TRANSFERUURTJE: 'Grote drukte bij Anderlecht, Club shopt bij Standard'

door
TRANSFERUURTJE: 'Grote drukte bij Anderlecht, Club shopt bij Standard'

De Bundesliga is weer van start gegaan, maar voorts liggen de meeste competities nog steeds plat of werden ze stopgezet door de gevolgen van het coronavirus. Daardoor zijn tal van clubs uit binnen- en buitenland nu al druk in weer met de voorbereiding op het zomerse transfergeweld. VoetbalNieuws vat het belangrijkste transfernieuws dan ook dagelijks om 12u voor u samen in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

Anderlecht maakt volop werk van zijn ploeg voor volgend seizoen. De 24-jarige Duitser Timon Wellenreuther moet de nieuwe reservedoelman worden, hij zou over gaan komen van Willem II. Anderlecht zou wel nog een beperkte transfersom moeten betalen omdat de doelman vergat om zijn aflopende contract formeel op te zeggen.



Paars-Wit zou ook nog op een aanvaller azen. De 21-jarige Stéphane Diarra (Le Mans) zou in beeld zijn. De Ivoriaan zou niet goedkoop zijn, want Le Mans zou al een bod van 2 miljoen euro vanwege FC Lorient geweigerd hebben. De Franse tweedeklasser zou zelfs 7 miljoen euro verlangen. Ook Stade Brest zou geïnteresseerd zijn.

Donderdag pakte Anderlecht al uit met een nieuw contract voor Killian Sardella. De 18-jarige verdediger tekende ondanks buitenlandse interesse bij tot 2025. Daar zal het niet bij blijven, want de club zou ook al bezig zijn met contractverlengingen voor Antoine Colassin en Marco Kana.



Club Brugge werd de voorbije weken opnieuw hevig gelinkt aan Adolfo Gaich. Bij San Lorenzo laten ze echter weten van geen enkele ploeg al een officieel bod binnengekregen te hebben voor hun spits. Ze hebben wel weet van interesse, maar concreet is die dus nog niet - ook niet van Club.

Ook de jonge Zweedse middenvelder Armin Gigovic is in beeld, maar Club krijgt zware concurrentie voor de 18-jarige. Ook Wolverhampton, CSKA Moskou, FC Kopenhagen en Amiens zouden hem willen binnenhalen.



Daarnaast werd ook de Engelse flankaanvaller Bright Osayi-Samuel genoemd. QPR zou zelfs een bod van Club afgewezen hebben en intussen melden zich alsmaar meer clubs zich voor de 22-jarige. Nu zou ook Fenerbahçe zich in de strijd mengen.

Wat wel een concrete piste zou kunnen worden, is het aantrekken van een nieuwe mental coach. Rudy Heylen zou kunnen terugkeren bij Blauw-Zwart, nadat Standard zijn contract niet verlengde. Heylen werkte al bij Club onder Michel Preud'homme en heeft daardoor ook een goede band met Philippe Clement.



Antwerp zal zich in de zomer wellicht nog stevig gaan versterken, zeker gezien de vele vertrekkers. De Great Old mikt op vier à vijf aanwinsten en nu is ook bekend voor welke posities. Het zou gaan om twee keepers, een ervaren centrale verdediger en één of twee aanvallers, afhankelijk van de situatie rond Dieumerci Mbokani.

BIj KV Kortrijk mogen we heel wat vertrekkers verwachten. De aflopende contracten van Bruzzese, Azouni, Rolland en Kage worden niet verlengd, Tuta keert na het verstrijken van zijn huurdeal terug naar Eintracht Frankfurt. Ook Kovacevic, Ajagun, Ezekiel en Naderi mogen weg. Batsula zal wellicht verhuurd worden aan Dinamo Brest, terwijl Kortrijk Jakubech wel langer wil huren, maar het is niet duidelijk of Lille daarmee akkoord zal gaan. Hornby tenslotte wordt door Everton verkocht aan Stade Reims, dat voor de jonge spits 2 miljoen neertelt.

BUITENLAND



Chelsea lijkt een zeer mooie transferslag te gaan slaan. De Blues zouden immers op het punt staan om Timo Werner weg te kapen bij RB Leipzig, waarvoor ze 60 miljoen euro zouden gaan betalen. De komst van de Duitse spits zou wel als gevolg hebben dat Michy Batshuayi zeker moet vertrekken deze zomer.

Voor Thomas Meunier lijkt een vroegtijdige exit bij PSG te lonken. De Parijzenaars komen in augustus nog in actie in de Champions League en daarom zou de Rode Duivel voor twee maanden kunnen bijtekenen, maar dat zou hij niet van plan zijn. Een transfer naar Borussia Dortmund lonkt nog steeds.



De voorbije maanden werd er her en der ook gespeculeerd over een mogelijke terugkeer van Neymar naar FC Barcelona, maar die lijkt momenteel niet aan de orde. Dat heeft alles te maken met de buitensporige eisen van PSG, dat nog steeds 175 miljoen euro zou verlangen. Die som moet bovendien in één keer betaald worden.

LEES OOK: 'Dure zaak' voor Club Brugge: plannen wintermercato

Heeft Anderlecht nog offensieve versterking nodig?

Meest recent

‘Drastische VAR-veranderingen op komst: nieuwe regels'

De intrede van de videoref heeft het voetbal enorm veranderd en er lijken nog drastische ...

1
1
'Dure zaak' voor Club Brugge: plannen wintermercato

Club Brugge kreeg afgelopen speeldag in de Jupiler Pro League een ferme klap in het gezicht. Tegen ...

71
71
Anderlecht, Genk en Standard balen: spelers vertrekken

Naar goede gewoonte wordt tijdens de winterperiode de Afrika Cup afgewerkt. Op 21 december start het ...

31
31
Rode Duivels houden hart vast: WK-boycot door Trump

De loting voor het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada staat voor de deur. De Rode ...

65
65
Mertens dropt grote hint: bezoek aan verrassende club

Dries Mertens speelde de afgelopen jaren bij het Turkse Galatasaray. Na zijn afscheid bij Cim Bom ...

42
42
Anderlecht jubelt: geweldig duo sust supporters

Een tijdje geleden lag Besnik Hasi nog zwaar onder vuur bij RSC Anderlecht, maar door de sterke ...

118
118
Nieuwe twist in DAZN-affaire: cruciaal nieuws voor abonnees

Het Belgisch voetbal blijft voorlopig dan toch te bekijken via de app van DAZN. Maar ondertussen zit ...

580
580
Alderweireld klaar en duidelijk over titel Anderlecht

Na zestien speeldagen blijft Union SG het klassement aanvoeren, gevolgd door Club Brugge. Maar na de ...

149
149
HUMO publiceert enorme Mannaert-bom: heftig incident met RSCA-topman

Ongeveer een jaar geleden werd Vincent Mannaert aangeduid als nieuwe sportief directeur bij de KBVB. ...

423
423
Onthuld: de échte reden achter vreemde wissel Mignolet

De keeperskwestie die bij Club Brugge al een heel seizoen de gemoederen bedaard, is sinds afgelopen ...

297
297
'De Bruyne krijgt grote transferplannen Napoli te horen'

In de Italiaanse Serie A won SSC Napoli zondagavond de topper op het veld van AS Roma. Daags nadien ...

118
118
Straffe ontdekking bij Antwerp: "De nieuwe Vermeeren"

Amper een week nadat de bodem was bereikt, durft Antwerp FC opnieuw positief naar de nabije toekomst ...

227
227
Anderlecht kampioen dit seizoen? Harde voorwaarde op tafel

Met 34 landstitels op het palmares, blijft RSC Anderlecht de onbetwiste recordkampioen in ...

153
153
Club Brugge davert: is dit de laatste druppel voor Hayen?

Nog geen maand geleden gold Nicky Hayen nog als de wondercoach van Club Brugge. Vandaag gaat het ...

474
474
Nieuwe uitdager voor titel? "Schrijf ons nog niet af"

Op een week tijd kan er veel veranderen in het voetbal, dat is ook bij KRC Genk het geval. Na de ...

391
391
'Sterke man Bayern heeft groot nieuws voor Kompany'

Nog een vijftal wedstrijden te gaan en de winterstop gaat van start voor Vincent Kompany en zijn ...

175
175
'Club op de dool: grote gevolgen op transfermarkt'

Club Brugge verkeert momenteel in een behoorlijke dip. Van zijn laatste vier wedstrijden, verloor de ...

338
338
DAZN dropt nieuwe A-bom: 'faillissement verschillende clubs'

De soap rond de mediarechten in het Belgische voetbal blijft maar escaleren. Maandag raakte bekend ...

864
864
Code oranje bij Club Brugge: Van Der Elst luidt alarmbel

Na drie nederlagen in vier matchen gaan de alarmbellen af bij Club Brugge, dat zondag in eigen huis ...

280
280
Fink hakt knopen door: duo buitenspel bij KRC Genk?

KRC Genk boekte zondag een deugddoende zege in Leuven. Veel tijd om na te genieten is er evenwel ...

502
502
Lardot velt verdict: Union ontsnapt tegen Anderlecht?

Besnik Hasi houdt de voeten op de grond, maar na zege in de Brusselse stadsderby mag RSC Anderlecht ...

352
352
Hayen slikt bittere pil: blessuregolf bij Club Brugge

Sinds de stunt tegen FC Barcelona ging Club Brugge in vier matchen drie keer onderuit. De crisis ...

392
392
Georges Leekens betovert iedereen bij mysterieuze comeback

Georges Leekens (76) blijft een van de meest markante figuren uit de Belgische voetbalgeschiedenis. ...

248
248
Brys midden in nieuwe rel: Eto'o dropt plots enorme bom

Eind deze maand gaat de Africa Cup van start. Normaal gezien zou Marc Brys ook aan dat grote ...

100
100
Deschacht: 'Dubbele transferklapper bij Anderlecht'

RSC Anderlecht heeft een sterke reeks van 12 op 12 neergezet en klopte onder meer Union SG en Club ...

957
957

Meer sportnieuws