TRANSFERUURTJE: 'Grote drukte bij Anderlecht, Club shopt bij Standard'

699 stemmen
TRANSFERUURTJE: 'Grote drukte bij Anderlecht, Club shopt bij Standard'

De Bundesliga is weer van start gegaan, maar voorts liggen de meeste competities nog steeds plat of werden ze stopgezet door de gevolgen van het coronavirus. Daardoor zijn tal van clubs uit binnen- en buitenland nu al druk in weer met de voorbereiding op het zomerse transfergeweld. VoetbalNieuws vat het belangrijkste transfernieuws dan ook dagelijks om 12u voor u samen in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

Anderlecht maakt volop werk van zijn ploeg voor volgend seizoen. De 24-jarige Duitser Timon Wellenreuther moet de nieuwe reservedoelman worden, hij zou over gaan komen van Willem II. Anderlecht zou wel nog een beperkte transfersom moeten betalen omdat de doelman vergat om zijn aflopende contract formeel op te zeggen.



Paars-Wit zou ook nog op een aanvaller azen. De 21-jarige Stéphane Diarra (Le Mans) zou in beeld zijn. De Ivoriaan zou niet goedkoop zijn, want Le Mans zou al een bod van 2 miljoen euro vanwege FC Lorient geweigerd hebben. De Franse tweedeklasser zou zelfs 7 miljoen euro verlangen. Ook Stade Brest zou geïnteresseerd zijn.

Donderdag pakte Anderlecht al uit met een nieuw contract voor Killian Sardella. De 18-jarige verdediger tekende ondanks buitenlandse interesse bij tot 2025. Daar zal het niet bij blijven, want de club zou ook al bezig zijn met contractverlengingen voor Antoine Colassin en Marco Kana.



Club Brugge werd de voorbije weken opnieuw hevig gelinkt aan Adolfo Gaich. Bij San Lorenzo laten ze echter weten van geen enkele ploeg al een officieel bod binnengekregen te hebben voor hun spits. Ze hebben wel weet van interesse, maar concreet is die dus nog niet - ook niet van Club.

Ook de jonge Zweedse middenvelder Armin Gigovic is in beeld, maar Club krijgt zware concurrentie voor de 18-jarige. Ook Wolverhampton, CSKA Moskou, FC Kopenhagen en Amiens zouden hem willen binnenhalen.



Daarnaast werd ook de Engelse flankaanvaller Bright Osayi-Samuel genoemd. QPR zou zelfs een bod van Club afgewezen hebben en intussen melden zich alsmaar meer clubs zich voor de 22-jarige. Nu zou ook Fenerbahçe zich in de strijd mengen.

Wat wel een concrete piste zou kunnen worden, is het aantrekken van een nieuwe mental coach. Rudy Heylen zou kunnen terugkeren bij Blauw-Zwart, nadat Standard zijn contract niet verlengde. Heylen werkte al bij Club onder Michel Preud'homme en heeft daardoor ook een goede band met Philippe Clement.



Antwerp zal zich in de zomer wellicht nog stevig gaan versterken, zeker gezien de vele vertrekkers. De Great Old mikt op vier à vijf aanwinsten en nu is ook bekend voor welke posities. Het zou gaan om twee keepers, een ervaren centrale verdediger en één of twee aanvallers, afhankelijk van de situatie rond Dieumerci Mbokani.

BIj KV Kortrijk mogen we heel wat vertrekkers verwachten. De aflopende contracten van Bruzzese, Azouni, Rolland en Kage worden niet verlengd, Tuta keert na het verstrijken van zijn huurdeal terug naar Eintracht Frankfurt. Ook Kovacevic, Ajagun, Ezekiel en Naderi mogen weg. Batsula zal wellicht verhuurd worden aan Dinamo Brest, terwijl Kortrijk Jakubech wel langer wil huren, maar het is niet duidelijk of Lille daarmee akkoord zal gaan. Hornby tenslotte wordt door Everton verkocht aan Stade Reims, dat voor de jonge spits 2 miljoen neertelt.

BUITENLAND



Chelsea lijkt een zeer mooie transferslag te gaan slaan. De Blues zouden immers op het punt staan om Timo Werner weg te kapen bij RB Leipzig, waarvoor ze 60 miljoen euro zouden gaan betalen. De komst van de Duitse spits zou wel als gevolg hebben dat Michy Batshuayi zeker moet vertrekken deze zomer.

Voor Thomas Meunier lijkt een vroegtijdige exit bij PSG te lonken. De Parijzenaars komen in augustus nog in actie in de Champions League en daarom zou de Rode Duivel voor twee maanden kunnen bijtekenen, maar dat zou hij niet van plan zijn. Een transfer naar Borussia Dortmund lonkt nog steeds.



De voorbije maanden werd er her en der ook gespeculeerd over een mogelijke terugkeer van Neymar naar FC Barcelona, maar die lijkt momenteel niet aan de orde. Dat heeft alles te maken met de buitensporige eisen van PSG, dat nog steeds 175 miljoen euro zou verlangen. Die som moet bovendien in één keer betaald worden.

LEES OOK: 'Wending Tzolis: waanzinnige vraagprijs laat topclub kansloos'

Heeft Anderlecht nog offensieve versterking nodig?

Meest recent

'Wending Tzolis: waanzinnige vraagprijs laat topclub kansloos'

Dat Christos Tzolis deze zomer zal vertrekken bij Club Brugge lijkt een uitgemaakte zaak. En dus ...

113
113
Kwartfinale binnen bereik? Data voorspellen WK-route Duivels

De tweede speelronde van het wereldkampioenschap is van start gegaan. De Rode Duivels hebben nog ...

64
64
Zwitserland wint: 20-jarige sensatie sloopt Bosnische muur

Zwitserland heeft niet zonder enige moeite zijn eerste zege van het WK geboekt: 4-1. Tegen ...

29
29
'Club Brugge moet hoofd buigen in pittig transfergevecht'

Club Brugge wist de voorbije seizoenen heel wat jonge talenten voor een prikje te strikken, om ze na ...

141
141
Feest in Oranje-kamp: transfer van 60 miljoen beklonken

Nederland bereidt zich momenteel voor op zijn tweede WK-wedstrijd van aanstaande zaterdag tegen ...

27
27
'Transferbom Liverpool: bod van 100 miljoen op WK-sensatie'

Een aantal nieuwe namen binnen het mondiale voetbal maakte de voorbije dagen al flink indruk op het ...

38
38
Vanaken titularis tegen Iran? Ferrera spreekt duidelijke taal

Het heeft er alle schijn van dat België zondagavond met een aangepaste basisploeg aan zijn ...

179
179
'Anderlecht drukt door: miljoenenbod op bekend gezicht'

Bij RSC Anderlecht staan vrijdag al de eerste fysieke proeven in aanloop naar volgend seizoen op het ...

550
550
Beveren presenteert hoofdcoach; nieuwe Belgische club Mazzu

In de schaduw van het wereldkampioenschap, beginnen de Belgische profclubs stilaan aan het ...

171
171
'Bayern haalt uit op mercato: medische proeven op WK'

Dat het wereldkampioenschap momenteel wordt afgewerkt aan de andere kant van de Atlatische Oceaan, ...

71
71
Duivel imponeert Nederlanders: "Je schrikt je de pleuris"

De Rode Duivels hebben tijdens hun WK-opener tegen Egypte niet de allerbeste beurt gemaakt. Toch ...

433
433
Feest voor Broos: Tsjechië geeft gedroomde start uit handen

Het Zuid-Afrika van bondscoach Hugo Broos op het WK 2026 een knap punt gepakt tegen Tsjechië. ...

75
75
Drastische ingreep Duivels: Nainggolan wil onverwachte naam

Aanstaande zondag staan de Rode Duivels voor hun tweede WK-wedstrijd tegen Iran. Na de mindere ...

208
208
'Club Brugge hakt knopen door: twee transfers geschrapt'

Landskampioen Club Brugge zag inmiddels al enkele spelers vertrekken, voorlopig blijft het echter ...

535
535
'Ophefmakende comeback: Mats Rits richting Belgische club'

Nadat hij er al een tijdje op een zijspoor zat, werd het aflopende contract van Mats Rits bij RSC ...

509
509
"Ze kunnen mekaar niet zien" - zorgwekkende analyse Duivels

De Rode Duivels hebben tijdens hun opener van het WK gelijkgespeeld tegen Egypte (1-1). Op zich geen ...

484
484
De Cat-wending doet Anderlecht dromen van krankzinnige deal

Nathan De Cat leek deze zomer vooral richting Duitsland te vertrekken, maar plots ligt er een heel ...

358
358
Van bank naar basis: Rode Duivel overbluft Garcia

In hun eerste wedstrijd op het WK liep het  niet bepaald van een leien dakje voor de Rode ...

195
195
'Sibierski slaat toe: eerste aanwinst RSCA onderweg'

Binnen ruim een maand moet RSC Anderlecht alweer vol aan de bak in de voorronde van de Europa ...

594
594
'Arsenal all-in: toptransfer Tzolis in stroomversnelling'

Hoewel de ogen van de voetbalwereld op het WK gericht zijn, draait de geruchtenmolen bij Club Brugge ...

268
268
Debast in, Mechele out: analisten geven Garcia raad

Het gelijkspel tegen Egypte biedt uiteraard stof tot discussie over de opstelling van Rudi Garcia, ...

1047
1047
Van Gucht vs De Bilde: Bloedmooie Russische slaat hard terug

Ruben Van Gucht lijkt de laatste jaren niet meer weg te slaan uit de media. De sportjournalist is ...

329
329
'Club Brugge breekt alle records: minstens 50 miljoen'

Club Brugge staat een bijzonder drukke zomer te wachten, maar aan centen om de vele vertrekkers te ...

671
671
Zorgen voor Garcia: vier afwezigen bij Rode Duivels

Na het gelijkspel tegen Egypte kunnen de Rode Duivels zich geen foutjes meer veroorloven. Zondag ...

482
482
STVV in diepe rouw gedompeld na tragisch overlijden

Een gewone fietstocht naar huis eindigde in een drama dat een hele gemeenschap diep raakt. In ...

153
153

Meer sportnieuws