'Gent wrijft zich in de handen: David pronkt op prestigieuze lijst'

door
'Gent wrijft zich in de handen: David pronkt op prestigieuze lijst'

Op een concreet bod lijkt het voorlopig nog altijd wachten, maar AA Gent hoeft niet te vrezen. Indien de Buffalo's straks besluiten te cashen op Jonathan David, zullen de gegadigden in de rij staan om de nodige miljoenen op tafel te leggen. Het Canadese goudhaantje staat intussen namelijk op de radar van een heleboel topclubs, waarbij vooral de interesse vanuit Duitsland en Engeland almaar groeit.


Wie weet mogen ze zich in de Ghelamco Arena binnenkort echter ook aan Spaanse telefoontjes verwachten, want daar besloot Marca de 20-jarige aanvaller nog eens in de kijker te zetten. In een 'top tien van toekomstige sterren op de markt' neemt David namelijk een knappe vierde plaats in, achter Eduardo Camavinga (Rennes), Rayan Cherki (Lyon) en Odsonne Edouard (Celtic). Bekende toppers als Erling Haaland, Jadon Sanchi, Ansu Fati, Vinicius Junior en dergelijke werden wel achterwege gelaten, al laat David toch enkele mooie namen als Arsenal-aanvaller Gabriel Martinelli en het Manchester United-duo Mason Greenwood/Daniel James achter zich.

"De Canadees kan straks een grote sprong maken. Ik zie hem als een wendbare spits die sterk is in het combinatiespel en dodelijk in de zestien, met een duidelijk instinct voor doelpunten", klinkt het verdict van analist Julio Maldonado over de Gentse sterkhouder, dit seizoen goed voor 18 treffers en acht assists in de Jupiler Pro League. Benieuwd of de boodschap is aangekomen bij de toppers van La Liga en David ook daar straks dus grof wild wordt, al gunde eerder ook Barcelona-huiskrant El Mundo Deportivo hem al eens zijn moment in de Spaanse schijnwerpers. Afwachten wie als eerste met een officiële aanbieding op de proppen komt dus.

De volledige top 10:
1. Eduardo CAMAVINGA
2. Rayan CHERKI
3. Odsonne EDOUARD
4. Jonathan DAVID
5. Rafael LEAO
6. Mason GREENWOOD
7. Daniel JAMES
8. Gabriel MARTINELLI
9. Myron BOADU
10. Luis FLORENTINO

LEES OOK: Rik De Mil zet klagende KAA Gent-fans op hun plaats

Als ik David was, koos ik voor...

Meest recent

Voetbalgenot op TV: hier vind je de Champions League-clashes

Deze week worden de tickets voor de halve finales van de Champions League afgewerkt. De terugmatchen ...

1
1
"Zelden gehoord van trainer topclub" - Hayen op vingers getikt

KRC Genk verspeelde afgelopen weekend de leidersplaats in de Europe Play-Offs na een flauwe ...

40
40
'Club Brugge krijgt uitsluitsel over zomertransfer Tzolis'

Na zijn grote Gouden Schoen-deceptie raakte Christos Tzolis even in een vormdip. Maar inmiddels ...

84
84
Opvallende move Vrancken: vertrek bij STVV in de maak?

Wouter Vrancken levert momenteel uitstekend werk als hoofdcoach van STVV. De oud-middenvelder is ...

87
87
'Nood aan nieuwe TD stijgt: vijf zomeraankopen Anderlecht'

RSC Anderlecht blijft voorlopig speuren naar een nieuwe sportief/technisch directeur. Die zoektocht ...

169
169
'Kompany verleidt Real Madrid: miljoenendeal op komst?'

Real Madrid keek in Bernabéu niet alleen met grote ogen naar Michael Olise. Achter die indruk ...

139
139
Onrustwekkend gezondheidsnieuws: Philippe Albert geeft update

Voormalig Rode Duivel Philippe Albert blijft één van de populairste analisten aan de ...

62
62
De Cat tóch in bekerfinale? 'Anderlecht onderneemt stappen'

RSC Anderlecht kreeg maandag slecht nieuws te verwerken. Onderzoeken hebben namelijk aangetoond dat ...

282
282
'Club flikt het weer: nationaal transferrecord aan diggelen'

Coach Ivan Leko stoomt zijn troepen bij Club Brugge momenteel klaar voor de titelclash van komend ...

379
379
Ondanks puike actie Lammens: dure averij voor Man United

In de Premier League nadert de titelstrijd een spannende ontknoping. Maar ook het gevecht om de ...

36
36
Rampscenario voor Anderlecht: einde seizoen De Cat?

Voor de tweede week op rij leek RSC Anderlecht even op weg naar de slachtbank, maar de betere ...

59
59
Leko moet puzzelen: verrassende vervanger Sabbe?

Club Brugge maakte zaterdag tegen STVV komaf met zijn uitcomplex, al waren er in Stayen wel bloed, ...

310
310
'De Cat pakt koffers: financiële kater Anderlecht'

RSC Anderlecht hoopt hem nog tijdig klaar te stomen voor de bekerfinale, maar of dat ook zal lukken ...

356
356
Vanhaezebrouck tikt Leko op vingers: "Niet normaal"

Club Brugge kwam zaterdag met de schrik vrij op het veld van STVV, waar een scheve situatie pas na ...

143
143
Anderlecht zonder De Cat: drie opties voor Taravel

RSC Anderlecht won zondag met 3-1 van AA Gent. Weliswaar op een diefje, al was dat na de recente nul ...

110
110
Gigantische kater Juventus: details Openda-deal bekend

Loïs Openda zit ondertussen al een poos op een zijspoor bij Juventus en komt de laatste matchen ...

104
104
Heftige beelden: Leko gaat volledig wild in kleedkamer Club

Club Brugge boekte afgelopen weekend een belangrijke overwinning op het veld van STVV. Maar in de ...

307
307
'Bayern serieus: nieuwe ster van 60 miljoen voor Kompany'

Vincent Kompany stoomt zijn troepen bij Bayern München momenteel klaar voor de return in de ...

86
86
Knelpunt bij Duivels: 21-jarige verrassing in WK-selectie?

Bondscoach Rudi Garcia is momenteel druk in de weer met het vormen van zijn selectie voor het WK. ...

393
393
Money time in Challenger Pro League: pittig duel op slotspeeldag

Aanstaande vrijdag wordt de slotspeeldag van de reguliere competitie in de Challenger Pro League. ...

126
126
'Anderlecht slaat toe: miljoenendeal voor nieuwe Goleador'

Anderlecht zoekt opnieuw naar een spits en is daarbij uitgekomen bij een naam die in Zuid-Amerika al ...

296
296
Terechte penalty Club Brugge? Lardot spreekt duidelijke taal

Club Brugge speelde zaterdagavond geen al te beste wedstrijd op het veld van STVV maar won ...

448
448
Hoop voor AA Gent: groot verschil met horror-Play-Offs

KAA Gent heeft zondagavond een gouden opportuniteit laten liggen in de Champions' Play-Offs. Op het ...

280
280
'Napoli maakt transferprijs Romelu Lukaku bekend'

Romelu Lukaku lijkt dit seizoen niet meer echt aan de bak te gaan komen bij Napoli. Hij zal deze ...

795
795
Zulte Waregem opgelucht: Colpaert kondigt wijzigingen aan

Zulte Waregem verzekerde zich van het behoud na een 1-2-zege op het veld van FCV Dender. Trainer ...

305
305

Meer sportnieuws