L'Equipe: 'Anderlecht meldt zich voor aanvaller van 7 miljoen'

756 stemmen
L'Equipe: 'Anderlecht meldt zich voor aanvaller van 7 miljoen'

Ondanks zijn afscheid als voorzitter, besloot hoofdaandeelhouder Marc Coucke om RSC Anderlecht van vers kapitaal te voorzien. Hij liet voor miljoenen aan schulden omzetten in aandelen en samen met de andere aandeelhouders zal hij ook nog extra geld in de club pompen. Hierdoor heeft RSCA opnieuw voldoende werkbudget op de transfermarkt.


CEO Karel Van Eetvelt liet woensdag nog verstaan dat de Brusselaars een aanzienlijk deel van de vrijgekomen som zullen spenderen aan versterking. En daarvoor zou de recordkampioen onder meer naar Frankrijk lonken. Zo meldt het toonaangevende L'Equipe dat Anderlecht zijn zinnen heeft gezet op Stéphane Diarra. Deze 21-jarige (flank)aanvaller uit Ivoorkust komt momenteel uit voor Le Mans FC. Daar kende hij met vier goals en evenveel assists een behoorlijk seizoen.

Door de vroegtijdige stopzetting van de competitie degradeerde Le Mans echter uit de Ligue 2 en dus is de club allicht genoodzaakt om haar smaakmaker te verkopen. De vraag is echter of Paars-Wit, zelfs gezien de nieuwe middelen, kan voldoen aan de voorwaarden. Volgens France Football deed FC Lorient immers al een bod van 2 miljoen euro, maar zou Le Mans minstens het drievoudige verlangen. Bij L'Equipe heeft men het zelfs over een vraagprijs van 7 miljoen euro.

De kans dat Le Mans effectief 6 à 7 miljoen zal vangen is klein, maar de Brusselaars zullen dus sowieso meer dan 2 miljoen euro moeten bieden om enigszins kans te maken. Bovendien zullen ze zich moeten haasten. Naast Lorient zou immers ook Stade Brest belangstelling tonen in Diarra.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: 'Burgess weg bij Union, opmerkelijk avontuur Van Bommel'

Heeft Anderlecht wel nood aan een extra flankaanvaller?

Meest recent

'Doku hakt na exit Guardiola knoop over City-toekomst door'

Bij Manchester City viel er enkele weken geleden toch een bom, want na tien jaar kondigde Pep ...

25
25
Lammens pakt zeer fraaie bekroning na knalseizoen

Het was toch één van de verrassingen in de WK-selectie van de Rode Duivels: Matz Sels, ...

39
39
Hans Vanaken ontroert iedereen tot tranen toe met één beeld

Hans Vanaken heeft er alweer een seizoen opzitten om in te kaderen. De aanvoerder van Club Brugge ...

49
49
'Garcia moet twee Rode Duivels missen tegen Kroatië'

De Rode Duivels hebben nog twee weken voor ze beginnen aan hun WK, waar de openingsmatch op 15 juni ...

77
77
Opvallende nieuwe coach Lille-Duivels, einde tijdperk in JPL

Wellicht zullen we tot na het WK moeten wachten tot de transfermarkt écht op gang komt, maar ...

17
17
'Overmars in actie: Antwerp haalt nog 2 exotische talenten'

Marc Overmars zal deze zomer véél werk hebben bij Antwerp. De Great Old ziet zowat een ...

123
123
TRANSFERUURTJE: 'Burgess weg bij Union, opmerkelijk avontuur Van Bommel'

De zomermercato staat voor de deur, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in de ...

215
215
Brughmans verbaast met uitspraken na Genk-deceptie

KRC Genk loopt Europees voetbal mis na de deceptie tegen KAA Gent. De Limburgers kwamen in de ...

231
231
KBVB heeft duidelijke boodschap voor fans: Duivels op scherp

Het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada staat voor de deur. Op donderdag 11 juni trapt ...

52
52
RWMD geeft niet op: alsnog faillissement-wending?

RWDM Brussels staat op de rand van de afgrond. De Brusselse club is echter niet van plan om op te ...

171
171
'Anderlecht beslist: vier spelers verlaten de club'

Bij RSC Anderlecht heeft Antoine Sibierski al een aantal knopen doorgehakt. De Brusselaars laten ...

805
805
Onana onthult wie Rode Duivels écht sterker maakt

De Rode Duivels beginnen deze week volop aan hun voorbereiding op het WK. Er staan duels tegen ...

154
154
Jacky Mathijssen stapt op: Belgische comeback lonkt

Jacky Mathijssen is op zoek naar een nieuwe uitdaging in het voetbal. Hij was de afgelopen jaren aan ...

118
118
'Charleroi ruikt de jackpot: 11 miljoen euro in de kassa'

Sporting Charleroi gaat ook deze zomer sterkhouders verliezen. Er begint achter de schermen al het ...

56
56
AA Gent feest: één grote uitblinker bij de Buffalo's

AA Gent gaat alsnog Europa in. De club maakt sinds het vertrek van Hein Vanhaezebrouck progressie ...

129
129
Heymans ondanks blamage: "Hij is een supertalent"

KRC Genk blijft het moeilijk hebben om na een sterk seizoen te bevestigen. Ze eindigden 7de in de ...

166
166
WK '26: Extra WK-ganger Anderlecht, grote schok bij Union

Nog een tiental dagen tot de openingswedstrijd van het WK 2026. Momenteel worden dan ook de laatste ...

148
148
Rigaux verklapt: zo reageerde Hayen op titel Club Brugge

Club Brugge heeft het seizoen afgesloten als fiere kampioen. Nochtans kwam het behalen van de 20ste ...

1085
1085
'Genk grijpt in na nieuwe klap: halve ploeg naar uitgang'

KRC Genk is er dan toch niet in geslaagd om een Europees ticket uit de brand te slepen. In de ...

464
464
'Barça lang niet voldaan: twéé nieuwe supersterren'

FC Barcelona heeft voor de eerste grote transfer van de zomermercato gezorgd. De Spaanse kampioen ...

145
145
Club Brugge houdt adem in: explosieve comeback dreigt

Club Brugge leek een complex dossier stilaan kwijt te zijn, maar plots ligt alles weer open. Een ...

919
919
VRT pakt stevig uit: grote WK-plannen onthuld

Binnen minder dan twee weken gaat het wereldkampioenschap in de Verenigde Staten, Canada en Mexico ...

510
510
De Bilde velt verdict: Genk dubbel bestolen op Gent?

AA Gent is met het laatste Europese ticket aan de haal gegaan. In de barragewedstrijd haalden de ...

565
565
'Vertrek na vier seizoenen: Club-transfer in stroomversnelling'

Club Brugge gaat tijdens de zomerse transferperiode afscheid nemen van verschillende belangrijke ...

485
485
WK '26: Brazilië haalt sloophamer boven, VS maken statement

De start van het WK nadert met rasse schreden, de 48 deelnemende landen zijn dan ook volop bezig met ...

143
143

Meer sportnieuws