'Oplossing voor OHL en Antwerp in beker- en promotiefinale'

door
'Oplossing voor OHL en Antwerp in beker- en promotiefinale'

De reglementswijziging die de Pro League had doorgevoerd met betrekking tot de beker- en promotiefinale, werd dinsdag ongedaan gemaakt door de FIFA. En dus moeten beide wedstrijden toch afgewerkt worden met de spelers die op dit moment nog onder contract staan bij de betrokken clubs. Iets wat vooral problematisch is voor Antwerp en OH Leuven.


Door de ingreep van de Pro League mochten de ploegen normaal gezien ook hun zomeraanwinsten inzetten tijdens de bewuste wedstrijden. Maar de FIFA steekt daar dus een stokje voor. Voor Beerschot en Club Brugge geen enkel probleem, nagenoeg hun volledige kern ligt ook volgend seizoen nog onder contract. Maar bij Antwerp loopt de overeenkomst van liefst 12 spelers af, bij OHL zijn er dat zelfs 14. Van een aantal van die spelers werd zelfs al definitief afscheid genomen, anderen tekenden inmiddels bij een andere club.

Maar er zou toch een oplossing zijn voor Antwerp en OHL. Volgens Sporza is het immers een mogelijkheid om de CAO (collectieve arbeidsovereenkomst) aan te passen. Weliswaar tijdelijk en per uitzondering. Hierdoor zouden de clubs wel contracten van korte duur, zoals één of twee maanden, kunnen uitdelen. Dat is in pakweg Engeland al het geval, maar is in ons land onmogelijk. Bij een concrete aanbeveling van de FIFA of UEFA, zou het mogelijk zijn om die CAO tijdelijk aan te passen.

Zo zouden de clubs hun spelers onder contract kunnen houden, zonder ze een heel seizoen vast te moeten leggen. Of de betrokken spelers hier ook om staan te springen, is echter een andere zaak.

LEES OOK: Arnar Vidarsson vindt prestigieuze nieuwe job

Wie is momenteel uw favoriet voor de bekerfinale?

Meest recent

Under Review: meevallers voor AA Gent & Anderlecht?

Ook na de laatste speeldag van het kalenderjaar blikt Jonathan Lardot namens het Referee Department ...

16
16
Bondsparket stelt voorbeeld: monstersancties in JPL

Ook tijdens de feestdagen blijft voetbal een klein beetje oorlog. Een boodschap die Timothé ...

76
76
'Code rood voor Overmars: sterkhouder verlaat Antwerp'

Een efficiënt Antwerp boekte zaterdag een gevleide zege tegen Zulte Waregem, waardoor Joseph ...

201
201
'Voorwaarden bekend: Goto tóch terug naar Anderlecht?'

Behalve een centrale verdediger staat een spits straks met stip bovenaan de verlanglijst bij RSC ...

319
319
Liefdesbom rond Sydney Sweeney: topvoetballer haalt uit

Hollywood en topvoetbal lijken opnieuw gevaarlijk dicht bij elkaar te komen. Volgens Italiaanse ...

314
314
Africa Cup: Belgische bondscoaches vieren, Marokko imponeert

Op de Africa Cup werd maandag de laatste speeldag van de groepsfase op gang getrapt. Die leverde ...

72
72
Onverwachte kampioen? Vanhaezebrouck voorspelt titelstrijd

De jaargang in de Jupiler Pro League is exact halfweg. Na de winterstop resteren nog tien speeldagen ...

243
243
Twijfels rond Coosemans: analist haalt uit vlak voor neus Proto

Colin Coosemans geldt straks als één van de absolute topfavorieten voor de trofee van ...

209
209
'Duranville op zijspoor: Dortmund grijpt keihard in'

Een aantal (kandidaat-)Rode Duivels zullen zich in het nieuwe kalenderjaar moeten herpakken. Daarbij ...

182
182
Dikke steek aan Genk: dé reden voor viering Tzolis en Vermant

Club Brugge heeft zijn kalenderjaar 2025 op een fraaie manier kunnen afsluiten. De vicekampioen won ...

489
489
Genk in de nesten: "Prioriteit van Hayen is duidelijk"

KRC Genk heeft een tegenvallende eerste seizoenshelft achter de rug. Nieuwe coach Nicky Hayen zal ...

312
312
Anderlecht verrast iedereen: stuntdeal aan soldenprijs?

Het gonst in Brussel: dit soort speler zie je normaal niet in de Jupiler Pro League belanden. ...

564
564
Rigaux speelt open kaart over transferplannen Club Brugge

Na de beruchte trainerswissel kondigde het bestuur van Club Brugge in één adem een ...

585
585
Gouden Schoen 2025: verrassing van formaat in de maak?

Met het nieuwe jaar in zicht is het ook al reikhalzend uitkijken naar het Gala van de Gouden Schoen. ...

678
678
Alderweireld beweegt tot tranen toe met emotionele beelden

Eind vorig seizoen nam Toby Alderweireld een definitief afscheid van het profvoetbal bij Antwerp. Na ...

140
140
Visser vergalt debuut Hayen: Lardot ontleedt Genk-Club

De topper tussen KRC Genk en Club Brugge leverde op tweede kerstdag een heus spektakelstuk op, ...

552
552
Rigaux dropt bom: titelheld Union naar Club Brugge?

Na een beklijvende titelrace wist Union vorig seizoen eindelijk aan het langste eind te trekken ...

1249
1249
Gert Verheyen verrast iedereen met straffe nieuwe uitdaging

Op 55-jarige leeftijd blijft Gert Verheyen verrassen. Terwijl velen hem vooral kennen als vaste ...

752
752
'Jupiler Pro League-clubs lonken naar Neerpede-product'

De wintermercato loert om de hoek. De Belgische ploegen gaan op zoek naar opportuniteiten. ...

237
237
'Anderlecht rekent zich rijk en hoopt op 25 miljoen euro'

Bij RSC Anderlecht verkochten ze afgelopen zomer Kasper Dolberg en Jan-Carlo Simic voor grof geld. ...

461
461
STVV op zucht van topdeal: "Binnenkort een overeenkomst"

Bij STVV doen ze al vele jaren financieel en sportief geweldige zaken in Japan. Maar ondertussen ...

352
352
Vanhaezebrouck dropt 'bommetje': weldra terug T1?

Hein Vanhaezebrouck heeft al anderhalf jaar geen club meer. Hij is analist, maar zijn naam werd de ...

627
627
Van der Elst voorspelt "duurste transfer ooit" bij Club

Club Brugge kende een wisselvallig 2025. In 2026 willen ze weer écht domineren in ...

1004
1004
Vanhaezebrouck ziet grote transferblunder van Anderlecht

Olivier Renard heeft héél veel werk in januari. Hij moet proberen een zestal spelers ...

352
352
Bezorgt Leko Club Brugge een absolute toptransfer?

Bij Club Brugge zijn ze op zoek naar een winger. De Bruggelingen werden al met heel wat spelers in ...

852
852

Meer sportnieuws