'Pro League kan slotspeeldag reguliere competitie tóch laten afwerken'

1083 stemmen
'Pro League kan slotspeeldag reguliere competitie tóch laten afwerken'

Op de vorige Algemene Vergadering van de Pro League werd een beslissing genomen over de afronding van het seizoen, maar enkele weken later staat dat akkoord volledig op de helling. Verschillende ploegen ondernamen immers al juridische stappen. De kans is reëel dat zij hun slag zullen thuishalen, wat alle genomen beslissingen volledig op hun kop kunnen zetten.


Vooral Waasland-Beveren haalt momenteel alles uit de kast. De club is het niet eens dat ze moet degraderen op basis van de 29 afgewerkte wedstrijden van de reguliere competitie, terwijl ze nog een waterkansje had op het behoud. Inmiddels werden dan ook klachten neergelegd bij het Belgisch Arbitragehof voor de Sport (BAS) en Belgische mededingingsautoriteit (BMA). Bepaalde juristen schatten de kansen van Waasland-Beveren alvast hoog in bij deze zaken. En dus zou zelfs de start van het komende seizoen in gevaar kunnen komen.

Daarom zou de Pro League nu een opvallende optie overwegen. Volgens de Waalse RMC-journalist Sacha Tavolieri ligt het plan op tafel om de slotspeeldag van de reguliere competitie alsnog af te werken. Dat zou enkele dagen voor de bekerfinale begin augustus moeten gebeuren. Tot voor kort was dit onmogelijk, maar de Nationale Veiligheidsraad besloot vorige week dat sportwedstrijden vanaf 1 juli weer zijn toegelaten. Op basis van de overheidsrichtlijnen zou de slotspeeldag in principe dus wel afgewerkt kunnen worden, waardoor de klachten van WB zouden wegvallen. Maar zover zijn we nog lang niet.

VRIJDAG NIEUWE ALGEMENE VERGADERING
Er zou immers een nieuw akkoord gevonden moeten worden onder de profclubs en dat blijkt in ons land sowieso bijzonder moeilijk. Vrijdag zal er op de nieuwe Algemene Vergadering ongetwijfeld stevig over gedebatteerd worden. Daarnaast zouden de wedstrijden afgewerkt moeten worden met enkel spelers die momenteel al onder contract staan, geen nieuwkomers dus. Wat bepaalde ploegen dan weer in de problemen kan brengen. En voor de meeste clubs staat er dan niet eens meer iets op het spel. Al zouden zij hun wedstrijd wel kunnen kaderen binnen de voorbereiding op het volgende seizoen. Dat gaat op dit moment nog altijd van start in het tweede weekend van augustus.

LEES OOK: Club Brugge donderdag kampioen? Dit zijn de scenario's

Goed idee om de slotspeeldag toch nog af te werken?

Meest recent

El Ouahdi vol vertrouwen: “Dan komt het in orde”

KRC Genk speelde 0-0 op het veld van Standard. Een belangrijk punt, want de Limburgers hebben nu ...

4
4
'JPL lonkt voor Nederlandse doelpuntenmachine'

Heel veel Belgische clubs gaan op zoek naar een nieuwe spits. In Nederland loopt één ...

27
27
'Wéér jackpot voor Club Brugge: miljoenen lonken'

Club Brugge verkocht Antonio Nusa voor 21 miljoen euro aan RB Leipzig. Het is de verwachting dat de ...

150
150
'Charleroi droomt van absolute monstertransfer'

Bij Sporting Charleroi zullen er in de zomer topspelers de club verlaten. Ze hopen één ...

30
30
Auwch! Club maakt Union extra belachelijk na pandoering

Club Brugge heeft zondag een aanzienlijke claim op de landstitel gelegd. In een rechtstreeks duel ...

204
204
'Genk vindt nieuwe steunpilaar: ervaren kracht naar uitgang'

KRC Genk blijft op koers om de Europe Play-Offs te winnen. De Limburgers hielden zaterdag stand op ...

115
115
'Lewandowski zwaait af in tranen: spectaculaire opvolger'

De emoties liepen zondagavond even hoog op in Camp Nou. Met tranen in de ogen nam Robert Lewandowski ...

133
133
Club Brugge donderdag kampioen? Dit zijn de scenario's

In de voorbije jaren viel de beslissing in de titelstrijd pas op de slotspeeldag, dit seizoen kan ...

315
315
'Kompany zorgt voor schokgolf rond De Ketelaere'

Charles De Ketelaere zou zelf al groen licht hebben gegeven voor een transfer naar Bayern ...

226
226
'Zomerwerken Anderlecht: Sibierski bouwt verder op viertal'

Dat RSC Anderlecht komende zomer een metamorfose moet ondergaan, werd zondagnamiddag andermaal ...

548
548
'Nieuwe coach krijgt meteen rampzalig nieuws bij Antwerp'

Antwerp FC heeft afgelopen weekend met onmiddelijke ingang afscheid genomen van Joseph Oosting. De ...

401
401
Prestatie Vanaken doet monden openvallen: "Beste van België"

Club Brugge heeft zijn 20ste landstitel binnen handbereik. Voor Blauw-Zwart kan het nauwelijks nog ...

438
438
Ingeving Taravel wordt nefast: grote klos bij Anderlecht

RSC Anderlecht heeft zondagmiddag in extremis een dure nederlaag tegen KV Mechelen kunnen voorkomen. ...

328
328
Extra ontgoocheling Union: "Was de wereld rondgegaan"

Union lijkt definitief een kruis te moeten maken over de titel nadat het een 5-0 om de oren kreeg ...

142
142
Pakkend afscheid Lewandowski: Barça pakt record

In LaLiga is de titelstrijd al gestreden. Daardoor mocht FC Barcelona wat later op zondagavond aan ...

130
130
Ontknoping Ligue 1: vreugde voor Lille, drama Pocognoli

Zondagavond stond in de Ligue 1 de ontknoping van het seizoen op het programma. Daarin moesten ...

58
58
'Miljoenentransfer Cercle krijgt vorm'

Cercle Brugge kan zich al volop beginnen voorbereiden op volgend seizoen, want hun seizoen zit er al ...

172
172
'Pijnlijke details over Oosting bij Antwerp lekken uit'

Antwerp nam dit weekend een drastische beslissing. Na de pijnlijke 3-0-nederlaag van vrijdag op OH ...

391
391
Vanaken waarschuwt Club voor rampscenario

Club Brugge heeft zondagavond een reuzenstap gezet richting een 20ste landstitel. Het veegde grote ...

569
569
Ferrera haalt snoeihard uit naar arbitrage na pijnlijk slot

Voor Dender lonkt stilaan degradatie uit de Jupiler Pro League. Het ging in zijn heenwedstrijd in de ...

98
98
Pijnlijke cijfers? Hubert wil daar niets van weten

Union zal dit seizoen wellicht niet de dubbel pakken. Donderdag pakte het tegen Anderlecht wel nog ...

349
349
Leko komt met verrassend keepernieuws voor titelmatch

Club Brugge heeft zondagavond opnieuw een enorme stap richting de landstitel gezet door Union met ...

476
476
'Anderlecht ruikt jackpot: Freiburg klopt aan'

Bij RSC Anderlecht zal er in de zomer veel volk vertrekken. Ondanks het zwakke seizoen lopen een ...

463
463
Club Brugge vernedert Union SG en ruikt de titel

Om 18u30 stond dé titelmatch tussen Club Brugge en Union SG op het programma. Het werd nooit ...

383
383
Toptalent Genk breekt door: "Hiervan droomde ik"

KRC Genk heeft héél veel talent rondlopen, maar zij moeten nog beter begeleid worden ...

344
344

Meer sportnieuws