"Casteels had evengoed de carrière van Courtois kunnen hebben en omgekeerd"

door

Een tiental jaar geleden zaten ze bij KRC Genk met een bijzondere situatie. Ze telden in één jeugdelftal immers twee van de grootste keeperstalenten van Europa, want Thibaut Courtois en Koen Casteels waren leeftijdsgenoten en golden in die periode allebei als potentiële toppers. Courtois maakte die status ook waar, Casteels bouwde een zeer respectabele carrière uit in Duitsland maar werd geen wereldtopper.


Blessures op het verkeerde moment zorgden ervoor dat Courtois Casteels voorbij ging in de pikorde en die laatste zou nooit een match voor Genk spelen. Hij trok in 2011 naar Hoffenheim, maar ook daar hadden ze eerst Courtois op het oog. "Er werd stevig onderhandeld en de transfer leek er te gaan komen", vertelt Lutz Pfannenstiel, toenmalig hoofdscout van de Duitse club, aan DAZN.

"Maar de ouders wilden dat hun zoon eerst de middelbare school afmaakte. Voordien kon er van een transfer geen sprake zijn. Dan kreeg Courtois problemen op school en hij dreigde zelfs een jaar te moeten overdoen. Daardoor is de transfer afgesprongen."

Hoffenheim haalde dan maar Casteels, die vervolgens in de Duitse subtop bleef hangen en bij de nationale ploeg in de schaduw van Courtois bleef. "Het feit dat hun carrières zich zo verschillend ontwikkeld hebben - in de ogen van het publiek althans - is volgens mij te wijten aan twee zaken: de introverte houding van Casteels en het feit dat hij naar Hoffenheim verhuisd is, terwijl Courtois in plaats daarvan naar Chelsea en Atletico ging. Maar op dat moment had het evengoed andersom kunnen zijn."

Verdient Casteels speelkansen bij de Rode Duivels?

Meest recent

Sporting zet alles op alles: bekende 'spion' in tegen Club

De vierde speeldag in de League Phase van de Champions League komt er deze week aan. Club Brugge ...

5
5
'De Bruyne in shock: Napoli neemt rigoureuze beslissing'

Kevin De Bruyne dook de voorbije dagen meermaals op in de tribunes rond de Belgische velden. De ...

50
50
Groot probleem bij Genk: Fink geeft zelf dé oorzaak

KRC Genk verloor zondagnamiddag met 0-1 van KV Mechelen. Hierdoor moeten de Limburgers de heenronde ...

253
253
'Antwerp zoekt T1: onmogelijke opdracht voor Overmars?'

Het doek is gevallen voor Stef Wils, wiens ontslag onafwendbaar was nu Antwerp ook tegen ...

45
45
Under Review: Lardot laat licht schijnen op speeldag 15

De reguliere competitie is officieel halfweg. Ook afgelopen weekend lag de Belgische arbitrage hier ...

55
55
Zorgen om Franky Van der Elst: 'Had het einde kunnen zijn'

Franky Van der Elst is één van de meest aimabele analisten van ons land. Het voormalig ...

80
80
'Gheysens speelt solo slim: interne onrust bij Antwerp'

De nederlaag in de kelderkraker tegen rode lantaarn Dender bleek zoals verwacht de druppel voor Stef ...

195
195
'Renard pakt uit: Anderlecht draait Club Brugge loer'

RSC Anderlecht stevende af op een brilscore in La Louvière, maar dankzij een kopbal van ...

307
307
'Overmars dropt bom: droomcoach Gheysens al binnen'

Terwijl Paul Gheysens iedereen deed geloven dat hij nog zoekende was, lijkt Marc Overmars achter de ...

414
414
Union SG mikt op stunt: "Volgens de 'expected results'..."

Union SG speelt morgen in de Champions League op het veld van Galatasaray. David Hubert en Adem ...

43
43
Teklak verrast: “Renard doet wat Fredberg nooit kon”

Bij RSC Anderlecht waren ze bijzonder tevreden met de zege tegen La Louvière. De Brusselaars ...

231
231
Boeckx: "Als Antwerp zijnde zou ik hem bellen"

Royal Antwerp FC zette Stef Wils zoals verwacht op straat. De trainer betaalde het gelag voor de 14 ...

232
232
Galatasaray in de war: "Union SG is héél verschillend"

Union SG speelt morgenavond tegen Galatasaray in de Champions League. Als de Brusselaars nog ambitie ...

62
62
'Vinicius dropt gigantische transferbom bij Real Madrid'

Real Madrid won vorige maand de Clasico van FC Barcelona. De Koninklijke zette de grote rivaal in ...

158
158
Antwerp ontploft: fans eisen 'onmogelijke' coach

Royal Antwerp FC ontsloeg zondagavond na de nederlaag Stef Wils. Een ontslag dat er al een tijdje ...

487
487
Leko slaat alarm: “Drie weken overleven nu”

Bij AA Gent was het weer niet goed wat ze lieten zien tegen KVC Westerlo. De 0-0 was gevleid. ...

189
189
Van Crombrugge laat Vanessa sprakeloos: 'Heb het vaak gedaan'

Goed een jaar geleden maakten Vanessa D’Hooghe, ex-partner van Carl Hoefkens, en Hendrik Van ...

129
129
Transferbom in NL: Denis Odoi duikt op bij nieuwe club

Bijzonder verrassend nieuws vanuit Nederland. Daar heeft Carl Hoefkens immers Denis Odoi naar NAC ...

204
204
Eindelijk Vanaken: "Hopelijk ben ik nu weer vertrokken"

Bij Club Brugge was het weer niet goed wat ze lieten zien tegen Sporting Charleroi. Het werd 1-0 ...

115
115
'Club Brugge vreest éxodus: nieuwe strijd barst los'

Club Brugge zag in de zomer al de nodige sterkhouders vertrekken en lijkt te moeten opletten dat er ...

235
235
Degryse keihard: "Foute inschatting van Overmars"

Het is helemaal crisis bij Antwerp, dat zondag met de billen bloot ging tegen Dender. De tot dan toe ...

157
157
STVV blijft verbazen: "Niemand had het verwacht"

We zijn intussen halfweg de reguliere competitie en er staan nog altijd enkele verrassingen in de ...

61
61
Ruben Van Gucht zoekt keihard confrontatie met Wout van Aert

Ruben Van Gucht domineerde de laatste weken (andermaal) veelvuldig het nieuws. Dat had niet enkel te ...

114
114
Volgende topcoach stuurt Antwerp wandelen

De pijnlijke thuisnederlaag tegen Dender betekende meteen de zwanenzang van Stef Wils als trainer ...

399
399
'Debast moet serieuze opdoffer slikken'

Woensdag staat Club Brugge voor zijn volgende opdracht in de Champions League. Het moet in zijn ...

112
112

Meer sportnieuws