TRANSFERUURTJE: 'Grote drukte bij Anderlecht, Club shopt bij Standard'

door
TRANSFERUURTJE: 'Grote drukte bij Anderlecht, Club shopt bij Standard'

De Bundesliga is weer van start gegaan, maar voorts liggen de meeste competities nog steeds plat of werden ze stopgezet door de gevolgen van het coronavirus. Daardoor zijn tal van clubs uit binnen- en buitenland nu al druk in weer met de voorbereiding op het zomerse transfergeweld. VoetbalNieuws vat het belangrijkste transfernieuws dan ook dagelijks om 12u voor u samen in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

Anderlecht maakt volop werk van zijn ploeg voor volgend seizoen. De 24-jarige Duitser Timon Wellenreuther moet de nieuwe reservedoelman worden, hij zou over gaan komen van Willem II. Anderlecht zou wel nog een beperkte transfersom moeten betalen omdat de doelman vergat om zijn aflopende contract formeel op te zeggen.



Paars-Wit zou ook nog op een aanvaller azen. De 21-jarige Stéphane Diarra (Le Mans) zou in beeld zijn. De Ivoriaan zou niet goedkoop zijn, want Le Mans zou al een bod van 2 miljoen euro vanwege FC Lorient geweigerd hebben. De Franse tweedeklasser zou zelfs 7 miljoen euro verlangen. Ook Stade Brest zou geïnteresseerd zijn.

Donderdag pakte Anderlecht al uit met een nieuw contract voor Killian Sardella. De 18-jarige verdediger tekende ondanks buitenlandse interesse bij tot 2025. Daar zal het niet bij blijven, want de club zou ook al bezig zijn met contractverlengingen voor Antoine Colassin en Marco Kana.



Club Brugge werd de voorbije weken opnieuw hevig gelinkt aan Adolfo Gaich. Bij San Lorenzo laten ze echter weten van geen enkele ploeg al een officieel bod binnengekregen te hebben voor hun spits. Ze hebben wel weet van interesse, maar concreet is die dus nog niet - ook niet van Club.

Ook de jonge Zweedse middenvelder Armin Gigovic is in beeld, maar Club krijgt zware concurrentie voor de 18-jarige. Ook Wolverhampton, CSKA Moskou, FC Kopenhagen en Amiens zouden hem willen binnenhalen.



Daarnaast werd ook de Engelse flankaanvaller Bright Osayi-Samuel genoemd. QPR zou zelfs een bod van Club afgewezen hebben en intussen melden zich alsmaar meer clubs zich voor de 22-jarige. Nu zou ook Fenerbahçe zich in de strijd mengen.

Wat wel een concrete piste zou kunnen worden, is het aantrekken van een nieuwe mental coach. Rudy Heylen zou kunnen terugkeren bij Blauw-Zwart, nadat Standard zijn contract niet verlengde. Heylen werkte al bij Club onder Michel Preud'homme en heeft daardoor ook een goede band met Philippe Clement.



Antwerp zal zich in de zomer wellicht nog stevig gaan versterken, zeker gezien de vele vertrekkers. De Great Old mikt op vier à vijf aanwinsten en nu is ook bekend voor welke posities. Het zou gaan om twee keepers, een ervaren centrale verdediger en één of twee aanvallers, afhankelijk van de situatie rond Dieumerci Mbokani.

BIj KV Kortrijk mogen we heel wat vertrekkers verwachten. De aflopende contracten van Bruzzese, Azouni, Rolland en Kage worden niet verlengd, Tuta keert na het verstrijken van zijn huurdeal terug naar Eintracht Frankfurt. Ook Kovacevic, Ajagun, Ezekiel en Naderi mogen weg. Batsula zal wellicht verhuurd worden aan Dinamo Brest, terwijl Kortrijk Jakubech wel langer wil huren, maar het is niet duidelijk of Lille daarmee akkoord zal gaan. Hornby tenslotte wordt door Everton verkocht aan Stade Reims, dat voor de jonge spits 2 miljoen neertelt.

BUITENLAND



Chelsea lijkt een zeer mooie transferslag te gaan slaan. De Blues zouden immers op het punt staan om Timo Werner weg te kapen bij RB Leipzig, waarvoor ze 60 miljoen euro zouden gaan betalen. De komst van de Duitse spits zou wel als gevolg hebben dat Michy Batshuayi zeker moet vertrekken deze zomer.

Voor Thomas Meunier lijkt een vroegtijdige exit bij PSG te lonken. De Parijzenaars komen in augustus nog in actie in de Champions League en daarom zou de Rode Duivel voor twee maanden kunnen bijtekenen, maar dat zou hij niet van plan zijn. Een transfer naar Borussia Dortmund lonkt nog steeds.



De voorbije maanden werd er her en der ook gespeculeerd over een mogelijke terugkeer van Neymar naar FC Barcelona, maar die lijkt momenteel niet aan de orde. Dat heeft alles te maken met de buitensporige eisen van PSG, dat nog steeds 175 miljoen euro zou verlangen. Die som moet bovendien in één keer betaald worden.

LEES OOK: 'Club Brugge kan verrassende miljoenen vangen'

Heeft Anderlecht nog offensieve versterking nodig?

Meest recent

Alweer zeer verontrustend nieuws over Roméo Lavia

Hij wordt al jaren gezien als dé toekomst van het middenveld van de Rode Duivels, maar op ...

15
15
'Club Brugge kan verrassende miljoenen vangen'

Club Brugge zal de komende maanden zijn handen vol hebben om een leegloop te voorkomen. Dankzij hun ...

58
58
Vandenbempt kotst het uit: “Dit is toch pure terreur?!”

Peter Vandenbempt is doorgaans de rustigheid in persoon. Eén van de boegbeelden van onze ...

23
23
TRANSFERUURTJE: 'Topdeal Club concreet, Anderlecht krijgt nieuwe kans'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

156
156
Hrosovsky briest bij KRC Genk: “Daarom verliezen we”

KRC Genk is uitgeschakeld in de Croky Cup. Na verlengingen trok RSC Anderlecht aan het langste eind. ...

143
143
Antwerp komt met straf nieuws over Tribune 2

Royal Antwerp FC is al een tijdje bezig om Tribune 2 op poten te zetten. Jarenlang kon de Bosuil ...

106
106
Oorlog competitiehervorming: Vandenbempt roept grote vrees

KAA Gent, Standard Luik en RSC Anderlecht willen dat de hervorming van de Jupiler Pro League ...

157
157
Ommekeer van jewelste bij Anderlecht: “Helemaal anders”

RSC Anderlecht leeft op een roze wolk. In de competitie werd rivaal Union SG verslagen en in de ...

185
185
Nicky Hayen grijpt drastisch in bij Club Brugge

Club Brugge neemt het zaterdag op tegen Sint-Truiden VV. Blauw-Zwart kampt met veel blessureleed een ...

346
346
Storm bij KV Mechelen: spelers halen zwaar uit

KV Mechelen werd in de Croky Cup roemloos uitgeschakeld door Sporting Charleroi. De Carolo’s ...

223
223
Vandenbempt geeft Duivelse 'droom- en horrorloting' prijs

In Washington wordt vanavond geloot voor het WK 2026. Het zal ongetwijfeld een spektakel worden ...

73
73
Bertaccini ontploft: revanche speelt grote rol

Adriano Bertaccini was een beetje de man van de match bij RSC Anderlecht. Dankzij zijn late goal in ...

255
255
KRC Genk droomt van de jackpot: "In januari al?"

KRC Genk heeft heel wat spelers die interesse genieten vanuit het buitenland. Net zoals elke ...

131
131
Held van Club Brugge stopt en wordt trainer

Victor Vazquez heeft zopas het einde van zijn voetbalcarrière aangekondigd. Dat maakte de ...

180
180
'Club Brugge verwacht gigantische financiële bonus'

Club Brugge is financieel de sterkste ploeg in België. De Bruggelingen kunnen komende zomer ...

496
496
KV Mechelen met groot nieuws: "Een historische dag"

KV Mechelen heeft een volgende stap in zijn ontwikkeling als club gezet. De Maneblussers hadden ...

64
64
Buitenkans voor Anderlecht: Neymar & co afgetroefd?

RSC Anderlecht gaat in januari de transfermarkt op. Paars-Wit heeft op een aantal posities ...

192
192
‘Benteke-bom slaat in: grote schok bij Anderlecht’

Bij de naam Christian Benteke schoten in Neerpede meteen alle emoties alle kanten op. Supporters ...

543
543
‘Aandeelhouder Union zwaar in opspraak: problemen op komst?'

In het voetbal gebeuren er achter de schermen veel zaken die men liefst niet in het openbaar ziet. ...

177
177
Verschaeren toch kritisch, Heynen baalt als een stekker

RSC Anderlecht won met 1-3 van KRC Genk en zit in de kwartfinales van de Croky Cup, waar ze AA Gent ...

243
243
DAZN trekt van leer én geeft duidelijkheid aan kijkers

DAZN en de Pro League liggen op ramkoers. Er is nog een grote onduidelijkheid over de rest van het ...

307
307
Fink geeft dé reden voor bekeruitschakeling KRC Genk

KRC Genk ging na verlengingen met 1-3 onderuit tegen RSC Anderlecht, waar de wisselspelers met hun ...

527
527
Hasi ziet kantelmoment in Genk: "Moet hen bedanken"

RSC Anderlecht kende een geweldige week. We haalden nog aan dat het richtinggevend was. Paars-Wit ...

263
263
Loting Croky Cup: Anderlecht vs. Gent, Union en Club spelen uit

Vlak nadat de laatste tickets werden uitgedeeld, werd donderdagavond ook geloot voor de kwartfinales ...

585
585
Valse noot bij Anderlecht: 'zwakke schakel' krijgt 3 op 10

Ook RSC Anderlecht treedt begin volgend kalenderjaar aan in de kwartfinales van de Croky Cup. Op het ...

453
453

Meer sportnieuws