TRANSFERUURTJE: 'Mata op weg naar uitgang bij Club, Bornauw grof wild'

door
TRANSFERUURTJE: 'Mata op weg naar uitgang bij Club, Bornauw grof wild'

De Bundesliga is weer van start gegaan, maar voorts liggen de meeste competities nog steeds plat of werden ze stopgezet door de gevolgen van het coronavirus. Daardoor zijn tal van clubs uit binnen- en buitenland nu al druk in weer met de voorbereiding op het zomerse transfergeweld. VoetbalNieuws vat het belangrijkste transfernieuws dan ook dagelijks om 12u voor u samen in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
Volgens RTBF is de kans groot dat Club Brugge deze zomer afscheid moet nemen van steunpilaar Clinton Mata. De Waalse publieke omroep stelt immers dat de 27-jarige Angolees op het punt staat om naar de Bundesliga te verhuizen. Daar tonen verschillende teams interesse in de verdediger, maar het is Hertha BSC dat de beste papieren zou hebben. Voor de Zweedse middenvelder Armin Gigovic krijgt Blauw-Zwart dan weer pittige concurrentie. Buitenlandse media weten dat Arsenal, Manchester City, Wolverhampton en CSKA Moskou hem ook op de radar hebben staan.

RSC Anderlecht heeft met Timon Wellenreuther een concurrent voor Hendrik Van Crombrugge beet, maar de Brusselaars willen nog een ervaren derde doelman aantrekken. Volgens La Dernière Heure blijft Kenny Steppe daarvoor het belangrijkste doelwit. STVV weigerde al tot twee keer toe een bod, maar de Brusselaars zouden niet opgeven. Verder werd een aanbieding geweigerd van AEK Athene om de huurovereenkomst van Ognjen Vranjes te verlengen.

Een oud-speler van Standard maakt mogelijk zijn comeback in de Jupiler Pro League. Matthieu Dossevi vertrekt immers transfervrij bij Toulouse, dat dit seizoen degradeerde uit de Ligue 1. Volgens RMC Sport zijn een aantal Belgische clubs geïnteresseerd om Dossevi nu terug te halen, al kan hij ook in de Ligue 1 blijven.

Onder impuls van sportieve baas Igli Tare zou SS Lazio zijn vizier hebben gericht op enkele spelers uit de Jupiler Pro League. Volgens het Italiaanse medium TMW staan Bryan Heynen (KRC Genk) en Yari Verschaeren (RSC Anderlecht) op de shortlist. Het duo zou eerder een alternatief moeten bieden voor spelmaker Luis Alberto of middelen Sergeij Milinkovic-Savic. Een zomertransfer lijkt in beide gevallen echter niet aan de orde.

BUITENLAND
Sebastiaan Bornauw is bezig aan een sterk eerste seizoen bij FC Köln. De evolutie van de verdediger gaat ook niet onopgemerkt voorbij. In ons land klinkt zijn naam alsmaar luider om weldra bij de selectie van de Rode Duivels aan te sluiten, terwijl het Duitse medium Express nu nog eens schrijft dat Bornauw erg gegeerd is na zijn eerste jaar in Keulen. "Enkele topclubs zullen hem op hun lijstje gezet hebben", klinkt het.

FC Barcelona weigert om Lautaro Martinez zomaar op te geven. De koploper van La Liga heeft Internazionale opnieuw een voorstel gedaan, zo meldt El Mundo Deportivo. De Spaanse topclub heeft naar verluidt voorgesteld om  in de transferdeal te betrekken. De back zou zo'n 41 miljoen euro waard zijn, waardoor Barcelona een aanzienlijk lager bedrag voor Martínez op tafel hoeft neer te leggen. De Catalen zouden mikken op een transfersom van 70 miljoen euro.

Volgens The Sun wil Chelsea een compleet elftal aan spelers te laten gaan. Spelers als Willian en Pedro Rodríguez lijken de club transfervrij achter zich te laten. Jorginho vertrekt mogelijk naar Juventus, waar Internazionale interesse heeft getoond voor Marcos Alonso. Ook doelman Kepa Arrizabalaga, Kurt Zouma, Michy Batshuayi en Ross Barkley mogen uitkijken naar andere clubs. Daar komt nog bij dat een aantal verhuurde spelers verkocht mag worden. Het Britse medium noemt onder meer Tiemoue Bakayoko, Álvaro Morata en Davide Zappacosta.

Zijn sterke prestaties bij Wolverhampton, zouden revelatie Adama Traoré een fraaie transfer naar Liverpool kunnen opleveren. Volgens The Mirror zouden de Reds zelfs tot actie zijn overgegaan om de Wolves-ster binnen te halen en officieel gevraagd hebben achter de voorwaarden. De ploeg van Jürgen Klopp lijk daarmee de piste van RB Leipzig-aanvaller Timo Werner te verlaten, nadat er geen vooruitgang meer werd geboekt in dit dossier.

Ajax gaat alweer een smaakmaker de club zien verlaten, dit keer zou Manchester United shoppen in Amsterdam. De Telegraaf weet immers te melden dat de troepen van Ole Gunnar Solskjaer plots doorduwen voor Donny van de Beek. De centrale middenvelder van Ajax had nochtans al een akkoord met Real Madrid en er zou enkel nog een medische keuring moeten plaatsvinden, maar United wil die deal dus nog kapen.

De Belgische doelman Jo Coppens doet het goed bij het Duitse Carl Zeiss Jenna en heeft zich er in de kijker van enkele ploegen gespeeld. Op het einde van de maand is de 29-jarige keeper transfervrij en volgens Liga-Drei.de willen enkele clubs uit de Nederlandse tweede klasse en de Duitse derde klasse daarvan profiteren.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: 'Club slaat toe, Man City heeft knalaanwinst beet'

Clinton Mata moet hoger mikken dan Hertha Berlijn ...

Meest recent

Analisten vellen verdict: Genk bestolen tegen Club?

KRC Genk en Club Brugge openden het kerstvoetbal op spectaculaire wijze, want in een zinderende ...

35
35
De Mil in de problemen: grote vrees voor Westerlo

KAA Gent hoopt met Rik De Mil de juiste T1 te hebben binnengehaald. De oefenmeester moet de machine ...

36
36
Debuut Hayen verpest na zinderende Genkse rollercoaster

Geen fan van kerstvoetbal? Mogelijk bent u het na deze wedstrijd wel geworden. Racing Genk en Club ...

214
214
Winterleegloop bij Zulte? Vandenbroeck reageert

De wintermercato staat voor de deur en de Belgische clubs zijn al volop bezig met transferdossiers. ...

54
54
Één Club Brugge-speler afgemaakt: “Al maanden slecht!"

KRC Genk en Club Brugge zijn er een spektakelstuk van aan het maken in de Cegeka Arena. Na een uur ...

115
115
De Mil lacht er niet mee en voert druk op bij Gent

KAA Gent hoopt op beterschap in de competitie onder Rik De Mil. De Buffalo’s zagen coach Ivan ...

108
108
Genk vloekt op kwelduivel: “Uiteraard weer hij bij Club”

KRC Genk en Club Brugge hebben de Kerstspeeldag in de Jupiler Pro League afgetrapt. De uitploeg ...

158
158
Geen titel, wel transfer naar Zulte Waregem: "Geen spijt"

Bij Zulte Waregem hebben ze de laatste jaren de Scandinavische markt volop ontdekt. Vooral de Denen ...

127
127
'Liverpool schiet in actie voor volgende topspits'

De verwachtingen waren dit seizoen torenhoog bij Liverpool. Nadat het vorig seizoen al de titel ...

65
65
'Pocognoli met handen in haar: plotse leegloop op komst'

Sébastien Pocognoli zorgde in oktober voor ophef door midden in het seizoen te vertrekken bij ...

55
55
Groot nieuws voor Hoefkens: NAC grijpt in

Vorige week viel de naam van Carl Hoefkens nog bij KRC Genk, maar de trainer paste voor een job bij ...

50
50
11 namen: dubbele opsteker voor Club, Hayen grijpt niet in

Om 13u30 wordt de kerstspeeldag in de Jupiler Pro League op gang getrapt. Dat gebeurt meteen met een ...

149
149
'Rode Duivels grijpen nu toch weer naast toptalent'

Er was in 2025 heel wat te doen over spelers met een dubbele nationaliteit bij de Rode Duivels. Heel ...

169
169
TRANSFERUURTJE: 'Club troeft Anderlecht af, Barça ontdekt Gentse parel'

De wintermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk ...

197
197
Hubert haalt snoeihard uit naar Anderlecht

David Hubert werd een tijdje geleden ontslagen bij RSC Anderlecht. Nu zit de hoofdtrainer bij Union ...

366
366
Vera deelt hartverscheurend verhaal over Nicky Hayen

Het zijn zware weken geweest voor Nicky Hayen, maar zeker ook heftige jaren voor Vera Duchateau. Al ...

259
259
Zulte Waregem roept oorlogstaal naar Antwerp

Zulte Waregem kent dit seizoen wisselvallige resultaten, maar de promovendus doet het behoorlijk in ...

530
530
Held: Vuskovic (ex-Westerlo) redt leven na akelig moment

Luka Vuskovic maakte op 17-jarige leeftijd op huurbasis furore bij Westerlo, maar nu zit de centrale ...

40
40
‘KAA Gent slaat bal mis: wéér toptalent op weg naar exit'

KAA Gent krijgt dit seizoen klappen. De resultaten vallen dik tegen en als klap op de vuurpijl ...

461
461
Einde verhaal? Fans keren zich nu ook tegen Marc Brys

Marc Brys staat officieel nog onder contract als bondscoach van Kameroen, maar de Belgische ...

108
108
'Real schiet in actie: opvolger voor clubicoon bepaald'

Bij Real werkten ze in de voorbije zomers al aan een verjonging van het elftal, met dit seizoen nog ...

85
85
'Afrikaanse kampioen op weg naar Belgische club'

De wintermercato gaat binnen enkele dagen van start en de zoektocht naar versterking is bij de ...

333
333
Tip voor De Mil: "Hij moet meer kansen krijgen"

Rik De Mil heeft tot dusver nog maar weinig plezier beleefd aan zijn overstap naar AA Gent. De ...

184
184
'Paniek bij Club: ook transfer Tzolis weer op tafel'

Club Brugge gaat vrijdagmiddag in Genk nog op zoek naar een resultaat, maar daarna kan het vizier ...

262
262
Ophef op Africa Cup: Saintfiet haalt keihard uit

Op tweede kerstdag wordt er ook op de Africa Cup weer gevoetbald. Daarbij zijn ook twee Belgische ...

159
159

Meer sportnieuws