TRANSFERUURTJE: 'Nieuwe prioriteit RSCA, witte rook rond Mertens'

999
TRANSFERUURTJE: 'Nieuwe prioriteit RSCA, witte rook rond Mertens'

De Bundesliga is weer van start gegaan, maar voorts liggen de meeste competities nog steeds plat of werden ze stopgezet door de gevolgen van het coronavirus. Daardoor zijn tal van clubs uit binnen- en buitenland nu al druk in weer met de voorbereiding op het zomerse transfergeweld. VoetbalNieuws vat het belangrijkste transfernieuws dan ook dagelijks om 12u voor u samen in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
Met Timon Wellenreuther heeft RSC Anderlecht zijn tweede zomeraanwinst voorgesteld. De doelman tekende een contract tot 2024 en zal de concurrentie moeten aangaan met Hendrik Van Crombrugge. Die zou volgens La Dernière Heure hebben aangegeven dat hij zijn overeenkomst bij Paars-Wit wil verlengen. Als vervanger voor Frank Boeckx zou Kenny Steppe (STVV) in beeld zijn, maar zijn dossier is geen prioriteit. Verder is de kans volgens L'Avenir groot dat RSCA nog een defensieve versterking zal aantrekken, vooral in het centrum van de verdediging is de spoeling momenteel dun.

KRC Genk zou het vizier opnieuw op één van zijn eerdere doelwitten hebben gericht. Bij Calciomercato maken ze immers melding van Genkse interesse voor Vlad Dragomir. De 22-jarige Roemeen genoot zijn jeugdopleiding bij Arsenal, maar komt tegenwoordig uit in de Serie B voor Perugia. Er zijn echter nog een aantal grote namen geïnteresseerd, want ook Benfica, Galatasaray, Sampdoria en Genoa zouden Dragomir graag willen binnenhalen.

Club Brugge heeft met Guillaume Hubert, Karlo Letica en Ethan Horvath drie keepers onder contract staan die vrede moeten nemen met een rol in de schaduw van Simon Mignolet. Volgens De Krant van West-Vlaanderen zullen zij Blauw-Zwart komende zomer dan ook verlaten. Aan inkomende zijde blijft Club dan weer kans maken op toptarget Adolfo Gaich. Het management van zijn club San Lorenzo bevestigde immers dat het de bedoeling is om de spits tijdens de komende mercato te verkopen. De concurrentie voor de Argentijn is wel groot, bovendien zal Blauw-Zwart met de nodige miljoenen over de brug moeten komen.

Alexander Corryn zag zijn contract bij KV Mechelen niet verlengd worden, maar mogelijk vindt hij snel weer een nieuwe club in de Jupiler Pro League. Zo meldt Het Nieuwsblad dat Cercle Brugge naar de polyvalente back lonkt. Diens entourage kreeg volgens het dagblad ook al enkele telefoontjes van clubs uit 1B, maar de linkspoot zou erop gebrand zijn om zijn carrière voort te zetten op het hoogste niveau. Groen-Zwart rondde ondertussen al de komst van verdediger Serge-Philippe Raux-Yao af.

STVV wil snel zijn eerste zomertransfers afronden. De club huurde vorig seizoen Rocky Bushiri van Norwich City en Facundo Colidio werd op huurbasis overgenomen van Internazionale. Beiden lieten best een goede indruk achter op Stayen en technisch directeur André Pinto verklaarde tegenover Het Belang van Limburg dat STVV het duo graag nog een jaar in Limburg wil houden.

KV Oostende heeft afscheid moeten nemen van één van zijn veelbelovende verdedigers. Zo gaat de 20-jarige Logan Ndenbe in Frankrijk aan de slag. De linksback tekende vrijdag immers een driejarig contract bij En Avant Guingamp. Bij KVO liep zijn contract eind deze maand af, een transfersom zit er dus niet in voor de Kustploeg.

KVC Westerlo heeft zich versterkt met een ex-speler van Antwerp FC en Club Brugge. Zo kondigden de Kemphanen de komst van Tuur Dierckx aan. De 25-jarige aanvaller was einde contract bij Waasland-Beveren, waar hij de laatste jaren vooral met veel blessureleed te kampen kreeg. Bij Westerlo tekent hij nu een verbintenis voor drie jaar.

BUITENLAND
Volgens diverse Italiaanse bronnen zijn Dries Mertens en SSC Napoli helemaal rond wat betreft een contractverlenging. De 33-jarige aanvaller gaat een nieuw overeenkomst tot medio 2022 ondertekenen, met optie. De advocaten van Mertens en die van Napoli moeten enkel het papierwerk nog afronden en dan zal de nieuwe overeenkomst officieel aangekondigd worden.

Real Madrid heeft zijn zinnen gezet op Bundesliga-sensatie Kai Havertz. Volgens BILD zou de Koninklijke een eerste bod van 80 miljoen euro hebben uitgebracht. Als toemaatje zou de spelmaker ook nog eens tot medio 2021 op huurbasis bij Bayer Leverkusen mogen blijven. Maar de Duitsers waren blijkbaar niet overtuigd en zou minstens 100 miljoen euro verlangen voor hun goudhaantje.

Radja Nainggolan keert na zijn huurbeurt aan Cagliari terug naar moederclub Internazionale, de kans is echter klein dat hij daar effectief aan de slag zal gaan. Toch zou de middenvelder in de Serie A kunnen blijven spelen. Volgens Eco di Bergamo ziet namelijk ook Atalanta de komst van de ex-Rode Duivel goed zitten. De club denkt dat Il Ninja goed zou passen in de 3-4-1-2 van trainer Gasperini, waarin hij zowel achter de spitsen als centraal op het middenveld uit de voeten zou kunnen.

Met Thibaut Courtois is Real Madrid nog meerdere jaren verzekerd van een doelman van topniveau, maar Los Blancos denken echter ook al na over de toekomst. Zo zou De Koninklijke een oogje hebben laten vallen op Alban Lafont, een 24-jarige Franse doelman. Een transfer van Lafont is wel pas op langere termijn aan de orde.

LEES OOK: Thorup hint op opvallende zet bij KRC Genk: "Het werkte"

Club moet zijn transferrecord verbreken voor Gaich ...

Meest recent

Degryse: "Bruno en Sibiersi in 2028 niét meer bij RSCA"

CEO Kenneth Bornauw en eigenaar Marc Coucke hebben de club RSC Anderlecht niet bepaald geholpen met ...

7
7
Leko baalt: "Zullen hem missen tegen Anderlecht"

Club Brugge won bijzonder makkelijk met 2-4 op het veld van Zulte Waregem. Blauw-Zwart moest nog ...

38
38
Vitor Bruno ziet een énorm manco bij Anderlecht

RSC Anderlecht had volgens de data al zes keer meer moeten scoren dit seizoen. Aanvallend is er een ...

61
61
‘Yamal krijgt mes in de rug: einde Barça nu al in zicht’

Lamine Yamal hoort bij Barcelona, zo klinkt het al jaren. Maar Hansi Flick heeft nu een beslissing ...

38
38
De Meyer voert de druk op: "Er zijn geen excuses"

STVV staat voor een belangrijke novembermaand. De Kanaries krijgen de komende weken drie kansen om ...

9
9
Thorup hint op opvallende zet bij KRC Genk: "Het werkte"

KRC Genk-coach Jess Thorup houdt de kaarten nog even tegen de borst, maar liet vrijdag wel verstaan ...

26
26
Keuzestress bij Bruno: speelt dit trio tegen Westerlo?

RSC Anderlecht neemt het op tegen KVC Westerlo. Een partij die de Brusselaars moeten winnen. Vitor ...

85
85
Ronaldo had bijna Belgische T1: "Kon coach worden van Al-Nassr"

Marc Brys heeft nog lang niet alle ambities opgeborgen. De voormalige bondscoach van Kameroen ...

50
50
Goed nieuws én slecht nieuws: Hubert met blessureupdate

Union Sint-Gillis trekt zaterdag naar SK Beveren voor de tiende speeldag van de Jupiler Pro League. ...

31
31
Lammens krijgt de volle laag: Keane messcherp

Het zijn momenteel geen gemakkelijke tijden voor Senne Lammens bij Manchester United. De club ...

82
82
Onstopbaar Club Brugge rolt Zulte Waregem in één helft op

Club Brugge ging aan de Gaverbeek op zoek naar een 27 op 30. Zulte Waregem zocht na een 0 op 12 dan ...

129
129
Club Brugge mist sterkhouder tegen Anderlecht

Club Brugge neemt het volgende week op tegen RSC Anderlecht. De Belgische landskampioen zal daar ...

309
309
Coucke haalt uit naar krant: "Puur fake news!"

We haalden de afgelopen weken aan dat het woord 'crisis' tegenwoordig wel héél snel in ...

108
108
Club Brugge maakt gehak van Zulte Waregem: "Even doorduwen"

Zulte Waregem en Club Brugge begonnen om 20u45 aan hun partij in de Jupiler Pro League. De eerste 45 ...

76
76
Bornauw verrast met uitspraken over Bertaccini en Stroeykens

RSC Anderlecht moet zaterdagavond winnen van KVC Westerlo. Anders zal het echt crisis zijn. Gaat ...

195
195
Thorup looft smaakmaker: "Verwacht ik van al mijn invallers"

KRC Genk zit in de lift. Na drie overwinningen op rij groeit het vertrouwen binnen de Limburgse ...

50
50
Nieuwkomers in de Jupiler Pro League: 11 toptransfers

Dit weekend staat in de Jupiler Pro League speeldag tien op het programma. De ideale gelegenheid dus ...

181
181
Club Brugge kraakt Potts: onverwachte wending op komst?

In Brugge krijgt Freddie Potts week na week de wind van voren, zelfs Ivan Leko wil hem een andere ...

746
746
Godts onder stoom en laat Bodart kansloos achter

Mika Godts trok afgelopen zomer van Ajax naar PSG. Het begon was moeilijk, maar logisch want de Rode ...

65
65
Basisploeg Club Brugge: Leko hakt knoop door

Om 20u45 spelen Zulte Waregem en Club Brugge hun partij in de Jupiler Pro League. Ivan Leko heeft ...

101
101
Zorgen bij Leko? "Voelt dat hij de groep even kwijt is"

Club Brugge is bezig aan een goed seizoen. Blauw-Zwart wint de meeste matchen, maar Ivan Leko was ...

72
72
Euvrard voert zélf druk: hoogspanning bij Standard

Standard staat onder zware druk na een nul op twaalf. Vincent Euvrard weet dat een zege nodig is, ...

75
75
Coucke breekt stilte bij Anderlecht: "Geduld ver op"

Hij had zich voorgenomen om zich voortaan in stilzwijgen te hullen, maar nu het weer van kwaad naar ...

381
381
Bruno houdt adem in: vaste titularis Anderlecht out?

Op de valreep speelt RSC Anderlecht zaterdag zijn enige thuismatch in oktober. Een met veel druk op ...

170
170
De Mil verschaft update uit ziekenboeg AA Gent

Dankzij de fraaie 4-0 zege tegen Anderlecht is AA Gent nog steeds de fiere koploper in onze ...

107
107

Meer sportnieuws