'Oplossing voor OHL en Antwerp in beker- en promotiefinale'

2003 stemmen
'Oplossing voor OHL en Antwerp in beker- en promotiefinale'

De reglementswijziging die de Pro League had doorgevoerd met betrekking tot de beker- en promotiefinale, werd dinsdag ongedaan gemaakt door de FIFA. En dus moeten beide wedstrijden toch afgewerkt worden met de spelers die op dit moment nog onder contract staan bij de betrokken clubs. Iets wat vooral problematisch is voor Antwerp en OH Leuven.


Door de ingreep van de Pro League mochten de ploegen normaal gezien ook hun zomeraanwinsten inzetten tijdens de bewuste wedstrijden. Maar de FIFA steekt daar dus een stokje voor. Voor Beerschot en Club Brugge geen enkel probleem, nagenoeg hun volledige kern ligt ook volgend seizoen nog onder contract. Maar bij Antwerp loopt de overeenkomst van liefst 12 spelers af, bij OHL zijn er dat zelfs 14. Van een aantal van die spelers werd zelfs al definitief afscheid genomen, anderen tekenden inmiddels bij een andere club.

Maar er zou toch een oplossing zijn voor Antwerp en OHL. Volgens Sporza is het immers een mogelijkheid om de CAO (collectieve arbeidsovereenkomst) aan te passen. Weliswaar tijdelijk en per uitzondering. Hierdoor zouden de clubs wel contracten van korte duur, zoals één of twee maanden, kunnen uitdelen. Dat is in pakweg Engeland al het geval, maar is in ons land onmogelijk. Bij een concrete aanbeveling van de FIFA of UEFA, zou het mogelijk zijn om die CAO tijdelijk aan te passen.

Zo zouden de clubs hun spelers onder contract kunnen houden, zonder ze een heel seizoen vast te moeten leggen. Of de betrokken spelers hier ook om staan te springen, is echter een andere zaak.

LEES OOK: Knock out-fase WK 26: één topfavoriet zwaar in het voordeel

🚀

Wie is momenteel uw favoriet voor de bekerfinale?

Meest recent

'Club trekt bleek weg: groots keepersplan op instorten'

Club Brugge had gehoopt om tegen de eerste trainingen een nieuwe doelman beet te hebben. Dat plan ...

47
47
Transferhonger Union niet te stillen: WK-ganger naar Dudenpark

Union SG toont zich bijzonder actief op de zomermercato. Donderdag werd alweer de zesde ...

22
22
Anderlecht en Meunier: pijnlijke waarheid komt boven

Thomas Meunier lijkt op papier een droomoplossing voor Anderlecht. Transfervrij, Belg, ervaren en ...

233
233
'Club Brugge schrikt op: Tresoldi rond met twee ploegen'

Club Brugge wil Nicolo Tresoldi tijdens de huidige zomermercato aan boord houden. Maar dat wordt ...

248
248
Premier League davert: City verpulvert Brits transferrecord

Na tien gouden jaren onder Pep Guardiola, wil Manchester City komend seizoen een nieuwe ...

30
30
Brusselmans vreest hommeles bij Duivels: "Zij zijn pissig"

Maandagnacht strijden de Rode Duivels met de Verenigde Staten om een plek in de kwartfinales van het ...

143
143
Garcia moet fors ingrijpen: Vanaken en De Ketelaere gedumpt?

De Rode Duivels staan in de 1/8ste finales van het WK 2026 na een onwaarschijnlijke thriller tegen ...

373
373
Garcia slaat voetbalwereld met verstomming: "Gekker, gek, gekst"

Na een onwaarschijnlijke comeback heeft België zich dan toch geplaatst voor de 1/8ste finales ...

247
247
'Anderlecht komt te laat: De Cat bereikt voorakkoord'

Na de komst van Giulian Biancone heeft RSC Anderlecht met Léo Pétrot nu al twee ...

530
530
KRC Genk pakt uit: kampioenenmaker viert terugkeer

Voorlopig is Jeppe Erenbjerg nog altijd de enige nieuwkomer bij KRC Genk, dat wel nog op zoek is ...

153
153
Garcia op glad ijs: racismerelletje rond Rode Duivels

Het heeft bloed, zweet en tranen gekost, maar de Rode Duivels zitten in de achtste finale van het ...

212
212
'Club Brugge gaat vol voor winger: bod van 5 miljoen'

Nog geen maand na het veroveren van de titel hervatte Club Brugge maandag de trainingen. Voorlopig ...

454
454
Ruben Van Gucht krijgt zware klappen: "Heel zielig ventje!"

Ruben Van Gucht ligt andermaal (zwaar) onder vuur. De journalist, ondertussen actief voor drie ...

366
366
'Vandenhaute wil Antwerp: akkoord met Gheysens op til'

Van een bommetje gesproken. Eerder deze week geraakte bekend dat niemand minder dan Wouter ...

591
591
Kranten maken sterspeler Rode Duivels met grond gelijk

Na een thriller van jewelste wisten de Rode Duivels zich alsnog te kwalificeren voor de achtste ...

556
556
Filip Joos ontploft hélémaal bij 'Mirakel van Seattle'

Kan een scenario nog knotsgekker geschreven worden? De Rode Duivels zwalpten gisteren ongeveer 85 ...

218
218
'Club schrikt zich hoedje: Arsenal kaapt droomtransfer'

Bij Club Brugge wachten ze nog altijd op hun eerste aanwinst van de zomer. De landskampioen is ...

644
644
PSV-watcher brengt belangrijke De Cat-update

Het blijft een groot vraagteken of Anderlecht volgend seizoen nog op Nathan De Cat zal kunnen ...

174
174
Slechte keuzes van Garcia? Proto reageert met grote lof

De Rode Duivels hebben tegen Senegal één van hun meest iconische WK-wedstrijden ooit ...

236
236
'Club vreest voor Tresoldi: volgende topclub meldt zich'

Club Brugge zal deze zomer weer de nodige smaakmakers verliezen. Na een sterk seizoen waarin ze de ...

240
240
KV Mechelen strikt nu ook talent van Club Brugge

KV Mechelen maakte vorig seizoen indruk door met een jong en veelal Belgisch elftal de zesde plaats ...

130
130
'Oplapwerk en enorm dilemma voor Garcia met Duivels-ster'

De confrontatie met Senegal werd woensdagavond een thriller voor de Rode Duivels. Die leverde ...

251
251
Anderlecht verrast compleet met tweede aanwinst

Anderlecht staat voor een zeer drukke transferzomer, want de kern moet grondig vernieuwd worden. ...

583
583
'Grote kuis bij Duitsland na WK-drama: 5 slachtoffers'

De zestiende finales van het WK hebben meteen al voor verrassingen gezorgd. De Rode Duivels wisten ...

177
177
'Verrassende club mengt zich in strijd om De Cat'

Bij Anderlecht begonnen ze de voorbereiding met enkele dompers, want verschillende spelers liepen ...

304
304

Meer sportnieuws