'Oplossing voor OHL en Antwerp in beker- en promotiefinale'

door
'Oplossing voor OHL en Antwerp in beker- en promotiefinale'

De reglementswijziging die de Pro League had doorgevoerd met betrekking tot de beker- en promotiefinale, werd dinsdag ongedaan gemaakt door de FIFA. En dus moeten beide wedstrijden toch afgewerkt worden met de spelers die op dit moment nog onder contract staan bij de betrokken clubs. Iets wat vooral problematisch is voor Antwerp en OH Leuven.


Door de ingreep van de Pro League mochten de ploegen normaal gezien ook hun zomeraanwinsten inzetten tijdens de bewuste wedstrijden. Maar de FIFA steekt daar dus een stokje voor. Voor Beerschot en Club Brugge geen enkel probleem, nagenoeg hun volledige kern ligt ook volgend seizoen nog onder contract. Maar bij Antwerp loopt de overeenkomst van liefst 12 spelers af, bij OHL zijn er dat zelfs 14. Van een aantal van die spelers werd zelfs al definitief afscheid genomen, anderen tekenden inmiddels bij een andere club.

Maar er zou toch een oplossing zijn voor Antwerp en OHL. Volgens Sporza is het immers een mogelijkheid om de CAO (collectieve arbeidsovereenkomst) aan te passen. Weliswaar tijdelijk en per uitzondering. Hierdoor zouden de clubs wel contracten van korte duur, zoals één of twee maanden, kunnen uitdelen. Dat is in pakweg Engeland al het geval, maar is in ons land onmogelijk. Bij een concrete aanbeveling van de FIFA of UEFA, zou het mogelijk zijn om die CAO tijdelijk aan te passen.

Zo zouden de clubs hun spelers onder contract kunnen houden, zonder ze een heel seizoen vast te moeten leggen. Of de betrokken spelers hier ook om staan te springen, is echter een andere zaak.

LEES OOK: Verlinden naar Belgische topclub? "Uitgebreid contact"

🚀 FC Olympia Beerschot Wilrijk-fans lezen nu:

Kuyt breekt: openhartige woorden raken diep
Kuyt breekt: openhartige woorden raken diep
50

Wie is momenteel uw favoriet voor de bekerfinale?

Meest recent

Club Brugge met straf nieuws: "Alle records verbroken"

Club Brugge hoopt binnen een zestal weken een enorm feest te bouwen. Ze hopen dit de landstitel te ...

32
32
Red Flames balen: "Toch mogen we het zo niet bekijken"

De Red Flames speelden 1-1 gelijk in en tegen Schotland. Dat is een goed resultaat, maar de ...

5
5
'Club Brugge incasseert domper: sterkhouder heeft transfer beet'

Club Brugge zal komende zomer héél wat sterkhouders de club zien verlaten. De ...

141
141
Lukaku niet mee naar het WK? Leekens oordeelt

Rudi Garcia zit toch met de handen in het haar. Loïs Openda speelt bijna niet meer bij Juventus ...

79
79
Kompany vol lof: "Kan één van de besten ter wereld worden"

Gaat Vincent Kompany met Bayern München vanavond Real Madrid uitschakelen? Bayern begint alvast ...

24
24
'Anderlecht baalt enorm: Verschaeren weigerde miljoenensom'

Yari Verschaeren is uitstekend begonnen aan de Play-Offs. Als invaller was hij goed voor een assist ...

281
281
Barça schopt wild om zich heen na CL-eliminatie

Voor FC Barcelona zijn de kwartfinales dinsdagavond het eindstation geworden in de Champions League. ...

65
65
'Vete rond Mokio: nieuw contract slaat diepe wonden'

Een weekje geleden kon Ajax een grote opsteker melden. Het slaagde er immers in om Jorthy Mokio een ...

77
77
Kompany doet beklag: "Ik vind dat streng"

Om 21u gaat Vincent Kompany met Bayern München op zoek naar een ticket voor de halve finale van ...

41
41
Verlinden naar Belgische topclub? "Uitgebreid contact"

De zomermercato nadert met rasse schreden en de Belgische topclubs zullen ongetwijfeld ook in de ...

144
144
'Gemiste kans Antwerp? Flop blijkt grof wild'

Het belooft bij Antwerp alweer een drukke transferzomer te worden. De Great Old moet immers weer ...

83
83
'Genk blijft gaan: nieuwe keeperparel in vizier'

Bij KRC Genk grijpen ze de play-offs aan om al wat te experimenteren met het oog op de toekomst. Zo ...

76
76
RAFC-fan Tom Waes staat aan begin van bloedstollend avontuur

Na een bijzonder moeilijke periode slaat Tom Waes een nieuw hoofdstuk open. Eind 2024 raakte de ...

22
22
Meer dan 50 miljoen? Godts reageert op transfergeruchten

Mika Godts loopt dezer dagen serieus in de kijker. De flankaanvaller is dit seizoen helemaal ...

31
31
Mokerslag Liverpool en Frankrijk: einde seizoen en geen WK

Het zijn spannende weken, want de nationale competities naderen hun ontknoping en met het WK aan de ...

45
45
TRANSFERUURTJE: 'Knaltransfer Sadiki, wenslijst Anderlecht klaar'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

144
144
Vrouwelijke T1 aangevallen: Kompany springt in de bres

Vincent Kompany neemt het vanavond op tegen Real Madrid in de return van de kwartfinale van de ...

154
154
Ruben Van Gucht brengt BV tot absoluut kookpunt

Ruben Van Gucht is nu al enkele jaren niet meer uit de media weg te slaan. Relationele perikelen, ...

76
76
‘Rode Duivels hopen: onverwachte wending van toptalent?’

De Rode Duivels zagen de afgelopen jaren heel wat talenten voor een ander land kiezen, maar mogelijk ...

172
172
'Charleroi wil aanvallende pion wegplukken bij Anderlecht'

Sporting Charleroi heeft Nicolas Frutos enkele weken geleden aangesteld als de nieuwe sportief ...

135
135
Debast: "Van hen leerde ik het meest bij Anderlecht"

Zeno Debast kende dit seizoen maandenlang blessureleed. De afgelopen weken is hij weer fit en hij ...

133
133
'Anderlecht krijgt gigantische financiële opsteker'

RSC Anderlecht gaat komende zomer een schoonmaak houden in de kern. De Brusselaars willen dan ...

256
256
'Club Brugge informeert bij Standard voor transfer'

Gaat Club Brugge Standard een stevige tik uitdelen op de transfermarkt? Het zou zomaar kunnen. ...

333
333
Kompany: "Twee jaar geleden was ik nog de slechtste coach"

Vincent Kompany maakt al vele jaren indruk als coach. Hij hoopt morgen Real Madrid uit te schakelen ...

137
137
Neuer zet Belgische doelman in top vijf beste keepers ooit

Manuel Neuer is ook op zijn 40ste nog steeds een van de beste doelmannen ter wereld. De Duitser ...

535
535

Meer sportnieuws