'Nervositeit Pro League neemt toe: competitie met 17 ploegen niet uitgesloten'

1449 stemmen
'Nervositeit Pro League neemt toe: competitie met 17 ploegen niet uitgesloten'

Het laatste woord over de afronding van het seizoen in de Jupiler Pro League is nog niet gezegd. Waasland-Beveren legt zich immers niet neer bij de degradatie en ondernam inmiddels juridische stappen. Met succes, want vrijdag kreeg men op de Freethiel goed nieuws van de Belgische Mededingingsautoriteit (BMA) en dat kan zware gevolgen hebben.


De hoofdaandeelhouder van de club trok na de beslissing van de Pro League naar de BMA. En de auditeur gaf vrijdag ook positief advies over deze klacht. De zaak zal op 17 juni voor het mededingingscollege verschijnen en op de Freethiel verwacht men ook daar een slag te slaan. Dat zou zware gevolgen kunnen hebben. De BMA zou de beslissingen van de Pro League immers kunnen opschorten, waardoor de start van de nieuwe competitie in gevaar zou komen. En na grondig onderzoek zouden zelfs fikse dwangsommen opgelegd kunnen worden.

Bij Het Laatste Nieuws weet men dan ook dat de nervositeit binnen de Pro League toeneemt. Indien Waasland-Beveren in de hele zaak gelijk krijgt, komt het competitiemodel van volgend seizoen immers op de helling te staan. Eén van de mogelijkheden is om dan toch naar een competitie met 18 ploegen te gaan, waarbij zowel Beerschot als OH Leuven promoveren. Zelfs een scenario met 17 ploegen, waarbij wekelijks één club niet in actie komt, is volgens HLN niet uitgesloten. Afwachten dus hoe dit dossier verder evolueert.

LEES OOK: Beerschot haalt uit en plukt pion weg bij concurrent

🚀 FC Olympia Beerschot Wilrijk-fans lezen nu:

Beerschot haalt uit en plukt pion weg bij concurrent
Beerschot haalt uit en plukt pion weg bij concurrent
125

Vindt u het begrijpelijk dat Waasland-Beveren zulke stappen onderneemt?

Meest recent

Mbappé knalt zich in annalen en Frankrijk naar zege

De voorbije dagen vielen er op dit WK al een aantal verrassingen te noteren. Frankrijk leek even ook ...

4
4
Brandon Mechele zorgt voor diepe emoties met één WK-bericht

Brandon Mechele was gisterenavond ongetwijfeld één van de beste Rode Duivels. De ...

34
34
Duivels tanken vertrouwen in oefenpot: Lukaku toont zich weer

De Rode Duivels moesten maandagavond vrede nemen met een gelijkspel in hun openingswedstrijd van het ...

40
40
'Feyenoord klopt aan in JPL, vertrekker bij Charleroi'

Hoewel het WK volop aan de gang is en dat de transfermarkt wat vertraagt, wordt er toch al volop ...

10
10
'Juventus verrast iedereen met piepjonge Belg'

Juventus en Belgen, dat bleek de voorbije jaren nog geen al te geslaagd huwelijk. Verschillende ...

15
15
Pfaff ziet enkele grote problemen voor Rode Duivels

De Rode Duivels zijn hun WK ontgoochelend begonnen met een gelijkspel tegen Egypte. Daarmee krijgen ...

77
77
'AA Gent en Saint-Etienne strijden om Patro-sensatie'

De voorbije jaren wist Patro Eisden al enkele uitstekende transfers te doen. De Limburgers wisten al ...

152
152
'Duranville jubelt: clubs akkoord over transfer'

Velen hadden enkele jaren geleden verwacht dat Julien Duranville nu op het WK met de Rode Duivels ...

41
41
Transfernieuws: vertrekkers Antwerp, AA Gent en Charleroi

Het WK mag dan volop bezig zijn, er gebeurt ook heel wat op transfervlak. Zo valt er toch wel wat ...

142
142
WK-favoriet wil status van nummer één kracht bijzetten

Er was een tijd dat Brazilië dé norm was in het international voetbal. De Goddelijke ...

26
26
Sterspeler België ‘onder vuur’: niet meer incontournable

De Rode Duivels speelden 1-1 tegen Egypte. Een billijk resultaat. Na de match ging het vooral over ...

151
151
'Roberto Martinez kondigt vertrek aan bij Portugal'

Portugal opent weldra zijn WK met een verraderlijke partij tegen Congo. Roberto Martinez hoopt dit ...

253
253
Trossard reageert zeer duidelijk op kritiek na Egypte

België speelde 1-1 tegen Egypte. Meer verdiende het zeker niet, want het gaf veel te veel ...

93
93
Bom bij Antwerp: ontslag na supportersprotest

Het blijft onrustig bij Royal Antwerp FC. Een deel van de supporters roerde zich de afgelopen weken ...

383
383
'Anderlecht met rug tegen de muur: solden op De Cat'

Nathan De Cat weigert om zijn aflopend contract te verlengen, en dus staat het zo goed als vast dat ...

520
520
AA Gent kondigt exit aan, Union strikt vijfde (!) aanwinst

Terwijl alle ogen op het WK gericht zijn, draait ook de transfermolen stilaan op volle toeren. Op ...

136
136
Rode Duivels wankelen nu al: akelig WK-scenario dreigt

België is nog maar één match ver op het WK, maar het masterplan komt al een ...

216
216
Anderlecht staat pal: Cvetkovic slikt bittere pil

RSC Anderlecht kan maar beter snel werk maken van een nieuwe hoofdcoach, want op 23 juli moet de ...

286
286
Lukaku klaargestoomd: Rode Duivels lassen oefenmatch in

Daags na het gelijkspel in de WK-opener tegen Egypte mag de riem er even af voor de Rode Duivels. ...

162
162
Garcia grijpt in: karrenvracht wissels tegen Iran?

Na de puntendeling tegen Egypte is Rudi Garcia al meteen aan bezinning toe. Om een nieuwe ...

281
281
Schok bij Rode Duivels: revelatie weer naar de bank

Met een gelijkspel tegen Egypte hebben de Rode Duivels hun start op het WK enigszins gemist. De ...

557
557
Garcia speelt open kaart: De Ketelaere out, Lukaku in?

Ei zo na begonnen de Rode Duivels met een valse noot aan het WK, maar uiteindelijk sleepten de ...

157
157
Ngoy onthult klare boodschap Garcia na België - Egypte

Na het 1-1 gelijkspel van België tegen Egypte worden er heel wat vragen gesteld over de ...

167
167
Ook De Bruyne ontsnapt niet aan kritiek na Egypte

De analisten keuvelen rustig door na het 1-1 gelijkspel van de Belgen tegen Egypte. Het WK is aldus ...

162
162
Duivels wapen staat op: “WK-tegenstanders huiveren”

Ondanks het gelijkspel van België tegen Egypte zou de sfeer in het Duivelse kamp nog goed zijn. ...

164
164

Meer sportnieuws