraard ...

97
97
Penders volgend jaar bij Chelsea? Dit zegt de doelman

Mike Penders vertoeft momenteel met België op het WK. De doelman heeft dat te danken aan een ...

101
101
'Beerschot vindt versterking bij KRC Genk'

Beerschot wil volgend seizoen promoveren naar de Jupiler Pro League. Het is duidelijk dat er nog ...

96
96
Borkelmans blikt terug op episch WK: "We zijn daar geflikt!"

Het WK 2026 start donderdag met een duel tussen Mexico en Zuid-Afrika. Deze keer organiseren Mexico, ...

115
115
Van der Vaart maakt Rigaux met de grond gelijk

Dévy Rigaux versierde onlangs een opmerkelijke overgang. De Director of Football van Club ...

212
212
Keita spreekt duidelijke taal over transfergeruchten

Hij werd uiteindelijk niet door Rudi Garcia opgenomen in de selectie voor het WK, maar Mandela Keita ...

41
41
"Het is zuur dat ik weg moet bij Beerschot"

Beerschot greep uiteindelijk op het nippertje naast een terugkeer naar de Jupiler Pro League. Ze ...

154
154
Club Brugge en Union kennen hun straffen

Het seizoen in de Jupiler Pro League zit er intussen al enkele weken op, maar enkele clubs moesten ...

335
335
'Iran dreigt: match tegen Rode Duivels stilgelegd?'

Er zullen straks op het WK heel wat ogen gericht zijn op groep G en dat zal niet noodzakelijk zo ...

386
386
'Club wrijft zich in handen: tweede grootmacht wil Ordoñez'

Bij Club Brugge lijken ze deze zomer het vertrek van heel wat smaakmakers te moeten vrezen. Na ...

364
364
KV Kortrijk zwaait clubicoon na decennia uit

KV Kortrijk keert straks na een jaartje afwezigheid weer terug in de Jupiler Pro League, nadat het ...

68
68
'Westerlo krijgt eerste miljoenenbid binnen'

Westerlo wist de voorbije jaren al de nodige zeer winstgevende transfers te doen. De Kemphanen ...

66
66
Boeckx slachtoffert Theate tegen Egypte: opvallende reden

Donderdag is het zover: dan gaat het WK 2026 eindelijk van start. De Rode Duivels moeten wel nog wat ...

359
359
TRANSFERUURTJE: 'Strijd om Khalaili en Tzolis barst los'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

196
196
'Khalaili geeft jawoord: Union neemt standpunt in'

Union staat alweer voor een drukke transferzomer. Na opnieuw een sterk seizoen met bekerwinst, een ...

117
117

Meer sportnieuws