Drastisch voorstel Beerschot: "Tóch competitie met 18 of 20 ploegen"

875 stemmen
Drastisch voorstel Beerschot:

Een tweetal weken geleden werd op de Algemene Vergadering van de Pro League een beslissing genomen over de stopzetting van het seizoen. Maar daar is het laatste woord duidelijk nog niet over gezegd. Verschillende ploegen ondernamen inmiddels juridische stappen, waardoor een grote chaos is ontstaan.


Waasland-Beveren vond het bijvoorbeeld niet correct dat het moest degraderen op basis van de 29 afgewerkte speeldagen in de reguliere competitie. Inmiddels werd klacht neergelegd bij de Belgische Mededingingsautoriteit en lopen er nog enkele procedures. Beerschot VA trok dan weer naar het Belgisch Arbitragehof voor de Sport. De Antwerpenaren vinden het niet kunnen dat de promotiefinale tegen OHL met vernieuwde selecties mag afgewerkt worden. Ook het feit dat Westerlo (of Virton?) zou promoveren indien de finale niet kan plaatsvinden, is onreglementair volgens Beerschot.

En dus doet de club via ondervoorzitter Walter Damen een wel heel drastisch voorstel. Zo pleit Damen ervoor om álles te herzien. "Begin opnieuw vanaf nul. Bekijk hoe je clubs erbij haalt die recht hebben om te stijgen. Of bekijk hoe clubs die zich alsnog konden redden, gered blijven. En bekijk dan of het niet beter is dat je op een competitie met 18 of 20 ploegen overschakelt voor één of twee seizoenen. Zodanig kan na deze corona-periode weer alles normaal functioneren en is iedereen gelukkig", vertelde Damen bij ATV.

LEES OOK: Vossen heeft spraakmakende transfer helemaal beet

Een competitie met 18 ploegen is het meest eerlijke voor iedereen ...

Meest recent

'AA Gent legt pittig prijskaartje vast: 8 miljoen euro'

AA Gent zal deze zomer snel klaar moeten zijn met zijn transferhuiswerkt, want de eerste opdracht in ...

10
10
'Meunier heeft nieuwe club zo goed als beet'

Voor Thomas Meunier is de wereldbeker nog geen echt succes geworden. De rechtsachter begon het ...

16
16
Waarom Sporza-commentatoren plots zwaar onder vuur liggen

Het WK in de Verenigde Staten (en Mexico en Canada) blijkt niet alleen een beproeving voor de ...

47
47
Na WK sensationele transfer voor Harry Kane?

Engeland overleefde vlotjes de groepsfase op het WK, want met een zeven op negen tegen Kroatië, ...

57
57
'Standard zet volgende oude bekende op wenslijst'

Standard is deze zomer al behoorlijk druk in de weer op de transfermarkt. Daarbij vist het tot ...

33
33
'Club Brugge en Anderlecht azen op WK-revelatie'

We zijn zowat halfweg het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico, want de groepsfase zit erop ...

252
252
Vanaken of Onana? Boeckx voorspelt keuze van Garcia

De Rode Duivels moeten woensdag aan de bak in de zestiende finales van het WK, waarin ze met Senegal ...

253
253
'OH Leuven pakt stevig uit met komst jeugdinternational'

OH Leuven blikt terug op alweer een grijs seizoen. Het kon pas op de valreep de Relegation Play-Off ...

78
78
Pion alweer weg bij Anderlecht: "Sibierski was correct"

Bij Anderlecht is er in de voorbije maanden alweer heel wat veranderd. Nadat vorig seizoen de ...

240
240
Onana zorgt voor onrust: Vandenbempt sust controverse

De knock-outfase van het WK werd zondagavond afgetrapt met de zestiende finale tussen Canada en ...

84
84
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht wil middenvelder, Club kiest keeper'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

236
236
Blessuregolf in Anderlecht: exact verdict bekend

De voorbije jaren werd RSC Anderlecht geregeld geteisterd door blessureleed. Nog voor het seizoen ...

217
217
'Club Brugge akkoord: transfer in kannen en kruiken'

Club Brugge vatte maandag de voorbereiding op volgend seizoen. Uiteraard ontbraken er wel nog heel ...

433
433
Ruben Van Gucht haalt snoeihard uit: "Losers eerste klas!"

Hij is gewend dat er over hem geschreven wordt. Dat er over hem gepraat wordt, nog meer. Maar deze ...

171
171
Standard pakt uit met komst ex-Rode Duivel

Standard heeft zijn technische staf vandaag weten te versterken. De Rouches maakten de komst van een ...

90
90
Club Brugge slaat toe met contract tot medio 2029

Bij Club Brugge hopen ze de komende jaren nog wat jonge binnen- en buitenlandse talenten te laten ...

228
228
STVV heeft beet en stelt tweede zomeraanwinst voor

STVV heeft zopas zijn tweede zomeraanwinst voorgesteld. Nadat het Joedrick Pupe definitief overnam, ...

73
73
'Ajax verbaast iedereen met stunttransfer bij FC Barcelona'

Ajax heeft duidelijk versterking nodig en de club mikt op ervaren namen. Technisch directeur Jotdi ...

149
149
Kevin De Bruyne schiet twee keer raak: "Geen woorden voor"

Op het veld oogt hij vaak koel, berekend en bijna onbewogen. Maar achter de wereldster die al ...

67
67
Absolute kraker op WK: Marokko waarschuwt Nederland

Komende nacht staat er om 3u een waanzinnige topper op het programma. Marokko en Nederland nemen het ...

151
151
Anderlecht en Feyenoord? Vrancken doet boekje open

Hearts stelde onlangs Wouter Vrancken voor als zijn nieuwe coach. De Belgische trainer werd aan veel ...

266
266
Adedji-Sternberg naar Club Brugge? Genk onderneemt actie

Het transferdossier rond Noah Adedji-Sternberg bedaart al enkele dagen de gemoederen. KRC Genk en ...

652
652
Extra geluksbrenger: Duivels zorgen voor WK-primeur tegen Senegal

Woensdagavond is het zover, dan staan de Rode Duivels voor hun 1/16de finale op het WK 2026. Het ...

262
262
Waarschuwing Garcia: "Als hij speelt, is België kansloos"

De Rode Duivels staan voor een zware dobber in de 1/16de finales van het WK 2026. Zo wacht een duel ...

1069
1069
Definitief einde carrière? Broos reageert na WK-eliminatie

Voor Zuid-Afrika zit het wereldkampioenschap erop. Bafana Bafana sneuvelde zondagavond in de 1/16de ...

72
72

Meer sportnieuws