Stijlbreuk bij Anderlecht: doelpunten boven esthetiek?

door
Stijlbreuk bij Anderlecht: doelpunten boven esthetiek?

Als gevolg van een doorgevoerde kapitaalsverhoging kan een financieel getergd Anderlecht straks alsnog gewapend de transfermarkt optrekken. Wil Sporting straks meestrijden voor een plaats in de top zes, dan is een extra sportieve injectie dan ook meer dan wenselijk. Daarom wordt Anderlecht gelinkt aan verschillende transfertargets, waarvan er twee vorig seizoen bij KV Kortrijk speelden. Waar eerder twijfels heersen over Tuta, lijkt er meer muziek te zitten in de komst van Moffi. Indien hij zijn huidig niveau aanhoudt, dan zou de 21-jarige spits zeker een meerwaarde kunnen betekenen in het Lotto Park. 




Doelpunten scoren, het was dit seizoen – op de laatste drie competitiewedstrijden na – een probleem bij RSC Anderlecht. Met 45 gescoorde eenheden eindigde Sporting als achtste in de rangschikking der doelpunten. Kemar Roofe vond nog gemakkelijk de weg naar het doel, en ook Antoine Colassin startte veelbelovend, maar door hun blessures moest huurling Dejan Joveljic voor de doelpunten zorgen. De Serviër bleek echter geen sportieve meevaller waardoor Anderlecht nu andere opties bekijkt als aanvalsleider voor het komende seizoen. En dat men daarom uitkomt bij Terem Moffi is alleen maar logisch.

NIGERIAANSE GOALTJESDIEF

Als nobele onbekende arriveerde de Nigeriaan de voorbije winter op het Kortrijks grondgebied. Moffi had echter niet veel tijd nodig om zijn stempel te drukken bij Veekaa: in amper 7 competitiewedstrijden vond hij al 4 keer de weg naar het doel. Omgerekend is dat goed voor 0,8 doelpunt per 90 minuten, waarmee hij één van de vlotst scorende spitsen uit de Jupiler Pro League is. Om zich die titel officieel toe te eigenen, kwam Moffi evenwel te weinig in actie dit seizoen. Op basis van 427 speelminuten kan echter geen sluitende balans worden opgemaakt over zijn kwaliteiten als goaltjesdief. Toch prikte hij bij zijn vorige werkgever, het Litouwse FK Riteriai, aan een gemiddelde van 0,6 doelpunt per 90 minuten.



Scoren doet Moffi dus erg vlotjes, en die kwaliteit zou dan ook erg welgekomen zijn bij Anderlecht. De Nigeriaan vormt daarnaast een constante bedreiging voor de vijandelijke defensies, want per wedstrijd trapt geen enkele centrale spits in België vaker naar het doel dan hem. Bovendien belandt 57,9% van Moffi's pogingen ook effectief op het doel, waarmee hij de tweede scherpste vizier beschikt onder alle Jupiler Pro League-aanvallers. 

Ook verschijnt niemand vaker in de box dan Moffi, dat doet de Nigeriaan bijvoorbeeld bijna dubbel zo vaak dan Anderlecht-spits Kemar Roofe. Maar dat groot aantal doelkansen vertaalt zich voor 21% in een effectief doelpunt. Daarmee behoort Moffi eigenlijk niét tot de meest efficiënte spitsen van onze nationale competitie. Die eer is zoals eerder gepubliceerd weggelegd voor William Togui, en Moffi bezet in de ranglijst amper de zestiende plaats. Maar het is duidelijk: Moffi leeft van doelkansen en is alom aanwezig in en rond de box.

PROFIEL VOOR ANDERLECHT?

Daarnaast is het nog maar de vraag hoe de voetballende kwaliteiten van Moffi zullen passen in de veeleisende filosofie van Anderlecht. Roofe werd vorige zomer binnengehaald voor 6 miljoen euro, omdat zijn capaciteiten aan dat gevraagde profiel beantwoorden. Als valse nummer negen bleek Roofe in de opbouw van grote waarde te zijn, maar bij Moffi is dat minder het geval. Zijn passing is niet erg secuur, en bovendien lijdt de Nigeriaan erg vaak balverlies. Dat zijn niet meteen eigenschappen die Vincent Kompany voor ogen heeft in 'zijn' Anderlecht. Bovendien is het maar de vraag welke prijs KV Kortrijk zal kleven op het hoofd van hun goudhaantje. Momenteel bedraagt zijn marktwaarde 1,3 miljoen euro. Maar het mag niet verrassen als CEO Matthias Leterme een veelvoud van die waardering zal eisen.

LEES OOK: Bekende naam bood zich aan in JPL, maar bleef in de kou

Moet Anderlecht Moffi halen?

Meest recent

'Duranville verrast compleet: nieuwe club bekend'

Julien Duranville gaat Borussia Dortmund deze maand verlaten. Het zal een droge uitleenbeurt zijn, ...

11
11
Patro droomt van meer: 'tweede Nainggolan-stunt'

Patro Eisden heeft uitgepakt met een zeer grote transfer. Ze stelden vandaag Radja Nainggolan voor ...

39
39
AA Gent raast door: derde vertrekker is een feit

Bij AA Gent zijn ze bezig aan een zeer intensieve wintermercato. De Buffalo's hebben al een derde ...

33
33
Standard maakt stunttransfer wereldkundig

Marc Wilmots is voorstander van een gezocht evenwicht in een spelerskern. Jonge doorverkoopbare ...

132
132
Kompany jubelt: extra sterspeler bij Bayern op komst

Vincent Kompany is op weg naar succes bij Bayern München. De Belgische oefenmeester kende de ...

37
37
Hayen drukt stempel: wissel(s) van de wacht in Genk

Nicky Hayen moet KRC Genk straks nog naar de top zes zien te loodsen, een missie die zaterdag start ...

203
203
'Renard draait overuren: transfervuurwerk in Anderlecht'

Tot dusver viel er vrij weinig te beleven bij RSC Anderlecht, maar dat lijkt slechts stilte voor de ...

155
155
De Mos fileert Belgische jaren en doet straffe onthulling

Aad De Mos heeft in België een spoor nagelaten dat tegelijk glorieus en controversieel is. Voor ...

143
143
Groen licht: Club Brugge krijgt update in stadiondossier

Club Brugge hoopt de uitschakeling in de beker vrijdag door te spelen tegen La Louvière. Op ...

366
366
Lardot velt verdict: rode kaart voor Kana & Tzolis?

De afgelopen dagen werden de kwartfinales van de Croky Cup afgewerkt. Hier en daar ontstond er ...

450
450
Ophef rond Ruben Van Gucht na opvallende boodschap

Ruben Van Gucht heeft de voorbije jaren zelden de luwte opgezocht. De VRT journalist en presentator ...

64
64
Nieuwe Chelsea-coach spreekt duidelijk over Lavia

Chelsea koos ervoor om Enzo Maresca de laan uit te sturen en Liam Rosenior bij Strasbourg weg te ...

111
111
‘Oplossing Vazquez dringt aan: twee opties op tafel’

RSC Anderlecht zoekt naarstig naar een oplossing voor Luis Vazquez. De Argentijnse aanvaller kan ...

302
302
Man City haalt lijstje boven: Kompany opvolger van Pep?

Manchester City is onder Pep Guardiola uitgegroeid tot een Europese grootmacht. De Spanjaard heeft ...

137
137
Groen licht: Patro Eisden pakt uit met Radja Nainggolan

De kogel is door de kerk, Radja Nainggolan verhuist deze wintermercato naar Patro Eisden, dat liet ...

201
201
‘Stroeykens deze winter nog weg: drie clubs strijden’

Mario Stroeykens werd al verschillende keren in verband gebracht met een vertrek bij RSC Anderlecht, ...

226
226
Van der Heyden vloekt en briest: “Dat zei de ref…”

De bekerclash tussen RSC Anderlecht en KAA Gent zindert nog na. De Buffalo’s vinden dat ...

399
399
Terug naar Anderlecht? Goto zaait grote twijfel

Bij Anderlecht willen ze deze winter nog een nieuwe spits binnenhalen, want de voorbije maanden ...

427
427
'Nieuwe Onyedika-update: Club houdt been stijf'

Bij Club Brugge was het in de laatste wedstrijden puzzelen op het middenveld. Ze moesten het immers ...

278
278
'Anderlecht baalt en krijgt koekje van eigen deeg'

Anderlecht was deze winter al actief op de transfermarkt, want met Omar Sarr haalde het nog maar ...

207
207
Volgende vertrekker bij Westerlo, Gent dreigt mis te grijpen

De wintermercato is nog een tweetal weken open en dus wordt er alsmaar meer werk gemaakt van ...

78
78
'Man City pakt zwaar uit: hele Europese top afgetroefd'

Manchester City heeft deze winter al stevig uitgepakt met de komst van Antoine Semenyo, die voor ...

80
80
'Anderlecht gaat hard: dubbel transferplan op tafel'

Bij Anderlecht lijkt de wintermercato eindelijk helemaal op gang te komen. Het heeft er alle schijn ...

693
693
TRANSFERUURTJE: 'City meldt zich bij Club, eerste eis Klopp bij Real'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

233
233
Max Dean foetert na Anderlecht: VAR afgemaakt

KAA Gent voelt zich bestolen na de bekerclash tegen RSC Anderlecht. Paars-Wit trok uiteindelijk aan ...

346
346

Meer sportnieuws