'Pro League kan slotspeeldag reguliere competitie tóch laten afwerken'

door
'Pro League kan slotspeeldag reguliere competitie tóch laten afwerken'

Op de vorige Algemene Vergadering van de Pro League werd een beslissing genomen over de afronding van het seizoen, maar enkele weken later staat dat akkoord volledig op de helling. Verschillende ploegen ondernamen immers al juridische stappen. De kans is reëel dat zij hun slag zullen thuishalen, wat alle genomen beslissingen volledig op hun kop kunnen zetten.


Vooral Waasland-Beveren haalt momenteel alles uit de kast. De club is het niet eens dat ze moet degraderen op basis van de 29 afgewerkte wedstrijden van de reguliere competitie, terwijl ze nog een waterkansje had op het behoud. Inmiddels werden dan ook klachten neergelegd bij het Belgisch Arbitragehof voor de Sport (BAS) en Belgische mededingingsautoriteit (BMA). Bepaalde juristen schatten de kansen van Waasland-Beveren alvast hoog in bij deze zaken. En dus zou zelfs de start van het komende seizoen in gevaar kunnen komen.

Daarom zou de Pro League nu een opvallende optie overwegen. Volgens de Waalse RMC-journalist Sacha Tavolieri ligt het plan op tafel om de slotspeeldag van de reguliere competitie alsnog af te werken. Dat zou enkele dagen voor de bekerfinale begin augustus moeten gebeuren. Tot voor kort was dit onmogelijk, maar de Nationale Veiligheidsraad besloot vorige week dat sportwedstrijden vanaf 1 juli weer zijn toegelaten. Op basis van de overheidsrichtlijnen zou de slotspeeldag in principe dus wel afgewerkt kunnen worden, waardoor de klachten van WB zouden wegvallen. Maar zover zijn we nog lang niet.

VRIJDAG NIEUWE ALGEMENE VERGADERING
Er zou immers een nieuw akkoord gevonden moeten worden onder de profclubs en dat blijkt in ons land sowieso bijzonder moeilijk. Vrijdag zal er op de nieuwe Algemene Vergadering ongetwijfeld stevig over gedebatteerd worden. Daarnaast zouden de wedstrijden afgewerkt moeten worden met enkel spelers die momenteel al onder contract staan, geen nieuwkomers dus. Wat bepaalde ploegen dan weer in de problemen kan brengen. En voor de meeste clubs staat er dan niet eens meer iets op het spel. Al zouden zij hun wedstrijd wel kunnen kaderen binnen de voorbereiding op het volgende seizoen. Dat gaat op dit moment nog altijd van start in het tweede weekend van augustus.

LEES OOK: 'Transferwending Club Brugge: nationaal record aan flarden'

Goed idee om de slotspeeldag toch nog af te werken?

Meest recent

Stijnen steelt show: finalisten Promotion PO's bekend

In de Jupiler Pro League zijn alle ogen gericht op de titelrace, maar ook in de tweede afdeling valt ...

84
84
'Taravel hakt knopen door: De Cat in, Hazard out?'

Na de pijnlijke nul op zes tegen STVV en Union is het alweer alarmfase rood bij RSC Anderlecht, waar ...

40
40
'Antwerp in alle staten: Club Brugge snoept spits af'

Dankzij een fraaie negen op negen mag Antwerp alsnog hoop koesteren op een Europees ticket, maar ...

234
234
Anderlecht in nesten: geen bekerfinale voor Sardella?

RSC Anderlecht leek even op weg naar een comeback tegen Union, tot het licht even uitging bij ...

91
91
Sam Kerkhofs verrast iedereen na waanzinnig titelduel

Wat een waanzinnige ontknoping kregen we gisterennamiddag in Eerste Nationale. Op het derde niveau ...

194
194
Straffe beelden: zó kwam VAR tot rode kaart Sardella

Dat de rode kaart voor Killian Sardella wedstrijdbepalend was in Anderlecht-Union (1-3), is ...

129
129
Kompany creëert machine: Bayern-vertrekker doet boekje open

In de Champions League staat dinsdag de heenwedstrijd tussen Paris Saint-Germain en Bayern ...

150
150
'Transferwending Club Brugge: nationaal record aan flarden'

Club Brugge maakt zich op voor een hete transferzomer waarin het verschillende sterkhouders dreigt ...

347
347
Anderlecht bestolen? Lardot reageert op rode kaart Sardella

Union SG verdedigde zondagavond zijn leidersplaats in de Champions' Play-Offs met succes en won met ...

234
234
Onthuld! Dít zei Wayne Rooney 'off camera' tegen Doku

Jérémy Doku toonde zich afgelopen weekend andermaal van goudwaarde voor Manchester ...

121
121
Drama Anderlecht: toptransfer krijgt vreselijke wending

Anderlecht wordt verrast door een plotse wending in een transferdossier dat al maanden aansleept. ...

273
273
Luis Enrique roept oorlogstaal richting Kompany

Het Bayern München van Vincent Kompany kijkt Europese grootmacht PSG in de ogen in de halve ...

61
61
STVV bestolen van titelkans? “Refs beter hun werk deden…”

Sint-Truiden VV swingde de afgelopen weken door de Champions Play-Offs. Ook afgelopen speeldag was ...

150
150
Rik Verheye spreekt duidelijke taal over licentie Hasselt

Sporting Hasselt is kampioen in Eerste Amateur. Een hoogtepunt voor eigenaars Sam Kerkhof en Rik ...

139
139
Vanderbiest vloekt erop los na KV Mechelen-pandoering

KV Mechelen kreeg afgelopen speeldag in eigen huis een ferme pandoering. Achter de Kazerne verloor ...

75
75
Er viel Vandenbempt iets op tijdens Anderlecht-Union

RSC Anderlecht verloor in eigen huis met 1-3 van Union SG. De Brusselse rivaal is titelkandidaat ...

269
269
‘Club Brugge duidt transferprioriteit zomermercato aan’

Club Brugge strijdt nog volop om de titel, maar achter de schermen is Blauw-Zwart al bezig met de ...

266
266
Bom in het voetbal: DPG Media & co zijn tv-rechten kwijt

Hert is duidelijk dat er héél veel beweegt in het voetbal. En dan vooral inzake de ...

421
421
'Westerlo wil uitpakken met ingaande toptransfer'

KVC Westerlo gaat een héél drukke zomermercato tegemoet. Er gaan heel wat spelers ...

64
64
'Vermeeren in de problemen: twee clubs willen helpen'

De carrière van Arthur Vermeeren zit in een stevige dip. De Belgische middenvelder zal in de ...

207
207
Luis Enrique onder de indruk: woorden over Kompany

Dinsdagavond staat in Parijs dé topmatch tussen PSG en Bayern München op het programma. ...

98
98
Taravel tevreden na Union SG: waarom RSCA wél hoop koestert

Union SG won met 1-3 van RSC Anderlecht. Maar net als in de heenmatch in het Lotto Park, had Union ...

91
91
'Union SG neemt afscheid: Mac Allister vult de kassa'

Union SG gaat in de zomer weer een resem sterkhouders verliezen. Dat staat nu al vast. Eén ...

337
337
Beerschot haalt slag thuis, leegloop bij Lokeren

Beerschot strijdt nog volop voor promotie en neemt het vanavond op tegen Patro Eisden. De Kielse ...

153
153
Club Brugge heeft plots enorme Ruud Vormer-vibes

Club Brugge is met een 12 op 15 zeer goed bezig in de Play-Offs, al doet Union SG nog altijd beter. ...

553
553

Meer sportnieuws