'Gent wrijft zich in de handen: David pronkt op prestigieuze lijst'

door
'Gent wrijft zich in de handen: David pronkt op prestigieuze lijst'

Op een concreet bod lijkt het voorlopig nog altijd wachten, maar AA Gent hoeft niet te vrezen. Indien de Buffalo's straks besluiten te cashen op Jonathan David, zullen de gegadigden in de rij staan om de nodige miljoenen op tafel te leggen. Het Canadese goudhaantje staat intussen namelijk op de radar van een heleboel topclubs, waarbij vooral de interesse vanuit Duitsland en Engeland almaar groeit.


Wie weet mogen ze zich in de Ghelamco Arena binnenkort echter ook aan Spaanse telefoontjes verwachten, want daar besloot Marca de 20-jarige aanvaller nog eens in de kijker te zetten. In een 'top tien van toekomstige sterren op de markt' neemt David namelijk een knappe vierde plaats in, achter Eduardo Camavinga (Rennes), Rayan Cherki (Lyon) en Odsonne Edouard (Celtic). Bekende toppers als Erling Haaland, Jadon Sanchi, Ansu Fati, Vinicius Junior en dergelijke werden wel achterwege gelaten, al laat David toch enkele mooie namen als Arsenal-aanvaller Gabriel Martinelli en het Manchester United-duo Mason Greenwood/Daniel James achter zich.

"De Canadees kan straks een grote sprong maken. Ik zie hem als een wendbare spits die sterk is in het combinatiespel en dodelijk in de zestien, met een duidelijk instinct voor doelpunten", klinkt het verdict van analist Julio Maldonado over de Gentse sterkhouder, dit seizoen goed voor 18 treffers en acht assists in de Jupiler Pro League. Benieuwd of de boodschap is aangekomen bij de toppers van La Liga en David ook daar straks dus grof wild wordt, al gunde eerder ook Barcelona-huiskrant El Mundo Deportivo hem al eens zijn moment in de Spaanse schijnwerpers. Afwachten wie als eerste met een officiële aanbieding op de proppen komt dus.

De volledige top 10:
1. Eduardo CAMAVINGA
2. Rayan CHERKI
3. Odsonne EDOUARD
4. Jonathan DAVID
5. Rafael LEAO
6. Mason GREENWOOD
7. Daniel JAMES
8. Gabriel MARTINELLI
9. Myron BOADU
10. Luis FLORENTINO

LEES OOK: De Mil brengt update over zware blessure Samoise

Als ik David was, koos ik voor...

Meest recent

'De Winter plots genoemd in bijzonder gek transfergerucht'

In Italië gebeuren er jaarlijks wel vaker vreemde transfers. Boekhoudkundige trucjes, ...

3
3
'JPL-clubs slapen: Belgische smaakmaker versiert transfer'

De Belgische clubs in de Jupiler Pro League moeten op hun centen letten, dus het is speuren naar ...

30
30
België baalt nog steeds: "Daarom koos ik voor Congo"

Bij Congo spelen heel wat bekende namen op de Afrika Cup. Ook een aantal jongens die voor ...

71
71
Ajax stunt en haalt iconische naam als nieuwe TD

Ajax is al een aantal jaren op de dool en heeft PSV de macht zien overnemen in Nederland. De ...

118
118
‘Westerlo juicht: megadeal in januari in de maak'

KVC Westerlo hoopt in januari voor enkele miljoenen euro’s aan spelers te verkopen. Dat is ...

48
48
'AA Gent duwt door en legt bod neer bij kampioen'

AA Gent gaat zich in januari versterken, dat staat vast. Volgens de altijd zeer goed ...

176
176
'Contract tot 2028: Kompany krijgt groot nieuws in München'

Vincent Kompany en zijn manschappen bij Bayern München genieten momenteel van een welverdiende ...

47
47
Genk blijft kwakkelen: Hayen krijgt heldere opdracht

KRC Genk heeft een tegenvallende eerste seizoenshelft achter de rug. Nieuwe coach Nicky Hayen zal ...

137
137
Privéleven ontspoort: Herman Brusselmans breekt helemaal

Er was een tijd dat Herman Brusselmans overal was. Op televisie, aan tafel bij ...

181
181
Nieuwe spits Anderlecht: messcherpe voorwaarde Renard

Coach Besnik Hasi benadrukte het na de thuisnederlaag tegen Sporting Charleroi nog maar eens. RSC ...

490
490
Club-speler ergert Leko: oorzaak voor bloedlip gevonden

Ivan Leko heeft de start van zijn tweede ambstermijn als hoofdcoach van Club Brugge niet gemist. ...

722
722
'Kompany lacht tanden bloot: Bayern dokt voor nieuwe spits'

Bayern München heeft een spectaculaire eerste helft van het seizoen achter de rug. Maar de club ...

201
201
Hayen laat zich meteen gelden: tóch opsteker voor Genk

Nicky Hayen heeft bij zijn grote debuut als hoofdcoach van KRC Genk niet voor wonderen kunnen ...

324
324
Napoli sluit 2025 af met zege: comeback Lukaku valt in water

Italiaans kampioen SSC Napoli heeft zijn kalenderjaar afgesloten met een uitzege tegen Cremonese: ...

61
61
Doelman vh Jaar: Coosemans topfavoriet, drie grote outsiders

Binnen enkele weken wordt het Gala van de Gouden Schoen gehouden. Naast de hoofdtrofee worden dan ...

692
692
'Versterking Ajax: verrassende Belg op verlanglijst'

Ajax heeft andermaal een tegenvallende eerste seizoenshelft achter de rug. De Amsterdammers willen ...

138
138
'Union blijft cashen: topcompetitie wenkt voor openbaring'

Union SG zet vrijdagnamiddag tegen Cercle Brugge een punt achter een onvergetelijk kalenderjaar ...

178
178
Penaltyfase Genk-Club tóch correct? "Meen je dat nou?!"

De eerste affiche van de kerstspeeldag in de Jupiler Pro League, was meteen ook de meest ...

1073
1073
'Renard in actie: Anderlecht meldt zich voor eerste winteraanwinst'

RSC Anderlecht wil zich in de komende transferperiode versterken met enkele gerichte aanwinsten. ...

342
342
Patrick Goots voorspelt: droomscenario Antwerp in 2026?

Antwerp FC heeft zijn laatste wedstrijd van 2026 al winnend afgesloten en haalde dankzij een ...

367
367
'Real lanceert enorme transferbom met Vinicius-miljoen'

Real Madrid hervat komend weekend zijn seizoen met een competitieduel tegen Real Betis. Ondertussen ...

251
251
Bloederig incident Standard-STVV: ploegmaats verketteren Nkada

Standard heeft ook zijn laatste match van 2025 verliezend afgesloten en ging vrijdag met 1-2 de boot ...

544
544
'Club Brugge machteloos: nieuwe chouchou meteen weer weg'

Club Brugge haalde tijdens de zomermercato weer verschillende verse krachten in huis en een aantal ...

691
691
'Vuurwerk op wintermercato: eerste toptransfer vóór 1 januari'

Na een ietwat aarzelende start van het seizoen, is Manchester City de voorbije weken weer helemaal ...

265
265
Tom Waes gebroken: schaamte, schuld en publieke afrekening

Het leven van Antwerp-fan Tom Waes was het afgelopen jaar een fysieke en emotionele rollercoaster. ...

145
145

Meer sportnieuws