TRANSFERUURTJE: 'Mata op weg naar uitgang bij Club, Bornauw grof wild'

1040 stemmen
TRANSFERUURTJE: 'Mata op weg naar uitgang bij Club, Bornauw grof wild'

De Bundesliga is weer van start gegaan, maar voorts liggen de meeste competities nog steeds plat of werden ze stopgezet door de gevolgen van het coronavirus. Daardoor zijn tal van clubs uit binnen- en buitenland nu al druk in weer met de voorbereiding op het zomerse transfergeweld. VoetbalNieuws vat het belangrijkste transfernieuws dan ook dagelijks om 12u voor u samen in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
Volgens RTBF is de kans groot dat Club Brugge deze zomer afscheid moet nemen van steunpilaar Clinton Mata. De Waalse publieke omroep stelt immers dat de 27-jarige Angolees op het punt staat om naar de Bundesliga te verhuizen. Daar tonen verschillende teams interesse in de verdediger, maar het is Hertha BSC dat de beste papieren zou hebben. Voor de Zweedse middenvelder Armin Gigovic krijgt Blauw-Zwart dan weer pittige concurrentie. Buitenlandse media weten dat Arsenal, Manchester City, Wolverhampton en CSKA Moskou hem ook op de radar hebben staan.

RSC Anderlecht heeft met Timon Wellenreuther een concurrent voor Hendrik Van Crombrugge beet, maar de Brusselaars willen nog een ervaren derde doelman aantrekken. Volgens La Dernière Heure blijft Kenny Steppe daarvoor het belangrijkste doelwit. STVV weigerde al tot twee keer toe een bod, maar de Brusselaars zouden niet opgeven. Verder werd een aanbieding geweigerd van AEK Athene om de huurovereenkomst van Ognjen Vranjes te verlengen.

Een oud-speler van Standard maakt mogelijk zijn comeback in de Jupiler Pro League. Matthieu Dossevi vertrekt immers transfervrij bij Toulouse, dat dit seizoen degradeerde uit de Ligue 1. Volgens RMC Sport zijn een aantal Belgische clubs geïnteresseerd om Dossevi nu terug te halen, al kan hij ook in de Ligue 1 blijven.

Onder impuls van sportieve baas Igli Tare zou SS Lazio zijn vizier hebben gericht op enkele spelers uit de Jupiler Pro League. Volgens het Italiaanse medium TMW staan Bryan Heynen (KRC Genk) en Yari Verschaeren (RSC Anderlecht) op de shortlist. Het duo zou eerder een alternatief moeten bieden voor spelmaker Luis Alberto of middelen Sergeij Milinkovic-Savic. Een zomertransfer lijkt in beide gevallen echter niet aan de orde.

BUITENLAND
Sebastiaan Bornauw is bezig aan een sterk eerste seizoen bij FC Köln. De evolutie van de verdediger gaat ook niet onopgemerkt voorbij. In ons land klinkt zijn naam alsmaar luider om weldra bij de selectie van de Rode Duivels aan te sluiten, terwijl het Duitse medium Express nu nog eens schrijft dat Bornauw erg gegeerd is na zijn eerste jaar in Keulen. "Enkele topclubs zullen hem op hun lijstje gezet hebben", klinkt het.

FC Barcelona weigert om Lautaro Martinez zomaar op te geven. De koploper van La Liga heeft Internazionale opnieuw een voorstel gedaan, zo meldt El Mundo Deportivo. De Spaanse topclub heeft naar verluidt voorgesteld om  in de transferdeal te betrekken. De back zou zo'n 41 miljoen euro waard zijn, waardoor Barcelona een aanzienlijk lager bedrag voor Martínez op tafel hoeft neer te leggen. De Catalen zouden mikken op een transfersom van 70 miljoen euro.

Volgens The Sun wil Chelsea een compleet elftal aan spelers te laten gaan. Spelers als Willian en Pedro Rodríguez lijken de club transfervrij achter zich te laten. Jorginho vertrekt mogelijk naar Juventus, waar Internazionale interesse heeft getoond voor Marcos Alonso. Ook doelman Kepa Arrizabalaga, Kurt Zouma, Michy Batshuayi en Ross Barkley mogen uitkijken naar andere clubs. Daar komt nog bij dat een aantal verhuurde spelers verkocht mag worden. Het Britse medium noemt onder meer Tiemoue Bakayoko, Álvaro Morata en Davide Zappacosta.

Zijn sterke prestaties bij Wolverhampton, zouden revelatie Adama Traoré een fraaie transfer naar Liverpool kunnen opleveren. Volgens The Mirror zouden de Reds zelfs tot actie zijn overgegaan om de Wolves-ster binnen te halen en officieel gevraagd hebben achter de voorwaarden. De ploeg van Jürgen Klopp lijk daarmee de piste van RB Leipzig-aanvaller Timo Werner te verlaten, nadat er geen vooruitgang meer werd geboekt in dit dossier.

Ajax gaat alweer een smaakmaker de club zien verlaten, dit keer zou Manchester United shoppen in Amsterdam. De Telegraaf weet immers te melden dat de troepen van Ole Gunnar Solskjaer plots doorduwen voor Donny van de Beek. De centrale middenvelder van Ajax had nochtans al een akkoord met Real Madrid en er zou enkel nog een medische keuring moeten plaatsvinden, maar United wil die deal dus nog kapen.

De Belgische doelman Jo Coppens doet het goed bij het Duitse Carl Zeiss Jenna en heeft zich er in de kijker van enkele ploegen gespeeld. Op het einde van de maand is de 29-jarige keeper transfervrij en volgens Liga-Drei.de willen enkele clubs uit de Nederlandse tweede klasse en de Duitse derde klasse daarvan profiteren.

LEES OOK: Vossen ziet Genk goudmijn aanboren op transfermarkt

Clinton Mata moet hoger mikken dan Hertha Berlijn ...

Meest recent

Straffe cijfers bij Witsel: "Is niet iedereen gegeven"

Axel Witsel begint aan zijn vierde WK met de Rode Duivels. Witsel is een icoon van het Belgische ...

27
27
KV Kortrijk kondigt volgende wijzigingen in A-kern aan

KV Kortrijk is druk bezig. De Kerels zijn volop bezig met het samenstellen van de selectie, maar de ...

22
22
Cyle Larin behoedt Canada van compleet mislukte WK-start

Om 21u begonnen Canada en Bosnië aan hun eerste match op dit WK. In de prachtige stad Toronto ...

24
24
'Drie Belgische clubs vechten om dezelfde spits'

De transfermolen draait op volle toeren. De geruchten nemen steeds meer toe en de Belgische clubs ...

67
67
Fans Rode Duivels vellen oordeel: eindstation op WK bekend

De Rode Duivels beginnen maandag aan hun WK met een match tegen Egypte. Daar moeten ze meteen de ...

64
64
Gewaagde uitspraken van Kompany kloppen (helaas) niet

Vincent Kompany was van 2019-2022 actief bij Anderlecht. In die periode werkte de coach met heel ...

76
76
“Ik zal het nooit vergeten”: Lukebakio over Mourinho

Dodi Lukebakio is steevast een goede invaller bij de Rode Duivels. Hij kan nog van grote waarde zijn ...

57
57
Seys lyrisch over Rode Duivel: "Zelfde niveau als Yamal"

Joaquin Seys is mee naar het WK en de linkerflankverdediger steelt op training met zijn ogen. In de ...

92
92
"Dat is heel belangrijk": Courtois voert druk op bij Duivels

De Rode Duivels spelen maandag tegen Egypte. Dat is meteen een belangrijke wedstrijd voor de Belgen. ...

32
32
Raadsel van Canada: geflopt bij Club, wel succes in La Liga

Canada speelt vanavond zijn openingsmatch van het WK tegen Bosnië. De Canadezen hebben spelers ...

85
85
Standard en België: Witsel verrast iedereen

Axel Witsel is op zijn 37ste misschien wel de meest ervaren speler van alle Rode Duivels. Na een ...

152
152
Opschudding op WK: speler mag Canada niet in en mist match

Er is al heel wat te doen geweest over bepaalde regels in de Verenigde Staten. De strenge aanpak van ...

220
220
Vertrek bij Club Brugge? Seys geeft duidelijk antwoord

Joaquin Seys maakte de afgelopen jaren een goede ontwikkeling door. De linksachter van Club Brugge ...

500
500
JPL-clubs kijken rond op WK: derde keer, goede keer?

Bosnië neemt het vanavond op tegen gastland Canada. Voor de Bosniërs een mooie match om ...

62
62
Onrust voor WK-opener: Duivels kennen scheidsrechter

Donderdagavond werd officieel het startschot gegeven voor het WK, maar de Rode Duivels moeten ...

174
174
'Leegloop bij KV Mechelen: viertal laat kassa rinkelen'

Meedingen naar een Europees ticket bleek net iets te hoog gegrepen, maar KV Mechelen mag toch ...

451
451
‘Dit wordt de zomerstunt': Anderlecht jaagt op droomtransfer

Anderlecht wil deze zomer uitpakken met een aanvaller die voor actie en goals moet zorgen. Paars-wit ...

859
859
Witte rook in Leuven: OHL shopt bij Club Brugge

Officieel moet de zomermercato zijn deuren nog openen, maar heel wat ploegen zijn uiteraard al druk ...

121
121
'AA Gent heeft Burgess beet: plannen De Mil bekend'

Nog voor het transfergeweld goed en wel is losgebarsten, lijkt de eerste spraakmakende overstap van ...

365
365
Belgisch WK-experiment draait uit op Nederlandse vernedering

Zowel Nederland als België zijn erbij op het ondertussen gestarte WK in Mexico, de Verenigde ...

175
175
'Alle remmen los: 3 (!) recordtransfers bij Club Brugge'

Charles De Ketelaere, Igor Thiago en Ardon Jashari legden de lat de afgelopen jaren stelselmatig ...

698
698
'De Cat hakt knoop door: jackpot voor Anderlecht'

In het ideale scenario blijft hij nog een jaartje langer aan boord, maar de kans oogt alsmaar groter ...

600
600
Van K3 naar WK: Kathleen Aerts met eerlijke bekentenis

Van een uitzinnige AFAS Dome naar een kolkend voetbalstadion met 87.000 supporters. Kathleen Aerts ...

20
20
‘Rigaux krijgt meteen mokerslag van jewelste bij Feyenoord’

Dévy Rigaux koos ervoor om Club Brugge te verlaten en een nieuwe uitdaging aan te gaan bij ...

181
181
‘Club Brugge krijgt genadeloos antwoord voor toptarget’

Club Brugge is de zomermercato naarstig aan het afspeuren om de kern van volgend seizoen te ...

377
377

Meer sportnieuws