'Nervositeit Pro League neemt toe: competitie met 17 ploegen niet uitgesloten'

door
'Nervositeit Pro League neemt toe: competitie met 17 ploegen niet uitgesloten'

Het laatste woord over de afronding van het seizoen in de Jupiler Pro League is nog niet gezegd. Waasland-Beveren legt zich immers niet neer bij de degradatie en ondernam inmiddels juridische stappen. Met succes, want vrijdag kreeg men op de Freethiel goed nieuws van de Belgische Mededingingsautoriteit (BMA) en dat kan zware gevolgen hebben.


De hoofdaandeelhouder van de club trok na de beslissing van de Pro League naar de BMA. En de auditeur gaf vrijdag ook positief advies over deze klacht. De zaak zal op 17 juni voor het mededingingscollege verschijnen en op de Freethiel verwacht men ook daar een slag te slaan. Dat zou zware gevolgen kunnen hebben. De BMA zou de beslissingen van de Pro League immers kunnen opschorten, waardoor de start van de nieuwe competitie in gevaar zou komen. En na grondig onderzoek zouden zelfs fikse dwangsommen opgelegd kunnen worden.

Bij Het Laatste Nieuws weet men dan ook dat de nervositeit binnen de Pro League toeneemt. Indien Waasland-Beveren in de hele zaak gelijk krijgt, komt het competitiemodel van volgend seizoen immers op de helling te staan. Eén van de mogelijkheden is om dan toch naar een competitie met 18 ploegen te gaan, waarbij zowel Beerschot als OH Leuven promoveren. Zelfs een scenario met 17 ploegen, waarbij wekelijks één club niet in actie komt, is volgens HLN niet uitgesloten. Afwachten dus hoe dit dossier verder evolueert.

LEES OOK: Westerlo grijpt drastisch in na boycot Genk en Anderlecht

Vindt u het begrijpelijk dat Waasland-Beveren zulke stappen onderneemt?

Meest recent

Europees gelukje voor Genk? Vossen fileert penaltyfase

KRC Genk is in eigen land bezig aan een kwakkelseizoen, maar kon zich nog ietwat optrekken aan de ...

26
26
'Tijd tikt: Club Brugge pakt harde transferbeslissing'

De euforie na de Champions League-triomf van woensdag was bijzonder groot bij Club Brugge, maar de ...

130
130
Anderlecht dumpt Ashimeru: opvallende details bekend

RSC Anderlecht heeft zijn vijfde uitgaande transfer van de wintermercato afgerond. Zo werd donderdag ...

125
125
Stiekeme titelambities? STVV slaat toe met JPL-bekende

Vermits Union SG en Club Brugge de degens met mekaar kruisen, krijgt STVV komend weekend mogelijk ...

119
119
Club Brugge schrikt zich rot: last-minute vertrek Tzolis?

Met het ticket voor de tussenronde in de Champions League op zak, beschikt Club Brugge over een ...

487
487
Genk zoekt Europese glorie: Hayen roteert met basiself

Donderdagavond valt het doek over de League Phase van de Champions League. KRC Genk hoopt zich op de ...

20
20
‘Vermeeren zorgt voor opschudding: knaltransfer dichtbij’

Arthur Vermeeren is nog maar net weer in beeld bij Marseille, of het rommelt opnieuw rond de jonge ...

352
352
Punten L'Equipe: uitzonderlijk cijfer voor één Club-speler

Club Brugge heeft woensdag opnieuw een historische avond in de Champions League beleefd. Het ...

334
334
Tegenstander hemelt Genkie op: opvallende bijnaam onthuld

Donderdag valt het doek over de League Phase in de Europa League. KRC Genk is al zeker van de ...

237
237
Achtste wintertransfer Anderlecht: JPL-deal helemaal rond

Met de komst van verdediger Moussa Diarra, rondde RSC Anderlecht zijn inkomende huiswerk op de ...

293
293
'Diepgaand probleem Anderlecht: bizarre trainersoplossing'

Tenzij RSC Anderlecht zich komende zondag herpakt op het veld van Standard, lijkt het over en uit ...

374
374
Deadline in zicht: Cercle en Standard passeren langs kassa

Aanstaande dinsdag sluit de winterse transfermarkt genadeloos zijn deuren. Verschillende clubs uit ...

71
71
'Kompany verscheurd na last-minute transfer Bayern'

Bayern München heeft woensdagavond de League Phase van de Champions League afgesloten op een ...

94
94
'Solden in Anderlecht: prijskaartje sterkhouder lekt uit'

Op inkomend vlak lijkt RSC Anderlecht klaar met zijn huiswerk, terwijl er op uitgaand gebied louter ...

696
696
Super Sunday in JPL: aanduidingen scheidsrechters bekend

Komend weekend staat in de Jupiler Pro League alweer speeldag 23 op het programma. De volgende ...

142
142
'Frutos klapt uit de biecht: done deal met Anderlecht'

In de slotweek van de wintermercato moet RSC Anderlecht nog een oplossing zien te vinden voor een ...

332
332
'Overmars all-in: Antwerp zet zinnen op JPL-revelatie'

Van de beloofde versterkingen kwam tot dusver vrij weinig in huis bij Antwerp, maar in het slot van ...

354
354
'Club Brugge verliest sterkhouder: topscouts in tribune'

De uitblinkers vielen woensdag niet op één hand te tellen bij Club Brugge, maar met ...

510
510
'Hayen grijpt in: opvallend slachtoffer bij KRC Genk'

KRC Genk is al zeker van de knock-outfase in de Europa League, maar tegen Malmö FF staat er ...

393
393
Kassa rinkelt bij Club Brugge: record aan diggelen?

Dankzij een fraaie 3-0 zege tegen Olympique Marseille kwalificeerde Club Brugge zich met glans ...

682
682
Code rood op de Bosuil: Antwerp riskeert monsterboete

Heel even leek Antwerp weer naar boven te mogen kijken, maar na een nul op zes lijkt de Great Old ...

649
649
Van hoop naar horror: Exit Marseille met ongeziene beelden

Wat een absolute gala-avond werd voor Club Brugge, veranderde in een ware nachtmerrie voor Marseille ...

362
362
'Toch geen Klopp? Real legt contact met andere topcoach'

Real Madrid beleeft een moeilijk seizoen. Het moet in LaLiga achtervolgen op rivaal FC Barcelona, ...

118
118
OHL ziet spits vertrekken, Eupen haalt speler uit CL

Maandag sluit de transfermarkt weer zijn deuren en dus zal er in de komende dagen nog heel wat ...

56
56
Stroeykens krijgt raad: vertrek bij Anderlecht dichterbij?

Anderlecht lijkt aan inkomende zijde zijn transferhuiswerk voor deze winter al klaar te hebben met ...

363
363

Meer sportnieuws