Stijlbreuk bij Anderlecht: doelpunten boven esthetiek?

door
Stijlbreuk bij Anderlecht: doelpunten boven esthetiek?

Als gevolg van een doorgevoerde kapitaalsverhoging kan een financieel getergd Anderlecht straks alsnog gewapend de transfermarkt optrekken. Wil Sporting straks meestrijden voor een plaats in de top zes, dan is een extra sportieve injectie dan ook meer dan wenselijk. Daarom wordt Anderlecht gelinkt aan verschillende transfertargets, waarvan er twee vorig seizoen bij KV Kortrijk speelden. Waar eerder twijfels heersen over Tuta, lijkt er meer muziek te zitten in de komst van Moffi. Indien hij zijn huidig niveau aanhoudt, dan zou de 21-jarige spits zeker een meerwaarde kunnen betekenen in het Lotto Park. 




Doelpunten scoren, het was dit seizoen – op de laatste drie competitiewedstrijden na – een probleem bij RSC Anderlecht. Met 45 gescoorde eenheden eindigde Sporting als achtste in de rangschikking der doelpunten. Kemar Roofe vond nog gemakkelijk de weg naar het doel, en ook Antoine Colassin startte veelbelovend, maar door hun blessures moest huurling Dejan Joveljic voor de doelpunten zorgen. De Serviër bleek echter geen sportieve meevaller waardoor Anderlecht nu andere opties bekijkt als aanvalsleider voor het komende seizoen. En dat men daarom uitkomt bij Terem Moffi is alleen maar logisch.

NIGERIAANSE GOALTJESDIEF

Als nobele onbekende arriveerde de Nigeriaan de voorbije winter op het Kortrijks grondgebied. Moffi had echter niet veel tijd nodig om zijn stempel te drukken bij Veekaa: in amper 7 competitiewedstrijden vond hij al 4 keer de weg naar het doel. Omgerekend is dat goed voor 0,8 doelpunt per 90 minuten, waarmee hij één van de vlotst scorende spitsen uit de Jupiler Pro League is. Om zich die titel officieel toe te eigenen, kwam Moffi evenwel te weinig in actie dit seizoen. Op basis van 427 speelminuten kan echter geen sluitende balans worden opgemaakt over zijn kwaliteiten als goaltjesdief. Toch prikte hij bij zijn vorige werkgever, het Litouwse FK Riteriai, aan een gemiddelde van 0,6 doelpunt per 90 minuten.



Scoren doet Moffi dus erg vlotjes, en die kwaliteit zou dan ook erg welgekomen zijn bij Anderlecht. De Nigeriaan vormt daarnaast een constante bedreiging voor de vijandelijke defensies, want per wedstrijd trapt geen enkele centrale spits in België vaker naar het doel dan hem. Bovendien belandt 57,9% van Moffi's pogingen ook effectief op het doel, waarmee hij de tweede scherpste vizier beschikt onder alle Jupiler Pro League-aanvallers. 

Ook verschijnt niemand vaker in de box dan Moffi, dat doet de Nigeriaan bijvoorbeeld bijna dubbel zo vaak dan Anderlecht-spits Kemar Roofe. Maar dat groot aantal doelkansen vertaalt zich voor 21% in een effectief doelpunt. Daarmee behoort Moffi eigenlijk niét tot de meest efficiënte spitsen van onze nationale competitie. Die eer is zoals eerder gepubliceerd weggelegd voor William Togui, en Moffi bezet in de ranglijst amper de zestiende plaats. Maar het is duidelijk: Moffi leeft van doelkansen en is alom aanwezig in en rond de box.

PROFIEL VOOR ANDERLECHT?

Daarnaast is het nog maar de vraag hoe de voetballende kwaliteiten van Moffi zullen passen in de veeleisende filosofie van Anderlecht. Roofe werd vorige zomer binnengehaald voor 6 miljoen euro, omdat zijn capaciteiten aan dat gevraagde profiel beantwoorden. Als valse nummer negen bleek Roofe in de opbouw van grote waarde te zijn, maar bij Moffi is dat minder het geval. Zijn passing is niet erg secuur, en bovendien lijdt de Nigeriaan erg vaak balverlies. Dat zijn niet meteen eigenschappen die Vincent Kompany voor ogen heeft in 'zijn' Anderlecht. Bovendien is het maar de vraag welke prijs KV Kortrijk zal kleven op het hoofd van hun goudhaantje. Momenteel bedraagt zijn marktwaarde 1,3 miljoen euro. Maar het mag niet verrassen als CEO Matthias Leterme een veelvoud van die waardering zal eisen.

LEES OOK: 'Anderlecht slaat toe en strikt Japans jeugdinternational'

Moet Anderlecht Moffi halen?

Meest recent

Antwerp legt toptalent op 15de verjaardag meteen vast

Bij Antwerp is de jeugd belangrijker dan ooit geworden sinds Paul Gheysens stopte met miljoenen in ...

9
9
'Alles op De Cat: Anderlecht heeft plannetje klaar'

Bij Anderlecht lijken ze een kruis te mogen maken over de derde plaats na de nederlagen tegen STVV ...

66
66
'STVV wrijft zich in handen na transferupdate'

STVV lijkt na een knappe zes op zes tegen Anderlecht en KV Mechelen vrijwel zeker van de derde ...

19
19
'Anderlecht slaat toe en strikt Japans jeugdinternational'

Bij Anderlecht zijn er nog heel wat vraagtekens voor volgend seizoen, maar de jacht op talent voor ...

74
74
Jarenlange schorsing Mudryk, ook boksdoelman lang aan de kant

Er viel woensdag nieuws te rapen over enkele zeer opmerkelijke schorsingen in de voetbalwereld. Bij ...

49
49
Lukaku breekt de stilte met mysterieuze boodschap

Het zijn geen prettige tijden voor Romelu Lukaku. Hij werkt momenteel een race tegen de klok af om ...

117
117
Union SG krijgt geweldig nieuws over nieuw stadion

Union SG kan alweer een prachtig seizoen  afronden met de titel en de beker. Dat zou een ...

72
72
Vandenbempt en Verheyen raken fans recht in het hart

De kraker tussen Paris Saint-Germain en Bayern München heeft woensdagavond alle verwachtingen ...

41
41
'Anderlecht beslist: viertal enkel voor juiste prijs weg'

Bij RSC Anderlecht wordt bijna de hele spelerskern aan een vertrek gelinkt. Dat gaat uiteraard niet ...

219
219
'Revelatie wil Fernandez-Pardo (ex-AA Gent) aantrekken'

Het zijn woelige maanden voor Matias Fernandez-Pardo. De winger moet stilaan een echte keuze gaan ...

42
42
Ophef bij Westerlo: club komt met statement

Bij KVC Westerlo hebben ze er een enerverend weekend opzitten. Ze verloren in eigen huis van Royal ...

70
70
Neemt Anderlecht na bijna 200 duels afscheid van meubelstuk?

Bij RSC Anderlecht gaan ze komende zomer een grote schoonmaak doorvoeren in de spelerskern. Dat ...

298
298
'Rode Duivel op de sukkel en moet na één jaar alweer weg'

De voorbije jaren kregen heel wat spelers hun kans bij de Rode Duivels, want sinds het WK 2022 wordt ...

53
53
Mourinho terug naar Real Madrid? Special One reageert

José Mourinho is momenteel trainer van Benfica, maar de kans bestaat dat hij na het seizoen ...

96
96
'Union verliest sterkhouder: Premier League lonkt'

In de voorbije seizoenen maakte Union al indruk door een beker en een titel te pakken, maar dit ...

68
68
Beerschot-fans komen met uitleg voor Nainggolan-incident

De wedstrijd tussen Beerschot en Patro Eisden van maandagavond blijft nog stevig nazinderen. De ...

219
219
Engeland wild van Duivel: "Beste transfer van het seizoen"

De Premier League en Rode Duivels, dat bleek de voorbije jaren regelmatig een geslaagd huwelijk. Ook ...

285
285
'Belgische clubs attent: FIFA stelt ingrijpende regel voor'

Er is de voorbije jaren al heel wat veranderd in de mondiale voetbalwereld. De FIFA voert immers de ...

148
148
Nieuwe generatie NXT: Club slaat dubbelslag

Club Brugge zette de laatste jaren grote stappen met zijn jeugdopleiding. Alsmaar meer spelers halen ...

175
175
Penders doet monden openvallen en is Europese primus

Met Thibaut Courtois beschikken de Rode Duivels momenteel over misschien wel de beste doelman ter ...

70
70
Belgische voetbalbond zorgt voor grote rel met WK-lied

De keuze van de Belgische voetbalbond om Roméo Elvis mee het officiële WK lied te laten ...

52
52
Antwerp ontdekt eindelijk nieuwe parel: reden onthuld

Bij Antwerp maken ze van de Europe Play-Off gebruik om ook enkele jonge talenten hun kans te geven. ...

150
150
'Man Utd heeft wenslijst klaar: minstens één Rode Duivel'

Voor de titel meestrijden lukte dit seizoen nog niet, maar na enkele magere seizoenen slaagde ...

143
143
TRANSFERUURTJE: 'Club slaat slag bij Antwerp, kassa voor Anderlecht'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

203
203
Club-man in vorm Vetlesen gooit grote droom op tafel

Hugo Vetlesen zit in bloedvorm bij Club Brugge. De Noor is normaal gezien een reservespeler bij ...

167
167

Meer sportnieuws