"Casteels had evengoed de carrière van Courtois kunnen hebben en omgekeerd"

door

Een tiental jaar geleden zaten ze bij KRC Genk met een bijzondere situatie. Ze telden in één jeugdelftal immers twee van de grootste keeperstalenten van Europa, want Thibaut Courtois en Koen Casteels waren leeftijdsgenoten en golden in die periode allebei als potentiële toppers. Courtois maakte die status ook waar, Casteels bouwde een zeer respectabele carrière uit in Duitsland maar werd geen wereldtopper.


Blessures op het verkeerde moment zorgden ervoor dat Courtois Casteels voorbij ging in de pikorde en die laatste zou nooit een match voor Genk spelen. Hij trok in 2011 naar Hoffenheim, maar ook daar hadden ze eerst Courtois op het oog. "Er werd stevig onderhandeld en de transfer leek er te gaan komen", vertelt Lutz Pfannenstiel, toenmalig hoofdscout van de Duitse club, aan DAZN.

"Maar de ouders wilden dat hun zoon eerst de middelbare school afmaakte. Voordien kon er van een transfer geen sprake zijn. Dan kreeg Courtois problemen op school en hij dreigde zelfs een jaar te moeten overdoen. Daardoor is de transfer afgesprongen."

Hoffenheim haalde dan maar Casteels, die vervolgens in de Duitse subtop bleef hangen en bij de nationale ploeg in de schaduw van Courtois bleef. "Het feit dat hun carrières zich zo verschillend ontwikkeld hebben - in de ogen van het publiek althans - is volgens mij te wijten aan twee zaken: de introverte houding van Casteels en het feit dat hij naar Hoffenheim verhuisd is, terwijl Courtois in plaats daarvan naar Chelsea en Atletico ging. Maar op dat moment had het evengoed andersom kunnen zijn."

Verdient Casteels speelkansen bij de Rode Duivels?

Meest recent

'Vete rond Mokio: nieuw contract slaat diepe wonden'

Een weekje geleden kon Ajax een grote opsteker melden. Het slaagde er immers in om Jorthy Mokio een ...

3
3
Kompany doet beklag: "Ik vind dat streng"

Om 21u gaat Vincent Kompany met Bayern München op zoek naar een ticket voor de halve finale van ...

8
8
Verlinden naar Belgische topclub? "Uitgebreid contact"

De zomermercato nadert met rasse schreden en de Belgische topclubs zullen ongetwijfeld ook in de ...

44
44
'Gemiste kans Antwerp? Flop blijkt grof wild'

Het belooft bij Antwerp alweer een drukke transferzomer te worden. De Great Old moet immers weer ...

32
32
'Genk blijft gaan: nieuwe keeperparel in vizier'

Bij KRC Genk grijpen ze de play-offs aan om al wat te experimenteren met het oog op de toekomst. Zo ...

36
36
RAFC-fan Tom Waes staat aan begin van bloedstollend avontuur

Na een bijzonder moeilijke periode slaat Tom Waes een nieuw hoofdstuk open. Eind 2024 raakte de ...

19
19
Meer dan 50 miljoen? Godts reageert op transfergeruchten

Mika Godts loopt dezer dagen serieus in de kijker. De flankaanvaller is dit seizoen helemaal ...

19
19
Mokerslag Liverpool en Frankrijk: einde seizoen en geen WK

Het zijn spannende weken, want de nationale competities naderen hun ontknoping en met het WK aan de ...

37
37
TRANSFERUURTJE: 'Knaltransfer Sadiki, wenslijst Anderlecht klaar'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

125
125
Vrouwelijke T1 aangevallen: Kompany springt in de bres

Vincent Kompany neemt het vanavond op tegen Real Madrid in de return van de kwartfinale van de ...

131
131
Ruben Van Gucht brengt BV tot absoluut kookpunt

Ruben Van Gucht is nu al enkele jaren niet meer uit de media weg te slaan. Relationele perikelen, ...

70
70
‘Rode Duivels hopen: onverwachte wending van toptalent?’

De Rode Duivels zagen de afgelopen jaren heel wat talenten voor een ander land kiezen, maar mogelijk ...

152
152
'Charleroi wil aanvallende pion wegplukken bij Anderlecht'

Sporting Charleroi heeft Nicolas Frutos enkele weken geleden aangesteld als de nieuwe sportief ...

121
121
Debast: "Van hen leerde ik het meest bij Anderlecht"

Zeno Debast kende dit seizoen maandenlang blessureleed. De afgelopen weken is hij weer fit en hij ...

122
122
'Anderlecht krijgt gigantische financiële opsteker'

RSC Anderlecht gaat komende zomer een schoonmaak houden in de kern. De Brusselaars willen dan ...

234
234
'Club Brugge informeert bij Standard voor transfer'

Gaat Club Brugge Standard een stevige tik uitdelen op de transfermarkt? Het zou zomaar kunnen. ...

300
300
Kompany: "Twee jaar geleden was ik nog de slechtste coach"

Vincent Kompany maakt al vele jaren indruk als coach. Hij hoopt morgen Real Madrid uit te schakelen ...

121
121
Neuer zet Belgische doelman in top vijf beste keepers ooit

Manuel Neuer is ook op zijn 40ste nog steeds een van de beste doelmannen ter wereld. De Duitser ...

402
402
Bertaccini in de penarie: bliksemvertrek op komst?

Adriano Bertaccini scoorde afgelopen zondag als invaller bij RSC Anderlecht het derde doelpunt tegen ...

300
300
Kuyt breekt: openhartige woorden raken diep

Dirk Kuyt is in het Europese voetbal een bekende naam door zijn indrukwekkende ...

44
44
Van Holsbeeck duikt weer op: opvallende comeback

Jarenlang was hij succesvol manager van RSC Anderlecht, maar de voorbije jaren kwam Herman Van ...

156
156
Club Brugge of Union? Chatelle waagt zich aan titelpredictie

Komend weekend is het zover, dan staat de eerste grote titelclash in de Champions' Play-Offs op het ...

257
257
'El Ouahdi weg bij Genk: landskampioen op vinkentouw'

Ondanks een erg wisselvallig seizoen lijkt KRC Genk komende zomer te gaan cashen op verschillende ...

455
455
Na Lukaku ook De Bruyne: miserie loopt uit de hand

Kevin De Bruyne kwam naar Napoli als grote naam, maar in Italië draait zoiets snel. Na de breuk ...

289
289
Napoli-hetze escaleert: Lukaku déze zomer naar Anderlecht?

De soap rond Romelu Lukaku blijft maar escaleren. Verschillende Italiaanse media meldden dinsdag dat ...

282
282

Meer sportnieuws