Stijlbreuk bij Anderlecht: doelpunten boven esthetiek?

1686 stemmen
Stijlbreuk bij Anderlecht: doelpunten boven esthetiek?

Als gevolg van een doorgevoerde kapitaalsverhoging kan een financieel getergd Anderlecht straks alsnog gewapend de transfermarkt optrekken. Wil Sporting straks meestrijden voor een plaats in de top zes, dan is een extra sportieve injectie dan ook meer dan wenselijk. Daarom wordt Anderlecht gelinkt aan verschillende transfertargets, waarvan er twee vorig seizoen bij KV Kortrijk speelden. Waar eerder twijfels heersen over Tuta, lijkt er meer muziek te zitten in de komst van Moffi. Indien hij zijn huidig niveau aanhoudt, dan zou de 21-jarige spits zeker een meerwaarde kunnen betekenen in het Lotto Park. 




Doelpunten scoren, het was dit seizoen – op de laatste drie competitiewedstrijden na – een probleem bij RSC Anderlecht. Met 45 gescoorde eenheden eindigde Sporting als achtste in de rangschikking der doelpunten. Kemar Roofe vond nog gemakkelijk de weg naar het doel, en ook Antoine Colassin startte veelbelovend, maar door hun blessures moest huurling Dejan Joveljic voor de doelpunten zorgen. De Serviër bleek echter geen sportieve meevaller waardoor Anderlecht nu andere opties bekijkt als aanvalsleider voor het komende seizoen. En dat men daarom uitkomt bij Terem Moffi is alleen maar logisch.

NIGERIAANSE GOALTJESDIEF

Als nobele onbekende arriveerde de Nigeriaan de voorbije winter op het Kortrijks grondgebied. Moffi had echter niet veel tijd nodig om zijn stempel te drukken bij Veekaa: in amper 7 competitiewedstrijden vond hij al 4 keer de weg naar het doel. Omgerekend is dat goed voor 0,8 doelpunt per 90 minuten, waarmee hij één van de vlotst scorende spitsen uit de Jupiler Pro League is. Om zich die titel officieel toe te eigenen, kwam Moffi evenwel te weinig in actie dit seizoen. Op basis van 427 speelminuten kan echter geen sluitende balans worden opgemaakt over zijn kwaliteiten als goaltjesdief. Toch prikte hij bij zijn vorige werkgever, het Litouwse FK Riteriai, aan een gemiddelde van 0,6 doelpunt per 90 minuten.



Scoren doet Moffi dus erg vlotjes, en die kwaliteit zou dan ook erg welgekomen zijn bij Anderlecht. De Nigeriaan vormt daarnaast een constante bedreiging voor de vijandelijke defensies, want per wedstrijd trapt geen enkele centrale spits in België vaker naar het doel dan hem. Bovendien belandt 57,9% van Moffi's pogingen ook effectief op het doel, waarmee hij de tweede scherpste vizier beschikt onder alle Jupiler Pro League-aanvallers. 

Ook verschijnt niemand vaker in de box dan Moffi, dat doet de Nigeriaan bijvoorbeeld bijna dubbel zo vaak dan Anderlecht-spits Kemar Roofe. Maar dat groot aantal doelkansen vertaalt zich voor 21% in een effectief doelpunt. Daarmee behoort Moffi eigenlijk niét tot de meest efficiënte spitsen van onze nationale competitie. Die eer is zoals eerder gepubliceerd weggelegd voor William Togui, en Moffi bezet in de ranglijst amper de zestiende plaats. Maar het is duidelijk: Moffi leeft van doelkansen en is alom aanwezig in en rond de box.

PROFIEL VOOR ANDERLECHT?

Daarnaast is het nog maar de vraag hoe de voetballende kwaliteiten van Moffi zullen passen in de veeleisende filosofie van Anderlecht. Roofe werd vorige zomer binnengehaald voor 6 miljoen euro, omdat zijn capaciteiten aan dat gevraagde profiel beantwoorden. Als valse nummer negen bleek Roofe in de opbouw van grote waarde te zijn, maar bij Moffi is dat minder het geval. Zijn passing is niet erg secuur, en bovendien lijdt de Nigeriaan erg vaak balverlies. Dat zijn niet meteen eigenschappen die Vincent Kompany voor ogen heeft in 'zijn' Anderlecht. Bovendien is het maar de vraag welke prijs KV Kortrijk zal kleven op het hoofd van hun goudhaantje. Momenteel bedraagt zijn marktwaarde 1,3 miljoen euro. Maar het mag niet verrassen als CEO Matthias Leterme een veelvoud van die waardering zal eisen.

LEES OOK: Cercle pakt uit met verrassende transfer bij Kortrijk

Moet Anderlecht Moffi halen?

Meest recent

'Guardiola hakt knoop door over Italiaans aanbod'

Na het WK kiezen heel wat landen voor een nieuwe bondscoach en daarbij worden heel wat kleppers ...

6
6
'Club voegt daad bij woord: megabod naar prullenmand'

Bij Club Brugge wordt het nog een zeer bewogen transferzomer. Donderdag veegde het al het Belgische ...

160
160
'Eindelijk nieuwe T1: Antwerp mikt op bekende naam'

Twee weken voor de start van het nieuwe seizoen heeft Antwerp nog altijd geen trainer. De Great Old ...

86
86
TRANSFERUURTJE: 'Bekende assistenten Van Bommel, Club houdt sterkhouders'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

126
126
Frustraties lopen hoog op bij Anderlecht-nieuweling

RSC Anderlecht heeft het seizoen afgetrapt met een Europees gelijkspel tegen Hammarby. Paars-Wit had ...

219
219
Ajax-legende zet Mika Godts ferm op zijn plek

Mika Godts kende afgelopen seizoen een topseizoen bij Ajax. Toch nam gewezen bondscoach Rudi Garcia ...

37
37
Jürgen Klopp is terug: Duitsland heeft topcoach binnen

Jürgen Klopp zal binnenkort weer naast het veld te zien zijn. De topcoach nam een tijdje ...

67
67
Marco Kana briest na gelijkspel Anderlecht: “Pijnlijk…”

RSC Anderlecht leek op weg naar zege tegen het Zweedse Hammarby in de voorrondes van de Europa ...

197
197
‘Club Brugge gaat vol voor stunt: stevig miljoenenbod’

Club Brugge is op de zomermercato naarstig op zoek naar versterkingen. Blauw-Zwart dreigt nog enkele ...

498
498
Matchfixing op WK? Onder meer zaak-Balogun genoemd

Het WK zit erop en met Spanje kregen we uiteindelijk een verdiende wereldkampioen. Globaal gezien ...

143
143
'Nieuwe transfer in aantocht voor Vermeeren'

Hij moest de toekomst van het Belgische voetbal worden en mocht in 2024 nog mee naar het EK, maar ...

193
193
'Union greep naast WK-ganger'

Union heeft al een zeer drukke transferzomer achter de rug. Het haalde tot dusver al zeven nieuwe ...

54
54
'Standard wacht nog steeds op miljoenenbod'

Bij Standard zagen we deze zomer al de nodige beweging. De teller staat tot dusver op zes nieuwe ...

236
236
'Sibierski schrapt target, Anderlecht vreest vertrekker'

Anderlecht begon donderdagavond aan zijn seizoen met een 1-1-gelijkspel op het veld van Hammarby in ...

573
573
'Van der Brempt plots onderwerp van miljoenenstrijd'

In de nabije toekomst zal Mark van Bommel - of wie er ook bondscoach wordt - een nieuwe rechtsachter ...

105
105
Zulte Waregem bevestigt uitgaande miljoenentransfer

Bij Zulte Waregem heeft de kassa deze zomer al stevig gerinkeld. Al vroeg in de zomer wisten ze ...

68
68
De Ketelaere te koop: monsterbedrag zet Italië op stelten

Charles De Ketelaere zette zich op het WK stevig in de kijker. Atalanta wil daar nu maximaal van ...

397
397
'Overmars in actie: 2 dossiers bovenaan Antwerp-stapel'

Twee weken voor de start van het seizoen in de Jupiler Pro League ligt er bij Antwerp nog altijd ...

615
615
Khalaili spreekt voor eerst na gemiste toptransfer

Union hoopt deze zomer zijn transferrecord te breken en dat leek even ook te gaan gebeuren. Anan ...

77
77
Vitor Bruno belooft: "We kunnen nog beter dan dit"

Voor Anderlecht heeft de seizoensopener niet het gehoopte resultaat opgeleverd. Paars-Wit leek lange ...

399
399
De Mil benoemt positieve punten na ontgoochelend resultaat

De intrede van de Belgische clubs op het Europese toneel heeft donderdagavond geen succes gebracht. ...

174
174
Frisse wind in Anderlecht: nieuwkomers maken indruk

Met z'n tienen slaagde RSC Anderlecht er niet in om de zege over de sleep te trekken tegen Hammarby, ...

433
433
Van Bommel onder vuur: eerste actie als bondscoach bekend

Nog voor hij officieel is aangesteld als bondsocach van de Rode Duivels, bevindt Mark van Bommel ...

1321
1321
'Blijven of vertrekken: steunpilaar Club Brugge beslist'

Club Brugge nam donderdag afscheid van Christos Tzolis, na Simon Mignolet en Aleksandar Stankovic al ...

864
864
AA Gent moet Europees vol aan de bak na matige start

AA Gent heeft geen overtuigende start van zijn Europese seizoen genomen. De Buffalo's kenden een ...

129
129

Meer sportnieuws