TRANSFERUURTJE: 'Mata op weg naar uitgang bij Club, Bornauw grof wild'

door
TRANSFERUURTJE: 'Mata op weg naar uitgang bij Club, Bornauw grof wild'

De Bundesliga is weer van start gegaan, maar voorts liggen de meeste competities nog steeds plat of werden ze stopgezet door de gevolgen van het coronavirus. Daardoor zijn tal van clubs uit binnen- en buitenland nu al druk in weer met de voorbereiding op het zomerse transfergeweld. VoetbalNieuws vat het belangrijkste transfernieuws dan ook dagelijks om 12u voor u samen in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
Volgens RTBF is de kans groot dat Club Brugge deze zomer afscheid moet nemen van steunpilaar Clinton Mata. De Waalse publieke omroep stelt immers dat de 27-jarige Angolees op het punt staat om naar de Bundesliga te verhuizen. Daar tonen verschillende teams interesse in de verdediger, maar het is Hertha BSC dat de beste papieren zou hebben. Voor de Zweedse middenvelder Armin Gigovic krijgt Blauw-Zwart dan weer pittige concurrentie. Buitenlandse media weten dat Arsenal, Manchester City, Wolverhampton en CSKA Moskou hem ook op de radar hebben staan.

RSC Anderlecht heeft met Timon Wellenreuther een concurrent voor Hendrik Van Crombrugge beet, maar de Brusselaars willen nog een ervaren derde doelman aantrekken. Volgens La Dernière Heure blijft Kenny Steppe daarvoor het belangrijkste doelwit. STVV weigerde al tot twee keer toe een bod, maar de Brusselaars zouden niet opgeven. Verder werd een aanbieding geweigerd van AEK Athene om de huurovereenkomst van Ognjen Vranjes te verlengen.

Een oud-speler van Standard maakt mogelijk zijn comeback in de Jupiler Pro League. Matthieu Dossevi vertrekt immers transfervrij bij Toulouse, dat dit seizoen degradeerde uit de Ligue 1. Volgens RMC Sport zijn een aantal Belgische clubs geïnteresseerd om Dossevi nu terug te halen, al kan hij ook in de Ligue 1 blijven.

Onder impuls van sportieve baas Igli Tare zou SS Lazio zijn vizier hebben gericht op enkele spelers uit de Jupiler Pro League. Volgens het Italiaanse medium TMW staan Bryan Heynen (KRC Genk) en Yari Verschaeren (RSC Anderlecht) op de shortlist. Het duo zou eerder een alternatief moeten bieden voor spelmaker Luis Alberto of middelen Sergeij Milinkovic-Savic. Een zomertransfer lijkt in beide gevallen echter niet aan de orde.

BUITENLAND
Sebastiaan Bornauw is bezig aan een sterk eerste seizoen bij FC Köln. De evolutie van de verdediger gaat ook niet onopgemerkt voorbij. In ons land klinkt zijn naam alsmaar luider om weldra bij de selectie van de Rode Duivels aan te sluiten, terwijl het Duitse medium Express nu nog eens schrijft dat Bornauw erg gegeerd is na zijn eerste jaar in Keulen. "Enkele topclubs zullen hem op hun lijstje gezet hebben", klinkt het.

FC Barcelona weigert om Lautaro Martinez zomaar op te geven. De koploper van La Liga heeft Internazionale opnieuw een voorstel gedaan, zo meldt El Mundo Deportivo. De Spaanse topclub heeft naar verluidt voorgesteld om  in de transferdeal te betrekken. De back zou zo'n 41 miljoen euro waard zijn, waardoor Barcelona een aanzienlijk lager bedrag voor Martínez op tafel hoeft neer te leggen. De Catalen zouden mikken op een transfersom van 70 miljoen euro.

Volgens The Sun wil Chelsea een compleet elftal aan spelers te laten gaan. Spelers als Willian en Pedro Rodríguez lijken de club transfervrij achter zich te laten. Jorginho vertrekt mogelijk naar Juventus, waar Internazionale interesse heeft getoond voor Marcos Alonso. Ook doelman Kepa Arrizabalaga, Kurt Zouma, Michy Batshuayi en Ross Barkley mogen uitkijken naar andere clubs. Daar komt nog bij dat een aantal verhuurde spelers verkocht mag worden. Het Britse medium noemt onder meer Tiemoue Bakayoko, Álvaro Morata en Davide Zappacosta.

Zijn sterke prestaties bij Wolverhampton, zouden revelatie Adama Traoré een fraaie transfer naar Liverpool kunnen opleveren. Volgens The Mirror zouden de Reds zelfs tot actie zijn overgegaan om de Wolves-ster binnen te halen en officieel gevraagd hebben achter de voorwaarden. De ploeg van Jürgen Klopp lijk daarmee de piste van RB Leipzig-aanvaller Timo Werner te verlaten, nadat er geen vooruitgang meer werd geboekt in dit dossier.

Ajax gaat alweer een smaakmaker de club zien verlaten, dit keer zou Manchester United shoppen in Amsterdam. De Telegraaf weet immers te melden dat de troepen van Ole Gunnar Solskjaer plots doorduwen voor Donny van de Beek. De centrale middenvelder van Ajax had nochtans al een akkoord met Real Madrid en er zou enkel nog een medische keuring moeten plaatsvinden, maar United wil die deal dus nog kapen.

De Belgische doelman Jo Coppens doet het goed bij het Duitse Carl Zeiss Jenna en heeft zich er in de kijker van enkele ploegen gespeeld. Op het einde van de maand is de 29-jarige keeper transfervrij en volgens Liga-Drei.de willen enkele clubs uit de Nederlandse tweede klasse en de Duitse derde klasse daarvan profiteren.

LEES OOK: Garcia speelt open kaart over Vermant, Hazard en Lavia

Clinton Mata moet hoger mikken dan Hertha Berlijn ...

Meest recent

Club-fans scanderen opvallende naam, Mechele vol lof

Club Brugge kan met een gerust gemoed toewerken naar de start van de Champions' Play-Offs. Op de ...

0
0
Met domper naar Duivels: Godts hard aangepakt na Klassieker

Mika Godts mag zich deze week voor de eerste keer bij de Rode Duivels melden. Maar de flankaanvaller ...

18
18
Chelsea zorgt voor nieuwe wending in Duivels-soap Lavia

De Rode Duivels trekken deze week naar de Verenigde Staten voor een oefenkamp en twee ...

67
67
Hayen krijgt klappen: pijnlijke conclusie na ondergang Genk

Het is KRC Genk dan toch niet gelukt om zich te plaatsen voor de Champions' Play-Offs. Even zag het ...

134
134
Bayern legt bom onder Kompany: beslissing met grote gevolgen

Vincent Kompany ziet Bayern winnen, maar achter de schermen groeit de spanning. De keeperskwestie, ...

59
59
Club Brugge in titelmodus: forse waarschuwing voor Union

Club Brugge heeft de reguliere competitie op fraaie wijze afgesloten. Zelfs zonder de geblesseerde ...

165
165
Enorme euforie bij Gent: actie De Mil maakt kleedkamer gek

Even werd het nog bibberen, maar AA Gent heeft zich zondag dan toch geplaatst voor de Champions' ...

93
93
Anderlecht keihard uitgefloten: schlemiel krijgt 3 op 10

RSC Anderlecht heeft zich zondagavond geplaatst voor de Champions' Play-Offs. Maar daarmee is ook al ...

443
443
Om deze reden moet Cercle ook na stunt vrezen in play-downs

Dé verrassing van de slotspeeldag in de reguliere competitie kwam zonder twijfel van Cercle ...

131
131
Duidelijkheid over Bounida: "Hij heeft zijn keuze gemaakt"

De voorbije dagen was er weer heel wat te doen over de toekomst van Rayane Bounida. De 20-jarige ...

126
126
Gehavend Real trekt thriller in derby naar zich toe

Zondagavond waren in LaLiga alle ogen gericht op de Madrileense derby. Die leverde het nodige ...

50
50
Krijgt Essevee nog nieuwe coach? Colpaert reageert

Niet alleen de strijd om de zesde plaats bleef spannend tot het bittere eind, maar ook die voor de ...

102
102
Taravel maakt eigen spelers met de grond gelijk

Voor Anderlecht viel er zondag ondanks de kwalificatie voor de Champions' Play-Off niets te vieren. ...

323
323
Leko stuurt stevige waarschuwing voor start play-offs

Club Brugge heeft de reguliere competitie afgesloten met een klinkende zege. Het legde met KV ...

407
407
Gent toch in PO1, maar De Mil is niet gerust

De voorbije jaren liet AA Gent een paar keer op de laatste speeldag nog kwalificatie voor de ...

249
249
Ontgoocheling voor Genk: "We geven het zelf weg"

Er moest uiteindelijk nog één topclub uit de boot vallen voor de Champions' Play-Off ...

263
263
Keiharde conclusie Anderlecht: "Het trok op niets"

Anderlecht heeft zondag zijn ticket voor de Champions' Play-Off over de streep getrokken, maar dat ...

289
289
Titelstrijd, Europa en degradatie: zo beginnen de POs

Zondagavond is het doek gevallen over het reguliere seizoen in de Jupiler Pro League. De laatste ...

550
550
Door oog van de naald: OHL voorkomt Play-Downs in 90ste

Ook onderin het klassement in de Jupiler Pro League zijn de kaarten geschud. In navolging van FCV ...

113
113
Gent en Anderlecht bibberen naar PO1, Genk komt tekort

Het was zondagavond op de slotspeeldag van de Jupiler Pro League vooral uitkijken naar de strijd om ...

173
173
Titelstrijd met twee: Union én Club maken Play-Off-statement

Nog voor de Champions' Play-Offs van start zijn gegaan, lijkt nu al duidelijk dat de landskampioen ...

231
231
Courtois-bom: België ontploft na schokkende Real-blunder

Thibaut Courtois voelde al iets in de opwarming, maar speelde toch nog voor Real Madrid. Nu blijkt ...

133
133
City pakt League Cup! Enorme blunder nekt Arsenal in finale

Slechts enkele dagen na de uitschakeling in de Champions League heeft Manchester City zich op fraaie ...

70
70
LIVE Slotspeeldag: Anderlecht en Gent vrezen doemscenario

Zondagavond wordt de volledige slotspeeldag van de reguliere competitie integraal op hetzelfde ...

95
95
Rode Pocognoli pakt 18 op 18, zwarte zondag voor PSV

Het AS Monaco van coach Sébastien Pocognoli blijft maar winnen in de Ligue 1. Zondag werd ook ...

185
185

Meer sportnieuws