"Casteels had evengoed de carrière van Courtois kunnen hebben en omgekeerd"

174 stemmen

Een tiental jaar geleden zaten ze bij KRC Genk met een bijzondere situatie. Ze telden in één jeugdelftal immers twee van de grootste keeperstalenten van Europa, want Thibaut Courtois en Koen Casteels waren leeftijdsgenoten en golden in die periode allebei als potentiële toppers. Courtois maakte die status ook waar, Casteels bouwde een zeer respectabele carrière uit in Duitsland maar werd geen wereldtopper.


Blessures op het verkeerde moment zorgden ervoor dat Courtois Casteels voorbij ging in de pikorde en die laatste zou nooit een match voor Genk spelen. Hij trok in 2011 naar Hoffenheim, maar ook daar hadden ze eerst Courtois op het oog. "Er werd stevig onderhandeld en de transfer leek er te gaan komen", vertelt Lutz Pfannenstiel, toenmalig hoofdscout van de Duitse club, aan DAZN.

"Maar de ouders wilden dat hun zoon eerst de middelbare school afmaakte. Voordien kon er van een transfer geen sprake zijn. Dan kreeg Courtois problemen op school en hij dreigde zelfs een jaar te moeten overdoen. Daardoor is de transfer afgesprongen."

Hoffenheim haalde dan maar Casteels, die vervolgens in de Duitse subtop bleef hangen en bij de nationale ploeg in de schaduw van Courtois bleef. "Het feit dat hun carrières zich zo verschillend ontwikkeld hebben - in de ogen van het publiek althans - is volgens mij te wijten aan twee zaken: de introverte houding van Casteels en het feit dat hij naar Hoffenheim verhuisd is, terwijl Courtois in plaats daarvan naar Chelsea en Atletico ging. Maar op dat moment had het evengoed andersom kunnen zijn."

Verdient Casteels speelkansen bij de Rode Duivels?

Meest recent

Kortrijk haalt nieuwe spits, Patro gaat weer Duitse toer op

Het Belgische voetbalseizoen zit er nog maar net op, maar voor veel clubs nadert de start van de ...

8
8
Ruben Van Gucht breekt los als DJ: "Het is een leugen!"

Hij is overal tegelijk. Op televisie, in de sportwereld en tegenwoordig ook achter de draaitafels. ...

4
4
AA Gent verrast met komst gewezen JPL-coach

AA Gent eindigde zijn seizoen op de valreep met een Europees ticket, nadat het in de barrage na ...

50
50
Club Brugge pakt uit: groot talent tekent bij

Club Brugge groeide de voorbije jaren uit tot een talentenfabriek, wat dit seizoen nog eens ...

92
92
STVV pakt uit met opvolger voor Wouter Vrancken

STVV verbaasde dit seizoen de Belgische voetbalwereld met een derde plaats in de Jupiler Pro League, ...

117
117
'Cercle Brugge informeert naar goalgetter'

Cercle Brugge gaat op zoek naar een nieuwe spits. Dante Vanzeir verliet de club en Steve Ngoura is ...

89
89
Red Flames met enorme kater ondanks dertien goals

De Red Flames wonnen de afgelopen met 6-0 en 0-7 van Luxemburg. Toch was er héél grote ...

24
24
'Manchester United zet zinnen op tweede Rode Duivel'

Manchester United wil volgend seizoen weer een gooi doen richting landstitel. Daarvoor is uiteraard ...

84
84
Penders volgend jaar bij Chelsea? Dit zegt de doelman

Mike Penders vertoeft momenteel met België op het WK. De doelman heeft dat te danken aan een ...

94
94
'Beerschot vindt versterking bij KRC Genk'

Beerschot wil volgend seizoen promoveren naar de Jupiler Pro League. Het is duidelijk dat er nog ...

85
85
Borkelmans blikt terug op episch WK: "We zijn daar geflikt!"

Het WK 2026 start donderdag met een duel tussen Mexico en Zuid-Afrika. Deze keer organiseren Mexico, ...

112
112
Van der Vaart maakt Rigaux met de grond gelijk

Dévy Rigaux versierde onlangs een opmerkelijke overgang. De Director of Football van Club ...

195
195
Keita spreekt duidelijke taal over transfergeruchten

Hij werd uiteindelijk niet door Rudi Garcia opgenomen in de selectie voor het WK, maar Mandela Keita ...

38
38
"Het is zuur dat ik weg moet bij Beerschot"

Beerschot greep uiteindelijk op het nippertje naast een terugkeer naar de Jupiler Pro League. Ze ...

144
144
Club Brugge en Union kennen hun straffen

Het seizoen in de Jupiler Pro League zit er intussen al enkele weken op, maar enkele clubs moesten ...

313
313
'Iran dreigt: match tegen Rode Duivels stilgelegd?'

Er zullen straks op het WK heel wat ogen gericht zijn op groep G en dat zal niet noodzakelijk zo ...

369
369
'Club wrijft zich in handen: tweede grootmacht wil Ordoñez'

Bij Club Brugge lijken ze deze zomer het vertrek van heel wat smaakmakers te moeten vrezen. Na ...

345
345
KV Kortrijk zwaait clubicoon na decennia uit

KV Kortrijk keert straks na een jaartje afwezigheid weer terug in de Jupiler Pro League, nadat het ...

65
65
'Westerlo krijgt eerste miljoenenbid binnen'

Westerlo wist de voorbije jaren al de nodige zeer winstgevende transfers te doen. De Kemphanen ...

63
63
Boeckx slachtoffert Theate tegen Egypte: opvallende reden

Donderdag is het zover: dan gaat het WK 2026 eindelijk van start. De Rode Duivels moeten wel nog wat ...

329
329
TRANSFERUURTJE: 'Strijd om Khalaili en Tzolis barst los'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

196
196
'Khalaili geeft jawoord: Union neemt standpunt in'

Union staat alweer voor een drukke transferzomer. Na opnieuw een sterk seizoen met bekerwinst, een ...

113
113
'Opmerkelijke naam sluit aan bij Rode Duivels'

De Rode Duivels zijn intussen goed aangekomen in de Verenigde Staten en zijn er volop begonnen aan ...

125
125
'Keita met toptransfer ploegmaat van Rode Duivel'

Rudi Garcia mocht slechts 26 Rode Duivels meenemen naar het WK en dus moest hij heel wat spelers ...

90
90
Maccabi Tel Aviv verrast met Belgische TD

Toch wel opvallend Belgische transfernieuws. Maccabi Tel Aviv uit Israël heeft een Belgische ...

55
55

Meer sportnieuws