Beerschot wil 1B-finale vervroegen: "Onredelijk en onfatsoenlijk"

639 stemmen
Beerschot wil 1B-finale vervroegen:

Beerschot VA is niet te spreken over de manier waarop de promotiefinale tegen OH Leuven moet worden afgewerkt. Zo zijn de Antwerpenaren het niet eens met de reglementswijziging die beide clubs toelaat om de partij af te werken met hun vernieuwde selecties. En ook het tijdstip zit Beerschot blijkbaar dwars.


Beide ploegen kwamen tot het akkoord om de partij af te werken op zondag 2 augustus, slechts een week voor het nieuwe seizoen in 1A van start gaat. Dat was op dat moment de enige mogelijkheid om de wedstrijd op Belgische bodem te laten doorgaan. Maar inmiddels heeft de Nationale Veiligheidsraad de corona-maatregelen herzien. Vanaf 1 juli mogen nu wedstrijden georganiseerd worden, zelfs met een publiek tot 200 toeschouwers.

Via de officiële clubkanalen laat Beerschot weten dat het openstaat voor het verplaatsen van de promotiefinale naar een vroeger tijdstip. Op die manier heeft de promovendus immers meer tijd om het volgende seizoen voor te bereiden. OHL nam voorlopig nog geen officieel standpunt in, maar ook voor de Leuvenaars lijkt een vroegere datum geen slechte zaak.

"HOL BEGRIP BIJ PRO LEAGUE"
In zijn statement liet Beerschot het overigens niet na om een nieuwe sneer uit te delen aan de Pro League. "OHL en Beerschot weten voorlopig niet in welke competitie ze zullen spelen en welke inkomsten ze kunnen verwachten. Het bemoeilijkt het aantrekken van nieuwe sponsors en het nemen van strategische beslissingen om een gezond financieel beleid te voeren. In die zin is de roep naar een gezond financieel beheer van het dagelijks management van de Pro League een hol begrip. Beide clubs slechts een week voorbereiding geven op het nieuwe seizoen is bovendien onredelijk, onfatsoenlijk en tast de sportieve integriteit van de volgende competitie nu reeds aan", klonk het.

LEES OOK: AA Gent pakt uit met WK-ganger bij Jonge Duivels

De promotiefinale moet vervroegd worden ...

Meest recent

'JPL-clubs lonken naar ex-smaakmaker Beerschot'

De zomermercato begint stilaan op gang te komen. De Belgische ploegen speuren rond naar versterking. ...

10
10
Nieuw vraagteken bij Rode Duivels: vervanging op komst?

België heeft al lange tijd een probleem. Zonder Romelu Lukaku scoort het te moeilijk. Dat bleek ...

50
50
Harde kern RSCA roert zich weer: Coucke gebeten hond

RSC Anderlecht begint vrijdag aan het nieuwe seizoen. De spelers leggen dan medische proeven af. ...

115
115
Ghana en Colombia knokken zich naar WK-zeges

Deze ochtend stonden er op het WK twee matchen op het programma. Ghana moest aan de bak tegen ...

11
11
Ook Kane op afspraak: Engeland dwingt Kroatië op de knieën

Schaduwfavoriet Engeland heeft zijn start op het WK 2026 niet gemist. Kroatië maakte het de ...

32
32
'Schok bij Club Brugge: topploeg klopt aan voor Siquet'

Als vervanger voor de geblesseerde Kyriani Sabbe, werkte Hugo Siquet sterke Play-Offs af bij Club ...

198
198
'City haalt verschroeiend uit: dubbelslag van 230 miljoen'

Manchester City is begonnen aan het post-Pep Guardiola tijdperk. Voorlopig is het nog even wachten ...

106
106
'Club meldt zich bij Anderlecht-target: deal van 9 miljoen'

De sportieve leiding van Club Brugge is momenteel de markt aan het afspeuren op zoek naar ...

258
258
Nederlanders smullen van Duivel: "Hele grote persoonlijkheid"

De Rode Duivels hebben tijdens hun WK-opener tegen Egypte niet de allerbeste beurt gemaakt. Toch ...

214
214
'Transferwending De Cat: absolute jackpot in gevaar'

Bij RSC Anderlecht gaat de voorbereiding op het nieuwe seizoen volgende week van start. Dat zal ...

381
381
Tzolis ziet nieuwe goudklomp bij Club: "Hij trainde mee en ..."

Club Brugge wist de voorbije jaren heel wat jonge talenten te lanceren vanuit de jeugdopleiding. En ...

384
384
Argentijnse pers komt met trieste reden voor tranen Messi

Lionel Messi heeft tijdens zijn eerste wedstrijd op het WK 2026 meteen de show gestolen. Zo was hij ...

243
243
Optater Ronaldo en co: Congo stunt met historisch WK-punt

Het WK 2026 is met een flinke tegenvaller van start gegaan voor het Portugal van sterspeler ...

73
73
Outfit Garcia maakt tongen los: "Net een treinconducteur"

Rudi Garcia heeft zijn vuurdoop als bondscoach op de groot toernooi achter de rug. Een onverdeeld ...

100
100
'Bayern dokt 55 miljoen: Kompany krijgt WK-uitblinker'

Terwijl het merendeel van zijn spelers momenteel op het WK actief zijn, wordt Vincent Kompany achter ...

175
175
Na WK nieuwe nummer één? Lammens reageert duidelijk

De Rode Duivels begonnen hun WK met een ontgoocheling, want tegen Egypte hadden ze toch meer ...

58
58
AA Gent pakt uit met WK-ganger bij Jonge Duivels

Net als veel andere Belgische clubs zet AA Gent dezer dagen alsmaar meer in op jong talent. De ...

64
64
'Club troeft Sporting af: 5 miljoen voor eerste aanwinst'

Club Brugge wil doorgaans zijn transferhuiswerk snel klaar hebben en is ook nu al druk in de weer. ...

521
521
Charleroi kiest nieuwe coach, bijna witte rook in Beveren

Er stonden deze zomer heel wat trainersvacatures open bij Belgische eersteklassers. Nu de start van ...

126
126
'Antwerp haalt opgelucht adem: megaboete vermeden'

Er werd de voorbije jaren al heel wat geschreven over de financiële situatie van Antwerp, dat ...

181
181
Fabrizio Romano meldt stevige transferdomper voor Club

Bij Club Brugge is het nog wachten op de eerste zomeraanwinst. De voorbije weken werden nochtans al ...

189
189
'Dubbelslag Anderlecht: Sibierski slaat schaamteloos toe'

Anderlecht ruikt een buitenkans in Frankrijk. Antoine Sibierski heeft niet één, maar ...

940
940
Zulte Waregem houdt icoon voor dertiende seizoen aan boord

Zulte Waregem maakt zich op voor zijn tweede seizoen terug in de Jupiler Pro League, nadat ze ...

103
103
Marc Coucke deelt zware klappen uit: "Hij mag het niet!"

Marc Coucke heeft de voorbije jaren al heel wat geïncasseerd. Kritiek van supporters, sportieve ...

255
255
'Bom op WK: Ivoriaanse speler opgepakt voor matchfixing'

Het WK is ondertussen enkele dagen ver en nu al krijgen we te kampen met de nodige controverses. Een ...

121
121

Meer sportnieuws