Stijlbreuk bij Anderlecht: doelpunten boven esthetiek?

1686
Stijlbreuk bij Anderlecht: doelpunten boven esthetiek?

Als gevolg van een doorgevoerde kapitaalsverhoging kan een financieel getergd Anderlecht straks alsnog gewapend de transfermarkt optrekken. Wil Sporting straks meestrijden voor een plaats in de top zes, dan is een extra sportieve injectie dan ook meer dan wenselijk. Daarom wordt Anderlecht gelinkt aan verschillende transfertargets, waarvan er twee vorig seizoen bij KV Kortrijk speelden. Waar eerder twijfels heersen over Tuta, lijkt er meer muziek te zitten in de komst van Moffi. Indien hij zijn huidig niveau aanhoudt, dan zou de 21-jarige spits zeker een meerwaarde kunnen betekenen in het Lotto Park. 




Doelpunten scoren, het was dit seizoen – op de laatste drie competitiewedstrijden na – een probleem bij RSC Anderlecht. Met 45 gescoorde eenheden eindigde Sporting als achtste in de rangschikking der doelpunten. Kemar Roofe vond nog gemakkelijk de weg naar het doel, en ook Antoine Colassin startte veelbelovend, maar door hun blessures moest huurling Dejan Joveljic voor de doelpunten zorgen. De Serviër bleek echter geen sportieve meevaller waardoor Anderlecht nu andere opties bekijkt als aanvalsleider voor het komende seizoen. En dat men daarom uitkomt bij Terem Moffi is alleen maar logisch.

NIGERIAANSE GOALTJESDIEF

Als nobele onbekende arriveerde de Nigeriaan de voorbije winter op het Kortrijks grondgebied. Moffi had echter niet veel tijd nodig om zijn stempel te drukken bij Veekaa: in amper 7 competitiewedstrijden vond hij al 4 keer de weg naar het doel. Omgerekend is dat goed voor 0,8 doelpunt per 90 minuten, waarmee hij één van de vlotst scorende spitsen uit de Jupiler Pro League is. Om zich die titel officieel toe te eigenen, kwam Moffi evenwel te weinig in actie dit seizoen. Op basis van 427 speelminuten kan echter geen sluitende balans worden opgemaakt over zijn kwaliteiten als goaltjesdief. Toch prikte hij bij zijn vorige werkgever, het Litouwse FK Riteriai, aan een gemiddelde van 0,6 doelpunt per 90 minuten.



Scoren doet Moffi dus erg vlotjes, en die kwaliteit zou dan ook erg welgekomen zijn bij Anderlecht. De Nigeriaan vormt daarnaast een constante bedreiging voor de vijandelijke defensies, want per wedstrijd trapt geen enkele centrale spits in België vaker naar het doel dan hem. Bovendien belandt 57,9% van Moffi's pogingen ook effectief op het doel, waarmee hij de tweede scherpste vizier beschikt onder alle Jupiler Pro League-aanvallers. 

Ook verschijnt niemand vaker in de box dan Moffi, dat doet de Nigeriaan bijvoorbeeld bijna dubbel zo vaak dan Anderlecht-spits Kemar Roofe. Maar dat groot aantal doelkansen vertaalt zich voor 21% in een effectief doelpunt. Daarmee behoort Moffi eigenlijk niét tot de meest efficiënte spitsen van onze nationale competitie. Die eer is zoals eerder gepubliceerd weggelegd voor William Togui, en Moffi bezet in de ranglijst amper de zestiende plaats. Maar het is duidelijk: Moffi leeft van doelkansen en is alom aanwezig in en rond de box.

PROFIEL VOOR ANDERLECHT?

Daarnaast is het nog maar de vraag hoe de voetballende kwaliteiten van Moffi zullen passen in de veeleisende filosofie van Anderlecht. Roofe werd vorige zomer binnengehaald voor 6 miljoen euro, omdat zijn capaciteiten aan dat gevraagde profiel beantwoorden. Als valse nummer negen bleek Roofe in de opbouw van grote waarde te zijn, maar bij Moffi is dat minder het geval. Zijn passing is niet erg secuur, en bovendien lijdt de Nigeriaan erg vaak balverlies. Dat zijn niet meteen eigenschappen die Vincent Kompany voor ogen heeft in 'zijn' Anderlecht. Bovendien is het maar de vraag welke prijs KV Kortrijk zal kleven op het hoofd van hun goudhaantje. Momenteel bedraagt zijn marktwaarde 1,3 miljoen euro. Maar het mag niet verrassen als CEO Matthias Leterme een veelvoud van die waardering zal eisen.

LEES OOK: Heymans legt opvallende viering uit: band met Thorup bloot

Moet Anderlecht Moffi halen?

Meest recent

Zulte-doelman Gabriël in zak en as: “Ik voel me klein”

Zulte Waregem ging in eigen huis onderuit tegen KAA Gent. De Buffalo’s pakken weer de ...

6
6
Heymans legt opvallende viering uit: band met Thorup bloot

KRC Genk won overtuigend met 3-0 van KV Kortrijk. Daan Heymans mocht nog eens in de basis beginnen ...

49
49
'Shakira doet verrassende onthulling over haar gezinsleven'

Jarenlang vormde Shakira een koppel met ex-voetballer Gerard Piqué, maar ook na hun ...

25
25
Franse pers messcherp na eerste basisplaats Godts

Mika Godts mocht voor het eerst in de basis starten bij PSG. De Parijzenaars namen het op tegen Le ...

112
112
AA Gent-spits verrast: "Leek me tijd om te vertrekken"

AA Gent blijft doorheen de competitie razen. Ze wonnen met 0-2 van Zulte Waregem en met een 22 op 24 ...

88
88
Westerlo slaat in alle stilte toe: gouden transferzet

KVC Westerlo kende een héél drukke zomermercato. Sportief en financieel lijken de ...

51
51
Thorup geeft speler eindelijk een kans: "Exact wat ik wou"

KRC Genk won verdiend met 3-0 van een bijzonder pover KV Kortrijk, dat toch een vogel voor de kat ...

85
85
Derde keer, goede keer voor Anderlecht? “Ik weigerde al twee keer”

Bij RSC Anderlecht verdwenen er de afgelopen jaren veel trouwe clubmensen, anderen werden dan weer ...

216
216
Rode Duivels: vuilbak gaat open over Van Bommel en Mannaert

Mark van Bommel is nog geen drie maanden bondscoach, maar rond de Rode Duivels veranderde er ...

350
350
Standard ruikt megajackpot: “6 miljoen? Ik wil meer”

Standard is wisselvallig bezig. Goed wordt afgewisseld met slecht. Eén speler is echter wel ...

88
88
Leko trekt duidelijke grens: "Niet denken dat je Messi bent"

Club Brugge blijft het goed doen in de Jupiler Pro League. Door de 1-4-zege tegen La Louvière ...

199
199
Twee spelers bezorgen Sibierski pijnlijke realitycheck

RSC Anderlecht won met 1-2 op het veld van Cercle Brugge. Paars-Wit kroop door het oog van de naald ...

252
252
Romario verdedigt Ronaldo: "Loop naar de maan!"

Romário heeft zich uitgesproken over de rel rond Cristiano Ronaldo en bondscoach Jorge Jesus. ...

58
58
Euvrard ziet nieuwe JPL-uitblinker: "Kwaliteit!"

Standard speelt namiddag de Waalse derby tegen Sporting Charleroi. De Rouches staan al zeven punten ...

44
44
Kompany heeft duidelijke boodschap na blunder Neuer

Bayern München speelde 2-2 op het veld van FC Augsburg. Dat was een tegenvaller en dat kwam ook ...

124
124
De Bruyne schittert met twee goals, Godts basispion

Vanavond stonden nog een aantal interessante matchen op het programma in het buitenland. Zo kwamen ...

73
73
AA Gent blijft doorstomen: ook Essevee gaat voor de bijl

Rik De Mil en co zijn het verliezen helemaal verleerd bij AA Gent. De Buffalo's wonnen nu ook aan de ...

95
95
Racing Genk dankt Heymans in zege tegen hulpeloze Kerels

KV Kortrijk heeft dan wel een nieuwe coach, de pijnpunten werden in een dol Genks openingskwartier ...

52
52
Haalt RSCA kampioenenmaker terug als coach?

Cheikhou Kouyaté heeft zijn schoenen aan de haak gehangen. De ex-speler van RSC Anderlecht ...

238
238
Beerschot doet Kiel ontploffen na knotsgek spektakel

De Mannekes wilden na een sterke reeks opnieuw naast Dender aan kop van de Challenger Pro League ...

206
206
Club Brugge-pion wil meer: "Hopelijk nog meer in de basis"

Club Brugge won gemakkelijk met 1-4 op het veld van La Louvière. Jorne Spileers en Jan ...

175
175
Zorgen bij Club Brugge om blessure Forbs: Leko geeft update

Club Brugge won eenvoudig met 1-4 op het veld van La Louvière. Een grote tegenvaller was dat ...

267
267
Cercle Brugge likt zijn wonden: "Dit is een mokerslag"

Cercle Brugge leek na 85 minuten op weg naar een verdiende zege tegen een zwak RSC Anderlecht. Maar ...

131
131
Tottenham krijgt Old Trafford stil, Barça onklopbaar

In de vroege avond stonden er heel wat interessante affiches op het programma in het buitenland. ...

45
45
Euvrard looft aanwinst: "Gaf zijn visitekaartje af"

Standard speelt zondag voor gesloten deuren de Waalse derby tegen Sporting Charleroi. Vincent ...

68
68

Meer sportnieuws