"Casteels had evengoed de carrière van Courtois kunnen hebben en omgekeerd"

174 stemmen

Een tiental jaar geleden zaten ze bij KRC Genk met een bijzondere situatie. Ze telden in één jeugdelftal immers twee van de grootste keeperstalenten van Europa, want Thibaut Courtois en Koen Casteels waren leeftijdsgenoten en golden in die periode allebei als potentiële toppers. Courtois maakte die status ook waar, Casteels bouwde een zeer respectabele carrière uit in Duitsland maar werd geen wereldtopper.


Blessures op het verkeerde moment zorgden ervoor dat Courtois Casteels voorbij ging in de pikorde en die laatste zou nooit een match voor Genk spelen. Hij trok in 2011 naar Hoffenheim, maar ook daar hadden ze eerst Courtois op het oog. "Er werd stevig onderhandeld en de transfer leek er te gaan komen", vertelt Lutz Pfannenstiel, toenmalig hoofdscout van de Duitse club, aan DAZN.

"Maar de ouders wilden dat hun zoon eerst de middelbare school afmaakte. Voordien kon er van een transfer geen sprake zijn. Dan kreeg Courtois problemen op school en hij dreigde zelfs een jaar te moeten overdoen. Daardoor is de transfer afgesprongen."

Hoffenheim haalde dan maar Casteels, die vervolgens in de Duitse subtop bleef hangen en bij de nationale ploeg in de schaduw van Courtois bleef. "Het feit dat hun carrières zich zo verschillend ontwikkeld hebben - in de ogen van het publiek althans - is volgens mij te wijten aan twee zaken: de introverte houding van Casteels en het feit dat hij naar Hoffenheim verhuisd is, terwijl Courtois in plaats daarvan naar Chelsea en Atletico ging. Maar op dat moment had het evengoed andersom kunnen zijn."

Verdient Casteels speelkansen bij de Rode Duivels?

Meest recent

'Miljoenentransfer kaatst af: Club gooit roer meteen om'

Club Brugge is nog lang niet klaar met zijn huiswerk op de zomermercato. Door één ...

2
2
POLL⎜Spanje of Argentinië: wie wordt wereldkampioen?

De finalisten van het WK 2026 zijn bekend. Daags na Spanje wist ook titelverdediger Argentinië ...

81
81
Argentinië in WK-finale! Engeland kraakt na enorme comeback

De finale van het WK 2026 wordt aanstaande zondag betwist door Spanje en Argentinië. De ...

58
58
Fransen met grond gelijk gemaakt: drietal krijgt volle laag

Frankrijk heeft zijn status als topfavoriet voor de wereldtitel niet kunnen verzilveren. Les Bleus ...

65
65
Joos tikt Garcia op vingers: 'grove fout in WK-selectie'

De KBVB zal zich deze maand nog buigen over de toekomst van Rudi Garcia. Qua resultaten valt de ...

278
278
Plan-A binnen: Standard presenteert vijfde zomeraanwinst

Standard toont zich bijzonder gretig tijdens de huidige transferperiode. Zo werd woensdagavond ...

83
83
Anderlecht wint generale repetitie: bizarre rode kaart-fase

RSC Anderlecht heeft vertrouwen getankt in zijn laatste oefenwedstrijd van de voorbereiding. Achter ...

513
513
'Diego Moreira naar topploeg: spectaculaire transfersom'

In navolging van het WK komen verschillende Rode Duivels in aanmerking voor een transfer. Onder meer ...

243
243
'Club haalt portefeuille boven: miljoenen voor sleuteltransfer'

Club Brugge begint stilaan onder stoom te raken op de transfermarkt. Met de Zwitsers Cheveyo Tsawa, ...

679
679
Marc Coucke en Jan Vertonghen bundelen plots de krachten

Marc Coucke zit in volle voorbereiding van het nieuwe seizoen bij Anderlecht. De trouwe fans van ...

77
77
Van Bommel en Mannaert: onderlinge vete laait weer op

Mark van Bommel werd al drie keer gepasseerd in dossiers waarin Vincent Mannaert een belangrijke ...

363
363
'Standard slaat wéér toe en vindt vervanger Teuma'

Standard beleefde al een zeer actieve transferzomer. De Rouches willen komend seizoen meestrijden ...

91
91
'Antwerp laat fans nog wat langer in spanning'

Het zijn spannende dagen voor de supporters van Antwerp, want de toekomst van hun club moet stilaan ...

329
329
Nu ook definitief: Trossard heeft lucratieve transfer beet

De uitschakeling in de kwartfinale van het WK betekende voor de Rode Duivels dat ze nu tijd hebben ...

22
22
Emotioneel afscheid bij Anderlecht: "CEO van mijn leven"

Opvallend nieuws uit Neerpede. Niet een speler of trainer, maar een bekend gezicht achter de ...

180
180
'Arteta meteen zwaar onder indruk: Tzolis scoort punten'

Club Brugge was de voorbije dagen al zeer actief op de transfermarkt, want na Cheveyo Tsawa streken ...

247
247
'Zeer straffe transferwending rond Openda op komst'

Nu het WK voor hen voorbij is, vinden heel wat Rode Duivels een nieuwe club. Dat geldt ook voor ...

63
63
'Dender-speler na degradatie naar landskampioen'

Voor FCV Dender kwam er afgelopen seizoen na twee jaar een einde aan het avontuur in de Jupiler Pro ...

52
52
Pro League kondigt héél wat nieuwe regels aan

Binnen een tweetal weken gaat het nieuwe Belgische voetbalseizoen van start met de Supercup tussen ...

191
191
Vertrek Karetsas en Adedeji-Sternberg: De Condé spreekt

Bij KRC Genk zullen ze de voorbije weken toch even geschrokken zijn toen Nicky Hayen plots op weg ...

542
542
'Transferbom bij Bayern: Olise dringt aan op vertrek'

Vincent Kompany pakte vorig seizoen met Bayern München op overtuigende wijze de dubbel, maar ...

374
374
Rooney: "Hij is de beste speler op het WK"

Nog drie matchen en het WK is voorbij. Een halve finale, een troostfinale en de finale. Wayne Rooney ...

113
113
'Anderlecht kent prijs vanuit Nederland: weldra bod?'

RSC Anderlecht heeft nog héél veel werk om een ploeg samen te stellen die top drie ...

649
649
'Manchester City en Lommel SK op weg naar nieuwe deals'

Manchester City en Lommel SK hebben dezelfde eigenaar met The City Football Group. Door de promotie ...

75
75
Sibierski wil na Nga Kana nieuwe slag slaan bij Anderlecht

RSC Anderlecht heeft geleerd uit de fouten van het verleden. De Brusselaars wisten Joshua Nga Kana ...

438
438

Meer sportnieuws