'Oplossing voor OHL en Antwerp in beker- en promotiefinale'

2003 stemmen
'Oplossing voor OHL en Antwerp in beker- en promotiefinale'

De reglementswijziging die de Pro League had doorgevoerd met betrekking tot de beker- en promotiefinale, werd dinsdag ongedaan gemaakt door de FIFA. En dus moeten beide wedstrijden toch afgewerkt worden met de spelers die op dit moment nog onder contract staan bij de betrokken clubs. Iets wat vooral problematisch is voor Antwerp en OH Leuven.


Door de ingreep van de Pro League mochten de ploegen normaal gezien ook hun zomeraanwinsten inzetten tijdens de bewuste wedstrijden. Maar de FIFA steekt daar dus een stokje voor. Voor Beerschot en Club Brugge geen enkel probleem, nagenoeg hun volledige kern ligt ook volgend seizoen nog onder contract. Maar bij Antwerp loopt de overeenkomst van liefst 12 spelers af, bij OHL zijn er dat zelfs 14. Van een aantal van die spelers werd zelfs al definitief afscheid genomen, anderen tekenden inmiddels bij een andere club.

Maar er zou toch een oplossing zijn voor Antwerp en OHL. Volgens Sporza is het immers een mogelijkheid om de CAO (collectieve arbeidsovereenkomst) aan te passen. Weliswaar tijdelijk en per uitzondering. Hierdoor zouden de clubs wel contracten van korte duur, zoals één of twee maanden, kunnen uitdelen. Dat is in pakweg Engeland al het geval, maar is in ons land onmogelijk. Bij een concrete aanbeveling van de FIFA of UEFA, zou het mogelijk zijn om die CAO tijdelijk aan te passen.

Zo zouden de clubs hun spelers onder contract kunnen houden, zonder ze een heel seizoen vast te moeten leggen. Of de betrokken spelers hier ook om staan te springen, is echter een andere zaak.

LEES OOK: WK-drama Congo dreigt door ebolavirus: “Dan uitsluiting”

🚀

Wie is momenteel uw favoriet voor de bekerfinale?

Meest recent

16-jarige international voor Club: "Als Yamal dat kon..."

Nu het seizoen erop zit, mogen de meeste spelers van Club Brugge op vakantie. Voor sommigen komen er ...

28
28
Schokgolf na WK-selectie Spanje: Real Madrid verbijsterd

Spanje trekt straks als dé absolute topfavoriet naar het WK. Bondscoach Luis de la Fuente gaf ...

40
40
Standard grijpt keihard in na knokpartijen

Voor Standard eindigde het seizoen met een stevige valse noot. Met een thuisnederlaag tegen ...

43
43
Club Brugge baalt: transfer lijkt van de baan

Club Brugge heeft deze week stevig gevierd, want donderdag veroverde het de landstitel en die zette ...

95
95
Smaakmaker Union helder: "Ik wil nieuwe uitdaging"

Union eindigde zondag zijn seizoen in stijl met een klinkende 5-1 tegen Anderlecht. Het werd zo voor ...

95
95
Garcia ziet al een Rode Duivel afhaken voor WK

Nu het clubseizoen er in de meeste landen opzit, kunnen de ogen alsmaar meer gericht worden op het ...

189
189
TRANSFERUURTJE: 'Vrancken spreekt, Club beslist over Seys'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

269
269
‘Argentinië in paniek: WK in gevaar voor Lionel Messi?’

Het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada staat voor de deur. De sterspelers denken al aan het ...

33
33
Anderlecht jubelt: ‘Doet beter dan Lukaku en Tielemans’

RSC Anderlecht staat bekend om de befaamde jeugdopleiding. Elke jaar breken nieuwe talenten door bij ...

205
205
‘Ambras bij Club Brugge: Van den Heuvel plots misnoegd'

Doelmannen en Club Brugge, het was dit seizoen een moeilijk huwelijk. Er was de rotatiediscussie met ...

544
544
'Union SG neemt beslissing over vertrek Burgess'

Christian Burgess speelde gisteren alweer in een zetel tegen RSC Anderlecht. Opvallend: de Britse ...

263
263
Mechele en Vanaken genieten: "Ik kan de volgende zijn"

Club Brugge nam op heel mooie wijze afscheid van Simon Mignolet. Veruit een van de beste keepers ...

110
110
Toptransfer OHL: "Er is interesse uit Italië"

Bij OH Leuven wisten ze zich te handhaven in de Jupiler Pro League, maar dat is dan ook het enige ...

56
56
Sterkhouder STVV dropt bommetje: "Mogelijk laatste partij"

STVV kende een prachtig seizoen en sloot af met een 3-0-zege tegen KV Mechelen. Na de match was er ...

94
94
'Anderlecht casht: 35 miljoen euro in de kassa'

RSC Anderlecht heeft een moeilijk seizoen afgerond met een vierde plaats en een Europees ticket. De ...

973
973
Patro Eisden wil méér: "We kijken ook naar de VS"

Patro Eisden is een club die de afgelopen drie seizoenen meestreed voor promotie naar de Jupiler Pro ...

73
73
Union-preses gooit kaarten open: "Verwacht dat hij blijft"

Union SG kan terugblikken op een geslaagd seizoen. De Brusselaars pakten de beker van België en ...

47
47
Voorrondes Europa: zware dobber Anderlecht, exotische trip Genk/Gent

De Play-Offs in de Jupiler Pro League zitten erop. KRC Genk en AA Gent betwisten nog een barrageduel ...

991
991
Dramatische aftocht Hazard: kranten spijkerhard na fiasco

Thorgan Hazard heeft zijn Anderlecht-carrière in mineur afgesloten. De voormalige Rode Duivel ...

369
369
'Mourinho zet Barça in hemd: Real-transfer van 70 miljoen'

Nu het seizoen van Real Madrid er officieel opzit, wordt weldra een officiële aankondiging ...

291
291
De Mil trekt drastische Club Brugge-conclusie na pandoering

AA Gent is er op de slotspeeldag van de Champions' Play-Offs in geslaagd de vijfde plaats vast te ...

730
730
Club Brugge-fans steigeren: ‘15M voor déze speler?’

Club Brugge wil groot uitpakken op de transfermarkt. Blauw-zwart kijkt daarvoor naar Frankrijk, maar ...

751
751
Totale vernedering Anderlecht: supporters ondernemen actie

Het seizoen van RSC Anderlecht zit erop en dat is geen wedstrijd te vroeg. Op de slotspeeldag kreeg ...

630
630
Vrancken beantwoordt toekomstvraag na geweldig afscheid

Voor STVV stond er op de slotspeeldag niets meer op het spel, want de derde plaats was al lang ...

181
181
Blijft oudgediende alsnog bij Union?

Bij Union zal de spelersgroep in de komende maanden ongetwijfeld weer stevig veranderen, zoals ook ...

62
62

Meer sportnieuws