"Casteels had evengoed de carrière van Courtois kunnen hebben en omgekeerd"

door

Een tiental jaar geleden zaten ze bij KRC Genk met een bijzondere situatie. Ze telden in één jeugdelftal immers twee van de grootste keeperstalenten van Europa, want Thibaut Courtois en Koen Casteels waren leeftijdsgenoten en golden in die periode allebei als potentiële toppers. Courtois maakte die status ook waar, Casteels bouwde een zeer respectabele carrière uit in Duitsland maar werd geen wereldtopper.


Blessures op het verkeerde moment zorgden ervoor dat Courtois Casteels voorbij ging in de pikorde en die laatste zou nooit een match voor Genk spelen. Hij trok in 2011 naar Hoffenheim, maar ook daar hadden ze eerst Courtois op het oog. "Er werd stevig onderhandeld en de transfer leek er te gaan komen", vertelt Lutz Pfannenstiel, toenmalig hoofdscout van de Duitse club, aan DAZN.

"Maar de ouders wilden dat hun zoon eerst de middelbare school afmaakte. Voordien kon er van een transfer geen sprake zijn. Dan kreeg Courtois problemen op school en hij dreigde zelfs een jaar te moeten overdoen. Daardoor is de transfer afgesprongen."

Hoffenheim haalde dan maar Casteels, die vervolgens in de Duitse subtop bleef hangen en bij de nationale ploeg in de schaduw van Courtois bleef. "Het feit dat hun carrières zich zo verschillend ontwikkeld hebben - in de ogen van het publiek althans - is volgens mij te wijten aan twee zaken: de introverte houding van Casteels en het feit dat hij naar Hoffenheim verhuisd is, terwijl Courtois in plaats daarvan naar Chelsea en Atletico ging. Maar op dat moment had het evengoed andersom kunnen zijn."

Verdient Casteels speelkansen bij de Rode Duivels?

Meest recent

Belg leeft op na vertrek bij Genk: "Dit voetbal ligt me beter"

Bij KRC Genk lieten ze in januari Luca Oyen vertrekken naar sc Heerenveen, aangezien hij geen ...

46
46
Janssen en Oosting balen: "Dit is wreed"

Royal Antwerp FC speelde eindelijk nog eens een goede partij, maar verloor wel met 2-1 van Union SG. ...

36
36
Ruben Van Gucht in shock: 'Bekentenis slaat in als een bom'

Hij was nog maar net terug uit de zon, maar op Radio 2 hing meteen een geladen sfeer. In de studio ...

24
24
‘Anderlecht is het kotsbeu: speler wordt koud gedumpt’

Bij Anderlecht is het klaar. Wat begon als een snelle huuroplossing achterin, is in enkele maanden ...

268
268
Straffe Verschaeren zet de jacht in op Scifo & co

Yari Verschaeren kan vandaag geschiedenis schrijven bij RSC Anderlecht. De 24-jarige middenvelder ...

39
39
Gemiste transfer: "Anderlecht? Neen, sprak wel met KV Mechelen"

Dit jaar startten we met een nieuwe rubriek: de Gemiste Transfer. Philippe Vande Walle kwam al aan ...

24
24
'Beckham stoomt door: wereldster naar Inter Miami'

David Beckham maakte als co-eigenaar van Inter Miami een wereldproduct. Dat komt vooral door het ...

26
26
Anderlecht heeft diamant beet: cashen of alsnog houden?

RSC Anderlecht moet Europees voetbal halen, of anders in de zomer weer een speler extra verkopen. ...

230
230
Union SG ongeduldig: wanneer ontbolstert ‘vedette’ écht?

Bij Union SG hebben ze een zeer goed oog voor talent. De transfers zijn heel vaak een schot in de ...

41
41
Atletico kent goede generale repetitie, Godts weer bepalend

Atletico Madrid heeft zaterdag een goede generale repetitie gekend voor de terugmatch tegen Club ...

38
38
Onrust over David: Hubert brengt eerste update

Union heeft zondag zijn koppositie in de Jupiler Pro League kunnen behouden. Tegen Antwerp moest het ...

105
105
'Man Utd zet zinnen op tweede Rode Duivel'

Manchester United lijkt de laatste weken weer stappen gezet te hebben. Sinds de aanstelling van ...

97
97
Dubbele emoties bij Union: Zorgen om David, euforie in slot

Voor Union werd het een avond met héél veel emoties. De landskampioen zag ...

130
130
Lemaréchal velt oordeel na basisdebuut bij Club

Club Brugge heeft zaterdagavond zijn opdracht in de Jupiler Pro League tot een goed einde gebracht. ...

358
358
Lammens uit straffe ambitie: "Hopelijk kom ik op dat punt"

Velen in Engeland fronsten de wenkbrauwen toen Manchester United in de zomer meer dan 20 miljoen ...

83
83
Vuur en vuurwerk: Hete avond in Challenger Pro League

Het werd een 'aparte' dag in de Challenger Pro League vandaag. Deze namiddag gooide een opvallend ...

97
97
OHL baalt: "Spijtig dat we geen punt pakken"

OH Leuven had zaterdagavond een geweldige zaak kunnen doen in de strijd om het behoud. Het liet ...

58
58
Leko komt met verrassende reactie na moeizame zege

Club Brugge heeft na het knappe gelijkspel in de Champions League tegen Atletico Madrid in de ...

228
228
Thomas Meunier haalt zeer belangrijke slag bij de FIFA

Thomas Meunier is dezer dagen gelukkig bij Lille, maar daarvoor beleefde de Rode Duivel een woelige ...

57
57
Courtois en co beleven bijzonder pijnlijke avond

Na alle ophef rond de wedstrijd op Benfica in de Champions League heeft Real Madrid zaterdag een ...

43
43
Mokio onder vuur na bizarre keuze: "Hij is te jong"

Bij Ajax zijn het dezer dagen de jonge Belgen die fuore maken. Mika Godts is dit seizoen uitgegroeid ...

77
77
Van Atlético naar OHL: Club serveert nieuw spektakel

De vele fans op Jan Breydel zijn de laatste dagen verwend geweest met heel wat spektakel. Na het ...

111
111
Saudi’s verstommen: Anderlecht plant brutale Schreuder-coup

Drie weken na het ontslag van Besnik Hasi zit RSC Anderlecht nog altijd zonder nieuwe hoofdtrainer. ...

335
335
Degradatie lonkt in JPL: "We willen dit nog omkeren"

FCV Dender verloor al bij al kansloos met 1-4 van STVV, ook al kwamen ze heel snel 1-0 voor. Bij ...

153
153
Boskamp met hoop voor RSCA: "Dan komt het in orde"

Eigenaar Marc Coucke weet dat het van moeten is. De nieuwe paleisrevolutie is de laatste kans, ...

226
226

Meer sportnieuws