'Pro League kan slotspeeldag reguliere competitie tóch laten afwerken'

door
'Pro League kan slotspeeldag reguliere competitie tóch laten afwerken'

Op de vorige Algemene Vergadering van de Pro League werd een beslissing genomen over de afronding van het seizoen, maar enkele weken later staat dat akkoord volledig op de helling. Verschillende ploegen ondernamen immers al juridische stappen. De kans is reëel dat zij hun slag zullen thuishalen, wat alle genomen beslissingen volledig op hun kop kunnen zetten.


Vooral Waasland-Beveren haalt momenteel alles uit de kast. De club is het niet eens dat ze moet degraderen op basis van de 29 afgewerkte wedstrijden van de reguliere competitie, terwijl ze nog een waterkansje had op het behoud. Inmiddels werden dan ook klachten neergelegd bij het Belgisch Arbitragehof voor de Sport (BAS) en Belgische mededingingsautoriteit (BMA). Bepaalde juristen schatten de kansen van Waasland-Beveren alvast hoog in bij deze zaken. En dus zou zelfs de start van het komende seizoen in gevaar kunnen komen.

Daarom zou de Pro League nu een opvallende optie overwegen. Volgens de Waalse RMC-journalist Sacha Tavolieri ligt het plan op tafel om de slotspeeldag van de reguliere competitie alsnog af te werken. Dat zou enkele dagen voor de bekerfinale begin augustus moeten gebeuren. Tot voor kort was dit onmogelijk, maar de Nationale Veiligheidsraad besloot vorige week dat sportwedstrijden vanaf 1 juli weer zijn toegelaten. Op basis van de overheidsrichtlijnen zou de slotspeeldag in principe dus wel afgewerkt kunnen worden, waardoor de klachten van WB zouden wegvallen. Maar zover zijn we nog lang niet.

VRIJDAG NIEUWE ALGEMENE VERGADERING
Er zou immers een nieuw akkoord gevonden moeten worden onder de profclubs en dat blijkt in ons land sowieso bijzonder moeilijk. Vrijdag zal er op de nieuwe Algemene Vergadering ongetwijfeld stevig over gedebatteerd worden. Daarnaast zouden de wedstrijden afgewerkt moeten worden met enkel spelers die momenteel al onder contract staan, geen nieuwkomers dus. Wat bepaalde ploegen dan weer in de problemen kan brengen. En voor de meeste clubs staat er dan niet eens meer iets op het spel. Al zouden zij hun wedstrijd wel kunnen kaderen binnen de voorbereiding op het volgende seizoen. Dat gaat op dit moment nog altijd van start in het tweede weekend van augustus.

LEES OOK: Pover Club Brugge pakt in 100ste minuut alsnog de zege

Goed idee om de slotspeeldag toch nog af te werken?

Meest recent

Jeugdproduct Anderlecht versiert zeer verrassende transfer

Neerpede heeft nog steeds een geweldige reputatie, al weten niet alle jeugdproducten van Anderlecht ...

16
16
Ngoy verovert plots Frankrijk: "Het is geen toeval"

Bondscoach Rudi Garcia zal zondag met veel plezier gekeken hebben naar de wedstrijd van Lille. Niet ...

24
24
Straf beeld: Club deelt schade bij Tzolis na aanslag

Club Brugge heeft zondagavond een uitstekende zaak gedaan door te gaan winnen in Charleroi. Het nam ...

110
110
Cercle laat gouden punten liggen: "We verdienden meer"

De 27ste speeldag in de Jupiler Pro League werd zondagavond afgesloten met een heuse kelderkraker. ...

21
21
Geen droomdebuut voor Ferrera: "Maar dit geeft vertrouwen"

Bij FCV Dender streek er deze week nog een nieuwe coach neer. Na een nul op twaalf werd Hayk Milkon ...

8
8
Leko stuurt Anderlecht nu al stevige waarschuwing

Club Brugge heeft zich zondagavond tot de winnaar van het weekend gekroond, maar daar heeft het wel ...

275
275
Charleroi schreeuwt moord en brand: "Schuld ligt bij ref"

Charleroi kwam zondag dicht bij een nieuwe stunt tegen Club Brugge, dat het in januari al in de ...

331
331
Doelhout houdt Cercle en Dender van drie gouden punten

De kelderkraker tussen Cercle Brugge en Dender is voor beide teams op een sof geëindigd. ...

39
39
Hubert legt uit wat er allemaal misliep bij Union SG

Union SG speelde een zeer zwakke partij op het veld van KVC Westerlo. De landskampioen speelde ruim ...

64
64
Pover Club Brugge pakt in 100ste minuut alsnog de zege

Club Brugge kon een uitstekende zaak doen door het puntenverlies van STVV en Union SG. Om 18u30 ...

273
273
'Anderlecht verrast: bizarre zet om topaanwinst te strikken'

Anderlecht speurt naar defensieve versterking en heeft een opvallend, duur dossier bovenaan liggen. ...

234
234
De Mil trekt héél pijnlijke conclusie over AA Gent

De komst van Rik De Mil naar AA Gent is vooralsnog geen succes. De trainer zal de komende drie ...

160
160
Arsenal blijft op titelkoers, Chelsea in de problemen

In de Premier League stond er om 17u30 een interessant duel op het programma. Arsenal moest in eigen ...

35
35
Club Brugge in de problemen: fans luiden alarmbel

Club Brugge is momenteel bezig aan zijn partij op het veld van Sporting Charleroi. De eerste 45 ...

276
276
KRC Genk kent topweek: Hayen ziet 'cruciaal' momentum

KRC Genk staat weer onder de mensen. Een achtste finale in de Europa League én momenteel ...

130
130
Kums geeft RSCA tip: "Dat ze niet aan hem denken als TD..."

Bij RSC Anderlecht zijn ze op zoek naar een hoofdtrainer en een sportief directeur. De Brusselaars ...

347
347
'Fenerbahçe klopt aan bij KRC Genk: zéér verrassende deal'

KRC Genk heeft heel veel talent rondlopen. De Limburgers krijgen elke match heel wat scouts over de ...

234
234
Crisis bij AA Gent: "Zo kan het niet verder!"

AA Gent verloor kansloos met 3-0 van KRC Genk. Met nog drie speeldagen te gaan staan ze zo plots ...

279
279
Zwak Union SG verliest dure punten tegen tienkoppig Westerlo

Union SG kon door de nederlaag van STVV een zeer goede zaak doen in het klassement. Ze moesten ...

65
65
Charleroi - Club Brugge: Leko voert één wissel door

Club Brugge moet zich na uitschakeling in de Champions League richten op de Jupiler Pro League. Een ...

260
260
Anderlecht heeft vervanger Verschaeren nu al beet

RSC Anderlecht en Yari Verschaeren lijken na het seizoen uit elkaar te gaan. Een afscheid na een ...

394
394
Man United derde na comeback, code rood bij Tottenham

Manchester United blijft zijn opmars in de Premier League voortzetten. Ondanks een achterstand aan ...

68
68
Eén valse noot in 'perfecte week' Genk: "Dit is heel zuur"

KRC Genk heeft een erg mooie week achter de rug. Slechts enkele dagen na de kwalificatie in de ...

185
185
Kerk bejubelt Antwerp-ploegmaat: "Je ziet hem groeien"

Antwerp FC heeft zaterdagavond de knop omgedraaid na een reeks van vier opeenvolgende nederlagen. De ...

149
149
'Club nóg rijker: duizelingwekkende transfersom Tzolis'

Club Brugge dreigt komende zomer verschillende sterkhouders te verliezen. Ook een vertrek van ...

281
281

Meer sportnieuws