TRANSFERUURTJE: 'Mata op weg naar uitgang bij Club, Bornauw grof wild'

door
TRANSFERUURTJE: 'Mata op weg naar uitgang bij Club, Bornauw grof wild'

De Bundesliga is weer van start gegaan, maar voorts liggen de meeste competities nog steeds plat of werden ze stopgezet door de gevolgen van het coronavirus. Daardoor zijn tal van clubs uit binnen- en buitenland nu al druk in weer met de voorbereiding op het zomerse transfergeweld. VoetbalNieuws vat het belangrijkste transfernieuws dan ook dagelijks om 12u voor u samen in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
Volgens RTBF is de kans groot dat Club Brugge deze zomer afscheid moet nemen van steunpilaar Clinton Mata. De Waalse publieke omroep stelt immers dat de 27-jarige Angolees op het punt staat om naar de Bundesliga te verhuizen. Daar tonen verschillende teams interesse in de verdediger, maar het is Hertha BSC dat de beste papieren zou hebben. Voor de Zweedse middenvelder Armin Gigovic krijgt Blauw-Zwart dan weer pittige concurrentie. Buitenlandse media weten dat Arsenal, Manchester City, Wolverhampton en CSKA Moskou hem ook op de radar hebben staan.

RSC Anderlecht heeft met Timon Wellenreuther een concurrent voor Hendrik Van Crombrugge beet, maar de Brusselaars willen nog een ervaren derde doelman aantrekken. Volgens La Dernière Heure blijft Kenny Steppe daarvoor het belangrijkste doelwit. STVV weigerde al tot twee keer toe een bod, maar de Brusselaars zouden niet opgeven. Verder werd een aanbieding geweigerd van AEK Athene om de huurovereenkomst van Ognjen Vranjes te verlengen.

Een oud-speler van Standard maakt mogelijk zijn comeback in de Jupiler Pro League. Matthieu Dossevi vertrekt immers transfervrij bij Toulouse, dat dit seizoen degradeerde uit de Ligue 1. Volgens RMC Sport zijn een aantal Belgische clubs geïnteresseerd om Dossevi nu terug te halen, al kan hij ook in de Ligue 1 blijven.

Onder impuls van sportieve baas Igli Tare zou SS Lazio zijn vizier hebben gericht op enkele spelers uit de Jupiler Pro League. Volgens het Italiaanse medium TMW staan Bryan Heynen (KRC Genk) en Yari Verschaeren (RSC Anderlecht) op de shortlist. Het duo zou eerder een alternatief moeten bieden voor spelmaker Luis Alberto of middelen Sergeij Milinkovic-Savic. Een zomertransfer lijkt in beide gevallen echter niet aan de orde.

BUITENLAND
Sebastiaan Bornauw is bezig aan een sterk eerste seizoen bij FC Köln. De evolutie van de verdediger gaat ook niet onopgemerkt voorbij. In ons land klinkt zijn naam alsmaar luider om weldra bij de selectie van de Rode Duivels aan te sluiten, terwijl het Duitse medium Express nu nog eens schrijft dat Bornauw erg gegeerd is na zijn eerste jaar in Keulen. "Enkele topclubs zullen hem op hun lijstje gezet hebben", klinkt het.

FC Barcelona weigert om Lautaro Martinez zomaar op te geven. De koploper van La Liga heeft Internazionale opnieuw een voorstel gedaan, zo meldt El Mundo Deportivo. De Spaanse topclub heeft naar verluidt voorgesteld om  in de transferdeal te betrekken. De back zou zo'n 41 miljoen euro waard zijn, waardoor Barcelona een aanzienlijk lager bedrag voor Martínez op tafel hoeft neer te leggen. De Catalen zouden mikken op een transfersom van 70 miljoen euro.

Volgens The Sun wil Chelsea een compleet elftal aan spelers te laten gaan. Spelers als Willian en Pedro Rodríguez lijken de club transfervrij achter zich te laten. Jorginho vertrekt mogelijk naar Juventus, waar Internazionale interesse heeft getoond voor Marcos Alonso. Ook doelman Kepa Arrizabalaga, Kurt Zouma, Michy Batshuayi en Ross Barkley mogen uitkijken naar andere clubs. Daar komt nog bij dat een aantal verhuurde spelers verkocht mag worden. Het Britse medium noemt onder meer Tiemoue Bakayoko, Álvaro Morata en Davide Zappacosta.

Zijn sterke prestaties bij Wolverhampton, zouden revelatie Adama Traoré een fraaie transfer naar Liverpool kunnen opleveren. Volgens The Mirror zouden de Reds zelfs tot actie zijn overgegaan om de Wolves-ster binnen te halen en officieel gevraagd hebben achter de voorwaarden. De ploeg van Jürgen Klopp lijk daarmee de piste van RB Leipzig-aanvaller Timo Werner te verlaten, nadat er geen vooruitgang meer werd geboekt in dit dossier.

Ajax gaat alweer een smaakmaker de club zien verlaten, dit keer zou Manchester United shoppen in Amsterdam. De Telegraaf weet immers te melden dat de troepen van Ole Gunnar Solskjaer plots doorduwen voor Donny van de Beek. De centrale middenvelder van Ajax had nochtans al een akkoord met Real Madrid en er zou enkel nog een medische keuring moeten plaatsvinden, maar United wil die deal dus nog kapen.

De Belgische doelman Jo Coppens doet het goed bij het Duitse Carl Zeiss Jenna en heeft zich er in de kijker van enkele ploegen gespeeld. Op het einde van de maand is de 29-jarige keeper transfervrij en volgens Liga-Drei.de willen enkele clubs uit de Nederlandse tweede klasse en de Duitse derde klasse daarvan profiteren.

LEES OOK: Genadeloze Garcia: twee vaste Duivels geschrapt voor WK?

Clinton Mata moet hoger mikken dan Hertha Berlijn ...

Meest recent

Échte reden Anderlecht-woede op Goto onthuld

RSC Anderlecht ging roemloos onderuit tegen Sint-Truiden VV. Op Stayen was Keisuke Goto weer de ...

30
30
Guardiola schokt met nieuwe uitdaging: weg Kompany open?

Waar ligt de toekomst van Pep Guardiola? De Spaanse oefenmeester werd al verschillende keren in ...

18
18
Rik De Mil gooit olie op het vuur: Ivan Leko genegeerd

Komende speeldag staat de Slag om Vlaanderen tussen KAA Gent en Club Brugge op het programma. Coach ...

43
43
'Club casht stevig: bod van 30 miljoen op komst'

Club Brugge mag weer volop dromen van de titel nadat het woensdag zijn achterstand op Union wist ...

91
91
Anderlecht afgemaakt: "Met die jongens geen derde plaats"

Bij Anderlecht was het vertrouwen gegroeid na een zes op zes tegen AA Gent en KV Mechelen, maar ...

120
120
Licentieverdict: ramp voor Sporting Hasselt en RWDM

De voorbije weken waren de Belgische profclubs druk in de weer met hun licentiedossiers. In eerste ...

129
129
Transferdilemma Standard: "Sportief geen discussie, maar..."

Bij Standard knokken ze nog volop mee voor de eindwinst in de Europe Play-Off, maar tegelijk worden ...

43
43
Union pakt uit met opmerkelijke nieuwe deal

Union scheert dit seizoen opnieuw hoge toppen. Het werkte een knappe debuutcampagne af in de ...

36
36
AA Gent slikt dubbele blessuredomper

AA Gent kon ook woensdag niet zijn eerste overwinning van de play-offs pakken. Het slaagde er wel in ...

52
52
TRANSFERUURTJE: 'Goto-bom bij Anderlecht, Brugs toptalent grof wild'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

142
142
STVV springt in de bres voor Goto: zout in Anderlecht-wonde

Keisuke Goto is dit seizoen volledig ontploft bij STVV. Bij de revelatie scoort de Japanner het ene ...

164
164
‘Kompany hakt transferknopen door: Bayern verrast’

Vincent Kompany is dit seizoen grote ogen aan het gooien bij Bayern München. De treble ligt nog ...

76
76
Augustinsson briest na STVV en slaat op tafel bij Anderlecht

RSC Anderlecht slikte een pijnlijk nederlaag op het veld van STVV. De derde plaats is weer heel ver ...

355
355
‘Details vertrek Hazard onthuld: mokerslag Anderlecht’

Thorgan Hazard zal RSC Anderlecht na dit seizoen verlaten, dat werd eerder al bekendgemaakt door ...

288
288
‘Sensationele comeback Karim Benzema in de maak’

Karim Benzema is één van de dodelijkste spitsen van de afgelopen jaren. De Fransman ...

81
81
‘Anderlecht verbaast met standpunt over misnoegde Goto’

Keisuke Goto is dit seizoen de grote man bij revelatie Sint-Truiden VV. Dat zette de Japanner nog ...

578
578
Carrasco gaat helemaal door het lint en pakt bizar rood

Bij de Rode Duivels is hij intussen al enkele jaren uit beeld verdwenen, maar in Saudi-Arabië ...

70
70
'Jashari verlaat AC Milan met zeer pikante transfer'

In januari sleepte Ardon Jashari nog tot veler verbazing de Gouden Schoen in de wacht. De Zwitserse ...

590
590
'Anderlecht kijkt ogen uit: flop is grof wild'

Voor Anderlecht belooft het een zeer drukke zomermercato te worden. Er is in vrijwel elke linie ...

420
420
Konijnenpoot uitgewerkt: Taravel is streng voor spelers

Anderlecht had donderdagavond zijn zinnen gezet op de derde plaats. Die lag voor het grijpen, want ...

212
212
'Cercle schiet in actie voor nieuwe parel'

Cercle Brugge heeft in de Relegation Play-Off niet lang nodig gehad om het behoud af te dwingen. Al ...

125
125
Werkpunt Doku: "Dan kan ik de beste ter wereld zijn"

Voor Manchester City kan het nog een zeer fijn eindeseizoen worden, waarin het zelfs nog een treble ...

104
104
Gert Verheyen zorgt voor kippenvel bij Club-fans

Een zinderende post op Instagram van Gert Verheyen heeft heel wat reacties losgemaakt. Met een ...

256
256
Nieuwe wending Duivels: Amerikanen beslissen over Iran

Bij de Rode Duivels is de voorbereiding volop aan de gang voor het WK. Er is echter nog altijd ...

100
100
'Tresoldi blijft gegeerd: grootmacht stuurt scout'

Club Brugge haalde woensdag stevig uit door KV Mechelen met 6-1 te verslaan. Dat deed deugd na het ...

120
120

Meer sportnieuws