'Gent wrijft zich in de handen: David pronkt op prestigieuze lijst'

door
'Gent wrijft zich in de handen: David pronkt op prestigieuze lijst'

Op een concreet bod lijkt het voorlopig nog altijd wachten, maar AA Gent hoeft niet te vrezen. Indien de Buffalo's straks besluiten te cashen op Jonathan David, zullen de gegadigden in de rij staan om de nodige miljoenen op tafel te leggen. Het Canadese goudhaantje staat intussen namelijk op de radar van een heleboel topclubs, waarbij vooral de interesse vanuit Duitsland en Engeland almaar groeit.


Wie weet mogen ze zich in de Ghelamco Arena binnenkort echter ook aan Spaanse telefoontjes verwachten, want daar besloot Marca de 20-jarige aanvaller nog eens in de kijker te zetten. In een 'top tien van toekomstige sterren op de markt' neemt David namelijk een knappe vierde plaats in, achter Eduardo Camavinga (Rennes), Rayan Cherki (Lyon) en Odsonne Edouard (Celtic). Bekende toppers als Erling Haaland, Jadon Sanchi, Ansu Fati, Vinicius Junior en dergelijke werden wel achterwege gelaten, al laat David toch enkele mooie namen als Arsenal-aanvaller Gabriel Martinelli en het Manchester United-duo Mason Greenwood/Daniel James achter zich.

"De Canadees kan straks een grote sprong maken. Ik zie hem als een wendbare spits die sterk is in het combinatiespel en dodelijk in de zestien, met een duidelijk instinct voor doelpunten", klinkt het verdict van analist Julio Maldonado over de Gentse sterkhouder, dit seizoen goed voor 18 treffers en acht assists in de Jupiler Pro League. Benieuwd of de boodschap is aangekomen bij de toppers van La Liga en David ook daar straks dus grof wild wordt, al gunde eerder ook Barcelona-huiskrant El Mundo Deportivo hem al eens zijn moment in de Spaanse schijnwerpers. Afwachten wie als eerste met een officiële aanbieding op de proppen komt dus.

De volledige top 10:
1. Eduardo CAMAVINGA
2. Rayan CHERKI
3. Odsonne EDOUARD
4. Jonathan DAVID
5. Rafael LEAO
6. Mason GREENWOOD
7. Daniel JAMES
8. Gabriel MARTINELLI
9. Myron BOADU
10. Luis FLORENTINO

LEES OOK: Colpaert haalt meteen ferm uit na nederlaag Zulte

Als ik David was, koos ik voor...

Meest recent

De Condé spreekt klare taal: seizoen Genk mislukt?

KRC Genk beleeft een seizoen met twee gezichten. In de Europa League wenkt voor de tweede keer in ...

39
39
D-Day in JPL: scheidsrechters slotspeeldag bekend

Zondag valt de reguliere competitie in zijn beslissende plooi. Alle wedstrijden worden op hetzelfde ...

72
72
'Grote kuis in Genk: drie meubelstukken richting exit'

Ondanks het matige seizoen in eigen land gaat KRC Genk mede dankzij de knappe prestaties in de ...

143
143
Taravel moet puzzelen: extra opdoffer voor Anderlecht

De kwalificatie voor de Champions' Play-Offs lijkt louter nog een formaliteit, al kan RSC Anderlecht ...

0
0
De Bruyne zet Conte op z’n plek: de maat is vol

Kevin De Bruyne heeft tegen Lecce meteen getoond waarom Napoli hem niet langer kan missen. Zijn ...

137
137
'De Condé speelt open kaart: kassa rinkelt in Genk'

In eigen land dreigt KRC Genk naast de top zes te grijpen, maar in Freiburg hoopt het straks een ...

107
107
'Club Brugge opent debatten: toptransfer krijgt vorm'

Komende zomer staat er een heuse leegloop op til bij Club Brugge, want tal van smaakmakers blijken ...

213
213
'Hayen speelt blufpoker: opstelling Genk lekt uit'

KRC Genk heeft donderdag om 18u45 een afspraak met de geschiedenis, want in Freiburg kan het zich ...

80
80
'Anderlecht zoekt spits: 17 miljoen in de vuilbak'

Jérémy Taravel mag het seizoen volmaken als T1 van RSC Anderlecht, maar wie Olivier ...

337
337
Schokkende beelden: Lang afgevoerd na bloederige blessure

Noa Lang heeft woensdag een ware rampavond beleefd. Als invaller werd hij met Galatasaray vrij ...

264
264
Voetbalporno! Ontdek de héérlijke affiches in kwartfinales UCL

De kaarten zijn geschud in de 1/8ste finales van de Champions League. Woensdagavond werden de ...

246
246
UCL: Nieuwe demonstratie Bayern, Liverpool maakt statement

De laatste tickets voor de kwartfinales van de Champions League zijn verdeeld. Het Bayern ...

50
50
'Villa neemt rigoureus transferbesluit met Tielemans'

Youri Tielemans hersteld momenteel van een blessure aan de enkels die hem ondertussen al enkele ...

152
152
Transferfabriek Union: drie nieuwe miljoenendeals in pijplijn

Union SG legde sinds de promotie uitstekende resultaten neer, maar wist ook op de transfermarkt erg ...

85
85
Supporters in de wolken: grote comeback bij Anderlecht

RSC Anderlecht wil zich zondagavond tegen Cercle Brugge mathematisch verzekeren van een plek in de ...

386
386
'Beslissing gevallen: miljoenentransfer bij Club Brugge'

Club Brugge gaat een bijzonder drukke zomermercato tegemoet. Met name aan uitgaande zijde belooft ...

333
333
Nieuwe patron bij Duivels: opvallende aanwezige op stage

De Rode Duivels trekken volgende week naar de Verenigde Staten voor een stage in aanloop naar het WK ...

170
170
Spektakelstuk met 9 goals: Barça wervelt naar kwartfinales

FC Barcelona heeft zich op uiterst spectaculaire wijze geplaatst voor de kwartfinales van de ...

75
75
Ultieme wending voor PO I? Analisten doen voorspelling

Aanstaande zondag wordt de slotspeeldag van de reguliere competitie integraal op hetzelfde tijdstip ...

260
260
‘Garcia haalt 'eeuwige flop' terug naar Rode Duivels’

Rudi Garcia lijkt een opvallende naam opnieuw naar Rode Duivels te halen. Dat zorgt meteen voor ...

197
197
'Taravel met handen in haar: zeer straffe rentree op komst?'

Anderlecht is nog altijd niet zeker van zijn plaats in de Champions' Play-Off na de nederlaag tegen ...

514
514
Van kwaad naar erger: Bakayoko onder vuur bij Leipzig

Op enkele posities beschikken de Rode Duivels over ongeziene weelde. Dat is bijvoorbeeld het geval ...

96
96
WK-kandidatuur voor Garcia: "Nog vrij in juni en juli"

Vrijdag zal Rudi Garcia normaliter zijn selectie bekendmaken voor de komende stage van de Rode ...

71
71
Herhaling van STVV-scenario? Hayen geeft grote hint

KRC Genk greep vorig weekend zijn laatste strohalm in de strijd om de Champions' Play-Off met een ...

81
81
Sleutelrol voor Club Brugge in transfer De Cat?

Het lijkt er alsmaar minder op dat Nathan De Cat volgend seizoen nog bij Anderlecht te bewonderen ...

344
344

Meer sportnieuws