TRANSFERUURTJE: 'Mata op weg naar uitgang bij Club, Bornauw grof wild'

door
TRANSFERUURTJE: 'Mata op weg naar uitgang bij Club, Bornauw grof wild'

De Bundesliga is weer van start gegaan, maar voorts liggen de meeste competities nog steeds plat of werden ze stopgezet door de gevolgen van het coronavirus. Daardoor zijn tal van clubs uit binnen- en buitenland nu al druk in weer met de voorbereiding op het zomerse transfergeweld. VoetbalNieuws vat het belangrijkste transfernieuws dan ook dagelijks om 12u voor u samen in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
Volgens RTBF is de kans groot dat Club Brugge deze zomer afscheid moet nemen van steunpilaar Clinton Mata. De Waalse publieke omroep stelt immers dat de 27-jarige Angolees op het punt staat om naar de Bundesliga te verhuizen. Daar tonen verschillende teams interesse in de verdediger, maar het is Hertha BSC dat de beste papieren zou hebben. Voor de Zweedse middenvelder Armin Gigovic krijgt Blauw-Zwart dan weer pittige concurrentie. Buitenlandse media weten dat Arsenal, Manchester City, Wolverhampton en CSKA Moskou hem ook op de radar hebben staan.

RSC Anderlecht heeft met Timon Wellenreuther een concurrent voor Hendrik Van Crombrugge beet, maar de Brusselaars willen nog een ervaren derde doelman aantrekken. Volgens La Dernière Heure blijft Kenny Steppe daarvoor het belangrijkste doelwit. STVV weigerde al tot twee keer toe een bod, maar de Brusselaars zouden niet opgeven. Verder werd een aanbieding geweigerd van AEK Athene om de huurovereenkomst van Ognjen Vranjes te verlengen.

Een oud-speler van Standard maakt mogelijk zijn comeback in de Jupiler Pro League. Matthieu Dossevi vertrekt immers transfervrij bij Toulouse, dat dit seizoen degradeerde uit de Ligue 1. Volgens RMC Sport zijn een aantal Belgische clubs geïnteresseerd om Dossevi nu terug te halen, al kan hij ook in de Ligue 1 blijven.

Onder impuls van sportieve baas Igli Tare zou SS Lazio zijn vizier hebben gericht op enkele spelers uit de Jupiler Pro League. Volgens het Italiaanse medium TMW staan Bryan Heynen (KRC Genk) en Yari Verschaeren (RSC Anderlecht) op de shortlist. Het duo zou eerder een alternatief moeten bieden voor spelmaker Luis Alberto of middelen Sergeij Milinkovic-Savic. Een zomertransfer lijkt in beide gevallen echter niet aan de orde.

BUITENLAND
Sebastiaan Bornauw is bezig aan een sterk eerste seizoen bij FC Köln. De evolutie van de verdediger gaat ook niet onopgemerkt voorbij. In ons land klinkt zijn naam alsmaar luider om weldra bij de selectie van de Rode Duivels aan te sluiten, terwijl het Duitse medium Express nu nog eens schrijft dat Bornauw erg gegeerd is na zijn eerste jaar in Keulen. "Enkele topclubs zullen hem op hun lijstje gezet hebben", klinkt het.

FC Barcelona weigert om Lautaro Martinez zomaar op te geven. De koploper van La Liga heeft Internazionale opnieuw een voorstel gedaan, zo meldt El Mundo Deportivo. De Spaanse topclub heeft naar verluidt voorgesteld om  in de transferdeal te betrekken. De back zou zo'n 41 miljoen euro waard zijn, waardoor Barcelona een aanzienlijk lager bedrag voor Martínez op tafel hoeft neer te leggen. De Catalen zouden mikken op een transfersom van 70 miljoen euro.

Volgens The Sun wil Chelsea een compleet elftal aan spelers te laten gaan. Spelers als Willian en Pedro Rodríguez lijken de club transfervrij achter zich te laten. Jorginho vertrekt mogelijk naar Juventus, waar Internazionale interesse heeft getoond voor Marcos Alonso. Ook doelman Kepa Arrizabalaga, Kurt Zouma, Michy Batshuayi en Ross Barkley mogen uitkijken naar andere clubs. Daar komt nog bij dat een aantal verhuurde spelers verkocht mag worden. Het Britse medium noemt onder meer Tiemoue Bakayoko, Álvaro Morata en Davide Zappacosta.

Zijn sterke prestaties bij Wolverhampton, zouden revelatie Adama Traoré een fraaie transfer naar Liverpool kunnen opleveren. Volgens The Mirror zouden de Reds zelfs tot actie zijn overgegaan om de Wolves-ster binnen te halen en officieel gevraagd hebben achter de voorwaarden. De ploeg van Jürgen Klopp lijk daarmee de piste van RB Leipzig-aanvaller Timo Werner te verlaten, nadat er geen vooruitgang meer werd geboekt in dit dossier.

Ajax gaat alweer een smaakmaker de club zien verlaten, dit keer zou Manchester United shoppen in Amsterdam. De Telegraaf weet immers te melden dat de troepen van Ole Gunnar Solskjaer plots doorduwen voor Donny van de Beek. De centrale middenvelder van Ajax had nochtans al een akkoord met Real Madrid en er zou enkel nog een medische keuring moeten plaatsvinden, maar United wil die deal dus nog kapen.

De Belgische doelman Jo Coppens doet het goed bij het Duitse Carl Zeiss Jenna en heeft zich er in de kijker van enkele ploegen gespeeld. Op het einde van de maand is de 29-jarige keeper transfervrij en volgens Liga-Drei.de willen enkele clubs uit de Nederlandse tweede klasse en de Duitse derde klasse daarvan profiteren.

LEES OOK: Eto’o 'op weg' naar Genk? Dossier plots heet

Clinton Mata moet hoger mikken dan Hertha Berlijn ...

Meest recent

Gent schiet zichzelf in voet: pijnlijke nederlaag tegen OHL

AA Gent was de voorbije weken weer de top zes binnengeslopen, maar heeft zijn positie daar weer in ...

21
21
PSV ontdekt nieuwe Belg: "Zoveel mogelijk meepikken"

De voorbije weken kampten ze bij PSV met een stevige blessurecrisis. Dat had echter ook tot gevolg ...

6
6
Beerschot verstevigt derde plaats, Futures winnen op valreep

Zaterdagavond stonden er nog drie wedstrijden op het programma in de Challenger Pro League. Daarin ...

50
50
'Anderlecht-talent is het beu: vertrek dreigt'

Bij Anderlecht was het alweer een drukke transferperiode. En ook in de zomer lijkt er weer heel wat ...

184
184
Harde woorden bij Charleroi na einde fraaie reeks

Charleroi was de laatste weken bezig aan een zeer straffe reeks en was in 2026 nog altijd ...

29
29
Chelsea-coach verschaft update over rentree Lavia

Al jarenlang geldt Roméo Lavia als misschien wel hét grootste talent van het Belgische ...

29
29
'Raskin op weg naar knaltransfer voor een prikje'

De titelstrijd in Schotland belooft de komende maanden nog zeer spannend te worden. Het verrassende ...

79
79
Tienkoppig Cercle stunt en stopt straffe reeks Charleroi

Charleroi was de voorbije weken aan een zeer straffe reeks bezig. Nadat het zes veelal topmatchen ...

62
62
Riemer zijn hart gebroken: RSCA-lieveling verdwijnt

Brian Riemer was de laatste trainer die het best goed deed in Anderlecht. Hij werd door een ...

161
161
Cercle Brugge cashte opnieuw: derde duurste ooit

Cercle Brugge kende een zeer stevige wintermercato. De Bruggelingen lieten heel veel miljoenen ...

103
103
Van der Elst fronst: eerste keuze van Still verrast

Edward Still nam over na het ontslag van Besnik Hasi. Zijn eerste match ging meteen al niet goed: ...

123
123
'FC Barcelona duwt door: megadeal lijkt beslist'

FC Barcelona is bezig aan een goed seizoen. Ze kunnen nog de titel en de Champions League winnen. De ...

83
83
'Spoedoverleg bij Anderlecht: stuntnaam duikt op'

De klok tikt bij Anderlecht in de zoektocht naar een nieuwe hoofdcoach. Een piste-Thorsten Fink viel ...

559
559
'Bitsige strijd tussen Standard en Charleroi barst los'

Standard en Sporting Charleroi zijn twee ploegen die knokken voor een plaats in de top zes in de ...

47
47
Eto’o 'op weg' naar Genk? Dossier plots heet

Samuel Eto’o is een man die al zeer veel in het nieuws kwam de afgelopen maanden. Onder meer ...

286
286
Beslissende Trossard zet Arsenal op stevige titelkoers

In de Premier League stonden er om 16u maar liefst vijf wedstrijden op het programma. Arsenal was de ...

29
29
Zulte Waregem gaat compleet uit zijn dak na late treffer

Om 16u was er toch de nodige spanning aan de Gaverbeek. Zulte Waregem gaf FCV Dender partij en dat ...

102
102
Dortmund zet Kompany & co zeer zwaar onder druk

Gaat het alsnog spannend worden in de Bundesliga? Borussia Dortmund staat op zes punten van Bayern ...

41
41
Euvrard ziet probleem bij Standard: coach voert druk stevig op

Standard won vorige week gevleid van RSC Anderlecht. Het was een zege die héél veel ...

96
96
Boskamp in mediastorm: reacties komen keihard binnen

Johan Boskamp zorgde eerder deze week voor heel wat beroering met een openhartig interview over zijn ...

83
83
Bayern kijkt naar Kompany na ‘minicrisis’: coach reageert gevat

Vincent Kompany weet wat hij dit weekend moet doen met Bayern: winnen. Na de 1 op 6 staat er druk op ...

60
60
'Barcelona vloekt: Club Brugge gooit roet in eten'

Club Brugge heeft in januari heel veel aanbiedingen naast zich neergelegd. Onder meer FC Barcelona ...

510
510
Man Utd raast door en bezorgt topclub grote zorgen

Manchester United is de laatste weken sterk bezig, Tottenham tankte vorige week vertrouwen tegen ...

125
125
Wereldtop ruikt kans: Godts op weg naar megatransfer

Bij Ajax hebben ze heel wat Belgen in de selectie zitten. Dé grote uitblinker van dienst is ...

76
76
Marc Coucke zet alles op alles met megalomaan plan

Wie Marc Coucke zegt, zegt ambitie op groot formaat. De ondernemer die nooit tevreden lijkt met ...

254
254

Meer sportnieuws