'Oplossing voor OHL en Antwerp in beker- en promotiefinale'

door
'Oplossing voor OHL en Antwerp in beker- en promotiefinale'

De reglementswijziging die de Pro League had doorgevoerd met betrekking tot de beker- en promotiefinale, werd dinsdag ongedaan gemaakt door de FIFA. En dus moeten beide wedstrijden toch afgewerkt worden met de spelers die op dit moment nog onder contract staan bij de betrokken clubs. Iets wat vooral problematisch is voor Antwerp en OH Leuven.


Door de ingreep van de Pro League mochten de ploegen normaal gezien ook hun zomeraanwinsten inzetten tijdens de bewuste wedstrijden. Maar de FIFA steekt daar dus een stokje voor. Voor Beerschot en Club Brugge geen enkel probleem, nagenoeg hun volledige kern ligt ook volgend seizoen nog onder contract. Maar bij Antwerp loopt de overeenkomst van liefst 12 spelers af, bij OHL zijn er dat zelfs 14. Van een aantal van die spelers werd zelfs al definitief afscheid genomen, anderen tekenden inmiddels bij een andere club.

Maar er zou toch een oplossing zijn voor Antwerp en OHL. Volgens Sporza is het immers een mogelijkheid om de CAO (collectieve arbeidsovereenkomst) aan te passen. Weliswaar tijdelijk en per uitzondering. Hierdoor zouden de clubs wel contracten van korte duur, zoals één of twee maanden, kunnen uitdelen. Dat is in pakweg Engeland al het geval, maar is in ons land onmogelijk. Bij een concrete aanbeveling van de FIFA of UEFA, zou het mogelijk zijn om die CAO tijdelijk aan te passen.

Zo zouden de clubs hun spelers onder contract kunnen houden, zonder ze een heel seizoen vast te moeten leggen. Of de betrokken spelers hier ook om staan te springen, is echter een andere zaak.

LEES OOK: Hallucinante FIFA-cijfers: JPL met bijna 700 miljoen

Wie is momenteel uw favoriet voor de bekerfinale?

Meest recent

'Napoli kan Cercle Brugge nog aardige duit opleveren'

Cercle Brugge verdiende dit seizoen al 16,80 miljoen euro aan transfers. Zelf spendeerden ze net ...

52
52
De Zerbi: "Of ik vertrek na Club Brugge-debacle?"

Roberto De Zerbi verloor met Olympique Marseille met 3-0 van Club Brugge. Een blamage voor de fiere ...

49
49
Patro plots internationaal bekend: "Zelfs in Italië nieuws"

Patro Eisden haalde Radja Nainggolan voor 75.000 euro weg bij Sporting Lokeren. Hij gaat daar ...

71
71
De Mil huivert: AA Gent verspeelt dure punten in PO1-strijd

AA Gent leek vanavond lange tijd een geweldige zaak te doen in de strijd om de top-6. De Buffalo's ...

104
104
De Roeck vindt net op tijd juiste recept bij Club NXT

In de Challenger Pro League heeft Jonas De Roeck eindelijk het juiste recept gevonden voor Club NXT. ...

144
144
Man City geeft cruciale update over blessure Doku

Manchester City won afgelopen week in de Champions League van Galatasaray. Jérémy Doku ...

49
49
Hasi geeft update over Augustinsson, De Cat & co

RSC Anderlecht kampt ook dit seizoen met het nodige blessureleed. Toch wel zeer opvallend, aangezien ...

173
173
Euvrard in ‘Hasi-situatie’: "Of ik vrees voor een ontslag?"

Besnik Hasi moet vrezen voor zijn job als RSC Anderlecht verliest van Standard, maar andersom is dat ...

64
64
'Ajax gaat voor gigantische stunttransfer'

Ajax zet alles op alles om tweede te worden in de Eredivisie en zich zo te verzekeren van een ticket ...

80
80
Hubert lyrisch en noemt vier spelers van Club Brugge

Club Brugge doet het al jaren uitstekend in Europa, maar in België zullen ze in de Jupiler Pro ...

425
425
'Renard zorgt voor dure miskleun bij Anderlecht'

Olivier Renard maakte tot op heden nog geen indruk als sportieve baas van RSC Anderlecht. De ...

384
384
‘Club Brugge in shock: stunttransfer is pure blamage’

Club Brugge dacht dat het dé beoogde stunttransfer van de wintermercato beet had. Maar ...

827
827
Lichtpunt bij KRC Genk: Hayen vindt nieuwe smaakmaker

De kans dat KRC Genk de top zes gaat halen, wordt met de week kleiner. Het speelde 1-1 tegen Cercle ...

286
286
Westerlo pakt uit met volgende ingaande transfer

KVC Westerlo is zeer actief deze mercato. De Kemphanen hebben alweer een buitenlandse transfer ...

41
41
Hasi: "Dat gaat mogelijk nog gebeuren op de transfermarkt"

RSC Anderlecht haalde tot op heden drie spelers en liet er vijf gaan. Mogen we nog wat verwachten in ...

448
448
'Leegloop bij Union: 5 sterkhouders richting exit'

Union greep in de Champions League net naast de knock-outfase, maar in eigen land doet de ...

263
263
'Totale uitverkoop bij Club Brugge: trio mag beschikken'

Hoewel enkele sterkhouders nog steeds aan de mouw worden getrokken lijkt Club Brugge tijdens de ...

1025
1025
Hoogspanning in Sclessin: RSCA-fans maken statement

Net nu er weer bezoekende fans  toegestaan zijn in de immer beladen Clasico balanceren zowel ...

340
340
'Club Brugge strikt winger, goudhaantjes vertrekken'

Om de torenhoge ambities waar te moeten zoekt Club Brugge in het slot van de wintermercato vooral ...

395
395
'De Mil drukt stempel: AA Gent polst oude bekende'

AA Gent trapt straks speeldag 23 op gang op het veld van La Louvière, maar achter de schermen ...

219
219
Ruben Van Gucht draait door: Nieuw leven verrast iedereen

Dat Ruben Van Gucht moeilijk stil kan zitten, is intussen geen geheim meer. De bekende journalist en ...

108
108
'Club Brugge all-in: Mourinho stuurt bestuur wandelen'

In de late uurtjes van de wintermercato was Club Brugge sowieso nog op zoek naar versterking, maar ...

666
666
'Hasi buiten': Anderlecht-trainer bijt van zich af

Uitgerekend nu de crisis om de hoek loert na een schamele twee op 12 gaat RSC Anderlecht zondag op ...

274
274
Louis Van Gaal breekt: Nederland tot tranen toe bewogen

Eind december stond Nederland even collectief stil bij een actie die emoties losmaakte en mensen in ...

128
128
Leko doet boekje open over toptransfer Schjelderup

Club Brugge wil zich op de wintermercato nog flink versterken. Andreas Schjelderup is hét ...

584
584

Meer sportnieuws