'Nervositeit Pro League neemt toe: competitie met 17 ploegen niet uitgesloten'

1449 stemmen
'Nervositeit Pro League neemt toe: competitie met 17 ploegen niet uitgesloten'

Het laatste woord over de afronding van het seizoen in de Jupiler Pro League is nog niet gezegd. Waasland-Beveren legt zich immers niet neer bij de degradatie en ondernam inmiddels juridische stappen. Met succes, want vrijdag kreeg men op de Freethiel goed nieuws van de Belgische Mededingingsautoriteit (BMA) en dat kan zware gevolgen hebben.


De hoofdaandeelhouder van de club trok na de beslissing van de Pro League naar de BMA. En de auditeur gaf vrijdag ook positief advies over deze klacht. De zaak zal op 17 juni voor het mededingingscollege verschijnen en op de Freethiel verwacht men ook daar een slag te slaan. Dat zou zware gevolgen kunnen hebben. De BMA zou de beslissingen van de Pro League immers kunnen opschorten, waardoor de start van de nieuwe competitie in gevaar zou komen. En na grondig onderzoek zouden zelfs fikse dwangsommen opgelegd kunnen worden.

Bij Het Laatste Nieuws weet men dan ook dat de nervositeit binnen de Pro League toeneemt. Indien Waasland-Beveren in de hele zaak gelijk krijgt, komt het competitiemodel van volgend seizoen immers op de helling te staan. Eén van de mogelijkheden is om dan toch naar een competitie met 18 ploegen te gaan, waarbij zowel Beerschot als OH Leuven promoveren. Zelfs een scenario met 17 ploegen, waarbij wekelijks één club niet in actie komt, is volgens HLN niet uitgesloten. Afwachten dus hoe dit dossier verder evolueert.

LEES OOK: CEPANI velt oordeel: rekening DAZN aan Pro League bekend

🚀

Vindt u het begrijpelijk dat Waasland-Beveren zulke stappen onderneemt?

Meest recent

'Standard doet bod op eenmalige Rode Duivel'

Standard is bezig aan een zeer opmerkelijke zomermercato. Daarin lijkt sportief directeur Marc ...

11
11
Transfer nabij: Duranville kondigt afscheid aan

Enkele jaren geleden hadden velen wellicht voorspeld dat Julien Duranville nu op het WK zou staan ...

12
12
'Union wil uitpakken met Jonge Duivel (ex-Club Brugge)'

Union moest het vorig seizoen in de titelstrijd nipt afleggen tegen Club Brugge, maar sleepte wel de ...

49
49
KV Mechelen houdt Belg aan boord en laat goalgetter gaan

KV Mechelen was vorig seizoen nog één van de revelaties. In de laatste editie plaatste ...

30
30
'Stroomversnelling rond Trossard: Arsenal aanvaardt bod'

Leandro Trossard drukte met twee goals tegen Nieuw-Zeeland zijn stempel bij de Rode Duivels en zal ...

156
156
Union tankt meteen vertrouwen met forse oefenzege

Stilaan zijn alle eersteklassers aan hun voorbereiding op het nieuwe seizoen begonnen. Dinsdagavond ...

50
50
Nusa en Haaland zorgen voor feest bij Noorwegen

Op het WK stond er om 19u de partij tussen Ivoorkust en Noorwegen op het programma. Wie van de twee ...

36
36
Bernd Thijs weldra terug aan de slag in de Jupiler Pro League?

Bernd Thijs is de afgelopen jaren aan de slag geweest in het buitenland. De voorbije twee jaar was ...

89
89
Club Brugge jaagt op goalmachine: ‘Hij scoort alles kapot’

Club Brugge heeft een nieuwe goalmachine in het vizier. Zijn cijfers zijn straf, de interesse groeit ...

660
660
'Deal bijna rond: Reynolds versiert knappe transfer'

KVC Westerlo gaat flink cashen. De Kemphanen gaan de komende dagen nog flink wat uitgaande transfers ...

66
66
Fans Antwerp en RSCA gaan volledig los na Vandenhaute-nieuws

Bij Royal Antwerp FC barste er een bom. Een groep rondom Wouter Vandenhaute, onder meer met Toby ...

421
421
Cercle Brugge rondt volgende deal af met AS Monaco

Cercle Brugge verkocht vandaag Nazinho aan AS Monaco. Dat is niet de enige transfer die ze wisten af ...

38
38
Westerlo stelt allereerste zomeraanwinst officieel voor

KVC Westerlo gaat de komende dagen, weken en maanden heel veel transfers afronden. De Kemphanen ...

23
23
AC Milan realiseert knaltransfer bij PSG

AC Milan heeft haal zwaar uitgehaald. De Italiaanse club wil terug meedoen voor de prijzen en heeft ...

35
35
Rode Duivels kruisen vingers: sterkhouder in lappenmand?

Senegal valt niet te onderschatten, maar met een vlotte 5-1 zege tegen Nieuw-Zeeland tankten de Rode ...

370
370
'Gheysens houdt been stijf: rampscenario Antwerp wenkt'

Paul Gheysens out, Wouter Vandenhaute in. Die op z'n zachtst gezegd opmerkelijke wissel van de wacht ...

306
306
Garcia velt hard verdict voor revelatie Rode Duivels

In de zestiende finales van het WK staat de Rode Duivels met Senegal meteen een zware klus te ...

208
208
'Club Brugge op hete kolen: topaanwinst in aantocht'

Club Brugge moet deze zomer allicht weer heel wat sterkhouders zien te vervangen, want na Aleksandar ...

782
782
'Gheysens richting exit: Vandenhaute wil Antwerp kopen'

Dinsdag is het D-Day voor Antwerp, waar voorzitter Paul Gheysens kleur moet bekennen over zijn ...

548
548
Garcia hakt knopen door: Vanaken out, Lukaku in?

Straks om 19 uur verschijnt er in verschillende kranten een uitgebreid interview met Rudi Garcia, ...

410
410
Baro maakt brokken: opvallend ontslag bij AA Gent

Bijna drie jaar nadat hij de touwtjes in handen kreeg bij AA Gent is Sam Baro nog steeds naarstig op ...

284
284
Ruben Van Gucht zorgt voor shock: bedpartners onthuld

Ruben Van Gucht slaagt er opnieuw in om de aandacht naar zich toe te trekken. De sportjournalist en ...

265
265
Laatste twijfels weg over toekomst Witsel

De Rode Duivels staan woensdag voor hun volgende opdracht op het WK, waarin ze het zullen moeten ...

105
105
Khalaili en Stankovic: TD Inter spreekt klare taal

Het lijkt erop dat Inter sterk van plan is om zich deze zomer op de Belgische markt te begeven. De ...

69
69
'Sibierski moet zich haasten: bod op Anderlecht-target'

Er ligt deze zomer nog véél werk op de plank voor Antoine Sibierski. De nieuwe ...

257
257

Meer sportnieuws