'Gent wrijft zich in de handen: David pronkt op prestigieuze lijst'

714 stemmen
'Gent wrijft zich in de handen: David pronkt op prestigieuze lijst'

Op een concreet bod lijkt het voorlopig nog altijd wachten, maar AA Gent hoeft niet te vrezen. Indien de Buffalo's straks besluiten te cashen op Jonathan David, zullen de gegadigden in de rij staan om de nodige miljoenen op tafel te leggen. Het Canadese goudhaantje staat intussen namelijk op de radar van een heleboel topclubs, waarbij vooral de interesse vanuit Duitsland en Engeland almaar groeit.


Wie weet mogen ze zich in de Ghelamco Arena binnenkort echter ook aan Spaanse telefoontjes verwachten, want daar besloot Marca de 20-jarige aanvaller nog eens in de kijker te zetten. In een 'top tien van toekomstige sterren op de markt' neemt David namelijk een knappe vierde plaats in, achter Eduardo Camavinga (Rennes), Rayan Cherki (Lyon) en Odsonne Edouard (Celtic). Bekende toppers als Erling Haaland, Jadon Sanchi, Ansu Fati, Vinicius Junior en dergelijke werden wel achterwege gelaten, al laat David toch enkele mooie namen als Arsenal-aanvaller Gabriel Martinelli en het Manchester United-duo Mason Greenwood/Daniel James achter zich.

"De Canadees kan straks een grote sprong maken. Ik zie hem als een wendbare spits die sterk is in het combinatiespel en dodelijk in de zestien, met een duidelijk instinct voor doelpunten", klinkt het verdict van analist Julio Maldonado over de Gentse sterkhouder, dit seizoen goed voor 18 treffers en acht assists in de Jupiler Pro League. Benieuwd of de boodschap is aangekomen bij de toppers van La Liga en David ook daar straks dus grof wild wordt, al gunde eerder ook Barcelona-huiskrant El Mundo Deportivo hem al eens zijn moment in de Spaanse schijnwerpers. Afwachten wie als eerste met een officiële aanbieding op de proppen komt dus.

De volledige top 10:
1. Eduardo CAMAVINGA
2. Rayan CHERKI
3. Odsonne EDOUARD
4. Jonathan DAVID
5. Rafael LEAO
6. Mason GREENWOOD
7. Daniel JAMES
8. Gabriel MARTINELLI
9. Myron BOADU
10. Luis FLORENTINO

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: ‘Club ziet strijd losbarsten, KAA Gent wil uitpakken’

Als ik David was, koos ik voor...

Meest recent

De Bruyne doet monden openvallen met actie in 26ste minuut

Momenteel genieten ze nog van wat vrije tijd in het gezelschap van hun naasten, maandag wordt de ...

18
18
'Groot transferplan Mourinho doet Barcelona huiveren'

Bij Real Madrid wordt zondag voorzittersverkiezing gehouden, de exit polls voorspellen echter dat ...

59
59
Anderlecht-protest escaleert: privé-villa Coucke geviseerd

Het seizoen mag dan wel voorbij zijn, de onvrede bij de achterban van RSC Anderlecht is dat ...

281
281
'Recordsom Genk: Karetsas op weg naar droomtransfer'

Op zijn eerste WK wordt het nog minstens 4 jaar wachten, maar Konstantinos Karetsas staat toch voor ...

290
290
"Basisplaats kwijt" - grote verliezer na oefencampagne Duivels

De Rode Duivels kunnen maandag met een goed gemoed afreizen naar de Verenigde Staten. Met drie zeges ...

317
317
'Kompany compleet verloren: Bayern wil peperdure PL-ster'

Terwijl een groot deel van zijn spelers zich momenteel voorbereiden op het WK, geniet Vincent ...

120
120
Courtois onthult plannen bij Genk: "Niet gewoon geld leggen"

Thibaut Courtois staat voor een comeback in het Belgisch voetbal. Niet op het veld, wel als ...

278
278
'Club schrikt zich hoedje: drastische wending Stankovic'

Club Brugge heeft afgelopen week afscheid genomen van één van zijn kampioenenmakers. ...

545
545
Mechele of Theate in basis? Albert geeft duidelijke voorkeur

Maandag steken de Rode Duivels de Atlantische Oceaan over richting het WK-basiskamp in Seattle. Op ...

526
526
'PSG laat Europa slikken: supertalent naar Prinsenpark'

Paris Saint-Germain legde afgelopen weekend voor het tweede jaar op rij beslag op de eindzege in de ...

223
223
Hazard spreekt zich uit: België dé WK-verrassing?

De Rode Duivels hebben zaterdag indruk gemaakt tijdens hun uitzwaaiwedstrijd voor het WK. Voor de ...

126
126
WK-opponent bibbert voor Duivel: "Veel over hem gesproken"

De Rode Duivels worden door de meeste kenners en waarnemers getipt als de grote favoriet om hun ...

218
218
TU: 'Club vindt opvolger Mignolet, transferknaller Trossard'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

408
408
Antwerp wrijft zich in de handen: goud duo staat op

Er kloppen heel wat Belgische talenten op de deur. Ook bij Royal Antwerp FC focussen ze meer en meer ...

434
434
‘Garcia’s WK-verrassing: belangrijke pion plots gedumpt’

Het WK komt nu wel heel dichtbij. De voorbereiding van de Rode Duivels zit erop met overwinningen ...

178
178
Temptation-drama: "Annelien Coorevits is rasechte mannenhater"

Annelien Coorevits heeft de voorbije dagen bijzonder harde kritiek over zich heen gekregen. Niet ...

112
112
'Garcia ziet het niet zitten in deze Rode Duivel'

De voorbereiding voor het WK zit erop voor de Rode Duivels. Als eerste tegenstander wacht Egypte en ...

416
416
‘Jérémy Doku slaat grote transferslag vlak voor WK’

Jérémy Doku is on fire. De buitenspeler was op het einde van het seizoen al in ...

279
279
Basisplek Vanaken op WK afgemaakt: “Doet Garcia niet”

Hans Vanaken is een belangrijk onderdeel geworden van de selectie van bondscoach Rudi Garcia. De ...

287
287
Union SG slaat keihard terug op Belgische topclubs

Union SG werd vorig seizoen landskampioen en afgelopen seizoen won het de beker en werd het tweede ...

492
492
WK Duivels? Joos en Vandenbempt vellen verdict

De Rode Duivels maken zich klaar voor het WK. Het grootste voetbaltoernooi loert om de hoek. Peter ...

194
194
‘Cercle Brugge zet door voor ervaren goalgetter’

Cercle Brugge nam afscheid van Dante Vanzeir en Steve Ngoura lokt interesse van RC Lens. De ...

154
154
Croonen waarschuwt Club Brugge & co met groots plan

KRC Genk stelde Thibaut Courtois voor als een nieuwe investeerder via NXTPLAY. De doelman van Real ...

489
489
Jeremy Doku laat niemand onberoerd met verrassend bericht

Jeremy Doku heeft opnieuw de aandacht naar zich toegetrokken. De aanvaller van de Rode Duivels ...

161
161
Albert lyrisch over Duivel: "Boegbeeld van Belgisch voetbal"

Philippe Albert is een ervaringsdeskundige als het over de Rode Duivels gaat. Hij speelde mee op ...

178
178

Meer sportnieuws